Wyłącznie podłączyć przez zasilacz 12V prądu stałego, lub zmiennego, o ile LEDówka takie napięcie "przyjmie".( info na pudełku lub korpusie typu AC/DC)
Wybrałeś dość skomplikowaną metodę uszkodzenia kamer. Kup odpowiedni zasilacz.
"DC" to znaczy po prostu "prąd stały" - czyli bateria lub zasilacz z wyjściem prądu stałego. "AC adaptor" można przetłumaczyć jako "zasilacz prądu zmiennego" i tu jest niekonsekwencja, bo widziałem tak oznakowane zasilacze, które miały na wyjściu prąd zmienny i tak samo oznaczone z wyjściem prądu stałego (mostek+kondensator - tych typów widziałem więcej)....
Zdaje się, że AC adaptor dostarcza prądu zmiennego (AC), natomiast dotychczasowy prądu stałego (DC). Jaki to zegar? elektroniczny czy mechaniczny?
Co było źródłem napięcia. Bo ten miernik nie mierzy prądu zmiennego. Po drugie: czy prąd płynął, a miernik nie mierzył. Czy prąd nie płynął? By sprawdzić, weź akumulator lub zasilacz prądu stałego i żarówkę. Jak żarówka będzie świecić to prąd płynie.
Zasilacz prądu stałego czy zmiennego? Zmniejsz napięcie zasilania do 9V.
Jaki adapter/konwerter będzie mi potrzebny aby zasilić z normalnego gniazdka 220V kompresor samochodowy? Odpowiedź: Jeszcze notka: "Urządzenie może być podłączone tylko do zasilania 12V prądu stałego. Nie podłączać kompresora powietrza do zasilania 110V prądu zmiennego, 220V prądu zmiennego, 24V prądu stałego ani 36V prądu stałego" Przecież pisze wyraźnie,...
Czy to ma być stabilizator prądu zmiennego czy zasilacz stabilizowany prądu stałego o wydajności prądowej 20A. Jakie ma być napięcie na wyjsciu? Albo do czego to ma służyć?
Możesz podłączyć,nic nie zepsujesz.Zasilacze prądu zmiennego są niestabilizowane/w tych pieniądzach/.Możesz mieć zakłócenia.Najlepiej kupić zasilacz transformatorowy .
A czy ten zasilacz, to jest prądu stałego, czy zmiennego? Czy na pewno ten zasilacz ma 5 A (a nie 0.5A)? Czy podałeś napięcie sterujące na złącze REM?
Wzorowe by było gdyby przewody, prądu stałego z wyjścia miały kolory czarne i czerwone. czerwone - obwody prądu zmiennego czarne - obwody prądu stałego ?
Ja podałem napięcie wzbudzenia na stojan - prądem z zasilacza 12V i uzyskałem napięcie 180V prądu zmiennego oraz trochę mniej prądu stałego z wirnika. Żadnego prądu zmiennego tam nie było, co najwyżej mocno odkształcony stały. Podłącz oscyloskop i sprawdź.
Jest to zasilacz prądu zmiennego ( ma w sobie transformator ), te napięcia nie są napięciami stałymi ( widzisz, nie masz zaznaczone + ani - :) Do zasilania silniczka potrzebny jeszcze mostek prostowniczy ( sprawdź w google co to takiego :) )
Miernik ustawiony na prąd stały, to i nie mierzy dobrze zmiennego. zasilacz mam tylko na 12v stałego.
jest sens bawić się tymi silnikami Raczej nie bo to są silniki prądu stałego - tak mi powiedziano I tak jest napisane na tabliczce znamionowej tylko cyrylicą. Dlaczego tak sądzę: 1. Zakładam, że dla Ciebie generator prądu to urządzenie które wytworzy prąd elektryczny o parametrach zgodnych z tym co jest dostępne w gniazdku elektrycznym (230V, 50Hz,...
Najważniejsza jest poprawna polaryzacja na końcówce zasilacza (czyli + i - ). Ze zmiennego prądu "w gniazdku" powstaje prąd stały o różnych wartościach. W tym wypadku laptop musi mieć jakąś tolerancję 10-15%
Za mało danych. Możesz otworzyć i grzebać w środku. Jakie zasilanie zmienne 230VAC? Zasilacz z Trafo czy impulsowy?
Myślałem aby połączyć je szeregowo i zastosować zasilacz 24v 9 diod x 3,2V to 28,8V Jeżeli masz zasilacz prądu stałego 24V DC to zbyt niskie napięcie, jeżeli zmiennego to po wyprostowaniu prądu uzyskasz napięcie ok. 34V. W szereg z diodami dasz odpowiedni rezystor i będzie OK.
Witam, tak jak w temacie, nie wiem jak się to nazywa popularnie, ale mam zasilacz 12V prądu ~ czyli zmiennego (chyba) Jak go przerobić aby był 12V prądu stałego?
Element zaczął sie palić i topić (silnie ) po podłączeniu zasilacza prądu zmiennego zamiast stałego, trwało to około 5 sekund zanim rozłączyłem, na innych elementach nie widać uszkodzeń - ale wiadomo nie jest to telewizor "rubin" tylko kamera z delikatnymi elementami - teoretycznie powinno zadziałać np po wylutowaniu i zmostkowaniu elementu w odpowiedni...
Nie da sie tego prosto zrobić, nawet nie znając sie na elektronice możesz wywnioskować że układ musiał by mieć pamięć - "licznik" żeby odwracać co drugi okres przebiegu Bez układów scalonych da sie zrobić potrzebne tu przerzutnik, komparator, wzmacniacz i klucze analogowe, ale schemat zajmie kartkę A4. Chyba że wystarczy ci usunięcie skłądowej stałej?...
Transformator, to https://obrazki.elektroda.pl/8697656700_... Jeżeli burczenie wystąpi to kręcenie potencjometrem nie ma znaczenia. Co ewidentnie wskazuje na zasilanie, które jest nie prawidłowe i wzmacniacz w ten sposób pracuje, w sumie prawidłowo jak dla takiego zasilania :D.
Miernik ma funkcję pomiaru prądu stałego i zmiennego. To na mierniku widać, nie potrzebuję instrukcji. Tylko nie wiem, czy można pomierzyć tak prąd, jak ja chcę w przypadku zasilacza impulsowego.
Ten kondensator jest też rozruchowym do silnika prądu zmiennego. Zwróć uwagę, że podane napięcia dotyczą prądu zmiennego. Różnice napięcia pracy kondensatora, przekładają się na zmianę gwarantowanego czasu jego pracy. Włączenie tego kondensatora w obwód napięcia stałego, jest dla niego wakacjami. W efekcie może pracować przy wyższym napięciu i znacznie...
Zmierz napięcie wyjściowe. Może się okazać że zasilacz jest padnięty i podaje prąd zmienny zamiast stałego. Wtedy diody będą migotały. Ja tak miałem ze swoim. zamiast 24v stałego było 3v zmiennego.
No niestety dwa zasilacze. Siłownik akceptuje tylko AC, sterownik tylko DC +24V zasilacza na: - +24V na wtyczce zasilania w sterowniku 0V zasilacza DC na: - jedno wyprowadzenie trafo 24VAC, - Ground na wtyczce zasilania w sterowniku, - Ground na wtyczce wyjść analogowych AO - 0V siłownika Drugie wyprowadzenie trafo na: - 24VAC w siłowniku AO sterownika...
A ten zasilacz to jest napewno prądu stałego ? czy zmiennego ? Na układzie nie widzę mostka prostowniczego i jak kondensatoty i dioda są przylutowane poprawnie to musi działać.
Kupiłem do wkrętarki wkład do baterii. Ale sprzedawca nie umie mi powiedzieć czym to ładować czy zasilaczem 18v prądu zmiennego czy stałego. Jak podłączam zasilacz AC to mruga na zielono , jak DC to świeci na czerwono. Ktoś mi umie poradzić? http://obrazki.elektroda.pl/2928639900_1... <ciach> Linki do Allegro są zabronione: 3.1.18....
Ostanio zrobiłem zasilacz prądu stałego a teraz poszukuję schematu zasilacza pradu zmiennego z regulacja proszę o jakieś informacje.
A co to za różnica jaki jest, taki lightbox ma w środku parę pasków z ledami, będzie działał na ładowarce od telefonu, zasilaczu prądu stałego, zmiennego, transformatorowym, impulsowym. Jeśli tylko napięcie nie przekroczy za bardzo 9V to nic się nie stanie, te 10,2V przy podłączeniu ramki spadnie pewnie poniżej 9V a nawet jak zostanie na 10,2V to nie...
Witam! Ten przełącznik to przełącznik wielkości mierzonej. Sądząc z twojego opisu: wciśnięty - pomiar napięcia, wyciśnięty pomiar prądu. O ile wiem to zasilacz prądu stałego i zmiennego regulowany płynnie w zakresie 0 -30V o prądzie do 5A. Przełącznik -/~ to przełacznik rodzaju napięcia stałe/zmienne. Co do miernika - bardzo często w takich zasilaczach...
Czyli fabryczny zasilacz to 12V prądu stałego, a podłączyłeś 12V, ale prądu zmiennego. Naprawa na 99% będzie nieopłacalna, choć możliwa.
Ten zasilacz z zestawu to zasilacz prądu zmiennego (AC) więc nie ma czegoś takiego jak polaryzacja. Ten który masz prawdopodobnie jest zasilaczem prądu stałego. Zasilacz możesz sobie zrobić z transformatora 9V, włącznika, bezpiecznika i obudowy.
Witam Posiadam zasilacz prądu stałego 24V, chciałem przerobić go na zmienny 24V, aby zasilić elektrozawór do podlewania kropelkowego pod folią.
Ledy powinny być zasilone prądem stałym, a autor tematu podłączył je pod transformator czyli, pod źródło prądu zmiennego. Przy takich warunkach ledy mogą się uszkodzić. Musi kolega kupić inny zasilacz lub dobudować zasilacz do transformatora wtedy wszystko będzie działało prawidłowo.
wiem czym różni się prąd stały od prądu zmiennego. Czyli jeśli nie załatwie jakiegoś zasilacza z prądem stałym to będzie mi zawsze buczeć ?
. Czy można zamiast oryginalnego zasilacza 13.5 V prądu zmiennego podłączyć 12 V stałego? Nie będzie to działać, 12VDC będzie za małe. :cry: Co do pilota, to jest przewodowy, czy bez przewodowy ?
Witajcie, padł mi zasilacz we wkrętarce Expert Modeco. Wkrętarka ma aku 14V i 1,3Ah Pytanie jaki mogę zastosować zasilacz? Oryginalny był 14,4VAC 550mA prądu zmiennego, w sklepach często spotykam 18V 400mA prądu stałego, czy mogę go zastosować? Czy ma to być zasilacz impulsowy czy z transformatorem?
Potrzebne są: 1. Ktoś, kto się "zna", 2. "Woltomierz" prądu zmiennego, 3. Woltomierz prądu stałego 3. Coś skutecznie uziemionego - ktoś z pkt.1 będzie wiedział 4. Omomierz Procedura: - wkładamy zasilacz go "gniazdka", woltomierzem prądu stałego mierzymy napięcie wyjściowe, sprawdzamy zasilacz - woltomierzem napięcia zmiennego sprawdzamy napięcie pomiędzy...
Zasilanie do niego skąd doprowadzone? Załącza się razem ze światłem. Dodano po 5 Wejdz na https://allegro.pl/listing?string=zasila... już od 4zł. Ale to są gotowe zasilacze prądu stałego, a ja potrzebuję zasilić wentylator z silnikiem prądu zmiennego. Czy dobrze rozumiem???
Witam Idealnym wzmacniaczem linearnym {liniowym} nazywa my ogólnie czwórnik, który ma zdolność zwiększania mocy sygnału elektrycznego przekazywanego przez ten czwórnik ze źródła do odbiornika bez zmiany kształtu przekazywanego sygnału. Wzmocnienie sygnałów elektrycznych odbywa się kosztem energii dostarczanej ze źródła zasilającego, która jest przemieniana...
Dajesz zasilacz o połowę mniejszą wydajnością prądową-do wymiany!na 1/1.5 A prądu stałego nie zmiennego bo i takie oglądałem zasilacze lub odwrotnie ...""a co to przeszkadza""
PLF34 jak mnie pamięć nie myli to miernik oparty na TTL-ach. Zastosuj dowolny transformator. Taki aby na jego uzwojeniu wtórnym było napięcie około 13 do 17 V zmiennego napiecia przy prądzie od 1 do 2,5 Ampera. Po stronie zasilacza uzyskasz napięcie (czytaj : po prostowniku) około 18 do 24V stałego. To wystarczy na zasilenie Twojego mirnika bez mozliwości...
Zwróćcie uwagę, że na foto wtyku zasilacza pisze AC a to jest symbol napięcia przemiennego.Zatem zasilacz zgodnie z tym obrazkiem wcale nie musi być stabilizowanym zasilaczem prądu stałego DC. Dodam do powyższego, ze w niektórych wypadkach podanie zamiast napięcia zmiennego - napięcia stałego może uszkodzić zasilacz wewnątrz miksera. Jeśli faktycznie...
Podsumowując ten bezsensowny bełkot. Najbezpieczniej zastosować transformator 230/24V przystosowany do pracy na zewnątrz. Zabezpieczenie odpowiednie dla warunku SWZ, jeśli chcesz to możesz dodatkowo dobezpieczyć zasilacz zwykłym bezpiecznikiem tu już są dostępne i ceramiczne i na szynę DIN gniazda, rurki co się tylko zapragnie. Starty dla prądu stałego...
Oryginalny zasilacz ma 18V, ale prądu zmiennego (AC), sprawdź czy twój zasilacz ma zmienny, a nie stały prąd na wyjściu.
Tak, że powodują wadliwe funkcjonowanie w przypadku zastosowania innego niż przewidziany przez projektanta zasilacza już z zasady mającego problemy w takich układach z kondensatorami podłączonymi między Vcc i GND. Bzdurne uzasadnienie, problem stanowi wadliwe , ale dobranie zasilacza co najwyżej. Mam wrażenie, że kolega niezbyt rozumie zasady funkcjonowania...
Mógłbym użyć zasilacza 5v prądu zmiennego, ale wtedy pewnie to światło będzie słabe i będzie widoczne migotanie 50Hz. Zasilacz działa poprawnie 5V prądu stałego. Zasilacz 5V DC, nie spowoduje "migotania" 50Hz.
Czy mostek prostowniczy, może służyć do zamiany napięcia stałego na zmienny? Mam zasilacz DC a potrzebuję AC. Czy mogę podłączyć mostek prostowniczy do zasilacza prądu stałego?
Zasilacz prądu ZMIENNEGO, dwanaście woltów, pół ampera. Teraz uważaj - idzie petarda! PRI - Primary, uzwojenie (napięcie) pierwotne transformatora (napięcie, które wchodzi do zasilacza) SEC - Secondary, uzwojenie (napięcie) wtórne (napięcie, które wychodzi z zasilacza) AC - Alternating Current (prąd przemienny), bo gdyby było: DC - Direct Current (prąd...
Witam! Podłączenie takie ma sens, jeśli wydajność prądowa zasilacza jest większa, niż pobór prądu przez halogen. Ponadto w chwili załączenia halogen pobiera ok. 10 razy większy prąd, niż podczas świecenia, wiec może się okazać, że zasilacz np. z ograniczeniem prądowym wcale "nie wstanie". Jeśli twój halogen ma np. 30W przy 12V, to jego prąd "startowy"...
Witam. Na fot. 1 i 3 masz źle ustawiony miernik uniwersalny. Ustawione masz na pomiar napięcia zmiennego, a mierzysz stałe, dlatego masz błędne wskazania. PozdrawiaM.
Koledzy zapomnieli o jednej istotnej rzeczy - polaryzacja napięcia we wtyczce zasilacza. Druga sprawa, to rodzaj prądu jaki ma być dostarczany przez zasilacz - najczęściej jest to prąd stały, ale spotyka się też zasilacze prądu zmiennego.
Dobra a teraz pytanie z klasy tych beznadziejnie lamerskich. Jestem chemikiem a na elektryce i elektronice to znam się tylko tyle ile muszę. Mam schemat zapalarki do detonatora. Schemat oparty na pracy mechanicznej zamienianej przez prądnice prądu zmiennego na en. elektryczną. Potem jet transformator, potem mostek prostowniczy, następnie dwa kondensatorki...
(at)Sirius - zamiast prądu stałego, użyj zmiennego i pochwal się efektem :D Życzę przyjemnego ładowania :D
Czy mogę do wzmacniacza podłączyć zasilanie prądu zmiennego?? N I E ! . Możesz tylko albo zbudować albo zakupić odpowiedni zasilacz, prądu stałego , który będzie jednocześnie ,,ładowarką" akumulatorów. prawie każdy wzmacniacz jest zasilany z NAPIĘCIA zmiennego... no chyba że jest zasilany z akumulatora. Czy musisz Początkujacemu takie bzdury pisać...
Ja mam miernik napięcia jakiś taki lepszy i nie wiem czy zasilacz mierzy się miernikiem ustawionym do pomiaru stałego czy zmiennego prądu ?
Jeszcze tylko jedno, czy dzięki temu zasilaczowi otrzymam z 220V prądu zmiennego odpowiedni dla wzmacniacza samochodowego prąd stały 12V. Chodzi o porządne wyprostowanie?
A jaki jest charakter tego przydźwięku? (wiem, że ciężko odpowiedzieć na to pytanie). Czasem jak wzmacniacz wzbudza się na częstotliwości ponadakustycznej może być słyszalny przydźwięk (brum) w głośnikach. A jeśli jego poziom (generowanie sygnału o ponadakustycznej częstotliwości) jest ''wystarczająco duży'' może powodować przeciążenie zasilacza, co...
Witam! Mostek prostowniczy składa się z czterech odpowiednio połączonych diod i służy do prostowania prądu zmiennego w celu uzyskania prądu stałego. Budowę i zasadę działania mostka(a właściwie prostego zasilacza) widać na rysunku poniżej. Czerwona i zielona pętla pokazuje, jak płynie prąd w układzie. http://obrazki.elektroda.net/5_121206929... Pozdrawiam,...
To może być i to i to. Do sprawdzenia na innym zasilaczu (uwaga - tam jest bodajże 9v prądu zmiennego, nie stałego!) Często lecą kondensatory na przetwornicach napięcia 1500uF 16V. - Z uwagi na bardzo drogie urządzenie ;) jakim jest ASMAX AR-1004g nieopłacalne jest zbyt długie siedzenie nad jego diagnostyką... ;)
Nie, z zasilacza z transformatorem dającym 5A zmiennego można pobierać ok. 3,1A stałego (po filtracji) - w sposób ciągły - bez przeciążenia transformatora. Te 5 szt BD912 spłoną (nawet na radiatorze wielkości biurka) przy mniejszym prądzie, gdy tylko Uwy będzie niskie. Zalecam koledze aby wreszcie zaczął czytać i przyjmować do wiadomości co tu piszemy,...
Ten mostek zasila sie baterią 4,5 V , na pozycji 0,1 Z , badany opór włącza sie pomiędzy zaciski ( oba skrajne ) . Po podłączeniu badanego elementu , dużym pokrętłem nastawić w okienku jak największą wartość i nacisnąć przycisk "g" , należy operować dużym pokrętłem tak , żeby wskazówka galwanometru wskazała "0" . Zaciski "G" wykorzystuje sie przy badaniu...
Krótko mówiąc, potrzebujesz zasilacz regulowany, projektów na forum jest pełno.
Witam. Czy jest możliwe aby uzyskać wysoką częstotliwość 40-50 kHz z prądu zmiennego bądź stałego w miarę prosty sposób ?? Jest mi to potrzebne aby użyć przetwornicy (trafa) 12v z zasilacza komputerowego.
Zasilacz buforowy zamienia prąd AC na DC (zamiana prądy zmiennego na prąd stały) Zasilacz awaryjny UPS zamienia/przepuszcza zasilanie AC(tak więc na wejściu i na wyjściu masz prąd zmienny) Przy użyciu zasilacza buforowego nie masz aż tak dużych strat jak przy użyciu UPS-a, ponieważ następuje bezpośrednia zamiana ac na dc i dalej podłączasz bezpośrednio...
Zdecydowanie należy przełączać odczepy transformatora strony pierwotnej, ze względu na małe prądy. Stosować wtedy należy przekaźniki przeznaczone do przełączania prądu zmiennego 230 V. Przełączania po stronie wtórnej raczej się nie stosuje. Przełączanie prądu stałego - patrz post trymer01.
Napisz tak aby było można zrozumieć; 1. Posiadam silnik, o napięciu XX woltów/ o prądzie X Amperów lub XX Mocy, jak nie napisano na nim to zrób mu zdjęcie lub określ z czego on jest. 2. Posiadam zasilacz o napięciu 12V (napięcia stałego/zmiennego)/o prądzie/o mocy; chcę regulować napięcie od X do XX woltów aby regulować prędkość silnika. Tutaj nie widzę...
Zmierzyłem napięcie na 3-4 tak jak poprzednio i jest napięcie 8,75V ale prądu zmiennego :) Myślałem, ze ma być na wyjściu prąd stały jak na zwykłym zasilaczu
Czy to na pewno musi być prąd zmienny 220V? Przeanalizuj układ i podaj napięcie (napięcia) stałe. Żadna elektronika nie jest zasilana prądem zmiennym. W każdym takim układzie jest transformator i zasilacz prądu stałego. Dużo łatiej byłoby poradzić, gdybyś się tak nie "czaił". Podaj konkretnie o co chodzi. Wytworzenie takiego prądu zmiennego (choć możliwe)...
I czy można żażyć razem lampy serii P i E (szeregowo oczywiście) prosto z gniazdka? zarzyc prosto z 230V?? hmm... nie znam sie na tych akurat lampach ale brzmi dziwnie Ależ oczywiście że tak. Wszystkie lampy tzw. uniwersalne[1] można, a nawet należy tak żarzyć. Te lampy mają taki sam prąd żarzenia (a różne napięcia), dla serii P jest to 300mA, dla...
Dodatkowo planuję rozbudowę schematu w celu dodania wielu innych bajerów m.in. Arduino więc niestety potrzebuje prądu zmiennego, a nie do końca mam pomysł jak mogę go w prosty sposób uzyskać. Do czego potrzebujesz napięcia zmiennego? Do zasilania Arduino? Arduino jest zasilane z 12V (przez wtyk DC) lub 5V (przez USB) zależnie od tego jakie Arduino...
Witam, za co odpowiada element z zasilacza komputerowego który widać na załączniku? Dodam że tranzystory które na nim są to 2x mospec S20C45CM16N i jedna 20150CTP. Mam jeszcze drugi taki element tyle, że z dwoma tranzystorami WG 14 10c D13007B. Czy któryś z tych elementów mogę wykorzystać do przetwarzania prądu zmiennego 230v na prąd stały?
Witam, zaprojektowałem schemat klawiatury midi w eagle, wg tych wskazań: http://www.ckmedia.pl/~jankomuzykant/n/m... Czy mógłby ktoś sprawdzić czy wszystko dobrze połączyłem. Dodam, że na schemacie umieściłem również stabilizator (układ 78L05) aby można było wykorzystać dowolny zasilacz stabilizowany, prądu stałego niestabilizowanego...
Tak taśma to 14,4W na metr. Hmm. Rzeczywiście na wyjściu mam 11,5V ale prądu zmiennego. Co dziwne jakoś to działa (tylko pojedyncze diody przepalają się co jakiś czas). Teraz mam już jasność. Potrzebuję zasilacz ściemnialny na wyjściu 12v prądu stałego i odpowiedniej mocy zależnie od taśmy. Wtedy ściemniacz z funkcją led powinien działać. Dzięki za...
Pełna zgoda, że dla zasilacza impulsowego nie ma żadnego znaczenia czy zasilimy go prądem stałym, zmiennym, przemiennym i czy będzie to trapez, prostokąt, trójkąt czy sinus. Jest tylko jedno ale. W większości sprzętów elektronicznych i nie tylko) są na wejściu filtry. Kondensator klasy X2 dołączony do równolegle do wejścia zasilania to standard. I jeśli...
Najpierw należy sprawdzić, jaki rodzaj prądu jest potrzebny dla wentylatora i upewnić się, że zasilacz daje WŁAŚNIE TAKI. Żarówka nie odróżnia prądu stałego od zmiennego, ale silnik - TAK! Należy zmierzyć (lub odczytać z tabliczki), jaki jest pobór prądu przez wentylator? Teraz należy szeregowo z silnikiem dodać szeregowy opornik o wartości R = 4V/prąd...
Prosiłbym o kontakt osób które podejmą się stworzenia ciekawego projektu. Urządzenie miało by za zadanie kontrolować oraz nadzorować przepływ powietrza w małych pomieszczeniach gospodarstwa domowego, założenia: - Zasilanie z sieci domowej prądu zmiennego 230V (projekt zasilacza) - Sterowanie PWM dla bezszczotkowego silnika prądu stałego ( Moc znamionowa:...
Pierwsza liczba w oznaczeniu po TS (to też skrót od "transformator sieciowy") to moc transformatora. Mamy 20 VA - dzieląc to przez 12V mamy 1,666...A. Teoretycznie. Dochodzi do tego sprawność, rozproszenie i inne tego typu straty i w efekcie jest trochę mniej. Realnie z tego transformatora myślę da się "pociągnąć" do 1,4A zmiennego. Dalsza elektronika...
Z pomiarami też jest problem, ponieważ diody są jakoś dziwnie połączone i na niektórych jest inne napięcie stałe, za to zmiennego jest 10V, a na jeszcze innych stałego 8V i zmiennego 2V i nie wiem jak to interpretować. W tym wykonaniu naświetlacza. przy zasilaniu z sieci napięcie na diodach jest tętniące, dlatego dużo nie wywnioskujesz z pomiarów napięcia...
Witam. http://obrazki.elektroda.net/69_12594447... Po moich próbach z przetwornicami niskiego napięcia przyszedł czas zmierzyć się z napięciami większymi.Zostałem niejako zmuszony do stawienia czoła tym przetwornicom. Wszystko dlatego że nasz "kochany"dostawca energii zaplanował sobie częste wyłączanie prądu i to na cały dzień tłumacząc to...
Małych pojemności nie będę raczej wykorzystywał głównie pojemności w uF, napięcie prądu stałego czasami zmiennego, i sprawdzanie diod prostowniczych np: w zasilaczach komputerowych. EDIT Sprawdziłem to jest błąd w aukcji 20uF jest ;/
Jeśli chodzi o zasilanie diod LED. Jak najbardzie k...... konkretnie. Tylko PROSZĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM. NIKT nie mówił : "zasilacz impulsowy nie może być" i "zasilacz transformatorowy nie może być". NIe MOŻE BYĆ zasilacz PRĄDU ZMIENNEGO !!! Impulsowy i transformatorowy może być, ale taki, który na WYJSCIU ma PRĄD STAŁY 12V. STAŁY, czyli oznaczenie...
Ogólnie to jest subwoofer pasywny 100w przy 4omach do którego dokupiłem wzmacniacz na aliexpress, Wzmacniacz potrzebuje zasilania według danych znamionowych 24V 4A DC (max może obsłużyć 25V). Doczytałem w internecie że niestety ten transformator się nie nada bo po wyprostowaniu będzie ok. 30V. Dodano po 54 Ewentualnie musze kupic inny zasilacz tylko...
mam w domu takie czarne diody N4007 a niżej pisze 4155..... mogą one być? Dodano po 2 mam nadal problem po podłączeniu tych diod co napisałem..... przy napięciu akumulatora 24,5 świeci pomarańczowa, przy prostowniku 23,8V świecą wszystkie...... a przy 28.8V prądu zmiennego świecą tęż wszystkie..... a przy 21V prądu stałego (zasilacz od kompa) świeci...
Musisz mieć transformator o mocy 4W lub więcej i napięciu 6V, na przykład TS 5/002 (cena 12,50 wg cennika INDEL). Pies pogryzł Ci kabel czy transformator? Czy ty chcesz transformator (sam) czy cały zasilacz z obudową i kablem do telefonu? Jeśli to drugie, to najlepiej weź ten zasilacz do sklepu i pokaż sprzedawcy, on będzie wiedział czego potrzebujesz....
A wiesz wogóle czym się różni napięcie stałe, stabilizowane od zmiennego i przemiennego. Radio dostosowane jest do napięcia stałego a nie zmiennego (nie mylić z przemiennym w którym zmienia się faza i napięcie a w zmiennym tylko napięcie). Dla jasności, prostownik do ładowania akumulatorów to zwykle transformator z mostkiem Greatz'a a czasem jest to...
Czy są to czyste diody, bez żadnego drivera itp? Jeśli jednak producent zaleca napięcie prądu stałego to wystarczy dać mostek Greatza i jakiś elektrolit wygładzający napięcie. Czyli prosty zasilacz niestabilizowany.
Faktycznie typowo warsztatowa konstrukcja, mógłby służyć do sprawdzania żarówek samochodowych... pod warunkiem że też będą za darmo hehe A można rozwinąć konstrukcję i dorzucić panel sterujący np różne napięcia, przełącznik prądu stałego i zmiennego, amperomierz, nadałoby to jeszcze większej wartości kolekcjonerskiej...
Witam. Jeśli chodzi o prąd to można zastosować następująca procedurę: prąd przemienny zamieniamy na napięcie (np. rezystor) -> prostownik aktywny -> filtr -> źródło prądowe sterowane napięciem. Wszystko zależy od wielkości prądu. Odpowiednia kalibracja zniweluje straty na przetwarzaniu. Będą one przeniesione na zasilacz. Pzdr.
A urządzenie które buduje to pulpit rozdzielczy z dwoma zasilaczami AC oraz DC I chciałbym żeby te zasilacze miały jakąś regulację napięcia Zasilacze regulowane napięcia zmiennego są bardzo rzadko spotykane, dlatego że niezmiernie rzadko spotyka sie urządzenia wymagające do zasilania regulowanego napięcia zmiennego. W zasilaczu laboratoryjnym czasem...
lampy projektorowe tu źródła światła sterowane natężeniem prądu a nie napięciem. Podane napięcie dotyczy czasu pracy, na czas zapłonu do lampy dochodzi napięcie nawet kilku kV także należy zachować dużą ostrożność przy "grzebaniu" przy balaście. Ponadto należy się upewnić, że lampa jest na pewno zgodna z balastem pod względem prądu zmiennego czy stałego....
Witajcie, Przez przypadek dałem zasilacz prądu zmiennego 12v 2,9a, urządzenie potrzebuje 12v 1a stałego. Poszedł smród i DAC nie działa, jak podłączam (na właściwym zasilaczu) to mrygają diody stanu. Otworzyłem Dac i widac pękniętą diodę prostowniczą (IN 4004), na reszcie nie widać żadnych śladów uszkodzenia. Teraz pytanie: możliwe, że to tylko ta dioda,...
Radzę sprawdzić czy napięcie zasilania to 12V prądu stałego ,czy zmiennego? Miałem kilka zestawów Creative i niektóre posiadały prostowniki wewnątrz i zasilane były prądem zmiennym.
Oj z tym potencjometrem to nie będzie takie proste... Jeśli to silniki DC to może wystąpić problem z prędkością obrotową (nigdy nie jest identyczna we wszystkich silnikach) to po pierwsze. Po drugie ciężko będzie zrobić sterownik prędkości do tak dużych prądów.Jeśli jednak przebrniesz przez sterownik to przydał by się układ miękkiego startu(silniki...
Mam pytanie, czy układ wymaga uziemienia aby poprawnie pracował? Bez uziemienia mogą być problemy, bo WN może się odkładać na izolacji transformatora sieciowego zasilacza.
Witam !! Skoro urządzenie ma kabelek jak żelazko - to faktycznie sprawa jest nie do przejścia :D . Pisałeś że trafo ma 40V zmiennego ( jeżeli stałego to również ) na wyjściu ? - jeżeli tak to troch dużo . Ale pewnie jakoś to będzie . pozdrawiam !!
Gdybyście jeszcze nie wiedzieli to... naukowcy z IWC PAN opracowali diody zasilane prądem zmiennym (miesiąc temu) "W uproszczeniu budowa diody wygląda tak: z jednej strony obszaru aktywnego odpowiedzialnego za świecenie znajduje się półprzewodnik typu n, który dostarcza elektrony o ładunku ujemnym. Z drugiej strony jest półprzewodnik typu p, w którym...
A w jaki sposób podłączyć wzmacniacz samochodowy w domu? Podłączenie wzmacniacza samochodowego w domu nie jest dużym wyzwaniem, ale wymaga pewnej wiedzy i specjalistycznego sprzętu. Wzmacniacze samochodowe są zaprojektowane do pracy z napięciem 12V DC, które jest standardem w samochodach, podczas gdy w domu mamy do czynienia z napięciem 230V AC. Aby...
Witam CHciałbym przerobic zasilacz obniżający napięcie EMC 0-105W dający na wyjściu prąd zmienny 12V tak abym na wyjściu miał 12V prądu stałego aby zasili układ oświetlenia zbudowanego na żarówkach LED. Macie może jakiś pomysł ze schematem jak podłączy coś takiego na wyjściu z zasilacza 12V zmiennego? Z góry dzięki za odpowiedź.
zasilacz zmiennego prądu stałego zasada zasilacz prądu zmiennego stałego zasilacz prądu zmiennego
bd243 bd244 wzmacniacz mitsubishi falownik limit polaczen
lodówka haier a3fe742cmj schemat elektryczny
Pestka w kluczyku Piaggio X8 125 2006 - jak wygląda? Funkcje bocznego przycisku w pilotach Nice