Zanim się zabiorę za resztę (i tak muszę kupić te bezpieczniki) Już któryś raz piszą Koledzy by użyć żarówki włączonej szeregowo zamiast bezpiecznika.
I to jest prawidłowo, albo musisz dać mocniejszą żarówkę albo jak stwierdzisz że zwarcia nie ma to zwierać żarówkę np. bezpiecznikiem 1-6A.
Cześć, mam tę ładowarkę i chcę ją naprawić. Mój główny bezpiecznik przepala się. Kiedy podłączę żarówkę szeregowo z bezpiecznikiem, mruga tylko w odstępach około 1 sekundy. Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak przepływa obwód w tej ładowarce? Mam może 5-6 sztuk i każdą chcę naprawić. Dzięki.
Mam dwa pytania Pierwsze to czy mogę odpalić wzmacniacz bez tych końcówek Toshiby? Mam termowizje pod ręką i chciałem sprawdzić może tym sposobem co się grzeje, może coś się ruszy Drugie pytanie to gdzie podłączyć żarówkę szeregowo? Zamiast bezpieczników? Tylko że są 4 po 30A
Po pierwsze masz coś skitrane w układzie urządzenia. Po drugie zawsze na 1 rzut włączaj żarówkę szeregowo.
Żarówka może być około 100W podłączona szeregowo z bezpiecznikiem, ona ma służyć tylko do uchronienia przed wywaleniem pozostałych bezpieczników w obwodzie. Można by też podłączyć do samej żarówki równolegle zwykły włącznik by ją pominąć gdy okaże się że zasilacz nie powoduje zwarcia.
Można też dać szeregowo przed żarówką mały bezpiecznik topikowy 500mA (wersja z piaskiem kwarcowym do gaszenia łuku). Wtedy będziesz musiał wymieniać bezpiecznik przy żarówce. https://obrazki.elektroda.pl/6947172800_... Do tego oprawka chińczyk: https://obrazki.elektroda.pl/2241634600_...
Przydałoby się poszukać przyczynę - uszkodzony mostek, tranzystor itd. Szeregowo z zasilaczem żarówkę aby oszczędzić na bezpiecznikach.
Sprawdziłem ten mostek multimetrem i wygląda na dobry wygląda dobry dopiero włączenie powoduje wyzwolenie bezpiecznika. Spróbuj z szeregową żarówką. Na zdjęciu wygląda, że sterownik ma 45W więc daj tak ze 150 W(żarówkę/żarówki) chociaż. Jak będzie świecić pełną mocą - zwarcie.
Żarówka 40-60W szeregowo z zasilaczem. Czy w miejsce bezpiecznika, czy na przewodzie zasilającym, wszystko jedno, aby prawidłowo.
Akumulator jest za bardzo rozładowany i pobiera bardzo dużo prądu i dlatego przepala bezpieczniki. Podłącz prostownik szeregowo z żarówką samochodową (np od świateł mijania) i ładuj tak przez ok godzinę. Później możesz wyjąć żarówkę i ładować już normalnie.
Pamiętaj że po wymianie pierwsze uruchomienie z szeregową żarówką zamiast bezpiecznika, i nie wstaw odwrotnie mostka.
Podłącz wzmacniacz przez żarówkę 230V 60W (szeregowo z zasilaniem). Żarówka będzie się świecić lub żarzyć . Sprawdź na bezpieczniku B101 i B102 czy jest 0V. Jeśli na którymś jest więcej do sprawdzenia wszystkie półprzewodniki i kondensatory w stopniu, w którym na bezpieczniku jest napięcie > lub < od 0V. Sprawdź czy rezystory nastawne 470 ohm...
przekaźnik RY92 i kondensator C951 Oba elementy nie mają nic do tego, że przepala się bezpiecznik. Trzeba odłączyć złącze CN95 od PCB, włożyć bezpiecznik F2,5A/250V lub szeregową żarówkę 60W/230V i sprawdzić napięcia wtórne 2x 32V AC bezpośrednio na transformatorze głównym.
Chciałem przetestować na tych 2A bo takie akurat miałem pod ręką. Jak już tak chcesz dmuchać na zimne i jednocześnie nie czekać na przesyłkę, to podłącz z tym bezpiecznikiem 2A i żarówką 12V 10W szeregowo na zasilaniu.
szeregowo podłącz szeregowo przez żarówkę np. H4 , np w miejsce bezpiecznika lub przed przerywaczem i włącz sprawdzany obwód sprawdzaj wiązki , ruszaj kablami jak będzie zwarcie żarówka błyśnie i nie spali bezpiecznika pewnie w tylnej lampie blaszka zwiera się do masy od żarówki , lub we wtyczce lampy są stopione styki
Jakiej mocy żarówkę podłaczasz szeregowo ? Nawet sama żarówka 500W nie spali bezpiecznika 4A . Więc połączona szeregowo z układem zasilacza tym bardziej nie powinna spalić bezpiecznika.
Jaki mam przydział mocy? nie wiem, a zabezpieczenia standardowe. Pralka chodzi więc myślę że ten transformator też powinien. Jeśli pralka działa normalnie to ten transformator również, bez żadnego ale. Podłącz transformator przez żarówkę szeregowo z 230V. W razie pomyłki żarówka się zaświeci i nie przepali bezpieczników. To najprostsze rozwiązanie...
To jest rezystor bezpiecznikiowy, pełni rolę bezpiecznika. Weź żarówkę 100w podłącz szeregowo z zasilaczem, zamiast rezystor wstaw zwore i podłącz do zasilania. Podejrzewam że padł Ci tranzystor kluczujacy i możliwe że elementy w okół niego, dla tego przepalił Ci się rezystor zabezpieczający.
Nie ma opcji na zwarcie z szeregowa włączona żarówka, chyba ze podłączyles równoległe.
Jeżeli chcesz sprawdzić działanie pompy paliwa w zbiorniku, to daj zasilanie bezpośrednio z akumulatora przez bezpiecznik 15A na prawy styk gniazda bezpiecznika nr 28 (bezpiecznik 28 wyjęty). Uruchomisz w ten sposób pompkę na stałe. Jeżeli podczas testów bezpiecznik 15A zostanie przepalony, to odłącz wtyczkę z pompy paliwa w zbiorniku i sprawdź ponownie....
Witam sorki ale dopiero wieczorami zasiadam do kompa Co do tej żarówki to wsaw ją szeregowo zamiast bezpiecznika sieciowego. Przy poprawnie działającej przetwornicy żarówka błyśnie (ładuje kondensator sieciowy) a póżniej lekko się żarzy. W przypadku żle działającej przetwornicy cały czas świeci na maksa co odpowiada dużemu poborowi prądu przez układ...
Witka! To zależy od napięcia zasilania badanego urządzenia. Jest wiele rozwiązań; regulowany zasilacz nap. z ograniczeniem prądu bezpieczniki automatyczne bezpieczniki elektroniczne rezystory szeregowe żarówki szeregowe HeJ.
Jeśli kolega (at)dizmar może podpowiedzieć jak sprawdzić takowy z baterią i małą żarówką Wyjąć bezpiecznik. Połączyć szeregowo z bateryjką i żarówką. Jeżeli świeci to dobry. Jeżeli nie świeci to uszkodzony. Jeżeli mignie i już nie świeci to właśnie został uszkodzony w tym momencie. Żarówka i bateria ma być tak dobrana aby prąd płynący przez nią był...
Nie zamiast bezpiecznika tylko szeregowo żarówkę z bezpiecznikiem Przekładni izolacyjne trzeba sprawdzić na tranzystorach końcowych, sterujących, stabilizacji prądu spoczynkowego BD135, na DB139 można zamienić z tym że BD, który jest w stabilizacji prądu spoczynkowego powinien mieć grupę.
Moduł na stół podłączyć zasilanie sieciowe poprzez szeregowo włączoną żarówkę i pomiary, obserwacja, a jak nie masz pojęcia, to serwis.
Ten potencjometr służy do korekcji offsetu napięcia stałego na wyjściu końcówki mocy. Możesz mierzyć bezpośrednio na zaciskach głośnikowych lub na połączeniu rezystorów emiterowych względem masy. Ustawiasz tak żeby to napięcie było jak najbliższe 0mV. Wzmacniacz uruchamiaj przez żarówkę 60-100W (tradycyjną żarówkę) wpiętą szeregowo z uzwojeniem pierwotnym...
Jeśli szeregowo z żarówką będziesz podłączał ten transformator to zwarcia nie zrobisz bo żarówka pracuje za bezpiecznik i złe połączenie spowoduje jasne zaświecenie żarówki przy prawidłowym powinna tylko żarzyć.
Według mnie powinna zadziałać, I zadziała na pewno. Dotychczasowy zasilacz był w postaci podwajacza symetrycznego. Usunięcie proponowanej ścieżki zamienia go w tradycyjny mostek Graetza. Dobrym zwyczajem jest podłączanie testowanego zasilacza szeregowo przez żarówkę (żarową) 40 lub 60W. To rodzaj bezpiecznika. Jeśli mrugnie i zgaśnie, to dobry znak,...
Jak pomylisz wtórne z pierwotnym to wywali bezpiecznik. Prosta metoda (na przyszłość) to podłączenie do ~230V szeregowo przez żarówkę 100W (60W). Gdy żarówka zaświeci to masz pomylone uzwojenia. Gdy dobrze podłączysz, to żarówka nie będzie świecić a na wtórnym będziesz miał właściwe napięcia.
Termistor NTC - ale nie wiem, jak dobrać, trzeba przejrzać katalog. Zimny ma duży opór, maleje po rozgrzaniu. Aha, i koniecznie zastosować bezpiecznik - żeby w razie zwarcia w żarówce spalił się, i przerwał przepływ prądu - wtedy nawet spirala grzejna może się nadawać, np. połówka spirali 200 do 300W. Żarówka zimna ma mały opór - więc bezpiecznik musi...
To skoro bezpiecznik się znalazł to ja bym zaryzykował włączenie. Żarówka szeregowa to oczywiście dobry pomysł, ale jak kolega nie wie jak, a bezpiecznik istnieje i pytanie było o "prąd w całym bloku", to jak bym zaryzykował :)
Update. Problem rozwiązany. Jedna z żarówek spalona a połączone są szeregowo.
Ile Twój wzmacniacz ma mocy?? Taką jaką ma moc dobierasz żarówkę lub o nie co wyższej mocy, podłączasz ją zamiast bezpiecznika po stronie pierwotnej transformatora (szeregowo z uzwojeniem pierwotnym), ja np używałem do tego celu tzw. krokodylków lub wyciągałem bezpiecznik i do styków oprawki bezpiecznika przylutowywałem przewody od żarówki. Ważne byś...
1. Jaki schemat zasilacza +15V oraz -15V zasilającego ULY 7741. 2. Czy trzeba zabezpieczać ów zasilacz bezpiecznikiem. 3. Czy trzeba przy tej mocy żarówek zakładać na tyrystory radiatory. Żarówek i tyrystorów jest 10 szt. 4. Czy zabezpieczyć żarówki bezpiecznikiem szeregowo z tyrystorów.
Masz sprawdzić miernikiem jakie jest napięcie na fioletowym i zielonym względem dowolnego czarnego! Zasilacz ma być cały czas podłączany szeregowo przez żarówkę 40W/230V na zasilaniu aż do naprawienia!
A jak juz znajde to mozna probowac wlaczyc bez bezpiecznika na chwile? To znaczy jak zewrę zamiast bezpiecznika to nie zadzaiała? Można, przez szeregowo podłączoną żarówkę o mocy ok. 100W.
3*5000 uF włączone na chama uwali każdy bezpiecznik. Przy okazji mostek prostowniczy też (o ile bezpiecznik w instalacji zbyt wolny). Bezwzględnie przy ładowaniu z sieci energetycznej szeregowo... żarówka.
Bo jeśli tylko jeden to oznacza, że oświetlenie w całym domu jest na jednym obwodzie a więc przepalone żarówki w jednej z lamp mogą mieć wpływ na całość oświetlenia w domu. Musiałby mieć szeregowo wpięte żarówki w obwód. Z opisu wynika, że problem tkwi od bezpiecznika obok dolnego wyłącznika różnicowo-prądowego. Jeśli masz próbówkę to zdejmij osłonę...
Zmierzyłem przewody wychodzące ze sprężarki i mam 0,00 Ohm. Naprawde ? To już bezpiecznik kompresora by się spalił. Sprawdź przez szeregowe podłączenie żarówki 12V/21W . Jeżeli zaświeci, po załączeniu się klimatyzacji - zacięte (mechanicznie) elektrosprzęgło.
Dziś nowego nic nie wniosę do tematu....wszystko jest sprawne....jedyna ciekawostka to ta że jak odłącze całkowicie B+ i włącze do sieci to wtedy nic nie zwiera....a jak dotkne żarówką o sekunda świeci a potem zwarcie...może ten zasilacz sie blokuje z żarówką szeregowo zamiast bezpiecznika? bo bez żarowki i B+ zachowuje sie przyzwoicie....
Do: OJ tam jest właśnie schemat przepalonego bezpiecznika i to wygląda o wiele prościej bo bezpiecznik jest połączony szeregowo z żarówką - przepala się bezpiecznik przewodzi żarówka. Ale jak zrobić coś takiego z samą żarówką? :|
Napięci zasilania wyniosło 4,5V. Wrzucam fotki jak to wyglądało ( zdjęcia robiłem przy wyłączonym zasilaniu dlatego żarówka nie świeci). Żarówka ma być włączona szeregowo w zasilanie (tak jak bezpiecznik) i nie ma prawa świecić, jeśli świeci jest zwarcie. Pisałem zmontuj w pająku, na tej płytce stykowej nie potrafię sprawdzić, czy nie ma błędu w połączeniach....
Zapewne chodzi o bezpiecznik F201-T1,6A. Zobacz, on podaje zasilanie poprzez styk przekaźnika na główne uzwojenie transformatora mocy, który po zmostkowaniu tego bezpiecznika się grzeje, bo masz zwarcie w którymś obwodzie po stronie wtórnej. Można po kolei eliminować wyjmując bezpieczniki F206, F207, F202, F203, ale wcześniej na wejściu zasilania AC...
W opisie wzmacniacza pisze, że dla bezpieczeństwa można wstawić żarówkę w układ.. w którym to jest miejscu dokładnie i między jakimi elementami i jaka ma być ta żarówka? w obwód pierwotnego uzwojenia transformatora, czyli żarówka szeregowo z bezpiecznikiem 2A lub w miejscu tego bezpiecznika (rys. 11), żarówka 40W...60W/230V tutaj jest pokazany schemat...
Największy problem to będą żarówki dwie samochodowe, połączone włókna szeregowo montowane zamiast bezpieczników, wtedy można wymierzyć winowajcę bez uszkodzenia końcówki.
W okolicy tego rezystora mogą być zwarte półprzewodniki, trzeba by je pomierzyć. Możesz sobie zamówić kilka tych rezystorów 0.25R i wstawić jeden, ale testy z uruchomieniem proponuję wykonać po przez żarówkę zwykłą 60W szeregowo w zasilaniu 230V. Teraz najważniejsze, czy szklany bezpiecznik jest uszkodzony, jak tak to na 100% jest zwarta przetwornica,...
Na czas uruchamiania wykonaj mostek na bezpiecznikach. Podłącz szeregowo do zasilania centrali, zwykłą żarówkę 25 lub 40 W i możesz próbować uruchamiać.
Żarówkę 60W wpiąłem szeregowo z amplitunerem.
nie da się go wyciągnąć z tej czarnej rurki. Bo jest dociśnięty uzwojeniem wtórnym. Jeżeli masz dojście do obu końców tego bezpiecznika to najpierw bym proponował zewrzeć je (pominąć bezpieczni8k) i sprawdzić pobór prądu jałowego (bez obciążenia uzwojeń wtórnych) transformatora - być może bezpiecznik nie uszkodził się "sam z siebie", a jest np. zwarcie...
Na płytce masz zapewne luty cyną bezołowiową, która wymaga wyższych temperatur do lutowania, rozlutowania i stąd jest taka upierdliwa w porównaniu do tradycyjnej przyjaznej w lutowaniu ołowiowej Sn60Pb40. Na rozruch układ podłącz przez szeregową żarówkę 100W (będzie robić za bezpiecznik, jak coś nie tak to żarówka zaświeci) jak się boisz wybuchu :)...
...albo trafo albo mostek prostowniczy - do trafa podepnij testowo zwykłą żarówkę 230V ze 100 W - powinna się zajarzyć, po mostku podobnie. (lub - zamiast żarówki sieciowej - dwa szeregowo połączone halogeny większej mocy na 24V - np. H7)
Żarówkę wpina się szeregowo po stronie zasilania sieciowego . Można wylutować bezpiecznik sieciowy a w jego miejsce podłączyć żarówkę .
Podłącz przez żarówkę (szeregowo znaczy się) zaoszczędzisz na bezpiecznikach i jest szansa że jak wzmacniacz na zwarciu to także przeżyje.
Włącz żarówkę 500W szeregowo w przewód fazowy zasilający "kontakt" (gniazdo).
Sprawdź diody i tranzystory omomierzem, ich nienaruszony wygląd o niczym nie świadczy. Zamiast bezpiecznika podłącz szeregowo z zasilaniem żarówkę - jeśli naprawa się nie uda to najwyżej zaświeci żarówka.
TNY do wymiany podłącz szeregowo z zasilaniem sieciowym żarówkę np.60-75W.
Ślepy jestem, przepraszam nie doczytałem. Jeśli bezpiecznik przeżył, to wygląda, że układ będzie sprawny. Na wszelki wypadek do uruchomienia daj szeregowo z zasilaniem sieciowym żarówkę 60W.
Moje sugestie są takie: Napisz jakie są symbole na scalakach w zasilaczu i czy to jest ATX. Szeregowo z bezpiecznikiem daj żarówkę na początek 60W/230V a zaoszczedzisz na bezpiecznikach i nie tylko. Jeśli masz zwarcie to żarówka świeci a jeśli jest ok to w momencie włączenia (bez obciążenia zasilacza) lekko błyśnie. Jeszcze raz dokładnie sprawdź diody...
To na moje oko liczba zwojów i przekrój są ok. Tyle że może trochę za mało zwojów bo dochodzi kwestia ściśnięcia blach. Podłączyć szeregowo z transformatorem żarówkę 40W/230V. Jeżeli żarówka nie świeci to transformator jest ok. Wtedy dać bezpiecznik 1A zwłoczny. Jeżeli bezpiecznik spali się przy włączaniu transformatora, dać większy maksymalnie 2A zwłoczny....
Jeśli z jakiegokolwiek powodu obawiasz się, że sam z siebie zewrze się i wybuchnie, to zamiast proponować przetwornicę przekraczającą kilkukrotnie wartość silnika, mógłbyś podpowiedzieć sztuczkę z ograniczeniem prądu pobieranego z sieci żarówką wpiętą szeregowo, czy chociażby przypomnieć o roli bezpiecznika (który zresztą prawdopodobnie jest zastosowany...
:arrow: wystarczy połączyć uzwojenia kontaktronów przeznaczone do kontroli odpowiedniej żarowki szeregowo (chodzi o rozróżnienie wielkości pobieranego prądu) Niezupełnie zrozumiałeś: chodzi o to, że prąd żarówki może spalić uzwojenie przewidziane do wykrywania prądu LED-a. Problemem przy ledowych żarówkach może być uszkodzenie/zwarcie diod świecących,...
Transformator separacyjny mam wyposażony w bezpieczniki topikowe i żarówkę na wyjściu szeregowo dla zwarcia końcówek autotransformatora , ciekawi mnie czy zadziała świecąc gdy zewrę przewody wyjściowe od autotransformatora. Bezpiecznik OK ale dalej wytłuściłem to czego nie rozumiem. Czy łączysz żarówkę szeregowo z z wejściem autotransformatora czy...
pomijając zamienione wyprowadzenia bt136 , moc3041 nie wytrzyma szeregowo z żarówką 230AC :) wsadź tam bezpiecznik ! ! ! :)
Podlaczylem żarówkę tam gdzie pokazałem gdy włączę wzmacniacz z odpięty mi tranzystorami mocy i płytkami sterującymi żarówka cały czas się świeci.Napiecie na 2x4700uF 36.8V. To znaczy, że żarówka jest podłączona równolegle , a nie szeregowo wyjmij bezpiecznik, a żarówkę przylutuj do zacisków bezpiecznika. Ewentualnie zbuduj układ z obrazka: https://obrazki.elektroda.pl/4599664200_...
Najwidoczniej tylko diody się uszkodziły. Wymienić diody, podłączyć się przez żarówkę 60W/230V szeregowo wpiętą w przewód zasilający 230V, zrobić pomiary napięc zasilających na zasilaczu.
Tzn. jaki to ma być bezpiecznik? Może jakaś żarówka szeregowo na 230V?:D
Szeregowo z transformatorem zepnij żarówkę 100W - jak zaświeci, to coś jest nie tak, bo pobiera za dużo prądu (oczywiscie przy pełnej mocy żarówka będzie się świecić) - to taki zamiennik bezpiecznika, bo ileż można kupować tych bezpieczników :) PR1 służy jeśli się nie mylę do ustawiania prądu spoczynkowego.
Napęd pobiera około 70W, można spróbować, podłączyć zasilanie przez szeregowo podłączoną żarówkę 100W. Przy sprawnej automatyce bezpiecznik nie powinien się przepalić. Brama powinna zadziałać.
Jeśli ma zwarcia międzyzwojowe to będzie się dalej "smażył". Możliwe tez że jego stan się pogorszy i wysadzi Ci bezpiecznik, aby tego uniknąć podłącz go szeregowo z jakąś dużą żarówką. Pomierz napięcia na wtórnym. Transformator jest wprawdzie przegrzany ale wygląda na solidną konstrukcję i jeśli zwarcie jest jak pisałem we wzmacniaczu to możliwe że...
Rezystor wlutowany czekam tylko na tranzystory, ale trochę poczekam teraz z paczkami z chin to różnie i pytanie najważniejsze, bo nie wiem nie znam się proszę się nie śmiać, jak i gdzie wpinam żarówkę szeregowo czy zamian tego białego bezpiecznika łapię się do tych blaszek krokodylkami czy gdzie indziej jak tak to bym prosił o zaznaczenie, na którymś...
1. Toż to zwykły transformator z symetrycznym wyjściem. Na wyjściu zasilacza, po filtracji i jałowo powinno być napięcie ok. 2x18-20V w zależności od użytych diód. Skoro spalił się mostek to mogły ulec uszkodzeniu tranzystory końcowe. 2. Niekoniecznie, aczkolwiek najlepiej wymienić wszystkie na jednakowe (dla świętego spokoju i pewności). 3. Dlaczego...
Pobawić się znaczy co ? Konstruować płytę indukcyjną, czy uruchamianie uszkodzonej ? Dobrze dobrane zabezpieczenie selektywne powinno wystarczyć. Nie podałeś jakie masz zabezpieczenie na zasilaniu mieszkania, a dalej jakie jest zabezpieczenie WLZ. (Pionu zasilającego mieszkanie) Gniazdo do podłączania ukłądów które mogą zrobić zwarcie najlepiej zabezpieczyć...
Autor - połącz ze sobą wsuwki 1U z 2L oraz 3U z 4N i jak znowy bezpiecznik zrzuci to zwarcie jest w innym miejscu. Całość tej porady to wskazywanie przeprowadzenia eksperymentu z szansą na wymknięcie się sytuacji spod kontroli i negatywne następstwa osoby potencjalnie nieświadomej zagrożeń. Jak już chcemy przeprowadzać tego typu sprawdzenia, to z żarówką...
Najłatwiejsze rozwiązanie o którym chyba niewielu wie, jest włączenie szeregowo jak bezpiecznik, żarówkę na 230V w zasilaniu uzwojenia pierwotnego czyli sieciowego. Dobierając moc żarówki bardzo fajnie i łatwo ograniczamy prąd oddawany przez transformator ;-)
Wymień mostek podłącz szeregowo żarówkę 60W i zobacz czy układ ożył.
Żarówki połączyłeś SZEREGOWO, czy RÓWNOLEGLE z transformatorem. Przy połączeniu SZEREGOWYM nie mogło wywalić bezpieczników bo żarówki ograniczały prąd. Narysuj lub prześlij fotkę jak to podłączasz. Mam przeczucie graniczące z pewnością że podłączyłeś to równolegle...
A o co chodzi z metoda na żarówkę? Podejrzewam że chodzi o ograniczenie prądu zwarcia i unikniecie wyłączenia zabezpieczenia lub spalenia bezpiecznika. W momencie podłączenia urządzenia do zasilania gdzie w obwodzie zasilania jest szeregowo włączona żarówka i gdy jest zwarcie w urządzeniu zapali się żarówka swoją prawie max mocą i unikniemy wyłączenia...
Prawie na pewno przebity jest klucz sterujący transformatorem i może jakieś okoliczne elementy. Żarówka włączona szeregowo z zasilaczem wyeliminuje słowo "prawie". W przypadku bezpieczników nie określa się mocy i z pewnością nie określa się jej z pisownią angielską (watt) lub polską (wat).
Zatem jest tak jak się obawiałem, ale można będzie domniemać o ile nie znajdzie się ktoś kto właśnie takowy ma. Czy tam nie jest (była) dioda z przedziału 3V3 do 5V1 skoro kondensator elektrolityczny 2200µF jest na 6,3V. Przy złączu wyjściowym (piny są zmostkowane po dwa) to można przyjąć tylko jedno napięcie wyjściowe i to nie większe niż 8V...
sprawdź kondki czy nie robią zwarcia tranzystory i ten element co ci wyleciał a powietrze to o ile sie nie mylę termistor którego rezystancja spada jak sie nagrzewa lub warystor ale pewny na 100% nie jestem który to z nich jestem na pewno jeden z dwojga za to wiem właśnie po co on jest. A no po to żeby właśnie nie spalić bezpiecznika i mostka przy włączaniu...
Twój rysunek to połączenie równoległe, które może ci... Zniszczyć bardzo szybko te zasilacze. Tu będzie inaczej. Po pierwsze upewnij się np omomierzem, że czarne przewody i obudowy nie są połączone razem. Potem będzie nieco inaczej niż myślisz: http://obrazki.elektroda.pl/2395623500_1... Dla sprawdzenia czy w ogóle tak się da, włącz...
wartość napięci jaka na nich widnieje jest inna niż ta wartość która jest podana na płytce Jak mierzysz i gdzie(schemat)? nie wiem na którą wartość patrzeć przy kupnie nowego. A co do napięcia ma wartość bezpiecznika? NIC. Ma być bezpiecznik 630mA (0,63A) i tyle. mam podłączyć żarówkę szeregowo do kabla zasilania jeszcze przed transformatorem? A co...
Przyczyną może być wadliwa lub nie właściwie dobrana żaróweczka. Jeśli mógł bym doradzić spróbuj zamiast żaróweczki użyć połączonej szeregowo: diody luminescencyjnej, diody prostowniczej oraz rezystora-mniej awaryjna kombinacja niż starodawna żaróweczka :)
Dziękuję za radę jutro spróbuje to zrobić mam nadzieję że się uda. Dodano po 17 A nie było by bezpieczniej dać żarówkę np 60W szeregowo zamiast bezpiecznika?
Było bez sensu. Kontrola prądu jest realizowana po pierwotnej stronie. Transoptor wraz ze współpracującymi elementami służy do kontroli i stabilizacji napięcia wyjściowego. Nie wolno Ci więc zrobić przerwy ani w gałęzi kontrolowanej - w tym wypadku +B - ani zasilającej układ kontroli - tutaj z D952. Nie wiem gdzie wpinasz szeregową żarówkę. Jeśli zamiast...
Literówka się wkradła. Niby BD911/12 to zamienniki, ale nigdy mi nie pracowały prawidłowo. A powiedzcie mi tak jak krowie na granicy co i jak chodzi z tą żarówka do sprawdzania wzmacniaczy? Gdzie i jak się wpiac Szeregowo w pierwotne uzwojenie transformatora. Zabezpieczysz się w ten sposób przed dalszymi usterkami.
Jeden do + a drugi do przełącznika prawo-lewo? (chodzi mi o kierunkowskazy) Dobrze kombinujesz ! Przerywacz jest podłączony szeregowo w przewód od + do przełącznika a już z przełącznika na żarówki prawe i lewe . Plusa weź za bezpiecznikami nie wprost z akumulatora . A najlepiej po stacyjce aby nikt nie włączał kierunków na postoju gdy jest wyłączony...
Musi to być przedewszystkim taka zwykła żarówka z zarnikiem, na 60 lub 80 Watt. Najlepsza by była 100 watów ale takiej juz nie dostaniesz w sklepie. Dajesz ja w oprawę i przewody od oprawki trzeba połączyć szeregowo z uzwojeniem pierwotnym transformatora. Jeżeli po stronie pierwotnej transformatora masz bezpiecznik to go wypinasz i w to miejsce przypinasz...
Wymieniłem wszystkie diody oraz kondensatorki do nich równoległe w mostku prostowniczym. Wymieniłem też STR5412 oraz wszystkie elementy w jego obwodzie(rezystory , kondensatory). Odpiąłem wszystkie gałęzie z wyjścia STR5412 (nóżka 4) tak że został tylko kondensator filtrujący. Na wyjście jako obciążenie wpiąłem żarówkę 75W.Zamiast bezpiecznika wstawiłem...
Dlatego, 2 żarówki z lodówki 230v 15W szeregowo, i jakiś wygodny przycisk / przełącznik z pomijaniem, a najlepiej to mieć stanowisko z wydzielonym gniazdem, bezpiecznikiem B 6A , mniejsze szanse na latające tranzystory. Pozdrawiam.
Żarówki będą świecić cały czas jak je połączysz wg tego schematu.Wyłączniki łączy się szeregowo z żarówką .Takie połączenie jak na schemacie nic nie daje bo wyłączniki są bezużyteczne.Co do schematu poszukaj w necie przy okazji masz szansę czegoś się nauczyć.Przed całym obwodem należy wstawić bezpiecznik żebyś między innymi nie puścił z dymem altanki...
Mierząc elementy, które podałem w poście wyżej do prądu podłączoną miałem tylko płytkę zasilającą. ST/BY jest, wszystko tutaj się zgadza. W jaki dokładnie sposób podłączyć te żarówki? Rozumiem, że szeregowo tak jak bezpiecznik? Jak bedzie zwarcie to będzie świecić? Są 2 bezpieczniki... :)
Obie kolumny nawinięte są identycznie. Pierwotne 127V z odczepem na 110V. Przy zasilaniu 127V uzwojenia były łączone równolegle, 220V szeregowo uzwojenia 110V. Jeśli nie potrzebujesz na wyjściu 60V możesz połączyć szeregowo całość uzwojeń pierwotnych. Opanuj najpierw stronę pierwotną. Najlepiej ale przy pomocy żarówki 200W włączanej szeregowo z uzwojeniem....
Na podstawie zdjęcia, na tyle ile tam widać, wstępnie proponuję tak: https://obrazki.elektroda.pl/4887942700_... Dobrze widzę, że masz tam 3 łańcuchy niezależne? LED-y czy żarówki? Jeżeli się okaże, że ścieżka "-" z mostka prostowniczego ma ciągłość pod białym układem to bym końce trzech łańcuchów bez bawienia się w zwory przelutował...
W telewizorach CRT z szeregowym zasilaniem zdawało egzamin a we wzmacniaczach i radioodbiornikach to raczej żarówka wpinana w miejsce bezpiecznika po stronie niskiego napięcia.
Dzięki za podpowiedź ale jak pisałem wcześniej rozebrałem deskę i była spalona tylko jedna z czterech żarówek--dlatego zapytałem czy możliwe jest połączenie szeregowe tych żarówek.---także problem tkwi w czym innym--a może wiesz jaki bezpiecznik odpowiada za podświetlenie
Wstaw szeregowo żarówkę, gdyby jednak diody miały inną polaryzację. http://obrazki.elektroda.pl/3242738700_1...
Pomiar rezystancji możesz sobie darować. Na początek podłącz szeregowo żarówkę reflektorową między słupek + akumulatora a klemę +( oczywiście przy zdjętej klemie) i obserwuj jak świeci przy inicjacji poszczególnych odbiorników tam gdzie świeci na ful to prawdopodobnie jest zwarcie , znajdź bezpiecznik tego obwodu . Wepnij żarówkę zamiast tego bezpiecznika...
Jestem początkującym i uczę się na błędach, więc czasem jak coś robię to niechcący umiem zrobić zwarcie. Jeżeli robisz eksperymenty, to w przedłużaczu zastosuj dodatkowy bezpiecznik automatyczny (łącznik nadprądowy), np. 6A. Poza tym poczytałem trochę i czy żarówka połączona szeregowa z gniazdkiem by pomogła? Jak tak to jak zrobić to prawidłowo? Takie...
szeregowy bezpiecznik bezpiecznik szeregowy żarówka połączyć szeregowy
lm358 histereza automapa głosy z18xe wymiana silnika
Czujnik MAP – funkcja, skutki ominięcia, objawy usterki, prawo, Bosch, MEMS, OBD-II Toyota Starlet 1.3 1998 – czujnik MAP Denso 89420-10010, objawy, diagnostyka, wymiana