Pisałeś, ze jako źródło zasilania użyłeś baterii 9V - powiedz mi proszę jakim cudem masz na wyjściu stabilizatora liniowego regulowanego napięcie wyższe od wejściowego? I to w dodatku prawie dwukrotnie większe? Układ jest prosty jak budowa cepa. Zaledwie kilka elementów na krzyż. Połączenie tego dla kogoś kto ma chociaż minimalną wiedzę techniczną to...
BD243A=70V-6A BD243B=90V-6A BD243C-D-E=115V-6A wszystkie -npn- TO-220 wszystkie 65Wat BD278(A,AE)=55V-10A-75Wat npn Jeszcze Dopiszemy następujące Tranzystory BUL45=npn-700/400V-5A-100Wat BD743A=npn-70V-15A-90Wat BD911=npn-100V-15A-90Wat BD=npn-80V-10A-90Wat
Rozpocząłem rozbieranie alternatora ale nie wiem czy jest sens dalej go rozkręcać. Patrząc na jego stan to raczej należało by go rozebrać i chociaż wyczyścić. Regulator masz już założony "polski" z oby dwoma szczotkami izolowanymi. Możesz go sprawdzić zasilaczem regulowanym. Pomiędzy masę (obudowę) a przewód zielony wpinasz żarówkę małej mocy a pomiędzy...
Radiator nagrzewa się maksymalnie do 50*C, nie ma możliwości, żeby stopił obudowę. ;)
Zamiast kombinować i rysować herezje zainteresuj się tym: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3... Do tego transformator+mostek+kondensator filtrujący+ obudowa, i masz gotowy zasilacz.
To jest zasilacz regulowany DC w obudowie od miliwoltomierza Tesli. A czy on sprawny ? Może i za prostownik służyć w obecnej postaci? Sam miernik w tym na to wskazuje. Podłącz to do sieci i zobacz co z tego wychodzi, choćby 24 woltową żarówką samochodową 21 W.
W takiej cenie to raczej na próżno szukać lepszego. Mam plastikowego za 115 zł. Ładowałem kilka razy akumulator i nie zauważyłem nic niepokojącego. Nie próbowałem używać w roli zasilacza regulowanego. Obudowa to faktycznie Kradex Z 17. Panel z naklejką z przodu.I regulacja na triaku po stronie pierwotnej. Zaskoczeniem był bezpiecznik automatyczny. Bo...
Jeśli będą zasilane od zasilacza to nie będzie regulacji. Zasadniczo wentylatory w obudowie są w układzie nadmuch+wydmuch, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby były regulowane wspólnie. Jeśli już przejściówka z zasilacza to z termoregulacją i wtedy masz samodzielną regulację wietrzenia obudowy.
Z zewnątrz prezentuje się świetnie. Będą jakieś foty ze środka? Gdzie została kupiona obudowa?
wzmacniacz antenowy z zasilaczem, regulowane wzmocnienie w obudowie z gniazdami we,wy.
Mas nie rozdzielisz ze względu na układ uzwojeń transformatora. Chodziło po prostu dodatkowe gniazdko na obudowie, podłączone tak samo jak pierwsze.
Urządzenie to nie jest przetwornica tylko zasilacz regulowany. A w takim przypadku brakującym elementem będzie triak.
Jest to regulator elektroniczny współpracujący z alternatorem typu A 115-43. Schematem nie dysponuję. Sprawdzić można następująco: - wymontować regulator - zbudować obwód (+)zasilacza regulowanego>zacisk (D+) - zacisk szczotki>mała żarówka>(-)zasilacza - do regulatora podać na obudowę (-)zasilacza - zwiększać napięcie zasilacza, do napięcia około 14..14,7...
Do końcówki In daj minus diody (z paskiem na obudowie) a do Out daj plus. Do zasilacza regulowanego w tak dużym zakresie napięć przydałby się woltomierz, nawet taki chiński za parę złotych, zawsze to bezpieczniej widzieć czy na wyjściu jest 5V czy 15V.
Ha, książka Nowakowskich. Przecież na stronie 67 masz rysunek tego tranzystora mocy 2N3055: obudowa to kolektor (C), lewa końcówka Emiter (E) a prawa Baza (B) Marek Jaglarz
ile kosztowało malowanie proszkowe tej obudowy ?
ładne 6/6 (dlaczego wszyscy w DIY używają czarnej obudowy??)
Obecność termika rzeczywiście zagadkowa. Wystarczyło dać więcej aluminium na radiator. W tych zasilaczach najbardziej podoba mi się wzornictwo obudowy. Posiadam regulowane wersje tego zasilacza i tam jeszcze jest z boku przycisk włącznika sieciowego. Tutaj chyba zabrakło miejsca.
a uruchomiłeś zasilacz ?? w ogóle? fajna konstrukcja :) tylko popracuj nad obudową :D pozdrawiam
Trochę powierciłem (na razie zasilanie z zasilacza regulowanego bo nie mam obudowy pod trafo) i muszę powiedzieć... REWELACJA. Wierci się szybko, przyjemnie, zamiast 15 minut na wiercenie poświęciłem 5 minut, do tego ładne nie poszarpane otwory. Nie ma porównania do wcześniejszej wiertareczki, przy Proxxonie to zabawka. Pozdrawiam, A.
A nie lepiej coś "lepszego"...
Witam, widziałem w DIY kilka zasilaczy, na obudowach widać pokrętła(najprawdopodobniej potencjometry) które regulują prąd, i tu moje pytanie w jaki sposób jest ten prąd regulowany?
Duch - testowałeś ten zasilacz powiedzmy przy 5V i 800mA prądu wyjściowego? Tranzystor TIP się nie spalił, obudowa się nie topi?
Nieźle wypasiony ten zasilacz.Jednak jeśli chodzi o wykonanie plytki PCB to widać że nie dopracowana - te kable od strony druku, oporniki polutowane jeden na drugim. Jeśli będę wykonywał ten zasilacz to PCB zrobie po swojemu. Reszta - super. Aha jak na nasze ceny to założe sie że najdroższa w tym wszystkim byłaby ta obudowa.
Fajny, a obudowę kupiłeś, czy zaadoptowałeś z innego sprzętu.
Na www.elenota.pl niestety nie znalazłem modelu o tym oznaczeniu ale jeśli jest w obudowie TO-220 to powinien mieć 1 A ale jeśli w TO-92 to raczej 100mA
radiator daje rade? mam trochę wiekszy, ale przy 3A z wymuszonym chłodzeniem jest dosyć ciepły. a ty masz prawie (chyba) całkiem zamknięta obudowę.
Ładny. Bardzo ładny! :) Elektroniki nie oceniam- jak działa to co tu komentować, ale obudowa piękna, forniry to moja miłość :D V.
Przejrzyj ofertę ATTE, będziesz tam miał gotowe rozwiązania do zasilania poe, zasilacze z buforem lub bez, wystarczy ubrać odpowiednie moduły w obudowę i powiesić na słupie, Do zasilania anten masz wiele regulowanych przetwornic DC/DC
Zmontowalem zasilacz regulowany LM388K i chcualbym go zamknac w obudowie. Czym najlepie go zasilic z sieci?? Zasilacz potrzebuje max 35V i musi byc o 3V wieksze wejscie niz wyjscie.
Dajcie spokój. Chłopak się uczy, pewnie ma z 13 lat. Pewnie to jego pierwsza konstrukcja. Niebezpieczna, to fakt. Należy to mocno podkreślić! (at)darkmoner lepiej gdybyś zasilacz komputerowy zostawił w oryginalnej obudowie. Będzie znacznie bezpieczniej i mniej zakłóceń.
Jeśli faktycznie jesteś początkujący, to wyjątkowo staranny montaż. Zgodnie z sugestiami poprzedników zainstaluj tylko większy radiator i popraw obieg powietrza wokół niego (nie zauważyłem dodatkowych otworów w obudowie).
witam konstrukcja robi wrażenie ! ile kosztowało cię wykonanie? można by było liczyć na zdjęcia z wewnątrz obudowy
Znalazłem takie coś - nie jest opisany jako ACDC, tylko po prostu zasilacz tylko że regulowany. Na jego obudowie jest zarówno plus w środku jak i minus w środku. https://obrazki.elektroda.pl/3466314600_... Czy coś takiego byłoby rozwiązniem?
A dokładniej grafika chłodzona pasywnie, przerobione chłodzenie procesora (Athlon XP 2600+, 60° w spoczynku, 75° w stresie) na praktycznie niesłyszalny, jedynym wentylatorem wyciągającym powietrze z obudowy jest wentylator z zasilacza (automatycznie regulowany - więc nie pozwala przegrzać się podzespołom - jeśli rośnie temperatura powietrza w obudowie...
Masz to narysowane, jakie napięcie jest na wyjściu zasilacza? Jeśli jest większe niż 35V to trzeba inaczej zasilać filtr, nie łącz z obudową masy gniadz wejściowych i głośnikowego. Jak zamierzasz regulować poziom sygnału? przydałby się chyba potencjometr między filtrem i wzmacniaczem.
Skoro kolega kondziu nie wie nawet co to za rodzaj wyświetlacza to wątpię aby dał sobie radę na zaadaptować ten wyświetlacz, tam nie wystarczy podać 3V na którąś nóżkę aby zapalić jakiś segment. Proponuję nie kombinować tylko zmontować jakiś woltomierz i amperomierz na ICL-ku lub nawet kupić gotowy kit albo jakiś tani multimetr cyfrowy i go wmontować...
Witam! Kupię lub zlecę wykonanie zasilacza regulowanego (0-30V), 2 lub 3 A Najważniejsze napięcia: 3,3V ; 5V ;12V ; 24V Cena max 150zł Zasilacz ma być z obudową, sprawdzony i działający, rzecz jasna. Zasilacz ma mieć regulowane napięcie, od 0-30V, posiadać woltomierz! Pozdrawiam, Adam
No właśnie obudowy śliczne ale brak opisów jest sporym utrudnieniem..
Drugie urządzenie to zasilacz z regulowaną częstotliwością . Panie Krzysztofie :cry: :cry: . Ja powiedział bym inaczej - Generator funkcyjny mcz. do 100kHz i zasilacz nieregulowany DC +/- 15 V i 5 V w jednej obudowie.
Najprościej bez kombinowania kup sobie regulator kosztuje 5zł wpinasz i regulujesz sobie potencjometrem obroty. Chcąc samemu to zrobić i tak musisz mieć potencjometr ok.1k +rezystor więc lepiej kupić i mieć w skromnej obudowie.
Widziałem różne zasilacze, ale ten powala wszystkie na głowę. Przyznam że nie spotkałem się z zasilaczem produkowanym seryjnie z taka ilością różnych funkcji i czterema niezależnymi kanałami. Pełen profesjonalizm, Znakomicie wykończona obudowa, o PCB nawet nie wspomnę.
Przecież to jest identyczne co zamieściłeś poprzednio http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic28... O czym teraz dyskutować, nic nowego się nie wydarzyło, poza zmianą obudowy.
Ja właśnie przerobiłem zasilacz komputerowy i mam teraz zasilacz regulowany od 1,5V do 12V i 8A na wyjściu.
Czym większy możliwy będzie pobór prądu tym lepiej Kup zasilacz impulsowy 15V 1-2A i do niego dorób stabilizator o regulowanym napięciu - stabilizator na LM 317 w obudowie T0-220. Scalak LM317 powinien mieć radiator.
Może jakiś zimny lut był lub jeszcze jest. Coś może nie łączyć w tych złączach. Czasami usterki są błahe, a znalezienie takiej jest trudne. Nawet gdyby zasilacz został nieodwracalnie uszkodzony to mając obudowę, transformator można by na tej bazie zbudować inny tani o podobnej funkcjonalności zasilacz.
Zmierz średnicę- miarką otworu z tyłu obudowy i zapewne z przodu masz też gniazdo na wentylator dodatkowy,zmierz i wstaw taki jaki będzie odpowiadał średnicy otworu w obudowie,podłączasz pod molex-a,kabel od zasilacza,ewentualnie wstawiasz regulator napięć do wentylatora i sam regulujesz prędkość z jaką ma się kręcić wentylator.Sprawdż everestem temperatury...
transformator z amatora napięcie od 3-20V prąd do 4 A Jesteś pewien, ze ten zasilacz wydoli 4 A dla 20V? Ładna obudowa, gorzej z wnętrzem...ale - jak robione to było na zasadzie "mam, więc dam" - rozumiem.
Wpadłem na pomysł, aby ten zasilacz DC-DC regulowany, zasadzić wraz z jego obudową, do obudowy Absaar. Wyjdzie frankenprost, ale całość bedzie chłodzona od górnie, wentylatorem. Żadnego modułu nie trzeba wydaje się mi. Zdj zasilacza poniżej. A później wstawię całości i będzie można po śmiać się https://obrazki.elektroda.pl/8971432400_...
Widzę bardzo dużo konstrukcji zasilaczy ale jest prawie brak zasilacza wykonanego na "Mos-fet" . Zachęcam do prób w tej technologi . Co do zasilacza obudowa jest doskonałym radiatorem powinieneś ja do tego wykorzystać .
Skoro planujesz "wzmocnić" ten zasilacz, będziesz musiał wymienić trafo i prawdopodobnie też zrobić nową płytkę. Ta raczej nie zmieści się z nowym trafem i radiatorem na tranzystor mocy. Poza tym, powinieneś włącznik sieciowy podłączyć pod uzwojenie pierwotne trafa i zamontować koniecznie bezpiecznik sieciowy! No i nawet nie żartuj, że te wnętrzności...
za trafo dałem 30zł, części wyniosły mnie 40zł z wysyłką, obudowa-20zł. radaitor z odzysku, ale z 20zł musisz przeznaczyć na to jesli nie znajdziesz żadnego. rzeczy typu mierniki /volto,ampromierz/ to razem około 20zł, jeśli ICLe zamówisz jako sample/ jeśli się zdecydujesz, napisz. podesle ci na PW pare użytecznych rzeczy
Z przetwornicy zrobiłem sobie "laboratoryjny" zasilacz regulowany. Wsadziłem w obudowę z demobilu, dodałem miernik panelowy (napięcie i prąd), a całość zasilam z 12V DC. Wylutowałem potencjometry i przykleiłem do obudowy mocnym klejem. W obudowie malutka dziurka na śrubkę potencjometru i w miarę wygodnie reguluję sobie parametry. Rzadko korzystam, więc...
Witam. Super konstrukcja, bardzo estetycznie wykonana obudowa. Pozdrawiam i życzę powodzenia na konkursie ZST.
dlatego dałem te śruby imbusowe i takm wystają bo to robi zarazem jako nóżki jak położy się go na boku albo coś. Żeby nie obijać blach jak będą pomalowane. Szczerze wątpię. Nie mogą służyć jako nóżki, bo gałki od potencjometrów wystają bardziej, tak samo jak wystające uchwyty czy coś takiego, co jest w ściankach obudowy. ;)
https://obrazki.elektroda.pl/1869445500_... Wiem,że stary post. Z braku miejsca zbudowałem taką "przenośną" wersję automatu. Wymiary : 90x12x30cm. W środku umiejscowiono Arcade Heroes of the storm 4 mającą 800 gier na karcie oraz 2 wyjścia obrazu : VGA i HDMI. Zasilanie stanowi stary zasilacz komputerowy. Za dźwięk odpowiedzialne...
Chciałem zaktualizować informację, AIM-TTI PL303QMD ma wentylator ale chodzi cichutko, może być lekko słyszalny w domu przy kompletnej ciszy. Ja w pracy dopiero po przystawieniu ucha do obudowy go usłyszałem.
http://obrazki.elektroda.pl/8289641800_1... Witam. Przedstawiam , wam zasilacz regulowany zbudowany w oparciu o obudowę zasilacza INCO jak na zdjęciu. W orginale spaliły się 24 tranzystory końcowe germanowe zresztą i już tak zostało. Niedawno odkryłem że można nabyć na Alliexpres moduł zasilacza DPS5015 , o dziwo na allegro go nie uświadczy,...
Chyba chodziło mu o to że masa wyjściowa jest połączona z filtrem i uziemieniem (obudową) i ściągną potencjał do jednego poziomu. W sporej ilości zasilaczy tak jest - o czym nawet pisał autor tematu Pojawił się problem ze zwarciem, które wywoływane było tym, że kabel GND, obudowa i kabel PE były połączone musiałem odizolować płytkę od obudowy (z płytki...
A teraz takie głupie pytanie... W jakiej to obudowie zamknąć? Myślę, że obudowa od zasialcza ATX to nie głupi pomysł.
z zewnątrz nawet nie prezentuje sie tak źle ale w śroku masakra. Czy mi sie wydaje czy tam jest odłamany kawałek płytki z prostownikami i kondensatorami wyłamane z urządzenia które orginalnie było tej obudowie? Czemu głównym plementem budulcowym są tzw. "szybkozłączki" i taśma izolacyjna? Poco takie długie przewody? całość można było umieścić na kawałku...
Sprawa grzania, popatrz na dane w tabeli tam, gdzie pisze "Thermal resistance ..." : http://obrazki.elektroda.net/21_12288649... tzw. "wewnętrzna oporność termiczna" tego scalaka - miedzy czipem, a obudową, jest 1,5°C/W (stopnia na wat). Jeśli do tego doliczymy 0,5 °C/W dla przejścia ciepła od obudowy do radiatora, i 10°C/W dla radiatora 100cm2...
Proponowałbym olać stare beznadziejne TL494 i obejżeć co jest w dzisiejszych zasilaczach. Dla 1 kW zasilacza aktywne PFC jest konieczne. O ile przewronica LLC by spokojnie weszła do obudowy po ATXowym zasilaczu to regulowany zasilacz amatorski nie ma szans. (at)atom1477 ma rację. Może lepiej jednak to zmodularyzować po kanale? Ale serio proponowałbym...
Prosze bardzo :) Domyslilem sie i zmienilem. Taka konstrukcja to jest pol godzinki roboty. Czesci napewno znajdziesz w domu, wiec koszty budowy beda niskie :D Obudowa zalezy od wlasnej inwencji :)
Właśnie buduję podobny zasilacz, bo 16V/5A (80W) i jest powazny problem z odprowadzeniem ciepła z tranzystora mocy, ponieważ mocno się grzeje i potzrebuje dużego radiatora :cry: . A taki radiator trzeba przykręcić do mozliwie małej obudowy.
Zrobiłem zasilacz 0-30V na układzie LM317. Bardzo fajnie mi wyszedł. Wbudowane są dwa wskaźniki, podświetliłem je sobie na diodzie. Jest wentylator podświetlane. Obudowa z komputera. Do takiego zasilacza oczywiście najważniejszą częścią jest dobry transformator, który miałem z uszkodzonego ups'a. http://obrazki.elektroda.net/89_12633310... http://obrazki.elektroda.net/77_12633310...
Jesli masz troche ambicji mozesz spróbowac samodzielnie złożyć ten zasilacz: http://jabel.pl/j_zest/j_005s.htm Wykonanie kosztowało mnie 14 zł(układ) + 22 zł (transformator 20V) + ok. 6 zł obudowa. Działa bezawaryjnie już ponad rok.
Mogę użyć trafo z ups`a to żaden problem a co do budżetu to ile trzeba na samą elektronikę sterującą nie licząc: miernika (ampery i volty), obudowy, trafo, radiatora
To ma być zasilacz który wbuduje do obudowy. Ograniczenie prądowe i napięcie będzie sterowane z obudowy. Możliwość ograniczenia prądowego do 0,5A. Napięcie 0-40V....
Porządnie wyczyścić od strony ścieżek i elementów, zobaczyć miernikiem czy nie ma zwarcia na wyjściu i można podłączać. Zaciski wyjściowe sa galwanicznie odseparowane od sieci przez transformator, więc nie wiem czemu by nie można ich dotykać, 230 się tam nie pojawi :) Używać w obudowie.
Witam Mam problem. Wybudowałem zasilacz regulowany na układzie LM317T. Przymocowałem go w obudowie gdzie zamontowałem: amperomierz, woltomierz, gniazda bananowe i transformator 12V z mostkiem. Usterka: Po podłączeniu do kontaktu zasilacz rusza ale na wskaźniku widnieje 12V i nie można wyregulować. Próbowałem podmiany potencjometru, układu LM na nowy...
Kuup sobie autotransformator regulowany. Dodano po 1 http://www.sklep.cyfronika.com.pl/pl/p/A...
Wystarczy podłączyć szeregowo ze wskażnikiem odpowieni rezystor , tak żeby wskażnik wychylał się maksymalnie przy maksymalnym napięciu i tyle, Do chłodzenia miały służyć dziurki wywiercone z tyłu na górze obudowy tuż nad radiatorami .
Ja programowałem Atmegę w takim adapterze http://obrazki.elektroda.net/71_12382554... programatorem STK200/300. Wsad załadowałem Pony Progiem. Programator można kupić za grosze. Po zaprogramowaniu umieściłem uC w układzie z konfigurowałem i śmiga. Tyczy się to oczywiście multimetra w obudowie DIP
Nie, nie. W baterii mam standardowy BMS. Kolega chciałby zachować oryginalną ładowarkę (obudowa), bo mu się dobrze komponuje z akumulatorami i ma miejsce w walizce. Też mu proponowałem prosty zewnętrzny zasilacz z regulowanym napięciem i prądem ładowania. Tutaj kombinuję, czy nie dałoby się wykorzystać tej ładowarki jako dostawcy zasilania, do tego...
Tylko że ja mam zamiar zbudować zasilacz z możliwością regulacji od 1 do 45 V przykładowo, regulowane 4 "niezależne" linie. Ale z obudową nawet ciekawy pomysł tylko że trochę dużo miejsca zajmie.
Jeśli jest taki jak na obrazkach ryszardona to podłączasz żarówkę między szczotkę a masę (zamiast uzwojenia wzbudzenia - wirnika) Na jednej ze szczotek tego alternatora jest masa więc jeśli do niej podłączysz żarówkę to oczywiście świecić nie będzie. Podłączona do właściwej szczotki powinna świecić w zakresie napięć do 14,3 i zgasnąć całkowicie przy...
Dzień dobry. Buduję zasilacz warsztatowy regulowany na bazie zasilacza z laptopa 19 V/4,7 A. W obudowie będzie przetwornica oraz stacja lutownicza. Z tyłu obudowy chcę dać gniazdo stałoprądowe 2,1/5,5, do którego podłączę zasilacz, a na panelu czołowym chcę oprócz gniazd bananowych dać wyłącznik podświetlany kołyskowy. Problem w tym, że są one na 12...
Wszystko ładnie jednak czegoś mi tu brakuje... i nie mogę tego nie napisać. Piszesz, że W warsztacie spędzam sporo czasu i mając do czynienia z różnymi zasilaczami, wiedziałem czego mniej więcej oczekuję. Jak już robić zasilacz to najmniej z dwoma wyjściami regulowanymi + - a najlepiej dwa zasilacze w jednej obudowie z izolacją galwaniczną. Mamy wtedy...
Bo autotransformator to sporo roboty. Z autotransformatorem nie ma żadnej roboty, kupujesz gotowy. Jedyna niedogodność tego rozwiązania to duży ciężar i gabaryty (wymiary obudowy).
Skoro nie możesz łatwo dostać zasilacza regulowanego to spróbuj chociaż na podstawke swój przerobić. Można zastosować LM317 i peerek i zamknąć w obudowie istniejącego zasilacza.
Witam Przy takich mocach traconych w tranzystorach, oczywiście jeżeli nasz zasilacz ma być niezawodny, radiator nie może być dobierany "na oko" spośród posiadanych niewielkich kształtek, w nadziei, że wentylator uratuje sytuację. Do tego zasilacza bezpieczne minimum to taki radiator (ten większy): http://obrazki.elektroda.net/65_12637154...
do gniazda USB... No właśnie... Zasilacz (FIRST - pierwszy post) może dostarczyć co najwyżej 300mA, więc przed podłączaniem czegokolwiek pod to gniazdo USB trzeba się najpierw zastanowić. Mam taki zasilacz od dawna i jakoś do tej pory nie znalazłem do niego zastosowania - czemu? Bo rozebrałem obudowę i zobaczyłem jak jest zrobiony... Nawet z transformatora...
Czyli chcesz kupić taki zasilacz. RXN-305D to zasilacz laboratoryjny o regulowanym napięciu wyjściowym od 0 do 30V. Maksymalna wydajność prądowa to 5A. Zasilacz posiada duże i czytelne wyświetlacze LED 3,5 cyfry na których wyświetlany jest aktualnie płynący prąd oraz wartość ustawionego napięcia. Solidna metalowa obudowa. Idealnie nadają się do pracach...
Jeśli jesteś z Krakowa możesz podrzucić na giełdę przy Balickiej. Sobota Niedziela 10.00-13.00 Nie ukrywam, że to przetwornica, a brak schematu, to potrzebny dodatkowy czas na analizę układu. Koszt naprawy może przekroczyć 150zł. Możliwe odkupienie obudowy ...
Wynik eksperymentu mnie tam nie zaskakuje, za słaby transformator, prąd troszkę sporo popłynął w dół. Te 6 A to troszkę mało. Tak reasumując ten tranzystor wytrzyma i większe katowanie termiczne 115'C na spokojnie. Gorzej ze zwarciem bezpośrednim, dość szybko leci. Lepiej pod tym względem wypada tranzystor MJ15003 w obudowie TO3.
Witam kolegów Składam sobie oto taki zasilacz regulowany (prosty schemat załączyłem) mam pytanie aby obciążyć zasilacz jaki rezystor zastosować ile Ω i ile Wat. Na razie zmontowałem go na stole bez obudowy i jak to się mówi działa. Ale dokładnie nie wiem jak i w którym miejscu podłączyć ten rezystor.I jeszcze jedno pytanie czy jak go zastosuje...
Witam. Jak w temacie. Z kart które przeglądałem na google wychodzi ze maja jednakowe wyprowadzenia. Czy moge zastosować w projekcie zasilacza regulowanego 0-12V 3A (podobny do J20) zastosowac LM350T zamiast LM317T (jednakowe obudowy TO220) ?
Dziękuję za pomoc. Gówny problm polegałna tym, że radiator był połaczony z obudową metalową i masą :) Proszę nie komentować...
dobra zrozumiałem. więc jaki tranzystor byłby dobry do zbudowania takiego filtra bo lm317t chyba będzie za słaby... LM317t to nie tranzystor tylko scalony stabilizator w obudowie TO-220
A wiec tak, zasilacz ma być do miksera behringer MX8000. Oryginalnego nie posiadam, ale mam wszystkie napięcia i wymagane prądy znam. Mikser potrzebuje 2x18v 2x3,5A , 12v 2A , 5v 3A , 48v 450mA. Z tego co piszesz to potrzebujesz zasilacze z napięciami stałymi na wyjściu. Dlaczego koniecznie chcesz zastosować stabilizatory monolityczne z regulowanymi...
- cóż, możesz się cieszyć że masz niemal unikatową konstrukcję z tych tańszych ... - napewno wiesz że TL431 i jego klony 'siedzą' w trójkońcowkowych plastikowych obudowach TO92 (choć są i DIP8 oraz SOP8) - zamiast TL431 na wejściu transoptora mogłoby być rozwiązanie na Zenerce i tranzystorze PNP - jeśli Ci zależy na obniżeniu tych napięć musiałbyś przeanalizować...
Mam pewne obawy co do wielkości tych radiatorów. Czy zasilacz przechodzi pomyślnie test 6V przy 1A przez 10 minut? i test +6V 1A i jednocześnie -6V 1A przez 10 minut? Trudno mi ocenić, który test będzie bardziej grzał, dlatego najlepiej przeprowadzić oba. Pierwszy generuje większę straty w regulatorze ponieważ mniej przysiądzie napięcie na transformatorze,...
Czy ktoś z czytelników wykorzystuje zasilacze z drukarek do DIY? Ja wykorzystałem zasilacz z drukarki Brother DCP115C do budowy zasilacza regulowanego. Nie modyfikowałem samej przetwornicy tylko podłączyłem ją do modułu DPH3205 z Aliexpress. Całość jest zamknięta w obudowie od zasilacza ATX. Tylko w sumie nie wiem jaką to ma wydajność prądową. Nie...
Bajerancka rzecz zwłaszcze że zrobiona z niczego! Ja robie podobne zasilacze na rożne napięcia w mydelniczkach :) Bardzo dobra obudowa :) Czy lm317 wytrzymuje takie napięcie i prąd który przez niego płynie? Według mnie to powinien pójść z dymem
Wykorzystaj oryginalny prostownik i zrób do niego przystawkę zasilacz regulowany. Ok, jest to bardzo przydatna uwaga. Mniej komplikacji. W obudowie obecnego prostownika jest sporo miejsca, i po sensownym zgrupowaniu istniejacych elementów można zmieścić płytkę z układem zasilacza regulowanego nawet z dużym radiatorem. Płytę czołową prostownika i tak...
Nóżki są, rzeczywiście nie widać na zdjęciach. Pomiędzy obudową a ziemią jest jakieś 5mm szczeliny.
Zwierając wyjście w zasilaczu działa regulowane ograniczenie prądowe. Czy na pewno ta dioda zabezpieczy przed czymś takim? Wstawić ją w obudowie szeregowo w kierunku przewodzenia, np. w plusie z wyjścia, tak?
Witam, przewertowałem trochę tematów dotyczących wykonania prostych prostowników i wydaje mi się, że powinno dać się coś takiego zrobić, pytanie tylko na ile będzie to dla mnie realne do wykonania. Traktuję ten pomysł również dla siebie jako edukacyjny, czyli nawet jeśli się nie uda, to może chociaż czegoś wartościowego się dowiem. Nie oczekuję tutaj...
Ewentualnie rozważ kupno zasilacza z dużym 12cm i regulowanym wentylatorem. Coś z obudowy musi jednak to ciepłe powietrze wyciagać! Poza tym, na wszelki wypadek - czy z otwartą obudową jest inaczej? Może przy dmuchającym do środka jakimś wentylatorze... Gdyby wtedy było OK, to by była już pewność, że źródłem problemu jest chłodzenie!
zasilacz regulowany laptopa regulowany schemat zasilacz regulowany zasilacz regulowany mosfet
lenovo przycinanie grach bzyczenie zasilacza błąd tonera lexmark
samsung wf70f5e0w2w generator prądu
Jak przywrócić zmywarkę Haier do ustawień fabrycznych? Gdzie kupić programator do pralki Amica AWG6122SD?