No to po co mi piszecie o stosowaniu mosfetów przy anodach skoro według was problem leży przy katodach. Ja o niczym takim nie pisałem. Zrób to co sugerowałem, czyli sprawdź parametry mikrokontrolera, policz prądy i wnioski nasuną Ci się same, a jeżeli nie to przedstaw wyliczenia.
GND w programatorze i układzie daj na pin 10 Kandy.
Witam ! Czy ten program działa poprawnie ? Jeśli źle działa, wprowadź opuźnienie do każdej pętli If....End if If Command = 1 Then Toggle Porta.0 waitms 500 End If Pozdrawiam. Stefan amator GG6293398
Potrzebuję zrobić chwilowe podtrzymanie ATMegi w celu zapisu kilku bajtów do zewnętrznej pamięci. Mam 7805 zasilający LCD, uC i kilka innych elementów. Niby nie ma problemu, wystarczy dioda za stabilizatorem, za nią zasilanie ATMegi razem z gold capem, albo dużym kondensatorem. Przed diodą dzielnik mierzący zanik zasilania i podający masę na wejście...
Witam Mam 2 pytania. 1. Nie wykorzystuje portu PA w ATmega32. Czy muszę podłączać zasilanie i masę do AREF AVCC AGND ... ? 2. Wyświetlacz 2x16 HD44780, do czego służą piny A K ? Co mam podłączyć do nich ? Pozdr.
Ja już nie wiem, co jest nie tak. Sprawdź kod z tej strony [url=http://mirley.firlej.org/node/445]L... I jeszcze tutaj [url=http://www.elportal.pl/pdf/k10/57_0... Kurcze a PCF ma włączone zasilanie ?
No i nie zapomnij o tych 100nF o których pisał Boski: - dwa tuż przy nogach stabilizatora (0.33uF od wejścia, 100nF przy wyjściu) - jeden 100nF tuż przy nogach zasilających megę - jeden 100nF dla pcf - jeden 100nF dla wyświetlacza Kondensatory powinny być wpięte jak najbliżej nóżek zasilających danych układów.
Kolego, kup sobie to: www.tme.eu/pl/details/tlp250/transoptory... oraz to: www.tme.eu/pl/details/smu01l-12/przetwor... połącz je wg kart katalogowych i nie kombinuj z żadnymi dyskretnymi driverami.
Uściśliłbym to co napisał Tomek wyżej, byś wyciągnął procesor z płytki i podłączył jedynie programator + zasilanie. No i inwestycja w multimetr ...
500 bajtów - to zdecydowanie za dużo. Przemyśl ten algorytm. Przecież te dane nie zmieniają się wszytskie równie często i niespodziewanie. Ja się nie zmieniają to wystarczy użyć odpowiedniej funkcji eeprom_update_block() . Albo zastosować nowość od Microchipa, czyli EEMEM :D Ciekawy wynalazek, choć chwilowo mają małe pojemności. EERAM. Równie dobrze...
Podłącz diodę LED anodą do Vcc z programatora i przez rezystor do GND programatora. Może zamiast do GND to do resetu? Wówczas jeśli programator ocalał, to dioda w czasie programowania będzie świecić. Zasilanie pewnie przetrwało.
Oczywiście, że do zasilania 3,3V tylko Atmega32L - > datasheet. Operating Voltages – 2.7V - 5.5V for ATmega32L – 4.5V - 5.5V for ATmega32 Zasilanie bateryjne, powinno być najblizej pinu VCC Atmegi. ( wraz z dioda, a ona jest troche nadwyraz. 1,5A to za dużo. Dałbym jakąś do 100mA).
Witam, Wiem, datasheet mówi jasno ale może ktoś sprawdził praktycznie czy ATmega32 (zwykła, nie "L") pracuje zasilana 3.3V? Dzięki... robiw
Problem leży w tym że na linii CLK jest dosyć duża częstotliwość i ostre zbocza powodują generowanie dużej ilości zakłóceń. Dodanie kondensatora wygładza zbocza, nie powoduje to błędnego interpretowania sygnału zegarowego ponieważ na wejściu restet jest bramka schmitta.
Pytaj na forum.atnel.pl, autor tego kodu jest tam bardzo aktywny. BTW. Jakim napięciem zasilasz ATmega8 ?
znaczy zapomniałem dopisać że jak próbowałem zaprogramować atmega32 to odwrotnie podłączyłem zasilanie :cry: czy to oznacza że atmegi nadają sie do kosza :cry: ?
a kondensatory filtrujące na zasilaniu procesora są ?
Witam Robię sobie sterownik do pieca...często mnie nie ma w domu więc musi być jak najbardziej bezpieczny. Używam Atmega32. Zasilanie i inne rzeczy w miarę dobrze odfiltrowane...ale gdyby coś się działo załączyłem wewnętrznego watchdog'a. I teraz nasuneła mi się myśl czy on może się też "zawiesić"? Zdarzyło się komuś? Może lepiej dorzucić jeszcze jakiś...
Spróbuj wpisać na początku "Config Porta = Output" i sprawdź czy AVCC (pin30) ma zasilanie. I czy na nóżce 31 jest masa.
Zasilanie niby OK ... dioda na GND układu 7805 jest zbędna i wprowadza spadek napięcia ... sprawdź czy rzeczywiście masz te 5V tam gdzie ono powinno być. Sprawdź podłączenie kostki programatora. Sprawdź czy przy włączonym resecie(RESET->GND) się zaprogramuje. Zalecana wartość rezystora pull-up dla RESET to 22k.
Ja mam zrobione tak, że nie wykorzystuję żadnego konwertera. Mam Atmega32A i SIM800L. Zasilam całość z jednego źródła 4,2V. Pracuje to już dwa lata i bez problemów. Dlatego rozważ sprawę czy nie warto przejść na Atmega32A lub Atmega32L (oba pracują przy napięciu 2,7-5,5V).
Najczęściej takie uszkodzenie następuje z powodu krótkotrwałego podania na wejście napięcia powyżej nap. zasilania uC.
Dodatkowo wyłącz zasilanie ADC i ACI. Poza tym te podciąganie wejść też mi się nie podoba.
Witam wszystkich. Jestem w trakcie projektowania sterownika do akwarium na Atmega32. Potrzebuje na jednym PINie sprawdzać, czy prąd płynie bezpośrednio z zasilacza, czy może z baterii (zasilanie awaryjne). Jeżeli na danym PINie nie ma prądu, znaczy że uC zasilany jest z baterii, wtedy chce ograniczyć prace uC. Jak najprościej i NAJBEZPIECZNIEJ dla uC...
Jaki masz pobór prądu? Jakie masz napięcia i jak rozwiązałeś zasilacz?
Witam. Podczas programowania wcześniej działającego mikroprocesora ATMEGA32 przez przypadek wyłączyłem zasilanie. Po tym, procesor się zablokował i nie można nawiązać z nim komunikacji. Programator to USBasp. Co można zrobić, by przywrócić procesor do działania?
Witam. 1./ w fuse bitach wyłącz JTAG ( używasz pinów jtag ) 2./ piny do przycisków podciągnij rezystorami 10K do plusa zasilania.
Układ będzie zasilany najprawdopodobniej z akumulatora Li-Pol 3s, 11,1 V i oprócz układu trzeba zasilić jeszcze 4 silniki. Rozumiem, że w takim przypadku trzeba będzie zmienić kondensatory na wejściu na pojemniejsze. Bezpiecznie daj po 470uF na wejściu i wyjściu regulatora napięcia. A później to testowanie, czy przy działających silnikach z obciążeniem...
Bo tam ewidentnie trzeba wysyłać słowo 12-bitowe. Nie lepiej bylo wybrać inny przetwornik ? Albo też musisz zrobić programową obsługę transmisji szeregowej nie używającą SPI. Słowo to sobie może mieć nawet w tera bitów, jest to rejestr przesuwny typu SISO. Ważne dla niego są bity, które trzyma w przerzutnikach na wyjściu. Więc gasior_sp dobrze kombinuje....
Jeżeli zasilam atmege8 z tego samego źródła co atmega32 to zasilnia biorę ze złącza ISP łącze przewodami, a z innego to odpinam wtyczkę z atmegi8 i wpinam programator a on jest zasilany z gniazda USB.
Prawdopodobnie dzieje się tak z powodu wahnięcia zasilania - wyświetlacz reinicjuje się w domyślnym trybie jednowierszowym. Popraw zasilanie, albo dodaj do oprogramowania inicjowanie wyświetlacza co jakiś czas.
http://obrazki.elektroda.net/89_12324822... Nie jestem pewien ale to zaznaczone na czerwono w "kółku" to jest chyba stabilizator. Zapodaj zasilanie z zewnątrz (różowa strzałeczka) i zobacz czy ruszy. Winny nie jest raczej stabilizator, bo prawdopodobnie jest to stabilizator na 5V a z USB dostajesz właśnie 5V. Jak poprzednicy zasugerowali,...
Witam, Prosił bym o sprawdzenie schematu zasilania dla mojego układu. uC = Atmega32. Zasilanie stabilizowanym napięciem 5V (stabilizatora nie ma na schemacie). Układ korzysta z wewnętrznego kwarcu (dlatego też nie jest na schemacie podłączony). W układzie wykorzystywany będzie przetwornik ADC z odniesieniem AVCC (Reference = Avcc). Schemat robiony na...
a jakim napięciem ją zasilasz?
Funkcja append powoduje bledy. Wywolujesz ja z parametrem pos rownym 0 wiec: No null-character is implicitly appended at the end of destination if source is longer than num. Thus, in this case, destination shall not be considered a null terminated C string (reading it as such would overflow).
o volatile się zapomniało :P // no tak w przerwaniu :P a ruszasz coś układem? może źle jest cuś przylutowane ? Z taktowaniem może też coś nie tak? Może z zasilaniem? Może to wpływ wiatrów słonecznych ?
Witam, Potrzebuję podłączyć wyjście TX z UART'a ATMega32 zasilanego 3,3V pod max'a232 z zasilaniem 5V i wysłać dane do PC. Jest mi to potrzebne na czas testów do analizy danych na karcie MMC. Docelowy układ nie będzie korzystał z uarta. Wiem że są scalaki max3232 itp. ale w najbliższej okolicy nie udało mi się kupić, a zamawianie jednego elementu przez...
Zwykle wykorzystuje sie piny 2,3 i masa na 5. Na schemacie masz napewno błędnie podłączone elektrolity. Zobacz jak jest w nocie. WIem że aż korci dać elektrolit minusem na masę , ale ma być odwrotnie. Tam powstaje napięcie ujemne, czyli na masie ma być dodatnia elektroda kondensatora. To samo jest z zasilaniem, elektrolit ma mieć minus na zasilanie.
Witam, zastanawiam się nad przerobieniem kilku swoich układów ze standardowego mikrokontrolera w obudowie PDIP na układy z scalakami w obudowie TQFP. Mam niestety zerowe doświadczenie stąd i moje wątpliwości. Układ ten posiada wejścia masy i zasilania na kilku nogach: - masa 6, 18, 28, 39 - zasilanie + 5, 17, 38 Wole zapytać niż później kląć... Czy...
Możesz włączyć wewnętrzne pull upy, przy czym ze względu na ich dużą wartość rzadko kiedy I2C na tym działa. Drugą rzeczą jaką możesz zrobić to zwolnić transmisję. Przy takim pasywnym konwerterze narastanie zboczy jest wolne i to może rodzić problemy.
PWM możesz obniżyć spokojnie do 30Hz, pojawią się lekkie szarpnięcia, MOSFET to na prawdę dobre wyjście, a wysterujesz go już 6V/1mA (np.BUZ11). W takich warunkach pracuje bez radiatora. Najlepszy bufor między nóżkę uK a tranzystor to OP amp pracujący jako komparator. Nie zapomnij też o szybkiej diodzie tak jak to sugerowano, np 1N5822 i wydajnym układzie...
Jakoś nie czytasz ze zrozumieniem. A gdzie zasilanie AVCC?
Różnice są takie: http://www.atmel.com/Images/doc8162.pdf Punkt 3 sugeruje sprawdzenie historii rewizji (także erraty) w dokumentacji ATmega32A. Jakim napięciem go zasilasz? Do którego portu podłączasz LCD?
No to bardzo dużo dajesz. Wszystko co masz. Nie sztuka podłączyć. Sztuka oprogramować. Masz jakieś kody do obsługi LCD z S75? Z jakiego napięcia chcesz zasilać procesor? 5V 3,3V?
Witam. Moglibyście mi doradzić jakie zasilanie wykorzystać w moim układzie, gdzie posiadam dwie pompki 12v pobierające prąd 0,3A każda oraz zawór elektromagnetyczny 12V pobierający 0,45A. Wykorzystałem moduł zasiląjący, ale przesadziłen z natężeniem prądu i spaliłem mikroprocek. Jaki zasilacz do tego dać? A może zasilić procek z innego zasilacza i tak...
po mojemu tym nie zaprogramujesz... Atmega32 ma ISP wiec najprosciej programator STK200/300 i programowanie w systemie
Witam, Posiadam silniczek Faulhaber DC 2232S024BX4 3692 z kontrolerem prędkości SC1801S 4764 . PWM generuję z mikrokontrolera Atmega32, zasilanego 5V . W dokumentacji do kontrolera silnika napisane jest, że należy dobrać częstotliwość PWM w zakresie 500Hz - 18kHz . Problem jest w tym, że próbowałem wielu częstotliwości z tego zakresu i różnie silnik...
I tak, i tak, ale nie miało to wpływu na zachowanie się programatora. Np. ATmega32 miała swoje zasilanie a ATmega8, o której pisałem była zasilana z programatora.
Zasilanie tego z zasilacza PC to nieporozumienie. Musisz w takim wypadku stosować separacje. PC mają dużą upływowość.
Przyciski na PC7 i PC2 zwierają do masy, tak? Wydaje się być ok. Podaj schemat jak masz oraz info jak to zasilasz.
Przydałyby się jeszcze kondensatory filtrujące na zasilaniu. Jak najbliżej nóżek mikrokontrolera.
Mogą-zwierają zasilanie. Ale raczej stale. Filtr może pomóc-ale raczej trzeba oddzielnie zasilać przekaźniki.
Ja sugerowałbym separację optyczną, zawsze to pewniejsze zabezpieczenie i odcięcie od zakłóceń. Minus to dodatkowe zasilanie bramek.
Podłączyłem zasilanie max-a przed dławikiem a nie za nim i tak jakby jest wszystko ok. Czy to mogło być powodem? Tak jak sugerowałem - prawdopodobnie ADC miał brudne zasilanie.
Chce zrobić układ do sterowania silnika krokowego z drukarki. Silniczek będzie sterowany z uP ATmega32. Zastanawiam się czy taki układ jaki sobie wymyśliłem, będzie poprawnie działał. Sygnał z pinów uP przechodzi przez rezystor 270R i jest podawany na pin 1 CNY17-4. Z pin 2 idzie na masę "cyfrową". Pin 5 zasilany jest z +12V zasilania silniczka. Z pinu...
Może coś pokroju MCP1603-T330 (ok 5zł) by się sprawdziło (o ile wystarczy Ci 500mA). Przetwornica od 0.8-4.5V, potrzebna byłaby jej tylko dioda zenera i rezystor, by nie rozładować zbyt głęboko akumulatora, lub z uC sterować. Co do ładowarki to np. MAX1551 (droższy 13zł), zasilanie do 7V i/lub z USB. Wybór jest duży.
Atmega znajduje się na płytce uruchomieniowej ZL3AVR dokumentacja: http://www.btc.pl/pdf/zl3avr.pdf podłączone zasilanie to 9V do wejścia AC/DC. 1.Pytałem o napięcia na określonych wyprowadzeniach µC. 2 Zestaw uruchomieniowy też wymaga jakichś podłączeń....
Jakie szanse dajecie elementom typu kondensatory filtrujące zasilanie, albo kwarc?
Wystarczą zwykłe przewody. Nie jestem tylko pewien jaka może być ich maksymalna długość. Podłączasz do uC (sprawdź gdzie masz wyprowadzenia I2C w swoim uC) piny 2 i 3 (I2C) i masę. Sprawdź jednak czy twoje urządzenie ma magistralę zgodną z poziomem napięcia którym zasilasz uC.
Witam! Program działa poprawnie. Testowałem z 3-4 programy do obsługi tego czujnika ciśnienia. Wyniki są złe, porównaniem z innym ciśnieniomierzem zaniża o 30..40hPa. Zasilanie BMP180 3.3V, ATMEGA32, 8MHz. Czy ktoś się spotkał z takim problemem? [syntax=vbnet] '----------------------- '| Test modułu BMP085 | '----------------------- 'Uwaga: pomiar jest...
Wyświetlacz w oplu ma dodatkowy przewód sygnałowy który jest podłączony pod wyjście sterujące radia. Podanie tam sygnału (zasilanie albo masa teraz nie pamiętam) przełącza LCD w tryb dadio albo data
jeśli masz kwarc 8MHz to jest to high freq co masz wybrane. Dalsza informacja mowi o tym jak szybko procek wystartuje po otrzymaniu zasilania. BOD to układ resetowania procka gdy napięcia spadnie poniżej zadanej wartości. Możesz to włączyć ale ustaw opcja na 4.0V opcja 2,7V jest dla napięcia zasilającego 3,3V.
pinologia jest taka sama, ilosc pamieci też ... spróbuj ;) może sygnatura jest też ta sama :) czy dobrze widze, że różnią się tylko zakresem napięć zasilania oraz poborem mocy ??
Do kompletu pokaż program. który odpowiada temu co napisałeś powyżej. Z czego zasilasz mikrokontroler?
Czyli potrzebne są jakieś rezystory? Podłączam przy włączonym komputerze, pierw wpinam Atmegę pod LPT a potem kabelek pod zasilanie +5V.
Oba były sprawdzane za pomocą termianala na PC i przy tej predkości echo wracało takie jak zostało wysłane. To jeszcze nie musi oznaczać, że wszystko jest OK. Powiedzmy, że w jednym z nich prędkość jest o 2% za niska, a w drugim o 2% za wysoka. Przy transmisji z PC obydwa mieszczą się w tolerancji (zgodnie z datasheet Atmela błąd nie powinien przekraczać...
Przede wszystkim widać , że troszkę na oślep walczysz z prawidłową filtracją zasilania więc może to ci pomoże? http://mirekk36.blogspot.com/2012/04/mik... poczytaj, popatrz i zobacz co z czym jest związane i za co odpowiada .... używasz niewłaściwych kondensatorów ... do filtracji. To jedno... a DRUGIE .... ja bym na...
yokoon odczyt single nie wchodzi w grę bo do bierzącego sterowania PWM w zależności od odczytu ADC potrzebuję Free. Sposób MArSTER_1 też próbowałem jednak nic to nie dało. Jednak udało mi się problem wyeliminować. Okazało się, że jednoczesny odczyt z dwóch kanałów PWM w moim przypadku nie jest możliwy. Odczyt wartości B był skorelowany z odczytem W,...
może być podpięty cały czas, ale przynajmniej u mnie tak było, że jednocześnie musiał być podpięty kabel USB. Jak był podpięty programator bez zasilania z USB, działo się coś z resetem. Gniazdo isp wyprowadzasz zwykłymi ścieżkami/drucikami z uC
Zastosuj bezprzewodowe czujniki z zasilaniem bateryjnym. Nie będzie żadnych kabli i zniknie problem współpracy z wieloma urządzeniami.
Wygląda na problem z zasilaniem, pamięć eeprom jest niestety dość czuła na tym punkcie. Próbowałeś włączyć Brown-out detection z ustawieniem na odpowiedni poziom napięcia?
hehe ja zrobiłem stk200 na buforze 74hct244 a i tak zjarałem port lpt co prawda płyta główna działa ale port niestety nie, a wszystko przez spalony stabilizator 7805 którym zasilałem atmega32 i programatorpawał 9,5V co prawda microprocesor przezył bez szwanku zasilanie takim napieciem przez dłuższy czas ale port lpt niestety nie :-) teraz mecze starego...
ad 2. Jak działało to tak zrób. Co do teorii powinieneś sprawdzić jakie napięcie w takim połączeniu przy aktywnym czujniku jest na nodze procka i sprawdzić w jego dokumentacji czy mieści się w przedziale "stan niski" (low level input voltage). Dodatkowo dioda zabezpieczy procka przez podaniem +12V z zewnątrz. Możesz pomyśleć na zabezpieczeniem w drugą...
Moim zdaniem powinienes podlaczyc wszystkie koncowki. W zwyklej obudowie atmega32 ma glowne zasilanie i mase a takze zasilanie portu A (przetwornika ADC koncowka AVCC) i jego mase co do pozostalych wyprowadzen wydaje mi sie ze lepiej bedzie je podlaczyc no chyba ze wolisz sprawdzac po kolei czy atmega zadziala czy nie.
Electrik_eye ---> czy nie lepiej czytać notę PDF do każdego procka zamiast wynajdywać gdzieś jakieś skrawki informacji ??? przecież na pierwszej stronie tejże noty masz wszystko dokładnie opisane i to nie tylko jeśli chodzi o zasilanie. I trzeba by się było bardzo postarać żeby nie zrozumieć tych podstawowych informacji nawet przy bardzo słabym angielskim....
Przecież masz już swój kod, trzeba tylko na jego podstawie dorobić fragment. Wystarczy, że dodasz tam wysyłanie odpowiedniej(nich) wartości do odpowiedniego(nich) rejestru(ów), wykonasz raz, usuniesz kod i tyle. Później powinno śmigać do następnego zaniku zasilania. EDIT: Nie zdążyłem. Pamiętaj, że o ile nie ma zaniku zasilania, to należy to wykonać...
Jeśli pojawia się 85 stopni to znaczy, że nie została uruchomiona i poprawnie zakończona konwersja temperatury. Wartość 85 stopni mają czujniki "w sobie" po włączeniu zasilania. Można ją odczytać.I ty to robisz. :D
Oczywiście ukłądu przez rezystor zasilać nie możesz - spójrz na prawo Ohma, aby napięcie było const to R i I muszą być const. Co do karty - trudno znaleźć karty SD >2GB, co raz częściej są SDHC i jest problem softwarowy.
Mam problem. Do zasilanie Atmega32 używam standardowego ukłądu l7805 + kondensatory 1000uF i 100nF. Przed stabilizatorem jest napięcie ok 5,2 V( z zasilacza komputerowego) natomiast za 7805 jest ok 3,8 V. Używam też na Avrku AVCC (filtrowanie dławikiem jak w datasheet do atmega32) W czym jest problem?
A jak zasilasz czujniki ? Pozdrawiam Mariusz
Witam Stabilizator może mieć na wejściu bodajże do 35V więc nie powinno być żadnych problemów. Przy takim wysokim napięciu (35V) na wejściu zazwyczaj bez radiatora się nie obchodzi. Proponuję dobrze odsprzęgnąć zasilanie dla uC bo może to powodować niestabilną pracę układu. Głównie chodzi mi o prowadzenie ścieżek. -- pozdrawiam
Jeżeli po zwarciu Rx z Tx na płytce z FTDI i wysłaniu czegokolwiek przez terminal nie dostajesz nic z powrotem to oznacza, że adapter jest uszkodzony. Jakim napięciem zasilasz Atmegę?
Da się. Dławik tylko dodatkowo stabilizuje zasilanie.
tylko STK200 nie ma własnego zasilania więc tego EEPROMA tym bardziej nie zasili ... Skoro autor używa STK200 do programowania ATmega32, to znaczy, że ma zewnętrzne źródło zasilania. ... do tego dochodzi kwestia, że to SPI a nie I2C ... 24C64 to I2C, a nie SPI: http://www.bookly.com/images/24C64-BM.pd... (at)adambehnke Poczytaj link, który podałem w...
Ja te układy zasilam 3V6 i ATmega32 (bez literki L) i śmiga bez problemu.
66 osoby widziały ten post, ale tylko jedna odpowiedziała. Wiesz dlaczego? Ponieważ Twój kod i schemat są nieczytelne. Jakie mosfety włączają zasilanie? Czy korzystasz z mosfetów logicznych? Przepisz kod tak, aby każdy pin, i port, do którego się odwołujesz miał swoją nazwę (przy użyciu #define lub const). Na podstawie tego, co podałeś mogę stwierdzić,...
Policz średni prąd pracy, to znaczy za jakiś określony czas, najlepiej wymiany akumulatorów. Średni, to znaczy 600mA*liczba godzin pracy czynnej + X mA*liczba godzin w uśpieniu + ewentualnie Y mA jakiś stanów przejściowych typu działanie czynne bez podświetlenia. Na tej podstawie możesz dobrać pojemność akumulatora lub określić czas pracy na założonym....
.bas + schemat płytki i podłączonych elementów oraz zasilania.
1. Lekceważysz podłączanie niezbędnych pinów oraz filtrację zasilania: http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011... http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011... 2. Przede wszystkim mam prośbę o sprawdzenie kodu ze zmianami i ewentualne poprawienie błędów. Wrzuć tutaj program w znacznikach...
ale AVCC muszę podłączać do zasilania ?
hotek ---> no więc mówię - zabezpieczać się można diodą zenera jeśli nie jesteś pewien zasilania. Ale żeby zabezpieczać zasilanie z kompa ??? z zasilacza komputerowego ???? toż w nim masz najbardziej wyżyłowane i stabilne parametry. No a tego programatora to akurat nie znam i nie miałem z nim do czynienia więc nie podpowiem nic z własnych doświadczeń....
Tak to jest jak chce się za dobrze. ICL może służyć wyłącznie za źródło zasilania. Albo układ podany przez Atom1477 jako źródło zasilania. Albo Atom albo krzemowy- wybór należy do Ciebie.
Atmega32 20 MHz z modułęm Ethernet, stabilnie od półtorej roku ;-) Czemu aż 20MHz? Jakieś specjalne wymagania, duże obciążenie? Robiłem na M128 16MHz i ENC28J60 (10Mb) odpowiednik DigiConnectMe i śmiga. Działa zarówno przy 5V, jak i przetaktowany o 100% 3V3. Obsługuje komunikację po UDP i konfiguracje przez WWW i UDP. Z jakiego napięcia zasilasz Atmega32?
Dla tego GPSa max operational voltage to 5V, więc po prostu połącz bezpośrednio z MCU i zasilaj z 5V.
Przy samej Atmega32 daj dławik i za nim jakiś elektrolit z 10-47uF. Tak aby filtrowane było zasilanie samego procesora. U mnie przekaźniki zasilane są za mostkiem gretza i potem 7805 na resztę elektroniki i dławik na zasilaniu tylko procesora.
Nie lepiej wyświetlić tekst raz a pętlę "wieczną" dać na koniec kodu? Rozumiem, że masz kwarc podłączony o wartości 16MHz i z taką częstotliwością działa ci CPU? Pokaż fusebity. Pokaż jak podłączyłeś regulacje kontrastu oraz zasilanie LCD?
Ok zdobyłem taki kondensator podtrzymujący 0,22F i planuję go włączyć do mojego układu w sposób podany na załączonym schemacie. Ta dodatkowa część związana z tym backupem jest zaznaczona w czerwonym kółku. Bardzo proszę bardziej doświadczonych kolegów o wypowiedzenie się czy to jest poprawnie zrobione i czy ma sens oraz o ewentualne uwagi co poprawić...
Czy częstotliwość programatora może mieć wpływ na częstotliwość mikroprocesora? A i jeszcze jedno pytanie - czemu jak odłączę programator od komputera to pomimo zewnętrznego zasilania mikroprocesor przestaje działać. Częstotliwość programatora nie ma żadnego wpłytu na częstotliwość pracy MCU. Co do zasilania - pokaż schemat.
VID i PID równe 0 - oznaka, że układ Atmega z jakichś powodów nie odpowiada na zapytania kontrolera USB (nie udziela mu tych informacji). Więc jeśli zasilanie jest (5V +/- 10%), jest podłączenie (sprawdzony kabel) - to urządzenie będzie do reklamacji - IMHO.
Paskudztwo. Latchup może wystąpić, gdy na wejściu układu CMOS pojawia się napięcie wyższe niż zasilanie przez czas dłuższy niż kilkanaście-kilkadziesiąt ns. (jeśli to latchup). Propozycje śledztwa: Oscyloskop z pamięcią. Jeśli nie masz-cykliczne załączanie obciążenia 0.5A 12V przez jakiś tranzystor z opornikien sterowany generatorem. Zmierzyć przebieg...
zasilanie atmega32 atmega32 20mhz atmega32 rs232
drzwi zmywarka candy piła krajzegi silnik krokowy civic
posiada konto nierówna praca silnika benzyna
Schemat instalacji elektrycznej Kingway Coliber 50 Schemat mnożarki 2-bitowej w CircuitMaker