Grzałka wanny, będzie grzała dopiero wtedy gdy termostat grzałki bojlera wyłączy zasilanie grzałek i przełączy na wannę.
Trzeba sprawdzić, zmierzyć, co włącza cewkę tego stycznika, zmierzyć napięcia w obszarze sterowania, na jakie napięcie jest cewka stycznika. Jakie muszą być spełnione warunki, aby naciskając przycisk, włączyć zasilanie na cewkę stycznika? Może to będzie pomocne:
Transformator droższy od cewki, chyba, że jeden duży na całą szafę styczników. A przy tych żarówkach to kolega pomyślał o bezpieczeństwie? Trafo 50 VA ok 120 zł, a od kiedy to stosowanie żarówek jest niebezpieczne?
Można tak zrobić. Potrzebny będzie dostęp do styków przełącznych przekaźnika sterującego, styków pomocniczych stycznika i przycisk zwierny. Przycisk ze stykami pomocniczymi stycznika ma stworzyć oklepany układ samopodtrzymania a za wyłącznik będzie robił styk rozwierny przekaźnika sterującego.
Sprawdzanie napięcia rozruchu i odpadu. Badanie polega na zasileniu stycznika poprzez źródło umożliwiające regulacją napięcia zasilania cewki od 0 do 1,1 US. Początkowo zwiększamy stopniowo napięcie na styczniku. Napięcie przy którym nastąpi przyciągnięcie zwory nazywamy napięciem rozruchu. Następnie zmniejszamy napięcie na cewce a wartość przy którym...
Do cewki 400V stycznika dochodzą dwie fazy (napięcie międzyfazowe). Dodatkowy zestyk wyłączający wyłącza tę drugą fazę, dla zwiększenia bezpieczeństwa, tak na wszelki wypadek, bo różne nieprzewidziane przypadki mogą się zdarzyć np. przebicie jakiegoś przewodu do ziemi. W momencie wciśnięcia przycisku wyłącz do cewki stycznika nie może dochodzić napięcie.
Pamiętaj że moc stycznika musi mieć 4 szt.lamp x 600 W to 2,4 kW np. SM24A-1M napięcie cewki 230 v lub zastosować stycznik na napięcie cewki 24 v .To wszystko zależy od Twojego pomysłu sterowania stycznikiem wykonawczym.
Joseph-auto miał na myśli oczywiście 230V. Odnośnie punktu 2) - można zasilić cewkę stycznika 24V napięciem 230V nie używając transformatora czy rezystorów. Warunkiem będzie to że stycznik ma cewkę na napięcie 24V DC (stałe), włączony będzie pod zaciski mostka prostowniczego +/-, do jednego zacisku ≈ mostka dołączymy szeregowy kondensator odpowiedniej...
Napisz kolego konkretnie o co chodzi. Poco zasilać cewkę stycznika napięciem większym lub mniejszym? Jak masz stycznik na 230V to nie będziesz go chyba zasilał np 150v bo poco. Układy ograniczające napięci stosuje się w przekaźnikach, po załączeniu nie jest potrzebny już taki duży prąd płynący przez cewkę, więc włącza się szeregowo rezystor lub rezystor...
10000/230 = 43,47A to co wyszło podziel przez 3. 16A wystarczy ale kup 25A no cewka stycznika na odpowiednie napięcie.
Nie widziałem sterownika czasowego na napięcie 400V Możesz użyć każdy sterownik pracujący na napięcie 230V który będzie sterował napięciem 230v przy zastosowaniu stycznika z cewką 230V Sterownik poda napięcie 230V na cewkę stycznika a ta z kolei spowoduje uruchomienie stycznika do którego styków jest podłączone zasilanie a po drugiej stronie podpięty...
Wystarczy zamontować Zabezpieczenie trzy polowe typu S pod odpowiedni sprzęt który będzie zasilany oraz stycznik z cewką AC na napięcie 230V Z pod zabezpieczenia przewody podłączasz pod stycznik i z wyjście ze stycznika możesz zakończyć 3 fazowym gniazdem. Przekażnik będzie sterował i poda napięcie 230V na cewkę stycznika i poprzez zdalne sterowanie...
Dojazdówka wyłączona ? Układ przegrzania się zapala ? Jak zaczniesz spawać też przerwie ?? zanika tylko napięcie na cewce stycznika czy napięcie zasilania ? Sprawdź bezpieczniki na transformatorze oraz jak siedzą w gniazdach. Sprawdź czy dochodzą 2 fazy na transformator po przełączniku.
Jeżeli jest tam sterowanie PLC to jak najbardziej należy zastosować przekaźnik bezpieczeństwa, który odetnie zasilanie na stycznik i poinformuje PLC o wciśnięciu przycisku wyłącznika awaryjnego.
To niech się zakażą na powrót. Najlepiej w Irlandii lub na sąsiedniej większej wyspie. Tam licznik steruje cewką stycznika podającego napięcie np: na zaciski pieców akumulacyjnych. Napięcie zasilającego cewkę stycznika oczywiście opomiarowane. Więc technicznie nie jest to skomplikowane i tylko dobra wola jest potrzebna.
Jeśli to jest stycznik 4 A to wystarczy zwykły polski np SM 1 lub podobny w styczniku ważne jest napięcie cewki jeśli szlifierka jest na 220 V to pewnie i cewka tez ,ale gdy na 380V to może być jak poprzednio ,albo 380V,oczywiście gdy nie ma transformatora który obniża napięcie . Trzeba teraz dobrać stycznik z takim napięciem cewki i zamienić ,oczywiście...
Czyli klasyczny "start-stop" wystarczy. Przekaźnik/stycznik z samopodtrzymaniem po podaniu przyciskiem zwiernym samopowrotnym napięci na cewkę i drugim przyciskiem rozwiernym samopowrotnym w obwodzie zasilania cewki do wyłączania stycznika/ układu. Gdy wystąpi przerwa zasilania stycznik nie zostanie zasilony po wcześniejszym rozłączeniu poprzez zanik...
Może zastosuj dwa styczniki na 230 V, cewki połącz szeregowo.
N jest potrzebny chyba ,że jest to układ sieci TT , wtedy nie ma N , A1 i A2 " idzie do cewki stycznika " , żeby to zadziałało to przez cewkę powinien popłynąć prąd , czyli do zacisków cewki musisz podać napięcie.
Można by powiedzieć styk faza🙂 Z napięciem sieci ? Bo stycznik kolegi jest z cewka na 24 V. Do jakiego napięcia przystosowany jest ten zawór ?
Zapewne 3 fazy do niebieskiego wyłącznika, ochronny na obudowę i pewnie neutralny do kontrolki/sterowania cewki stycznika - ale to trzeba zobaczyć zanim zdalnie się doradzi. Na jakie napięcie cewka stycznika, co więcej prócz silnika jest zasilane, jakieś czujniki ? Wedlug chińskiej instrukcji jest to podnosnik 230/400v. 230V międzyfazowego pewnie tak,...
poza tym co wyżej to cewka stycznika napięcia przemiennego posiada zwarty zwój po to by rdzeń nie drgał i był stale przyciągany po podaniu napięcia
Zanim kupisz nowy stycznik ,zmierz jakie masz napięcie na przewodach zasilających cewkę , pozdrawiam.
Jeżeli świeci lampka H1, a przycisk S2 nie jest wciśnięty, to musi działać. Sprawdź czy na cewce stycznika masz napięcie 230V. Jak jest, to spalona cewka.
Jest to cewka od stycznika. Nie osiągniesz takiego napięcia - jeśli nawet osiągniesz coś w pobliżu, to nastąpi przebicie. Nie da rady :(
Przekaźniki służą m in. do załączania styczników wiec nie ma obawy a styczniki maja cewki na różne napięcia.
bo ja mam parę, ale każdy po podaniu napięcia otwiera obwód, a bez napięcia przerywa. Mylisz nazewnictwo - obwód otwarty to obwód przerwany (prąd nie płynie) a obwód zamnięty to obwód w którym płynie prąd. Przekaźnik/stycznik może mieć tylko styki NO (normalnie otwarte) lub jednocześnie NO i NC (normalnie zamknięte) NO i NC oznacza stan styków przy...
Sam obwód sterowania: http://obrazki.elektroda.net/42_11638793... I opis: Wciśnięcie przycisku S2 spowoduje podanie napięcia 230V AC na cewkę stycznika K2 i jego zadziałanie. Zamknięcie styków pomocniczych tego stycznika i zwarte styki S1 spowodują, że stycznik pozostanie w stania zalączenia (samopodtrzymanie). Jednocześnie poporzez drugi komplet...
Pomierz czy po " pstryknięciu " podawane jest napięcie na cewkę stycznika.
na a2 z obudowy podnośnika Masz N na obudowie siłownika i z niego zasilasz cewkę ?! Jak sprawdzasz działanie stycznika to odpinasz przewody zasilające stycznik czy tylko dokładasz obce napięcie ?
Po pierwsze to sprawdź na jakie jest napięcie cewka stycznika - powinno być to widoczne przez otwór nad zaciskami cewki - obawiam się że masz cewkę na 380V.
Co do dmuchawy można wykonać uszczelkę z silikonu odpornego na wysokie temperatury i drzwiczki domykane na zasadzie dźwigni, ale taki system jest na prawde głośny- sprawdź u kogoś jak to pracuje. stycznik buczy (brzęczy ) bo ma cewkę wyjaraną, stycznik pod napięciem nie powinien hałasować zmień cewkę lub cały stycznik.
Witam i znów proszę Szanownych Kolegów o pomoc łopatologiczną. Dostałem z hurtowni nie odpowiedni stycznik trójfazowy 16A Siemensa. Jego cewka robocza jest przeznaczona dla 110V. Bez sensu byłoby jego odsyłanie i opłacanie przesyłki w obie strony, więc może wystarczyłoby podłączyć poprzez jakiś rezystor? Jeśli tak to jaki?
Przyczyna terkotania to ewidentne uszkodzenie akumulatora-Po podaniu napięcia na cewkę stycznika (solenoid) zostaje zwarty obwód główny , który podaje napięcie na rozrusznik powoduje to znaczny spadek napięcia na akumulatorze a jednocześnie wyłącza stycznik . Efektem jest słyszalne terkotanie pod fotelem . Podobny efekt jest przy utlenionych stykach...
Tak się tym steruje. Do obudowy silnika podłaczyć obowiązkowo przewód PE. Sterowanie cewki stycznika napięciem 400V, (międzyfazowe).
Takie tematy już były: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3... Generalnie to układ załączania silnika ze stycznikiem w którym na pomocniczym styku i dwóch przyciskach zrealizowano samo-podtrzymanie i funkcje Start/Stop (Załącz/Wyłącz). Po lewej masz obwód sterowania z samo-podtrzymaniem a z prawej samo zasilanie silnika. W linku jest pełniejszy...
Kolego czy nie lepiej zlecić to komuś kto ma pojęcie. Wracając do rysunku. Wyjście z modułuFF podłączyłeś do styków pomocniczych, a powinieneś do złącza od góry stycznika A1. Do złącza A2 musiszppodłączyć przewód niebieski N. Pamiętaj jednak, że stycznik powinien mieć cewkę na napięcie 230VAC.
Jeżeli równolegle do żarówki chcesz podłączyć cewkę stycznika to nie widzę w czym problem. Podłączasz i już. Jeden warunek jest tylko do spełnienia cewka stycznika musi być na to samo napięcie co żarówka czyli 230 V AC.
Ze stycznikami DC w zasadzie nie będzie problemu. Mały problem pojawi się z napięciem cewki napędowej stycznika. Standardowe napięcia DC cewek napędowych styczników to 12V -250V. Bywają cewki na wyższe napięcia ale same styczniki trakcyjne i tak już odstraszają swoją ceną. Można pokombinować ze stycznikami jednotorowymi typu SNF.
Jeżeli postawisz je tak jak wchodzą na szynę to zobaczysz od góry małą białą naklejkę, na której jest podana wartość napięcia zasilania cewki stycznika. Muszą być takie same.
Nie cewkę a stycznik, dobrany do mocy znamionowej (11kW) i prądu. Cewkę stycznika (napięcie znamionowe- pracy) dobiera się stosownie do zastosowanego układu sterowania. Może to być np. 230V, lub niższe- zależne od warunków środowiskowych.
Czy cewka musi być sterowana również napięciem stałym? Nie, może być na inne napięcie.
Witam. Potrzebuję zastosować stycznik, który będzie załączał grzałki. Co byście polecili dać pomiędzy stycznik a regulator pokojowy temperatury, żeby odebrał sygnał z sterownika, jak temperatura spadnie, to załączył stycznik. Napięcie cewki stycznika 24 albo 230 V, co będzie łatwiej ogarnąć.
Ale podejrzewam że nie Ty byłeś jej pierwszym właścicielem. Już ktoś wcześniej mógł wymienić stycznik dobierając niewłaściwą cewkę. By mieć 100% pewność jakie napięcie cewki jest właściwe, należy wykonać pomiar wartości napięcia jakie sterownik podaje na cewkę stycznika. Wtedy kupić stycznik SLA 16 z cewką na odpowiednie napięcie, albo dowolny stycznik...
Czy nie można zdjęcia wkleić normalnie ? Tu podobny stycznik należy znać jeszcze napięcie cewki. Będzie wszystko pasować. https://www.tim.pl/stycznik-mocy-50a-3p-...
A styczniki na jakie napięcie pracują, zasilanie cewek?
Napięcia na silniku i zaworze przeważnie są napisane. Natomiast na trafo główne podaje się 230 lub 400 V poprzez stycznik o napięciu cewki również opisanej na styczniku. Bardzo często spotykam tam napięcie pomocnicze 24 V.
Witam Nie jest to skomplikowane, Wystarczy kupić jakikolwiek programator czasowy, nie musi być elektroniczny. Najmniej chyba dla pana kłopotów będzie jak pan kupi programator który bezpośrednio włącza się do gniazdka 220V. Wyjście z niego należy podłączyć do cewki stycznika. Napięcie cewki 220V/AC. Stycznik musi być nie mniejszy niż na obciążenie 5...
To co widać na zdjęciach to styki robocze które załączają obciążenie (silnik czy co tam masz), pod nimi są dwa styki cewki, jeżeli tam się podłączysz odpowiednim napięciem (nie wiem na jakie napięcie masz cewkę), to stycznik się załączy.
Czy stycznik jest ok? Czy na cewkę stycznika dochodzi napięcie? Czy sama cewka jest ok? Może tu nie ma styku? Zerknij na sterownik czy nie poluzował się styk lub kostka która zasila stycznik. Sprawdziłbym jeszcze w jaki sposób mierzy temperaturę wewnątrz budy. Może tu czujnik uwalony i ta wyświetla awarię żeby czegoś nie usmażyć
Mam układ lamp ulicznych zasilanych stycznikiem. Załączaniem cewki zajmuje się przekaźnik zmierzchowy. Wymieniłem trzeci przez dwa lata. Pierwsze dwa F&F, ostatni Zamel. Wszystkie kończą żywot z objawami: czerwona dioda załączenia przekaźnika świeci, a przekaźnik pozostaje NC, po puknięciu w czoło modułu przełącza przekaźnik. Po kilkunastu sekundach...
Mam pytanie do schematu. Dlaczego stycznik a nie same oporniki ? I ostatni wariant na 3x 400 V. Dlaczego na cewkę stycznika podane jest napięcie międzyfazowe ? Są styczniki na takie cewki ?
Do silnika jazdy dochodzi napięcie więc któryś stycznik działa. Pytanie dlaczego??? Cewka stycznika dostaje napięcie, lub styki stycznika są sklejone. Jeżeli cewka dostaje napięcie to być może przełącznik przód/luz/tył jest uszkodzony. Nie znam tego typu wózka, ale jeżeli to rocznik 86 to elektroniki tam chyba nie ma a tylko styczniki i to pewnie mocno...
Przekaźnik ze stykami przełącznymi. Jako aktywne styki trzeba użyć te które są zwarte ze sobą bez napięcia na cewce. Po podaniu napięcia zostaną one rozłączone.
Taa, tak się nazywa odcinek który prowadzi drut z podajnika do gniazda euro. Nie wiem co to ma wspólnego z kapilarą i kto to tak nazywa, ale na pewno nie ja... Szukaj w obwodzie cewki stycznika. Napięcie ma być podawane po wciśnięciu przycisku na uchwycie.
To Polskie styczniki na jakie napięcie pisze na cewce nie zawsze widać trzeba rozebrać.
Jeśli sterownik ma wejście monitorujące stan otwarty/zamknięty styk to do przekładnika prądowego dołącz prymitywny prostownik (dioda + kondensator). Na wyjściu prostownika pojawi się napięcie stałe gdy przez cewkę stycznika będzie płynął prąd. Tym napięciem możesz sterować tranzystor pracujący jako klucz (symulujący działanie styku) Przekładnik prądowy...
Konkretnie o co chodzi - cewka stycznika dostaje napięcie nie załącza ? Wyłącznik suportu nie podaje napięcia na stycznik , bezpiecznik do sterowania załączony /nie spalony - zwykle 8 A / :shii:
Coś tu nie tak, Panie Kolego, bo Autor napisał o wbudowanym sofstarcie. Nie widzę tu sensownego zastosowania tych styczników. Co do chłodzenia zaś, to będzie uzależnione to od obciążenia tego transformatora. Trwałe rozłącznie urządzenia po zaniku zasilania jak najbardziej należy do tych sensownych zastosowań styczników. Nie jestem do końca przekonany...
Cewka stycznika odcinającego musi być wysterowana ze styków w SZR. Jest napięcie na sieci stycznik zwiera styki i zasila falownik, nie ma napięcia w sieci cewka stycznika jest bez zasilania a stycznik pozostaje rozwarty.
spinacz , zastanów się co napisałeś. Zasilacz na wyjściu ma napięcie stale 24V, cewka napędowa stycznika jest zasilana napięciem przemiennym 24V.
To dopiero by zaczęło siać........ Kilka pytań: Jakim napięciem jest sterowana cewka stycznika Jakie napięcie jest załączane tymi stycznikami - stae czy przemienne? Jakie prądy ? Co jest załączane - charakter obciążenia ( może to jest przyczyna zakłócen) Pozdr.J.
Grzybek włącza się szeregowo z uzwojeniem stycznika , napięcie cewki stycznika w zasadzie nie ma tutaj znaczenia. Czy jest to mocno obciążony silnik?, co on będzie zasilał?
To definicje mniej więcej takie: zadziałania - stos. napięcia zadziałania do znamionowego (cewki), odpadania - stos. napięcia odpadania styków (stycznika załączonego) do napięcia znamionowego cewki.
Nie tylko... Można jeszcze sporej mocy rezystor szeregowy. :-) Da się, ale tak "się nie robi". Stycznik powinien być wyposażony w cewkę dostosowaną do napięcia sterującego.
Jak się dobrze przyjrzymy to układ miał być zrealizowany na dwóch stycznikach S1 i S2. Tylko brakuje stycznika S1. Wstawiamy S1 i można rysować schemat. Zauważyłem że napięcie zasilania to 12V DC, cewki napędowe styczników są na 24V ?.
Przycisk podłączasz po prostu do cewki. Wyprowadzenia cewki masz na zdjęciu w kółku oraz po przeciwnej stronie. Jak dobrze popatrzysz to masz tam napisane 220V 50Hz http://obrazki.elektroda.net/21_12475985...
(at)DJ_Dexinter Raczej stycznik. Sterujesz podając na cewkę pewne napięcie (zależnie od modelu).
Trochę mi nie dawała spokoju myśl, że stycznik mógł się uszkodzić tak szybko od wymiany i dziś pokombinowałem jeszcze przy skrzynce. Okazuje się, że gdy stycznik jest załączony i pracuje pompa a pływaki nie zamykają obwodu, to pojawia się na cewce stycznika napięcie rzędu 150v (wg multimetru za 20zł). Wczoraj zrzucałem to na miernik, ale dziś mam pewność,...
Tylko kup na właściwe napięcie cewkę stycznika.
W takim razie dlaczego faza T1 jest zmostkowana do cewki stycznika hmm? :) Napięcie na cewkę jest podane na zacisk A1 .Poza tym T1 i T2 jest połączone z "wyprostowanym napięciem stałym" , nie ze zmiennym. Pogubiłem się całkowicie. Jest to w 100% odwzorowany "schemat" jak zrobił to automatyk.
"Obwód prądowy" czy "wysokoprądowy" to będzie wyłącznik główny, zabezpieczenie, stycznik, przekaźnik termiczny i silnik. Obwód sterowniczy to będzie zabezpieczenie, przycisk startu, przycisk stopu, wyłącznik pływakowy (ten z prawej na rysunku poglądowym), przełącznik automat/ręka, styk przekaźnika termicznego i cewka stycznika, styk pomocniczy stycznika....
Witam. Przewody A, B, które były podłączone z programatora do grzałki, teraz są podłączone z programatora do cewki stycznika. Grzałka teraz jest podłączona do styków głównych U, W, a zasilanie z listwy zasilającej w pralce, dajemy na R, T. Reszta styków zostaje wolna. Proszę sprawdzić, czy cewka stycznika jest na napięcie 230V. http://obrazki.elektroda.pl/4836723700_1...
Te styczniki ( MSM-0 ) są jeszcze dostępne : http://www.krzysztonjan.com/styczniki-ms... Przy szukaniu zamiennika MSM-0 zwróć uwagę na jakie napięcie zasilające jest wykonana cewka stycznika. Stycznik powinien posiadać te same parametry co MSM-0 jeśli chcesz aby to było 1:1 .
Stycznik z cewką 230V rozwiąże problem.Podłącz fazą L1 przez wyłącznik hermetyczny klawiszowy abyś mógł wyłączyć urządzenie gdy z niego nie korzystasz,następnie drugi przewód z wyłącznika podepnij pod 2Amperowy S 191 aby zabezpieczyć obwód ,następnie przewód wychodzący z zabezpieczenia przewód podłącz pod 1 zacisk cewki stycznika. Drugi zacisk cewki...
Co ma sterować włączaniem grzałki? Od tego zależy napięcie cewki stycznika.
Piszesz o zepsutym termiku, a dołączyłeś zdjęcie tabliczki stycznika i cewki. Wynika z tego,że spaliła się cewka stycznika. Szukaj samej cewki, na napięcie 220 V, lub 380 V do stycznika TSM -1 Poprawiłem , za dużo chyba dziś na głowie :) a to nie ma różnicy na jakie napięcie ta cewka ? bo ja ze swojej nie mogę nic więcej odczytać
Witam, Mam pytanie do standardowych schematów sterowania silnikiem. Na ogół układ taki zabezpieczamy zestawem: wyłącznik silnikowy+stycznik. Przy takim układzie sygnał sterowania cewką stycznika przeplatamy przez styk pomocniczy wyłącznika silnikowego (przy zadziałaniu wyłącznika silnikowego zdejmowane jest także napięcie z cewki stycznika). I teraz...
Cewka stycznika na jakie napięcie?
Regulator przy obciążeniu indukcyjnym (cewka stycznika) ma wydajność 2A - spokojnie powinien wytrzymać jeśli cewka stycznika zasilana jest napięciem 230V (maksymalne napięcie robocze regulatora to 250V).
Przycisk spustu po nasiśnięciu podaje napięcie 24V na cewkę stycznika a ten załącza napięcie na transformator.
A można zastosować styczniki z cewką na napięcie międzyfazowe?
Poniżej wrzucam schemat, tak jak pisałem wcześniej inwerter OFF-grid jest zasilany z przed układu SZR, w momencie zaniku zasilania z sieci całkowicie zaprzestaje podawać napięcie na wyjście a co za tym idzie na cewkę stycznika Q1, układ SZR uruchamia agregat podaje napięcie na cewkę stycznika Q2. Następuje izolacja wyjścia falownika a napięcie płynie...
Zobacz tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Stycznik Podanie napięcia na cewkę stycznika ( A1,A2) powoduje przyciągnięcie zwory(linia przerywana)i napięcie podane (3 fazowe) na styki 2/4/6 przenoszone jest na styki 1/3/5. :wink:
Jak cewka stycznika jest na napięcie 230V to N jest potrzebny w trakcie uruchomienia pompy.
Np. taki CL25A300T6 Jest to stycznik z cewką na napięcie 230V (prawdopodobnie właśnie taki jest u Ciebie), i prąd znamionowy 25A. Jednak powinien to sprawdzić elektryk, gdyż nie wiadomo na jakie napięcie jest cewka stycznika i co jest tam "wykombinowane". Istotne parametry to: Napięcie cewki (prawdopodobnie 230V), oraz prąd znamionowy (AC 3)- wskazany...
Wygląda to na zwykły styk bierny o parametrach max 24V/1A. Więc potrzebny jest zasilacz 12 lub 24VDC i stycznik z cewką na to samo napięcie. Ten Adelid na szynę się nie nadaje, bo jest ma cewkę na prąd przemienny.
Dziękuje, już wszystko działa. Oczywiście chodziło o L1 czyli pierwszą fazę oraz zero N. Problem wynikał z mojej niewiedzy, teraz już będe wiedział, że cewka stycznika potrzebuje napięcia do załączenia styku.
Czyli do uzwojenia stycznika nie dochodzi napięcie, lub to uzwojenie jest uszkodzone. Sprawdzałeś czy masz napięcie na cewce stycznika, gdy naciskasz przycisk?
Witam Kolego musisz mieć zaciski cewki oznaczone A1 i A2 pod jeden podłącz przewód zerowy a pod drugi przewód fazowy z włącznika jednofazowego. Jeżeli chcesz sterować odbiornikiem trójfazowym to trzy fazy podłącz pod L1 L2 L3 a z drugiej strony będziesz miał odbiornik.. Sprawdź na jakie napięcie jest cewka stycznika .
Sterownik SAS ma sterować cewka stycznika przez termik... Nic trudnego do podłączenia ;) Cewka stycznika powinna być na napięcie 230V. Na schemacie jest stycznik z cewka 400V - zamiast przycisków START/STOP trzeba wpiac sterownik SAS
Więcej szczegółów, czy stycznik został wynieniony na takim sam? układ styków taki sam? napięcie cewki takie samo? Stycznik łapie a wózek nie jedzie czy w ogóle stycznik nie łapie? Co steruje cewką stycznika, może cewka w nowym Styczniku ma inną indukcyjność i jakiś sterownik jeśli tam jest jej nie widzi i nie podaje napięcia na cewkę?
Narysowałem schemat jak to z grubsza powinno wyglądać. https://obrazki.elektroda.pl/6175708100_... Co najważniejsze (a nie mogłem tego umieścić na schemacie bo edytor nie miał odpowiedniego symbolu) przekaźniki RY3 i RY4 są przekaźnikami czasowymi. Układ działa w ten sposób: Po naciśnięciu przycisku S1 zostaje podane napięcie na cewkę...
Sprawdź termiki 1PT , 2PT i czy na cewkę stycznika 4s dochodzi napięcie.
Należało by odczytać z naklejki na styczniku jego parametry ( obciążalność prądową styków ), I dobrać o takich samych parametrach, albo o lepszych . Jeżeli to stycznik 3F, to ważne na jakie napięcie jest jego cewka . Ja kiedyś wymieniałem styczniki w jakieś niemieckiej schładzarce, i oba były z cewkami na 400 V AC . Co do regulacji temperatury, to raczej...
Nie do poszczególnych faz, tylko do jednego przewodu fazowego (wszystko na uzw. wtórnym), na którym jest napięcie ok 220-230 V w stosunku do neutralnego. Chodzi o napięcie cewki stycznika. Jeśli masz styczniki z cewką na inne napięcie, to musisz poszukać innych dwóch przewodów, między którymi będzie takie napięcie.
A jakie napięcie na cewce stycznika po załączeniu i wyłączeniu? Może napięcie jest obniżone i stycznik nie dociska styków pełną siłą. Albo indukuje się na tyle duże napięcie na przewodach po wyłączeniu, że cewka nie odpuszcza do końca kotwicy albo robi to zbyt wolno.
Stycznik wraz z termikiem zabezpieczają silnik, i nie biorą udziału w przełączaniu Y/D. Też tak uważam. Mało tego, stycznik służy tylko zabezpieczeniom. Dzięki niemu można podłączać termik, krańcówki czy "grzyby". Po prostu każdy ww elementów przerywa obwód cewki stycznika wyłączając napięcie podawane na silnik. Trzeba "odszyfrować" schemat, to wszystko...
Jeżeli cewka jest na napięcie przenoszone przez styki robocze stycznika, możesz napięciem z odejścia stycznika zasilić cewkę. Jeśli nie to musisz dać dodatkowy przekaźnik pomocniczy.
Prąd płynie w jedną stronę, więc nie może do jednej cewki dopływać z obu stron. A napięcie na cewce możesz sprawdzić woltomierzem, tylko pewnie będzie to napięcie przemienne.
cewka stycznik stycznik napiąć spalić cewka stycznik
huawei gniazdo naprawa tda2030a zasilanie karta zabezpieczona zapisem
kalibracja hydrostatu spawanie żeliwa
Wymiana simmeringu półosi prawej Volkswagen Passat B6 105 KM – instrukcja krok po kroku Kia Cee’d 1.6 Gamma Crankshaft Sprocket Replacement Procedure, Tools, Torque Specs