Przy przyklejeniu elektrody na kablu zasilającym było 80 A OK to teraz zmierz napięcie na zasilaniu spawarki przy sklejeniu elektrod.
Ą ma ustawianie innych parametrów takich jak ARC force? Albo walnęła stabilizacja prądu spawania i zwarcie przy zajarzeniu łuku wywala bezpieczniki.
Możesz zrobić kuku inwertorowi takimi kombinacjami. W magnum masz soft-start, ale ograniczony do momentu załączenia zasilania maszyny. Po ok 0,5 s następuje zwarcie obwodu przekaźnikiem i układ pracuje na ful. W trakcie spawania w procesie mig/mag dochodzi do częstych zwarć i skoków prądu tłumionych przez elektronikę inwertera. Stad ,,wybijanie'' impulsów...
Ciekawe tylko czy to są 5x20 tulejki czy jakieś większe. Gogle podpowiada 5x20... I takie były stosowane 5x20. DTR podaje, że 2A zwłoczne.
Gdzie jest zmontowany ten bezpiecznik w spawarce, czy w rozdzielnicy domowej?
No to śmiało.
Przecież w parametrach spawarki masz podane: bezpiecznik: 16a Więc bezpiecznik nie powinien być mniejszy niż 16A . Można zwiększyć zabezpieczenie po spełnieniu pewnych warunków (odpowiedni przewód zasilający, odpowiednio większe wcześniejsze zabezpieczenie, pomiar SWZ). fuutro napisał: Spawarka jest na 1 fazę? To by wymagało bezpiecznika na 32A Z czego...
Najprawdopodobniej zwarcie w cewce uzwojenia pierwotnego. Ponieważ spawarka jest "leciwa", niewykluczone jest uszkodzenie karkasu, często wykonanego z płyty pilśniowej, i przetarcie izolacji uzwojeń przez blachę rdzenia.
Pewnie ma <=1 Ohm , działa jako dodatkowy bezpiecznik
Z danych technicznych spawarki (wymagane zabezpieczenie 16 A) i widocznych bezpieczników wynika, że spawarka powinna bezproblemowo pracować w tej instalacji.
Można to nazwać "udarem prądowym" w chwili uruchomienia spawarki.
A dlaczego akurat 16 A?? 40 amper Ci tym bardziej nie pociągnie bo zadziała zabezpieczenie przeciążeniowe. A na 20 amperach Ci nie dawał rady, bo był za duży prąd rozruchowy
To będzie tłumik napięcia 1.5SMC540A. Tutaj masz link: https://eu.mouser.com/ProductDetail/Litt... Ale na 90% to nie jest jedyny uszkodzony komponent. Prawdopodobnie masz jeszcze uszkodzone tranzystory na radiatorze.
Witam . Jaka to spawarka . Transformator czy inwerter . Jeśli transformator to układ z stycznikiem i rezystorami . Jest schemat na elektrodzie .
Rozwiń to i sprzedaj miedź na złom, będziesz miał na kawałek normalnej spawarki.
[url=https://www.elektroda.pl/rtvforum/t... jest zamieszczony schemat, ale żadnego softstaru ta spawarka nie ma. Za mostkiem są równolegle dwa kondensatory 470uF/400V.
Bezpieczniki topikowe są mniej wrażliwe na prąd udarowy więc może najprościej do nich powróć i zastąp nimi C25. Najtańszy i pewny wariant, bez konieczności modyfikowania spawarki. Są zgrabne zestawy 3 bezpieczników na szynę w rozmiarze 3 sztuk C25.
Panowie profesjonalne maszyny nie potrzebują N tylko 3F + PE, jak potrzebne jest napięcie do sterowania 24V czy 230V to jest wstawiony transformator z 400V... supchem jężeli taka informacja w czymś Ci pomoże to używałem Altig 500 na C25A spawając prądami do 200A. Transformator w tym to było 49kVA zasilany z dwóch faz.
Witam . Ja od roku mam PRAKTIK 205 ,która pracuje na zabezpieczeniu 16A.,działa dobrze.
Witam odłącz trafo po stronie wtórnej i spróbuj uruchomić bez obciążenia(pomierz pobór prądu na wszystkich fazach) w ten sposób go sprawdzisz.Sprawdź czy nie ma zwarcia na wyjściu, odłącz bramki tyrystorów, w ten sposób sprawdzisz mostek. kolego jjanusz to nie ten typ spawarki
Czy jest możliwość podłączenia spawarki SPB-400, aby nie wyskakiwały bezpieczniki 32A. Po włączeniu spawarki bezpiecznikami, spawarka chodzi normalnie i wtedy już bezpieczniki nie siadają. Dziękuję.
Bezpiecznik ogarnąłem, ale mam drugi problem. Podczas spawania wentylator zwalania. Po zakończeniu wchodzi na prawidłowe obroty. Nie przyglądałem się temu wczesniej tak uważnie więc nie wiem czy ten model tak ma czy jest coś nie tak.
Nie pamiętam jak tam dokładnie jest, jutro popołudniu (poniedziałek) mogę popatrzyć i pomierzyć.
Dodam, że nie stosuje się wewnątrz tych spawarek żadnego zabezpieczenia w postaci bezpiecznika. Jak pada, to czasami leci kilka elementów. Jak kolega poradził, bez znajomości działania tego sprzętu łatwo nie będzie przy naprawie.
A pytanie z innej beczki jak jest w spawarce bezpiecznik 0.8a i jak założę 10a to stanie się coś? Jak dojdzie do zwarcia / przeciążenia to uszkodzisz jakiś układ w spawarce bo bezpiecznik ma za dużą wartość i nie ochroni tego co ma chronić przed uszkodzeniem.
Akrzy74 Ale jesteś picer O ile znam slang, to jest komplement. Picer, wypicowany = dokładny, skrupulatny. Nikt nie zaglądał do skrzynki w domu robiąc warsztat,nikt nie sprawdzał,ze jest mniej w domu ,aniżeli na zewnątrz. Można skwitować, "widziały gały, co brały". Albo, "jak nie uważałeś, jak robisz, to rób, jak uważasz." Kończ Waść, wstydu oszczędź...
Miałem tak, że mostek prostowniczy się zwierał powyżej 150 V na jednej połówce. Przez żarówkę szło uruchomić spawarkę, natomiast bezpośrednio wywalała bezpieczniki.
Moim skromnym zdaniem na uzwojeniu pierwotnym transformatora wysokiego napięcia znajdują się elementy kluczujące które załączają cewkę trafa z pewną częstotliwością.Widziałem takie spawarki na modułach IGBT mocy.Jeśli taki moduł zrobi zwarcie wtedy przez cewkę przepływa okrutnie duży prąd który pali bezpieczniki.Zalecam sprawdzenie tych modułów jeśli...
Bardzo dziękuję za pomoc, w TEP 400 jest sześć jednakowych bezpieczników, natomiast w OZAS Tyros 250, 400 V mam ich dziewięć. Zależy mi na ustaleniu nominalnych parametrów wszystkich bezpieczników.
Nie ma róznicówki 15A.
Jeżeli ma kolega przed licznikiem C10A założone przez ZE to bez zwiększenia mocy przyłączeniowej i modernizacji instalacji to raczej kolega nie pospawa. Zwiększenie z B10 na C10 nie przyniesie żadnego skutku. (Dla względnie komfortowego spawania przed licznikiem powinien być topik 25A a za licznikiem eska C20A. Pozdrawiam
pewnie chodzi digital plate 17 https://www.baumarkt-ersatzteile.de/schw... Dla porownania plytki i zobacz co nie pasuje z Twoja
U mnie już 3 lata pracuje "MAGNUM SNAKE 200PS" na 10C i też starej instalacji, spawałem już dużo i nic się nie działo, raz jak miałem coś grubszego do pospawania i dałem pod 200A to wywaliło ten bezpiecznik.
Dzisiaj w elektrycznym zakupiłem wkręcany bezpiecznik 16A. Pod rząd poszło 3 elektrody na średniej mocy i ani razu nie wybiło. Problem uważam za rozwiązany.
mi tez wybijało bezpieczniki jak załączałem spawarkę 1 fazową i załozyłem żarówkę połączoną w szereg i wyłącznik mostkujący działa ok pozdrawiam
Bezpieczniki same z siebie nie wybuchają, to jest tylko skutek awarii a nie przyczyna. Uszkodzeniu uległ układ za bezpiecznikiem i tam należy szukać usterki. Sądząc po gabarytach bezpiecznika nie było on na duży prąd, może 4A.
Czyli jedynym wyjściem jest kupienie spawarki.
Jak płytka na 230volt to warystor może byc na 275 volt. A rozwaliło go? Czy przy włączeniu spawarki bezpiecznik rozłącza układ zasilania gniazda sieciowego( wywala go)?
Witam. Na alejce działkowej jako główny mam bezpiecznik B25. Jaki sugerujecie dać jako główny w altance, jaki pod podgrzewacz i pod spawarkę 230V. Czy stosować tu bezpieczniki typu C ?
Ale tak być nie może, dołączam foto, macie może jakieś pomysły? Faktycznie, tak być nie może i urządzenia nie wolno eksploatować/używać! Spawarka jest uszkodzona- uszkodzona izolacja między rdzeniem i uzwojeniem- płaskownikiem miedzianym. Bezwzględnie należy rozłączyć końce i początki uzwojeń i sprawdzić rezystancję izolacji między uzwojeniami a rdzeniem...
Sprawdzałeś źródło zasilania spawarki. Bezpieczniki topikowe (drutowałeś może) czy automat? Wygląda że coś jedną fazą.
Nadpalony jest rezystor w układzie załączenia on na pewno nie jest to przyczyna zwarcia.Sprawdź tranzystory przykręcone do górnego radiatora, oraz mostek prostowniczy mniejszy radiator górna płytka. Diody prostownicze wyjściowe są na dolnym radiatorze. Ważne przed załączeniem spawarki włącz szeregowo z nią żarówkę około 100W.
Skoro nie rozłącza "różnicówka" to nie ma upływu w spawarce, natomiast rzeczywiście bezpieczniki są źle dobrane, gdyż B20 wyzwala przy niższym prądzie niż C16.
Witam, właściwie pytanie już padło ale nie było jednoznacznej odpowiedzi. Czy może ktoś sprawdzić przy jakim prądzie spawarka wywala bezpiecznik 16A? Mam w garażu topik 16A który powinien chyba trochę więcej wytrzymać niż B16. Musze to wiedzieć przed zakupem. Jedni sprzedawcy piszą że zabezpieczenie sieci ma być 25A a jedni że 20A
W spawarce jest układ ograniczający prąd ładowania kondensatorów elektrolitycznych. Jest to rezystor kilkadziesiąt ohmów, kilka Watów mocy, zaraz po załączeniu spawarki wyłącznikiem (po 1 lub kilku sekundach) jest on zwierany przez przekaźnik. Rezystor i przekaźnik jest w pobliżu mostka prostowniczego i kondensatorów. Sprawdź, czy rezystor nie jest...
Witam Wszystkich Jestem posiadaczem spawarki Magnum Dual puls Mig 280A. Mam notoryczny problem z wyskakującym zabezpieczeniem. Spawarkę mam już jakiś czas. Do momentu jak miałem zabezpieczenie przedlicznikowe w postaci topików 25A był wszystko ok. Problem się zaczął jak wymieniłem na S-y 32A przedlicznikowe. Za licznikiem na sile mam 25A typ C. Przy...
Błędów w tablicy masz waść sporo. Różnicówkę masz na wszystkie obwody, także może sama spawarka ma jakąś upływność, plus coś tam jeszcze ma upływność, i suma tych upływności powoduje zadziałanie RCD. Spróbuj wyłączyć wszystkie bezpieczniki, oprócz tego od spawarki, i wtedy ją pomęczyć. W samej rozdzielnicy masz w kilku miejscach podkręcone przewody...
Cześć, mam problem ze spawarką inwertorowa ETA 250 (380 V) czasem zdarza się że jak ja włączam to wyzwala bezpieczniki. Bez różnicy jaki jest ustawiony amperaz, spawać mogę pełnym ogniem i nic się nie dzieje tylko podczas włączania. Dzieje się tak od tygodnia więc raczej jakaś awaria spawarki a bezpieczniki powinny być ok.
Nie możesz wykorzystać żółto-zielonego(PE) jako przewodu neutralnego(N). Należy rozebrać spawarkę i podłączyć się po neutralny który wchodzi do urządzenia wraz z zasilaniem. do spawarki doprowadzone są tylko 4 żyły w tym jedna PE
A czy spawarka ma jakiś bezpiecznik czy coś, bo ten silnik jak go rozebrałem to się spalił i jak zwarcie się może zrobiło to pytanie czy coś nie uszkodziło w spawarce
Sprawdziłem wszystko i nic luźne nie jest. Teraz nastąpił kolejny problem, jak włączam spawarkę to cały czas wyrzuca mi bezpiecznik c20 (ten nowego typu) i spawarki nie idzie kompletnie włączyć, tak jakby gdzieś robiło się zwarcie. Dodam iż wcześniej spawarka działała bez problemu i nie wyrzucała bezpieczników.
SPAWARKA Einhell BT-IW 100 po podłaczeniu wyzwala bezpieczniki.
Podczas spawania sprawdzić napięcie na zasilaniu do spawarki .
Jest to spawarka jednofazowa. Mocy i modelu nie znam bo to naprawdę zabytek. Głównie to chodzi o to czy bezpiecznik w pionie wytrzyma pracę z nadmiarowka typu C
Bożesz ty mój! A panowie to zapomnieli kiedy odpala wyłącznik różnicowoprądowy? Z góry wiadomo że jest to płytka filtru EMC! Usterka do wychwycenia prostym omomierzem.
Jak już to PAB-4 jednofazowy. PB-2 da ci 8-10A. Co pisze na spawarce jakie bezpieczniki?
Spawarka inwentorowa heidman po włączeniu do sieci nie włącza się i wywala korek, ktoś pomoże? Spawarka mała, mało elektroniki wymieniłem tranzystor te na ostatnim obrazku i nic dalej to samo, nie jestem elektronikiem ale drobne rzeczy naprawiam z tym mam problem.
Może tylko bezpiecznik na wejściu się spalił, sprawdzałeś napięcie?
Dodam jeszcze swoje 0,05 PLN, że uszkodzenia transformatora w tych Besterach zdarzaja się niezwykle rzadko. Nie ma możliwości załączenia tak dużego transformatora na bezpiecznikach S...C20. W zależności od egzemplarza spawarki, bezpiecznik C25 to absolutne minimum, a i tak czasem wyrzuca. Najprawdopodobniej spawarka jest całkowicie sprawna.
Falownik do grzania wody+ grzałka 230V ze zwykłem termostatem to koszt ~1100zł, podłączasz to tanim przewodem do fotowoltaiki i działa. Jaki jest sens pchania się w niskie napięcie i robienie jakichś ulepów ? Wszelkie połączenia wykonane na fotowoltaice muszą być pewne. Pchanie się w jakieś niestandardowe połączenia i bezpieczniki, może skończyć się...
Poszukuję schematu do spawarki Bester SPB 315 z 1977 rok (takiej na 4 kółkach a nie dwóch). Schematy umieszczone na forum, nie odpowiadają mojej spawarce, ma ona bezpieczniki z boku. Zepsuł się jakiś sterownik, nie jest to 23,27. Ma on 6 wejść i nie bardzo nawet wiem, co to jest?
Regulator prądu spawania zmniejsza moc pobieraną przez spawarkę o ile się nie spawa maksymalnym prądem. Zamiast opuszczać i podnosić wstawkę rdzenia stosujemy regulator. Dodatkowo zmniejsza on prąd pobierany przez spawarkę podczas biegu jałowego co powoduje iż bezpiecznik ma czas ostygnąć. Dlatego uważam iż warto wziąć pod uwagę jego montaż.
Migomat musi mieć bezpiecznik C20A.
Wytrzyma bez problemu. Sam mam taką spawarkę i bezpiecznik 20A daje radę.
Witam, posiadam spawarkę GYS Multipearl 201-4 spawarka jest uszkodzona. Po włączeniu uruchamia się wentylator i po pojawieniu się podświetlenia na wyświetlaczu wyłącza bezpiecznik w skrzynce. Jeśli odłączę taśmę która łączy wyświetlacz z płytą główną spawarki, zadziałanie bezpiecznika już nie występuje, natomiast sprzęt przy uruchamianiu zachowuje się...
A po co Ci w spawarce bezpiecznik??? przeciez i tak spawając robisz zwarcie i płynie max prąd ?? pozatym to sie napewno nieżle grzeje a według mnie jest to chyba zbędne
Tylko wyłączniki i bezpieczniki DC przy napięciu 177 V. Chodzi o to że przy odłączaniu podczas pracy (przepływ prądu) taki "zwykły" bezpiecznik czy wyłącznik spłonie od razu. Dokładnie to zabije go łuk elektryczny jak w spawarce. Bezpieczniki DC mają w obudowie piasek i sprężynę która szybko robi dużą przerwę a piasek gasi łuk. W wyłącznikach DC stosuje...
Kilka łączeń nią zrobiłem, nawet daję radę Podaj, jakie masz bezpieczniki, pod które podłączyłeś spawarkę do sieci i czy nie wywala tych bezpieczników.
Mam pytanie do fachowców. Mam nowa instalacje w domu z miedzi 2.5mm2 i skrzynkę z zabezpieczeniami 16A-3 obwody, jeden 10A i róznicowoprądowy o wartości 25A. Podczas spawania na zabezpieczeniu 10A po kilku min spawania wybija ten 10A. Jedno co mnie zastanawia to to, że Pan który robił tą instalacje wiedził, że na warsztacie będzie spawarka transformatorowa...
Zapewne na tabliczce znajdującej się na obudowie spawarki jest wszystko opisane.wklej zdjęcie owej tabliczki.Spawarka zapewne będzie pracować bez problemu na zamontowanym przewodzie 3x2,5 mm².
Witam. Mam takie pytanie. Jakimi bezpiecznikami zabezpieczyć spawarkę EW-23u 300A? Za odpowiedź z góry dziękuję.
Uzwojenie pierwotne tej spawarki nie posiada odczepów . Spawarka nie ma wyłącznika sieciowego . Jest włączana przez włożenie wtyczki do gniazda .
Myślę, że najprościej byłoby sprawdzić jaki prąd pobiera spawarka w trakcie pracy i wtedy będzie wiadomo, czy przyczyna wyłączania zabezpieczenia tkwi w spawarce, czy np. w wysłużonym zabezpieczeniu.
Piokwasiorek, domowym sposobem - włącz w szereg z zasilaniem spawarki bezpiecznik 10 A typu B i przetestuj jej działanie przy parametrach pracy, jakie przypuszczasz, że będziesz potrzebował w terenie. Po odbijaniu bezpiecznika poznasz warunki w jakich pobiera moc większa jak 2,3 kW.
Ale piszesz bzdury. W tej spawarkę nie ma termistora tylko bezpiecznik termiczny NO. Wcale się nie załącza. Czytasz co ja piszę ?
Według danych technicznych sama spawarka ma też bezpiecznik 16A, więc wystarczy.
modernizacja rozdzielnicy [/u]
Ogólnie wszystko zależy od konkretnego modelu spawarki, jej mocy, ale dodam od siebie że używam takiej spawarki na 230V i mam pod nią bezpiecznik C10A , przy spawaniu jeszcze nie "wywalił".
Nawet jak nie spawasz to wybija ? Ma jakieś zwarcie . Jak to jest spawarka zasilana 3fazowo i masz bezpieczniki 32A to nie ma szans zeby sprawna wybijała bezpiecznik.
Witam problem moze byc zupelnie gdzie indziej? kolega ma zabezpieczenie 20A .Spawarki jak wiadomo to trafo,a w zwiazku z tym duza indukcja itd.nie bede smucil.czy masz bezpieczniki o charakterystyce typu C to bardzo wazne!Jesli nie masz takich to wymien.Tylko ze przy 205A spawarce wyzucaja bezpieczniki 20A nie wruzy nic dobrego,ale spruj wymiane na...
Kupiłem moduł SKKT56/12 kierując się ceną i niestety to błąd. Za brak wiedzy wiadomo płaci się. Teraz wiem że tyrystory do tej spawarki muszą być szybkie, czas wyłączenia tq nie więcej jak 20uS. Spawarka wprawdzie działa strasznie "cwierkając" ale tylko na bardzo małym prądzie. Pozostaje szukać szybkiego tyrystora. Posiadam jednak IGBT 100A/1200V i...
Buczeć na luzie nijak nie powinien... Połączenie przy którym żarówka najmocniej świeciła wg mnie jest beee :D No więc wg mnie uzwojenie pierwotne na którym uzyskałeś 48V jest uzwojeniem na 230V, uzwojenie na którym uzyskałeś 30V jest dodatkowym uzwojeniem, które trzeba przyłączyć szeregowo z poprzednim aby uzyskać uzwojenie na 400V, a to że żarówka...
Witam, mam problem ze spawarką Magnum Snake 220 Profi. Po włączeniu pali bezpiecznik 0,5 A znajdujący się na panelu sterowniczym. Co może być przyczyną. Co i gdzie pomierzyć.
Tej spawarki nie da się zalączyć na tych bezpiecznikach.
Bezpiecznik musi być większy, przecież sprawność spawarki < 100%, co oznacza że musi pobrać nieco więcej prądu. edit: faktycznie mój błąd, post do kosza
Ta spawarka to inverter. Usterka wygląda na sklejony przekaźnik w obwodzie miękkiego startu, opornik rozruchowy jest wtedy cały czas zwarty i może to powodować zadziałanie bezpiecznika przy włączaniu spawarki.
A tak nawiasem mówiąc , jaki powinien być idealny przekrój rdzenia oraz wymiary dla migomaty 150A tak co by uciagnął na 230V bez wywalania bezpieczników?
Do nawijania potrzebujesz drutu i ewentualnie płaskownika, rozruch silnika C360 z transformatora rozruchu tylko przy 3f ze względu na moc rozrusznika 3kW czyli jakieś 250A+ podczas rozruchu. Gra nie warta świeczki tym bardziej że można tanio kupić stare transformatorowe spawarki.
wartość prądowa warystora powinna być równa albo wyższa od wartości bezpiecznika w gałęzi zasilania prawidłowo działający warystor po przekroczeniu określonego napięcia powinien zewrzeć i przepalić bezpiecznik
Witam, ogolnie spawarka dziala , tylko raz na kilka startow wybja bezpiecznik 16A. Pod to gniazdko podlaczalem inne spawarki 200 amper i wszystko bylo wporzadku. Co sprawdzic? Od czego zaczac?
silnik pracuje caly czasy czas lampka twz świeci To już jest pół sukcesu, teraz trzeba sprawdzić napięcie po stronie wtórnej transformatora. Zaciski 9 - 12, 9 - 15 ( bezpiecznik F3 i F4).
Witam Posiadam Magnum Mig 210 Synergia Wczoraj uruchomiłem spawarkę, wszystko super, jak zawsze przykładam uchwyt do materiału i koniec, wybiło bezpieczniki. Podniosłem esa, ale spawarka już nie wstała :/ Ma ktoś jakieś pomysły albo schemat tej spawarki? Za każda pomoc dziękuję. https://obrazki.elektroda.pl/4084186200_...
A jaki 'bezpiecznik' 'wybija' ?
Witam, mam problem z spawarka po uruchomieniu chodzi tylko wentylator reszta nie działa/nie reaguje, czy spawarka jakiś bezpiecznik? lub jakieś typowe usterki które łatwo zdiagnozować? nie jestem specjalista wiec kupowałbym całe płytki albo oddał do fachowca po podstawowym sprawdzeniu...
Przecież to jest 25A różnicówka.Kolejne zabezpieczenie to B20A i co ona zabezpiecza? Rozumiem że to jest skrzynka zabudowana w przedpokoju.Jakie zabezpieczenie mieszkania jest na korytarzu? Jednakże preferuję spawarkę inwertorową ze względu na to iż spawarki inwertorowe posiadają łagodny rozruch.W ostatnim poście piszesz iż 20A zabezpieczenie zabezpiecza...
Myślę, że to napięcie na wyjściu spawarki podczas spawania. Jako ciekawostkę dodam, że przez pomyłkę spawałem kiedyś swoją spawarką na bezpieczniku 6A i parę minut dawał radę, przy niskim prądzie.
Podczas pracy taką spawarką wymagany jest bezpiecznika min. 20A ,,C''. Zabezpieczenie 16A ,,B'' może być wyzwalane startem transformatora na najwyższym zakresie napięciowym.
Na tym obwodzie jest jeszcze coś podłączone? Uszkodzony bezpiecznik lub migomat.
Takie zabezpieczenie posiada założyciel wątku: zabezpieczeniem B10 To są inne zabezpieczenia: bezpieczniki topikowe 10A
Mam w domu bardzo starą spawarkę NO NAME, którą kupił mój tata jakieś 25 lat temu (czasy PRL-U :-)) ale bardzo dobrze się nią spawa. Kiedyś tata spawał ją szyny i byłoby super gdyby nie te bezpieczniki. Jest to spawarka 3-fazowa. Od nowości co jakiś czas wywalała bezpieczniki (albo podczas załączenia spawarki albo podczas spawania) ale dało się ją jakoś...
bezpiecznik spawarki uszkodzony bezpiecznik spawarki spawarki rockworth
inwerter orvaldi interfejs optyczny licznika przewodność mosiądzu
Wideorejestrator ADAS wyłącza muzykę i USB - przyczyny i rozwiązania Lokalizacja odmy w Skoda Fabia 1.6 16V