Ą ma ustawianie innych parametrów takich jak ARC force? Albo walnęła stabilizacja prądu spawania i zwarcie przy zajarzeniu łuku wywala bezpieczniki.
Pewnie ma <=1 Ohm , działa jako dodatkowy bezpiecznik
Ciekawe tylko czy to są 5x20 tulejki czy jakieś większe. Gogle podpowiada 5x20... I takie były stosowane 5x20. DTR podaje, że 2A zwłoczne.
Gdzie jest zmontowany ten bezpiecznik w spawarce, czy w rozdzielnicy domowej?
Przecież w parametrach spawarki masz podane: bezpiecznik: 16a Więc bezpiecznik nie powinien być mniejszy niż 16A . Można zwiększyć zabezpieczenie po spełnieniu pewnych warunków (odpowiedni przewód zasilający, odpowiednio większe wcześniejsze zabezpieczenie, pomiar SWZ). fuutro napisał: Spawarka jest na 1 fazę? To by wymagało bezpiecznika na 32A Z czego...
Bardzo dziękuję za pomoc, w TEP 400 jest sześć jednakowych bezpieczników, natomiast w OZAS Tyros 250, 400 V mam ich dziewięć. Zależy mi na ustaleniu nominalnych parametrów wszystkich bezpieczników.
Przy przyklejeniu elektrody na kablu zasilającym było 80 A OK to teraz zmierz napięcie na zasilaniu spawarki przy sklejeniu elektrod.
Z danych technicznych spawarki (wymagane zabezpieczenie 16 A) i widocznych bezpieczników wynika, że spawarka powinna bezproblemowo pracować w tej instalacji.
U mnie już 3 lata pracuje "MAGNUM SNAKE 200PS" na 10C i też starej instalacji, spawałem już dużo i nic się nie działo, raz jak miałem coś grubszego do pospawania i dałem pod 200A to wywaliło ten bezpiecznik.
https://filmy.elektroda.pl/70_1705845984... Nie wiem jakim cudem ale po wymianie żarówki na zwykłą zamiast bezpiecznika spawarka się załączyła. Ale teraz inny problem drut nie idzie załączam film. Zmostkowanie tak jak na schematach nic nie daje próbne tak i tak i nic pomóżcie coś
No to śmiało.
Możesz zrobić kuku inwertorowi takimi kombinacjami. W magnum masz soft-start, ale ograniczony do momentu załączenia zasilania maszyny. Po ok 0,5 s następuje zwarcie obwodu przekaźnikiem i układ pracuje na ful. W trakcie spawania w procesie mig/mag dochodzi do częstych zwarć i skoków prądu tłumionych przez elektronikę inwertera. Stad ,,wybijanie'' impulsów...
Nie ma róznicówki 15A.
Można to nazwać "udarem prądowym" w chwili uruchomienia spawarki.
Zapewne na tabliczce znajdującej się na obudowie spawarki jest wszystko opisane.wklej zdjęcie owej tabliczki.Spawarka zapewne będzie pracować bez problemu na zamontowanym przewodzie 3x2,5 mm².
A tak nawiasem mówiąc , jaki powinien być idealny przekrój rdzenia oraz wymiary dla migomaty 150A tak co by uciagnął na 230V bez wywalania bezpieczników?
Najprawdopodobniej zwarcie w cewce uzwojenia pierwotnego. Ponieważ spawarka jest "leciwa", niewykluczone jest uszkodzenie karkasu, często wykonanego z płyty pilśniowej, i przetarcie izolacji uzwojeń przez blachę rdzenia.
Witajcie - jako że jestem w trakcie remontów (ogólnych od góry do dołu) ... przyszedł mi do głowy pomysł aby w garażu zainstalować oddzielną linię dla spawarki transformatorowej 333A 230V , prostownika z rozruchem 460A oraz kompresora olejowego jakie zastosowalibyście bezpieczniki ? Czy jakieś bezpieczniki serii B czy może od razu dać C ? Do garażu...
To będzie tłumik napięcia 1.5SMC540A. Tutaj masz link: https://eu.mouser.com/ProductDetail/Litt... Ale na 90% to nie jest jedyny uszkodzony komponent. Prawdopodobnie masz jeszcze uszkodzone tranzystory na radiatorze.
Miałem tak, że mostek prostowniczy się zwierał powyżej 150 V na jednej połówce. Przez żarówkę szło uruchomić spawarkę, natomiast bezpośrednio wywalała bezpieczniki.
To wychodzi, że prąd przekracza 16 amper i to chyba dużo, bo bezpiecznik spawarki leci natychmiast po przyłożeniu elektrody do spawanego elementu. Spróbuję minąć bezpiecznik spawarki zobaczę, czy wyzwoli ten garażowy 20 A. Może jednak jest coś nie tak z tym pierwotnym. Jak się skręciło regulator amperażu na minimum, to elektrodą 2,5 można coś spawać...
Czy jest możliwość podłączenia spawarki SPB-400, aby nie wyskakiwały bezpieczniki 32A. Po włączeniu spawarki bezpiecznikami, spawarka chodzi normalnie i wtedy już bezpieczniki nie siadają. Dziękuję.
Jeżeli ma kolega przed licznikiem C10A założone przez ZE to bez zwiększenia mocy przyłączeniowej i modernizacji instalacji to raczej kolega nie pospawa. Zwiększenie z B10 na C10 nie przyniesie żadnego skutku. (Dla względnie komfortowego spawania przed licznikiem powinien być topik 25A a za licznikiem eska C20A. Pozdrawiam
SPAWARKA Einhell BT-IW 100 po podłaczeniu wyzwala bezpieczniki.
Błędów w tablicy masz waść sporo. Różnicówkę masz na wszystkie obwody, także może sama spawarka ma jakąś upływność, plus coś tam jeszcze ma upływność, i suma tych upływności powoduje zadziałanie RCD. Spróbuj wyłączyć wszystkie bezpieczniki, oprócz tego od spawarki, i wtedy ją pomęczyć. W samej rozdzielnicy masz w kilku miejscach podkręcone przewody...
Sprawdziłem wszystko i nic luźne nie jest. Teraz nastąpił kolejny problem, jak włączam spawarkę to cały czas wyrzuca mi bezpiecznik c20 (ten nowego typu) i spawarki nie idzie kompletnie włączyć, tak jakby gdzieś robiło się zwarcie. Dodam iż wcześniej spawarka działała bez problemu i nie wyrzucała bezpieczników.
Bezpieczniki topikowe są mniej wrażliwe na prąd udarowy więc może najprościej do nich powróć i zastąp nimi C25. Najtańszy i pewny wariant, bez konieczności modyfikowania spawarki. Są zgrabne zestawy 3 bezpieczników na szynę w rozmiarze 3 sztuk C25.
Z pomoca forumowiczów podpiąłem przewód neutralny do skrzynki z bezpiecznikami
[url=https://www.elektroda.pl/rtvforum/t... jest zamieszczony schemat, ale żadnego softstaru ta spawarka nie ma. Za mostkiem są równolegle dwa kondensatory 470uF/400V.
Migomat musi mieć bezpiecznik C20A.
Czy można to jakoś zlikwidować ? Bo przez to wyrzuca mi bezpiecznik
Bezpiecznik przedlicznikowy powinien być o charakterystyce C. Topikowy wytrzymuje bo jest "wolniejszy" od automatów. (wytrzyma przez 30 minut dwukrotność prądu maksymalnego..... Ska wyłączy dużo szybciej) Podaj prąd znamionowy przecinarki plazmowej. I tak już widać że to działa na styk, te 63A może okazać się za mało nawet jak wsadzisz C. Może ktoś...
No właśnie że w środku nie ma bezpieczników
Fajna, bardzo fajna. -6/6 Mam pytanie: czy przy 140 A nie powinny strzelić bezpieczniki??
jakie masz bezpieczniki :?:
Witam. Na alejce działkowej jako główny mam bezpiecznik B25. Jaki sugerujecie dać jako główny w altance, jaki pod podgrzewacz i pod spawarkę 230V. Czy stosować tu bezpieczniki typu C ?
Witam. Mam takie pytanie. Jakimi bezpiecznikami zabezpieczyć spawarkę EW-23u 300A? Za odpowiedź z góry dziękuję.
Witam . Sprawdź płytkę pod względem ; zasilania czy są zimne luty czy działa przekaźnik często ulega uszkodzeniu tranzystor ,oraz układ 555,sprawdź bezpiecznik .
Nawet jak nie spawasz to wybija ? Ma jakieś zwarcie . Jak to jest spawarka zasilana 3fazowo i masz bezpieczniki 32A to nie ma szans zeby sprawna wybijała bezpiecznik.
Panowie profesjonalne maszyny nie potrzebują N tylko 3F + PE, jak potrzebne jest napięcie do sterowania 24V czy 230V to jest wstawiony transformator z 400V... supchem jężeli taka informacja w czymś Ci pomoże to używałem Altig 500 na C25A spawając prądami do 200A. Transformator w tym to było 49kVA zasilany z dwóch faz.
Weź tego Patona, ma 3 lata gwarancji.
Bezpieczniki same z siebie nie wybuchają, to jest tylko skutek awarii a nie przyczyna. Uszkodzeniu uległ układ za bezpiecznikiem i tam należy szukać usterki. Sądząc po gabarytach bezpiecznika nie było on na duży prąd, może 4A.
Może tylko bezpiecznik na wejściu się spalił, sprawdzałeś napięcie?
mi tez wybijało bezpieczniki jak załączałem spawarkę 1 fazową i załozyłem żarówkę połączoną w szereg i wyłącznik mostkujący działa ok pozdrawiam
Nie pamiętam jak tam dokładnie jest, jutro popołudniu (poniedziałek) mogę popatrzyć i pomierzyć.
Witam Wszystkich Jestem posiadaczem spawarki Magnum Dual puls Mig 280A. Mam notoryczny problem z wyskakującym zabezpieczeniem. Spawarkę mam już jakiś czas. Do momentu jak miałem zabezpieczenie przedlicznikowe w postaci topików 25A był wszystko ok. Problem się zaczął jak wymieniłem na S-y 32A przedlicznikowe. Za licznikiem na sile mam 25A typ C. Przy...
Witam . Jaka to spawarka . Transformator czy inwerter . Jeśli transformator to układ z stycznikiem i rezystorami . Jest schemat na elektrodzie .
Kilka łączeń nią zrobiłem, nawet daję radę Podaj, jakie masz bezpieczniki, pod które podłączyłeś spawarkę do sieci i czy nie wywala tych bezpieczników.
A dlaczego akurat 16 A?? 40 amper Ci tym bardziej nie pociągnie bo zadziała zabezpieczenie przeciążeniowe. A na 20 amperach Ci nie dawał rady, bo był za duży prąd rozruchowy
Na tym obwodzie jest jeszcze coś podłączone? Uszkodzony bezpiecznik lub migomat.
Dodam, że nie stosuje się wewnątrz tych spawarek żadnego zabezpieczenia w postaci bezpiecznika. Jak pada, to czasami leci kilka elementów. Jak kolega poradził, bez znajomości działania tego sprzętu łatwo nie będzie przy naprawie.
Przy okazji, jak będziesz miał ją rozebraną, to sprawdź, czy wszystko jest poskręcane i ewentualnie popraw wszystkie połączenia, bo nieraz jest to niechlujnie poskładane. Do pomiaru, to musiał byś mieć cęgi z pomiarem prądu DC. Zastanawiające jest to, co pisałeś o wyzwalaniu bezpiecznika. Spawarka wyzwala 10A na biegu jałowym?
Moim skromnym zdaniem na uzwojeniu pierwotnym transformatora wysokiego napięcia znajdują się elementy kluczujące które załączają cewkę trafa z pewną częstotliwością.Widziałem takie spawarki na modułach IGBT mocy.Jeśli taki moduł zrobi zwarcie wtedy przez cewkę przepływa okrutnie duży prąd który pali bezpieczniki.Zalecam sprawdzenie tych modułów jeśli...
Ja wstawiłem zwykły bezpiecznik 630mA. Miałem kilka następnych takich spawarek do naprawy i w jednej z nich była w serwisie w Gdyni i serwis wstawił też zwykły bezpiecznik.
Witam Mam problem z spawarką ESAB ORIGO MIG C250 Spawarka po około 3 godzinach spawania wywala bezpiecznik główny na hali. Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem gdzie szukać problemu. Po załączeniu bezpiecznika, spawarka raz chodzi, a raz znów wywala bezpiecznik Sterownik wygląda na cały. Transformator główny wygląda na cały
Witam odłącz trafo po stronie wtórnej i spróbuj uruchomić bez obciążenia(pomierz pobór prądu na wszystkich fazach) w ten sposób go sprawdzisz.Sprawdź czy nie ma zwarcia na wyjściu, odłącz bramki tyrystorów, w ten sposób sprawdzisz mostek. kolego jjanusz to nie ten typ spawarki
wartość prądowa warystora powinna być równa albo wyższa od wartości bezpiecznika w gałęzi zasilania prawidłowo działający warystor po przekroczeniu określonego napięcia powinien zewrzeć i przepalić bezpiecznik
Przełącznik jest raczej ok, wczoraj miałem akurat pod ręką inny, podłączyłem go i takie samo zakończenie- wywalony bezpiecznik.
Bezpiecznik musi być większy, przecież sprawność spawarki < 100%, co oznacza że musi pobrać nieco więcej prądu. edit: faktycznie mój błąd, post do kosza
Jest jeszcze jeden problem ze spawarkami inwertorowymi. Nie posiadają akumulatora, który podtrzymywałby napięcie i prace sterownika tranzystorów IGBT, na wypadek spadków lub zaników napięcia zasilania spawarki. Sterowniki nie są układami o działaniu z prędkością światła, i mają swoje czasy reakcji, zwłoki itp., i bardzo często zdarza się, że po spadku...
Wnętrze tej spawarki to SELCO GENESIS 200AC/DC. Uszkodzona płyta to 15.14.250. Na pewno uszkodzone jest coś więcej bo brakujący element to bezpiecznik.
pewnie chodzi digital plate 17 https://www.baumarkt-ersatzteile.de/schw... Dla porownania plytki i zobacz co nie pasuje z Twoja
Witam. Jadę na montaż ale tam jest tylko 16A i czy mogę z ustawioną mniejszą mocą spawać na tym zabezpieczeniu.? Czy też już po włączeniu będzie wywalać bezpiecznik? Spawarka to migomat esab LAG400 (transformator) i wymaga zabezpieczenia 32A.
Już wyjaśniam i poprawiam. Plomby zasłaniały napis. Są to bezpieczniki automatyczne 16A. Znajdują się przy liczniku głównym (przedlicznikowe) i są zaplombowane. Dokładna nazwa to L16A (nabity symbol BBC). W warsztacie jest skrzynka z bezpiecznikami 25A tego samego typu.
A jaki 'bezpiecznik' 'wybija' ?
Takie zabezpieczenie posiada założyciel wątku: zabezpieczeniem B10 To są inne zabezpieczenia: bezpieczniki topikowe 10A
Cześć, mam problem ze spawarką inwertorowa ETA 250 (380 V) czasem zdarza się że jak ja włączam to wyzwala bezpieczniki. Bez różnicy jaki jest ustawiony amperaz, spawać mogę pełnym ogniem i nic się nie dzieje tylko podczas włączania. Dzieje się tak od tygodnia więc raczej jakaś awaria spawarki a bezpieczniki powinny być ok.
Ta spawarka to inverter. Usterka wygląda na sklejony przekaźnik w obwodzie miękkiego startu, opornik rozruchowy jest wtedy cały czas zwarty i może to powodować zadziałanie bezpiecznika przy włączaniu spawarki.
Gdzie szukać bezpiecznika wentylatora?
Prawdopodobnie ten element będzie do wymiany. https://www.google.pl/search?q=linka+bow...
Bożesz ty mój! A panowie to zapomnieli kiedy odpala wyłącznik różnicowoprądowy? Z góry wiadomo że jest to płytka filtru EMC! Usterka do wychwycenia prostym omomierzem.
silnik pracuje caly czasy czas lampka twz świeci To już jest pół sukcesu, teraz trzeba sprawdzić napięcie po stronie wtórnej transformatora. Zaciski 9 - 12, 9 - 15 ( bezpiecznik F3 i F4).
Ale tak być nie może, dołączam foto, macie może jakieś pomysły? Faktycznie, tak być nie może i urządzenia nie wolno eksploatować/używać! Spawarka jest uszkodzona- uszkodzona izolacja między rdzeniem i uzwojeniem- płaskownikiem miedzianym. Bezwzględnie należy rozłączyć końce i początki uzwojeń i sprawdzić rezystancję izolacji między uzwojeniami a rdzeniem...
Regulator prądu spawania zmniejsza moc pobieraną przez spawarkę o ile się nie spawa maksymalnym prądem. Zamiast opuszczać i podnosić wstawkę rdzenia stosujemy regulator. Dodatkowo zmniejsza on prąd pobierany przez spawarkę podczas biegu jałowego co powoduje iż bezpiecznik ma czas ostygnąć. Dlatego uważam iż warto wziąć pod uwagę jego montaż.
Sprawdz dokladnie kable ktore ida do lampki kontrolnej 0,2V to za malo masz gdzies przerwe, a 24V w gniezdzie podgrzewacza gazu sprawdzales. Masz tu schemat lampka L1 jest podlaczona z tej samej galezi co gniazdo podgrzewacza gazu. 1048372 A czy jest bezpiecznik do podgrzewacza gazu? Bo u mnie brakuje ostatniego gniazda bezpiecznika
Problem rozwiązany przez wymiane pozystora na taki o oporności początkowej 17Ω i wszystko działa. W starym z 17Ω zostało ledwo 11.
Pytanie do tych co mają ten półautomat.... jak ten bester sprawdza się w praktyce...jaki ma przetop w stali...jak gruby materiał można łączyć? Może ten stycznik mażna zastapic elektronicznym zeby załączal w 0 ten migomat to i zabezpieczenie nie bedzie wybijało?
Witam Posiadam Magnum Mig 210 Synergia Wczoraj uruchomiłem spawarkę, wszystko super, jak zawsze przykładam uchwyt do materiału i koniec, wybiło bezpieczniki. Podniosłem esa, ale spawarka już nie wstała :/ Ma ktoś jakieś pomysły albo schemat tej spawarki? Za każda pomoc dziękuję. https://obrazki.elektroda.pl/4084186200_...
Po wymianie obydwu warystorów i kondensatora oraz bezpiecznika oczywiście spawarka działa jak ta lala temat zamykam.
Wygląda na mostek prostowniczy małej mocy-poszukaj w google hasło "mostek okrągły" lub bezpiecznik-jak jest to oznaczone na płytce? Ma 4 wyprowadzenia czy dwa?
Ja bym wymienił jedno z gniazd jeśli typ sieci na to pozwala. Żeby zmienić wtyczkę tez trzeba znać typ sieci. Jeśli podłączam pod 230V to przepalają się bezpieczniki. 230V podłączasz przez tą przejściówkę widoczną na jednej z fotek :?: Jaki to typ i wartość bezpiecznika :?:
Tej spawarki nie da się zalączyć na tych bezpiecznikach.
A pytanie z innej beczki jak jest w spawarce bezpiecznik 0.8a i jak założę 10a to stanie się coś? Jak dojdzie do zwarcia / przeciążenia to uszkodzisz jakiś układ w spawarce bo bezpiecznik ma za dużą wartość i nie ochroni tego co ma chronić przed uszkodzeniem.
Witam, ogolnie spawarka dziala , tylko raz na kilka startow wybja bezpiecznik 16A. Pod to gniazdko podlaczalem inne spawarki 200 amper i wszystko bylo wporzadku. Co sprawdzic? Od czego zaczac?
Przecież to jest 25A różnicówka.Kolejne zabezpieczenie to B20A i co ona zabezpiecza? Rozumiem że to jest skrzynka zabudowana w przedpokoju.Jakie zabezpieczenie mieszkania jest na korytarzu? Jednakże preferuję spawarkę inwertorową ze względu na to iż spawarki inwertorowe posiadają łagodny rozruch.W ostatnim poście piszesz iż 20A zabezpieczenie zabezpiecza...
Ogólnie wszystko zależy od konkretnego modelu spawarki, jej mocy, ale dodam od siebie że używam takiej spawarki na 230V i mam pod nią bezpiecznik C10A , przy spawaniu jeszcze nie "wywalił".
Jak policzyć przekrój metalowej płytki pełniącej rolę bezpiecznika w leciwej maszynie (spawarce). Oryginalnie była to miedziana płytka odpowiednio przycięta. przepalać się powinna przy 250A. Czy można takie samodzielnie wykonane bezpieczniki stosować? - spawarka pracuje przy niskim napięciu bezpiecznym, a jeżeli nie to robić?
Witam serdecznie. Posiadam spawarkę Welder Fantasy 260 Synergia III generacji. Podczas spawania przez chwilę na pełnej mocy nagle wybiło bezpieczniki . Po ponownym włączeniu bezpiecznika spawarka zaczęła bardzo słabo spawać . Odkręciłem obudowę i ustaliłem że uszkodzony jest jeden tranzystor . Dodaję że spawarka jest jak nowa , wyspawała zaledwie 1/4...
Dziękuję za wszelkie pomocne uwagi, wszystkie przemyślę, a ostatecznie co i jak to pewnie zadecyduję po wyjaśnieniu sprawy z dostawcą energii - wtedy jeszcze popróbuję, bo w międzyczasie weszła w użycie jakaś samorobna spawarka i z przerwami działa na 230V i B16 (jest bez wentylatora) i tylko czasami wybija bezpiecznik.
Poszukuję schematu do spawarki Bester SPB 315 z 1977 rok (takiej na 4 kółkach a nie dwóch). Schematy umieszczone na forum, nie odpowiadają mojej spawarce, ma ona bezpieczniki z boku. Zepsuł się jakiś sterownik, nie jest to 23,27. Ma on 6 wejść i nie bardzo nawet wiem, co to jest?
Kolega kierbedz4 z góry zakłada, że każda spawarka to transformator spawalniczy... Kolego kadet20 - kup tańszą. Bez obawy, nie będzie wywalała bezpieczników.
Ale piszesz bzdury. W tej spawarkę nie ma termistora tylko bezpiecznik termiczny NO. Wcale się nie załącza. Czytasz co ja piszę ?
Z tabliczki znamionowej wynika, że urządzenie zabezpieczone jest bezpiecznikiem 25A. Prąd maksymalny to 19A. A spawarka jest podłączona od instalacji zabezpieczonej B16. https://obrazki.elektroda.pl/9221749700_...
Tą 3 sobie odpuść zobacz jaki ma duży pobór prądu z sieci 35A !!!,będzie ci wyskakiwał bezpiecznik.
Jak już to PAB-4 jednofazowy. PB-2 da ci 8-10A. Co pisze na spawarce jakie bezpieczniki?
Witam tranzystory cztery https://obrazki.elektroda.pl/7402728400_... przyszły,wymieniłem cztery,spawarka się włączyła spawałem z 20 sekund na 1/4 jej mocy potem dalem potencjometr na max prąd dla sprawdzenia wybiło bezpiecznik i spawarka już się nie włączy Pytanie wyświetlacz ma pokazywać zera jak jest włączona spawarka a nic się nie...
Jaki masz typ instalacji, gniazdko jakim bezpiecznikiem zabezpieczone?
Nie możesz wykorzystać żółto-zielonego(PE) jako przewodu neutralnego(N). Należy rozebrać spawarkę i podłączyć się po neutralny który wchodzi do urządzenia wraz z zasilaniem. do spawarki doprowadzone są tylko 4 żyły w tym jedna PE
Multimetr na test diody, jeśli wskazuje blisko zera lub piszczy, Multimetr piszczy na teście diody ? A to coś nowego. Tutaj najprawdopodobniej przebite tranzystory IGBT przetwornicy, albo MOSFET klucza zasilacza pomocniczego, ewentualnie warystor na wejściu. (at)jagersmann230588 Bezsensowna robota, bo po co wymieniać diody wyjściowe? Lutownicę testujesz?...
Spawarka naprawiona, znaczy sie dziala. Dokladnie niewiem co było powodem palenia bezpieczników. Teraz spawarka chodzi bez zarzutów, bez koniecznosci wymiany uzwojeń. Troche w niej pogrzebałem i hula ;) Dzięki! :) Temat zamykam.
spawarki bezpiecznik uszkodzony bezpiecznik spawarki spawarki pirotec
podłączyć telewizor philips router indesit płukanie czujnik filtr hydraulik
windows vista 17mb140 panasonic
Słuchawki Marshall Minor IV grają cicho na laptopie - przyczyny i rozwiązania Napięcie +250V w radiu lampowym - gdzie szukać?