Witam. :arrow: gustawox Narysowałeś bardzo dobrze i według przepisów. Tak możesz połączyć. W instalacji dwuprzewodowej dopuszcza się podłączenie styku ochronnego. Pzdr.
Biorąc poprawkę na instalację dwuprzewodową: - dwa czarne i brązowy razem... - dwa żółto-zielone i niebieski razem... Jeżeli gniazda mają kołki uziomu (w tym przypadku zerowania) należy je podłączyć do toru żółto-zielonego.
Można zerować, ale nie trzeba, bo każda instrukcja, która ją "obsługuje" i tak ją wyzeruje jeśli nie ma błędu lub ustawi po błędzie.
Wina zegarów że stają w miejscu, a przyczyna taka że zapewne zerowałeś przebieg dzienny podczas jazdy i tym samym uszkodziłeś mechanicznie licznik. Zerowanie należy przeprowadzać wyłącznie na postoju. Linka nie jest przykręcana, tylko jest na wcisk-zatrzask, wystarczy po prostu ją wyciągnąć ciągnąc za ten plastik.
Jeśli masz do czynienia z ukłądem TN to zerowanie należy tak wykonać jak wcześniej pisano. Tylko z tym, że nie ma tam przewodu N bo jest przewód zerowy. Jeśli natomiast TT to masz problem bo w tym układzie żyła N jest żyłą roboczą i nie można pod zadnym pozorem wykorzystywać jej do ochrony przeciwporażeniowej. Należy jednak pamiętać, że zamontowanie...
Wróćmy do problemu: w gniazdku zaczeło coś strzelać a po odłączeniu z gniazdka wtyczka z przedłużacza śmierdziała plastikiem... Od tej chwili komputer nie działa w żadnym gniazdku w moim pokoju(ani przez przedłużacz ani rozdzielacz ani bezpośrednio przez gniazdko) a w innym pokoju już działa bez problemu.... O co chodzi??? Jest jakiś problem z instalacją,...
Jest OK. Aby wykonać zerowanie całego dysku należy wpisać polecenie ERASE.
Polecam świeży temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3... Wystarczyło poszukać. Tam wszystkiego się dowiesz, również tego kiedy nie należy zerować i po której faza też ;)
Witam! Przepraszam, że zapytam czy kolega miał wcześniej do czynienia ze sterownikami lub czymś podobnym. Czy ja napisałem ze należy korzystać z Integer Match. Przecież liczby w formacie REAL to liczby zmiennoprzecinkowe (Floating Point Match). Pozatym pamiętaj ze real zajmuje 4 kolejne bajty, do których nie możesz nic wpisywać. Kolejna sprawa to zerowanie:...
Pralka musi być podłączona do gniazda z uziemieniem (zerowaniem) - od tego należy zacząć.
Na gwarancje czy próbować zerować dysk? Jeśli jest na gwarancji to zdecydowanie należy z niej skorzystać. Zerowanie nie pomoże.
Przede wszystkim należy ustalić układ sieciowy zasilający budynek. Jeśli TN - możemy zerować, jeśli TT - niewolno zerować i należy doprowadzić przewód uziemiający. Zakładając TN, następną czynnością jest ustalenie który przewód jest fazowy. Najprawdopodobniej czarny ale sprawdzić trzeba zawsze! Po wyłączeniu prądu wykonujemy oczka. Przewód ochronno...
Cytat kol. izabela262 : Witam. Bardzo proszę o podpowiedz.Mam starą instalacje gdzie nie ma przy suficie przewodu ochronnego, a na metalowej obudowie żyrandola jest przykręcony kawałek przewodu (żółto-zielonego).Jak można go podłączyć ? Należy upewnić się czy masz do czynienia z instalacją w układzie sieciowym TN (prawdopodobnie tak jest), potem odnaleźć...
Nie rób skanu, nie męcz bez potrzeby dysku, nie trzeba. Dysk ma problem - niestabilne sektory. Należy wykonać kopię posektorową dysku na nowy dysk, a ten poddać procedurze naprawczej (zerowaniu i remapowaniu) : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic15... Zerowanie powoduje bezpowrotną utratę danych, dlatego przed jego wykonaniem należy wykonać...
Pisałem wielokrotnie- urządzenie posiadające wtyczkę przystosowaną do gniazdka z kołkiem ochronnym, należy przyłączyć do gniazdka z czynnym- podłączonym kołkiem ochronnym. Szkoda, że tego w szkole nie uczą... Aby wykonać zerowanie, należy mieć pewność co do układu sieciowego w jakim pracuje instalacja, oraz należy wykonać pomiar impedancji pętli zwarcia...
Dysk ma problem z niestabilnymi sektorami. Należałoby wykonać zerowanie. Aczkolwiek plik (sterownik) może się w nim znajdować i powodować "zwiechy" systemu.
Calutki dysk? Tak. Oczywiście zerowanie usuwa wszelkie dane, należy je zabezpieczyć kopią zapasową.
No fakt - najpierw inkrementuje :oops: Jeśli chodzi o TF2 to sprawa ma sie tak(to sprawdziłem w bibli 51): Ponieważ Timer2 posiada 2 źródła przerwań , za którymi stoją flagi EXF2,TF2 to nie są one zerowane sprzętowo , byśmy wiedzieli co spowodowało przerwanie T2 , a mianowicie opadające zbocze na T2EX(P1.1) czy przepełnienie licznika.Więc flagi TF2/EXF2...
Jeśli są logiczne to po wykonaniu procedury zerowania i remapu powinny zniknąć. Mogą pojawiać się nawet na skutek niewłaściwego zasilania dysku. Należy pamiętać że zerowanie kasuje wszelkie dane z dysku. I nie tylko ten dysk u klienta ale i ten z partycją C ma kłopoty.
Do zerowania i remapu, po tym ponownie odczyt SMART. Zerowanie usunie dane z dysku, więc należy je zabezpieczyć najpierw.
Po sprawdzeniu PSU należy wykonać operację remapu/zerowania - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic15... którą należy przeprowadzać na platformie wyposażonej w markowy, sprawny 100% zasilacz, z listy polecanej Elektrody: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic11...
Dysk zaczyna powoli umierać Tak też nie można powiedzieć - bo wcale nie muszą pojawić się realokowane sektory. Należałoby wykonać zerowanie i remap - dopiero wtedy jeszcze raz zobaczyć SMART. Jeżeli nie ma takiej możliwości nie ma co ryzykować zakupu.
Żadnych komórek się nie zeruje. Należy wartości odpowiednich komórek (stosownie do wartości komórek kodu i komórek sumy kontrolnej) odpowiednio zmienić.
Gołym okiem widać, że zestyk może mieć dużą rezystancję. Chociaż może się podejrzewać, że aluminiowa końcówka została ułamana a zerowanie zrobiło resztę. Teraz należy zaprasować nową końcówkę, oczyścić zacisk i wymienić śrubę z podkładkami a także skrócić i oczyścić pozostałe żyły do tego zacisku przyłączane. To są góra dwie godziny roboty a nie tydzień....
Ale uA741 nie działa od minusa zasilania, więc nic z tego. Zerowanie należy dorobić w inny sposób, być może będzie potrzeba trochę ujemnego napięcia.
czyli przycisk zerowania należy wcisnąć przed włączeniem zapłonu trzymać go, włączyć zapłon i jeszcze go trzymać przez 10 sek? Bo nie wiem...
Już temat " Uziemienie punktu neutralnego agregatu" posiada błąd logiczny. Uziemiony punkt (środkowy | zerowy | odniesienia) staje się punktem neutralnym, bezstronnym dla człowieka. Neutralność dotyczy bezpośrednio ludzi. Uziemienie i zerowanie należą do ochrony dodatkowej i nadają neutralność. Ps. - mówiąc zerowanie - domyślnie TN.
Kopia posektorowa danych na inny dysk, następnie zerowanie i remap tego dysku należy wykonać np w MHDD. Jeżeli taśma sygnałowa dysku nie była wymieniona to do wymiany. Po wykonaniu tych zaleceń wstaw SMART kontrolny.
Oczywiście że zerowanie kasuje dane wszystkie z dysku, przed wykonaniem zerowania należy wykonać kopię dysku na sprawny nośnik o pojemności minimum takiej jak ten z którego kopiujesz dane.
5. Samo zerowanie nie zabezpiecza w pełni przed porażeniem. Ależ owszem, jest skuteczne. Ale pod kilkoma warunkami. Po pierwsze nie w każdej instalacji można wykonać zerowanie. No i należy je wykonać prawidłowo.
Jak nie wyeliminujesz niestabilnych sektorów z tego dysku po zgraniu danych, to będzie przeszkadzał w pracy systemu operacyjnego. Będzie mógł dalej powodować zawieszanie i spowalnianie jego pracy. Dlatego po zgraniu danych należy zastosować zerowanie i remap, lub samo remapowanie na początek i sprawdzić jego stan po wykonaniu tego.
Witam! Jedyna rada kolego moze być taka byś skontaktował się z elektrykim znającym zagadnienie. I nie rób nic samemu, ponieważ nawet "zerowanie" należy w odpowiedni sposób wykonać.
LCD ma buforowane wejścia więc możesz nie zauważyć że się coś powiesiło bo będziesz miał "prawidłowy" odczyt. Watchdog to wewnętrzy układ (timer) w procesorze który należy (po uruchomieniu) zerować, jeśli nie wyzerujemy (np program się zawiesi) to po upływie okreslonego czasu watchdog zresetuje procesor ;)
Należy rozróżnić uziemienie od zerowania. Najczęstszym systemem ochrony jest zerowanie w starym systemie do 1990 roku lub w nowym gdzie oddzielnie jest neutralny i ochronny. Więc w bloku wykonujemy zerowanie gdy łączymy z bolcem vel przewodem zerowym (neutralnym) i teraz gdy jednak wykonamy uziemienie obudowy kompa np. połączymy z grzejnikiem lub rurą...
Atrybut C5 - sektory niestabilne Atrybut BF - niedopuszczalne uderzenia / wstrząsy / upadki etc. "efekt gumy". Czy może przyda się przeskanowanie go przez jakieś inne programy do sprawdzania dysku? Należy wykonać zerowanie + remap http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic15... Oczywiście wcześniej kopia posektorowa.
Czy możliwe że winą zasilacza jest również przebicie na obudowe, poprostu jak się dotknie to lekko kopie? To jest najpewniej winą podłączenia komputera do gniazdka bez uziemienia czy choćby zerowania. Należy to poprawić.
Obudowa MUSI być zerowana lub uziemiana. Trzeci przewód (żółto-zielony) należy podłączyć do obudowy i z drugiej strony do "dziury" we wtyczce.
Możesz spróbować go "wyzerować" w MHDD lub w Vivard - oba programu są na UBCD . Pamiętaj o zabezpieczeniu danych przed wykonaniem tej czynności! Po zerowaniu należy również wykonać Remap.
Zerowanie i remap. Należy pamiętać, że zerowanie bezpowrotnie kasuje dane z dysku.
Parametr BF, rzucasz tym laptopem? Par. C5 niestabilne sektory, należy przeprowadzić procedurę naprawczą -zerowanie i remap: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic15... Zerowanie usunie wszystko z dysku, trzeba wcześniej zrobić kopie posektorową.
Ok. Aby wrócić do ustawień fabrycznych należy wymusić Zerowanie RAM przez odłączenie baterii RAM (ta zielona beczułka 3,6V). Jeżeli po włączeniu będzie komunikat o Zerowaniu RAM to wyłączyć i włączyć ze zworą serwisową. Reszta intuicyjnie. W kasie pozostanie NIP i ostatnio ustawione stawki VAT. Reszta ustawień fabryczna. Kasa nie pozwoli sprzedawać...
Witam Będę wykonywał zerowanie gniazda w jednym z pomieszczeń u mnie w domu w którym stoi między innymi komputer i telewizor. Typ instalacji to prawdopodobnie TN, bo w kuchni gniazda są wyzerowane. Z tego co udało mi się ustalić, przy zerowaniu należy zmostkować wszystkie gniazda w pomieszczeniu ale tutaj pojawia się ważne pytanie bez rozwiązania którego...
Pewności nie ma jednak. Więc dlaczego zalecasz zerowanie gniazd? Skoro instalacja jest trzyżyłowa należy ją wykorzystać, a żyły PE przyłączyć do wspólnej szyny PE w rozdzielnicy. Do Autora: zamieść zdjęcie rozdzielnicy.
Stary dysk ma niestabilne sektory. Zerowanie i remap powinny pomóc. Wcześniej jednak należy odzyskać dane - poszukaj informacji w dziale "Naprawa HDD i odzysk danych". Co do nowego dysku - wszystko z nim ok.
W przypadku starej instalacji pracującej w systemie TN zerowanie należy wykonać tylko i wyłącznie w gniazdku sieciowym! Niedopuszczalne jest zerowanie w odbiornikach przenośnych, przedłużaczach i listwach. Tylko człowiek niespełna rozumu może twierdzić inaczej. Ciekawe czy autor tematu zdaje sobie sprawę, co się stanie kiedy wtyczkę od listwy włożymy...
Od biedy możesz wykonać zerowanie. Jeśli znikną błędy C5, to przy regularnym wykonywaniu kopii zapasowej możesz dysku używać. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic15... pkt 3. Uwaga! Zerowanie usunie bezpowrotnie wszystkie dane z dysku. Przed jego wykonaniem należy wykonać kopię zapasową danych. Po wykonaniu zerowania ponownie wrzuć screen z...
W SMART widać C4, co może wskazywać na możliwe już realokacje sektorów, a to jest nienaprawialne wtedy. 100% pewności nie mam bo nie spadła wartość przeliczona atrybutu 05 jeszcze. Jednak jeśli chcesz używać tego dysku to na początek należałoby wykonać zerowanie i remap i po jego wykonaniu zamieścić ponownie SMART. Dysk ma niestabilne sektory, stąd...
Chciałbym wykonać mostkowanie w gniazdku, aby pozbyć się tego napięcia, ale mam wątpliwości czy mogę tak po prostu je wykonać, jeśli sytuacja wygląda następująco: - w problematycznym gniazdku są dwie żyły - czarna i niebieska Trzeba ustalić na podstawie jakich przepisów instalacja w tym bloku była zaprojektowana/dopuszczona do eksploatacji. Początek...
Kolego przewód brązowy najprawdopodobniej nie jest nigdzie przyłączony. Osiemdziesiąte lata to schyłek sposobu ochrony przed porażeniem zawany zerowaniem. Tu należy zlokalizować żyłę zerową i przyłączyć ją najpierw do zacisku ochronnego gniazda a póżniej do roboczego. Są tysiące rysunków jak należy to wykonać. To jest jedna możliwość. Drugą możliwością...
Jest możliwe na licznikach binarnych. Dla liczby 149 tak należy opracować bramkę AND aby jej wyjście zerowało cały licznik. Czyli licznik zlicza do 148 a stan 149 to zerowanie liczników za pomocą tej bramki.
ale już nie ma aż tak wielkiego problemu z dyskiem Jak nie ma, jak jest ! Dyk posiada niestabilne sektory (C5) oraz niedopuszczalne uderzenia lub wstrząsy (BF) Należy przeprowadzić procedurę naprawczą w MHDD. Jeżeli nie zająć się dyskiem, to te niestabile sektory zamienią się w realokowane (nienaprawialne) i pozostanie tylko wymiana na nowy/ sprawny...
Jest to zrealizowane jak piszecie xd z tej zaawansowanej elektroniki to jest tam lm358 ;) Wyświetlacz to moduł miliwoltomierza. Miernik dostaje napięcie od 25mV do 300mV i to też pokazuje ;) jest jeden potencjometr od jego kalibracji, ale nawet nie będę go ruszał bo i tak pewnie nie da takiego zakresu zmiany. Dodam chyba zwykły dzielnik rezystorowy...
To są półśrodki. A w ciągu dwóch lat wiele się może zdarzyć. Dziś stare zerowanie zastąpiono zerowaniem nowoczesnym a i tak mu nie dowierzając wymaga się stosowania wyłączników różnicowoprądowych. Więc należy się zastanowić czy zerując gniazda w aluminiowej instalacji nie zwiększamy ryzyka porażeniem.
Witam, przecież masz błąd w układzie zerowania (asynchronicznego impulso-potencjałowego) na zamieszczonym przez Ciebie schemacie, co widać z daleka. Dioda z wyjścia pin-2 nieciągle utrzymuje potencjał "0 (jak na nim taki występuje) na wejściach zerujących pin-15 i wtedy licznik nie zlicza, ponieważ masz Pull-Up do plusa zasilania (utrzymywanie "1")...
Powoli z tym zerowaniem,najpierw należy ustalić system sieci zasilającej. Następnie wybrać właściwy sposób ochrony i jego zastosować .
Witam, Zeruje go tą śrubką, jaką ma każdy miernik tablicowy. to jest zerowanie mechaniczne ustroju magnetoelektrycznego i należy je wykonywać tylko przy niepodłączonym do obwodu pomiarowego - obie cewki - mierniku. Jako obc. R daje żarówkę 100W pozdr. Żarówka nie powinna wnosić przesunięcia fazowego. Pozdrawiam
Nowa pralka nie powinna w większym stopniu obciążyć twojej instalacji. Jedyne co należy sprawdzić to działanie tzw. "zerowania" czy spełnia swoją funkcję ochronną. Pozdrawiam KuReK93 P.S: Gniazdo masz z "bolcem" czy bez?
W umowie powinno być napisane. Ewentualnie telefon do lokalnego ZE. Jeśli posiadasz TN, zerowanie można i należy wykonać, natomiast w TT nie wolno!
Jak zerowanie całości tej karty nie pomaga i powracają dane, to tym bardziej należy już skorzystać z gwarancji producenta. :idea:
Poćwicz sobie poszczególne operacje bitowe w kursie C wraz z kompilatorem online Cmaniak: http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011... Możesz tam ćwiczyć także symulując Atmega8 (patrz przykład w zakładce Przykłady CManiaka). Dodatkowo: http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011...
Takie działanie najlepiej wykonać po podłączeniu dysku do płyty głównej. Po zabiegu można - przydałoby się - wykonać test powierzchni dysku. Jeśli ma być zerowanie to należy koniecznie zabezpieczyć dane (ogólnie zawsze warto to zrobić.)
"Zmiana napięcia dla zerowania MPPT" należy podnieść do 10% napięcia DC, a "Napięcie załączenia BOOSTa" do 50 - 60%. Niskie napięcie BOOSTa poprawia ogólny uzysk energii, ale przy 100VDC z paneli o nominalnym napięciu 600VDC mają znikoma wydajność prądową.
Ponieważ silnik jest "zerowany" , należy we wtycczce zewrzeć PE z N i podłączyć do 0. Po co? Gdzie na schemacie tego urządzenia występuje przewód N i do czego ma służyć? Autor chce podłączyć zacisk "0" (jako obudowę silnika) do przewodu PE co jest poprawnym rozwiązaniem. Do tego dochodzą trzy fazy, które też trzeba jakoś podłączyć. Urządzenie nie korzysta...
Moim zdaniem należałoby wykonać zerowanie dysku (lub chociaż sam początek dysku) i wgrać system na nowo w trybie BIOS lub (U)EFI, pozostawiając dysk w partycjonowaniu MBR. Wiąże się to jednak ze skasowaniem wszystkich prywatnych danych na dysku twardym. Jeśli przyczyna tkwiłaby w Biosie (był już podobny problem na elektrodzie), to niestety teraz pozostałeś...
Zerowanie kasuje wszystkie dane bez możliwości ich odzyskania, dlatego najpierw należy je skopiować na inny dysk. To ile trwa zależy od jego pojemności.
Podobnie ustawianie bitów, warto robić np tak: MCUCR |= (1<<ISCxx); jeśli chodzi o ustawianie MCUCR &= (1<<ISCxx); zerowanie Przy zerowaniu bitów należy wprowadzić negację bitową (~), w przeciwnym wypadku zerujemy wszystkie bity oprócz podanego MCUCR &= ~(1<<ISCxx);
Po zerowaniu/resecie należy poczekać ok 40 sek przed zanim wyłączymy centralę, jeżeli odczekano, to prawdopodobnie uszkodzona jest płyta bazowa
Przede wszystkim wejścia niewykorzystane zerowania należy spolaryzować aby nie "wisiały" w powietrzu. Dotyczy to zarówno wejść zerujących licznika jak i przerzutnika R-S. Daj do + zasilania oporniki około 4,7 k (1 do 10 k) na tych wejściach. A potem dopiero sprawdź układ czy działa. TO JEST ZASADA W UKŁADACH CYFROWYCH, aby wejścia nigdy nie "wisiały...
Hmm'Zerowanie odbiorników to największa głupota! " po czym to Stwierdzasz nie znając sytuacji.Czy dawniejsze instalacje a w tym "zerowanie" nie sprawdziły się potrafisz to udowodnić. W przypadku starej instalacji pracującej w systemie TN zerowanie należy wykonać tylko i wyłącznie w gniazdku sieciowym! Niedopuszczalne jest zerowanie w odbiornikach przenośnych,...
Należy zerować tak jak to opisane wyżej najpierw oczywiście zarchiwizować dane
Jeśli po wyłączeniu tego RCD prądu nie ma jedynie w kuchni i łazience to znaczy, że pozostała część instalacji jest poza nim. I wtedy, jasna sprawa pozostałe gniazda z bolcem należy "zerować" o ile jest tam przewód PEN, a nie N. A w ogóle to pamiętać przy najbliższym remoncie pomieszczeń z instalacją dwużyłową o wymianie instalacji przed gładzeniem...
Przed ewentualnym zerowaniem obudowy lampy należy sprawdzić na jakim przewodzie znajduje się przełącznik, bo jeśli na PEN, skutek zerowania będzie odwrotny do zamierzonego.
Najprościej przewód ochronny PE wziąść z przewodu N z przed wyłącznika różnicowoprądowego. Jednakże przedtem należy sprawdzić czy sieć była przystosowana do "zerowania". Uważam że najbezpieczniej było by doprowadzić osobny przewód PE wbijając sondę do ziemi.
Tak w dawniejszych konstrukcjach nie było switchy serwisowych. Kalibracja bardzo prosta. Wystarczy tylko precyzyjny wkrętak i trochę cierpliwości. Jeden potencjometr to regulacja wzmocnienia, drugi dokładnie nie pamiętam albo regulacja precyzyjna wzmocnienia lub przesunięcie "zera". Włączasz wagę, tarujesz, stawiasz wzorzec, kręcisz potencjometrem,...
Czy nie należałoby tego zerowania synchronizować z zegarem ?
Jak widać na załączonym raporcie SMART dysk jest "uszkodzony". Chodzi o sektory niestabilne. Należy przeprowadzić procedurę naprawczą w postaci zerowania i remapowania dysku przy pomocy bootowalnego MHDD. Należy pamiętać, że zerowanie trwale usuwa dane z dysku, a ważne pliki należy zabezpieczyć kopią zapasową.
Witam, Dysk od jakiegoś czasu nie działa dobrze niżej podaje dane z programu i moje pytanie czy te nieprawidłowe wartości są do usunięcia przez "zerowanie" czy należy kupić nowy HDD? http://obrazki.elektroda.pl/6291255000_1...
z racji tej, że mieszkam w ponad 20-letnim bloku, to niestety nie mam w gniazdkach poprowadzonego trzeciego kabla od uziemienia, który można podłączyć do bolca. Z tego co wiem, takie kable są zrobione tylko w kuchni i łazience. A doprecyzowując jeśli typ sieci to TN-C to robi się tzw. "zerowanie". Bolec należy podłączyć do "zera"
Przy odwrotnym podłączeniu też będzie działało poprawnie. Jeżeli lampa będzie w 1 klasie i jeżeli u autora w mieszkaniu jest system z zerowaniem, to należałoby się upewnić, że zerowanie w lampie będziemy wykonywać nie na przewodzie fazowym... Pomijam kolorystykę przewodów. Ja bym się przyjrzał temu czemuś czarnemu na jednym przewodzie: czy to nie jest...
Pytanie czy to normalne i może tak pozostać, czy reklamować kuchenkę? Odpowiedź na oba pytania - Nie. Czyli nie ma sensu reklamowanie sprawnej kuchenki, bo prawidłowo podłączona do gniazda z kołkiem na pewno nie będzie źródłem problemów. Należy także pilnie zlecić przegląd instalacji i w razie takiej konieczności - wykonać zgodne ze współczesnymi wymogami...
zerowanie sieć TT Te dwa pojęcia się wykluczają. Jeżeli ktoś zrobił zerowanie w układzie sieci TT to pomylił powołanie. Należy wezwać elektryka do wykonania pomiarów, bez tego, niestety, forum raczej nie pomoże. Proszę odłączyć wadliwy element z gniazdka i go nie używać do czasu naprawy.
Byłbym zapomniał. Jak już zrobisz sobie to gniazdo z bolcem to wtedy zerowanie w przedłużaczu należy bezwzględnie zlikwidować. Jeszcze kiedyś o nim zapomnisz albo coś i nieszczęście murowane.
Po przeliczeniu HEX na DEC np. TU : Parametr197 - 96 "Bieżąca ilość niestabilnych sektorów (oczekujących na remapowanie). Wartość RAW tego atrybutu wskazuje na łączną ilość sektorów oczekujących na reampowanie. Później, kiedy część z tych sektorów uda się odczytać, wartość jest zmniejszana. Jeśli błędy występują ciągle podczas próby odczytu niektórych...
Witam! ...wtedy należałoby zastosować zerowanie. Albo wymienić żyrandol na taki który jest wykonany w II klasie ochronności.
Dysk się wyciszył po zerowaniu możliwe ,że mu to pomogło można jeszcze wykonać zerowanie parę razy by lepiej go przetestować ale przypuszczam że wiele się nie zmieni. Na koniec zerowania można wykanoać skanowanie by sprawdzić efekt. Obecnie dysk można używać należy jednak go obserwować. Fdisk nie jest konieczny jeśli dzielisz go na więcej partycji.
Ostatnio przyszło mi się mierzyć z pewnym problemem, a mianowicie jest instalacja (stary typ) dwużyłowa, gdzie mamy gniazdko z bolcem, dla którego należałoby wykonać 0-rowanie A skąd ta pewność że należy wykonać zerowanie , a jeśli układ sieci to TT ? to zerowanie nie ma miejsca bytu.
Te zabiegi nic nie dadzą. Należy wykonać zerowanie + remap.
Musisz dokładniej rozeznać istniejącą sytuację. Przejrzałem starą dokumentację. W Projekcie Elektrycznym obudowy odbiorników siłowych oraz rury wodociągowe są przyłączone do uziomu otokowego (tak to się nazywa?). Na kartach dokumentacji widnieje uwaga: "W przypadku zerowania należy prowadzić do odbiorników siłowych czwarty przewód". Choć na jednej...
Ale to chcesz dać zalecenia czy nakaz? Poza tym nie rozumiem tych Twoich punktów. Najpierw musisz wskazać normę, na którą się powołujesz. Punkty a i b - to po prosu "We wskazanych gniazdach, należy wykonać ochronę przeciporażeniową poprzez zerowanie". Konieć i kropka - zerowanie musi być wykonane zgodnie z przepisami i z wiedzą techniczną. Napisanie...
Ktoś by mógł napisać jak formatować ( co klikać )w tych dwóch programach bo te programy są po angielsku i mają dużo opcji do wyboru. Byłbym wdzięczny . W RMPrepUSB Beta jest już tłumaczenie polskie, wystarczy przełączyć. Ja jednak zaproponuję wykonać najpierw zerowanie całego pena w HDD Low Level Format Tool .(UWAGA: Patrz co wybierasz do zerowania!)...
Witam, Po zerowaniu i formatowaniu SA należy wgrać zarchwizowane wcześniej tracki od -1 do -18 Tracków -19 i -20 oczywiście nie zapisujemy... Nie wszystkie informacje w SA są zapisane w postaci modułów i dlatego po zerowaniu i formatowaniu SA zapisywać należy całe tracki... Mikippp
Po prostu dysk ma niestabilne sektory, które mogą być powodem opisanych przez Ciebie problemów i należy wykonać powyższą procedurę. Ewentualnie możesz spróbować wykonać sam remap, bez zerowania.
Dysk posiada niestabilne sektory, jest to prawdopodobnie do naprawy przez zerowanie i remap za pomocą MHDD. Te błędy powinny wpływać bardziej na zwolnienie i na niestabilną pracę sprzętu. Brak startu systemu może być spowodowany jeszcze innymi rzeczami, ale w pierwszej kolejności należy to wyeliminować. Naprawę dysku można przeprowadzić za pomocą MHDD,...
załączam wyniki z MHDD, czy jest sens zerowania lub czy inną procedurę naprawczą należy zastosować?
Przystępując do zerowania dysku należy pamiętać: 1. Zerowanie dysku spowoduje bezpowrotną utratę danych 2. Należy je wykonać na stabilnym (czytaj - dobrze trzymającym napięcia) zasilaczu. To bardzo ważna uwaga, ponieważ w przeciwnym wypadku zerowanie będzie miało skutek odwrotny od zamierzonego. 3. Zerowanie nie usuwa fizycznych bad sektorów, jest to...
A mogłem zrobić screena i ci pokazać zanim wyszedłem z mhdd. Spod Windows masz HDDScan opcja test read, zakładka Map - taka wersja MHDD na Windows, oczywiście tylko do skanów powierzchni bo do zerowania się nie nadaje. By skan był wiarygodny należy wyłączyć wszystkie programy działające w tle, umożliwia też sprawdzenie SMARTu.
Wystarczy okno partycje z DMDE i to okno podaj, skanowanie nie jest potrzebne, bo w oknie partycje wykryje obie poszukiwane partycje. Bardziej w przypadku tego dysku niepokoić może atrybut 01, powinien wynosić 0 w raw dla WD w przypadku sprawnego dysku. W przypadku jednego niestabilnego sektora można by pokusić się nawet o samo remapowanie bez zerowania...
W BC10 należy sprawdzić status przygotowania cwu, ma być C1. W pewnych okolicznościach zeruje się na C0- wył. Woda w zasobniku zimna, kocioł pokazuje 18st więc z czujnikiem zasobnika raczej ok.
Instrukcja PORTD=(1<<6); w drugim 'if' zeruje bit 5 ustawiany instrukcją PORTD=(1<<5); . Aby ustawić bit nie zmieniając innych bitów, należy użyć konstrukcji PORTD|=(1<<6); . Zerowanie określonego bitu bez zmiany pozostałych wykonuje się poprzez instrukcję np. PORTD&=~(1<<6); zamiast PORTD=(0<<6); .
Rozumiem, że dysk na którym są błędy UNC nie jest już wiarygodnym, dyskiem i należałoby go wymienic? Jak już będziesz miał kopię to wykonasz zerowanie i remap w MHDD - zobaczymy co po tym wyjdzie.
gramofon należy jaką siłą należy komputer napotkał należy
podłączyć niemiecki telefon monter elektronik minolta 1600w
briggs stratton nierówna praca firmware brandt
Zamiennik akumulatora 40V do kosiarki Lahmann – kompatybilność Lehmann/Kanwod, regeneracja Audi Q7 4L/4M – auto blokuje i odblokowuje się po 15 km/h, zanik świateł w klapie, przełączanie na zderzak – mikrostyk, wiązka, BCM