Z konstrukcji silnika i zadania jakie spełnia świeca żarowa.
Poszukaj dużego bezpiecznika pod maską bodajże 70A on jest od świec żarowych.
Tak. Dodano po 29 Na przykręconym powinno być 0V
Sam sobie odpowiedziałeś . Do sprawdzenia świece żarowe .
Zdejmij koło i nadkole PL. Jeśli podłączyłeś fejsik i masz defekt przekaźnika, to i tak najpierw sprawdź świece żarowe, następnie sprawdź czy idzie do niego sterowanie,a na końcu wymieniaj.
Jażeli sporadycznie działa to mogą być styki nadpalone pod sterownikiem świec żarowych (duże prądy)
Cześć! 2km do pracy i jeździsz samochodem :D? Świece żarowe sprawdź.
Uszkodzony sterownik świec, są w nim dwa przekaźniki, jeden na świece cyl. 1-4 a drugi na 2-3
Bezpośrednio steruje tym sterownik silnika z pinu 14 na pin B1 przekaźnika.
Trzeba zmienić w sterowniku silnika typ świec na 7V
Mam pytanie gdzie pod maską w silniku 1,5 dci znajdę przekaźnik świec żarowych ?
Ta kontrolka niekoniecznie oznacza awarię świec żarowych.
Sprawdź bezpiecznik od świec żarowych.
Skrzynka 1 FM5 70A
witam koledzy i jaka byla przyczyna tej usterki bo ja mam taka sama usterke i te same objawy , powymienialem czujniki i jestem bezradny prosze o pomoc???
Dzięki za odpowiedź...a nie jest przypadkiem tak że cały czas są włączone świece żarowe...
Gaśnie kontrolka od świec żarowych ?
No to teraz odwiedź mu to auto i niech zrobi rozrząd na blokadach. Świece żarowe też do sprawdzenia.
https://obrazki.elektroda.pl/2547510600_... R11 to przekaźnik od grzałek nurkowych. FM12 to bezpiecznik świec żarowych.
W wielu dieslach (czy wszystkich?) migająca kontrolka świecy żarowej oznacza, uszkodzoną świecę żarową.
Zacznij od sprawdzenia bezpiecznika świec żarowych.
P0120 - do sprawdzenia potencjometr gazu P0380 - pewnie któraś swieca żarowa padnięta
Kontrolka świec żarowych w Renault Kangoo 1.5 DCi, nie świeci. Silnik kręci a nie odpala.
Nie kluczyk, auto jest bez adblue. Na komputerze wyskakuję błąd modułu świec żarowych
błąd pochodzi od spalonej świecy na 99.9%
Df008 - potencjometr pedału Df025 - preheat unit. Chyba chodzi o świece żarowe Df050 - obwód włącznika hamulca.
Bezpiecznik od ECU też sprawdzałeś? F8 https://bezpieczniki.net/renault-scenic-...
Na dobry początek sprawdzić świece żarowe ,pewnie już są słabiutke.
Zgadza się.
Uszkodzone świece, instalacja, zwarcie, nie właściwe świece. Sprawdzić pobór prądu przez świece i instalacje zasilającą.
Zobacz, czy do przekaźnika świec żarowych dochodzi "pełne" napięcie. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1...
Sterownik świec, jest chyba za lampą, ale nie pamiętam dokładnie którą, chyba od pasażera.
11V kupisz tu alegro 5653373822.
mam to samo ale u mnie nie zaświeca się nawet kontrolka świec żarowych ??
Ok. A temat zasilania ich ze sterownika świec tj. 12 V przez PWM należy przeprogramować na mniejsze zasilanie, żeby nie spalić nowych? Bo podobno (tak wyczytałem na forach) była na to kiedyś jakaś akcja przywoławcza w Renault.
Czy ta kontrolka wygląda jak na tym zdjęciu? https://www.google.com/search?q=kangoo+k... Jeżeli tak, to masz kłopot z katalizatorem lub sonda lambda.
on masuje prawda? Jesli tak, to co za problem wziąć impuls z którejs działającej i dorobić układzik i masować niedziałające?
Nie ma hydraulicznych popychaczy.
Sprawdz pod akumulatorem.
Sam sterownik świec (czy jak ty to nazywasz przekaźnik) działa ci prawidłowo, co najwyżej problem w sterowniku silnika lub kablach. W pierwszym moim poście masz link do mojego tematu, jest tam załącznik z opsiem tych przewodów. Sterownik świec ma 4 cienkie przewody: Pin 1. Przewód różowy +12V połączony z wtyczką pompy wtryskowej pin 2. Na tym przewodzie...
Policzmy że auto potrzebuje1,78 litra gazu na h. Czyli 1kg gazu na 1h czyli potrzebujemy 420 000 J dzieląc tę wartość przez 3600 otrzymamy 117 J/s czyli 117 Watt. To jest idealna mała wartość potrzebna do odparowania ilości gazu jaką potrzebuję silnik na wolnych obrotach. Realnie pewnie z 2x tyle.
Mam problem ze świecami żarowymi do podgrzewania płynu chłodzącego. Dlaczego spaliły się wszystkie cztery? Po zamontowaniu nowych 13,5 V w samochodzie Renault Master 3, rocznik 2012.
To czemu swiecą się te kontrolki jak nie pokazuje błędów na kompie to mnie zastanawia jeżeli ma mieć te 2900 na tzw luzie i to jest tak jak powinno być to tylko te 2 lampki mnie irytują może ktoś miał taki przypadek kurcze jusz sam niewiem czego szukać i od czego zacząć może świece żarowe
Kolego świece sprawdź próbnikiem np. żarówką reflektorową, bo pomiar miernikiem może okazać się niewystarczający. Jeden kabelek do plusa akumulatora a drugi do świecy i sprawdzaj każdą oddzielnie. Zima tuż tuż, więc pospiesz się.
Mam Lagunę 3 (2014r), silnik 1.5 dci. Mam problem z porannym odpalaniem, wymienione wtryski, zregenerowany rozrusznik, akumulator sprawny 1-roczny, sprawdzone ciśnienie pompy, wymienione ECU silnika itd. Ale zauważyłem, że gdy podgrzeje 2-3 razy świece, to wtedy odpala bez problemu. Mam pytanie, skąd sterowanie bierze informacje, jak długo mają być...
http://obrazki.elektroda.pl/1297391400_1... Ale sądze,że geometria turbiny stoi dęba.Trzeba wyjac turbo i wyczyscić
Witam.Jak to gaśnie na chwilkę...?jak to wygląda jak go potem odpalasz?Co pokazuje komputer,jakie kody usterek bez tego ciężko będzie trafić bo lista tych przypadłości jest długa.
+Apc=15= +po stacyjce DEM=50= + przy kręceniu rozrusznikiem Tem= lampka kontrolna świec EVKSB= elektrozawór (nie pamiętam, ale chyba zwiększa obroty biegu jałowego, gdy silnik jest zimny) PC= obwód ładowania TCE= czujnik temperatury -Bat= masa
Bez diagnozy nie da rady. Może kuny przewody nadgrzły, może uch zalany.
ZObacz ile grzeją świece żarowe.
renault świeca żarowy świeca żarowy świeca żarowy aster kontrolka świeca żarowy świeca żarowy
podgrzewania świec octavia omega działa wentylator zawór odpowietrzania sprzęgła
bezpieczniki yaris ariva reset
Eliminacja zakłóceń w silnikach krokowych: techniki i rozwiązania Stihl MS 181 – słaba iskra, diagnoza cewki zapłonowej i ustawienie szczeliny