Możesz spokojnie podłączyć wkrętarkę pod akumulator lub zasilacz sieciowy 12V, będzie normalnie pracować. Osobiście od dłuższego czasu używam wkrętarki zasilanej w ten właśnie sposób. Zwróć tylko uwagę przy doborze zasilacza na to, aby miał odpowiednią wydajność prądową. Pozdrawiam.
Postaram się dzisiaj wieczorem wszystko opisać i podać przykładową listę potrzebnych rzeczy. Zaznaczam, że bardzo tanio nie będzie, bo trzeba kupić ładowarkę. Ale trwale i do tego w przeciwieństwie do akumulatorów NiCd, LiPol mają minimalne samorozładowanie, więc jak wkrętarka stoi pół roku nieużywana, to po prostu się ją bierze i pracuje, a nie najpierw...
18'tka na baterii teoretycznie powinna sobie lepiej radzić od 14 Absolutnie nie. Przewaga wyższego napięcia polega na mniejszym prądzie jakim obciążone są akumulatory, z aku mniej obciążonego wyciśniemy teoretycznie więcej. Zakładamy taką samą moc silnika, ale napięcie zasilania nie jest parametrem decydującym o mocy. Podejrzewam, że wkrętarka zasilana...
Wkrętarka Bestcraft ECAG-HG18, silnik w niej jest 14,4V.
Zasilanie wkrętarki zasilaczem impulsowym może się skończyć klapą ze względu na zabezpieczenie zwarciowe, a taka wkrętarka podczas rozruchu to prawie zwarcie i zasilacz może reagować różnie.
Żelowy długo nie pociągnie, zasilacz trafo, 4 diody, elektrolit, na jałowo 12V. Wydajność co najmniej 10A, w porywach 20A.
Można by wykorzystać tani i łatwodostęþny zasilacz at/atx o odpowiedniej obciążalności linii 12v. zasilacz osobno, i wkrętarka na kablu. Można by też kupić nowe akumulatory i wymienić w tej baterii. Koszty wyjdą napewno przynajmniej połowe mniejsze niż nowa bateria.
Jakim zasilaczem to zasilasz?
Nie chodziło mi o wydajność prądową, trochę przesadziłem z 40A do wkrętarki bo pewnie wystarczy 10 czy 15A ale taki zasilacz może zasilać młotki udarowe czy pilarki tarczowe a te przy 18v łykają 40A bez problemu
Ja próbuje zrobić wkrętarkę na 18V z gniazdka ale coś nie wyszło. Kupiłem zasilacz do laptopa 18,5V, impulsowy. Niestety wkrętarka nawet na biegu jałowym nie ruszy. Prawdopodobnie mały prąd rozruchu powoduje że zasilacz widzi to jako zwarcie. Nie wiem ale dioda która sygnalizuje zasilanie, gaśnie. Poradzicie coś ??
Taka wkrętarka ma moc minimum 300W to daje przekrój rdzenia 17cm² dla transformatora. Taki trafo to już kolos, będzie drogi i kłopotliwy przy przenoszeniu. Już lepszy był by zasilacz impulsowy ale taki tani też nie będzie. Taniej Cię wyjdzie kupić zwykłą wiertarkę.
Odświeżam temat :) otóż udało mi się starą baterię tej wiertarko wkrętarki podłączyć z zasilaczem komputerowym 400w :) wiertarko wkrętarka się jeszcze nie spaliła czy w samochodzie jest większa moc ?
Żadna dioda raczej nie wytrzyma takich warunków pracy. Zresztą nie potrzeba. Wkrętarka poradzi sobie z zasilaniem 12V.
Po spięciu za mostkiem prostowniczym (do każdego transformatora osobno) nie będą płynąć prądy wyrównawcze. A co gdy za mostkami jeden da np. 12V a drugi 12,5? Rozwiązanie- nieśmiertelny transformator od mikrofalówki, pierwotne zostaje. Wtórne można zrobić z przewodu 4mm 2 Bzdura. Zbędne trwonienie energii. Kolega sprawdzi jaki prąd spoczynkowy pobiera...
Mam akumulatory do wkrętarki o niewielkiej pojemności i chciałbym dorobić alternatywny sposób zasilania urządzenia. Czy jesli wyciągnę wnętrzności z uszkodzonego akumulatora 18V, zrobię podłączenie dla zasilacza 18V z klasycznym wtykiem DC i podłączę styki akumulatora pod takie zasilanie to taka konstrukcja ma szansę zadziałać? Czy też para akumulator-wkrętarka...
2. Gdzie mozna kupic zasilacz niestabilizowany na 18V o wydajności max 400mA? Szukalem i mam troche problem, aby taki znalezc. A chociażby tutaj: https://allegro.pl/zasilanie-zasilacze-6... Do moderatorów: to link ogólny, do kategorii, a nie konkretnej aukcji, więc nie wygaśnie.
Też mam wkrętarkę na zasilaczu. Wystarczy transformator i mostek. Co do mocy to naprawdę trzeba dużo. Moja wkrętarka 12V na zasilaczu potrafi ściągnąć nawet 50A przy maksymalnym obciążeniu.
(at)edit: przypomniało mi się że możesz spróbować wykorzystać gotowy już zasilacz którym ładujesz akumulatorki. Panowie, nie piszcie głupstw. Taka wkrętarka pobiera w czasie pracy kilka, a czasem nawet kilkanaście A (amperów). To jakim cudem można tu użyć zasilaczyka do ładowarki o wydajności prądowej rzędu kilkuset mA? - toż na tym zasilaniu wkrętarka...
Przez niższe napięcie z akumulatora może jedynie wolniej się kręcić.. Co do "stacji ładującej" nie da się jej zmodyfikować do zasilania. Trzeba by mieć zasilacz o dużej wydajności prądowej..
Jeśli stabilizator mocno się grzał to go może wymień. Jeśli masz akumulator na 14,4V to daj mu minimum 14,8÷15V na akumulator (żeby takie napięcie było na akumulatorze podczas ładowania). Później automatycznie spadnie po odłączeniu zasilania.
Zasilacz oczywiście nie jako ładowarką tylko zasilacz. Podłączony jako jedyne źródło zasilania (wkrętarka na kablu). Taki może być? I czy to jedyna rzecz jakiej potrzebuje? Należałoby również zastosować przewody o odpowiednim przekroju.
także mam wkrętarkę aku ze zdechłymi akumulatorami i używam jej na kablu. jako zasilacza używam zasilacza polwat pwr-18 (nie jestem pewien modelu) który kiedyś zasilał stacjonarną krótkofalówkę. zasilacz ma 13,8V i 18A. Co prawda oryginalnie wkrętarka była na 18V, ale przy takim napięciu też działa bez problemowo. aha, i wiercę tą moją nawet wiertłem...
Po 1 ten zasilacz to zabawki nie zasili wkrętarka pobiera 25-35A, a po 2 ile styków posiada wejście zasilania we wkrętarce?
Witam Chodzi o to żeby zasilacz wkrętarki zasilał wkrętarke i jednocześnie ładował baterie akumulatora. Powinno działać. Też tak myślę, ale... Napięcie zasilające elektronikę ładowania musi być "trochę" większe niż w pełni naładowany akumulator. Czy takie wyższe napięcie nie zaszkodzi wkrętarce? Sam silnik by wytrzymał, jednak co z elektroniką do regulacji...
Jakiś czas na pewno. Nie mierzyłem ile A " zażyczy "sobie wkrętarka zasilana 18V, to co napisałem o 20 A dotyczyło 12 V. Taką miałem i zasilałem ją właśnie z regulowanego zasilacza przypominajacego spawarkę. 60V 50A. W amperomierzu multimetru brakło zakresu ( 20 A )
Podłączaj śmiało nic sie niestanie. Ja zasilałem wkrętarki ręczne bosh-a z akku 3,6V napięciem 5V z zasilacza AT.
To pisze na baterii: Battery 15 Nicd-Zellen 18 Volts wiecej nic nie ma.Jesli chodzi o wtyczke to tak na obudowie jest ninus a w srodku plus. Plus idzie na ta gorna sciezke ( chodzi mi o zasilanie)
z danych wychodzi ze zasilacz zawiera .ja bym się w to nie pakowal .najwazniejsza informacja to to ze kabel zasilający w zestawie .
Nowy akumulator kosztuje tyle co sama wkrętarka. Wkrętarka jest używana od czasu do czasu. Dlatego chcę przejść na zasilanie sieciowe. Pracowała trochę na zasilaczu 1 A od ładowarki krótkofalówki Motorola ale "padła".
Wiertarko-wkrętarka podczas obciążenia potrafi pobierać 20A i więcej.
Dlaczego jest napis "AC" skoro napięcie wyjściowe jest stałe ? To symbol samego zasilacza - sama wiertarka (wkrętarka zresztą też) może być zasilana z baterii lub akumulatorów (jak w dawnych PIKO na przykład), a tu jest zasilacz sieciowy... Oczywiście napięcie zasilania jest stałe, regulowane. Skala na potencjometrze odpowiada w przybliżeniu ilości...
No tak, tylko te akumulatorki były w stanie oddać prąd rzędu 10A i więcej pod pełnym obciążeniem, a ten zasilacz więcej niż deklarowane 1.5A nie da. Czyli nawet 10 RAZY za mało. Albo kupisz sobie nowe baterie, albo oddasz te do regeneracji, która polega na wymianie pakietu akumulatorów wewnątrz (cena około 50 - 0% zakupu nowych), albo pociągniesz sobie...
"Parametry zasilania wkrętarki: napięcie - 14.4V natężenie - 0,4A " jak dobrze widzę takie parametry to może pasują pod ładowarkę akumulatorów a nie do bezpośredniego zasilania wkrętarki-wydajność prądowa 0,4 A ma uciągnąć wkrętarkę. Co to za model wkętarlki? Przecież to są parametry ładowarki a nie pracy wkrętarki. Wkrętarka tylko z zasilacz nie pracuje.Pracuje...
Witam, zgadzam się z Elektrit, jeśli jest to zwykła wkrętarka to wystarczy trafo plus prostownik i to wszystko. Jeśli chodzi o zasilacz impulsowy to spróbuj wykożystać taki od zasilania żarówek halogenowych tylko o odpowiednieo dużej mocy, może to wypali.
Jeżeli nie masz pojęcia o regeneracji znajdź firmę, która się tym zajmuje i pozwól się im tym zająć. W domowych warunkach nie zgrzejesz ogniw w pakiet. Rozważ też zakup nowego akumulatora. Jeśli chcesz korzystać z wkrętarki "na smyczy" - zasilanej z zasilacza rozejrzyj się za takim o napięciu 12V i prądzie przynajmniej 15A. Niektórzy zamiast oryginalnej...
Zasilacz na elektrośmieciach można zrobić tylko trzeba trafić transformator np. toroidalny do zasilania lampek halogenowych 12V o mocy min. 150VA, dołożyć mostek prostowniczy i kondensatory - będzie koło 17VDC w szczycie. Można szukać zasilacza impulsowego z wyjściem 24VDC i prądem minimum 10A i peerkiem obniżyć napięcie wyjściowe ile się da (lub zaingerować...
Zmienić musisz wszystko. Silnik wkrętarki 18V pod obciążeniem powinien pobierać do 5A (czasem więcej). Taki też prąd powinien zapewnić zasilacz. Widziałem ostatnio wkrętarkę 18V zasilaną z zasilacza do stacji dokującej laptopa HP (19V - 8A) i jakoś dawała sobie radę.
Na wkrętarce zapewne podana jest moc. Zasilacz do laptopa powinien wydolić o ile moc pobierana przez wkrętarkę jest niższa niż moc zasilacza.
Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć gdzie w wkrętarkach DeWalt jest + i -? Chce przerobić wkrętarkę DC980 na zasilanie bezpośrednio z zasilacza 12,8V. Nie mam starego akumulatora itp abym mógł to sprawdzić.
Nie chcę się sprzeczać, ale mi żadna wkrętarka nie ruszyła na komputerowym. Może zależy od zasilacza? Ja miałem stare 350-tki.
W warsztacie korzystam z wkrętarki zasilanej sieciowo, oryginalnie była na 9,6V, ale bez problemu śmiga na 12V np. z akumulatora samochodowego- zresztą, czasem w aucie też ją wykorzystuję :) V. Tak, tylko że taka wkrętarka potrzebuje prądu w granicach 20 A. Czyli do pracy tylko na zasilaczu, musi mieć on minimum 200 VA mocy.
mam kilka zasilaczy 22V 400mA DC Nijak. Wkrętarka może pobierać prąd mierzony w AMPERACH. Nawet gdyby Ci się udało znaleźć odpowiedni zasilacz, musisz pamiętać i uwzględnić też spadek napięcia na kablu zasilającym - wbrew pozorom spadek może wpływać na maksymalną moc wkrętarki. jakich elementów użyć żeby płynne działała Żadnych. Każda wkrętarka ma...
Przy takim zasilaniu jak proponujesz wkrętarka będzie miała mały moment rozruchowy.Można by próbować dołożyć elektrolity tuż przy wkrętarce.
Dzień dobry, Akumulatorki do mojej starej wkrętarki wyzionęły ducha i - bardziej dla nauki niż realnej potrzeby - chciałem zasilać ową wkrętarkę z zasilacza. Oznaczenia na wkrętarce oznajmiają, że używa ona napięcia 14.4V, a akumulatorki dają natomiast 1.3Ah. Znalazłem zasilacz (od bodajże starego laptopa) który ma 15V i 4A. I tutaj pojawia się mój...
Witam.Chyba trzeba otworzyć stację ładującą i zobaczyć elementy.Moja stacja ładująca wkrętarki Bleck-Decker jest zasilana zasilaczem prądu zmiennego.
Też odświeżę :) Zasilacz 21V do litowo jonowych czyli CC CV. można użyć przetwornicy CC CV - zasilanie to wtyk 5,5/2,1
Witam. Mam problem z zasilaczem komputerowym atx. Otóż zasilam zasilaczem atx wkrętarkę (także inne urządzenia wymagające dużego prądu) i przy nagłym gwałtownym uruchomieniu wkrętarki zasilacz wyłącza się i muszę wyciągnąć zworkę pomiędzy zielonym i czarnym przewodem. Chciałbym zrobić automatyczne resetowanie zasilacza takie jak np. w zasilaczu (ładowarce)...
Nisca NC5475, trafiają się na Alle te silniki. Do pcb aż za mocny. Co do 775, wkrętarka z 550 na zasilaczu z ogr. prądu 2A nie chciała mi ruszyć (b. wysoki prąd rozruchowy) - 775 pewnie weźmie na starcie jeszcze więcej, może być kłopot z zasilaniem.
Witam. Posiadam trafo główne z zasilacza od Tv Jowisz. Chciałbym wykonać na nim zasilacz impulsowy : - napięcie zasilające 230V - napięcie wyjściowe +14.5V - prąd wyjścowy ~ 12 A zasilacz ma zasilać wkrętarkę i ma być wmontowany zamiast akumulatorków ( zmieści się ) Proszę o podpowiedź: - czy moglibyście nakierowac mnie na jakiś schemat - jak obliczyć...
Witajcie, wykombinowałem zasilanie wkrętarki akumulatorowej z zasilacza, wsadziłem toroida 200VA ( sporo mi tego zalega), z tego co czytałem, prądy mogą być dość spore, stąd taka moc. Wkrętarka na 12V, po wyprostowaniu i kondensatorze wychodzi ok 16V, trochę sporo jak na narzędzie którego aku ma max ok 14V, więc te 16 to trochę sporo. Pytanie - sprawdzić...
Ja używałem robionego prostownika samochodowego , wkrętarka działała dobrze ale przy maksymalnym obciążeniu tzn wkręcanie do desek wkrętów 100 aż blokowało wkrętarkę to potrafiła brać 10 - 12 A , musiałem podnieść napięcie zasilania do 20 - 22V aż dym z krętów szedł jak wkręcała :) , kabel około 5m.
12V przy aku 9.6V może być za wysokie. Poza tym nie szkoda koledze tego xboxa? Jeśli "X" jest sprawny to proponuję wymianę, ja ocalę konsole, a kolega dostanie od mnie sprawny zasilacz ATX jako zasilasz.
Makita to koszt niecałych 250 złotych. Yato to około 110. Zwykły NITEOTOOLS który będzie poręczniejszy i pewniejszy to koszt 69 złotych. Warto się bawić w takie cuda? Ja rozumiem, zasilanie tym czegoś w warsztacie, jak ładowarki mikroprocesorowej albo czegoś takiego to tak... ale wkrętarka? Pomijając, że zasilacz lepszy ma zabezpieczenie przed przeciążeniem...
Witam czy jest możliwość przerobienia wkrętarki 12V akumulatorowej na zasilanie bezpośrednio z zasilacza lub z gniazdka ??? dzięki
Po uważniejszym przyjrzeniu sie Twojej wkrętarce wydaje mi się że nie miała ona nawet "sprzęgła " tylko dwu poziomowy przełącznik (miałem kiedyś podobną albo taką samą )który w pierwszym poziomie wykorzystywał połowę napięcia baterii .Więc jeżeli bawić się już w stabilizację to można zrobić regulację napięcia 4-11Volt kolego wiatrrr , jesli nie znasz...
Takie wiertarki/wkrętarki mają regulację obrotów realizowaną przez zasilanie tzw. PWM. Ten tranzystor, to element wykonawczy zasilacza PWM. Zaletą jest to, że przy niskich obrotach zachowują spory moment obrotowy.
Zasilacz HP to przetwornica. Wkrętarka pobierając dużą moc powoduje jej przeciążenie i odcięcie. Powinieneś zastosować zasilacz analogowy o prądzie ok. 5-6 A .
Schemat zasilania wkrętarki jest bardzo prosty : transformator , prostownik i możliwie duży kondensator elektrolityczny . W przypadku wkrętarek na niskie napięcie 7,2 - 10 V wystarczy transformator toroidalny 100W np. 220V/8V , mostek prostowniczy ( napięcie dowolne ) prąd 25A lub więcej i kondensator 10000 uF na 16V. Napięcie transformatora nie musi...
Bezpiecznik znajdziesz po delikatnym zdjęciu wierzchniej izolacji uzwojenia pierwotnego. Ale uwaga! Tego się nie mostkuje tylko wymienia! Tutaj bynajmniej nie chodzi o zabezpieczenie transformatora lecz najbardziej o ochronę ludzi i mienia by palący się trafok nie doprowadził do pożaru! Taki bezpiecznik znajdziemy w pierwszym lepszym sklepie elektronicznym...
A znasz jakiś dobry serwis? Może i znam, ale skąd pewność, ze w Twojej okolicy nie ma równie dobrego? Praktycznie każdy elektronik - praktyk może sobie z tym zasilaczem poradzić w jeden wieczór. Popytaj... I czy to się opłaca? Koszt naprawy na pewno nie przekroczy kosztów zbudowania zasilacza do zasilania sieciowego. Poza tym jak wspomniałem, takie...
(at)wada jest 10 ogniw, bo nicedeki 1.2. To wkrętarka 12V i tyle też tam ich siedzi. Zasilacz może podać maksymalnie na 12V, około 30A, więc powinno bez kłopotu wystarczyć dla tego silnika. To samo z innymi akumulatorami od wkrętarek, gdzie siedzą Samsungi wysokoprądowe. Wkrętarka to PSR 12 VE-2. Z tego co znalazłem, to jest tam dokładnie ten sam silnik....
Witam, taki transformator pewnie się nada tylko nie wiem na jakiej częstotliwości pracuje i czy zwykły mostek prostowniczy się nie zagotuje. Wkrętarka pobiera dość duży prąd i zwykły zasilacz raczej się nie nada.
Przy zbyt niskim napięciu zasilania urządzenie "widzi" rozładowaną baterię i się nie daje załączyć. Napięcie musi być w okolicach napięcia nominalnego i nie "przysiadać" przy obciążeniu.
Bo podczas jazdy drugi zasilacz dostaje na swoje wejście napięcie ujemne. A więc przewodzi wewnętrzna dioda i płynie prąd przez uzwojenie przetwornicy (bo zakładam że to są przetwornice impulsowe, tak jak sugeruje zdjęcie). Niestety ciężko to będzie poprawić. Żadne diody szeregowe z zasilaczami nic nie dadzą. Najprostsze rozwiązanie to przekaźniki z...
Witam Odpowiedzią jest zasilacz 18V prądu stałego, ale jego koszt też będzie znaczny, ze względu na wydajność prądową. A myślałeś o regeneracji akumulatorów? Ja to robiłem właśnie dla wkrętarki 18VDC i ogniw NiCd. Zamówiłem gotowy pakiet, już zgrzany w kształt taki, jak był potrzebny i tylko podmieniłem w oryginalnej obudowie. Regeneracja była na ogniwach...
Dzięki za pomoc czyli 30 A powinno wystarczyc? Zależy jaka wkrętarka, w mojej to była dolna granica, inaczej wkrętarka pod większym obciążeniem stawała, bo zasilacz włączał zabezpieczenie. Jak będziesz miał dobry BMS, który zadba o to by odciąć zasilanie przy przekroczeniu ustalonego prądu to taki objaw będziesz miał. Ja osobiście szukałbym około 40A....
To zmienia postać rzeczy. Przejściówka nie zmienia wartości napięcia. Mówiąc krótko - podłączyłeś 230V pod zasilacz zasilany z sieci 115V.
Cześć! Wiem że temat już był, ale nie znalazłem w nim tego czego szukam, poza tym już zamknięty więc i swojego zapytania nie mogę w nim umieścić. Wszedłem w posiadanie 2 wkrętarek których akumulatorki już przestały "ciągnąć". Z racji że nie potrzebuje wkrętarek bezprzewodowych, pomyślałem sobie że mógłbym z nich zrobić przewodowe. Znalazłem na forum...
Ja zrobiłem najprościej jak się da. Wkrętarkę dostałem w prezencie - niedziałające akumulatorki. Wlutowałem 2 przewody zakończone krokodylkami do klem akumulatora samochodowego. W domu zasilam to podpinając do prostownika samochodowego.
Chce zrobić prostownik z zasilaczem do 16V, chce zasilać nim wkrętarkę, a czasem wykorzystać do innych rzeczy gdzie jest potrzebne napięcie 12V
Nie więcej a mniej o spadek napięcia na mostku prostowniczym. Wkrętarka zależnie od mocy przy dużym obciążeniu potrafi pociągnąć w granicach 40-50A. Zdecyduj czy potrzebujesz prostownika, urządzenia do zasilania wkrętarki czy zasilacza do radia bo robiąc taki kombajn masz wszystko i nic. Prąd jak na prostownik za duży, do zasilania radia się to nie...
Witam po przerwie, chciałem uzupełnić temat, podsumować wiedzę :) Otóż za radą kolegów, potwierdzających moje przypuszczenia, obciążyłem obie szyny na zasilaczu żarówkami - szyna 12V - żarówka 12 V 35W i szyna 5 V - żarówka z oświetlenia choinkowego - zasilacz nie pracuje. Zmieniłem żarówkę na szynie 5V na 12V 10W - zasilacz pracuje. Teraz najciekawsze...
Myślenie ma kolosalną przyszłość. - pozwolę sobie zacytować Kol. Maćka. Kol.maol1994 - poczytaj troszkę na temat poboru prądu rozruchowego, i poboru podczas pracy. Taka wkrętarka potrzebuje sporego "kopniaka" do rozpoczęcia pracy, a i sporo podczas normalnego użytkowania. Także zasilacz który zaproponowałeś niestety ale nadaje się do zasilania innych...
podepnę się pod temat... Czy powyższa aplikacja (przy użyciu LM350) mogłaby posłużyć do zasilania wkrętarki (akumulatorki niestety są w kiepskim stanie). Wkrętarka ma aku 14,4V 1,2Ah. Niestety nie wiem jaki prąd pobiera wkrętarka przy obciążeniu. Teoretycznie pewnie nawet 12A ale prawdę mówiąc nie sądzę...
Ja mam wkrętarkę z akumulatorkami 12V, 1300 mAh, gdy padły akumulatorki zasilam ją bezpośrednio z transformatora 12V 5000 mA i mostek z kondensatorem. Ma taką moc, że ręką futerka nie można zatrzymać. Nie wiem jak to mierzysz, ale ja jak przerabiałem swoją wkrętarkę na zasilacz to mierzyłem prąd i przy pełnym obciążeniu prąd dochodzi do 40-50A, a te...
Za niecałe 200 zł kupiona "powystawowa" wkrętarka jednopiekielna (Einhell), która ma: - dwa biegi - udar mechaniczny - silnik BLDC - futerko 13 mm - walizkę jak Milwaukee - sprawia wrażenie nowej, dopiero wypakowanej Dlaczego Einhell? Baterie Li-ion 18 V takie same do posiadanych już dwóch wkrętarek, szlifierki i odkurzacza ręcznego. Również kamera...
Przeciętna wkrętarka akumulatorowa jak się już kręci to bierze prąd ok.4-5A ,to spróbuj do niej podłączyć zasilacz 8-10A czy ci ruszy z miejsca jeśli będziesz próbował wkręcać wkręta albo nawet przytrzymać ręką ,to samo dzieje się z golarką .
Z ładowarki laptopowej wychodzi 19V, napięcie końcowe to 16,8V ,zastosowana przetwornica daje rade pracować przy różnicy 2,2V? Jest to przetwornica impulsowa więc nie ma tu problemu z małą różnicą napięć I czy można nie stosować tej przetwornicy tylko bezpośrednio połączyć zasilacz laptopowy z balancerem? Pozbawimy się wtedy kontroli i poszczególnych...
Witam, mam starą wkrętarkę bez akumulatora i ładowarki, z silnikiem przewidzianym na zasilanie 8,4V. Testowałem silnik - jest sprawny i chciałbym przerobić ją by działała na stałym zasilaniu. Próbowałem podłączyć wkrętarkę na starym zasilaczu 9V od głośników, ale jest w stanie podać tylko 200mA, więc zbyt mało żeby w ogóle poruszyć silnik. Mam do dyspozycji...
Potrzeba rozebrania wkrętarki i zrobienie WYRAŹNEGO zdjęcia elektroniki jaka jest w środku aby coś można było wnioskować. Przypuszczalnie jest tam przetwornica, być może jakiś mały kondensator elektrolityczny w obwodzie startu przetwornicy wyschnął i problem z rozruchem. Podłączanie akumulatora to impuls prądowy i przetwornica daje radę zaskoczyć pobudzona...
Więc zasilanie to 18V, wydajność prądowa nie jest tu problemem ponieważ po wciśnięciu przycisku pobiera tylko 3mA na diodę led. Interesuje mnie do czego jest ten trzeci styk ewentualnie ją rozkręcę. Bateria do niej przeznaczona jest za to wyposażona w 4 styki czy i ten kolejny z pewnością do kontroli temperatury ogniw. Wkrętarka to Black&decker BDHD18
A czy ma oddzielną wtyczkę z przewodami 2 żółte + 2 czarne? Bo to taki przewód dodali, żeby zasilać CPU poprzez przetwornicę. Zresztą, na zasilaczu zwykle jest podane, jakie daje napięcie i jaki jest dopuszczalny prąd obciążenia dla każdego z nich. Odczytaj.
Witam Proszę o podpowiedź w kwestii wykonania silnika który obracał by bębnem polerskim. Waga bębna wynosi 2-3kg i jest ułożony na 2 parach rolek z której jedna jest napędową. Do tego momentu używałem wkrętarki akumulatorowej na biegu wolnym (obroty ok. 2 na sek = 120rpm) ale wkrętarka ma to do siebie, że po 5min się automatycznie wyłącza i trzeba ponownie...
Ja nie lubię komplikować sobie życia. Używam prostownika 12V 15A do tego 2x10000u/25V. Wkrętarka pobiera ile potrzebuje i takie zasilanie jej wystarcza w zupełności. I nie myl prądu z napięciem. 1Ah to wydajność jednego A przez godzinę(teoretycznie). Akumulator w wiertarce w zwarciu daje jakieś 20A(zależy jaki).
A dlaczego napięcie spada? Bo zasilacz ma za małą wydajność prądową. wkręciłem wtedy 6cm wkręt w krokwie To na wkrętarkę nie jest wcale duże obciążenie, i przy takim obciążeniu wkrętarka nie powinna się zatrzymywać. więc tyle teorii o tym ile co wyciągnie na papierze, a ile mam w rzeczywistości W rzeczywistości to Ci napisałem ile bierze wkrętarka jak...
Witam Mam takie same wątpliwości jak autor tego wątku W warsztacie używam do zasilania wkrętarki (nupower npek 14,4V) zasilacza atx deer 350 ale w związku z planowaną przeróbką na ładowarke do akumulatorów postanowiłem wymienić zasilacz wkrętarkowy na inny i wybór padł na Qoltec q355(na sg6105 ) i zostałem mile zaskoczony możliwościami zasilacza , przy...
Witam. Chcę przerobić wkrętarkę z zasilania akumulatorowego na zasilacz, gdyż bateria pada. Poczytałem już trochę tematów na ten temat na elektrodzie, i wiem że to możliwe. Jednak różne wkrętarki mają różne zapotrzebowanie na prąd, a moja to jakiś tani wynalazek (Toya 79057), i chciałem Was prosić o ocenę, jaki amperaż w zasilaczu powinienem mieć aby...
A co się stanie jak dany zasilacz podłączymy do sieci bez bolca i nastąpi przebicie na obudowę ? Zobacz jak zbudowany jest filtr wejściowy w obwodzie 230V i wszystko stanie się jasne. Jak nie będzie uziemienia, to na obudowie pojawi się połowa napięcia sieciowego. Kiedyś przez podłączenie zasilacza przez przedłużacz bez bolców uziemiających, załatwili...
Witam Wkrętarkę zasilisz z tego bardzo prosto. Podana wkrętarka ma zasilanie 18V napięcia stałego. Na wyjściu transformatora jest 24V napięcia zmiennego. Jak ma to prosto podłączyć? Najpierw da mostek prostowniczy, potem kondensator filtrujący i na wyjściu otrzyma napięcie ponad 30v. Trochę to za dużo na wkrętarkę 18V. Nie polecam. Tak prosto, to nie...
https://obrazki.elektroda.pl/2908806500_... Witam wszystkich. Tym razem chciałbym przedstawić sposób naprawy / usprawnienia wkrętarki IDEEN WELT SD0018 sygnowanej marką Rossmann. Swego czasu dostałem od siostry w prezencie taką wkrętarkę i jakiś czas leżała nieużywana, aż przyszedł moment, gdy okazała się być jakiś czas przydatną podczas...
Te nieco starsze zasilacze jak MC350 były zrobione bardzo fajnie, raczej zabezpieczenia na wszystkich liniach działają jak trzeba, bo zasilałem nim kiedyś wkrętarkę i przy szarpnięciach się wyłączał, czyli prawidłowo. Niedawno kupiłem Chieftec GPS500, testy na zwarcie przeszedł pomyślnie, nic nawet nie śmiało się zakopcić, zasilacz czeka w zapasie,...
Witam ! Sorry że po takiej przerwie odpisuje ale wiele spraw do załatwienia było. Jak jest kondensator i odłączę zasilanie to wiertarko-wkrętarka robi jeden obrót. A jak nie ma kondensatora to absolutnie nic się nie rusza. Tylko po zastosowaniu tego kondensatorka 10 000 uF wiele się nie zmienia. Czy dolutowanie jeszcze jednego takiego samego lub większego...
Jaką moc znamionową ma ten transformator? Wstyd, ale naprawdę nie wiem. Z szacunków pomiarowych i wagowych(nasze ts z katalogu indela) wychodziło mi około 10W - 12W. Został wyciągnięty z nowego adaptora sieciowego z naklejką 18V 500mA. Dokładnie co on miał zasilać, tego nie wiem. Tylko przypuszczam. Ale te 18V z naklejki to mrzonka. Jeśli dobrze pamiętam,...
Chyba masz racje bo kiedy działał to wiem ze na prawde duzo był używany, No i z jakiegoś powodu sie zepsuł tak? No więc dziękuje wam za wszelka pomoc i za dobrą radę;) Dodano po 1 Już lepiej użyje zasilacza żeby swoją stara wkrętarkę na zasilanie sieciowe przerobić:D
...tylko że w jednej wkrętarce udało mi się w ten sposób (zasilanie z dużego akumulatora) spalić silnik (właściwie to szczotki i komutator) :/
Witam wszystkich. Wiele osób ma problemy z akumulatorkami w swoich urządzeniach przenośnych. U mnie sytuacja była podobna. Mam nożyce do trawy na akumulator wewnętrzny 12V, na Allegro kupiłem nożyce do żywopłotu na 12V ale niestety bez akumulatora no i oczywiście wkrętarki na 12 i 14,4V. Problem polega na tym że większość z tych narzędzi jest używana...
a jeśli chodzi o zabezpieczenia to o jakie konkretnie chodzi? To jest wiertarka a nie telefon :!: . Spróbuj nią wiercić zasilając prądem stałym z zasilacza, to zrozumiesz o czym mówię :)
SAWEK101 Już przetestowałeś przetwornicę na uc3843. Mi udało sie zbudować ją w pająku i śmiga całkiem miło. Niestety szlak trafił mi laptopa z programem na Atmege więc zaczynam pisanie programu od początku, zresztą projekty płytek też poleciały w nicość. Przetwornica śmiga na 60kHz prąd ustawiony na ok 1A maksymalne napięcie wyjściowe ok 380VDC. Wyjście...
Zastosuj klasyczny zasilacz z transformatorem, zobacz czy się coś poprawi. Przy zasilaniu przetwornicą można spróbować użyć dławików, ale lepszy będzie klasyczny transformator. Generalnie dobrze skonstruowany wzmacniacz powinien zachowywać się prawidłowo także przy zasilaniu przetwornicą (zasilaczem impulsowym). Zasilał już z akku od wkrętarki i zwierał...
http://obrazki.elektroda.pl/4744922800_1... zasilane z zasilacza wtyczkowego.
zasilać wkrętarka wkrętarka zasilać wkrętarka zasilacz
iskra regulator napiąć dobrać tranzystory sterujące esp32 generator
wzmacniacz stereo podłącznie awaryjne budynku
Błąd po rozładowaniu baterii w Delta DVP-12SA Trzaski w kamerze monitoringu na kartę SIM