ale czy podłączenie wyjścia zasilacza do akumulatora nie jest szkodliwe? https://www.akumulatoryzelowe.pl/faq/zyw... Teoretycznie może się po zaniku zasilania rozładowywać aku przez zasilacz (zależy od konstrukcji) , ale dioda w wpięta szeregowo miedzy aku a zasilacz rozwiązuje problem.
Wydaje mi się, że akumulatory niklowo-wodorotlenkowe wymagają ładowania impulsowego. Sęk w tym, że nie wymagają takiego ładowania. Co nie oznacza, że takich układów nie można używać. Jednak parametry impulsów ładujących trzeba sobie samemu dobrać eksperymentalnie.
Czy jeśli amplituda tego 100 hercowego przebiegu napięcia łądującego akumulator będzie wynosiła przykładowo 18V czy z czasem popsujemy akumulator? Jaka jest bezpieczna wartość tej amplitudy? Kolego, nie chodzi bezpośrednio o amplitudę napięcia a o chwilowy prąd płynący przez akumulator. Oporność wewnętrzana akumulatora może być różna (zależy od stopnia...
Według mnie musiałeś podczas nanoszenia poprawek w pliku popełnić jakiś błąd - literówkę. Ewentualnie użyłeś nieodpowiedniego programu do edycji plików (z zapisywaniem BOM). W załączniku masz poprawione pliki, które się u mnie otwierają.
Przed ładowaniem akumulatora żelowego warto przeczytąć: "Parametry ładowania - Producent zaleca ładowanie akumulatorów żelowych metodą stałonapięciową z ograniczeniem prądowym Początkowy prąd ładowania nie powinien być większy niż 0,3 C [A] (zalecany 0,1 C [A] gdzie C - pojemność akumulatora). Napięcie ładowania podczas pracy buforowej powinno zawierać...
Taki akumulator należy ładować prostownikiem impulsowym. http://www.semi.com.pl/faq.html - punkt 19.
Przeniosłem z: Schematu/instrukcji...
Po mojemu bateria padła - zbyt szybko się naładowała. Dokup sobie do tego akumulatora ładowarkę impulsową ( odpowiednia do pojemności aku) Akumulatory żelowe , mają to do siebie , że nie wolno zejść przy nim poniżej jakiejś wartości napięcia - jeśli się mimo to zejdzie - aku ulega degradacji i niestety nic już mu nie pomoże - to nie jest akumulator...
witam pobierznie obejżałem schemat i opis i powinien mieć te parametry.zamiast tl494 może być KA7500 KIA494.Uszkodzone zasilacze znalazłem na złomowisku .
Jeśli to zwykły zasilacz z DC na wyjściu to tyrystory odpadają, bo jak je wysterujesz, to będą "trzymać" puki prąd w obwodzie nie spadnie prawie do zera. Poza tym po co robić dodatkowe układy skoro w samym zasilaczu można zrobić ograniczenie prądu i ewentualnie stabilizację napięcia oraz każdą inną automatykę. A jeśli zasilacz masz gotowy to jaki? Jakie...
Jakie kolory? 2 przewody na akumulator, 1 impulsowy na + cewki zapłonowej.
AKUMULATOR ŻELOWY ToPin 12V 4Ah czy można ładować takie akumulatory zasilaczem impulsowym
Witam odsyłam Cię do lektóry Elektronika dla wszystkich marzec 2004 ,impulsowa ładowarka dużych akumulatorów
Czy można je podłączyć akumulatorem? Z tego co widać nie można - bynajmniej bezpośrednio - bo zasilacz impulsowy daje na wyjściu napięcie symetryczne.
Nie jest. Napięcie akumulatora zmienia się, nie jest stabilne. Układ będzie się zawieszał np. przy włączeniu zasilania sieciowego. Lepiej podłączyć akumulator do stabilizatora impulsowego i za nim odbiorniki. Jako ładowarkę wykorzystać TP4056 jeśli 1A prądu wystarczy do zasilania układu i ładowania akumulatora. BQ2057 daje możliwość ładowania większym...
Co jest powodem takiego zachowania, regulator powinien doładować do zadanego progu, wyłączyć ładowanie i rozładować. A wygląda jakby przy 95% załączał/wyłączał ładowanie. Podczymuje akumulator impulsowym ładowaniem.
Witam Zalecany prąd ładowania dla tego typu akumulatorów i tej pojemności nie powinien być większy od 2.1 Amp, natomiast nie należy rozładowywać poniżej 10.8 V. Ładowarki impulsowe jak najbardziej powinny się nadawać. Z doświadczenia proponuję: 1. Ładowanie takich akumulatorów prądem ok.1 A (im mniejszy prąd ładowania akumulatorów kwasowych/żelowych...
Trudno mi coś powiedzieć o charakterystyce ładowania tej ładowarki, ale myślę, że jest to tzw. metoda ładowania stałym napięciem. Dlatego też podejrzewam, że krzywa ładowania jest taka, że w końcowym etapie prąd jest minimalny i nie da się przeładować akumulatora, jak piszesz "dwukrotnie" jeżeli czas ładowania był dwa razy dłuższy od spodziewanego.
Witam.Będzie ok.
Zmiana napięcia z 6V na 3V za pomocą przetwornicy impulsowej. Nie wiemy jaki akumulator kolega posiada - prawdopodobnie jest to żelowa bateria akumulatorów 6V.
Trudno jest odpowiedzieć miarodajnie na to pytanie. Gdyby np. były włączone wtedy awaryjne to pewnie tak by się wskaźnik zachowywał. Być może, "coś" pobiera prąd stale z akumulatora impulsowo.
Dziękuje za odpowiedź, czyli ładowarka jest sprawna ??. Żarówka jest złym testem ??. Tak jak napisałem wcześniej - podłącz akumulator i sprawdź ... tych ładowarek nie powinno się włączać bez akumulatora !!!
https://obrazki.elektroda.pl/1805849400_... Mam akumulator jak na zdjęciu. Stracił znacząco na pojemności, stąd pomyślałem o zastosowaniu metody https://www.youtube.com/watch?v=nhXpS3sw... Ideą metody jest ładowanie impulsowe prądem 30A przy napięciu 24 VDC z częstotliwością 50Hz. Co myślicie o tej metodzie dla aku żelowych i AGM?...
tylko po co kombinować z akumulatorem i ładowarką jak chyba taniej i prościej bedzie zastosować jakiś zasilacz impulsowy o wydajności prądowej odpowiedniej do mocy napędu.
Ktoś nieumiejętnie odpiął akumulatory i spalił przetwornicę wyrównującą napięcia na aku. Odpięcie dolnego akumulatora załatwia przetwornicę impulsową.
Aha na urządzeniu jest także skala od 5% do 100% ...... Jak to można wyregulować?? Wydaje mi się, że to jest powód tego problemu: Na zdjęciu widać także potencjometr, przed awarią choć zasilacz nowy, troche nim pokreciłęm i ustawiłem ciut wyższe napięcie na akumulator, 14,4 V impulsowe, bylo chyba 14,1! Ustaw tak jak było fabrycznie i zobacz co ci...
polecam GP 2700mAH i dla wygody ładowarke impulsową
"zasilacz 12,5 V prądu przemiennego" - chyba chodzi o transformator - z dalszego opisu. To 12,5 oznacza 12,5 V AC - więc wartość 12,5 wolta to wartość skuteczna czyli szczytowa będzie około 16-17 woltów. Kondensator nie tyle podbije napięcie, co je wygładzi na szczytowym poziomie - w zależności od pojemności. Do eksperymentów może się nada taki układ,...
podpiąć w miejsce akumulatora i odpalić silnik To by było raczej bez sensu bo nic by nie wnosiło w razie problemu. Trzeba by to podłączyć równolegle do akumulatora, no i ty pytanie czy tak można? czy bateria kondensatorów nie rozładuje się wtedy częściowo/całkowicie już na samym podłączeniu do akumulatora?
Cytat z instrukcji: "ładowarka przełączy sie w tryb Standby, gdy napięcie akumulatora < 6V (akumulatory 12V)", trochę się zawiodłem, bo kupiłem ją głównie z racji możliwości ładowania impulsowego dla mocno wyczerpanych akumulatorów.
ogólnie to widzę, że na allegro niektórzy sprzedają takie akumulatory z zasilaczami impulsowymi. Pytanie tylko jak rozpoznać kiedy akumulator się w pełni naładował?
Możesz dać i 10k i nadal będzie 12V - póki nie popłynie PRĄD. Prawo Ohma To nie jest dobry pomysł na ładowanie akumulatora.
Ja odpowiem Ci tak: nie kupuj tego dziadostwa ,gdyż nim nie naładujesz dobrze żadnego akumulatora samochodowego, szkoda pieniędzy!
Tak i to nie w uproszczeniu, tylko tak wlasnie wyglada prostownik ;) Sa oczywiscie tez prostowniki nafaszerowane elektronika, ale to sa prostowniki automatyczne (utrzymujace stale parametry ladowania, wylaczajace sie po naladowaniu, podladowujace aku itp) A zwykly prostownik to po prostu trafo i mostek. Zeby prostownik dawal prad staly (filtrowany)...
Samym zasilaczem nie naładujesz akumulatora.
Problem polega na tym, że ładuje mi akumulatory /impulsowo/ cały czas. Coś chyba nie rozumię do końca. Masz przetwornicę AC/DC, którą zasilasz akumulatorem i jednocześnie on ładuje sam siebie ? Mój błąd, literówka miało być DC/AC
Stabilizator liniowy tej mocy to dość karkołomne zadanie. Lepiej poszukać jakiś porządny zasilacz impulsowy o mocy 1500/1600W.
Ładowarka rzeczywiście pobiera 2A ale tylko podczas ładowania we wszystkich czterech kanałach z maksymalnym prądem ( bodajże 4A na akumulator ), przy mniejszych prądach ładowania prąd pobierany jest znacznie mniejszy i może nawet być zbliżony do 0,5A. Ta ładowarka działa jak przetwornica impulsowa obniżająca napięcie, więc prąd ładowania poszczególnych...
Tak. Sygnalizatora wewnętrznego nie ma. Dodano po 3 Zamówiłem zasilacz impulsowy , akumulator. Jak w tym tygodniu przesyłka dojdzie, w sobotę montaż. O efektach poinformuję tego forum. Puki co dziękuję i pozdrawiam.
Kolega, Niesiu! Nie zawiadomiłeś swoje wymogi do schematu wzmacniacza - potrzebna ci moc, sposób zasilania ( sieć, akumulator, impulsowy zasilacz ), konieczność regulatorów głośności i barwy tonow czy tylko koncowka . Bez wiedzy twoich wymogów dawać rekomendacji to będzie daremny strata czasu .
Stosowanie regulatora MPPT do panela mocy rzędu 100W to wyrzucenie pieniędzy. Ten regulator co najmniej kosztuje 260 brutto + 100 za lcd. Zwykły PWM, który odpowiednio zadba o stan i kondycje akumulatora (impulsowe ładowanie) to wydatek rzędu 65 brutto. Różnicy praktycznie nie zauważysz w dziennej ilości energii przy tak małych mocach pomiędzy nimi....
Po pierwsze za słaby zasilacz , po co tak kombinować nie lepiej odpalić radio internetowe ?? Po drugie co dorabiać wejście jack skoro radio ma wejście na 2xRCA. Po trzecie w kompie jest zasilacz impulsowy a z akumulatora w samochodzie idzie napięcie stałe.
Daj odwrotnie kondensator(plus kondensatora do plusa akumulatora) bo jeszcze wywali...
być może takie działanie to standard (lub wada konstrukcyjna) tego prostownika? Jeśli diody są dobre to może być forma odsiarczania impulsowego akumulatora. Czy to skuteczne to inna sprawa, ale tylko to mi przychodzi na myśl.
Tu masz ładowarki impulsowe do akumulatorów. https://www.akumulatory-zelowe.pl/ladowa...
Jeśli chcesz rzetelnych porad na temat Twojgo obwodu elektrycznego, to koncentrując uwagę na tranzystorze (o symbolu?), bądź uprzejmy nie zasłaniać pozosałej części obwodu i podaj podstawowe informacje o silniku (np. komutatorowy z magnesami trwałymi, czy szeregowy, a może bezszczotkowy) i zasilaniu obwodu (np. zasilacz transformatorowy, przetwornica...
A zdajesz sobie sprawę z tego, że odsiarczanie akumulatora desulfatorem impulsowym może trwać kilka miesięcy? I nie zawsze jest skuteczne?
Znam, znam tę dokumentację, jednak podłączenie zasilania obcego od strony wyjścia nie spowoduje zadziałania ograniczenia prądowego ponieważ spadek napięcia na rezystorze R11 ma znak przeciwny. [Ust<Uwy] Zastosuję na wszelki wypadek diodę schotkiego.
Skoro z Lidla jest do niczego, to trzeba iść do konkurencji i kupić z biedronki. Biedronkowy impulsowo podnosi akumulatory od 1,5V.
Masz na schemacie źle diody podłączone (te na przewodach minusowych). Druga sprawa jaki tam będzie akumulator. - jeżeli samochodowy (kwasowy) na 12v to diody na wyjściu z zasilacza jak i diody przy wyjściu ze złącza przyczepki oraz oporniki obniżyły by napięcie, a akumulator nie doładował by się. Nie jestem też pewien czy zasilacz impulsowy nadawałby...
Jeśli z napięcia 12V obniżymy do 5V stabilizatorem liniowym, to prąd pobierany z akumulatora będzie równy z tym pobieranym przez telefon. Gdy do obniżenia napięcia użyjemy jakiegoś stabilizatora impulsowego, to prąd pobierany z akumulatora będzie dużo mniejszy niż pobierany przez telefon. Najlepsze wyjście to w takim razie stabilizator impulsowy, sprawność...
Nie z innego gniazdka tylko oscyloskop musisz zasilić przez transformator separacyjny 230V/230V lub jeżeli jest taka opcja to z akumulatora.
Jak długo pracuje ten zasilacz ?Jeśli już kilka lat to może być akumulator .
Witam.Uważam,że w tym prostowniku należałoby podać modyfikacji elektronikę sterującą.Obecnie jest inna technologia produkcji akumulatorów i odsiarczania raczej się nie stosuje.Jeżeli moc transformatora jest odpowiednia może być dobry prostownik. Dodano po 4 Odsiarczanie polegało na ładowaniu niskim prądem,chyba 1/40 pojemności akumulatora.
A przepraszam że zapytam-układ który konstruujesz nie ma automatyki przerywającej cykl ładowania po uzyskaniu przez akumulator właściwego napięcia?
Lepiej niz miałby sie uszkodzić. Aby obniżyć prąd ładowania zwłaszcza zaraz po podłączeniu można zastosować rezystor mocy wartości kilku Ω (dobrać doświadczalnie). Końcowe napięcie ładowania zbliży się do max czyli 29,6V po zmniejszeniu się prądu ładowania do bliskiego zera. Rozwiązanie takie będzie też "zdrowsze" dla akumulatorów.
możesz też zrobić to impulsowo na MC34063. pozdrawiam
Możesz próbować - ale tylko i wyłącznie z kontrolą temperatury akumulatorów.
Temat zamykam, problem rozwiązany.
Problem polega na tym, że posiadam stary zasilacz impulsowy 12V 10A i z innych wątków dowiedziałem się, że silnik może nie wystartować przy takim prądzie poprzez występujący przy rozruchu duży prąd. Podłącz przez regulator i sprawdź. Regulator ustaw na np. połowę, ograniczy to prąd rozruchowy silnika.
Ja do ładowania akumulatorów żelowych takich jak Twój używam zasilacza impulsowego 15V/1A od jakiejś kasy fiskalnej. Ze względu na swoją budowę ładnie ogranicza prąd ładowania do około 2A oraz napięcie do 15V. Ani razu nie sprawił mi problemów...
witam, nawet ciekawy ten francuski projekcik. Zdaje sobie sprawę z tego, że są prostsze projekty i ładowarkę używa się "od święta", ale buduje ją z moim siostrzeńcem jako pracę do szkoły i tak utknęliśmy :-) . dzięki za porady, tymczasem walczymy dalej! (at)HD-VIDEO - dokładnie takich ustawień użyłem do programowania, ale dzięki za potwierdzenie słuszności....
Witam. Zbudowałem układ prostownika tyrystorowego do ładowania aku, oraz układ przerzutnika Schmidta z pętlą histerezy. Czy ładowanie aku w ten sposób, że po osiągnięciu napięcia 14.4V na zaciskach przerzutnik rozłączy mi przekaźnik, którego zestyki dam na wyjściu a załączy ponownie gdy napięcie spadnie do powiedzmy 13.8V ? Czy ładowanie akumulatora...
Ale nie byle jaki transformator - podałem konkretny typ, który akurat ma takie parametry, że nie wysuszy akumulatora.
NIE po osiągnieciu 14,4 to ma się wyłączyć. Po co? ma przejść do pracy impulsowej (czytaj cyklicznie) jak akumulator jest naładowany. Do tej wartości pracuje impulsowo. Chyba że dla ciebie praca impulsowa to praca buforowa (czytaj podtrzymanie naładowanego akumulatora). http://serwis.avt.pl/manuals/AVT2715.pdf To dlaczego amperomierz pulsuje bo pracuje...
akumulator 12V od UPS'a I to jest problem. Jeszcze zasilacz impulsowy 24V/48V zasilany z trzech faz by znalazł, a trzy fazy to DC ~560V.
Rozbijanie prądem impulsowym zauważyłem ze słabego akumulatora moze pograżyc jego płyty na maxa.
A czy zawsze trzeba odłączyć klemy od akumulatora , ładując prostownikiem impulsowym aby nie uszkodzić elektronki samochodu.
Nie można podciągać wszystkich akumulatorów pod wspólny mianownik, dla jednych impulsowe ładowanie będzie szkodliwe, a dla innych pomocne. Wszystko zależy od typu akumulatora jaki ma być ładowany. czy wystarczy sam dławik, czy może bez dławika? Dławik pełni rolę nieliniowego ogranicznika prądu. Bez takiego elementu, przy średnim prądzie ładowania znacznie...
Pod pompą paliwa znajduje się elektrozawór ALFB <2800 1/min powinien mieć zaslanie 12-14V >3000 1/min brak nap. 0V.Żeby sprawdzić go dokładnie zdjąć wtyczkę zasilić napięciem 12V z akumulatora impulsowo powinno dać się wyczuć stukanie to znaczy że działa.Jeżeli nie działa trzeba go wymienić.
Witam Czy można ładować akumulator samochodowy zasilaczem stabilizowanym ?? Może ktoś próbował?? Teoretycznie najlepiej jest ładować akumulator impulsowo ale.. czesci kosztuja i prostownik to pewien wydatek zwłaszcza na transformator ;) Posiadam zasilacz stabilizowany regulowany od 0 do 24V prądzik 3A. Teoretycznie powinno się dać tak zrobić po nastawieniu...
Kilka uwag dla chcących się wzorować: 1. Dodawanie na wyjściu kondensatorów jest pomysłem całkowicie bez sensu. Sam akumulator zachowuje się jak kondensator o pojemności tysięcy F, więc to tak jakby ktoś widział sens i skutek we wlaniu szklanki wody do morza. 2. Sam akumulator natomiast lepiej ładować prądem stałym a nie impulsowym To również jest nieprawda.
Czy ten regulator napięcia jest podłączony równolegle z przetwornicą ładującą akumulator ? W moim przypadku jest podłączony równolegle i zasilany wspólnym zasilaczem. Jeżeli mamy prądnicę dobraną napięciem do akumulatora, możemy użyć go jako regulator napięcia. Po przekroczeniu napięcia ładowania będzie się włączać impulsowo obciążenie utrzymując akumulator...
Energia zgromadzona w akumulatorze jest iloczynem jego napięcia i pojemności, więc policz sobie ile energii jest zgromadzone w baterii telefonu, a ile w baterii wkrętarki. Ładowanie w tym przypadku przenosi porcję energii z akumulatora wkrętarki do akumulatora telefonu. Akumulator wkrętarki ma około 7 razy więcej energii zgromadzonej w sobie niż w akumulatorze...
Ja osobiście zastosowałem zasilacz impulsowy.
Witam, Sposób ładowania akumulatorów Li-Po jest mi w zasadzie znany: ładowanie napiciem 4,2V na celę przy ograniczeniu prądu do zadanej wartości, z reguły nie więcej niż 1C. To nad czym się zastanawiam, to czy można te akumulatory ładować w sposób impulsowy? Rzecz w tym, że nigdzie nie znalazłem informacji, czy to napięcie i prąd muszą być naprawdę...
Witam Ładowarka impulsowa naładuje akumulator szybciej, dlatego, że: w ładowarkach, gdzie ładowanie odbywa się prądem stałym, jako bezpieczną granicę ładowania przyjmuje się 1/10 pojemności akumulatora (akumulator np. 10Ah, ładujemy prądem 1A), a w ładowarkach impulsowych, krótki impuls prądu ładowania może być dużo większy bez obawy uszkodzenia ładowanego...
Kamera 12V pobiera niewiele pradu (ok1A) ale będzie miała dostep do sieci dwa razy po pięc godzin tygodniowo. Jest więc potrzeba magazynowanie prądu. Akumulator 100Ah. Żeby go naładowac w krótkim czasie trzeba prądu min 10A. Zasilacz buforowy o takiej mocy Ponad 1 tys zł. Mam prostownik impulsowy 8A do akumulatorów. I teraz pytanie: czy są jakies przeciwwskazania...
czy było warto ... umie chodziło głownie o cos na wzór UPS, magazynowanie w akumulatorach się nie opłaca. tobie mym polecił zmienić Ledy na 12V kupić paneli 300 W i regulator ładowania akumulatora zasilacz impulsowy 500 W z regulacja ustawiony na 12,1 V gdy zabraknie prądu z paneli, obciążenie przejmie zasilacz, nie opłaca się bić cykli lądowania akumulatora,...
Witam mam pytanie ,do znających się na temacie. Chciałbym zamontować zestaw 1,5kW baterii ,wyjście DC do falownika z falownika wychodzi AC 230V do urządzenia 600W 6A . Chciałbym teraz żeby urządzenie korzystało cały czas z energii wyprodukowanej przez baterie a przy spadkach mocy uzupełniało energia z sieci domowej. Montujesz panele, regulator i akumulatory...
Cześć, Mam akumulator Varta AGM 7P06 915 105A 12V 75A 420 DIM z 2016 roku. Niestety akumulator od marca stał nieużywany, a jego napięcie spadło do 2.8V. Od kolegi pożyczyłem prostownik do akumulatorów żelowych (CTEC MXS 5.0), po około 12 godzinach prostownik pokazał błąd, a napięcie akumulatora wzrosło do około 6.6V. Kilkukrotne powtórzenie tej procedury...
Jedyne oznaczenie jakiego nie podałem to wytłoczone w kółeczku ON jeśli dobrze pamiętam. Z tego co pamiętam Bosch ma inne oznaczenia.
Z tego co mi wiadomo trafo z UPS-a należy do przetwornicy impulsowej, która z napięcia akumulatora 12V przetwarza je na 230V i vice versa. Nie wydaje mi się, abyś mógł użyć tego trafo w sieci 230V, sam ostatnio wyciągnąłem podobny ze sprawnego UPS-a, jednak mogę się mylić.
Ja bym dał 4 aku, symetrycznie 24V na stopień mocy i stabilizatory lub zasilacze impulsowe do zasilania napięciówki.
Tak, układ zasilacza jest OK, ale nie ładuje akumulatora impulsowo. Jak chcesz, żeby na jednym wyświetlaczu było wszystko? To znaczy wyswietlacz z 2 rzędami znaków? Masz rozwiązanie sterowania? I to ma być tanie? Taki 1 wyświetlacz kosztuje wiecej, niż cały miernik "830". A masz rezystory klasy 0,1 do miernika? R4 musi być większej mocy, bo płynie przez...
Tak, jak Ty podałeś :D Jednak przeczytaj dokładnie i przemyśl, co Koledzy napisali wyżej. Jeżeli ten zasilacz (jak chyba wcześniej napisałeś) ma służyć tylko do ładowania akumulatorów, to chyba lepiej byłoby zastosować układ impulsowy, lub po prostu prostownik tyrystorowy. To nie jest wcale trudne.
Normalny transformatorowy zasilacz, impulsowy potrzebuje akumulatora żeby stabilnie pracować.
Witam Tak jak piszą koledzy do prostowników nie daje sie kondensatorów. nawet bardzo zcęsto stosuje sie prostowanie jednopołówkowe po to zeby prąd płynący przez akumulator był impulsowy. Jaki akumulator chcesz ładować z tego trafka ?? do samochodowego jak i każdego innego 12V trafo to za mało !! takie akumulatory mają napiecie po naładowaniu ok. 14.4V...
http://www.youtube.com/watch?feature=end... Jako że osobiście jestem laikiem w owym temacie, a wydał mi sie dosyć interesujący, proszę kolegów o wyrażenie swojej opinii.
Dziękuje za odpowiedzi, jednak akumulator nadaję się do utylizacji. Zrobiłem nawet na arduino układ ładowania impulsowego i nic.
Chyba że chcesz regulować napięcie, to proponuję zakup gotowej płytki zasilacza impulsowego na LM2596 za piątala i po kłopocie Jeśli to ma być zasilane z akumulatora, to stabilizator impulsowy. Wyładowywanie akumulatora po to, żeby 1/3 mocy wydanej przez niego zużyć na podgrzanie atmosfery - bezsens. Chyba lepiej dłużej świecić?
A może układ zasilania dody wykorzystać jedynie do zasilania akumulatora, do którego podłączysz mocniejszy stroboskop lub inne źródło impulsowe o większej mocy? Ewentualnie na łódce można dodatkowo zainstalować drugie źródło światła zasilanie z osobnego akumulatora. Miejsce jest, więc chyba się zmieści?
Takie najtańsze "ładowarki" od telefonów komórkowych są chyba poniżej 4zł, i są to zwykłe zasilacze niestabilizowane. Telefon komórkowy ma sam z siebie układ sterowania ładowaniem akumulatora, więc potrzebuje tylko zasilania.
Dziękuję kolegom za uwagi. Proszę jednak o ocenę tego co można np.:na allegro kupić za 50-100zł. Nie chodzi mi o profesjonalne urządzenie do zastosowań w serwisie tylko takie dla niedzielnego kierowcy któremu zdarza się 3-4 tygodnie nie używać auta. Trafiłem już wielokrotnie na tanie chińskie produkty które mnie zaskoczyły jakością. Na uwagę zasługuje...
Ok czyli z tym zestawem który posiadam powinienem podłaćzyć żarówkę i łądować 2-3dni? W specyfikacji urządzenia jest napisane że prostownik utrzymuje optymalny stan naładowania akumulatora łądowaniem impulsowym. Wiec mam nadzieje że sie nada.
witam ponownie mam pytanie czy do tej mojej prądniczki 50A 144V 7.5 KW można zastosować do stabilizacji napięcia i ładowania akumulatorów prostownik impulsowy który zbija napięcie do 24v
Jednak chyba jest z nią coś nie tak bo na wyjściu ma 22V a akumulator jest doszczętnie rozładowany do 9V i nadaje się do kosza Pewnie ma 22V na wyjściu bez podłączonego akumulatora, impulsowa może tak mieć. Podłącz żarówkę 12V21W i zobacz jakie będzie napięcie. Jak pisze w instrukcji służy do ładowania innych akumulatorów niż kwasowe-żelowe i to dużymi...
Tak jak ci mówiłem potrzebujesz dodatkowego zasilacza który będzie na bieżąco ładował akumulator. Zasilacz ten nie może być transformatorowy musi być impulsowy najlepiej 12V 2 lub więcej amper. Yhy, a co kontroler ładowania akumulatorów w UPSie na to powie ? :cry: Nic by się nie stało, bo UPS nie był by podłączony do sieci. Poprostu UPS działał by...
Nie ma czegoś takiego jak za słaby prostownik. Sprawny akumulator będzie ładował się dłużej - odpowiednio dłużej niżby ładowany prądem dziesięciogodzinnym. I o to dluzej mi rowniez chodzi - obecnie juz chyba 5 dni laduje moj AGM 91Ah i konca nie widac. A ja ewentualnie potrzebuje cos, czym moge na fulla naladowac ten AGM w jedna noc, maksymalnie w...
(at)rebellionarts Ależ bzdury i herezje. Agregaty dwusuwowe często generują prąd o niskiej jakości, czyli nieczystą falę sinusoidalną. Zasilacze impulsowe, takie jak ten, którego używasz do ładowania akumulatora, są bardzo wrażliwe na jakość napięcia wejściowego. Jeżeli agregat generuje falę o dużym poziomie zniekształceń (np. falę quasi-sinusoidalną),...
ladowarka impulsowa akumulatora ładowarka impulsowa akumulatora praca impulsowa
honda civic temperatura silnik zerwana plomba gniazdka angielskie
ładowanie lifepo4 plazma protect
Wymiana zamka tylnych drzwi Passat B5 1.9 TDI kombi z szybami na korbkę – instrukcja krok po kroku Xerox WorkCentre 6605 – tryb głębokiego uśpienia, ustawienia Low Power i Sleep Mode