W przypadku zasilaczy impulsowych trzeba uważać na kondensator sieciowy. Pozdrawiam.
Witam! Wszystkie kondensatory, rezystory i cewki stosowane są na wejściu w celu wyeliminowania zakłóceń wytwarzanych przez zasilacz impulsowy. Są na to odpowiednie normy. W zasilaczu z transformatorem sieciowym kondensatory są potrzebne do tłumienia zakłóceń pochodzących z sieci oraz poprawiają tzw. współczynnik mocy (patrz Google). Cześć!
A nie wystarczą większe kondensatory na zasilaniach?
Przyczyną pracy wzmacniacza po wyłączeniu zasilania jest energia zgromadzona w kondensatorach. Aby wzmacniacz wyłączał się natychmiast po wyłączeniu zasilania należy zastosować sprzężony wyłącznik sygnału wraz z wyłącznikiem sieciowym.
Do sprawdzenia zasilacz, pomiar napięcia PFC na kondensatorze sieciowym, zimne luty w części inwertera zasilającego świetlówki lub same świetlówki.
ma on ograniczy płynący prąd przez kondensator ? Nie, bo jest włączony równolegle z kondensatorem a nie szeregowo. Rezystor służy do rozładowania kondensatora po odłączeniu zasilania sieciowego.
Witam Nadają się jak najbardziej, dokładnie nie pamiętam definicji ale są one w zasilaczach sieciowych w filtrach przeciwzakłóceniowych.
Cześć. Sprawdź, czy to zjawisko występuje przy zwartych zaciskach pomiarowych. Przy tak niskich napięciach, może coś włazić poprzez przewody pomiarowe (nawet do niczego nie przyłączone). Jeżeli wskazówka pojedzie przy zwarciu wejścia, trzeba się przyjrzeć wzmacniaczowi wejściowemu. Schematy tego miernika są na elektrodzie. Jeżeli korzystasz z zasilacza...
On ma tylko za zadanie tłumić przepięcia powstające prawdopodobnie wskutek drgań styków przekaźnika przy załączaniu. Takie kondensatory stosuje się w filtrach sieciowych zasilaczy impulsowych. Jeśli to nie pomoże, trzeba będzie pomyśleć nad "wyczyszczeniem" 5V.
Napięcie na obudowie komputera pojawia się poprzez filtr przy gnieździe sieciowym zasilacza. 2 kondensatory połączone szeregowo i wpięte pomiędzy L i N zasilania. Punkt wspólny kondensatorów podłączony jest do zacisku ochronnego. Jeśli masz zacisk ochronny w gnieździe nie podłączony do przewodu ochronnego lub go w ogóle nie ma na obudowie komputera...
Jak jest za duże napięcie, np. 300VAC to co leci w zasilaczu ? Wszystko może polecieć, co jest niedostosowane do takiego napięcia - półprzewodniki, kondensatory a nawet rezystory, jeśli wskutek podwyższonego napięcia wydzieli się na nich za duża moc.
W rzutniku optotypów Unicos ACP-700 uszkodził się zasilacz sieciowy (uszkodzony kondensator elektrolityczny po stronie wtórnej przetwornicy) i w wyniku tego uszkodziła się zawartość pamięci 24C16, co objawiało się niedziałającym poprawnie urządzeniem. Po wgraniu wsadu wszystko działa poprawnie.
Jaki masz mostek prostowniczy? Jeśli 4 diody a nie taki w jednej obudowie ? To o ile dobrze pamiętam to przy diodach były kondensatory ceramiczne -można je też wymienić.
Jak zasilacz nie ma zamontowanych/wlutowanych kondensatorów ceramicznych 1 lub 2 nF/1,2 kV od strony sieci (gorącej), sieciowy (po prostowniku) wyschnięty kondensator 47 uF/450 V, pęknięte ścieżki przy ww. kondensatorach ceramicznych. Nagminny problem zasilaczy do Maca, jakie mnie się trafiały w serwisie. Wszystkie zasilacze impulsowe, w których oszczędzano...
Ten zasilacz nie nadaje się do zasilania wzmacniaczy audio. Poza tym jak kolega napisał powinien mieć co najmniej 2A przy 18V nie 12V To powinien być wyposażony w duży kondensator to znaczy o dużej pojemności. Jeśli radiator się grzeje pod TDA na tym zasilaczu to są dwie opcje. Albo masz za mały radiator, Albo TDA się wzbudza choć to mało prawdopodobne....
Nabyłem radio (jak w tytule) Elektrit Allegro, które pomału przywracam do ,,żywych,, W radiu brakuje transformatora sieciowego , głośnika z transformatorem, przełącznika układu oszczędzania, kondensatora filtru zasilacza i kpl. gałek. Zaadoptowałem transformator sieciowy ze Stolicy i mam kilka pytań ; minus kondensatora zasilacza ma być przykręcony...
Witam, Wygląda na problem sieciowy, przyczyn może być kilka: - Zasilacz, któryś z kondensatorów filtrujących uległ uszkodzeniu (duże elektrolityczne). - Masz problem z masą czy ekranem przewodów, możesz przetestować poruszanie przewodami, podczas ruszania będziesz słyszał zmiany. Może odłącz wszystkie przewody i podłączaj po jednym. - Masz sprzężenie...
Witam. Należy wymienić kondensatory elektrolityczne w zasilaczu, oraz sprawdzić poprawność prowadzenia masy. Pozdrawiam.
Choć wymiana tego kondensatora jest absolutnie bez sensu, to jednak jeśli autor zdecyduje się na wymianę - warto pamiętać, że montaż kondensatora o innych wymiarach lub jego montaż na leżąco prawdopodobnie zmniejszy przewidziane przez producenta wymagane normami minimalne odstępy separujące. Fakt ten może powodować bezpośrednie zagrożenie porażeniem...
Takie radyjka to przeważnie 6-9V DC. Także 14V AC mogło być za dużo. Zobacz na jakie napięcie są kondensatory elektrolityczne w zasilaczu.
(at)mrice Niech zapali świeczke Panu Bogu, że ten sterownik ma transformator sieciowy, a nie tzw. ,,chiński zasilacz z kondensatorem. Było by już na 100% dobranoc. :cry:
Jeden z możliwych wariantów włączenia kondensatora. Pojemność kondensatora może być 10n-220n.Napięcie kondensatora 630V. http://obrazki.elektroda.pl/3782028100_1... Napięcie 270V wskazano dla kondensatora, przeznaczonego dla prądu przemiennego.
Nie, kondensatory muszą być dobrane odpowiednio do tętnień i wsp. kształtu napiecia zasilającego. Dokładnie do czego to ma być? Czy ma chronić sieć przed zakłóceniami czy urządzenie odbiorcze. Można stosować takie same kondensatory jakie są na wejściu zasilania utrządzeń elektrycznych na tą samą częstotliwość i napięcie. W wiertarkach zasilaczach ......
To 400V nie jest tam bez powodu. Mówisz prawdopodobnie o kondensatorach bezpośrednio na wejściu do zasilacza, czyli tam gdzie jest prostowane napięcie sieciowe 230V.
Witam opis usterki wskazuje na uszkodzoną diodę transil . Prawdopodobnie po silnym przepięciu. Jest to jedno z zabezpieczeń w tych zasilaczach. W założeniu w sytuacji silnego przepięcia ma ono doprowadzić do uszkodzenia kondensatorów i samorzutną blokadę przetwornicy. Jednocześnie umożliwia pracę z dwoma napięciami sieciowymi. Co to za przetwornica...
Najprawdopodobniej uszkodzony warystor, albo kondensator w filtrze EMI po stronie sieciowej zasilacza, na co wskazuje zadziałanie RCD.
Sterownik tego wentylatora zasilany jest za pośrednictwem tzw. zasilacza beztransformatorowego. Elementami tego zasilacza są między innymi te duże żółte kondensatory lub jeden z tych kondensatorów. Przy naprawie tak zasilanych urządzeń elektronicznych trzeba zachować szczególną ostrożność. Zasilacz ten nie zapewnia separacji galawnicznej od napięcia...
Uparta bestia :D Skoro UC3843 masz w podstawce to można to wykorzystać. Po wyjęciu połącz nogi 6 oraz 5 podstawki (wyjście i GND 3843) - gdyby bramka 2SK2996 nie była dołączona żadnym rezystorem do GND i znalazł się tam ładunek doszłoby do rozsadzenia tego nMOSfeta (już tak miałem - wybuch zrobił dziure w blaszce trzymającą tranzystor na radiatorku)....
300mA i zawsze przed a nie za stabilizatorem. Dodatkowa rada - przed stabilizatorem ale po elektrolicie filtrującym tętnienia (gdy to zasilacz sieciowy - transformator i prostownik), gdyż prąd ładowania tego kondensatora jest duży w momencie włączenia do sieci.
Mam co wstawić, wymienić czy usunąć? Sprawdzić czy jest w obudowie wyłacznika czasowego. Jeśli tak to dołożyć większy na zaciski zasilania sieciowego zasilacza LED. Pamiętać by był to kondensator X2 na 275V AC co najmniej.
Mi się w tej konstrukcji podoba dodatkowy kondensator tuż przy gniazdach USB.
w zasilaniu głównym żarówka W tej sytuacji lepiej jest dać żarówki/rezystory w samym zasilaniu stopnia mocy. Przez żarówkę w zasilaniu sieciowym kondensatory zasilacza zdążą się naładować a wtedy energii wystarczy żeby coś usmażyć choćby przy wzbudzeniu.
Czy z zasilacza wychodzą jakieś napięcia? Czy jak wychodzą są stabilne lub się zminiają? Czy zasilacz próbkuje? Uszkodzony może być także sam sterownik zasilacza. Sprawdź czy masz napięcie około 300V na kondensatorze sieciowym. Uszkodzona może być także płytka cyfrowa jaki sam procek.
Jak wyjaśnić działanie zasilacza np 2-3 lata po czym sytuacja z zapaleniem się? Gkwiatkowski zauważyłeś napompowane miejsca na odwrocie zasilacza podczas wymiany? Moje wszystkie mają wywalony kondensator.
Napisz jakie masz tam układy scalone zastosowane z oznaczeniami pcb. I zdjęcie naklejki z tego zasilacza. Wymień kondensatory po stronie pierwotnej , sieciowej i podaj o co poprosiłem..
Taki przetwornik, zasilacz, do elektronarzędzi musi być odporny na zwarcia i musi dobrze znosić przeciążenia. Prawdopodobnie sprawdziłby się przerobiony na 12V zasilacz ATX komputerowy. Tutaj jest podobny temat: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop... W handlu są też dostępne gotowe zasilacze na 20A i więcej, w tym małe i...
(at)kortyleski Tylko ile i jakich kondensatorów mamy w zasilaczu według (at)pankropa ? Nie widzę tego C18...? Ja za pana kropa nie odpowiadam. Za uzwojeniem wtórnym anodowym trafa sieciowego jest mostek i kondensator 32uF/ 350V. Co udowodnił sosarek podsyłając schemat. Niewyrażny co prawda dlatego zasugerowałem C18. Anodowy w radiu jest jeden, nietrudno...
Zrób pomiary rezystancji uzwojeń, transformatora. To zostawiłbym na później. W pierwszej kolejności omomierzem "na sucho" zmierz wejście zasilania sieciowego. Mostki prostownicze, kondensatory filtrujące i pozostałe diody po stronie wtórnej.
Zasilacz sieciowy 220v/9v + stabilizator 5v z kondensatorami filtrującymi
Spróbuj podłączyć do biegunu - zasilacza do PE.
No bez przesady - era Pioniera (powojennego) chyba już minęła. No właśnie. Chyba . W ubiegłym roku robiłem jakieś radio przenośne i byłem bardzo zdziwiony: radio z akumulatorem i wbudowany zasilacz sieciowy z kondensatorem szeregowym. W zależności od tego jak była włączona wtyczka do gniazdka masa mogła być na potencjale sieci. Zupełnie jak w Pionierze...
Albo masz utratę pojemności kondensatora po prostowniku sieciowym - jeżeli brzęczenie jest o częstotliwości przydźwięku sieciowego to będzie to. Pracujący tak zasilacz będzie powodował zakłócenia.
Sam sobie kolega odpowiedział po pierwsze wymienić kondensatory po drugie wymienić zasilacz na którym owa płyta pracowała. Jak wymienić kondensatory może kolega przeczytać w dziale Komputery FAQ.
Przecież we wszystkich modelach jest wszędzie napisane że podświetlenie ma się włączyć przy odpiętej płycie głównej. Jak się nie włącza to albo masz uszkodzony blok zeasilacza ew uszkodzony inverter. Od 3 lat odbiornik na rynku inverter wymieniałem raz. Schematu zasilacza brak. Przy odpiętej płycie zasilacz pracuje z pełną mocą więc przy sprawnym PFC...
Zasilacz na transformatorze, mostek, kondensator, LM7806
Podłączyłem moją stację lutowniczą przez przedłużacz BEZ bolca co przerwało obwód uziemienia - drugi działający układ. No i tutaj już chyba wszystko jasne. Podejrzewam że normalnie masz tą stację połączoną do przedłużacza z bolcami a w tym przedłużaczu jest równocześnie podłączony na przykład komputer "blaszak" czy coś podobnego co ma w zasilaczu kondensatory...
Prawdopodobnie MIP2E4D jak w wielu tych DVP, ale porównaj aplikacje. Widziałem na zdjęciu MIP2E4D. http://www.koelliker.net/fuse.jpg Zmierz lub wymień kondensator sieciowy często daj takie skutki jak jest bez pojemności.
Rozkręć go i zobacz od środka oczywiście na wyłączonym zasilaniu sieciowym. Sprawdź stan zasilacza zwłaszcza kondensatory może po tylu latach bezustannej praktycznie pracy zasilacz już niedomaga i będzie konieczne sprawdzenie kondensatorów elektrolitycznych. Albo ewentualna wymiana całego zasilacza o ile jest takowy do kupienia.
przełączył selektor woltażu z 230v na 115v, po czym znowu powrócił na 230v. Konsola przestała działać, W tym czasie wtyczka była w gnieździe sieciowym 230V? Zasilacz jest impulsowy czy konwencjonalny? Do sprawdzenia przede wszystkim: - bezpiecznik - transformator sieciowy (zasilacz konwencjonalny) - kondensatory za mostkiem (zasilacz impulsowy)
Transformator zostaw w spokoju, skup się na pozostałych elementach. Dodano po 1 Począwszy od bezpiecznika sieciowego, następnie mostek, główny kondensator. itd.
Po zalaczeniu przepala sie natychmiast bezpiecznik sieciowy. Elementy zasilacza (P4NA60FP, prostownik, kondensatory, TDA4605) sprawdzone - OK, diody i kondensatory na wyjsciu zasilacza - OK, tranzystor S2055N - OK. Prosze o pomoc.
Czy tak samo zachowuje się po chwilowym zaniku napięcia sieciowego? Jeśli tak podejrzewałbym uszkodzenie zasilacza (np.napuchnięty kondensator).
Nie będzie działał, gdyż -12V w zasilaczu od PC ma wydajność rzędu 0,5A. Musisz zrobić klasyczny zasilacz z transformatorem sieciowym, mostkiem prostowniczym i kondensatorami.
Miałem problem z tą centralką. alarm włanczał się bez powodu... uszkodzony był zasilacz, a mianowicie wyschły kondensatory i zasilacz dawał zbyt niskie napięcie ... Może u Ciebie też jest ta sama przyczyna ...
Do autora tematu: ten prosty i banalny układ zasilacza, który przedstawiłeś, warto "wzbogacić" jeszcze tylko jednym elementem - niewielkim kondensatorem elektrolitycznym włączonym równolegle do diody Zenera. Stworzy się wówczas filtr aktywny (proponuję przy okazji poczytać nieco o tym), który bardzo skutecznie będzie filtrował przydźwięk sieciowy zasilacza.
Co do naprawy to nie było by problemu przelutować tylko nie wiem co dokładnie jest tam padnięte To trzeba określić na jakich elementach został wykonany i odtworzyć w miarę potrzeby schemat ideowy lub skorzystać z podobnego z takimi samymi elementami ( nota aplikacyjna). jedno wiem że jak wykręciłem zasilacz to już bez podpiętego napięcia dalej jakieś...
Jak zmieniłby się ten schemat oraz parametry całego układu gdyby zamiast transformatora sieciowego zastosować zasilacz firmy FEAS model PSU500L24 o poniższych parametrach: Jak wynika z opisu to ten zasilacz posiada transformator sieciowy, mostek prostowniczy i kondensatory filtrujące, czyli napięcie 24VDC na wyjściu zasilacza jest wygładzone, ale nie...
http://layer.uci.agh.edu.pl/maglay/wrona... Jest tam też podana reguła o pojemności kondensatora filtrującego, mówiąca, że na każdy 1A przypada minimum 1000µF, jednak spotkasz też taką, która mówi o 3000µF.
To nie jest zasilacz, tylko płytka filtrów sieciowych. Czy przez jego wybuch mogły ulec uszkodzeniu inne elementy? Raczej nie. Czy mój telewizor jest w stanie pracować bez nich? Tak. Czy uwzględniając ich wymianę/usunięcie, należy wymienić/usunąć oba? Możesz tylko jeden, uszkodzony.
Witam Transformator zostaw z spokoju na pewno jest sprawny, po stronie sieciowej pierwotnej jaki masz układ scalony sterownik, ma zasilanie, kondensatory przy nim wymienione? Tylko uważaj bo jak masz nie sprawną przetwornicę to na głównym kondensatorze sieciowym będzie się utrzymywało wysokie napięcie.
Jakie kondensatory dałeś w zasilaczu?
Pozystor zamienny ma mieć podobne wartości rezystancji. Jeżeli tranzystor zasilacza jest sprawny (jak to nie możesz go znaleźć?) to pewnie zwarcie mają czerwone kondensatory przeciwzakłóceniowe (wylała się z nich parafina).
Powiedz mi jedno. Czemu nawet Neve 88RS jest oryginalnie na zasilaczach liniowych? Nie jest to jakiś archaiczny sprzęt jak SSL 4000. Pewnie z tego samego powodu jak wiele firm od AGD używa od bardzo dużo lat tych samych dziadowskich zasilaczy - działa to nie ruszać. Jak firma ma legendę i wyrobioną markę to nie musi się już nawet rozwijać, to już się...
Nie słychać pracy przetwornicy. Po wymianie kondensatorów elektrolitycznych bez zmian "Słychać" raczej tylko te przetwornice, które pracują w zasilaczach sieciowych. W tych monitorach są tylko przetwornice z 12V na 5V i 3.3V, jakiekolwiek słyszalne dźwięki wydadzą w momencie przeciążenia. - Które kondensatory zmieniałeś? - Zacząłeś od sprawdzenia bezpiecznika...
Co do elektrolitów tam za wiele nie ma, są cztery w układzie zasilacza oraz jakiś jeden wisi obok puszki WN. Czy tez je wymieniać ? Wbrew pozorom masz tam dużo więcej pomniejszych kondensatorów elektrolitycznych, trzy w obwodzie odchylania pionowego (przy PCL82), jeden w obwodzie wzmacniacza wizji (przy lampie E7 PCL84) i trzy w torze fonii (wokół...
Wielokrotnie spotykałem się z takimi zakłóceniami dla zasilaczy ze zwykłym transformatorem sieciowym i zwykle pomagało dodanie kondensatorów: między końcówkami uzwojenia wtórnego ze 100nF, i między każdą z nich, a masą z 10nF.
To, że buczenie wzrasta wraz z ustawieniem większej głośności przy podłączonym do wzmacniaczu kabla sygnałowego nie podłączonego do źródła - to najzupełniej normalne. Buczenie przy podłączonym kablu, niezależnej głośności od ustawionego wzmocnienia to skutek przedostawania się przydźwięku sieciowego na końcówki mocy. Sprawdź kondycję kondensatorów zasilacza...
kondensatory elektrolityczne rozładowuję odpowiednim opornikiem(szczególnie główny w zasilaczu po stronie sieciowej)
Witam. Zasilacz komputerowy jest dobry, ale mniej odporny niż z typowym trafem sieciowym. Tutaj powinno być wystarczająco dużo na początek: http://www.elektroda.net/pomoce/zasilacz... Jeśli chodzi o ten rezystor miedzy kondensatorami, to być może jest to prościutki filtr RC. Jeśli ten drugi kondensator jest małej pojemności np 100nF, to ma on za...
Szeregowo z baterią włączyć diodę, np. 1N4001 w kierunku przewodzenia. W takim układzie napięcie czuwania będzie nieco niższe (o około 0,6V) ale doładowania baterii nie będzie i poboru prądu z baterii przy zasilaniu sieciowym również. Zgadzam się z tym, ale trzeba jescze dodać drugą diodę szeregowo do zasilacza w kierunku przewodzenia. Bez niej prąd...
Jako to "złącze krawędziowe" może by spasowały goldpiny? Masa zasilacza winna być chyba połączona z masą zasilacza Raczej tak, aczkolwiek ja bym sprawdził połączenie z masą wzmacniacza :) Brum to też może być efekt kondensatorów w zasilaczu, które już domagają się wymiany. Pozdrawiam, A.
Odpowiadam nie na pytanie w treści, lecz zastanawiam się dlaczego przedstawione jest zdjęcie kondensatora, który kompletnie nie nadaje się do zasilacza sieciowego, na napięcie 230V AC. Ten kondensator jest na 100V DC.
Jeżeli lampka stroboskopu zapala się z dużym opóźnieniem to przed nią od strony sieci masz tylko: wyłącznik, bezpiecznik sieciowy, transformator, bezpiecznik po stronie wtórnej, dioda BYP-401 kondensatory zasilacza. Sprawdź styki i luty tych elementów, a szczególnie tę diodę. Dodano po 2 No i oczywiście elektrolity. Chyba 1000uF + 1000uF i 100uF.
A mówiąc dokładniej - w kondensatorach w filtrze sieciowym zasilacza PC.
do wzmacniaczy audio nie ma scislych regul dotyczacych pojemnosci filtrujacej. Sa wzmacniacze 2x100W jak i 2x500W ktore pracuja prawidlowo na pojemnosci 2x10.000uF. Wieksza pojemnosc nigdy nie zaszkodzi ale to kosztuje. Pojemnosc w zasadzie nie ma wplywu na moc wyjsciowa ktorej pomiar wykonuje sie przy 1khz. Przy malej pojemnosci w zasilaczu moc bedzie...
Co z tym zrobić? Podłączyć na stałe masy wyjść ładowarek do PE? (pomiędzy mają usb a PE jest niecałe 100ohm) Tak, to będzie skuteczny sposób. Szukać innych zasilaczy 5V? Musiały by nie być impulsowe, czyli ze zwykłym transformatorem sieciowym. Problem z zasilaczami impulsowymi polega na tym że mają w środku filtry przeciwzakłóceniowe i przez kondensator...
Właśnie niedawno bawiłem się takim ustrojstwem z podobnymi objawami. Pominę różne swoje pomysły, ale na koniec zabawy stwierdziłem uszkodzenie ładowarki. Mianowicie zastosowano ładowarkę/zasilacz sieciowy mostek, kondensator, opornik. I kondensator zwyczajnie rozsadzony z zerową pojemnością lub symboliczną. A dioda sygnalizująca ładowanie podłączona...
Zwracam uwagę na oznaczenie X2 - jest to kondensator przeciwzakłóceniowy, przeznaczony do stosowania w filtrach sieciowych.
Do tego trafa 2x24v toroid dokup przetwornice step-dowm 300w oczywiście mostek 10a i kondensatory elektrolityczne 10mF 50v. Ustaw se napięcie z 13v i gitara. Na zaproponowaym przez ciebie ,zasilaczu nie wszystkiie radia chcą dobrze grać, niektórych trzyma się brum sieciowy. Ewentualnie można dodać kondensator.elektrolit z 5000uF 16V kiedy,y przetwornice...
35v 220 uf wcześniej były 100uf 50v. Czy aby to nie jest przyczyną? Jakie masz napięcie AC zasilające ten mostek? Czy zasilanie idzie z jakiegoś transformatora sieciowego? Czy może ten mostek (diody) są częścią zasilacza impulsowego?
Jest naładowany kondensator - jest to prawidłowe. Ustaw miernik na pomiar [Ω] i przyłóż sondy miernika do wtyczki sieciowej zasilacza (oczywiście nie podłączaj do prądu) i podaj wartość.
Zasilanie poprzez tzw. separator. Możesz dać taki jak np. do anten TV gdzie podłącza się zasilacz sieciowy i kabel antenowy. Możesz też sam taki wykonać. Wystarczy kondensator i dławik. Tylko musisz mieć odpowiedni zasilacz i generator 22KHz. Np. dla konwertera pełno zakresowego jest tak: Polaryzacja pionowa – zakres 10,7–11,75 GHz; napięcie:...
na luzie bez płyty głównej 5.19v i 11.85 w stresie 5.25v i 12.52v Napięcia wyglądają na prawidłowe. Z czego wnioskujesz, że zasilacz źle pracuje? Podaj pojemność i napięcie tego "dużego" kondensatora. Podejrzewam, że chodzi o kondensator po prostowniku sieciowym?
Tuner był w stanie czuwania i nagle zgasł. Okazało się , że nie pracuje zasilacz. Bezpiecznik sieciowy jest dobry - sprawdziłem kondensatory i rezystory startowe 2szt 220k oraz wymieniłem układy przetwornic STR-A6351 i STR-G6352 bez rezultatu. Po stronie wtórnej sprawdziłem wszystkie diody i kondensatory i są dobre. Jeśli ktoś dysponuje schematem tego...
jakbym zamiast zasilacza podpiął to pod akumulator z ciągnika ? Będzie działać na pewno, ale jaki czas to będzie grało? Tego nie wiemy, pojemność aku, zużycie średnie prądu. Tego nie wiemy. Jeśli by podłączyć jeszcze do tego prostownik. Miało by to jakiś sens, może wystąpić przydźwięk sieciowy. Nie musi, zależy jaki prostownik. Czyli też bez sensu...
Od kilkunastu lat nie naprawiam sprzętu RTV, ale kilka razy spotkałem podobne objawy w telewizorach różnych marek. Zawsze przyczyną ich występowania był kondensator filtrujący wyprostowane napięcie sieciowe w zasilaczu. Jest to jeden kondensator elektrolityczny na napięcie 400V, lub dwa kondensatory elektrolityczne połączone w szereg.
Witam Mam pytanie tylko w celach naukowych, uszkodzony zasilacz do laptopa Asus ADP-90CD DB i standardowo uszkodzony kondensator sieciowy 120uF/420V. Po wlutowaniu nowego kondensatora zasilacz działa, obciążony pracuje prawidłowo, ale mierzyłem napięcie na tym kondensatorze i pod obciążeniem zasilacza jest na nim napięcie 370V. Jednak po odłączeniu...
Sprawdź kondensatory elektrolityczne w zasilaczu.
Witam Zapomnij o schemacie takie urządzenia naprawia się bez schematów można się jedynie posiłkować się aplikacjami układów , wystarczy wiedza i pomiary chociaż napięć które produkują przetwornice, zasilacze. Jeżeli nie masz pojęcia to oddaj do serwisu w środku mogą występować wysokie napięcia nawet przez pewien czas od wyłączenia od zasilacza , duże...
Przede wszystkim, to niech kolega jasno napisze o co chodzi. Napięcia z zasilacza są? Dioda świeci? Na czym zrobiony zasilacz? Może jakieś foto? Skoro spalony bezpiecznik "na wejściu" (zakładam, że chodzi o bezpiecznik sieciowy), to przydałyby się jakieś pomiary po stronie pierwotnej.
w foliowych nie ma takich różnic jak w elektrolitach głównie używa się poliestrowych oznaczanych MKT lub MKSE i zwykle nie potrzeba innych dokładniejsze są polistyrenowe (stroflex) o kodzie KSF i KS, używane często w filtrach gdy występują szybkie zmiany napięcia i prądu (układy odchylania TV, zasilacze impulsowe) stosuje się polipropylenowe KMP, KFMP,...
Przykro mi - to tak się nie da zrobić. Owszem - możesz wykorzystać po stronie wtórnej wspólny dławik wyjściowy i kondensatory ale to wszystko. Zasilacz sieciowy zrób na rdzeniu ETD29-3C90 i układzie IR2153. To jest prościutki układ i na dobrą sprawę można nawet próbować wykorzystać transformator z zasilacza komputerowego bez przewijania. Przetwornicę...
Widzę determinację, pozdrawiam kolegę z tego samego miasta. Walka trwa na trzech frontach. Taka podpowiedź: wymień wszystkie kondensatory w tym zasilaczu po stronie sieciowej. Stronę pierwotną tego dużego zostaw w spokoju, i ten tranzystor też wlutuj, jest sprawny. Bo bezpiecznik sieciowy jest sprawny, nie uszkodzony, tak?
Witam. Tętnienia o częstotliwości sieciowej pojawiają sie na wyjściu zasilacza impulsowego wtedy, gdy kondesator przed przetwornicą, który jest ładowany wyprostowanym napięciem sieciowym, utracił pojemność, lub znacznie zwiększył swoją oporność, lub przetwornica jest przeciążona, lub jest zasilana zbyt niskim napięciem i "się nie wyrabia". Pogorszenie...
Witaj! Prawdopodobne uszkodzenia: 1. zaśniedziały styk w wyłączniku sieciowym, 2. "zimne" lub pęknięte luty na płytce w zasilaczu i (lub) wzmacniaczu mocy, 3. możliwa też utrata pojemności kondensatorów elektrolitycznych w zasilaczu. Wieżę trzeba przeglądnąć i przelutować odpowiednie miejsca lub wymienić uszkodzone elementy. Dalsze odsłuchiwanie z tą...
To nie jest moje, więc nie mam do tego dostępu, żeby się długo przyglądać. Nie sądzę że to spawa napięcia sieciowego. Prędzej kondensator zasilacza mógł pogorszyć swoje ESR, Zamierzam wlutować drugi większy 10mF/50V z przeciwnej strony płytki, bo tam jest dużo miejsca. 2200uF wydaje się za małą wartością jak na silnik 50W i żarówkę 30W. Transformator...
Sprawdź kondensatory w gałęzi z której pobierasz zasilanie 5 V lub 12 V. Pojemność 1000 uF lub 2200 uF /16 V Wszystkie kondensatory, które mają wypukłe denka należy bezwzględnie wymienić ! Zakłócenia mogą także być spowodowane złą pracą przetwornicy lub upływnością kondensatorów elektrolitycznych po stronie sieciowej - pojemność 330uF lub większa. To...
fred117 - koledze gratulujemy poczucia humoru. Podczas gdy zasilacze impulsowe maja dosyc duze znieksztalcenia zwlaszcza na pasmie kHz ktore ciezko wyeliminowac - od kiedy istnieje pojęcie zniekształceń w stosunku do zasilaczy. Można by mówić o zakłóceniach, ale przetwornica w AT pracuje z częstotliwością kilkudziesięciu kHz, więc musisz mieć super...
tam nie ma transformatora głosnikowego tylko jest jakiś dodatkowy zasilacz z kondensatorami i diodami prostowniczymi "zasilacz sieciowy ZNS4" oraz zasilacz na transformatorze TS30/90/676 z selenami. Nie moge natym schemacie od bambino3 znaleźć tego pierwszego zasilacza.
Napisz jaki masz zasilacz (trafo, kondensatory...).
kondensator filtr sieciowy przydźwięk sieciowy kondensator kondensator napiąć sieciowy
sterowanie deskorolka naprawa sensor airbag programator ajawe
saeco picobaristo saeco picobaristo
Naprawa reduktora skrzyni biegów DAF 95XF: krok po kroku Przełącznik zespolony w quadzie 110 nie działa - co sprawdzić?