A dodatkowo. Dlaczego pod indukcję są zastosowane pojedyncze bezpieczniki?
Pierwsza sprawa należy sprawdzić czy tranzystory mocy IGBT w uszkodzonym module nie mają zwarcia , warto też sprawdzić mostek prostowniczy ten na radiatorze. Bardzo prosta jest naprawa tych modułów , warto tranzystory wymienić na inne tańsze i lepsze . Jakby co służę pomocą .
Nie ma się co nad tym rozwodzić, może być i WLZ i przewód zasilający mieszkanie.
Na pierwszy strzał mostek prostowniczy i to co na jego drodze.
cześć . Buduje indukcyjną sondę do oscyloskopu do obserwowania przebiegów na cewkach wysokiego napięcia. Mam schemat amatorskiej sondy niesprawdzony i myślę ze można w nim dobrać lepiej transila oraz bezpiecznik żeby zabezpieczyć oscyloskop przed uszkodzeniem. Załączam schemat: L1 to czujnik ABS cewka o dużej liczbie zwojów. Transil 60V smbj60cA Bezpiecznik...
Panowie .... wskazany model kuchenki ma wewnątrz trzy moduły indukcyjne! https://obrazki.elektroda.pl/7274265500_... Dodano po 5 Zasilanie: L1 x3 L2 x4 L3 x5 Mostek: N x2 - x1 (at)marekdirs Zdejmij szybę, zobacz czy któryś z modułów nie ma wypalonego toru bezpieczeństwa (od dołu), jeśli tak jest do wymiany.
Nie ma znaczenia L2,L3 czy L1,L2. 1.5mm przy podłączeniu płyty grzewczej/kuchenki to za mało. Odnośnie dziwnego zachowania bieżącej płyty/spalenia się poprzedniej - może Ci zero gdzieś nie kontaktuje? Poproś jakiegoś elektryka żeby sprawdził.
po rozkręceniu widać przepaloną ścieżkę na płytce drukowanej FC02 Czego te chińczyki nie wymyślą, byleby na jednym bezpieczniku zaoszczędzić. czy ktoś wie jaki bezpiecznik można tam wsadzić? Rurkowy, wymiary możesz zmierzyć sobie sam. 16A, szybki (F). Byle nie szklany, tylko ceramiczny. Te szklane lubią dezintegrować przy zadziałaniu. Zamiast się przepalić,...
Tak, powinno być 16A.
Szukaj uszkodzenia od zasilania sieci, rezystor zabezpieczający, bezpieczniki, słabe luty, filtr indukcyjny/trafo, prostownik, no i sam kondensator na 450V.
Ten kto robił instalacje chyba nie podłączył jak chciał, bo po to są różne kolory CHYBA to żartujesz ;) W Polsce połowa elektryków robi jak chce i jeszcze się kłócą że tak jest lepiej. Płyta mogła ulec uszkodzeniu? Jeśli rzeczywiście źle ją podłączyłeś - jest to prawie pewne.
Zadajmy sobie proste pytanie bijąc się w piersi - czy mamy panele solarne na dachu czy są może takowe u sąsiada? Warianty takowego uszkodzenia są dwa: - mało prawdopodobne - uszkodzenie elektroniki - przepięcie elektryczne Dlaczego pytam o elektrownie solarną? Od pewnego czasu zaczęły wybuchać zasilacze w obrębie elektrowni solarnych. Nie może od tak,...
Wiec jak pozbyć się tego błędu bez zmiany instalacji? Przeciez płyta jest dostosowana pod 1 fazę i 3 Tak, może pracować na jednej fazie Wezwać elektryka, żeby prawidłowo. podłączył. Ale bez zmian w instalacji nie możesz zmieniać zabezpieczeń. Instalacje uszkodzisz i nawet światła nie będzie. Gorsze - bo możesz mieszkanie spalić.
Witam Chodzi o układ U2 ? to jest transoptor pozdrawiam
Zasilanie 3fazowe. Bardzo dobrze. Musisz jednak dołożyć zabezpieczenie i powiększyć rozdzielnie albo zastosować RCD z członem nad prądowym i bezpośrednio z niego zasilić płytę. Reszta zostaje. Zabezpieczenie przedlicznikowe masz 20A C zapewne. Na kuchenkę zastosujesz 3x16A B w ostateczności 3x20A B.
Chyba kolega nie doczytał. model tej indukcji zakończony jest wtyczką, więc co ma mi elektryk podłączyć?? wtyczkę do gniazdka?? Nie takie pytanie zadałem! Elektryk ma ci założyć nową skrzynkę aby można było tam wstawić bezpiecznik do twojej płyty indukcyjnej.
To jest moc szczytowa, rzadko kiedy przekroczysz 2 kw podczas gotowania. Chyba, że lubisz gotować na boosterze, ale bardzo garnki się krzywią, bo moc jest tak duża, że stal się wygina, w szczególności jak ktoś daje z lodówki zimne garnki.
Radził bym ci jeszcze założenie wyłącznika przeciwporażeniowego Chyba w takich przypadkach RCD to obowiązek? Chyba, że się mylę... :?:
Pewnie IGBT polecialo. Jeden niewielki wentylator, mini radiarorki. To nie ma się co dziwić, że zakończyło żywot. Dać komuś do naprawy lub kupić nową. Każde załączenie tej uszkodzonej płyty może pogłębić rozmiar usterki.
Co do prądu spawania. Zakładany prąd pracy to 7,5 A, więc zabezpieczenie 16 A nie powinno być wyzwalane (chyba, że uległo awarii, ale to można wykluczyć podłączając maszynę pod obwód z innym zabezpieczeniem). Ta... a pewien statystyk utopił się w jeziorze o średniej głębokości pół metra... Parametr prądu pierwotnego to wartość średnia na 4 zakresie....
Napięcie jest, płyta się włącza ma chwile i wyrzuca bezpiecznik
Pokaż co jest pod radiatorem, powinne tam być tranzystory mocy więc jeśli posiadasz miernik i potrafisz nim mierzyć elementy to zrób wg rady z #2. Czy to co nazywasz "polem indukcyjnym" nie jest wraz z pakietem prostokątnych kondensatorów ?
Autorze wątku - jak nie masz zasilania 3 fazami i mocy umownej co najmniej 15 kW - to ty się poważnie zastanów czy kupować kuchenkę indukcyjną :-)
Model płyty. Na czym polegała naprawa?
https://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudow... Prąd (kable/bezpieczniki) w przybliżeniu Moc (1kW=1000W)/230V Ale ze względu na starą instalację, polecam coś PONIŻEJ 5,5kW.
Jakiej dokładnie płyty indukcyjnej?
Posiadam oprawę świetlówkową 2x36W na 220V i dzieje się taka rzecz że raz na jakiś czas (zasadniczo zdarzyło się to 3 razy w ciągu dwóch miesięcy) wybija bezpiecznik podczas jej gaszenia/wyłączania. Statecznik ma elektroniczny czy indukcyjny?
O ile dobrze liczę to gdy będzie pracować pełną mocą to te 16Amper nie starczy. A napewno na jednym bezpieczniku coś jeszce jest.
No i czasem to jest niewygodne - może kol. Cyrus pamięta - ale są tacy co nie będą pamiętać - że np w czasie prania pralką nie wolno włączać płyty indukcyjnej bo zadziałają bezpieczniki :( ,
Jak mam rozumieć urządzenie indukcyjne?
są jakieś bezpieczniki różnicowprądowo przeciążeniowe 3fazowe(do płyty indukcyjnej) - chodzi mi o oszczędzenia miejsca w rozdzielnicy 36? Płyta indukcyjna najprawdopodobniej będzie przyłączona na stałe do instalacji (bez gniazda i wtyczki), a takie odbiorniki nie wymagają użycia wyłącznika różnicowoprądowego.
Nie wiem czy to bezpiecznik - ale raczej elementy które można nazwać bezpiecznikiem są oznaczane na płytce jako L (L1 , L2 itd) L to oznaczenie dławików/cewek/filtrów EMI (elementów indukcyjnych) ale na pewno nie bezpieczników, te są oznaczane literą F (FUSE). Niestety nie mam pojęcia co się oznacza literą S (kwarc to zazwyczaj X).
Bezpieczniki Ok. Zasilanie jest z trzech faz? A czy w płycie są jakieś bezpieczniki?
Moc bierna pojemnosciowa/indukcyjna.
Zapewne w okolicach Gdyni ktoś by się znalazł podzwoń czy popytaj konkurencji może coś doradzą...
Być może że ta odpowiedź jest już nieaktualna ale komunikat -L- w ALASKA 1800 wyświetla się przy uszkodzeniu termistora NTC 100KΩ znajdującego się na środku pętli indukcyjnej razem z bezpiecznikiem. Pozdrawiam
Może napisz jak zrobiłeś obliczenia, jaki rozruch (współczynnik alfa), moc silnika itd.
Czesc wszystkim mam taki problem z jednofazowym licznikiem indukcyjnym. Otoz musze podlaczyc Licznik na dzialce aby moc korzystac z pradu (jak podlaczyc go do sieci nie stanowi problemu) tylko nie wiem jak podlaczyc bezpieczniki aby bylo zabezpieczenie przed min. zwarciem wiem ze + wejsciowy puszcze przez bezpiecznik ale jak go zabezpieczyc przed np....
Nie wiem ile majstry teraz biorą za naprawę modułu indukcyjnego .. gdzieś pewnie 200 - 300 zł.
Wszystko ładnie wytłumaczone wszyscy się zgodzili, tylko po co trzy bezpieczniki.
Bezpieczniki czy różnicówka?
7.4 kW kabel w scianie 5x2,5 bezpiecznik B16
Brak PE. Brak RCD. Brak znajomości mocy płyt indukcyjnych. Brak znajomości doboru przewodów oraz prądu aparatów w rozdzielni.
A czy podłączenie dwóch faz do dwóch niezależnych obwodów jest prawidłowe? Jaki przewód powinienem zastosować do bezpiecznika 25A?
Ok juz dzukam
Czyli bedzie wszystko w porządku jeśli dopnę sie do tego drugiego tak jak ten drugi jest wpięty do pierwszego? Teoretycznie tak, oczywiście jeśli te połączenia mają odpowiedni przekrój. Jeśli chodzi o typ bezpiecznika, to typ "C" jest stosowany dla obwodów indukcyjnych (silniki itp.) tak że nie polecam.
Płyta podłączona pod jedną fazę. Zauważyłem że po odłączeniu jednego przewodu fazowego (czarnego) płyta nie wywala bezpieczników Jak może "wywalać" skoro została pozbawiona zasilania. Dodano po 8 Kolego, jesteś już z dużym stażem na forum i nie wiesz, że należy oprócz opisu problemu podać dokładne informacje techniczne. Płyta nowo instalowana, czy...
Tymi woltami w bezpieczniku samochodowych to za bardzo się nie przejmuj, jak się upali to zatrzyma i 48V (za wyjątkiem obciążeń wysoko indukcyjnych, co nie zachodzi). i powinienem mieć bezpiecznik między akumulatorem a ładowarką, Gorzej, ja się dziwię samemu pomysłowi , w tym miejscu się nie daje bezpieczników, ładowarka powinna być (wszechstronnie)...
Tak wywala bezpiecznik
Pokaż zdjęcie tego bezpiecznika. Trzeba pomierzyć, gdzie ma przebicie. Umiesz posługiwać się miernikiem?
Jaki typ jest tego bezpiecznika ( zdjęcie) jaka jest moc tego piekarnika ( zdjęcie) poproszę. F.F.
Z twojego opisu wynika że poszło zwarcie gdzieś wewnątrz płyty i zabezpieczenie zadziałało prawidłowo, wrzuć zdjęcie tego przyłącza płyty. Jesteś na 100% pewny że mostki i połączenia są prawidłowe?
Witam Sorki za odgrzebanie starego kotleta, ale pytanie mam na mieszaniu 4,4kW chcialbym zamontowac plyte indukcyjna na 230V , czy ma to jakis sens czy przy gotowaniu na 4 palniakach bedzie jeszcze cos w domu chodzic np. pralka , zmywarka telewizor? Dodam ze instalacja bedzie robiona cala nowa lacznie z bezpiecznikami.
Po ponownym włączeniu bezpiecznika piekarnik już się nie włącza. Jednak dodam, że płyta indukcyjna działa.
Będę wdzieczny za pomoc bo ciezko sie ogarnąć a chcialem na rpzyszlosc sam się czegoś nauczyć a nie wzywać elektryka jak leniwa ciapa . Źle podchodzisz do tematu bo diagnoza wymaga wiedzy i przyrządów. Więc w tym przypadku to nie byłoby lenistwo a rozsądek.
Ten z linka jest na 3 fazy. Zależy od Ciebie, czy chcesz równo produkować na 3 fazy, czy na 1 fazę. Ja podałem dla przykładu 3 sztuki 1 fazowe, do każdego po 2 panele. Jednak od strony ogrodu mam kuchnię, gdzie jest położony 5x4m² do płyty indukcyjnej. Jak się wepniesz tam, to bezpieczniki zabezpieczające indukcje muszą być .... koło indukcji.
Witam Jaką wartość ma bezpiecznik w płycie indukcyjnej Beko HII 64500FT. Pozdrawiam jant
Sprawdź zasilanie. Płyta ma doprowadzone dwie fazy - na lewe pola i na prawe. Może nie ma jednej fazy (bezpieczniki do sprawdzenia - oczywiście w domu).
Jeśli zabraknie jednej fazy to wcześniej czy późnie silnik Ci się na 100% spali(czy wcześniej,czy później to zależy od wielkości silnika i od obciążenia).Poza tym bezpieczniki nie służą do zabezpieczania silnika-o tym warto pamiętać.
Skoro widziałeś poradnik - to sprawdzałeś to, o czym pisałeś, czyli bezpiecznik i tranzystor, czy nie?
Przy napięciu zmiennym dochodzi kwestia mocy biernej i czynnej. Jeżeli obciążenie ma charakter indukcyjny albo pojemnościowy, to moc nie jest tylko iloczynem prądu i napięcia. Dochodzi jeszcze przesunięcie fazowe (cos fi).
Pikało tylko po 10s. przytrzymywania przycisku ON/OFF - to była jedyna reakcja i nie nie było blokady włączonej. Ostatecznie wystarczyło wyłączyć bezpieczniki i działa.
Czyli płyta jednak jest indukcyjna a nie ceramiczna. Podłączono piec pod siłę? Wybiło bezpiecznik różnicowo-prądowy czy przeciążeniowy? Wybicie bezpieczników nie spowoduje uszkodzenie, ale informuję o zwarciu lub przepięciu które uszkodziło indukcję.
No właśnie dziwne to jest ,ale spotkałem się z kilkoma takimi opisami w sieci, więc stąd moje pytanie. Cyt :"Płyty o niskiej mocy przyłączeniowej wyposażone są w ogranicznik mocy, który obniża moc grzewczą, jeżeli uruchomione są inne sprzęty elektryczne, co eliminuje ryzyko rozłączenia bezpieczników."
Witam mam płytę indukcyjną Whirlpool AKM 989 od około 3 lat. Podłączona do 230V jak do tej pory chodziła bez zarzutów.W tej chwili wywala bezpieczniki. Włączam ją migają diody po położeniu garnka i ustawieniu na 1 lub 2...... 9 wywala bezpieczniki i to na wszystkich polach. Co może byc zepsute w płycie i ile może kosztować naprawa. Pozdrawiam i z góry...
Z mojego doświadczenia wymiana bezpiecznika to tylko na jakiś czas uzwojenie już podpalone. Wstaw na 100"C.
Wymontuj płytę. Dostań się do panelu mocy i będziesz widział (lub nie). Jak zobaczysz wypalenie to jednak płyta zobaczyła brak Neutrala. Sprawdź przede wszystkim warystory i kondensatory. Przy dużym szczęściu poleciał warystor i kawałek ścieżki na płytce (zadziałała jako "bezpiecznik")
Poza procesorem jest tam kilka innych wrażliwych elementów.
Wygląda na to, że masz zasilanie trójfazowe przeznaczone właśnie do zasilenia takiej kuchenki. Ten wyłączony bezpiecznik (jest opisany) na to wskazuje.
tylko z falownikiem jednofazowym! Tak, ale nie tylko. Są jeszcze transformatory, autotransformatory, indukcyjne regulatory napięcia......
co z ta wtyczką ?? nie będzie problemu jak ją ktoś podepnie do gniazdka no odwrót wtedy L N będzie odwrotnie Jest problem, bo moc całej kuchenki to 5,6kW i ani wtyczka ani ten przewód się do tego nie nadaje. Czyli przewód 3x4 i bezpiecznik?
Może coś więcej bo nawet nie wiadomo jakie te bezpieczniki może 6A??? to wtedy nic dziwnego. Zawsze pali bezpieczniki, czy po włączeniu większej mocy, a może w innych okolicznościach?
Przewód to 5x 2,5mm² lub 5x 4mm². Jeden bezpiecznik potrójny 3F
Po wywaleniu bezpieczników płyta indukcyjna Amica PBP4VI525FTB4SC wyświetla błąd E7 co oznacza, że ma za duże napięcie i nie grzeje. Płyta jest na osobnym obwodzie na 240V. Niestety próba odłączenia jej od zasilania na kilka minut nic nie dała. To wina cewki czy czegoś innego? :arrow: Poprawiłem TONI_2003
Witam.Jakie urządzenia były podłączone do gniazdek w kuchni podczas załączania bezpiecznika odpowiedzialnego za napięcie w tych gniazdkach. Jaki bezpiecznik zabezpiecza przed skutkami zwarć tą płytę indukcyjną?
Używam indukcji 7kw na jednej fazie. A jaką moc masz na umowie od ZE ? Posiadam bezpiecznik przedlicznikowy 25A - 5,7kW. Moc ogranicza bezpiecznik przedlicznikowy. Bezpiecznik reaguje na wartość prądu - nie na moc. Płyta indukcyjna pobriera tyle prądu, na ile ustawisz palniki. W święta, jak korzystano ze wszystkich palników to było 16A. Bezpiecznik...
Jeżeli zabezpieczenie przedlicznikowe to 25A, to będziesz mógł. Jak to sprawdzić? To zabezpieczenie przedlicznikowe. Jest przed licznikiem. Jak wyłączysz ten bezpiecznik to licznik straci zasilanie.
Przewody wewnątrz mieszkania są nowe i kabel do płyty jest odpowiednio gruby, również ma osobny bezpiecznik.
Odpowiedź użytkownika: Witajcie problem rozwiązany.Reklamacja w firmie .Szybka interwencja i po problemie.Był spalony tranzystor.pozdrawiam
A dlaczego pod kuchenkę indukcyjną nie poprowadzisz odrębnego obwodu tylko chcesz zasilać z gniazda ogólnego? Tabelę obciążalności znajdziesz na Google tylko trzeba chwilę poszukać.
po 2 stronie płytki jest taki symbol Pokaż go. Co zasila ta ścieżka? Zmierz jej szerokość (na środku).
Płyta indukcyjna NZ64H37070K Samsung wyrzuca bezpiecznik po uruchomieniu grzania. Uszkodzony jest moduł mocy do płyty indukcyjnej (DG81-01444A). Załączam zdjęcie. Czy wie ktoś, co to za uszkodzony element U71? Czy opłaca się wymieniać całą płytkę? Chodzi mi o to, czy to uszkodzenie jest przyczyną, czy skutkiem uszkodzonych jakichś innych elementów....
A bezpiecznik jaki?
http://obrazki.elektroda.pl/1536364300_1... Te przepalone ścieżki pełnią rolę bardzo budżetowego bezpiecznika. U mnie było jeszcze gniazdo bezpiecznik równolegle do tych przewężeń. Nieobsadzone, na duży rurkowy szklany chyba 20A. Także ostrożnie z obudową. Może wlutuj lepiej tam jakoś bezpiecznik.
Możliwe, że akurat trafiłeś w maksimum sinusoidy i zadziałały bezpieczniki. (poczytaj o załączaniu obciążeń indukcyjnych do sieci). Najlepiej zaopatrzyć się w miękki start transformatora. Pozdrawiam.
To oznacza, że jest napięcie na dwóch fazach, bo w takim układzie jest podłączona płyta. Czy ma Pan możliwość sprawdzenia wewnętrznych zabezpieczeń płyty, tj. bezpieczników? Oczywiście przy odłączonym zasilaniu płyty.
ad 2. Jak działało to tak zrób. Co do teorii powinieneś sprawdzić jakie napięcie w takim połączeniu przy aktywnym czujniku jest na nodze procka i sprawdzić w jego dokumentacji czy mieści się w przedziale "stan niski" (low level input voltage). Dodatkowo dioda zabezpieczy procka przez podaniem +12V z zewnątrz. Możesz pomyśleć na zabezpieczeniem w drugą...
Zamówiłem nowe czujniki garnka
Chyba trzeba będzie opracować informację/instrukcję, co jest powodem świecenia "próbówek" w określonych sytuacjach, w określonych obwoodach. To się ciągle powtarza, na różnych forach, a użytkownicy tych "próbówek" wiecznie zdziwieni, że świecą.
Po wymianie przetwornicy, D9, diod mostka oraz bezpiecznika płyta działa.
Samo podłączenie prawidłowe, chociaż mam zastrzeżenie do niezaizolowanego końca przewodu(szarego), a także przykręcenia uchwytem na śrubki. Tam powinna być izolacja zewnętrzna przewodu pod zaciskiem, a nie pojedyncze żyły.
Witam. Moje pytanie jest chyba dosyć proste, ale niestety nie mam instrukcji obsługi... Jak zresetować prądem płytę indukcyjną? Czy chodzi po prostu o wyłączenie i włączenie bezpieczników?
Napięcie mierzone na kuchni czy na złączu w rozdzielnicy? Napięcie w rozdzielni przy bezpieczniku indukcji.
Pierwszy "mniej-więcej schemat jednego palnika" to przepiękny tester bezpieczników w instalacji 230V ;)
Dobra, dobra pisz dalej te bajki. Nie spotkałem jeszcze by stary indukcyjny licznik "po terminie" został zastąpiony również licznikiem indukcyjnym.
Witam. Tak jak w temacie do ile kW mogę kupić płytę indukcyjną tak aby bezpiecznik C16 3-fazowy wytrzymał jej obciążenie.
Witam, sprawdź w pierwszej kolejności bezpiecznik wlutowany na płycie. Czy naprawiłeś ten piecyk indukcyjny?
Wcześniej myjka działała na tym obwodzie bez problemu, Jak silnik indukcyjny 1f, to sprawdź/podmień kondensator rozruchowy.
Mamy jeden bezpiecznik na całe mieszkanie. 10A to największy dostepny automat z tym rozmiarem gwintu. Na gwint E27 dostępne są bezpieczniki automatyczne 4A 6A 10A 16A 20A 25A I jeżeli śruba stykowa w gnieździe bezpiecznika będzie z odpowiednio grubym stykiem to możesz wpiąć odpowiednio większy automat. Ale bezpieczniki automatyczne dla obciążeń indukcyjnych,...
Jakie mogą być skutki małego przydziału mocy względem kuchenki oraz elektryki? Jeśli chodzi o kuchenkę, to zapewne nie będzie ona wykorzystywała pełnej swojej mocy. A elektryka? Mogą wybijać bezpieczniki?
indukcyjny bezpiecznik indukcyjny wywala bezpiecznik kuchenka indukcyjny bezpiecznik
silnik briggs zawora oscyloskopy naprawa rubens astra czyszczenie przepustnicy
korektor graficzny podłączenia restart reset
Harman Kardon AVR 235 – reset pilota, procedura fabryczna, miękki reset, kody LED Blaupunkt SD27 – radio działa, brak dźwięku w głośnikach, możliwe przyczyny i testy