Praktycznie rzecz biorąc, Twoje kolumny to nic innego jak Zg30C z dołożoną membraną bierną. Jeśli oryginalnie w Twoich kolumnach siedział głośnik niskotonowy 4Ω, to podobieństwo do zwrotnicy z Zg30C114 jest jak najbardziej prawidłowe. W przypadku wstawienia głośnika 8Ω spróbuj porównać różnice w zwrotnicy z Zg30C115, która jest wersją 8Ω...
A alphard albo altronic? Podobno alphardy nie są złe. Więc co mam zrobić z tymi zwrotnicami? Głośniki muszą być 8ohm bo spale wzmaka, podłączyć je do tej zwrotnicy 4ohm? I czy moge podłączyć 2 głośniki zamiast jednego do zwrotnicy?
Witam szukam schematu zwrotnic z ZG30 c114, szukałem nie mogę znaleźć, proszę o pomoc pzdr
Witam Zawsze mozesz wybrac sie do tego sklepu z kolumna i sprawdzic jak bedzie grała z 8Ω GDWK, czy nie bedzie jakiejs slyszalnej dziury w pasmie itp. Jak bedzie, pozostanie polowac na wersje 4Ω np. na alle... lub przerobka zwrotnicy pod 8 ohmowy GDWK. Pozdrawiam :)
ok,jestem po weryfikacji pozostałych elementów. Z tego co widzę (na glosniku informację są rozmyte) ale wysoko tonowy to GDWK 9/40/3 8 ohm? Wyczytałem też, że był on montowany raczej w ZG30c115. I tu miałbym pierwsze pytanie, czy wymiana go na GDWK 9/80 (8Ω) coś by dała? Obecnie wysokich tonów za bardzo niema i czy wymiana moze to polepszyć? Zastanawiam...
Witam, sorry za odświeżanie tamatu, ale mam pytanie dotyczące tego a nie chcę zakładać nowego tematu. Do rzeczy: Mam taki zestaw ZG30C114 z głośnikiem GDWK 9/80 8Ω i GDN 20/30 4Ω(rozleciał się) i chcę niskotonowca zmienić na GDN 20/60 8Ω(wskazania wzmacniacza na głośniki 8Ω). Do tego potrzebuję innej zwrotnicy odpowiadającej temu...
Polaryzuj zgodnie, Ten włącznik w oryginale poprostu omijał ten rezystor, powinien być przyłączony do nóżek tego opornika, i albo go zwierasz "+", albo go wlączasz w układ "-", jak dasz plus to wysokie zagłuszą ten niskitonowy. No jak dołączysz do tego 1µF równolegle 470nF, będzie razem 1,5µF. Tak, ktoś pozamieniał te kondensatory w zwrotnicy...
Sprawa wygląda tak. Mam dwie kolumny Unitra ZG30C114. ( wymiary to 54cm x 29 cm x 23 cm , pojemność ok 20 litrów ) Mają ( a właściwie miały bo są w bardzo opłakanym stanie ) 30W 4Ohm . Zainstalowane są w nich głośniki GDWK 9/40/3 ( 40W 8Ohm ) oraz GDN 20/30/1 ( 30W 4Ohm ). Te wysokotonowe są jeszcze w nie najgorszym stanie, zato niskotonowe nie mają...
Dostałem kolumny unitra takie jak w temacie wkręciłem w nie basówke na extreme (szajs każdy wie ale jak narazie starczy) ale oryginalnych nie było, na głosniku były wypisane parametry ale kto wie czy sa prawdziwe FS 37Hz SPL 91 dB VAS 30L. Moc to niby max 240 wat a rms 120 ale w to tez mi się nie chce wieżyc, chociaż cisłem po nich ostro na amplitunerze...
I jeszcze jedno pytanie głośniki mają napisane na obudowe 4 Ohm no i basowe takie są, natomiast na małych gwizdkach jest napisane 8ohm i 40 wat (Nigdy nie były one wymieniane są oryginalne mają oznaczenie Unitra-Tonsil)) czy to normalne??? Nieeee, noooo, google nie działa? Wystarczy wpisać model kolumny... https://www.google.pl/search?q=zg30c114+...
Sprawdzilem jest to zwrotnica z ZG30C114 wersja 4Ω Pozdrawiam
Nie nadają się. Zwrotnice od Zg25c nadają tylko do Zg25c, bo tych zestawów były zaprojektowane.
Jak już to oddaj do regeneracji oryginalne - pod nie były projektowane obudowy i zwrotnice.
No i po zmianie basowca z 4r na 8r zmienia sie ciecia zwrotnicy.
No raczej smię wątpić, że koszta nowych bedą takie same jak naprawa z wysyłka. Powinny być 4 ohm inaczej musisz przerobić zwrotnice.
zwrotnica wieloelementwa na płytce
To przełącznik ustawienia zwrotnicy. Miał dwie pozycje: + i -.
krzysiek --> nie wiem z jakimi miales do czynienia ale ja w swoich mam na 100 % pozadna zwrotnice !!
A można zapytać jakie zwrotnice do tych kolumn będziesz miał?
Witam wszystkich!!! Od już dawna poszukuje części do budowy moi kolumn i teraz czas na zwrotnice. Moje pytanie brzmi czy zwrotnica z ZG30C114 będzie pasowała do moich głośników. Głośniki już mam.GDN 20/30 regenerowane,użyto orginalnych zawieszeń i membran.Wszystko zrobione profesjonalnie.Czy taka zwrotnica jak na zdjęciu bedzie pasowała do moich 8Ω-owych...