Witam. Cyrkulacje wpinasz na wejściu zimnej wody do zasobnika w kotle, pomiędzy zaworem zwrotnym na zimnej wodzie a zasobnikiem w kotle, poprzez trójnik. Oczywiście cyrkulacja też musi mieć zawór zwrotny. Zawory zwrotne na cyrkulacji i zimnej wodzie muszą być zamontowane z kierunkiem przepływu skierowanym do zasobnika.
Czyli wymienić po prostu tylko zawór zwrotny?
ten kocioł nie posiada pompy cyrkulacyjnej pompa o której piszesz jet pompą ładowania bufora CWU zawór zwrotny był prawidłowo podłączony a aby posiadać cyrkulacje CWU musisz dołożyć i podłączyć pompę i zawór zwrotny pod króciec o którym pisałeś w jego kierunku
Rozumiem, że chodzi o zawór zwrotny przy pompie cyrkulacji CWU. Naczynia przeponowego nie zaczepiaj. Wyłącz pompę, zamknij dopływ zimnej wody do zasobnika, spuść ciśnienie wody z zasobnika, a jeśli nie ma zaworów, aby woda z instalacji lub zasobnika nie spływała w miejsce prac, to może być konieczność spuszczenia wody z zasobnika poniżej poziomu miejsca...
Spoko powinno chodzić - chyba że pompa albo zawór zwrotny za pompką cyrkulacji zamontowali odwrotnie. Mała uwaga - trzeba sprawdzić czy ta pompa ma dopuszczenie do takiego montażu, czy nie powinna pracować osią wirnika równolegle w stosunku do podłogi.
Cieszę się że pomogło. Jak zakręciłeś cyrkulację to pamiętaj o wyłączeniu pompy. Masz zawór zwrotny na cyrkulacji? Jeżeli nie, to konieczne załóż. No i należałoby dorobić jedną rurkę tak jak już Ci pisałem wyżej. (ale to w przypadku jeżeli masz pompkę cyrkulacyjną) Jeżeli chodzi o pytania na zdjęciach to wszystko się zgadza. Jeżeli chodzi o demontaż...
Bojler ma non stop 60 st., więc zawór termo cały czas powinien być otwarty na chłodniejszą wodę. Bojler może mieć, pytanie ile ma zawór bo on nie ma kapilary do boilera tylko reaguje na temperaturę tego co sam namiesza. Jak w obiegu pompujesz chłodniejszą wodę niż wymagana to zacznie otwierać ciepłą a zamknie zimną. Jak ciepła nie dopłynie (2 dodatkowe...
Czyli w moim przypadku do zimnej wody bo nie ma żadnego dodatkowego wyjścia na cyrkulacje. Czy to coś zmienia w tym układzie podłączenia np zawory zwrotne
Pod pompą cyrkulacji CWU masz zawór zwrotny. W którą stronę ustawiony? Powinna być na nim strzałka w dół. Jeżeli tak jest, to uszkodzony zawór termostatyczny.
Witam! Jeśli boiler jest przystosowany do cyrkulacji C.W.U., to nie ma problemu. Zawór zwrotny musisz niestety zastosować, jest to niezbędny element. Pompę zamontuj na powrocie cyrkulacji. Przed i za pompą wskazane byłoby zastosować zawory odcinające. Kierunek zaworu zwrotnego i pompy (strzałka do boilera). Nie jest to zbyt skomplikowane. Pozdrawiam
Zawór zwrotny podparty jest sprężyną, zatem cyrkulacja całkowicie stanie. Różnicowy ma kulkę, która zamyka przepływ w momencie wymuszenia ruchu wody przez pompę, ale w cyrkulacji nie stosuje się tego zaworu i rozwiązania.
Witam. 1. Zawór zwrotny na wlocie zimnej wody do zasobnika jest potrzebny nie zależnie od tego czy jest cyrkulacja, czy nie. Ponadto za zaworem zwrotnym bez możliwości odcięcia jakimikolwiek innymi zaworami od zasobnika musi być jeszcze zawór bezpieczeństwa oraz naczynie przeponowe. Jeśli jest cyrkulacja, to na powrocie cyrkulacji do zasobnika zastosować...
Nie bardzo wiem z czym miałby tu być problem.Chodzi o to że zimna woda miała by się wepchnąć przez pompę do układu? Przed tym chroni zawór zwrotny.
Pytam ponieważ zauważyłem na korpusie pompki strzałkę skierowaną w dół. Czyli prawidłowo. To wszystko to 'chodzenie po omacku'. Jak już wcześnie ktoś wspomniał przy tej pompie powinien być zamontowany zawór zwrotny. Musisz jakoś zakręcić ten zawór na cyrkulacji, wyłączyć pompę, odkręcić krany i zaobserwować co się dzieje.
Nie pisałeś że masz cyrkulację. To trochę zmienia podłączenie. Cyrkulacja musi być wpięta między zawór zwrotny a boiler.
Po co nawsadzałeś tyle tych diód prostowniczych? ;) Nie będzie to działać. Pozostawiamy diodę tylko za pompą cyrkulacyjną i na wyjściu ciepłej wody, ponieważ pompa cyrkulacyjna ma pchać wodę z obiegu cyrkulacji, albo do podmieszania zaworu mieszającego, albo do wejścia zimnej wody zasobnika, po to, zeby wypychała ciepła wodę do zaworu. Jak wstawisz...
pompa obecnie nie jest w stanie pokonać zaworu zwrotnego W drugim poście zapytałem Cie czy zawór zwrotny działa? Dopiero teraz odpowiedziałeś. Skoro pompa nie daje rady przepchnąć zaworu zwrotnego (lub przepływ jest minimalny) to cyrkulacja na pewno nie zadziała.
Jak dla mnie to jest ok, dałbym rozdzielacze z odpowietrzeniem, pompę przy cyrkulacji obrócił o 180° i dorzucił zawory zwrotne do pomp, ale niech ktoś jeszcze to potwierdzi bardziej doświadczony :)
A nie, bo ma być tak w kierunku do bojlera: zawór odcinający, filtr, pompa, zawór zwrotny, zawór odcinający.
Sprawdź zawór zwrotny na cyrkulacji.
W obecnym układzie ten zawór zwrotny jest tak potrzebny jak majtki prostytutce :) Więcej stwarza problemów niż pożytku. Niech wywalą ten drugi wodomierz, a cyrkulację przerobią tak, aby łączyła się z rurą zasilania ciepłej wody przed wodomierzem. Wtedy ten zawór zwrotny będzie sełniał swoje zadanie.
czy w tym czasie jak pompka będzie wyłączona to będzie przez nią swobodnie przepływać woda po odkręceniu baterii ciepłej wody Zawór zwrotny temu zapobiega. Mnóstwo schematów na cyrkulację jest.
Powinno ... Sama pompa na śrubunkach, przed nią daj jeszcze zawór, wtedy zawór zamykasz, za pompą trzyma zwrotny i możesz zdemontować pompę w razie jej awarii na przykład.
Witam. A w nocy kiedy cyrkulacji nie działa ten problem nadal występuje? Zawór zwrotny za pompą cyrkulacyjną jest zamontowany? Pozdrawiam.
A masz zamontowany zawór zwrotny na cyrkulacji ? Nie ma gdzieś "spinki" ciepłej i zimnej wody? Zacznij może od tego.
Pewnie króciec zarósł kamieniem. Spuść ciśnienie z zasobnika, odkręć od króćca armaturę i dźgaj;)) Dodano po 1 Jak udrożnisz to zawór zwrotny musisz założyć,bo będzie zaciągać chłodną wodę.
Czyli wniosek taki że prawdopodobnie pompa cyrkulacyjna się zawiesza bądź zawór zwrotny który jest za nią zamontowany. Na wstępie wymieniłbym zawór zwrotny bo to groszowe sprawy i dobrze odpowietrzył cyrkulacje. Pozdrawiam.
https://obrazki.elektroda.pl/9557051500_... Tak mam wszędzie potrójne rury, tam gdzie Z to zawór na cyrkulacji Dodano po 2 https://obrazki.elektroda.pl/1463037600_... Zawór zwrotny jest w pompie
Wygląda na to, że problem sprawiał zawór zwrotny na cyrkulacji. Po odcięciu go i wyłączeniu pompy cyrkulacji kocioł ładuje zasobnik 86 litrowy do 50 stopni (za pomocą wymiennika płytowego) w czasie 30 minut. Czy to jest poprawny rezultat?
Trzeba usunąć zawór mieszający i dać ciepłą bezpośrednio ze zbiornika. Następnie usunąć łącznik pomiędzy zimną i cyrkulacją, a w miejsce trójnika na prawo od pompy zamontować zawór zwrotny o małej sile otwarcia ( Arco, Calido pionier) i wszystko zacznie działać jak należy.
Pompa cyrkulacyjna Grundfos jest energooszczędna, ale nic nie ma za darmo. Ma ona niewielką moc ok. 4W, więc nie ma "siły" aby podnieść sprężynę w zaworze zwrotnym. Remedium na to jest. Wystarczy wymienić zawór zwrotny sprężynowy na zawór zwrotny klapowy. Sam to przerabiałem u klientów i po wymianach problem znikał.
I tak jest przekombinowane, jedno połączenie jest bez sensu, jak i trzy zawory zwrotne..
Zgodnie z instrukcja powrót cyrkulacji do pompy później zawór zwrotny i do króćca EZ. Pompę montujesz z obu stron przez zawory odcinające do ewentualnej kiedyś wymiany jej.
Co do pomysłu, idea słuszna. Diabeł tkwi w szczegółach. Ważne są zawory zwrotne i termostat przylgowy na wyjściu węglówki, który będzie unieruchamiał kocioł gazowy, gdy zaczniesz palić w stałopalnym. I sterował pompą P3. pozdrawiam Dodałem do mojego układu zawory zwrotne - ZZ1 odetnie cyrkulację przez kocioł węglowy gdy używamy gazowewgo a ZZ2 odetnie...
No tak palnąłem gafę na samym początku - każdy piec ma wymiennik ciepła. Chodziło mi o zbiornik wewnątrz pieca (zasobnik) na wodę użytkową CWU. Z tym nie powinienem mieć problemu tam jest tylko zasilanie, wyjście CWU i cyrkulacja. Jeszcze zawór bezpieczeństwa, naczynie przeponowe a do cyrkulacji koniecznie zawór zwrotny i filterek przed pompą.
Mój błąd. Za dużo wymazałem. Zawór zwrotny oczywiście daj. Tylko trzeba usunąć sprężynkę osłabić żeby pompa miała siłę go otworzyć. W gniazdo czujnika możesz wkręcić termometr. Cyrkulacja to tzw. trzecia rura czyli odkręcasz c.w.u i od razu leci ciepła woda.
Pompa albo pracuje albo nie pracuje. Jeżeli wirnik obraca się lekko to jest ok. Jeżeli ciężko to na noc do octu i też będzie OK. Jeżeli pompa pracuje dobrze to następnymi powinny być zawór mieszający oraz zawory zwrotne.
Zakręć zawory zimnej i ciepłej wody. Odkręć śrubunek między pompką, a zaworem zwrotnym. Odkręć zimną i ciepłą wodę tak, aby dobrze się przelała pętla cyrkulacji ciepłej wody i żeby się odpowietrzyła. Dopiero jak już nie będzie powietrza to podłącz. Najlepiej jak być wstawił trójnik pomiędzy tym śrubunkiem, a zaworem zwrotnym i zamontował w nim dodatkowy...
Pytanie tylko, czy ona się zdąży wytworzyć jeśli stale czerpiemy wodę ze zbiornika? U mnie "monter/serwisant" nie był skory do podania większej temperatury na zbiornik i zarazem nie chętny do założenia zaworu podmieszającego... ciekawe w sumie dlaczego? Problem, który opisywałem wyżej rozwiązał się poprzez wyłączenie cyrkulacji! Dziwne, bo wydawało...
Dzień dobry, szukam specjalisty(najlepiej biegłego), który odpłatnie mógłby zdiagnozować problmy z cyrkulacją (i i jej opomiarowaniem) wody ciepłej w bloku. Objawy: - w niektórych mieszkaniach długie oczekiwanie na wodę ciepłą, w innych od razu jest gorąca - ierzetelne wskazania zużycia na liczniku cyrkulacji. (w niektórych mieszkaniach bardzo duże,...
dałem zawory zwrotne i nie stwierdziłem mierzalnego wpływu ich montażu na przepływ ( a spróbowałem oczywiście wcześniej bez zaworu) , nie ma innego sposobu inaczej w czasie przygotowania c.w.u. część czynnika pójdzie na c.o. i odwrotnie. A jaki regulator wymysliłeś ?_ Oglądałem ostatnio PCi zrobioną przez PAMAR i widziałem że kolektor gruntowy zbierany...
I jedna instalacja (autora) i druga (podpięta) ma ten sam błąd podłączenia. Troche teorii: Pompy cyrkulacji cwu mają małą wydajność. Nie ma mowy o jakimś wytwarzanym ciśnieniu (wysokość podnoszenia). To wartość jest tak mała, że nawet nie jest ujęta w dokumentacji pompy niektórych producentów. Praktyka: Pompa cyrkulacji cwu powinna "ciągnąć" wodę z...
Każda bateria termostatyczna ma zawory zwrotne. Prusznicowa też powinna mieć.
Faktem jest że zawory zwrotne w układzie z dwoma pompami muszą! być , drugi układ jest tańszy i będzie poprawny gdy dodamy zawory zwrotne zaraz za pompami tak aby zawór "kula" nie był w układzie z zaworem zwrotnym bo zawór zwrotny nie pozwala na cyrkulację grawitacyjną ( zbyt duży opór ciśnieniowy) , jedyna wada tego rozwiązania ta taka że woda w zasobniku...
Może to głupie, ale teoretycznie jest opcja, że woda jest pobierana przez cyrkulację. Powinien być zawór zwrotny ale już różne rodzynki widziałem więc może lepiej sprawdzić. Cyrkulacja jest wpięta w mniej więcej 1/3 zbiornika patrząc od góry co tłumaczyłoby zmniejszenie jego pojemności.
Ok czyli cyrkulacja nie. A na zimnej wodzie do zbiornika jest zawór zwrotny? zagrzej wodę do 60 C i sprawdzaj które rury są ciepłe a nie powinny być.
Zawór zwrotny kulowy jest za pompą, może wymienić go na grzybkowy ze sprężyną, stawiałby większy opór. Tu może być problem i sam się otwiera od naturalnej cyrkulacji. Po nagrzaniu do ustalonej temperatury zamknij zawór przy pompie cwu ( i odłącz ew. elektrycznie pompę cwu) i sprawdź, czy nadal przegrzewa.
Na biegu luzem, zawór zamyka dolot głównego strumienia powietrza. Powietrze wpada tylko malutkim kanałem umożliwiającym utrzymanie ciśnienia w zbiorniku separatora, umożliwiające prawidłową cyrkulację oleju w układzie. Nadmiar powietrza wraca z powrotem w dolot. Całość takiej pracy umożliwia zawór zwrotny z nastawianym wstępnym ciśnieniem otwarcia.
Czy za pompką cyrkulacyjną jest zawór zwrotny ? Jeśli niema to wstaw, jeśli jest to pewno z plastikowym grzybkiem, ktore bardzo szybko się uszkadzają. Wymień zawór zwrotny najlepiej z metalowym grzybkiem.
Zawór zwrotny zwykły taki z sprężynką który dociska by nie cofała się woda. https://obrazki.elektroda.pl/1048396500_... Cyrkulacja wymusza się zgodnie z kierunkiem pompowania, trzymając ręką cieplejsza rurka dolna. Dlaczego dziwne bo z podkowy ciepło przychodzi na górę zbiornika i mniej więcej w połowie jest wyjście które idzie na pompkę....
polecam np LFP LFP - większość konstrukcji to licencja Grundfossa. + zawór zwrotny klapowy. Po co?
Ja założyłem zawory zwrotne klapowe na wyjsciach zbiornika cwu, aby obiegi cyrkulacji i ogrzewania za pomocą wymiennika płytowego się nie mieszały. Zawory spełniają swoje zadanie. PS Zawory lekko metaliczne stukają, ale słaba pompka cyrkulacji spokojnie je otwiera. Zwykły zawór ze sprężyna kiedyś mi rozpadł się rozpadł na dwie połowy, trochę z mojej...
Jeżeli podłączasz kocioł z zasobnikiem musisz doliczyć do tego naczynie przeponowe około 100zł, zawór zwrotny, zawór bezpieczeństwa, zawory kulowe no i jeszcze jak dojdzie cyrkulacja to pompka, zawór zwrotny zawór kulowy i pewnie wyjdzie z 5m rury miedzianej plus kształtki a czasami do kotła trzeba osobno domówić zawór trój-drogowy bo nie ma wbudowanego...
b) użytkownik nieprzeszkolony (gość) po prostu odkręci kran z ciepła wodą, co uruchomi pompę, która w jakimś stopniu przyspieszy dopływ wody ciepłej do kranu. Na przyspieszanie dopływu ciepłej wody w takim wypadku bym nie liczył. Zobacz, że cyrkulacja przy pompie ma zawór zwrotny - zabezpiecza on przed cofaniem wody przez cyrkulację gdy odkręcisz kran...
witam.czy mógł by ktoś narysować mi prawidłowy schemat podłączenia cyrkulacji między dwoma bojlerami z objaśnieniem co gdzie wkręcone.....sama cyrkulacja tak by nagrzana woda zamieniała się między bojlerami a każdy z bojlerów miał oddzielne źródło ogrzewania... wiem mniej więcej co i jak ale nie wiem dokładnie co wkręcić w miejsce grzałki a co w miejsce...
Z tego co autor napisał w #5 to problem występuje niezależnie czy cyrkulacja działa czy nie. Co by sugerowało że cyrkulacja prawdopodobnie w ogóle nie działa skoro nie ma żadnego wpływu na efekt. Pytanie do autora czy rura powrotna cyrkulacji (ta z pompką) robi się po chwili wyraźnie ciepła gdy zacznie pracować pompka? Czy pompka na pewno pracuje? Instalacja...
Witam. Taki system kominowy da radę. A podłączenie to zależy od wielu czynników. Dla zasobnika naczynie przeponowe 12 litrów (ja takie stosuję dla takiej pojemności zasobnika) zawór bezpieczeństwa 6 bar, zawór zwrotny na zimną wodę 3/4". Co do C.O to zależy czy wystarczy naczynie w kotle czy potrzeba coś dołożyć. Nie wiem czy posiadasz cyrkulacje z...
Ja bym to zrobił tak. W piwnicy bojler dwupłaszczowy, żeby móc grzać wodę w okresie zimowym obiegiem c.o. Bojler: https://www.sobik-kotly.com.pl/bojler-dw... Zamontować do tego grzałkę, żeby ogrzewać wodę latem. Grzałka: http://e-dombud.pl/akcesoria-instalacyjn... Nie zapomnieć...
Do "bojlera". Konieczne zawory zwrotne.
Zamiast zaworu zwrotnego załóż zawór kulowy i po kłopocie/tylko na tej gałęzi.
A gdybyś podgrzaną wodę z małego bojlera doprowadził do spustu wody z dużego? Ze względu na różnicę wysokości obu zbiorników prawdopodobnie potrzebny będzie zawór zwrotny, aby woda nie wracała do elektryka.
Witam. Zakupiłem Kospel 200l. Proszę o poradę w paru kwestiach. Czy będzie to działać tak jak zaznaczyłem na schemacie ? Chodzi mi o to czy na obiegu zamkniętym są mi potrzebne zawory zwrotne czy nie? Czy mój pomysł z cyrkulacją ma szanse powodzenia ? Chodzi mi o to jak będę nagrzewał wodę górną wężownicą to czy montując pompkę cwu jak zaznaczyłem na...
Cienki drut wchodzi, ale grubsza rurka idzie już po skosie, wydaje się więc, że opcja z zaworem spustowym odpada. Jeśli chodzi o drugą opisywaną przez Was opcję zrobiłem mały rysunek (uwaga na oczy:)) Czy chodzi o coś takiego? https://obrazki.elektroda.pl/6725685800_... Rozumie, że te zawory zwrotne są po to, by cyrkulacja nie pchała...
Kolego mógłbyś jeszcze raz dokładniej z zaworami od cyrkulacji cwu i zaworem zrb od zimnej wody na przyłączu i pompkami tj. wszystkie elementy co masz tam założone narysowac. Dodano po 3 Kolego albo porób zdjęcia bojlera i podłączeń. Dodano po 3 Po za tym dlaczego masz wpiętą cyrkulację z zasilaniem zimnej wody przecież tam jest miejsce podpięcia cyrkulacji...
Ilość ciepłej wody w bojlerze jest zależna m inn. o temp w obiegu CO, no i oczywiście pojemności zbiornika. Jeśli chodzi o ciśnienie wody ciepłej, to niezbyt dobrze widać podłączenia. Może gdzieś jakaś uszczelka dławi, lub zawór zwrotny, na dopływie zimnej wody. Cyrkulacja nie ma na to wpływu. Ona jedynie sprawie, że woda ciepła jest szybciej po otwarciu...
(at)johanushd W moim wypadku zimna woda była wtłaczana do obwodu wody ciepłej więc znacząco zwiększyło mi się zużycie wody zimnej ale też i ciepłej bo trzeba dłużej odczekać by ciepła ponownie napełniła rury. Problem rozwiązałem tylko częściowo instalując zawory zwrotne do montażu w baterii ale słyszę że przepuszczają - w tej chwili ściągnąłem dwa śrubunki...
Wypadałoby tu jeszcze wstawić zawór zwrotny pomiędzy pompą a bojlerem aby zapobiec pobieraniu zimnej wody z rurki cyrkulacyjnej w przypadku gdyby pompa nie pracowała.
No to jeszcze jedna historyjka co do bojlera. Na samym początku oglądając bojler stwierdził, że mam miejsce na czujnik zajęte przez cyrkulacje i teraz nie ma miejsca na czujnik. Ja: tutaj jest 1/2 cała zaślepiona mufa na czujnik a ta cyrkulacja jest prawidłowo podłączona. On: Nie możliwe, setki tych bojlerow montowałem. Poza tym ta cyrkulacja bez pompki...
Opcja 1, ale tylko z powodu takiego że woda płynąca do zlewu będzie miała do pokonania krótszą drogę, mniejsze opory na rurach i mniejszy spadek ciśnienia. Jeżeli chodzi o cyrkulację, nie ma to właściwie znaczenia. Zawory dławiące raczej (zwykle) potrzebne nie są, nie licząc ekstremalnych przypadków gdyby okazało się że jakiegoś powodu woda obwodem...
Zamiast "zawiasów" dałbym w miejsce zaworu klapkowego zawór zwrotny ze sprężyną. Grawitacyjnie na takich średnicach tego nie powinno przepchnąć.
Nie wiem jak u ciebie wyglada podlaczenie pompy cyrkulacyjnej do zasobnika.Ja montuje taki schemat zawsze w kotlowni zawor 1/2 cala dalej filtr dalej pompa i za nia na wylocie zawor zwrotny i dopiero podlaczenie do zasobnika.Czasem za pompa daje odpowietrznik automatyczny.U ciebie to chyba brak zaworu zwrotnego albo jest tylko ze poprostu "nietrzyma".Powiem...
Czy w instalacji jest pompa ( tzw trzecia rurka ) wprowadzająca ciepłą wodę do instalacji w obiegu zamkniętym ( nawet jak nikt nie używa w rurach jest zawsze ciepłą woda) ? kolega pyta o cyrkulację a ja czy jest zawór zwrotny na cwu.może puszcza jak jest
Kominek i reszta instalacji z tego co wiem, była zrobiona w tym samym czasie. Na początku było grzane tylko kominkiem. A teraz stoi całkowicie nie używany i sterownik jest wyłączny z prądu. Cofanie na solary nie zdąża się zawsze, np teraz mam temp czujnik na dole 65 czujnik na górze 68. Co do dodatkowych pomp nic nie widać a koło kominka ciężko coś...
Witam. Brak zaworów bezpieczeństwa w układzie C.O. po stronie zamkniętej, oraz przy zasobniku C.W.U. Brak zaworu zwrotnego przy zasobniku na wejściu zimnej wody, oraz na cyrkulacji. Nie w tym miejscu pompa cyrkulacji C.W.U. Pompa ta powinna być na powrocie cyrkulacji C.W.U. do zasobnika. Podmieszanie C.W.U. z zasobnika, wodą z powrotu instalacji C.O....
Kocioł może grzać zasobnik z ciepłą wodą. Możliwe, że jakiś zawór jest zamknięty. Możliwe, że jakiś zawór zwrotny się skleił. Spróbuj wyłączyć kocioł z sieci i po kilku sekundach włączyć. Po ponownym włączeniu go do prądu uruchomi sobie cykl odpowietrzania. Porusza trochę zaworem, włączy parę razy pompkę. Może coś ruszy i pomoże.
Na wejściu zimnej wody wpinasz trójnik i zawór zwrotny. Nie możesz stosować pompy obiegowej do CWU gdyż to są inne warunki pracy. http://obrazki.elektroda.net/24_12856671...
Witaj lepszy dwu płaszczowy a Bojler ma być podłączony do wyjścia z pieca tak jak grzejniki . Zasilanie i powrót . Oraz zasilanie wody http://obrazki.elektroda.pl/3894827100_1... http://obrazki.elektroda.pl/4229334700_1... http://obrazki.elektroda.pl/4116022800_1... http://obrazki.elektroda.pl/3418418900_1...
Pompa od cyrkulacji jest "nie w tym kierunku" i obowiązkowo zawór zwrotny na zimnej wodzie przed bojlerem. Przekroje rur są ściśle powiązane z mocą odbiorników , więc jeżeli liczysz na podpowiedź to podaj moc urządzeń.
Zasobnik cwu, który jest izolowany w miarę dobrze nie powinien tracić więcej niż 5'C na dobę, jeśli temp. w pomieszczeniu, gdzie jest zasobnik jest "pokojowa". Oczywiście bez cyrkulacji i używania cwu w domu. Cyrkulacja cwu, to "złodziej" ciepła, bo nawet najlepiej izolowane rury cyrkulacyjne wychłodzą wodę. Dlatego proponuje, by używać cyrkulacji tylko...
Po pierwsze pompę daje się na rurze powrotnej cyrkulacji. W Twoim schemacie jest na zasilaniu. Po drugie, wygląda mi na to, że masz bojler elektryczny przeznaczony do pracy w pionie, zawieszony poziomo i to chyba jest podstawową przyczyną problemów. 2-z bojlera woda już podgrzana płynie do kranu przez pompę recyrkulacji (mimo iż jest wyłączona, czy...
Kiedy stosujemy zawór zwrotny sprężynowy a kiedy klapowy. Pytanie moje wynika z analizy schematu podłączenia zasobnika buderus, gdzie na zasilaniu zimną wodą z instalacji jest sprężynowy, a przy cyrkulacji ciepłej wody, pomiędzy pompą a zasobnikiem, jest klapowy. Pomijam fakt poziomego usytuowania klapowego.
W czym problem? Duża ilość wody w instalacji to same zalety, a jak jeszcze układ dobrze działa w grawitacji toś wygrał los na loterii. Trzeba dołożyć zawór mieszający, najlepiej z siłownikiem i regulatorem pogodowym np. Tech ST-431 Można dodatkowo doposażyć w sterownik pokojowy, który może współpracować z ww regulatorem w przypadku którego regulator...
Ciężko tak na odległość coś poradzić. Jak mówił serwisant - pompka może pracować, ale może nie trzymać zawór zwrotny. Zakręć jakiś zawór przy pompie - tylko odłącz ją od zasilania, żeby nie chodziła na sucho i się nie spaliła. Jak zamkniesz cyrkulację, to obserwuj jak leci ciepła woda - czy jest odpowiednie ciśnienie. Musisz przejrzeć całą instalację....
W prosty sposób bez przeróbki kotła możesz podłączyć zasobnik jako bufor CWU. Na przyłączu wody zimnej zamontuj zawór zwrotny. Na wypływie w szeregu podłącz zasobnik-bufor, za buforem na wyjściu na instalację wody ciepłej zamontuj trójnik i od niego powróć do przyłącza wody, między zawór zwrotny a kocioł. Na tej powracającej rurce zamontuj pompę cyrkulacji...
brakuje zaworu zwrotnego w układzie cyrkulacji ciepłej wody Może zawór ma, a może niema. Ale w momencie kiedy pracuje pompa cyrkulacyjna nie ma to znaczenia. Kiedy nie pracuje to "ciepła woda" płynie 2 - ma drogami: gorąca z bojlera i zimna poprzez rurkę od cyrkulacji, oczywiście tylko wtedy gdy nie ma zaworu zwrotnego i się mieszają. Ale jemu chyba...
Cześć, a które byś polecił zawory termostatyczne jakiś model ??? A naczynko i tak musze przerobić, bo jak podniose zasobnik cwu do góry, aby działała cyrkulacja bez pompy, pozbede sie pompy na zasilaniu C.o, a dam na powrocie przed piecem pompe i niedam zaworu nr 1 to nie bede mógł w lato zamknąć grzania na grzejnikach grzejąc w lato cwu to raz a jak...
Witam. Rozumiem, że chodzi o tą rurę (tłumik) na wlocie powietrza do wentylatora. Na tych kolejnych nagraniach, wyraźnie już słychać, że odgłos pochodzi od niestabilnego (furkoczącego) płomienia na palniku. Przyczyn tego może być kilka: - Nadmiernie zanieczyszczony kocioł (jego komora spalania, palnik). - Nie właściwa mieszanka powietrze-gaz (czyli...
Tak jest to możliwe. Kilka razy zdarzyło mi się, że musiałem dołożyć dwa zawory również zwrotne na ciepłej i zimnej wodzie pod panelem natryskowym. Jednak objawiało się to tym, że właśnie w innych bateriach była chłodna woda a nie pod natryskiem. Dołóż zawór na cyrkulacji i będzie ok. I jeszcze jedno, popraw pisownię.
Witam. co sprawdzić w ramach przeglądu Po takim okresie, trzeba zrobić kompleksowy sumienny przegląd: Czyszczenie komory spalania (wymiennik główny od strony spalin), palnika, wentylatora (turbina), komory zmieszania gazu z powietrzem ze zwężką venturiego, filtry na gazie i na podejściach wody do kotła. Pompowanie naczyń przeponowych CO, i jeśli jest...
Jest - ten prostokąt ze strzałką na powrocie z obiegu cyrkulacji (kolor pomarańczowy na rysunku). Przepraszam za nieczytelny schemat :) Inna sprawa, że chyba zawór zwrotny za pompą chyba mi padł bo wygrzewa mi się bardzo szybko zasobnik (7-9 stopni/h) pomimo wyłączonej pompy cyrkulacyjnej - pompę załączam jedynie 2h rano i 2h wieczorem (programator...
Witam! Mam instalację solarną (heatpipe) z zasobnikiem z dwoma wężownicami. Zauważyłem, że nocą zasobnik samoczynnie rozładowuje ciepło - grzejąc kolektory. Przy wyłączonej pompie następuje wsteczny (odwrotny do normalnego) obieg grawitacyjny. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że zestaw pompowy wyposażony jest w zwykły zawór zwrotny. Uznałem,...
Trochę namieszałem faktycznie w poprzednim rysunku teraz poprawiłem ten rysunek bo tak przebadałem temat w załączniku jest poprawiny rysunek stanu obecnego( rys.1) a na (rys.2) jest to co planuje zrobić i prosił bym o opinie czy można tak zrobić czy nie, wiem ze trzeba do cyrkulacji pompkę CWU i tam zawór zwrotny ale o sam układ mi chodzi czy można...
Bojler podłączony, działa bez zarzutu, konieczne było ponowne solidne zaślepienie wyjścia cyrkulacji, gdyż po rozgrzaniu delikatnie się pociło. Pozostałe przyłącza zaślepione, tyle o ile, bez uszczelnienia gwintu - jeśli coś popuści, to będzie widać, a jednocześnie nie zaleje bardzo łazienki. Zawór zwrotny/bezpieczeństwa został zastosowany, była wymiana...
W zimie miałem 20 - 30 st.C przez długi czas, czyli wysokie ryzyko legionelli. Nie wiem jak ten kamień będzie osiadał na zewnętrznej powierzchni rury karbowanej. Chętnie bym zobaczył zdjęcie, jak ktoś ma takie. Co to pułapka ciepła? Mam taką nietypową cyrkulację, pod ostatnim kranem zawór zwrotny, i pompa przy solarze, na pilota. Może zrobię jakiś zawór...
Jeżeli zaniki prądu nie są długo trwałe to nie ma co się bawić w rezerowe zasilanie pompki, na wyjsciu z pieca powinien być zamontowany zawór kulowy zwrotny. Jak pompka przestanie działać on się otwiera i masz ogrzewanie grawitacyjne ( naturalna cyrkulacja ). Jest to dobre tylko w przypadku dla krótkotrwałych zaników prądu bo przy nowych instalacjach...
O dziwo wyziębianie nie jest z powodu odwrotnie zamontowanej pompy cyrkulacji - po zamknięciu zaworu przy pompie cyrkulacji na 24h problem nadal występuje. A czy sama pompa jest w pełni sprawna? A może w piecu jakiś zawór zwrotny nie śmiga? Raczej jak już to może być zarośnięty.
Dodatkowo skontaktowałem się z "moim" instalatorem, który stwierdził, że woda krąży grawitacyjnie i nie da się temu zapobiec.. Nie jest to prawda, że nie da się temu zapobiec. Słabo to widac na tych poodwracanych zdjęciach, ale powinieneś mieć zawór zwrotny za pompą ładującą wymiennik CWU i chyba taki widze przy jednej z pomp, więc nie powinno dochodzić...
To nie przeszkadza może być jeden większy ( przy tego typu podłaczeniach powinno sie stosować jeszcze pompe cyrkulacyjną ) ale normalne połączenie z zaworem zwrotnym w Twoim przypadku uważam za lepsze. Choć cyrkulacje i tak musisz zrobić między zbiornikami z zaworem kulkowym. Nagrzewasz oba jednocześnie po czym zamykasz zawór cyrkulacji i masz ciągle...
Sprawy ciśnienia i zaworów znam :) Kierunkowy zaworek jest w dół, tak samo tłoczy pompa - w dół. Brakowało mi wiedzy, że mam szarpać ten srebrny wkład. Jeszcze zawór zwrotny mógł się zakamienić i on blokuje? Myślicie, że ciut kwasku cytrynowego jak posypie (po demontażu wirnika wsypię na dół to nic się nie stanie? Nie powinno. ZZ był z mosiądzu i chyba...
Na zdjęciu https://obrazki.elektroda.pl/5689561900_... masz zawór zwrotny wraz z bezpieczniakiem w jednym - takie combo do bojlera - więc wszystko jest ok - oczywiście jeżeli jest sprawny :) Stawiałbym raczej na zamienione podejścia. Inna sprawa, że "wyjście" ciepłej wody masz najprawdopodobniej w miejscu gdzie wpina się cyrkulację/grzałkę/anodę...
zawora zwrotny cyrkulacja zawór zwrotny zawór zwrotny paliwa
hasło biosie laptop toshiba amica pokrętło regulacji temperatury czujnik polozenia przepustnicy astra
hydraulika siłowa kyocera km1635
Pulsująca kontrolka nawiewu powietrza po załączeniu sterownika Pulsująca kontrolka nawiewu powietrza w sterowniku ST-72