Wywal ten zawór zwrotny przy bojlerze.
Ja mam na myśli odwrotnie zamontowany zawór zwrotny.
Po pierwsze, czy to układ zamknięty? - powinno być w tym wypadku zamontowane urządzenie do odprowadzania nadmiaru ciepła (wężownica schładzająca) , jeśli układ otwarty to wpięcie naczynia bezpośrednio z wyjścia kotła bez żadnej armatury. A Ty masz na wyjściu z kotła od razu fitr i zawór po drodze - błąd!! (co się stanie gdy filtr się zapcha i temp....
Czy wiecie o tym ? [url=http://www.e-instalacje.pl/a/9964,p... cieplne
Pomysł dobry ale na instalacji musisz dać naczynie przeponowe żeby przejęło nadmiar wody podczas rozszerzania cieplnego min 4% pojemności instalacji dołóż zawór zwrotny na bojlerze bo grawitacyjnie wychłodzi ci wodę przez wymiennik płytowy.
Wygląda na to, że masz coś nie tak z przepływami (ciśnieniami) zimnej i ciepłej wody. Może to być wadliwy zawór zwrotny przed bojlerem, za dużo kamienia w bojlerze (o ile bojler elektryczny) lub jakiś problem w podłączeniu rurek zimnej i ciepłej wody.
Ad1. Trudno - załączaj pompę albo zamontuj bojler na poddaszu. Ad2. Zamontuj odpowietrznik automatyczny w odpowiednim miejscu. Ad3. Zamontuj zawór zwrotny w odpowiednim miejscu.
zwrotny który jest zamontowany na zasilanie z pieca C.O. zawór zwrotny c.o. Pozdrawiam
Hydrofor nie przejmuje wzrostu ciśnienia, bo montuje się zawór zwrotny przed bojlerem, po to by woda ciepła nie cofała się do rury z zimną wodą. Zawór zwrotny przed trójnikiem (od strony zasilania), a za trójnikiem zawór bezpieczeństwa i odejście na zbiornik przeponowy.
Ma kolega zawór zwrotny?
Zadziała bez problemu z zaworem zwrotnym, zawór będzie konieczny ze względu na obieg ciepłej wody ( wężownica będzie wystudzała bojler ) Ja zrobiłem tak iż zastosowałem zawór zwrotny ale z mosiężnym środkiem ustawiony w pionie dlatego aby grawitacyjnie klapka opadała i zamykała przepływ , wyrwałem sprężynkę ze środka by pompa miała lżej ( chodzi o otwieranie...
Zawór zwrotny przy bojlerze jest konieczny, po to by ciepła woda która jest w bojlerze nie wracała się do rur z zimną wodą, a powinien być zamontowany zaraz za zaworem zamykającym dopływ wody w kierunku bojlera i nie ma tu wymówki, że się nie zmieścił.
Ten zawór zwrotny powinien być w pionie zaraz za pompą, a nie w poziomie, trzyma powietrze które chciało by się dostać do odpowietrznika, błędny montaż. Oczywiście strzałką w kierunku bojlera. Zawór zwrotno-bezpieczeństwa przed bojlerem jest założony niepoprawnie, przez niego powinna przepływać woda czyli powinna rurka pex być wkręcona w miejsce tego...
Druga pompka może nie być konieczna. - dodać zawór zwrotny, - dodać zawór regulacyjny w obwodzie bojlera do zrównoważenia hydraulicznego całego układu, - zawór odcinający w obwodzie bojlera starowany termostatem z czujnikiem w bojlerze, Pozdrawiam GREGOR
Pompę mam założoną na powrocie do kotła CO. Czy drugą pompę założyć na zasilaniu bojlera CWU czy na powrocie i w którym miejscu zawory zwrotne?
Może przed zalaniem bojlera wstaw zawór spustowy zaraz za zaworem zwrotnym, tak na przyszłość :)
Zamontuj dobrej jakości zawór zwrotny o zwiększonym przepływie i małej sile otwarcia, ai nie bedzie żadnych hałasów. Polecam zawory Arco i Calido pionier.
Do "bojlera". Konieczne zawory zwrotne.
Zawór do wymiany,naprawy ,nie ma prawa przepuszczać na zewnątrz.Jest to tak zwany zawór zwrotny.
Zapewne wężownica , płaszcz czy co tam jest w tym bojlerze jest dziurawy i pcha wodę do instalacji grzewczej . W układzie zasilania grzania bojlera powinien być zawór zwrotny zapobiegający takim sensacjom .
A może wcale się nie napełnia tylko opróżnia ze względu na niedostateczną wydajność sieci wodociągowej? Odkręcamy zimną wodę i spada ciśnienie w bojlerze o ile nie został zastosowany zawór zwrotny na zasilaniu bojlera.
Jak w kotle się wygasza to pompy powinny być dawno wyłączone. Co steruje tymi pompami. Długa praca pompy CWU prawdopodobnie wystudza Ci wodę w bojlerze. Mam nadzieję że pod tymi termometrami są zawory zwrotne.
Ale nawet jak nie ma zaworu zwrotnego, to woda nie cofnie się aż do innego pomieszczenia, bo niby jak? Musi być coś jeszcze skopane To mało wiesz. Bez sprawnego zaworu zwrotnego. Woda jak najbardziej może się cofnąć do innego punktu odbioru. Nie wszystkie zawory bezpieczeństwa posiadają zawór zwrotny. W tym roku wymieniałem bojler. W zestawie był zawór...
A tak mi przyszło przez myśl,bo skoro wcześniej wolniej się wychładzał... Na początek zamknę wspomniany zawór.A czy ten zawór to nie czasem zawór zwrotny?
Gdzie chcesz montować ten zawór zwrotny? Jaki ten zawór zwrotny? W jakim celu?
Oczywiście musisz założyć zawór zwrotny w punkcie 1 , aby zimna woda nie "wchodziła " do ciepłej i na zasilaniu zimnej wody też należało by założyć zawór zwrotny. Pozdrawiam
Proponuje też sprawdzić jeżeli jest, zawór zwrotny przed bojlerem. Może on coś blokuje?
Ustaliłem, że to jednak nie zawór zwrotny... Bojler kupiłem 2 tyg. temu, więc za powyższą radą - poczekam na serwis gwarancyjny. Rzecz jasna poinformuję co było przyczyną awarii.
Powinno ... Sama pompa na śrubunkach, przed nią daj jeszcze zawór, wtedy zawór zamykasz, za pompą trzyma zwrotny i możesz zdemontować pompę w razie jej awarii na przykład.
TAK - w kolejności od zasilania wodą: zawór bojlera, trójnik z zaworem bezpieczeństwa, boiler - to powinno działać i nawet przy zamkniętym zaworze bojlera być bezpieczne.
Tak. Zawór zwrotny umieszczony w zaworze bezpieczeństwa się uszkodził.
Bojler się rozgrzewa ciśnienie wody wzrasta a że w reduktorze pewnie jest zawór zwrotny więc tak się dzieje. Miałem podobnie czasami nawet kapało z zaworu bezpieczeństwa na bojlerze. Po zamontowaniu naczynia przeponowego problem znikł.
Proszę powiedzieć, do tego jest jakiś sterownik potrzebny? Na jaką temp ustawić aby pracował dobrze? To jest zawór termostatyczny i nie potrzebuje zasilania. Regulację temperatury masz w zakresie 35-60°C więc coś sobie dobierzesz. Jaki to model junkersa? Pytam wszystkie mają grupę bezpieczeństwa już wbudowaną więc dokładanie dodatkowej to zbędny koszt....
W tej sytuacji musiał bym mieć zawór zwrotny przed samym bojlerem, czyli rurka zasilająca - zawór zwrotny - naczynie przeponowe - zawór bezpieczeństwa - bojler. Niestety nie mam takiej możliwości. Wszystko jest w piwnicy a bojler na poddaszu. Dlaczego ? - bo piętro i poddasze zasilane są z bojlera, a teściowie na parterze mają ciepła wodę z junkersa...
pablowp1 na drugim trzecim i szóstym zdjeciu widać zawór zwrotny :).
Ale czegoś nie rozumiem. W kilku domach, mieszkaniach które zwiedzilem w swoim życiu nigdy z zaworu nie kapało. Obecnie użytkuje 100 litrów podgrzewacz i też nie kapie.... Widocznie w tych instalacjach na doprowadzeniu do bojlera nie ma zaworu zwrotnego. Reduktor ciśnienia w tym przypadku też zachowuje się jak zawór zwrotny, tzn. za nim w bojlerze...
Bojler się wychładza, bo kocioł i instalacja "wyciąga" ciepło przez grawitacyjne działanie instalacji, gdy kocioł już nie grzeje. Oczywiście dochodzi też ocieplenie bojlera i rur. Dobrym jest, aby do grzania bojlera wmontować pompę obiegową i zawór zwrotny. Prosty termostat włączy pompę, gdy bojler się wychłodzi, ale nie włączy pompy, gdy kocioł zgasnie....
To jest zawór bezpieczeństwa i na pewno masz go gdzieś w układzie, To na zdjęciu to zawór zwrotny z zaworem bezpieczeństwa - takie produkują do bojlerów. Obawiam się, że autor nie ma zaworu bezpieczeństwa bo taki musi być przy bojlerze nie oddzielony od niego innymi zaworami a zdjęcie wskazuje na dwa zawory kulowe przy samym bojlerze/zasobniku. Zimnej...
Zawór zwrotny zostaw, a ten kulowy nie odbije się na pracy instalacji.
Przy twoim schemacie zawór zwrotny może nie zdać egzaminu. Pompa przy kotle będzie pchała wodę która przedostanie sie bez problemu przez pompe bojlera i otworzy zawór zwrotny przy bojlerze. Wtedy pomimo wyłączonej pompy woda może krążyć przez bojler.
Proszę o podpowiedź czy dawać zawór zwrotny przy bojlerze,żeby woda z grzejników i wygaszonego pieca nie wychładzała bojlera.Jeśli tak to jaki zawór zastosować najlepiej.
Witam Zdublowany zawór zwrotny przy bojlerze jest nie potrzebny, wystarczy tylko ten z zaworem bezpieczeństwa. Zawór spustowy musi być za zaworem bezpieczeństwa bo nie spuścisz wody ze zbiornika.
Witam, teraz masz bojler z baterią bezciśnieniową 3-drożną, możesz to przerobić na standardową baterię ale konieczny jest zawór bezpieczeństwa - zwrotny na wejściu do bojlerka by w przypadku wzrostu ciśnienia nadmoernego podczas grzania zawór ten wyrzucił to ciśnienie by bojlera tego nie rozerwało.
Wypadałoby tu jeszcze wstawić zawór zwrotny pomiędzy pompą a bojlerem aby zapobiec pobieraniu zimnej wody z rurki cyrkulacyjnej w przypadku gdyby pompa nie pracowała.
A jest zawór zwrotny?
To jest źle podłączone. Ma być tak. Do tego w odpowiednim miejscu zawory zwrotne.
Grawitacyjnie powinno polecieć z drugiej rury ( wlot wody ), ale tam będzie chłodniejsza, spróbuj. Zawór ciepłej wody odkręć, tam będzie odpowietrznik, pobieraj wodę zaworem od zimnej wody. Bzdura. A zawór zwrotny pod bojlerem? bo powinien tam być.
Jeśli przy małym wypływie z baterii przydławiony jest strumień ciepłej wody, to przyczyną może być wadliwy zawór zwrotny przy bojlerze. Jego zanieczyszczenie powoduje, że dopiero silny strumień otwiera go dostatecznie.
Jeżeli pompę dam na powrocie do kolektora, a na wlocie przed bojlerem zawór zwrotny to ciepło z wężownicy i tak będzie uciekać do góry. Niechciałbym kupować drogich elektrozaworów, a te od pralki chyba się nie nadają, odpada też ręczny. Może jest jakiś inny sposób żeby zapobiec oddawaniu ciepła przez wężownicę do kolektora.
Jak dam zawór zwrotny za pompą c.o. to czy bojler pomimo braku pracy pompek będzie nagrzewał się grawitacyjnie??
Poradzi, u mnie chodzi na najniższym biegu i jakoś zawór otwiera. Nie do hydroforu tylko od kotła CO do bojlera/bufora. V. Czyli są zawory zwrotne osobne do bojlerów? Bo fachowcy w moim sklepie o takich nie wiedzą 😂
Twoja instalacja w chwili obecnej (ze względu na zawory zwrotne) wygląda więc jak naczynie wypełnione w 100% wodą, zamknięte bez żadnego ujścia, a Ty podgrzewasz wodę. Gdzie ma się podziać nadwyżka wody, wynikająca z rozszerzalności cieplnej? Jedynym ujściem może być zawór bezpieczeństwa - ale albo jest źle dobrany, albo nie działa. Brak Ci bufora powietrznego,...
Mam taki zawór zamontowany. Wcześniej był właśnie problem z ucieczką ciepła z bojlera do położonego wyżej, pierwszego grzejnika. W zaworze osłabiłem nieco sprężynę dociskającą grzybek aby pompka miała siłę przepchnąć wodę. Na II biegu działa jak i na pierwszym. Bez osłabiania sprężyny myślę, że na jedynce miałaby ciężko. Tak jak jest zostawię. Naczynie...
Witam, wymiana wodomierza nie miała prawa na to wpłynąć :!: 16 bar to maksymalne ciśnienie pod którym ten wodomierz może pracować. Warto by było przeczyścić zawór bezpieczeństwa. Możliwe że po spuszczeniu wody z instalacji (na czas montaż wodomierza) i ponownym jej napełnieniu z rur odkleiły się śmieci. Jeśli w instalacji jest zawór zwrotny to podczas...
Woda się cofa bo w kuchni jak się odkręci zimna wodę to leci letnia taka 14 stopni. Normalnie powinna mieć z 5.Kuchnia nie jest podłączona do bojlera. Łączy je tylko glowna rura zasilania woda zimna. Po około minuty lania wody w kuchni słychać na poddaszu buczenie tzn uzupełnianie baniaka. Po spuszczeniu wody w toalecie w spłuczce też jest letnia woda...
Ja mam bojler grzany pośrednio, przez bufor, obieg z dodatkową pompą obiegową, za pompką jest zawór zwrotny sprężynowy- jak temperatura w bojlerze osiągnie zadaną wartość pompka jest wyłączana, zawór blokuje wsteczny obieg. Może u Ciebie taki zaworek też się sprawdzi? V.
Pompa przy bojlerze jest zbędna. Tak samo jak zawór zwrotny przy pompie kotłowej. Jedynie przy bojlerze należy zainstalować zawór do regulacji przepływu bo może się okazać że grzejniki będą gorzej grzały.
Jeżeli nie reaguje na zmiany temperatury termostatem, to do reklamacji. Uwaga, bojler nie powinien być używany z uszkodzonym lub wadliwym termostatem, nie we wszystkich jest dodatkowy wyłącznik bimetaliczny. Rozumiem że zawór zwrotny - bezpieczeństwa jest pod bojlerem.
Zaworu zwrotnego nie mam, sąsiad nie podbiera bo to dom jednorodzinny Dodano po 2 Tak, licznik również kręci się do tyłu i wtedy zużycie cofa. Ale to samoistne kręcenie się do przodu i do tyłu jest gdzieś w proporcji 1:10, tzn. dziesięć jednostek zużycie, 1 jednostka do tylu (korekta zużycia na minus). Jak pisałem ja (i koledzy również) – w odwrotnym...
Wygląda, że hydrofor się zapowietrza... Nalezy sprawdzic zawór zwrotny przed hydroforem. Dodatkowo bym odpowietrzył pompę, śruba na końcu korpusu, pionowa, zaraz przy rurze wejściowej.
Witam. Niestety samo nie zleci ,bo wężyk z ciepłą wodą jest podłączony tak do bojlera, że z niego płynie woda wtedy, gdy do bojlera wpływa zimna woda.Aby wypuścić wodę z bojlera należy odkręcić wężyk zimnej wody (oczywiście ,po wcześniejszym zamknięciu zaworu dopływowego).Tylko jedno ALE. Najczęściej pod bojlerem jest (powinien być) zamontowany zawór...
Czyli za wodomierzem reduktor (np. do 5bar), potem zawór zwrotny, naczynie przeponowe na trójniku, zawór kulowy i zaraz przed bojlerem zawór bezpieczeństwa.
Witam. Jeśli ma to być opis,to : rura zasilająca(zimna woda) zawór odcinający, zawór zwrotny(wraz z zaworem bezpieczeństwa) bojler,wyjście ciepłej wody z bojlera, rura rozprowadzająca ciepłą wodę.
zrób zdjęcie jak z bojlera wychodzi cały ten odcinek z pompa Z bojlera na powrocie pompki nie ma. Pompka jest na zasilaniu do bojlera, a za nią zawór zwrotny.
Podłączenie wody zimnej z sieci wodociągowej do bojlera powinno być wykonane w kolejności: Zawór zwrotny, zawór bezpieczeństwa i zbiornik przeponowy na końcu bojler. Zawór zwrotny zapobiegnie "cofaniu" ciśnienia do sieci wodociągowej. Ciśnienie podczas nagrzewania wody w bojlerze powinien pochłonąć zbiornik przeponowy. Jeśli zbiornika nie ma, lub jest...
Wstaw najprostszy zawór zwrotny na zasilaniu bojlera.
Kol. lopr_pol Zawory zwrotny i bezpieczeństwa do bojlerów to podstawa. Zaden szanujący się hydraulik nie zamontuje bojlera bez niego. Zawór zwrotny zapobiega zmianom cisnienia w bojlerze przy pobieraniu zimnej wody, a przez to mieszaniu się wody ciepłej i zimnej w zbiorniku. Są one już tak produkowane że w jednej obudowię jest razem zawór zwrotny i...
Nie każdy bojler musi mieć zawór zwrotny i bezpieczeństwa, na wyspach mamy wiele bojlerów w systemie otwartym, bez ciśnienia. Zero szans wybuchu i zero szans wzięcia prysznica- stąd mój zakup.
Ręce i nogi opadają bo Ci się nie chce nawet poszukać a ostatnio było na forum to samo co u Ciebie. Schemat jako poglądowy jest w miarę ale Przy kominku i do roździelacza i bojlera rury stalowe/miedziane 1" Dodatkowo jakieś podmieszanie dla ochrony kotła czy to 3D lub 4D Odp 1 naczynie może być tak prosto z kominka bez jakichkolwiek zaworów i jak najmniej...
Problemem jest uciekajace ciepło gdy pompa nie pracuje. Zawór różnicowy puszcza wszystko na instalację. Nie chcesz żeby układ pracował grawitacyjnie? Wstaw zawór zwrotny w tym miejscu co wskazałeś, a zawór różnicowy możesz zdemontować i tak nic nie będzie dawał. Pewnie masz problem z podgrzewaniem wody w bojlerze.
W bojlerze ciśnieniowym nie może być mniej wody, pewnie na dole grzałka jest już w cała w kamieniu i się przepali szybko albo zawór zwrotny nie trzyma i się woda cofa do zasilania.
Może masz jakieś zawory zwrotne. Popuść wyjście ciepłej wody przy samym bojlerze.
Opcja 1 rozumie na czym polega ale odradzam. Wyjaśnij 2 opcję jak to będzie działać. W jakim celu był zamontowany ten zawór zwrotny przy bojlerze? On tylko blokuje przepływ, tam jest taka sprężyna której opór trzeba pokonać. Najlepszym rozwiązaniem będzie usunąć tez zawór zwrotny, zamontować elektrozawór. Montaż 2 pompy jest nieekonomiczny ze względu...
Jeszcze raz napiszę . Piszesz bzdury. Zimna woda do zaworu mieszającego 3d ma być brana z sieci a nie z dołu bojlera tylko zawór zwrotny trzeba założyć pomiędzy bojlerem a trojakiem do zaworu mieszającego. Grupa bezpieczeństwa też powinna być za trojakiem. No ale tego chyba nie trzeba tłumaczyć. "Kolys" gdzie uczyłeś się wykonywania instalacji?
Poduszka hydroforu nie ma nic do rzeczy ponieważ przed bojlerem powinien być zawór zwrotny. Brak naczynia wzbiorczego jest powodem utraty gwarancji bojlera w przypadku awarii.
Co to za zawór "wchodzący w ścianę"? Zawór zamykający dopływ do bojlera, a może zawór zwrotny, a może coś innego, bo przy ścianie można wszystko zamontować? Jak chcesz pomóc innym w przyszłości, to nazwij to prawidłowo, by wszyscy czytający mogli zrozumieć, o co chodzi.
A gdzie jest zawór zwrotny na nitce zasilania do zasobnika cwu?
Aby zagrzać tylko bojler wystarczy zamknąć jeden zawór na zasilaniu lub powrocie, koniecznie przed bojlerem daj zawór zwrotny taki ze sprężynką ,ja rozkręcam go i sprężynkę trochę osłabiam .Spowoduje zwiększenie oporu układu bojlera i zapobiegnie wychładzaniu bojlera po wygaśnięciu w palenisku koszt tego zaworu w granicach 10 zł
Nie wystarczy. Zawór bezpieczeństwa i zwrotny czyli ten 2 w 1 jest niezbędny dla bezpieczeństwa. Gdy wysiądzie Ci termostat i grzałka nie wyłączy się na jego impuls to rozsadzi Ci wężyki lub bojler.
Według danych producenta, jest to podgrzewacz ciśnieniowy o ciśnieniu roboczym do 6 bar i nastawie temperatury wody do 70 °C. Wobec powyższego w samym podgrzewaczu nie widzę przeciwwskazań, aby na wejście zimnej wody podać mu wstępnie podgrzaną (nawet do temperatury docelowej) wodę z przepływowego kotła gazowego. Jedynym problemem może być sam zawór...
witajcie, kolego wepnij zasilanie bojlera za pompką tak aby pompa ładowała w bojler i w grzejniki,na zasilaniu do bojlera zainstaluj zawór zwrotny co zapobiegnie wychładzaniu wody w bojlerze.pozdrawiam. Właśnie byłem zweryfikować to wszystko - bojler jest wpięty powyżej pompki, a zawór zwrotny też posiadam, tyle, że na powrocie z bojlera. Czyli wystarczy,...
To jeszcze zamontuj zawór zwrotny, żeby podgrzana w bojlerze woda nie oddawała ciepła do instalacji CO w czasie, kiedy zaczyna już stygnąć - np. w nocy
Witam, Bojler Galmet Norman 80, poziomy montaż, przedłużone wężyki doprowadzające ciepłą i zimną wodę (ze względu na to, że bojler leży na "prawym boku" a przyłącza są w rogu) Po remoncie mam małe hece w mieszkaniu - niedawno przyjechało pogotowie techniczne gdyż w pionie ludziom zamiast zimnej wody leciała dosyć ciepła - stwierdzili brak u mnie w instalacji...
https://obrazki.elektroda.pl/1791038300_... Długo się wahałem przed poruszeniem tego problemu bo: podobne tematy są na forum (ale nie wyjaśniły moich wątpliwości) i trochę wstyd swojej niewiedzy. Ale, jeśli się czegoś nauczę to dzień nie będzie bezpowrotnie stracony. Do rzeczy: Układ taki jak na fotce: wlot zimnej wody, zawór przelotowy,...
Jak jest dobrze zrobiona i ma porządny sterownik to nie zamarznie. Chodzi o to by na kolektorze lub jego wyjściu był czujnik temperatury (blokada włączenia pompy gdy temp na wyjściu kolektora poniżej temp wody w bojlerze) plus w układzie na glikol zawór zwrotny (blokad przepływu gdy nie pracuje pompa oraz zabezpieczenie przed obiegiem grawitacyjnym...
Jeśli będzie zawór zwrotny na wodzie użytkowej pod bojlerem to wstaw jeszcze naczynie przeponowe do zimnej wody.
Pierwsza sprawa to rozdzial wody zimnej i ciepłej. W starym w trakcie napełniania wanny, dość długo leciała gorąca woda. Woda zimna wypychająca gorącą dość długo nie mieszała się z gorącą. W tym nowym dość szybko temperatura wody spada, bo zimna szybko miesza się z gorącą. Na to nic nie da się poradzić. Rurek aby nie pomyliłeś? Bojler jest zainstalowany...
(...) , z wężownicą), i czy mają być podłączone do tej samej pompy cwu? Obydwa z wężownicą AI: Czy zależy Panu, aby oba bojlery nagrzewały się jednocześnie, czy jeden po drugim (sekwencyjnie)? Jeden po drugim Bezpośrednia odpowiedź na pytanie Poniżej przedstawiam sprawdzony w praktyce schemat podłączenia dwóch zasobników (140 l + 140 l) z wężownicami...
Dziękuje za odpowiedź. Ale w moimi przypadku pompka pracuje do granicznej temperatury 40 C i jeżeli piec wygasza się to w tym momencie odbiera temperaturę nagrzanej wody w bojlerze, chyba zawór zwrotny nie powstrzyma tego efektu.
To jest zawór zwrotny i bezpieczeństwa .Dwa w jednym ,standardowe wyposażenie bojlerów. Montowany na zasilaniu bojlera .
MonikaMarcin, jeśli będe uważać na ustawienie zaworu powinno być ok. Interesują mnie dwie pozycje gdy zawór : 1. Instalacja Częściowo otwarta - gdzie woda zasilająca miesza się z wodą powrotu 2. Instalacja Całkowicie otwarta - nie miesza się nic , działa jakby zaworu nie było Chyba te dwie pozycje są bezpiecznie , nie chciałbym z tego zaworu 4d rezygnować...
Witam, W dniu wczorajszym przyszedł hydraulik stwierdził że bojler podgrzewa cała instalacje grzewcza, założył zawór zwrotny (pięć przestał podgrzewać wodę w bojlerze) `Nie bardzo rozumiem... Gdzie założył ten zawór zwrotny? Na instalacji CO? Po co? No i skoro go założył że odciął obieg przez wężownicę, to równie dobrze mógł założyć zawór odcinający......
W sklepie dostałem odpowiedź, że 10 kW wystarczy. A czy zawory zwrotne są potrzebne? Najlepiej to oblicz sobie zapotrzebowanie na ciepło, żebyś nie przewymiarował kotła bo będziesz miał problemy z jego eksploatacją. Na jakie paliwo? 10 kW na 60 m kw., to bardzo dużo, oczywiście zależy wszystko od ocieplenia i usytuowania, np. ściany zewnętrzne. Zawór...
Zawór zwrotny-bezpieczeństwa jest przecież zainstalowany na dopływie zimnej wody. Zakręcanie górnego zaworu jednak rozwiązywało problem - nad ranem woda w bojlerze nadal ciepła. Niestety dzisiaj awaria - bojler pękł gdzieś na płaszczu wodnym. Temat teraz nabrał wyższego priorytetu. Na montaż zaworu zwrotnego klapowego + zaworu odcinającego nie mam miejsca...
Nie jestem ekspertem i potraktuj mój wpis jako sugestię, ale można by tak zrobić, że wykręcić ten manometr, albo dać tam trójnik i zostawić manometr, ale z tego drugiego wyjścia w trójniku podjechać do zasilania bojlera, a na dole pieca masz pewnie jakieś wyjście np. na spust z pieca, bo zazwyczaj tak jest, i w ten spust wpiąć powrót z bojlera na którym...
OK. Zastanawiam się w czym Twój zasobnik różni się od innych? Niczym. Ale skoro uważasz, że zawór zwrotny załatwi sprawę, montuj.
Myślę że nie ma za bardzo do czego się przyczepić. Zawór 4d też musi być 2". A połączenie bojlera z rurą bezpieczeństwa poprzez zawór zwrotny raczej nie potrzebne bo bojler podłączony od dołu chyba grawitacją nie zagrzeje.
Co myślisz o tym zaworze bezpieczeństwa? Nie wiem co o nim myśleć, bo nie wiem gdzie jest zamontowany i jaką rolę ma spełniać w instalacji ze zbiornikiem przelewowym, czyli układem otwartym, w którym występuje tylko ciśnienie hydrostatyczne wynikające ze słupa wody. Teraz kapie ... zbieg okoliczności czy związek z przeróbką? zawór zwrotny załozony...
(at)krodag Bojler został odpowietrzony. Za zaworem termostatycznym jest trójnik i tam jest też zainstalowany odpowietrznik automatyczny. Zawór zwrotny oczywiście dałem klapowy. Bojler jest tak blisko i są takie spadki na grawitacji, miałem nadzieję że będzie ok. Pracuje pompa to jest grzanie bojlera, jasne. A pompa na powrocie z bojlera przed zaworem...
Kolego to jest reduktor ciśnienia w sieci wodociągowej poza wodomierzem, ciśnienie wzrasta bo nagrzewa się woda w bojlerze i zmienia objętość ,a pod bojlerem powinien być zawór zwrotny który nie puszcza ciśnienia w sieć. pozdrawiam.
bojler zawór zwrotny zawór zwrotny bojler schemat zawór zwrotny
przewod ethernet ademco express czcionka chrome
satel integra 128wrl kluczyk kodowanie
Mercedes Actros MP2 błąd BS E03 A 273 95 - analiza Odblokowanie baterii w Lenovo T480S - jak to zrobić?