Tak na szybko https://obrazki.elektroda.pl/2264878400_... Potrzebujesz np. przełącznika suwakowego podwójnego
Nie przejmuj się spalonymi żarówkami, szeregowo z nimi włącz żarówkę wolframową dobierz by świeciła czerwono, gdy już polowa wysiądzie to wyrzucisz.
Przez drugą taką samą żarówkę szeregowo?
Włączyć ale nie bezpośrednio do sieci, tylko przez żarówkę szeregowo.
Tylko pamiętaj dwie żarówki szeregowo.
dalej nie kumam, kojarzy mi się to z tym jakbym mógł ładować akumulator 12 V, 1 A prostownikiem który podaje 6 V 2 A. Uruchom szare komórki :) Akumulator ma bardzo mały opór ale określony. Ma też określone napięcie (własne) zależnie od stopnia naładowania. Napięcie nieobciążonego akumulatora jest równe jego sile elektromotorycznej SEM. Aby ładować...
Może żarówki szeregowo do napięcia? https://www.swiatloonline.pl/zarowka-hal...
Tu nie masz wrysowanej diody. Możesz przez żarówkę szeregową zasilić cewkę raz w jedną raz w drugą i może się dowiesz czy jest dioda w środku. 13Ω 12V to prawie 1A i 12W, sporo, ale do dużych prądów - mocne cewki. Swoją drogą sprawdzenie styków żarówką to jak najbardziej dobry pomysł.
Prawdopodobnie masz możliwość przedłużenia stąd trzy żyły, zwierając na próbę zrobisz zwarcie do prób niezbędna żarówka szeregowo na zasilaniu.
Zrób jak pisałem, żarówka szeregowo z zasilaczem albo poprostu w miejsce tego rezystor i podłącz do sieci, jak żarówka zaswieci się mocnym światłem to uszkodzenie po stronie pierwotnej, pewnie tranzystor o coś w jego okolicy bądź jego sterownik.
stworzyłem stanowisko uruchomieniowe w wykorzystaniem żarówki podłączonej szeregowo, aby spokojnie testować sprzęty. Stworzyłeś i nie masz pojęcia po co i jak ma to stanowisko działać. Zacznij od poczytania jak działa takie zabezpieczenie w postaci żarówki a potem się martw.
Trzy sposoby: 1. Transformator 100-110VAC/500VA, z tego prostownik i zasilać 8 żarówek szeregowo przez regulator tyrystorowy. 2. Transformator 50-55VAC/500VA, z tego prostownik a zamiast tyrystora - układ z regulacją PWM zasilający równoległe 2 gałęzie po 4 żarówki szeregowo. 3. Transformator 100-110VAC/500VA ale zasilany z regulatorem na triaku szeregowo...
Możesz spróbować tylko z samą żarówką połączoną szeregowo ok. 75 - 100W (żarówka oczywiście tradycyjna).
Tak, jest OK - teoretycznie, przy pewnym założeniu. To zadanie szkolne, teoretyczne - w którym nie uwzględniono efektu dużego współczynnika temperaturowego rezystancji żarówek. Otóż w praktyce tak szeregowo połączone żarówki 110V włączone do 220V będą mieć inne rezystancje niż obliczone. Zauważ, że np. na żarówce 40W będzie 133V - sporo więcej niż jej...
Jeśli mogą one być dowolnego typu to wystarczy połączyć trzy żarówki szeregowo (jedna żarówka na napięcie około 3V przy prądzie niższym/równym 60mA) i trzy takie gałęzie równolegle. Zasilacz będzie pracował na pograniczu swojej wydajności. Problemem będzie zdobycie takich żarówek.
Można dać zwarcie zamiast dławika na czas naprawy, a jeszcze lepiej podłączyć w jego miejsce żarówkę 230V/60W. Albo zrobić zwarcie a żarówkę szeregowo z całym zasilaczem, i dopiero do sieci.
A między które połaczenie wstawić żarówkę (rozumiem dla zabezpieczenia)? Żarówkę szeregowo w zasilaniu. W jeden z przewodów AC. Oczywiście żarówka to ma być żarówka , a nie ledówka czy świetlówka. O mocy przynajmniej 100W.
Żarówka kosztuje poniżej złotówki, a Ty budujesz armatę na wróbla. Ten sam efekt (bez elektroniki) uzyskasz z uzwojeniem przekaźnika włączonym szeregowo z włóknem żarówki głównej. Bardziej ambitne jest dodanie z włóknem żarówki szeregowego termistora NTC, będzie trwało parę sekund "rozświecanie" się żarówki, ale pamietaj o grzaniu się tego elementu!
Tak ma iskrzyć bo tam ładuje kondensatory, podłącz to z żarówką 21W szeregowo żarówka powinna błysnąć i zgasić się gdy nie ma obciążenia, czyli gdy nie grają głosniki, jak nie zgaśnie to prawdopodobnie uszkodzony scalak.
Kolega ma omomierz żeby posprawdzać przejścia? Może tak. Jak nie ma kolega takiego miernika pod ręką, to może ma żarówkę 12V 5W? Połączy kolega tę żarówkę szeregowo z układem i jak będzie zwarcie, to ona zaświeci. Prąd LED nie wywoła świecenia tej żarówki. Na zdjęciu kóry to łącznik główny i które kable zasilające połączone z baterią?
Może nie ma dobrego połączenia gdzieś na złaczce, miernik pokaże napięcie ale prąd może być znikomy. Sprawdziłbym dwiema jednakowymi żarówkami połączonymi szeregowo czy zaświecą wtedy będzie pewność, że na dachu jest ok.
Powinien być odpowiedni, jak brak schematu to wstaw taki z zasilacza atx jak moc przybliżona.😉Ale sprawdź pozostałe elementy w tym tranzystory strony pierwotnej bo znów będzie ogień😀Możesz użyć zwykłej żarówki szeregowo dla zabezpieczenia uruchamiania.
Za niskie napięcie nie sprawdzisz tak diody. Podłącz żarówkę 15W szeregowo z diodą i 230V z sieci, żarówka ma mrugać i świecić połową jasności.
Łącząc żarówki szeregowo nic nie zepsujesz , będą świeciły dużo słabiej i bardziej czerwonym światłem . Podłączenie więcej niż dwu żarówek w szeregu nie ma sensu gdyż prawie nie będą świeciły , za to będą grzały :D
Jaki mam przydział mocy? nie wiem, a zabezpieczenia standardowe. Pralka chodzi więc myślę że ten transformator też powinien. Jeśli pralka działa normalnie to ten transformator również, bez żadnego ale. Podłącz transformator przez żarówkę szeregowo z 230V. W razie pomyłki żarówka się zaświeci i nie przepali bezpieczników. To najprostsze rozwiązanie...
Nie prościej wymienić żarówkę w reflektorze na 12V? Można podłączyć 2 żarówki szeregowo lub zastosować rezystor. R- wartość rezystora => R=U/I => U=6V I= (pobór prądu lampy). Moc rezystora - P=I*U.
Cewka rozruchowa jest wewnątrz agregatu. Zasilanie L i N na dole schematu. Styki na termostat zwierasz. PTC, to tak zwany pozystor. Rezystor który zwiększa swoją rezystancję wraz ze wzrostem temperatury. Tutaj pełni funkcję włącznika rozruchu. Po włączeniu zasilania prąd płynie przez uzwojenie główne oraz przez rozruchowe poprzez PTC. Po krótkim czasie...
Zmierz napięcia wtórne obu transformatorów bez obciążenia. Później możesz obciążyć żarówkami 12V 45W (samochodowe) i zmierzyć napięcia pod obciążeniem. Tylko dwie żarówki szeregowo (12V+12V). Będziesz widział jakie dają napięcia czy są różne czy prawie identyczne. Jak będzie duża różnica to nie będzie dobrze.
szeregowo żarówką
Można by obciążyć accu żarówkami samochodowymi 2 żarówki połączone szeregowo i kontrolować napięcie.
http://obrazki.elektroda.pl/5940415100_1... Użyj tego na czerwono wyprowadzenia masz opisane i użyj żarówki szeregowo przy zasilaniu najlepiej takiej 60W na 220
Chcesz wykrywać uszkodzoną żarówkę, w "sznurze" szeregowo połączonych ?
Teoretycznie wygląda to tak jeżeli obniżysz napięcie U o połowę to prąd I wzrośnie o tyle samo więc i moc W zostanie ta sama. Faktycznie szerzy Kolega, powyższe zdanie jest nieprawdziwe. Było by prawdziwe gdyby żarówka miała jakiś wbudowany "rozum" i utrzymywała poziom pobieranej mocy niezależnie od napięcia zasilania. Idąc tropem powyższego stwierdzenia,...
Skoro zapala się i gaśnie to znaczy że nie ma zwarcia a kondensatory normalnie się naładowały.Możesz uruchomić zasilacz zwierając zielony przewód do czarnego.
Chłopie, gdyby zliczanie zużycia prądu było w szeregówce tylko z jednego, pierwszego urządzenia to wpieli bysmy sobie zaraz za licznik energooszczędną zarówkę 5W a potem pralkę i były zajefajne rachunki z elektrowni. No pomyśl trochu :-) Szeregówke masz ot by w instalacji domowej gdy przewód pradowy leci od gniazdka do gniazdka. Gdy w jednym pierwszym...
Podświetlenie w panelu zasilane jest napięciem o wartości 10,5V. W obwodzie są dwie żarówki połączone szeregowo na napięcie 5V . Można zastosować żarówki 6V jednak będzię słabsze podświetlenie.
Chciałbym zbudować tester do narzędzi na 230V z żarówką wpiętą szeregowo tak aby po włączeniu narzędzia zaswieciła żarówka a nie właczalo się narzędzie. Jak to najlepiej zrobić? Najprościej? Wystarczy żarówka 15W/230V wpięta szeregowo w obwód ale to ci nic nie da bo zarówno przy sprawnej wiertarce czy pile jak i narzędziu ze zwartym uzwojeniem silnika...
Co do pytania, to jest taka możliwosc. Wystarczy dwie 30W żarówki połączyć szeregowo, to samo z innymi. Ważne, żeby moc całkowita zestawu żarówek nie przekroczyła dopuszczalnej mocy, czyli 60 oraz 100W.
Jak będzie zwarcie to żarówka będzie mocniej świecić. A jak będzie ok to podczas podłączenia na chwile żarówka zaświeci mocniej i po chwili będzie świeciła normalnie. Żarówka włączona szeregowo pełni funkcję zabezpieczenia.
Co to za model? W końcówkach jako rezystory emiterowe obecnie są zazwyczaj zwykłe cermetowe 5W. Bez znajomości budowy stopnia wyjściowego w danym egzemplarzu ciężko zgadywać czy odpali bez końcowych, to akurat możesz nawet zrysować. Najlepiej odpalać poprzez żarówkę szeregowo z zasilaniem. Jak masz oscyloskop, to nie będzie problemu z prądem spoczynkowym....
No tak, 120V ale jak chcąc podłączyć ją do sieci, musisz użyć dwóch takich żarówek połączonych szeregowo. Jak chcesz próbuj ale uzyskany efekt mi się nie podoba... Pozdrawiam
Witam, w tej ramce na dole nie jest napisane jak mierzy sie ampery.Podłączam np. żarówkę szeregowo z zasilaczem i multimetrem i nie mierzy mi amperów.Co mam zrobić?
Witam https://obrazki.elektroda.pl/6073911800_... Do testu żarówkę łączysz szeregowo z naświetlaczem LED. Można dać żarówkę większej mocy. PozdrawiaM.
A może szeregowo bez transformatora tylko sam prostownik? Jaki proponujecie prostownik?(12V) Żarówkom prostownik jest zbędny. Rownie dobrze świecą zasilane prądem przemiennym. Jaki proponujecie Regulator?PWM? Są różne na allegro sciemniacze/regul obr silnika/ ale na 230V Najtańsza opcja: dwadzieścia (jednakowych!) żarówek szeregowo, do tego regulator...
.... odpal zasilacz przez żarówkę podłączoną szeregowo 40W / 230V i już będziesz wiedział!
posobnik jest to opornik włączony szeregowo w tym przypadku do akumulatora żarówka 12V / 21W włączona równolegle ( czyli jako bocznik ) pobiera prąd około 1,75 A Ze względu na duże straty mocy (21W) takich układów praktycznie się nie stosuje
Czyli w puszce włącznika światła chcesz to zamontować. A puszkę masz płytką czy głęboką ? Jak światło jest wyłączone to na włączniku mamy fazę i zero przez żarówkę, więc bez problemów się uda. Poczytaj Sobie te tematy : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic11... http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic90... Pozdrawiam
Były takie żarówki (do szeregowo łączonych oświetleń), które miały "takie cuś :wink: " wewnątrz żarówki które pomimo spalenia włókna żarówki nie przerywały ciągłości obwodu. Do czasu, bo im więcej spalonych (nieświecących) żarówek tym częściej się paliły pozostałe świecące, przy przekroczeniu pewnego limitu spalonych to już lawinowo.
Podpowiedź: do policzenia całkowitego oporu wystarczy napięcie zasilania i prądy żarówek. Żarówka 4 połączona szeregowo z rezystorem R3 Chyba z R4.
Witam !! Chciałem nieco odświeżyć temat, ponieważ mam podobny problem co autor tematu. Posiadam czujkę z odzysku, nie ma żadnych naklejek itp. - posiada 6 przewodów - 3 białe, pomarańczowy, zielony i niebieski. Są podłączone do 2 kostek na ukłądzie. Tutaj foto: http://img703.imageshack.us/img703/5757/... Jakaś podpowiedź co, gdzie i do...
Po wymianie podłączaj zasilanie z szeregową żarówką jako zabezpieczeniem.
Jak takie "żarówki" funkcjonują, pokazuje poniższy [url=https://www.youtube.com/watch?v=MHW...
Może prościej, z takim samym wynikiem: dioda i równolegle żarówka (dla rozładowania żarówka ogranicza prąd, prąd ładowania płynie przez diodę omijając żarówkę). A lepiej dodać jeszcze drugą żarówkę, szeregowo z diodą - żeby prąd ładowania też ograniczać. I tylko trzeba policzyć, jakie żarówki.
Jeśli nie jesteś pewny działania układu to nigdy nie wpinaj go bezpośrednio do sieci, używaj żarówki włączonej szeregowo w kabel zasilający wtedy nic nie spalisz. Masz 50zł nauczki;)
Żarówka szeregowo z radiem. Musisz sobie przygotować odpowiedni przewód z oprawką.
Zanim się zabiorę za resztę (i tak muszę kupić te bezpieczniki) Już któryś raz piszą Koledzy by użyć żarówki włączonej szeregowo zamiast bezpiecznika.
Witam. Sądzę iż jesteś świadomy tego, że to może nie ostatni element, który może być uszkodzony i potrzebne będą pomiary wszystkich elementów po stronie pierwotnej zasilacza... Bezpiecznik, który Masz spalony (daj jakieś 3A lub 3,15A), a potem pomiary i następnie wstępne podłączenie zasilacza do sieci ~230V. Poprzez żarówkę szeregowo wpiętą do tej sieci...
Po dokonaniu pomiarów i po ponownym przylutowaniu transformatora do płyty sterującej, transformator zaczął pracować. (było słychać bardzo głośne buczenie i wibracje.) Po paru sekundach pojawił się niewielki dym z okolicy gdzie znajdują się diody. (patrząc od strony suwaka, czy też diody, jest to lewy dolny róg.) To miejsce było przez chwile ciepłe,...
Proszę o doprecyzowanie o co chodzi z "żarówką szeregowo". Moja wiedza "elektryczna" jest mocno uboga:) Próbowałem coś znaleźć w Internecie ale się nie udało. Po co w ogóle jest tu jakaś żarówka potrzebna?
W poście #5 zwróciłem uwagę, że opraw jest 14 a nie 13 ale autor o tym milczy. Do tego żarówki są bliźniaczo podobne do tych co stosowano w lampkach choinkowych, a tam często w jednej z opraw stosowano "przerywacz". Jeszcze jedno, wszystkie żarówki łączone szeregowo muszą byc jednakowe, o jednakowych parametrach. Moc, prąd i napiecie muszą być identyczne,...
Jak już żarówką na 230V to już lepiej 500W albo 4-5 szeregowo połączonymi żarówkami ale na 12V powiedzmy 21W.
Tylko nie rozumiem tego, że żarówka (U=230V i P=70W) ma też I=0,3A i się nie przepala.
Złącze żarówki Wesem powinno mieć oznaczenia na obudowie. Masa przychodzi na zacisk 31, światła mijania to 56b, światła drogowe 56a. Zwróciłem uwagę na prawidłowy kierunek montażu złącza Wesem na żarówkę, ponieważ wiele osób myli, ponieważ otwory w plastiku sugerują inaczej i tak też się da zamontować... Wówczas masa przychodzi na niewłaściwy zacisk...
Mam dwa pytania Pierwsze to czy mogę odpalić wzmacniacz bez tych końcówek Toshiby? Mam termowizje pod ręką i chciałem sprawdzić może tym sposobem co się grzeje, może coś się ruszy Drugie pytanie to gdzie podłączyć żarówkę szeregowo? Zamiast bezpieczników? Tylko że są 4 po 30A
Czy mi się wydaje czy żarówka jest połączona szeregowo z cewką przekaźnika? Raczej to nie zadziała.
Żarówkę podpina się szeregowo z zasilaniem sieciowym.
Dajesz szeregowo z żarówką NTC 10 ohm i masz soft start.
Mam 3 multimetry na każdym to samo, więc raczej dobre są, jeden z kolegów sugerował 2 żarówki szeregowo to by zaświeciły coś przynajmniej - a tu nic a niebo czyste
Podłącz wzmacniacz przez żarówkę 230V 60W (szeregowo z zasilaniem). Żarówka będzie się świecić lub żarzyć . Sprawdź na bezpieczniku B101 i B102 czy jest 0V. Jeśli na którymś jest więcej do sprawdzenia wszystkie półprzewodniki i kondensatory w stopniu, w którym na bezpieczniku jest napięcie > lub < od 0V. Sprawdź czy rezystory nastawne 470 ohm...
Chciałbym zasilać to z transformatora 24v 11A , więc zapas napięcia i prądu jest. To oznacza szczytowe napięcie ze 33V, i średni spadek napięcia na układzie ograniczającym prąd około 13V, może nieco więcej przy mocno rozładowanym akumulatorze - a więc moc strat z 80W. Rozsądne jest użycie żarówki - można by włączyć zwykłą żarówkę szeregowo po stronie...
Żarówka 40-60W szeregowo z zasilaczem. Czy w miejsce bezpiecznika, czy na przewodzie zasilającym, wszystko jedno, aby prawidłowo.
Witam. Włącz szeregowo żarówkę 12V/21W lub 12V/45W. Pozdrawiam.
Ten wzmacniacz i niższy model pma700V, bardzo łatwo się wzbudzają. Szczególnie ważny jest stopień napięciowy podczas naprawy. Objawy które opisałeś powyżej ewidentnie na to wskazują. Myślałem, że miałeś we wzmacniaczu same oryginalne tranzystory, a nie podróbki. Napisz które tranzystory wymieniłeś w stopniu napięciowym i na jakie je wymieniłeś. Tranzystory...
Nie ma opcji na zwarcie z szeregowa włączona żarówka, chyba ze podłączyles równoległe.
Włącz szeregowo żarówkę samochodową, ograniczy prąd a póżniej praktycznie nie będzie wpływała na jasność świecenia.
Szanowni koledzy zapomnieli chyba o najprostszym rozwiązaniu stabilizacji prądu ładowania... Włączona szeregowo żarówka. Zmienna rezystancja jej włókna w funkcji poboru prądu przez obciążenie... :idea:
Cześć, mam tę ładowarkę i chcę ją naprawić. Mój główny bezpiecznik przepala się. Kiedy podłączę żarówkę szeregowo z bezpiecznikiem, mruga tylko w odstępach około 1 sekundy. Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak przepływa obwód w tej ładowarce? Mam może 5-6 sztuk i każdą chcę naprawić. Dzięki.
W nowej kostce są cztery połączenia, więc pewnie jeden to wspólny "neutralny", a pozostałe 3 to "faza" dla poszczególnych biegów. Na fotce widzę tylko 3 . Ale który jest który? Podłącz poprzez żarówkę 200W ( szeregowo ) i rozkminisz .
Napisz który żarnik - pozycyjny, czy stopu. Jeżeli pozycyjne to nie ma masy w tej lampie. Wtedy obwód zamykany jest przez masę żarówki i szeregowo przez włókno światła pozycyjnego... Bynajmniej najpierw sprawdź, czy masz masę na tej lampie. Pozdrawiam
Chyba ta szeregowa żarówka tu miesza, jest za małej mocy, podłącz bez niej skoro już usunąłeś zwarcie na mostku.
_jta a nie miałeś na myśli połączenia żarówek szeregowo? Bo to by sprawiło że żarówka 12V by się nie spaliła i spadł by prąd ładowania. I mam jeszcze takie pytanie czy układ juzefag załączy się przy zwarciu R9 wtedy gdy akumulator ma np. 1V?
Oto pytanie testowe z egzaminu na studia - proste ale wielu miało z tym problemy - pozwala zapoznać sie z prawem w praktyce . Dwie żarówki 220V o róznej mocy połączono szeregowo . Która żarówka zaświeci jaśniej ?
2 żarówki szeregowo połączone samochodowe 5W np.
Witam. na wstępie trzeba sprawdzić miernikiem czy żarówki są połączone szeregowo czy równolegle jeśli szeregowo to 6voltowe ostatnio wymieniałem w panelu daewwoo były po dwie w szereg zamontowałem 6v i było ok.
Zatem moje podejrzenia były słuszne, a przynajmniej tak można domniemać po tym poście powyżej! Gdy chcesz wiedzieć, ale na stole warsztatowym czy nie ma jeszcze jakiś anomalii w płycie PCB (żarówkę podłączasz szeregowo do sieci 230V), ale gdy Masz już wszystko ok. i żarówka nie świeci na stole :idea: Podłączasz okablowanie sterownika do suszarki, ale...
Sprawdź świece żarowe, ale zrób to za pomocą amperomierza i żarówki H7 lub H4 szeregowo
Wstaw żarówkę o tych samych parametrach: https://www.google.pl/search?q=żarówka+r... Wygląda na to, że żarówka włączona jest szeregowo z uzwojeniem pierwotnym dlatego inna żarówka może powodować nieprawidłową pracę lutownicy.
Podłączać szeregowo z żarówka 100w. Będzie bezpieczniej.
Podejrzewam, że na żarówka na 230V Potencjometr się nienadaje Najprostrzy ściemnaicz to włączenie szeregowo z żarówką dioda prostownicza np .1N4004, 1N4005, itd - regulacja jest niestety skokowa
Z moich notatek na temat transformatorów z odzysku na temat TS120/13: moc: 120VA napięcie pierwotne: 220V napięcia i prądy wtórne: 2x 25,6V 2,2A 2x18,5V 0,1A wymiary: 110x87x50,5 mm. Wynika z tego że powinien mieć więcej wyprowadzeń (ale raczej nie musi jak to jakieś zamówienie specjalne czy coś). Jak to podłączyć do sieci? Ja bym szukał (co nie znaczy...
Moduł na stół podłączyć zasilanie sieciowe poprzez szeregowo włączoną żarówkę i pomiary, obserwacja, a jak nie masz pojęcia, to serwis.
Grube druty to będą wtórne, cienkie pierwotne, pierwotne zazwyczaj miało wiele wyprowadzeń żeby odczepami regulować prąd. Wtórnych może być więcej, jeśli prostownik był do ładowania akumulatorów o różnych napięciach. Po znalezieniu uzwojenia o największej rezystancji będącego najprawdopodobniej główną częścią pierwotnego można testowo zasilić przez...
Skąd wniosek że powinno być osobne wyjście na kontrolkę? Łączysz żarówkę 12V 2W szeregowo ze stacyjką do zacisku D+ i tyle.
czy mogę to podłączyć bezpośrednio pod 230v???? Wszystko na to wskazuje. Dla bezpieczeństwa przy pierwszym podłączeniu, daj szeregowo żarówkę 230V/10-15 W.
Dokladne sprawdzenie jest możliwe tylko omomierzem cyfrowym, diody w kierunku przewodzenia mają około 1000 omów, a w drugą stronę - nieskończoność, Diody jednej grupy powinny mieć bardzo zbliżoną rezystancję. Sprawdzenie w obwodzie: akumulator-dioda-żarówka (połączone szeregowo) pozwala tylko stwierdzić, czy dioda nie jest zwarta lub przepalona (pomiar...
Dioda / żarówka musi być wpięta szeregowo, a nie równolegle do zacisków transoptora.
rawdopodobnie autorowi chodzi o prąd rozruchowy zasilaczy. Tylko autor tematu to źle nazywa – nazywa zwarciem. Autor pisał o zasilaczach rzędu 240W. Gdybyś bronku miał rację to ja przy swoim 850W musiałbym mieć z B25 na instalacji. A wszyscy ci którzy mają wypasione gamingowe komputery co rusz nie mieli by prądu w mieszkaniach. Autorze, żarówka...
Układ HR1001b obowiązkowo do wymiany oraz te elementy, co poprzednio, nie zaszkodzi wymienić transoptora. Po wymianie testy na żarówce wpiętej szeregowo w zasilanie sieciowe oraz na żarówkach, aby obciążyć wyjście zasilacza i mierzymy napięcia na wyjściu, czy są poprawne.
po podłączeniu obciążenie prądem 1,0A dwie żarówki 12V szeregowo to napięcie na wyjściu spada nieco poniżej napięcia wejściowego. Tradycyjne żarówki są niedobrym sposobem obciążenia dla przetwornicy z zabezpieczeniem. Na pewno nie obciążyłeś wyjścia prądem 1A tylko kilkukrotnie większym. Zmierz sobie rezystancję zimnego włókna żarówki to się przekonasz....
Chcę mierzyć prąd. Szeregowo wpinam amperomierz z obciążeniem np żarówką , żarówka również szeregowo. Chcę sprawdzić wydajność prądową transformatora. Nie mam dostępu do sztucznego obciążenia.
żarówka szeregowo zasilanie szeregowo wpięta żarówka akumulator szeregowo żarówka
klimatyzacja zasilanie pułapka basowa wodomierz magnes
żarówka szeregowo początkujący elektronicy
Mruganie wyświetlacza zmywarki Beko przy otwieraniu drzwi Dualbox nie uruchamia się po ustawieniach fabrycznych