Ten model akurat nie wraca samoczynnie. Jeżeli nie cieknie, to jest sprawny. Zawory bezpieczeństwa są tak budowane, że w razie uszkodzenia/starości jego próg zadziałania spada, ale nigdy nie może wzrosnąć.
Proszę sprawdzić czy instalator zamontował zawór bezpieczeństwa na instalacji grzewczej. Nie każdy kocioł ma w sobie zawór bezpieczeństwa.
To nie tak- ten zaworek bezpieczeństwa to zespół z zaworkiem zwrotnym. Jak napełnisz bojler i odpalisz grzanie, to zimna woda nie ma prawa cofnąć się w instalację (ochrona sanitarna). Druga rzecz- w razie awarii (np. zespawania styków) termostatu grzałka się nie wyłączy i zamiast grzać do np. 80°C może wręcz zagotować wodę w baniaku a wtedy ciśnienie...
Jak nie będzie obiegu to może zagotować płyn w kolektorze pytanie czy instalacja otwarta czy jest zawór bezpieczeństwa.
Kształtki ocynkowane stosuje się do zimnej wody. Podobno problemy zaczynają się w temp. powyżej 70 stopni więc przy CWU nie dotyczy. Zawór zwrotny powinien być za zaworem odcinajacym zimnej wody a trojnikiem przy zasilaniu wodą zbiornika cwu. Zawór powinien być zamontowany odwrotnie, czyli śrubunkiem w kierunku zaworu zwrotnego. Hałas pojawiający się...
Zawór bezpieczeństwa upuszcza nadmierne ciśnienie, które wzrasta, gdy woda jest podgrzewana i tyle. Pewnie zawór bezpieczeństwa kiepskiej jakości. Dodatkowo nie wiadomo, czy jest zamontowany zbiornik przeponowy, który powinien pełnić rolę rozładowywania ciśnienia, spowodowanego grzaniem wody, a zawór bezpieczeństwa, powinien być tylko dodatkowym zabezpieczeniem.
Cofa ci gorącą wodę z bojlera do instalacji. Masz zawór bezpieczeństwa pod bojlerem?
Potwierdzam, że jest to zawór bezpieczeństwa. Dodawany do zasobnika CWU (nie pamiętam firmy). Ja dostałem go w komplecie z zasobnikiem dwuwężownicowym. Z tego co pamiętam ma 7 Bar. Ze zdjęcia wnioskuję, że jakiś geniusz go tak zamontował, że teraz aby go wymienić trzeba ciąć instalację :D
Nie ma możliwości prawidłowego sprawdzenia wartości ciśnienia wstępnego w fazie normalnej pracy naczynia i instalacji. Jeżeli cieknie zawór bezpieczeństwa to spada ciśnienie. Odłącz zawór od spustu kondensatu i zobacz jak się zachowuje. Naczynie jest puste, nie ma w nim wody?
Co bym zmienił w tym układzie? No i grupa bezpieczeństwa przyłączona do kotła przed zaworami odcinającymi kocioł od instalacji (po stronie kotła), a nie za zaworami. Zawór bezpieczeństwa powinien być na zasileniu, a nie powrocie, lub bezpośrednio na kotle w dedykowanym króćcu u góry kotła, jeśli jest.
Patrzę na schemat i trzeba być prorokiem aby odgadnąć o co chodzi. Domyślam się, że chodzi tu bojler elektryczny pionowy! tylko poco z boku na górze zawór bezpieczeństwa. Pytanko. Jeśli zmniełaeś zawór to : 1. nie wpadła jakś uszczelka konopie do instalacji. 2. Zawór odcinający kulowy lub grzybkowy dokładnie otwrty czy tylko przymknięty. 3. stara czy...
Zamontuj odpowiedni zawór bezpieczeństwa na instalacji. Lepiej zawór redukcyjny i może naczynie przeponowe na zasobniku.
Może być uszkodzony zawór a może pracuje na granicy zadziałania bo masz domyślnie wysokie ciśnienie w instalacji wodnej. Pomiar ciśnienia jałowego rozwiąże zagadkę.
Kup naczynie przeponowe do CWU dopasowane do pojemności wymiennika oraz zawór bezpieczeństwa ... to powinno być standardowe wyposażenie takiej instalacji, a do tego wymagane jest do utrzymania gwarancji na wymiennik. Jeśli owe akcesoria masz to dobij powietrza do naczynia i wymień zawór bezpieczeństwa bo szwankuje.
Pomiar: - temperatury oleju, także układ do podgrzewania, chłodzenia oleju hydraulicznego do 50-60 stopni, - ciśnienia przed i za zaworem zwrotnym, - wydatku (przepływu), Zabezpieczenia: - zawór bezpieczeństwa, przelewowy, - zawór kulowy do odprężania instalacji, jeżeli zawory będą często wykręcane przez "laików", - regulator przepływu, Najlepszym dla...
Z UDT nie ma co panikować, zresztą przy tak małych zbiornikach będzie to dozór ograniczony (z tego co pamiętam do 3000 bar*litr). Czyli inspekcja wyłącznie zewnętrzna, w praktyce jedyny "problem" jaki może wyniknąć przy rejestracji to posiadanie deklaracji CE na zbiornik i zawór bezpieczeństwa.
Ok. Możesz zaproponować zawór bezpieczeństwa-parowy który będziesz uważał za słuszny? Proponuję puścić te zawory parowe między bajki i zastosować normalne zawory bezpieczeństwa do instalacji CO :)
Pamiętaj, że ciśnienie powietrza w przeponie sprawdzasz po spuszczeniu wody z kotła na otwartym zaworze spustowym na kotle, aby przepona mogła swobodnie wypełnić się powietrzem. Mały drobiazg, ale w nadmiarze informacji może umknąć. U siebie jak robię serwis, to zwykle zawór bezpieczeństwa traktuję jako zawór spustowy montując przejściówkę do podłączenia...
Tak wiem na w lato instalacja będzie przerabiana ale trzeba jakoś zimę wytrzymać. A masz w tej instalacji zawór bezpieczeństwa?
co z tym zaworem zwrotnym? Potrzebny czy nie? Potrzebny po to żeby woda po nagrzaniu zwiększając objętość nie cofała się do zasilania czyli do rury z zimną wodą którą później używasz np do zrobienia sobie kawy lub do napicia się. Ale w tym przypadku musisz też mieć zbiornik przeponowy do CWU bo gdzieś to ciśnienie przy podgrzewaniu wody musi się podziać....
Do sprawdzenia naczynie przeponowe. Ciśnienie w nim około 0,8bara powinno być. W instalacji 1,2bara. Cieknie zawór bezpieczeństwa, bo pewnie ciśnienie przekroczyło 3bary.
Nie wiem jakie są zasady i reguły doboru naczynia dla c.w.u., bo w obiegu c.w.u. może być wyższe ciśnienie niż w obiegu c.o.. Dobór naczynia to nie tylko pojemność zładu wody. Ciśnienie w instalacji, zawór bezpieczeństwa, moc grzewcza, różnica temperatur itp. Itd. Zamiast wróżyć jakie naczynie powinno być warto skorzystać z kalkulatora np. Firmy reflex
Nawet jak puszcza zawór uzupełniający, powinien zadziałać zawór bezpieczeństwa w kotle.
Info dla macha nie namawiaj kogoś do podłączania naczynia wyrównawczego na powrocie . Mylisz z naczyniem przeponowym które faktycznie montuje się na powrocie instalacji ale w układach zamkniętych ,Mało który piec ma takie warunki techniczne , dodatkowo trzeba montować zawory bezpieczeństwa .
Ten kocioł ma zewnętrzny dopust wody, szukaj zaworów na instalacji a cieknący zawór bezpieczeństwa spróbuj kilka razy przepłukać przekręcając w lewo o 180° do przeskoku.
Oprócz docieplenia może być jeszcze jeden problem.Mianowicie opory hydrauliczne.Zasobnik cwu masz zaraz przy kotle natomiast cała instalacja jest sporo wyżej, a że woda płynie tam gdzie łatwiej to może płynąć tylko przez zasobnik(bojler). Zakręć na próbę rurki idące do zasobnika i sprawdź czy kaloryfery będą cieplejsze.Jeżeli tak to musisz tak wyregulować...
Poprostu przerobić . Skasować zbiornik wyrównawczy,w to miejsce załorzyć automatyczny odpowietrzynik,wstawić pompe obiegową w instalacje,doładować wody do ciśnienia 1 at,sprawdzić czy gdzieś nie kapie woda (złączki,zawory,kaloryfery???), i chodzi już 6 zime. Manometr sie przyda, bo widać ciśnienie w instalacji i oczywiście zawór bezpieczeństwa. Narazie...
Wysadza zawór bezpieczeństwa i trzeba go włączać ręcznie. Gdy chodzi w sposób ciągły nie ma żandego problemu . Nie wiem czy to istotne ale spada ciśnienie w instalacji z 1,5-1,8 do >1 ba. W typowej instalacji c.o. stosuje się zawory bezpieczeństwa 3 bary i przyjmuje się rezerwę 0,5 bara. W teorii zawór bezpieczeństwa strzeli jeśli ciśnienie w instalacji...
Czasami instalacja sama się odpowietrza jakiś czas. Wystarczy poczekać, dopuścić wody i tak kilka razy. Jak wygląda sprawa sprawności naczynia przeponowego na instalacji CO? Patrz na manometr podczas pracy kotła ile idzie w górę. Do sprawdzenia również zawór bezpieczeństwa czy nie cieknie. Kwestia instalacji czy posiadasz jedno naczynie przeponowe i...
W prawidłowo wykonanej instalacji otwartej zawór bezpieczeństwa jest zbędny. Zbiornik wyrównawczy wystarczająco zabezpiecza instalację przed wzrostem ciśnienia ponad miarę.
http://obrazki.elektroda.net/1_125399773... Ten zawór bezpieczeństwa to najprawdopodobniej jednocześnie zawór zwrotny który właśnie blokuje przepływ.
6- to jest zawór bezpieczeństwa, nigdzie go nie podłączaj.
Tu masz opisy z Vailanta, musisz sobie wyszukać. https://www.vaillant.pl/downloads/projek... 8c,8b to będą wg symboli na schemacie: zawory odcinające, reduktor ciśnienia, zawór anty skażeniowy (zawór zwrotny), zawór bezpieczeństwa.
Powinno być na nim napisane jakie ciśnienie powoduje jego zadziałanie. 6 bar - wszystkie zawory bezpieczeństwa do instalacji wody wodociągowej mają takie ciśnienie, bo to maksymalne dopuszczalne ciśnienie w wodociągu po stronie odbiorcy indywidualnego. , a wymienić należy zaworek "wentyl" Przede wszystkim należy prawidłowo ustawić ciśnienie powietrza...
Naczynie przeponowe 12 litrów wystarczy, zawór bezpieczeństwa dobiera się do ciśnienia w instalacji zimnej wody(2,7-4 bar). Rury do rozdzielaczy 28mm Cu, do zbiornika CWU 22mm wystarczy. Zbiornik wyrównawczy 28mm Cu.
przepisy nie zabraniają, zdrowy rozsądek podpowiada zę jest ok. Zrobiłbym tak samo montując boiler, bo nie raz zmieniałem zawór i trzeba było spuszczać to 80l przez zawór bezpieczeństwa....... Jedyna uwaga która mi się nasuwa to zawory założyłbym nie na boilerze a instalacji (tzn, zakręcam zawór któy jest sztywno na ścianie a nie na dyndajacym wężyku)
Czy instalatorzy nie pomylili przez przypadek kompletów miejscami? Z tego co piszesz zawory bezpieczeństwa i naczynia przeponowe są zamienione miejscami.
tak, ciśnienie w zbiorniku wzrasta do 8 bar. Na instalacji domowej jest zawór utrzymujący stałe ciśnienie (4 bar) w instalacji w domu. Tak więc zawór bezpieczeństw (6 bar) nie zadziała.
Wynika z tego, że bojler jest całkowicie wypełniony wodą i nie ma na górze poduszki powietrznej kompensującej przyrost objętości wody w trakcie jej ogrzewania. Należałoby dokonać przeróbki instalacji przez założenie między zawór bezpieczeństwa a bojler przeponowego naczynia wzbiorczego. Wtedy problem ustąpi. Poczytaj to: [url=http://www.arpena.pl/index.php/do-c...
Trochę mało informacji i niejasny temat. Co ma wspólnego zawór bezpieczeństwa na CWU z instalacją otwartą CO? Napisz co za kocioł, gdzie ten zawór bezpieczeństwa i na jaką wartość?
Witam. Źródła ciepła muszą być chronione odpowiednimi grupami bezpieczeństwa, które nie mogą być odcinane zaworami od tego źródła. Wymiennik ciepła po stronie wtórnej jest źródłem ciepła, więc powinien być chroniony zaworem bezpieczeństwa. Dlatego pisałem wcześniej o przeniesieniu zaworu bezpieczeństwa z instalacji na wymiennik ciepła, co również poprawiłem...
Może wypadałoby zmierzyć ciśnienie w instalacji? Może zawór bezpieczeństwa się zużył? Kolejne domysły...
W zaworze bezpieczeństwa jest oprócz niego również zawór jednokierunkowy zapobiegający wypływowi z bojlera ciepłej wody do instalacji zimnej. Jeśli ciśnienie przed bojlerem rośnie, to jest on uszkodzony !
Z tym obiektem użyteczności publicznej to lekka przesada. Nie ma tam żadnych działalności. Nie w tym znaczeniu, lecz że mieszka w kamienicy wiele rodzin. a instalacja nie jest grawitacyjna. Czyli jest obieg zamknięty, to gdzie widnieje naczynie przeponowe i zawór bezpieczeństwa?
Takie samo to znaczy jakie? Jaka to instalacja i ile kondygnacji? Po co masz zawór bezpieczeństwa aż 6bar? Ciśnienie na wskaźniku kotła jest tylko poglądowe z zakresem dopuszczalnym, i mniej więcej ustawiam na środku. Instalacja podłogowa na powierzchni 110m2, zasobnik wody 80 litrów, zawór 6bar zainstalowany przez autoryzowaną firmę która podpinała...
Proszę o sugestie gdzie lepiej zamontować grupę bezpieczeństwa C.O. ( naczynie, zawór bezpieczeństwa, odpowietrznik ) w starej instalacji z rur stalowych, do nowego kotła gazowego stojącego Niedzwiedz Condens 18kW: na zasilaniu czy jednak na powrocie. Na powrocie planowana jest pompa obiegowa poprzedzona filtro- odmulnikiem magnetycznym Fernox TF-1.
TAK - w kolejności od zasilania wodą: zawór bojlera, trójnik z zaworem bezpieczeństwa, boiler - to powinno działać i nawet przy zamkniętym zaworze bojlera być bezpieczne.
A po rozpaleniu wraca na swój poziom. System jest trójnikowy czy masz kolektory , napisz coś więcej o instalacji może zawór bezpieczeństwa przepuszcza
Tak, tak -miałem na myśli z dwiema wężownicami, a nie z podwójną.Ale takie znalazłem w sieci ,oferowane do sprzedaży,tylko pionowe. Ten boiler z linku można w części CW podłączyć tak : http://obrazki.elektroda.pl/2507912800_1... I jeszcze: na zasileniu w ZW, oprócz zaznaczonego na rys. zaworu odcinającego powinien być zamontowany zawór...
Panowie, a wziął ktoś pod uwagę, że jedno - czy dwustopniowa pompa wirnikowa nie wytworzy ciśnienia niszczącego hydrofor? Dlatego też nie ma wymogu stosowania samoczynnych zaworów bezpieczeństwa w instalacjach hydroforowych.
Minimum 5%, a najlepiej liczyć 8-10%. Dla 250 litrów w instalacji, minimum 12,5 litra. W kotle masz tylko 8 litrów to stanowczo za mało. Optymalnie jak byś zamontował naczynie 18 litrów. Więcej też może być, jeżeli się zmieści. Można zamontować w dowolnym miejscu instalacji, byle nie było odcinane jakimiś zaworami automatycznymi np. termostatami. Ciśnienie...
Witam. Co to dokładnie za "piec" ? Co rozumiesz przez strzelanie wody w kranach? Jak wyglądało to naczynie które wymienił hydraulik? Czy ewentualnie sprawdzony został przez hydraulika zawór bezpieczeństwa?. Zrób kilka zdjęć instalacji to będzie łatwiej udzielić pomocy. Pozdrawiam.
Jak kocioł jest węglowy to masz bombę w domu. Instalacja tego typu nie może pracować w układzie zamkniętym. Grozi to w razie zagotowania wody eksplozją pieca.
Zawory bezpieczeństwa raczej montuje się na zasilaniach bojlerów, czy innych urządzeń grzewczych, bo tam występuje wzrost ciśnienia spowodowany grzaniem wody. Na instalacji wody zimnej, to spodziewał bym się ewentualnie zaworu bezpieczeństwa przy instalacjach pompowych, bo tam można zakładać wzrost ciśnienia z powodu zablokowania wyłącznika ciśnieniowego.
Do bossmanjan, Jak to zbiornik powietrza. Znam dwa sposoby na zabezpieczenie przed rosnącym ciśnieniem pod wpływem temperatury: 1. Instalacja otwarta z otwartym naczyniem wzbiorczym wiaderkiem z wyprowadzonymi rurkami(w najwyższym punkcie instalacji) nadmiar wody po prostu się wylewa górą z naczynia (i ciśnienie w instalacji jest równa 1atm+P od wysokości...
Ciekawy jestem opini ludzi ktorzy jezdza ze zwykla instalacja na plastikowym kolektorze. najlepiej we francuskoch autach. Jest ktos???? Witaj. Berlingo 1,4, oczywiście plastikowy kolektor, a w nim tak jak u AUTOTEL"a pięciocentymetrowy zawór bezpieczeństwa, instalacja II gen. Jeżdżę już 18 miesięcy na LPG. Na początku strzelał i to solidnie, aż wyrwało...
Dziadowskie tworzywo złe komponenty, (brak plastyfikatora czy czegoś podobnego), produkcja z Ukrainy ( miałem taki przypadek) lub China. Po wymianie na USTM nic nie pęka, reklamacja do sprzedawcy, ewidentny ( i niebezpieczny) bubel ryzyko ogromnych strat po zalaniu pomieszczeń. Co powoduje nadmierny wzrost ciśnienia? W nocy nie ma rozbioru wody, pompa...
Tam na zasilaniu przed pompą powinien być jeszcze zawór bezpieczeństwa bo tez go raczej tam nie widać na tym zdjęciu
Hej a powiedz mi w sytuacji takiej mam instalację z buforem jeżeli założę zawory zwrotne na zasilaniu bufora i na powrocie do kotła to podczas wygaszania kotła i braku pracy zawory te się zamkną i jakby odetną mi bufor od oznaczenia przeponowego które znajduje się przy kotle. Co się dzieje w takim przypadku z ciśnieniem w buforze? Czy rośnie, podczas...
Także się zgadzam że pomiędzy zbiornikiem wyrównawczym z zaworami bezpieczeństwa nie powinno być żadnych zaworów. Innymi słowy powinien być on połączony bezpośrednio z kotłem. TYLKO układ otwarty. Po co więc zawory bezpieczeństwa ?
To jest zawór bezpieczeństwa. Za wysokie ciśnienie w instalacji. Dodano po 1 Naczynie wzbiorcze do sprawdzenia.
Nie jest tak jak na obrazku. Masz zawór zwrotny po drodze! Jest to niedopuszczalne. Przynajmniej tak go narysowałeś.
Gdy naczynie jest takie a nie inne nie odbiera nadmiaru wody w instalacji, zawór bezpieczeństwa wyrzuca wodę. A gdy wyrzuci jej za dużo? Na sucho to długo on nie popracuje, no i w końcu się może wypalić albo uszkodzi Ci instalacje. A gdy zawór bezpieczeństwa nie zadziała nie daj boże to rozerwie Ci kocioł lub rury.
Heh takie porady? Na drodze od licznika do zaworu napełniania kotła są zawory odcinające, w kotle zawór bezpieczeństwa, zawór opróżniania instalacji, itp. Są one dostępne i pokręcanie nimi nie spowoduje żadnych złych skutków, a pomoże ustalić gdzie zatrzymuje się woda. Porada "wezwij serwis" jest najprostsza i nie wymaga myślenia.
Tylko jak ten zwrotny zawór bezpieczeństwa pozwoli cofać się ciepłej wodzie do instalacji zimnej to chyba istnieje ryzyko, że cała instalacja zostanie skażona Legionellą, no nie? Nie lepiej było by dać zawór bezpieczeństwa i zawór antyskażeniowy? Jeżeli instaluje się zawór bezpieczeństwa i naczynie przeponowe to nie widze sensu żeby woda ciepła miała...
a jak nie wstawiam pompki?? to też mam zamienic zawór bezpieczeństwa na zawór zwrotny?? Możesz nie wstawiać pompki, ale wtedy nie wstawiaj zaworu zwrotnego. Zawór bezpieczeństwa w instalacji układu otwartego? Do tego na powrocie z bojlera? Niektórzy producenci wymagają zaworu bezpieczeństwa na swoich kotłach stałopalnych.
A zawór bezpieczeństwa gdzie masz odprowadzony?
No fajnie a jak będziesz przeciwdziałał zmianą objętości CWU przy zaworze zwrotnym by nie wylewał zawór bezpieczeństwa ??? W instalacjach z bardzo małą ilością wody zawór bezpieczeństwa może się nie otwierać jeśli wymienniku pozostanie trochę powietrza. W kazdym innym przypadku potrzebny jest zbiornik przeponowy. Jeżeli zawór zwrotny jest wymagany...
Czyli jest gdzieś dziura i dalej cieknie lub ucieka gaz. Gazowa instalacja cieplna ło matko Dodano po 2 Zaślepił go z jednej strony i stwierdził a w zasadzie po godzinnej kontroli odczytał z zainstalowanego dodatkowo manometru na instalacji że ciśnienie jest zaslepił zawór bezpieczeństwa ? Czemu masz tam zawór bezpieczństwa? Instalacja cisnieniowa...
Nie musisz opróżniać całkowicie z wody, wystarczy tylko odciąć od instalacji i zredukować ciśnienie w kotle do 0 np przez ten zawór bezpieczeństwa i wtedy uzupełnić ciśnienie w zbiorniku. A najpierw pod ciśnieniem sprawdź co leci z wentyla.
...w chwili, kiedy pracuje kocioł to ciśnienie rzeczywiście rosnie, mak. ok 0,5 bara. Potem spada. Manometr miał podziałki chyba o 0,1 bara, wielkosci połowy dłoni (mojej średniej kobiecej).... zawór bezpieczeństwa nie jest podłaczony do kanalizacji . Stawiam na instalację :( Weź innego instalatora, niech zamknie zawory pod kotłem i napompuje instalację...
Na przykład nieszczelna wężownica w bojlerze, zawór spustowy do kanalizacji, zawór bezpieczeństwa nie znamy schematu instalacji.
witajcie. Kolego no , dość dobrze to teraz wygląda,mam nadzieję że ta instalacja jest na naczyniu przelewowym,ale oprócz tego powinien być zawór bezpieczeństwa na piecu.pozdrawiam.
bo jeśli ktoś przypadkiem zamknie oba zawory na instalacji, to może być niewesoło. Po to jest rura bezpieczeństwa i naczynie otwarte. Tak, zgadzam się, ale znam przypadki, gdy z powodu niedostatecznego zaizolownia naczynia, lub z powodu zniszczenia izolacji (myszy) nastąpiło zamarzniecie naczynia, czy rur w pobliżu naczynia i właśnie zawór bezpieczeństwa...
Witam. Czy na pewno woda wypływa z zaworu bezpieczeństwa? Jeśli tak, to istnieje szansa, że zawór został podparty jakimś zanieczyszczeniem. Zawór bezpieczeństwa ma czerwoną plastikową główkę. Tą główkę przekręca się w prawo. Jak będziesz kręcił, to będzie się naciągała sprężyna w zaworze, po czym nastąpi strzelenie (sprężyna nagle zostanie zwolniona)....
Kolego ja mam w domu taką instalację bez wymiennika i w układzie zamkniętym. Połączenia instalacji mam na zaworach zwrotnych, a sterownik kotła gazowego i kominka są połączone ze sobą. Kominek ma zabezpieczenia: 1- zawór bezpieczeństwa 2- wężownica schładzająca 3- regulowany sterownikiem dopływ powietrza. 4- zasilanie z UPS-a Instalację robiłem samemu,...
Ten zawór zwrotny powinien być w pionie zaraz za pompą, a nie w poziomie, trzyma powietrze które chciało by się dostać do odpowietrznika, błędny montaż. Oczywiście strzałką w kierunku bojlera. Zawór zwrotno-bezpieczeństwa przed bojlerem jest założony niepoprawnie, przez niego powinna przepływać woda czyli powinna rurka pex być wkręcona w miejsce tego...
Nie bardzo wyobrażam sobie ingerencję w budowę kominka wolnostojącego. Może się skończyć jego zniszczeniem. Może dałoby się zrobić dolny odcinek komina w postaci rury z płaszczem wodnym. Rura musiałaby być chyba z nierdzewki bo jakby sie woda wykraplała ze spalin to zwykłą stal szlag trafi. Instalacja powinna zawierać zbiornik wyrównawczy, zawór bezpieczeństwa,...
A naczynie przelewowe wpina się w najwyższy punkt instalacji i Nie prawda. Naczynie przelewowe ma być najwyższym punktem instalacji, a rurę bezpieczeństwa podpina się bezpośrednio do kotła. Przy instalacji otwartej zawór bezpieczeństwa nie jest obowiązkowy. Jest to dodatkowe zabezpieczenie.
Jaki to kocioł , konkretnie firma i typ kotła jakie masz ciśnienie na kotle, w instalacji c.o./ daj zdjęcie kotła i przyłączy daj zdjecie tego zworu który bo co 4h włącza się zawór bezpieczeństwa na parę sekund. Dodano po 18 A zawór dopuszczający wodę do instalacji C.O. masz zamknięty?
Witam, mam w garażu piecyk Ferroli domitech F24. Odpowietrzałem grzejniki i napełniałem CO. Niestety ale zgapiłem się i poleciało na CO ciśnienie powyżej 4 bar. Zadziałał zawór bezpieczeństwa na instalacji CO i otworzył się. Niestety ale po tym na piecyku jest błąd F43. CWU działa bez zarzutu natomiast CO nie. Sprawdzałem w instrukcji i F43 oznacza...
http://obrazki.elektroda.net/61_12035317... Od lewej masz: Kocioł, nad nim naczynie wzbiorcze przelewowe podłączone również do wodociągu (zawór pływakowy) oraz do kanalizacji (przelew z boku). Dalej pompa na powrocie i wymiennik. Za wymiennikiem odpowietrznik na wylocie oraz na wlocie: zawór bezpieczeństwa, manometr i naczynie wzbiorcze ciśnieniowe...
A ja stwierdzę... Troszku prawa fizyki, i racjonalnego myślenia by wywnioskować w czym co jest bezpieczniejsze, a więc zawór bezpieczeństwa w zamkniętej instalacji się otworzy gdy przepona zawiedzie po czym ten zawór się zatnie i nie domknie.. kocioł parowy. Brawooo! A zamontowany z rurami systemu PP efekt taki : rury PP tańczą walca. No i tu oszczędne...
Potrzebny będzie zawór zwrotny pomiędzy sprężarkę a separator, zawór bezpieczeństwa, presostat (wyłącznik ciśnieniowy), odwadniacz/odolejacz , reduktor , zawór odcinający. Dodatkowo osprzęt elektryczny silnika np stycznik , termik o odpowiednim prądzie, przyciski zał/wył itd. Jako zawór bezpieczeństwa, zawór nadmiarowy i odwadniacz w jednym proponuje...
mam tak jak na zdjeciu plus zawory bezpieczenstwa w górnej czesci instalacji, czy to zle?
Zawór zwrotny za pompą obiegową na grzejniki to samo podłoga. Zawór bezpieczeństwa powinien być w kotle i naczynie przeponowe też ( zależy od kotła). Natomiast zasobnik CWU powinien mieć zawór bezpieczeństwa i naczynie przeponowe.
Proszę powiedzieć, do tego jest jakiś sterownik potrzebny? Na jaką temp ustawić aby pracował dobrze? To jest zawór termostatyczny i nie potrzebuje zasilania. Regulację temperatury masz w zakresie 35-60°C więc coś sobie dobierzesz. Jaki to model junkersa? Pytam wszystkie mają grupę bezpieczeństwa już wbudowaną więc dokładanie dodatkowej to zbędny koszt....
zaraz pozakrecam zawory przy piecu A po co ? odpowietrza się całość. Zawór bezpieczeństwa przy zbiorniku wyrównawczym?
Kolego, jest ok. zawory bezpieczeństwa wymień na 1,5 bara, pomimo że masz naczynie otwarte to zawór bezpieczeństwa być powinien. pozdrawiam.
W tym temacie ci nie pomogę ponieważ nie znam tego kotła, może masz gdzieś zawór spustowy na instalacji
Cieknie zawór bezpieczeństwa na CWU po wymianie zbiornika https://obrazki.elektroda.pl/3957119000_... Nowe naczynie przeponowe Refix de 12, nowy zawór zwrotny, nowy reduktor, nowy zawór bezpieczeństwa 6 bar. Zawór widoczny przy zbiorniku pozbawiony jest zaworu zwrotnego. Pełni tylko funkcję zaworu odcinającego. Instalację wykonał hydraulik....
Witam. Mam następujący problem. Otóż musiałem opożnić winstalacje CO (konieczność wymiany węzy na zasilaniu i powrocie). Niestety po ponownym napełnieniu instalacji CO cały czas mi cieknie z zaworu bezpieczeństwa mimo poprawnego ciśnienia w instalacji. Wygooglowałem, że powodem tego może być niepoprawne ciśnienie powietrza w naczyniu przeponowym lub...
Z kotłów gazowych jakie bym polecił w Twojej sytuacji to kocioł SaunierDuval Niedźwiedź Condens KKS 25 o mocy max. 25 kW - tutaj dane techniczne i opis [url=https://www.saunierduval.pl/dla-uzy... Są to kotły stojące jednofunkcyjne przewidziane do modernizacji starych instalacji z kotłami stojącymi...
Tzn. że jest ewidentny przeciek. Może woda c.o. ucieka przez zakamieniały zawór bezpieczeństwa bezpośrednio do instalacji kanalizacji, przy zabudowanych rurach. Lub w dalszej części instalacji wyciek jest niekiedy niewidoczny, gorące elementy inst. c.o. wyparowują wodę. (czy ciśnienie wody c.o. podczas grzania pojawia się wyższe niż 2,5 bar?)
Jakby wężownica w zasobniku przeciekała, to ciśnienie by wzrastało raczej do poziomu ciśnienia w instalacji wodnej, może puszczać zawór bezpieczeństwa jeżeli np. nie widzisz, bo skierowany jest od razu do kanalizacji albo jak wyżej opisali, wymiennik w kotle, trzeba by zawory zamykać i sprawdzać.
Zapewne wężownica , płaszcz czy co tam jest w tym bojlerze jest dziurawy i pcha wodę do instalacji grzewczej . W układzie zasilania grzania bojlera powinien być zawór zwrotny zapobiegający takim sensacjom .
Ewentualne usterki kotła - naczynie wzbiorcze, jednak nie powinno być sytuacji, że ciśnienie tylko spada, powinno w czasie rozgrzanego kotła także rosnąć, druga rzecz - zawór bezpieczeństwa - sprawdź czy nie ma zacieków, podłóż jakąś chusteczkę, poobserwuj. Jeżeli masz możliwość odcięcia centralnego ogrzewania zaworami - wystudź instalację, ustaw ciśnienie...
A nie lepiej zamiast zaworu zastosować pompę cyrkulacyjną miedzy bojlerem uruchamianą po przekroczeniu określonej temperatury. U mnie bufor bezpieczeństwa pełni cała instalacja CO która pracuje na grawitacji, a pompa CO załącza się po przekroczeniu 78 stopni. Taki stan zdarza się bardzo rzadko.
Witam. Skoro kapie z zaworu woda tzn. że najprawdopodobniej musiał się otworzyć. Jeżeli w spoczynku jest 1.5 bara a w trakcie pracy dochodzi do 2.5 bara to moim zdaniem naczynie przeponowe w kotle jest pełne wody (w prawidłowo działającym naczyniu przeponowym ciśnienie w trakcie wygrzewania wody może się wahać ok. 0.5 bara). Czy przypadkiem jak dobijałeś...
Tak, dla zasobnika CWU należy montować naczynie przeponowe oraz zawór bezpieczeństwa, a także na dojściu zimnej wody do zasobnika CWU zawór zwrotny. Oczywiście kolejność taka, aby zawór bezpieczeństwa i naczynie przeponowe nie były odcinane od zasobnika. Czyli zgodnie z kierunkiem przepływu zimnej wody do zasobnika: najpierw zawór odcinający, następnie...
instalacja solarna zawór bezpieczeństwa zawór bezpieczeństwa immergas zawór bezpieczeństwa
kabel skrzyżowany górnoprzepustowy filtr filtr zasilania buczenie
Wymiana serwera w Pioneer VSX-930: Problemy z vTuner Samsung lodówka - problem z przepustnicą sterowaną modułem