Masz tam schemat. Jak zmienić, zamienić początek z końcem, miejscami przewody od uzwojenia rozruchowego. I wirnik kręci w przeciwna stronę co dotychczas.
Witam Ile przewodów wychodzi z silnika,jeżeli dwa i zmiana zasilanianic nie daje ,musisz go rozebrać .Pewnie tradycyjnie ma uzwojenie stojana(nie na magnesach),jeżeli tak ,to zobacz jak połączone jest z wirnikiem (pewnie równolegle).Zmiana połączeń stojana względem wirnika ,zmieni kierunek obrotów silnika.
Na 99% nie, zdjęcia słabe ale wygląda na silnik ze zwojem zwartym (faza rozruchowa) i tu obrotów nie zmienisz. Na 100 % tak. To oczywiście silnik ze zwartym zwojem więc wirnik względem stojana rzeczywiście będzie wirował zawsze tak samo ale oś będzie s drugiej strony więc kierunek wirowania z punktu widzenia mechaniki zmieni się na przeciwny
Witam. Trzeba zamienić miejscami wyprowadzenia z cewek, które są przylutowane do mosiężnych szczotko-trzymaczy. Będziesz musiał przedłużyć przewody i zamocować je klejem lub lakierem, aby nie stykały się z wirującym wirnikiem.
Czasem można włożyć wirnik drugim końcem.
Musisz zamienić koniec z początkiem uzwojenia rozruchowego. Wtedy zmienisz kierunek wirowania wirnika.
Silnik od wycieraczek ma stojan zrobiony na magnesach stałych a zmienić można zasilanie wirnika na przeciwne czyli zmienić obroty. Jedyną wadą jest szybsze zużywanie się szczotek- ten silnik jest przewidziany do pracy w jedną stronę co w przypadku bramy nie ma znaczenia.
spróbuj zamienić miejscami zasilanie szczotek wirnika
Witam ! Zasilanie to L1 i N, pierwszy i drugi zacisk, licząc od lewej strony. Kondensator Cb - to drugi i trzeci zacisk, tam gdzie na zdjęciu widać przewody brązowy i niebieski. Na schemacie widać jak zmienić kierunek obrotów wirnika, zamienia się tylko miejscami Z1 z Z2.
Z tego co czytałem może być to nie możliwe- tym bardziej, że nie chcę odwrócić obrotów na stałe przez przełożenie cewek powiedzmy- zależy mi na przełączniku "obroty w lewo, w prawo". Nie da się - to jest silnik ze zwarta fazą rozruchową, na stałe obroty można zmienić odwracając wirnik.
wirnik nadal będzie się kręcił w tą samą stronę co przed obróceniem go ale ośka wirnika będzie wystawała z drugiej strony silnika a tym samym obroty będą zmienione. przecież jeśli patrzysz na silnik to wałek kręci np. w prawo wentylator w lewo więc jeśli obrócisz wirnik to wałek będzie miał takie obroty jak wentylator a wentylator takie jak wałek. przecież...
Witam, proszę o proste wytłumaczenie jak uruchomić silnik wkrętarki 230V i które kabelki trzeba przemienić, żeby wirnik zmienił kierunek obracania. Pozdrawiam.
Rozkręć silnik i złóż go odwrotnie, tylko sprawdź czy wirnik pokrywa się ze stojanem.
Witam zamień przewody tylko, albo w stojanie albo w wirniku
Witam, kupiłem używany silnik, motoreduktor jednofazowy. Kręci się w lewą stronę. Potrzebuję przerobić połączenie, aby kręcił się w prawą stronę. Czy możecie mi podpowiedzieć, jak to zrobić? https://obrazki.elektroda.pl/6274193000_... Zmieniłem blaszki W1V2 i V1U2 na poziomo, czyli U2V2 oraz V1W1 - obroty się zmieniły, ale silnik kręcił...
Nie każdy silnik pozwala w okamgnienie zmienić kierunek jego obiegu. Należy mieć na myśli inercję wirnika silnika przy jego wylaczeniu. Jeśli w okamgnienie zmienić kierunek obiegu silnika to z za inercje prąd wielokrotnie wezbierze i może jego zniszczyć.
Witam, (at)ALIBABA I masz rację, chociaż często od sposobu podłączenia zależy kierunek obrotu, pomimo jednego koloru przewodów :wink: Ale nie przy zasilaniu AC... Aby móc zmienić obroty nie wystarczy zamienić przewody miejscami, to nie prąd stał! To silnik ze zwartą fazą rozruchową - by zmienić kierunek obrotu trzeba odwrócić wirnik.
W takim silniku komutatorowym żeby zmienić kierunek obrotów, trzeba zmienić kierunek przepływu prądu w stojanie, albo w wirniku (ale nie jednocześnie bo nic to nie da).
Sądząc po podłączeniu kondensatora to silnik komutatorowy a kondensator ma za zadanie likwidować zakłócenia. Możliwe że udałoby się zmienić kierunek obrotów. Wydaje mi się że aby zmienić kierunek obrotów trzeba by zmienić połączenie stojana z wirnikiem. Nie zmienia to faktu że konieczne byłoby rozebranie silnika. Faktycznie obroty wskazują że to silnik...
Wystarczyło zamienić wyprowadzenia silnika który wymieniłeś. Wirniki kręcą się w odpowiednią stronę?
To u góry to prądniczka tacho. Tego nie podłączasz. Dzięki niej programator wie jakie obroty ma pralka. Masz tylko 4 przewody dwa od stojana i dwa od szczotek czyli wirnika. Łączysz w szereg zasilanie do szczotki z drugiej szczotki do stojana i drugi koniec stojana do zasilania. Zamiana miejscami zasilania szczotek zmieni kierunek obrotów. Silnik będzie...
Jeśli nie chcesz albo nie wiesz jak ingerować w połączenia elektryczne, to sprawdź czy da się odwrócić wirnik, z jednej strony wirnika prawdopodobnie masz wentylator a z drugiej wpust na klin, rozbierz silnik i złóż go z odwróconym wirnikiem.
Witam. Jest to silnik szeregowy. Należy zmienić kierunek prądu w wirniku. Zamień miejscami przewody doprowadzające szczotek. Przed tym zabiegiem sprawdź, czy szczotki są w osi komutatora. Pzdr.
Silnik jest od pompy wody Jeśli silnik od pompy wody, to bez ingerencji w połączenia wewnętrzne uzwojeń nie zmienisz kierunku. Jeśli rdzeń w stojanie jest symetrycznie osadzony w obudowie to można odwrócić stojan względem wirnika, wtedy wirnik zmieni swój kierunek.
Witam. Nie napisałeś jaki silnik indukcyjny klatkowy czy komutatorowy. Zmiana kierunku obrotow w silnikach indukcyjnych klatkowych z kondensatorem pracy odbywa sie przez zamianę kierunku prądu w fazie głównej lub pomocniczej.Wykonuj się to przez zamianę początku z końcem uzwojenia fazy głównej lub pomocniczej. Zmiana kierunku obrotów w silnikach komutatorowych...
Uzwojenia mogą być połączone w trójkąt - wtedy prąd ma zawsze dwie drogi, przez jedno uzwojenie, albo przez dwa pozostałe połączone szeregowo. Zastanówmy się, co by było przy połączeniu w gwiazdę tak, by prąd zawsze płynął przez dwa uzwojenia połączone szeregowo, a przez trzecie nie; w chwili przełączania sektorów na komutatorze prąd musi nagle zmienić...
Witam, masz pewnie silnik ze wzbudzaniem ( stojan ) za pomocą cewek, jeśli zmienisz biegunowość wirnika to zmienią się także bieguny na wzbudzeniu i w sumie silnik będzie się obracał w tą samą stronę, żeby zmienić kier. obrotów musisz zamienić połączenie stojana względem wirnika czyli zamienić ze sobą wyprowadzenia stojana.
(at)Rokoloko To na pewno silnik prądu stałego? Pokaż jakąś tabliczkę znamionową. Jeśli to faktycznie silnik prądu stałego to, obojętnie jak podłączysz będzie się obracał. Jeśli chciałbyś zmienić kierunek obrotu wirnika, zamieniasz plus z minusem i silnik będzie obracał się w przeciwnym kierunku.
Podobno właśnie to zależy od dopasowania klatek wirnika do żłobków stojana. Eee... Skąd takie wnioski? Co z silnikami wielobiegowymi (dwuuzwojeniowe, Dahlandera...)- kilka klatek na wirniku mają? Przykład- silniki dźwignicowe 2900/450 rpm- spora podziałka, nie? Jak za młodu praktykowałem na przezwajalni silników to obroty silnika zależały np. od poskoku...
Te dwa czerwone to prądniczka tachometryczna, do stabilizacji i kontroli obrotów. Pozostałe cztery to wyprowadzone oddzielnie uzwojenia stojana i wirnika, aby sterownik ( programator) mógł zmienić kierunek obrotów.
Zaznaczam,że to są tylko moje odpowiedzi,na pewno nie mam wszystkiego dobrze,dlatego podawajcie swoje żeby porównać: 20.Blokuje załączenie stycznika K1 przy załączonym styczniku K2 21.Zmieni się kierunek obrotów wirnika w silniku na przeciwny 22.Uw wzrośnie, Ia wzrośnie 23.Załączyć tylko stycznik K6 24.D 25.0 26.500W
Odwrotne zamocowanie wirnika zmieni obroty. Trzeba zwrócić uwagę na jedną rzecz- czy po zmianie położenia wirnika, będzie tak samo ułożony w stojanie. Chodzi konkretnie oto, czy nie będzie wystawał poza stojan. Zobacz jakie jest jego pierwotne położenie przed rozebraniem. Chodzi tu tylko o obroty wysokie, wolne zmieniasz bez żadnych przeróbek.
Nie rozumiem tego co napisał harlejowiec. Do mojej wypowiedzi chcę dodać - jeżeli silnik jest obcowzbudny to mamy jeszcze możliwość zmienić kierunek prądu wzbudzenia zachowując ten sam kierunek obrotów wirnika. Efekt będzie taki sam.
Dziękuję. Jeszcze tylko jedno. Czy wykonanie kolejnego kroku wymaga odwrócenia kierunku przepływu prądu w cewkach? Przeczytałem o tym na: http://silniki-krokowe.com.pl/informacje... Czy to może tylko wtedy się odwraca kierunek prądu w uzwojeniach by zmienić obroty wirnika z lewych na prawe?
Dziwne, przed rozbieraniem, silnik kręcił się też odwrotnie. Odwrócenie stojana musi zmienić obroty, tak samo jak odwrotne włożenie wirnika. Chyba właśnie odwrotnie włożyłeś wirnik przy składaniu i silnik kręcił się w drugą stronę.
Tylko uwaga: przypuszczalnie pole magnetyczne stojana też jest wytwarzane przez prąd, i chodzi o to, by zmienić kierunek prądu tylko w wirniku (na szczotkach), a nie w stojanie - inaczej nie zmieni kierunku.
Silnik bez obciążenia będzie dążył z obrotami w nieskończoność, To dotyczy silnika szeregowego (chodzi o połączenie uzwojeń wirnika i stojana). Moja wypowiedź dotyczy takiego z magnesami. A równoległy prawie nie zmieni obrotów. Silnik z magnesami zmienia kierunek obrotów, jeśli włączy się odwrotnie zasilanie. Szeregowy, ani równoległy nie zmienia....
Do tego uładu jest prawdopodobnie silnik do nigo przystosowany na którym można ustawić moc posówu bramy ( żeby nikogo nie zgniotła ). Chyba żeby pokombinowąć. Można by było zastosować dowolny silnik np z wiertarki . Tylko dodatkowo dołożyć przekaznik lub mały stycznik . Np. w lewo, prąd płynie przez styki przy otwartm złączone . A w prawo napięcie z...
Kierunek wirowania można zmienić zamieniając bieguny zasilające uzwojenia wzbudzenia ewentualnie wirnika. Zamiana biegunów jednocześnie wzbudzenia i wrnika nie spowoduje zmiany kierunku obrotów.
Jeśli nie ma sterowania jak kolega wyżej mówi, można spróbować zmienić kierunek obrotów zmieniając wirnik na prawidłowy(inny wirnik niż teraz jest) i ingerencja w silnik. Poprawną diagnozę postawi dobry elektromechanik.
Witam . Po pierwsze nie napisałem że kierunek obrotów można zmienić przy zastosowaniu diody . Proszę dokładnie przeczytać post . Kierunek obr. można zmienić w sposób podany przez kol.nive4 czyli przez zamianę miejscami wyprowadzeń stojana podłączonych do szczotkotrzymaczy . Ten sam rezultat można uzyskać poprzez przesunięcie szczotkotrzymaczy o pewien...
Aha. Dokładnie to jest pompa od pralki. Ja chcę jej użyć do wpompywania i wypompowania cieczy(wody). Chyba nie dam rady po wpompowaniu zamienić wirnika i ją odpompować? :D
Robiłem wiele silników i mam Atlas i Poradnik przezwajania Zembrzuskiego. Dlaczego niby miało by się grzać rdzeń? Nie każdy silnik da się przezwoić na wyższe obroty bezspornie zależy to od wirnika. I oczywiście trzeba zmienić liczbę zwoi i przekrój drutu. Bo na tych samych rdzeniach są nazwajane silniki dla różnych prędkości.
a jednak, 2-3 lamelki wystają nieco ponad pozostałe i delikatnie haczą szczotki, zapewne i odpowiadające im uzwojenia są już do wymiany a zapewne to pierwsze jest skutkiem drugiego :) kupię chyba jednak używany podobny silnik sole i zamienię wirnik lub zmienię wtyczki i bo jak myślę większość tych silników o tych samych obrotach 480/14000 różni się...
Jest tam zapewne silnik ze zwojem zwartym więc obroty możesz zmienić mechanicznie po przez wyjęcie i odwrócenie wirnika,elektrycznie go nie wysterujesz jak byś tego chciał.
Nie sądzę by manewrowanie kabelkami w tym silniku coś dało gdyż, taka zamiana sprawi że jedno uzwojenie będzie pchało wirnik w jedno stronę a drugie w przeciwną to nie silnik trójfazowy gdzie można zmienić wirowanie pola magnetycznego , jedyny sposób to tylko odkręcenie dekli , zdjęcie stojana, odwrócenie i założenie z powrotem na wirnik ( zmieni się...
masz racje aby zrobić pełen obrót potrzebuje zmienić biegunowość po tym jak wirnik zrobi obrót o 180stopni i zastanawiam się jak by wyglądał schemacik z odwrotnie spolaryzowaną baterią a jak z mostkiem H...
obroty nie zmienią się - zmieni się jego moc (poślizg). na nieobciążonym obroty się praktycznie nie zmienią. Nawet niesymetryczne rozłożenie wirującego pola elektromagnetycznego nie zmieni obrotów nieobciążonego silnika - częstotliwość (np 50 Hz) zasilania będzie taka sama, ilość biegunów nie ulegną zmianie - to obroty będą takie same. Dopiero poślizg...
Dużo zależy od tego jak jest faktycznie silnik nawinięty, być może że tak jak w pralkach - jako 3 fazowy. Ale to trudne do sprawdzenia, trzebaby rozszyfrować który zezwój łączy się z którym. Jeśli tak to powinien zadziałać ten ruski pomysł, czyli podłączenie kondens. do drugiego przewodu zasilania, nie zamiana końcówek uzwojenia rozruchowego. Zamiana...
Tekst ten znalazłem w necie i nie jestem jego autorem. Najczęstsze usterki dotyczą pracy silnika na pełnym obciążeniu Jest to oczywiste, ponieważ dla świadomego właściciela, silnik stanowi serce, kręgosłup i wszystko razem wzięte, a do niego poprzyczepiano jedynie jakieś blachy, siedzenia i jeszcze kierownicę. Jeżeli silnik zawodzi, to żeby nie wiem...
Witam.Ostatnio używam wiertarki zrobionej z silnika od gramofonu .Zasilana jest bezpośrednio z 220V dlatego trzeba zrobić dobrą izolacje.Jest trwała i bardzo wygodna.Oczywiście ma zamontowany mikrowyłącznik i uchwyt na wiertło.W tych silnikach trzeba zmienić kierunek obrotów najprościej przekręcając wirnik o 180 stopni. :)
Witam! Zamiast prądnicy założyć alternator najlepiej z wewnętrznym regulatorem napięcia. Co się tyczy rozrusznika to moim zdaniem elektryk nie ma racji, bo to jest silnik prądu stałego, w którym chcąc zmienić kierunek obrotów zamieniamy bieguny zasilania. W twoim wypadku trzeba by może dobrać z jakiegoś innego ( z "-" na masie) samochodu. Chodzi oto...
To jest silnik jednofazowy 1400 obrotów i ma 4 bieguny czyli na wirniku musiałbyś zrobić też cztery bieguny, cewki połączone są szeregowo trzeba zmienić na równolegle,napięcie ok.50V przy 1000 obrotów...to jest tylko wstęp a czy nie lepiej zwykły alternator.
Jeżeli chodzi Ci o standardowy jednofazowy silnik klatkowy, to zmienić kierunek wirowania można przez zmianę kierunku wirowania pola np obracając wirnik w stojanie ( oś obrotu prostopadła do osi wirnika). Na stycznikach niewykonalne :-). Chyba że jakiś inny silnik! Pozdrawiam.
A gdzie się podziały żółte? Prawdopodobnie przewody żółte to wyłącznik odśrodkowy. Konieczne jest zdjęcie wirnika. Dodano po 45 Znikły razem z deklem , żółte to był wyłącznik odśrodkowy jak pisał kolega Krzysiek7. Niekoniecznie. Może to być termik.
To silniczek z uzwojeniem na zewnątrz i stałym blokiem, jako wirnikiem? Nie zmienisz jego obrotów. A przynajmniej nie łatwo. Zastosuj silnik DC i schemat z efektu dyskotekowego, który był prezentowany w którymś czasopiśmie. Do tego polecam poczytanie o mostku H.
Uzwojenie wzbudzające i uzwojenie twornika przez komutator i szczotki łączone są szeregowo. Cały obwód magnetyczny stojana i wirnika wykonany jest z blach prądnicowych izolowanych między sobą ze względu na występujące przy prądzie przemiennym prądy wirowe i zjawisko histerezy magnetycznej. Prąd przepływający wytwarza, strumień magnetyczny, zmiana znaku...
Witam serdecznie silnik szeregowy szczotkowy pralki da się zmienić na bocznikowy? Bo chciałbym uzyskać więcej obrotów i Nm niż jest obecnie. I też chciałbym dać pełne napięcie zasilania pracy silnika na stojan ile to jest napięcia? Bo wirnik chciałbym regulować napięcie. Albo też ile można dać pełne napięcie zasilania pracy wirnika? Potrzebuje takie...
uzwojenia w standardowych silnikach. Pracują we współpracy z wirnikami klatkowymi, w których są aluminiowe ramki. Najczęściej ilość tych ramek podczas konstrukcji jest dobierana doświadczalnie. Mogą być ich ilości parzyste i nieparzyste. Indukcja sobie poradzi z poślizgiem, momentem i utrzymaniem stabilnych obrotów niezależnie od obciążenia - aby tylko...
Jeśli jest to silnik szeregowy to zamiana biegunów nie zmieni kierunku obrotów. Należełoby zmieniać bieguny tylko w jednej gałęzi tzn. w wirniku lub stojanie. Zmiana kierunku prądu w obydwu uzwojeniach nie spowoduje zmiany kierunku obrotów. No chyba że jest to silnik z magnesami trwałymi- ale nie byłby to silnik szeregowy.
Czy każdy tego typu wentylator odśrodkowy/dmuchawkę która "dmucha" zamiast "zasysać" można przestawić z jednego na drugie (np. zamieniając + i -), czy to nie jest tak proste / nie zadziała? Nie da się zmienić kierunku bo to silnik BLDC z elektroniką, uszkodzić się da, a w odśrodkowym zmiana kierunku obrotów też nie dała by zamierzonego rezultatu, siła...
Pomyślałem że nity rozwierce, obrócę wirnik a potem skręcę śrubkami ;) myślę że powinno być ok :) Dziękuję bardzo za odpowiedź... :D
Na płytce sterownika można sprawdzić jak był zbudowany układ załączania tego silnika. Wszystkie posty na forum wskazują, że kierunek obrotów tego silnika jest losowy i nie ma na to wpływu a tymczasem tutaj jest dokładnie odwrotnie. Silnik synchroniczny taki jak na zdjęciu nie ma ustalonego kierunku obrotów, ruszy w kierunku zależnym od tego jak ma ustawiony...
NIe chodzi mi o inne dodatkowe urządzenie (takie jak bendix) tylko o samo połączenie cewki stojana i odprowadzeń z wirnika (ze szczotek) w taki sposób aby rozrusznik zmienił kierunek obrotów (jak się da) Uzupełnienie. Wystarczy zmienić kierunek przepływu prądu w wirniku lub stojanie a analogicznie drugi pozostawić bez zmian.
Są 2 kwestie. Pierwsza to taka, że podczas rozruchu w stojanie podczas rozruchu w trójkąt płynie większy prąd, bo indukowane w wirniku prądy mają charakter rozmagnesowujący obwód stojana, więc im wyższe napięcie podasz na stojan, to większy prąd popłynie, ale i szybciej silnik osiągnie obroty znamionowe. Druga kwestia to stan ustalony w silniku, czyli...
zamiast falownika taniej będzie zmienić silnik na mniejszy I bez zmiany wentylatora ( inna średnica, lub mniejsze obroty znamionowe) "wykopcić go" przy pierwszym załączeniu. Pozdrawiam. Silnik mniejszy ale razem z wirnikiem. To ma sens, nie to co dławienie dolotu powietrza co będzie skutkowało jeszcze większym poborem prądu.
Panowie sytuacja wygląda pozytywnie :) po odwróceniu wirnika lub stojana.Obroty zmieniły kierunek.Czy to jest dobre rozwiązanie? silnik do utarty sił lub do zniszczenia maszyny będzie pracował tylko na tych obrotach.
Zmiana kierunku wirowania Twojego silnika uniwersalnego komutatorowego, polega na zamianie początku z końcem, jednego z dwóch szeregowo połączonych uzwojeń, tj. wirnika lub stojana. Początki i końce tych uzwojeń są wyprowadzone (zał. ilustr.): http://obrazki.elektroda.pl/2817935600_1... Na przykład zamiana "8" z "9" na przykładowym rys.:...
Co wzrośnie po przezwojeniu 2 razy? Siła, czy obroty? Zmieni się bardzo wiele parametrów - Trzeba wiedzieć jakie !!!! Obroty to są tylko zmiany w czasie dla indukcji - jak zamiast jednej pary biegunów wsypię uzwojenie z ośmioma parami biegunów. https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_indu... Zmieni się zasada pracy maszyny...
masz od cewek ( 2 cewki) 4 przewody= 2 z jednej i dwie z drugiej. Przez obie musi płynąć prąd; na jeden przewód cewki dopływ, dalej odpływ drugim na szczotkę, dalej przez komutator i uzwojenie wirnika na drugą szczotkę , ze szczotki na uzwojenie drugiej cewki i z niej drugim przewodem do wyłącznika. Na pewno nie pomylisz kabelków cewek ( dopływ -odplyw)...
To chyba musisz coś kombinować ze zwykłym wentylatorem z wirnikiem rewersyjnym, silnik jednofazowy musi mieć wyprowadzone końcówki obydwu uzwojeń żeby można było zmienić obroty, chyba że ma uzwojenia symetryczne. A i jeszcze jedno, są silniki ze zwartym zwojem rozruchowym w których obroty można zmienić tylko poprzez odwrócenie stojana, taki nie nada...
Sterownik silnika szczotkowego od pralki. Obecnie złomowanych jest wiele pralek z silnikami szczotkowymi, większość tych silników jest w bardzo dobrym stanie i można je wykorzystać w konstrukcjach amatorskich. Silniki te wyposażone są w prądniczki tachometryczne co poprzez odpowiedni układ pozwala na kontrolę obrotów silnika. Silnik gdzie zastosowano...
Witam. Znam ten silnik. Będzie trochę zachodu aby to zrobić. Przełączanie przewodów jest kłopotliwe i trudne. Ja rozsunąłem połówki obudowy, następnie stojan z tej części obudowy w której został należy wysunąć i włożyć odwrotnie niż był tam poprzednio. Położenia wirnika nie zmieniamy. Składamy drugą część obudowy i po sprawie. Pozdrawiam.
Nie jesteśmy w kolejce w sklepie z częściami to AGD tylko na forum technicznym. Żeby się dogadać ze zprzewdawcą możesz zamawiać nawet 'kręciołek' :D Kolego , od zawsze to była turbina http://north.pl/karta/turbinka---turbina... i od zawsze to był wirnik http://north.pl/karta/wirnik-silnika-do-...
Analizując zdjęcia: Jest to ewidentnie przerobiona prądnica od dźwigu w której wykorzystano tylko uzwojenie prądu stałego prądnicy wzbudzającej. Prądnice CELMY (ta pochodzi prawdopodobnie z wczesnych lat sześćdziesiątych XX w. - potem produkcje przejęły WZE w Warszawie) miały uzwojenie trójfazowe w gwiazdę nawinięte na wirnik a nie na stojan, jak to...
Dziękuję za odp. Jeżeli chodzi o pomysł z wyprowadzeniem dodatkowego przewodu to będzie to dla mnie ryzykowne. Bowiem przewody wewnątrz silnika są ściśnięte sznurkiem, i żeby je rozdzielić to bym musiał te sznurki przeciąć a wtedy boję się że stojan mi się rozleci a przy próbie rozdzielenia mogę nie chcacy je pourywać. Jeżeli chodzi o kwestie mechaniczną...
Górny przewód to odprowadzenie oleju. Nie wiem dlaczego. W innych bąkach np; zetor tego niema . A poważnie. To dlaczego zachciało ci się wywalić wirowy filtr. Przecież to najlepszy jaki wymyślono. No owszem jak wsadzisz np: do C360 nowy filtr z wymiennym wkładem. To od razu podskoczy ci ciśnienie oleju na wolnych obrotach. I CUDO. Jaki dobry silnik....
Witam Jestem od roku posiadaczem swojego cieniasa 700+lpg 174 tys. km. w tym roku stuknąłem 40 tys. km. Problem polega na tym że rozrusznik za każdym razem działa lecz i za każdym razem zazębia i nie dokonuje rozruchu silnika, słychać jest obrót wirnika rozrusznika. Aby uruchomić silnik trzeba kilkakrotnie przekręcić kluczyk przy próbie odpalenia. Rozrusznik...
Po zmianie biegunowości i tak się będzie kręcił w "swoją stronę", bo zmieni się zwrot prądu i w stojanie i w wirniku. Nawet zmiana kierunku obrotów nic nie da, bo zębnik będzie nanizywany na rowek śrubowy podczas prób rozruchu.
W tym modelu nie da się zmienić obrotów bez ingerencji w uzwojenie. Musiały by być 4 przewody, a są tylko 3. Uzwojenie główne, pomocnicze z kondensatorem i wspólny. Chyba, że obydwa uzwojenia są takie same. Da się zrobić zdjęcie z wnętrza silnika?
Silnik [url=http://www.silniki.pl/download/85by... [url=https://abc-rc.pl/sterownik-cnc-tb6... na TB6600, z możliwością nastawienia mikroprzełącznikiem prądu i ilości kroków na obrót. Po pierwsze, nie przy każdym ustawieniu działa - przy nastawieniu zbyt małego, albo zbyt dużego prądu działa tylko z niektórymi nastawieniami...
Sprawdź jeszcze raz obroty silnika. Silniki indukcyjne mają obroty podsynchroniczne dla 50 Hz : 2800,1400,900,700...z ,,groszami''. Silik z 1100 obr zdaje sie nie występuje... A jeśli chodzi o przewinięcie każdy silnik można przezwoic z tym, że zmaleje jego moc, sprawnośc zmieni się charakterystyka momentu. Wiąże się to z tym, że silniki budowane na...
Czy zmieni się kierunek obrotów silnika po zamianie przewodów przy podłączeniu bezpośrednim z pominięciem płytki sterującej? https://obrazki.elektroda.pl/9720689100_... W którą stronę powinien obracać się wirnik przy tak ustawintch łopatkach? https://obrazki.elektroda.pl/3274577600_... Jak rozpina się tego typu wsuwke...
O ile pamiętam, silnik szczotkowy prądu zmiennego w maszynce do golenia był skonstruowany tak, że uzwojenia stojana były połączone szeregowo z wirnikiem (podłączonym poprzez szczotki). Taki silnik ma duży moment siły, gdy jest hamowany, i dużą prędkość obrotową przy małym obciążeniu, co w maszynce do golenia jest pożądane. W takim silniku da się zmienić...
Spróbuj na allegro kupić śmigiełko ogonowe, może mu się "geometria" zmieniła... Jest jeszcze jedna możliwość - za duże obroty wirnika nośnego - wtedy śmigiełko nie ma odpowiedniej mocy przeciwdziałać momentowi reakcyjnemu. Sprawdź czy w elektronice nie ma jakiejś regulacji obrotów silnika głównego.
Ktoś kojarzy jakiś sprawdzony regulator obrotów do silnika 1F? Dziadkowi do tokarki bym zamontował... Zależnie od tego jaki to silnik to można wypracować różne rozwiązania. Bieda-rozwiązanie to triak, jak masz kondensatory to można popracować nad skokową zmianą wartości, zmieni to trochę charakterystykę mechaniczną silnika. Ale o ile pamiętam to na...
Parę lat temu, kiedy planowałem wziąć udział w Kazachstan Solar Challenge, zastanawiałem się nad tym, jak własnoręcznie zrobić sterownik do trójfazowego elektrycznego silnika rowerowego. Po krótkim poszukiwaniu znalazłem interesujący artykuł, który wyjaśnia ten temat dość dokładnie. Postanowiłem przetłumaczyć najciekawsze jego części. https://obrazki.elektroda.pl/1602722800_...
Sądzę, że bez wiedzy nt konstrukcji wkrętarki i układu elektronicznego pośredniczącego pomiędzy akumulatorem a silnikiem trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie autora. Jeśli jednak założyć, że to klasyczny silnik komutatorowy z magnesem stałym w stojanie, oraz układ regulatora obrotów wykorzystujący zmianę wypełnienia impulsu, to w ogólnym zarysie...
Witam! Dokładnie opisz układ, dołącz schemat. Czy ten regulator tyrystorowy zasila silnik (ma sterowanie fazowe i zasila uzwojenia stojana), czy jest podłączony poprzez pierścienie do wirnika (np. pracuje jako modulator rezystancji)? Jaki jest potrzebny zakres obrotów? Jeżeli zakres wyższych obrotów nie jest wykorzystany to najlepiej zmienić przekładnię....
Witam, cóż z danych, które podałeś i tabliczki znamionowej wynika, iż jest to silnik klatkowy z kondensatorową fazą rozruchową i fabrycznie (konstrukcyjnie) obroty wirnika ma w prawo ("wraszczenie prawoje"). Silniki od pralek mające możliwość zmiany kierunku obrotów mają osobno wyprowadzone końcówki uzwojenia roboczego i fazy rozruchowej. Więc aby zmienić...
czytam twój post jakoś nie mogę załapać jak te przewody idą piszesz czarny na uzwojenie stojana gdzie jest powrót ,tak wstępmie skoro uzwojony jest też stojan to połącz szeregowo stojan-wirnik , odwrotna przepinka stojana zmieni kierunek obrotów , a dwa czerwone to z pewnością tacho nie bierz ich pod uwage
I mało wydajne/sprawne jako generatory. Niestety generacja z racji ze indukcja prądu wymaga zmiany pola magnetycznego w którym jest dana cewka to też z tego powodu generujemy prąd zmienny. Można go mechanicznie zmienić na prąd jednokierunkowy ( wahania napięcia i tak zostaną np stosując komutator) lub elektronicznie np stosując układ Greatza. Najlepiej...
Witam. Thermomix TM 31. Silnik dziwnie działa. Strasznie skokowo, głośno i do tego jest wg mnie słaby. Dostałem go do sprawdzenia bo właścicielka twierdzi ze nie da się ciasta urobić. Ja mam thermomixa 2 ale tam jest całkowicie inny silnik i inaczej to działa. Co zrobiłem: - thermomix suchy bez śladów zalania - silnik sprawdzony, kręci się lekko, każde...
Wybaczcie, że teraz odpowiadam co było problemem, lecz przyszła mi wiadomość na e-mail. Okazało się, że była założona najtańsza pompa wody z plastikowym wirnikiem przez serwis (po poprzednim właścicielu). Możliwe że przez zbyt duże obroty lub zbyt wysoką temperaturę plastik odmówił posłuszeństwa i się obrobił, przez co wirnik stał cały czas w miejscu....
Obrót jest pozyskany tak: Silnik już złożony (u ojca w domu). Dziś wieczorem tam jadę i pewnie przeprowadzimy pierwszą próbę uruchomienia. Jak na razie mieliście rację - nie działa. Zrobiłem co najmniej 2 błędy konstrukcyjne - pewnie m.in. rotor jest do poprawki. Nim będzie kolejna próba, minie zapewne kilka miesięcy. Minął prawie rok od tych prób...
witam wszystkich mam wyrzynarkę nie jest to jakas rewelacja ale przez jakis czas działała bez zarzutów, ostatnio jak jej używałem troche się przciążyła i przestała chodzic, przy poruszaniu nią wskazywało to na szczotki bo raz zaczynała chodzić i przestawala więc zmieniłem je ale teraz nie wchodzi na obroty jakie powinna mieć nie ma siły i grzeje się,...
jak zmienic kierunek obrotów w silniku pradu stałego z komutacja elektroniczna ??? na załączniku C1 do C6 to sa sygnały z czujników połozenia wirnika ( trazsoptory szczelinowe ) a T1 do T6 to tranzystory mocy . jak widac z rysunku kazdy kazdy tranzystor mocy jest strerowany jednym transoptorem .... Teraz pojawia sie własnie problem jak zrealizować zmianę...
Czy sprawdziłeś obwód prądniczki tachometrycznej zarówno na silniku, jak i na programatorze? Sprawdzałem miernikiem w gnieździe silnika. Kręcąc ręcznie silnikiem, otrzymuję pojawiające się i znikające impulsy na mierniku. Tak więc na tej podstawie sądzę, że tacho jest ok. Poza tym, na filmie widać, że wirnik ma tak znikomy ruch, że taki obrót silnika...
Sprawa jest o tyle skomplikowana, że jak jest więcej par biegunów, to na każdą jest - przy tych samych rozmiarach całego silnika - mniej miejsca na uzwojenia. A to może ograniczać wielkość pola magnetycznego, jakie będzie wytwarzać prąd płynący w tych uzwojeniach. Jakkolwiek przy dużych rozmiarach silnika ograniczeniem staje się indukcja nasycenia materiału,...
Alternator wytwarza prąd przemienny niezależnie od kierunku obrotów, a układ prostownikowy odpowiada za biegunowość. Taaaak ? A co się stanie jak zasilimy wirnik przeciwnie, zmieni się kierunek pola magnetycznego, a wraz z nim napięcie generowane będzie przeciwne, zamiast górnej części sinusoidy będzie wytwarzana dolna i odwrotnie.
zmienić obrót silnik jednofazowy zmienić obrót sprężarka zmienić obrót pompa
termistor oznaczenie schemat elektryczny forda mondeo drżeć silnik
stable diffusion nissan quasquai
Zablokowany podajnik podczas cofania - przyczyny i rozwiązania Demontaż prawej lampy Audi A6 1998: krok po kroku