Tak. Jest to zawór dopustowy.
Narzędzia, czyli kombinerki albo szczypce do wyciągnięcia zawleczki. Wcześniej polecam zamknąć zawory i spuścić wodę tym zaworem :) czasami wystarczy przekręcić zawór, żeby gwałtownie poleciało trochę wody i syf wyleci, jak kapie bardzo słabo po otwarciu to za tydzień przestanie.
oraz 20m nowej rury i sporo nowych elementów Wymień tą przeponę ( tą ID 487 ) zespołu wodnego CO ( oznacz dokładnie przed rozpołowieniem bo dosyć łatwo jest źle poskładać ) oraz zabuduj bypass. Czy wśród tych nowych elementów są jakieś "bajeranckie" zawory?
Zdejmij siłownik zaworu 3D i sprawdź, czy nie ma wycieku i uszczelnienia iglicy przełączającej zawór.
Jest na łączenie czesci plastikowej z mosiężna. Z drugiej strony od ściany. Wpisz w Google jak wygląda zawór vc6013 honeywell
Chodzi raczej o taktowanie. A taktuje, bo jest za mały odbiór ciepła, jest to nieekonomiczne. Odkręć bardziej zawory na grzejnikach.
Zatkany przepływ wody jeszcze raz sprawdź filtr wody na powrocie c.o. lub mocno zmniejszone nastawy na termostatach grzejnikowych, ewentualnie nie odkręcony zawór pod kotłem.
Kurcze niemoge znalesc nigdzie serwisowki do tego kotla tam jest wszystko napisane. Dodano po 1 Miron jesli masz talenty elektryczne to raczej sobie poradzisz sam.Zalaczam foto tego sterownika troche niewyrazne ale mysle ze pomoze ci zlokalizowac wlasciwe zlacza.Zawor trojdrogowy musisz podlaczyc do tego na srodku.Od lewej masz zero w srodku chyba jest...
Nowy zawór 350 zł w Termet. Czy jest sens? Oczywiście jak przypasuje. SIT 848. Termet ma 0848160
Z tego wynika, że za niskie jest właśnie ciśnienie zasilania. Przyczyn może być wiele; zanieczyszczone filtry po drodze do ogrzewacza, reduktor ciśnienia (jeśli jest zamontowany), uszkodzony licznik, zawór odcinający itd.
Podepnij ten wężyk do zaworu gazowego a odłącz od wentylatora. Zostaw nigdzie nie podłączony , zawór pracuje wtedy zgodnie z ciśnieniem panującym w komorze. Ten krócieć w wentylatorze jest zaślepiony i nie powinien tam być podłączony wężyk. Pozdrawiam
Wymiennik główny jest ten sam, różnice są na dole kotła ( wymiennik płytowy, zawór 3d)
Zamknąć zawory pod kotłem. Masz zawór spustowy pod kotłem na klucz płaski 8. Odkręcić. Dopompować naczynie do 0.8-1.0 bar. Wyciągnąć wkład zaworu. Najważniejsze, by odpowietrzyć wymiennik, przelać go wodą. Później przelać z działającą pompą na CwU i Co. Wszystko to bez gazu. Jak nie będzie powietrza, to odkręcić gaz.
https://obrazki.elektroda.pl/3725339300_... Obok masz zawór spustowy.
Sprawdź czy podczas grzania co. kiedy opadnie dźwignia dochodzi napięcie do silniczka. Jeśli tak to silniczek do wymiany.
Witam. Ja bym stawiał na zawór 3 drogowy badź przytkany filtr na C.O, czy wszystkie zawory grzejnikowe są otwarte?
Tak jak kolega wyżej opisał, poprzez otwarcie odpowietrznika na dowolnym grzejniku i spuszczenie wody, na pewno więcej niż szklankę. Podstaw jakieś naczynie tak by nie zamoczyć ścian.
Tylko musisz być absolutnie pewny ze zamknąłeś wszystkie zawory.
Prawdopodobnie masz uszkodzony silniczek w zaworze trójdrożnym lub cały zawór, stawiam na silniczek.
Startuje na wysokiej mocy 25-40% i raptownie spada do minimum. Kwestia tak napisanej automatyki przez firmę Honeywell. Zawór też jest ich. Szukajcie dalej :D
Nie ma co szukać przyczyny, bo jest oczywista. Zawór bezpieczeństwa do wymiany.
Na chłopski rozum możesz dobić ciśnienie pokrętłem pod zespołem wodnym RF2. Załączam instrukcję serwisową - zobacz str. 12 - Ręczny zawór do napełniania instalacji (rys. 2); Pozdrawiam
Prawdopodobnie przepuszcza Ci zawór dopuszczający wodę do co.
Orientuje się ktoś czy w nowym wynalazku termetu producent zmienił zawór gazowy?
Jakie dane , taka odpowiedż. Za ch...ę nie wpadłem na to, że może chodzić o :idea: płomień pilota. A w jakim celu go zdmuchiwać :?: , w tym celu zamyka się zawór :!: .
Z opisu wynika, że pompa nie ma gdzie przepychać wody po pracy na CWU. Sprawdź, czy masz otwarte zawory.
A jak chcesz sterować grzaniem zasobnika cwu w kotle 2f? W kotłach 1f zamknięcie zaworów czerwonego i niebieskiego (na zdjęciu) wymaga otwarcia bypass-u czyli zaworu żółtego. Odcięcie obiegu cwu bez bypass-u może uszkodzić zawór 3d.
Po pierwsze, terma po naprawie nie będzie wymagała regulacji, jeśli przed naprawą była prawidłowo wyregulowana. Po drugie, jeśli się rozbiera zespół wodny, to trzeba wymienić membranę nawet wówczas, gdy wydaje się być cała, zwłaszcza gdy nie była wymieniana od wielu lat (guma się starzeje i może się okazać, że np. kilka miesięcy po tej naprawie będzie...
Prawdopodobnie zawór trójdrożny/siłownik.
Raczej do wymiany będzie wymiennik i izolacje termiczne. Wyłącz całkiem kocioł. Zamknij zawory pod kotłem i dobij wody. Wyjmij wężyk od skroplin i włóż do wiaderka. Przy nie pracującym kotle - nie powinno za dużo się zebrać wody. Ale objawy wskazują raczej na wymiennik. Warto zrobić analizę spalin i ewentualnie przeregulować zawór gazowy.
A jaka twardość wody? A po co ten zawór zwrotny?
Ten zawor ma kompletnie inny wklad niz zawory termostatyczne. W nim masz grzybek zaworu bezposrednio na osi ktora go zamykasz, a zawory termostatyczne maja grzybek zaworu na krotkiej osi (trzpieniu) otwieranym sprezyna, a zamykanym (wciskanym) silownikiem termostatycznym. Innaczej mowiac to sa kompletnie rozne zawory.
Zawór trójdrożny nie przełącza prawidłowo. Uszkodzony albo zamulony. Dzwonić po serwis.
Trzeba jeszcze przezbroić zawór gazowy.
Temperaturę wody CO utrzymuj jak najniżej. Korzystaj z wszystkich grzejników w ogrzewanych pomieszczeniach. Na grzejnikach są zawory termostatyczne ?
[url=http://www.elektroda.pl/rtvforum/to... W większości przypadków wystarczy dokładnie wyczyścić trzpień popychający zawór gazowy.
Między drugą i trzecią rurką (z tyłu za rurami) od prawej widać ciemny zawór do dopuszczania wody, w lewo się odkręca a w prawo zakręca. Powodzenia.
Zawór 3 drogooooowy.......
Nie ma takiej opcji w elektronice. Może kiedyś wprowadza. Możesz założyć termostatyczny zawór mieszający. Wtedy będziesz miał stałą temperaturę wody.
Bardzo ciekawe podejrzenie. Mówiąc szczerze nie przyszło by mi to do głowy, ale znając naszych fahofców wszystko jest możliwe. :cry: Trzeba ten trop sprawdzić!
Po zdjęciu pokrywy zobaczysz u góry, po lewej stronie zawór do odpowietrzania. To dotyczy wymiennika głównego. Płytowy, odpowietrza się sam.
Myślę, że masz zwarty czujnik przepływu wody grzewczej -wymiana, lub zawalony zawór trójdrogowy. W momencie poboru wody kocioł ją grzeje, a po zakręceniu, to co przeciekało przez 3 drogowy daje sygnał do grzania CO. Jak umiesz grzebać, to dokładnie wyczyść zawór, albo wołaj serwis na jego wymianę.
To jest to samo, naczynie przeponowe i wzbiorcze. Proponuję zacznij od dopompowania ciśnienia do naczynia do 1bara, może się okazać że zawór reaguje prawidłowo.
Kolego co do montażu to wygląda to tak że może zainstalować każda osoba która ma uprawnienia gazowe E, Junkers nie wymaga rozruchu przez serwis, jeżeli chcesz przedłużać gwarancje to wtedy tylko serwis i nikt inny ( koszt przeglądu plus na 3 rok 24zł netto chyba za przedłużenie). Co do kosztów to jest tak jeżeli z tego termeta wymiana na junkers to...
Cały czas jest napięcie na cewce ? Nie może być cały czas tylko wtedy gdy odkręcony jest zawór ciepłej wody.
Nie wiemy z którego roku ten kocioł. Przełączanie między co a cwu może następować przez zawór trojdrozny lub pompę działająca w dwie strony. Można tam też szukać problemu.
Mam od października zamontowany Gold Plus20kW, został zamontowany w miejsce Vaillanta VUW242, to co przeszedłem z tym piecem i serwisem to odrębna historia. Ceny z kosmosu, serwis beznadziejny, awaryjność -hmmm...( 3 takie piece mam w rodzinie -mój nawalał raz w roku, szwagra częściej, drugi szwagier na razie 2 lata ma spokój) Przez te 3 m-ce porównując...
Prawdopodobnie brak ciśnienia w naczynku przeponowy ( tylko przu układzie zamkniętym ) lub uszkodzony zawór bezpieczenstwa.
To urządzenie posiada nagrzewnicę "bitermiczną" ( rurka w rurce ). Dobrze że napisałeś "bitermiczna" - cudzysłów. Co to za dziwoląg słowny. Ci marketingowcy już przeszli samych siebie. :cry: Przecież, z tego co piszecie to zwykły wymiennik płaszczowo-rurowy, więc w czym problem? Może ktoś mnie oświeci. please. Na stronie termeta jest taka informacja...
prawdopodobnie uszkodził ci się silnik w zaworze trójdzielnym, lub ten zawór do czyszczenia, ewentualnie jeszcze sterownik do sprawdzenia, czy podaje napięcie na na ten zawór :(
Sprawdź przeponę w zespole wodnym czy nie ma dziury.Oczyść zawór powolnego zapalania, wkręć do oporu po czy poluzuj jeden obrót.
Można. Kwasek cytrynowy x2 na ciepło. Przy okazji wyczyścić zawór trójdrożny i rurkę z wymiennika do tegoż zaworu. Jeśli przerasta to Twoje możliwości wezwij serwisanta.
Odkręć górną nakrętkę,a następnie musisz podnieść rurkę z tą nakrętką do góry(1-2 cm.)Wtedy możesz odkręcić zawór.
A zawór cisnieniowy dobry
Wie ktoś co jest powodem tego spadku ciśnienia w kotle ? Dodatkowo pytanie czy to normalne, że podczas grzania kaloryferów i podłogówki woda z węża w kotle który idzie do kanalizy dosyć mocno kapie? zauważyłem to po wyciągnieciu tego węża z odpływu do kanalizy i jego włożenia do wiadra. Tu pewnie masz odpowiedź. Albo ciśnienie wzrasta więcej niż nastawa...
Dzięki za podpowiedź, ale na google sprawdzałem. Jedynie Effebi ma coś podobnego, ale zawór kątowy z półśubunkiem i filtrem - tego nigdzie nie znalazłem. Kolego, podobne zawory ma Termet na swojej listwie do kotłów, zdaje się że nr WKZ4230000000.
Zawór jest ok.
Jeżeli cały czas działał na butli i odmówił posłuszeństwa to prawdopodobnie wystarczy mała regulacja. Ale bez analizatora spalin tego nie zrobisz. Ewentualnie mógł uszkodzić się reduktor. Ale tu również trzeba by dokonać pomiaru ciśnienia na zaworze gazowym. Sprawdź czy masz wszędzie zawory otwarte.
Odświeżając, a jednocześnie zamykając temat: zamówiłem w serwisie Termet zawór, za całość z wysyłką zapłaciłem ok 140 zł. Wymiana we własnym zakresie. Trochę trzeba się nakombinować, ale 90 min i wszystko gra. Dziękuję za pomoc.
A jak woda ma płynąć jak zamkniesz zawór? To nie są zawory od napełniania instalacji, tylko od CWU.
Sprawdzić zawór napełniania instalacji, Drugi powód wzrostu ciśnienia to uszkodzenie wężownicy w wymienniku. Sprawdzić naczynie przeponowe może być uszkodzone przepona.
Nie ma takiej możliwości. MUSI być gdzieś nieszczelność w instalacji lub kotle. Patrz wyżej, brak ciśnienia w naczyniu przeponowym i woda ucieka przez zawór bezpieczeństwa.
Mam takie samo zjawisko w nowym Silverze, czy wiadomo konkretnie jaka jest przyczyna. Wystarczy dobrze wyregulować (skorygować obroty wentylatora i ustawić odpowiednio zawór gazowy). Oczywiście z analizatorem.
Należy ten element (zawór, nie samo pokrętło) wymienić przy pomocy fachowca, który przy okazji sprawdzi czy to ten właśnie element jest sprawcą wycieku.
Masz na myśli zawór gazowy przed piecem czy jakiś zawór w samej obudowie urządzenia?
Nad zasobnikiem. Dwa zawory(połączone wężykiem elastycznym), jeden przekręcasz calkowicis, drugi powolutku w niewielkim stopniu przekrecasz. Słuchać będzie syczenie Patrzysz by było ciśnienie 1.2 bar na manometrze. Zakrecasz te dwa zawory. Zapisujesz sobie to i przekazujesz innym domownikom jak dopuścić wodę do instalacji centralnego ogrzewania.
CWU działa prawidłowo rozumiem? Może zawór 3D nie przełącza się, lub przełącza się nie całkowicie.
witam, sprawdź zawór zwrotny na wyjściu pompy lub zakręcone zawory przy grzejnikach.pozdrowienia
Filtr wodny wygląda tak http://nokautimg2.pl/p-aa-ca-aaca04e09b3... Przed odkręceniem nakrętki pozamykaj zawory pod kotłem.
A na 5 grzejników ile możesz mieć metrażu skoro ten kocioł to nie kondensat i spalanie na dobę to 5m3? Więcej jak 60m2 tam nie będzie. Do 5 dyszek termostatu nie zakupisz, a głowicę to zależy jakiej marki są zawory grzejnikowe.
Do naprawy i czyszczenia ciśnieniowy zawór membranowy. Tylko fachowiec.
Witam, problem jak w tytule. Podczas podgrzewania wody w zasobniku, "idzie" ciepła woda na kaloryfery. Czy przyczyną może być zawór trójdrożny? Czy w tym modelu jest ten element? Słyszałem, że w tym kotle pompa kręci w różnych kierunkach co eliminuje potrzebę posiadania zaworu trójdrożnego. Czy ktoś miał do czynienia z podobnym przypadkiem? Faktycznie...
Podbiję troszkę temat do góry. Kolego czy udało się tobie zdiagnozować usterkę i ją naprawić ?
Witam. W goldzie powroty są wspólne. Na zasileniu masz osobno pierwszy z lewej zasilanie c.o. a drugi z lewej zasilanie wężownicy zasobnika. Zawór przełączający jest zamontowany na zasileniu czyli śmiało powroty mostkujesz pod kotłem i drugi z prawej króciec pod kotłem zaślepiasz. Pozdrawiam.
Piec termet miniterm... cieknie cały czas... własnie przez ten zawór
Dzięki radom z forum, założyłam zawór zwrotny, i problem znikł.
Jeśli to zawór spustowy to uszczelnić lub wymienić. Jeśli inny zawór to może być problem.
W tym przypadku akurat baterie nie stanowią problemu. Elektrozawory działaja. Problemem jest chyba zawór gazu uruchamiany przeplywem wody.
A czy gaśnie on po pierwszym odpaleniu? czy po jakimś czasie pracy? Bo miałem podobny kłopot tego typu. A mianowicie fiksował zawór gazowy. Pozdrawiam
Daj jeszcze zdjęcie wnętra kotła tego co się znajduje za puszką sterownika. Daj też zdjęcie tabliczki znamionowej. Prawdopodobnie hałasuje zawór przełaczający.
To popuść nakrętkę z drugiej strony, lekko puknij młotkiem i wtedy farba się zerwie i lekko da się obrócić.Myślę, że jest to zawór "starego" typu - stożkowy. potem dokręć nakrętkę- lekko i z umiarem. Wtedy pomaluj pianą.
To jest zawór bezpieczeństwa, zawór zwrotny. Jakie masz ciśnienie na piecu ?
Ten ręcznikowy też odpowietrzałeś ? Może masz zamkięte zawory przy tym ręcznikowym.
Do wymiany silniczek zaworu.
Niestety obawiam się ze będziesz musiał wybrać. Albo gwarancja, albo układ otwarty. A czemu nie chcesz wymiennika? Lub czemu nie zamknąć tego układu? Zrobić jedno duże naczynie przeponowe i zawór bezpieczenstwa plus wężownice chłodzącą?
Po to masz (chyba) zawór termostatyczny.
Sprawdż naczynie przeponowe. Czyli zamknij zawory za kotłem. Powinny być conajmniej dwa - zasilanie i powrót. Spuść wodęz samego kotła i dopiero wtedy manometrm samochodowym zmierz ciśnienie w naczyniu przeponowym. Wartość ciśnienia powinna być w dokumentacji kotła. Z reguły jest to ok 1 Bar. Jak nie ma zaworów oscinających, to trzeba spuścić całą wodę...
W szereg z termoparą są włączone 2 ograniczniki temperatury. Po ominięciu tych elementów napięcie na elektromagnesie podniosło się o ok. 5 mV co pozwoliło na utrzymanie zaworu. Myślę, że powstał efekt "zimnego lutu" na którymś z łączy ograniczników temperatury. Po dokładnym przelutowaniu styków termopara zaczęła trzymać elektrozawór.
Prawdopodobnie zawór przepuszcza gaz. Powinieneś wezwać serwis.
W książce gwarancyjnej znalazłem podkreślone naziwsko serwisanta, który się tym piecem już zajmował. Wymienił zawór bezpieczeństwa i przeczyścił piec. Teraz hula. Dziękuje za pomoc.
Tzn że trzeba zapomnieć o regeneracji NW - nie da się. Przy duuuużych naczyniach producenci przewidują taką opcję. "Ciśnienie rośnie ok 0,4 bar/h podczas spoczynku kotła (grzejniki zimne). " Zatem do instalacji c.o. dostaje się woda z sieci wodociągowej ponieważ: 1. dziurawy wymiennik ciepła c.w.u. 2. jak kolega w/w zawór do napełniania nie trzyma (spróbuj...
Skoro dźwignia mikrołacznika i popychacz który na niego naciska nie wykazuje ruchu przy otwarciu przepływu wody to właśnie według mnie wymaga regulacji. Jest do tego specjalna śruba i pisze o tym w instrukcji obsługi. Niestety ja posiadam zupełnie inny model piecyka więc nie wiem dokładnie gdzie ta śruba jest umiejscowiona. Jeśli to nic nie da to pewnie...
Sprawdzałeś ciśnienie na nagrzanym piecu? Jeśli wzrasta znacznie - uciekło powietrze ze zbiornika wyrównawczego. Trzeba sprawdzić zawór odpowietrzający, ew. wymienić, spuścić wodę przy otwartym zaworze, zamknąć, napełnić układ, odpowietrzyć kocioł i grzejniki, skontrolować ciśnienie na zimnym i gorącym.
Odkrecilem zawór spustowy na kaloryferze
Przegląd był miesiąc temu. Po przeglądzie zaczął przeciekać odpowietrznik nad piecem. Gość wymienił ten zawór ale po tym zaczął cieknąć właśnie ten o którym pisze. Zastanawiam się czy nie zrobić tak: zlać wodę z pieca i poniżej dmuchnąć w drugą stronę zaworka gdy będzie otwarty lub wkręcić w niego mały wkręt aby uszczelnić go. Ogólnie to super patent...
Na podstawie objawów, definitywnie jest gdzieś niedrożność w obwodzie CWU do tej baterii prysznicowej, lub w samej baterii. Najczęściej zatyka się zaworek lub filtr przed baterią (jeśli jest), lub/i zawór (głowiczka) w samej baterii. Niestety bez dostania się do baterii, nic z tym nie zdziałasz. Co do Termeta, to nic przy nim nie rób, bo to nie jego...
Tak, zworka w miejscu podłączenia sterownika pokojowego. Zostaw otwarty zawór na drabince w łazience. Maksymalne obroty pompy na minimum. Minimalne obroty tak żeby nie było szumów na zaworach Delta pompy na 30st.C
Pompa jest jedna więc tak ma być może się zawór 3 drożny zaciął.
Po twojej wypowiedzi wnioskuję, że zawór jest nastawiony na 0,6 Mpa?
Porównanie ceny zakupu kondensacyjnego do turbo na przykładzie kotłów Termet pod zasobnik. Ceny z moich stron; - termet unico turbo 24 kw 3350+ zawór trójdrożny 360+ czujnik temp. 50 = 3760 zł, - termet ecocondens 23 kw 4300 a zawór i czujnik na wyposarzeniu kotła. Przy kotłach przepływowych; - termet miniterm turbo 2950 zł, - termet ecocondens 4300...
termet zawór zawór trójdrogowy termet zawór termet ecocondens
router talktalk delphi interfejs dobre przewód pomiarowy
literatura elektryka philips senseo
Schemat podciśnienia VW LT46 - układ i problemy Husqvarna Rider 850 - Specyfikacja i Konserwacja