Można tak podłączyć rezystor + diod LED; zaporowo do diody LED trzeba włączyć diodę prostowniczą 1N4001
W przypadku buzera bez generatora musisz generator dorobić. Chociażby na timerze NE555 plus kilka podstawowych elementów. Nie doczytałem, że podłączasz pod AC. Teoretycznie mogłoby to działać ale nie testowałem nigdy. Tylko czy osiągniesz 100Hz? W sieci jest 50Hz. Może jakby przepuścić przez diodę prostowniczą zasilanie tego buzera to wtedy impulsy...
Oczywiście, że mogą być przy pompce. V.
nie no jak podłączyłeś odwrotnie zasilanie to kupuj nowy scalak :P reszta jest ok (rozumiem że 470nF jest na torze audio a 100nF na zasilaniu) dla zabezpieczenia możesz dać diodę prostowniczą a zasilanie i "uodpornisz" układ na zmianę polaryzacji zasilania ;P
Bezpiecznik, dioda prostownicza na zasilaniu, która zabezpiecza przed takimi zdarzeniami.
Użyj diody prostowniczej wpiętej szeregowo w zasilanie układu. Nie ma sensu ogrzewać atmosfery ;)
Gdyby instalacja była na prąd stały, to mógłbyś separować halogeny diodami prostowniczymi. Jeśli jest to zasilanie prądem przemiennym, można na wyjściu transformatora dodać układ Graetza i wtedy również można odseparować halogeny diodami prostowniczymi - trzeba wtedy jednak liczyć się z pewnym spadkiem napięcia zasilania (rzędu 2-3 V).
Jak dobrze przeczytałem na mierniku to mikroampery. Kolego zblokuj w szeregu zasilanie diodą prostowniczą nie zaszkodzi schottkiego i załóż kondensator elektrolityczny (duża pojemność/ 50 V) na zasilaniu prędkościomierza. Uwaga na biegunowość kondensatora.
Za pomocą diód prostowniczych łacze równolegle obwód za przyciskiem "włącz wszystkie" z każdym obwodem z diodami za włącznikami ? Dokładnie tak, poszczególne diody prostownicze zasilają wtedy odpowiednie grupy LED a istnienie tych diod prostowniczych separuje od siebie włączniki grup LED wtedy gdy szósty włącznik jest wyłączony co umożliwia niezależne...
Sprawdzasz rezystancję zasilania odłączonym zasilaniu wszystkie kondensatory na zwarcie elektrolity jak i ceramiczne. Kolejno ciągłość zasilania, czy napięcie przechodzi przez mostki, diody prostownicze, tranzystory i zasila układ scalony itd.
No to możesz sprawdzić działanie modelu z R3,R5=10K R2,R4=4.7k Diody Zenera malej mocy np. z serii BZX55CXX: D5=10V lub 12V D8=20V D9=39V(36V) No i dodatkowo szeregowo z zasilaniem dioda prostownicza np. 1N4007 I kondensator za diodą prostowniczą równolegle do zasilana 33uF/63V w roli filtra. Aha diody D4,D6 i D7 1N4148 i kolory diod tak jak na schemacie.
Ja bym spróbował dać diodę prostowniczą pomiędzy zasilanie światła cofania a kabel kamery i kondensator elektrolityczny 1000µF/25V
Przy końcówkach transformatora zasilającego są podane (dla orientacji) napięcia w obwodach zasilanych przez te odczepy. Napięcia mierzy się za diodami prostowniczymi . Spradź diodę i obwód (zasilanie wzmacniacza) na brak zwarć.
WitamQ Należy zastosować prostownik dwupołówkowy Graetza. Są to 4 diody prostownicze (wystarczą 1N4148). Schemat ogólnie dostępny. Cześć!
A może by wpiąć do układu kilka najzwyklejszych diod prostowniczych? Na nich zawsze jest spadek napięcia...
Stawiam na diodę prostowniczą w zasilaniu. Wylutować i zapomnieć. Pozdrawiam.
Ale 6F22 musisz dać do każdego woltomierza jak chcesz mierzyć napięcie każdego ogniwa jednocześnie. Dlaczegoż Kolega tak twierdzi? Zasilanie jest odrębne od wejścia pomiarowego. Jeśli jednak faktycznie tkwi tu problem, to czy nie można go rozwiązać stosując separacyjne diody prostownicze do zasilania każdego jednego z tychże modułów?
Najprościej akumulatorki z przetwornicą + dwie diody prostownicze.
Witam. Prześledz trasę zasilania wzmacniaczy wizyjnych od PK do płyty głównej ,być może uszkodzona jest dioda prostownicza w zasilaniu 200V. Sprawdz diodę D5 i rezystor R8 (chyba bo mam trochę nieczytelny schemat) powodzenia wladek
Jest to najprawdopodobniej dioda prostownicza w linii zasilania 5V. Jeśli poszła dioda to prawie na pewno uszkodziło się jeszcze coś dalej.
Moje pytanie brzmi: czy jeśli wyrzucę te 4 diody prostownicze zaznaczone na schemacie to będę mógł ten układ zasilać prądem stałym 12V DC? Powielacz napięcia na owych diodach musiałbyś zastąpić przetwornicą, nadto katoda lampy musiałaby być żarzona przez rezystor a nie przez diodę.
Zakupiłem niedawno na AliExpress tester diod i listew LED TKDMR model TD3H foto ponizej W opisie na filmach informujących o wykorzystanie tego urządzenia i obsłudze, widać że można dzięki niemu testować pojedyncze diody LED. Faktycznie listwy testuję bez problemu. Natomiast dzisiaj niestety spaliło mi trzy pojedyncze diody 3V, które testowałem, a robiłem...
W środku był albo tyrystor albo triak Raczej zwykły prostownik jednopołówkowy czyli dioda prostownicza.
Ten film to oszustwo. Zwróć uwagę na silniczek który podpięty jest przez diody prostownicze do transformatora. Od kiedy to transformator zasilamy jest przez diody prostownicze.
Źródeł napięcie nie powinno się łączyć bezpośrednio równolegle! Można ew. poprzez diody prostownicze.
Wystarczą ze 3 diody prostownicze połączone szeregowo i włączone w plus zasilanie taśmy led, pod warunkiem, że to jest powodem ich migania.
Witam, planuje zrobić płytkę PCB i mam pytanie odnośnie zasilania Atmegi czy nic się nie stanie jak zasilę bezpośrednio 3,3V lub 5V z zasilacza zbudowanego z samego transformatora i diod prostowniczych?
Sprawdź diodę prostowniczą przy zaciskach zasilania. Jakie masz w tym końcówki. Co zrobiłeś że się spalił??
scalak AZ7500BM steruje 4 sztukami TSA20N50M scalak ka7500bs steruje 8 sztukami p75nf75 które przez transformatory i diody prostownicze zasilają TSA20N50M.
Jest równolegle wpięty w obwód pomiędzy zasilanie z transformatora a diody prostownicze BY500-600. Wpięty jest szeregowo. Bez koralika (ale z drutem) zasilacz też będzie działał.
Ewentualnie - karkołomne lekko rozwiązanie - w zasilanie wpiąć szeregowo kilka diod prostowniczych aby "zbić" napięcie... spadek 0,6V na każdej to tak z 10 by było potrzebne
Witam - możesz dać szeregowo diodę prostowniczą ( lub dwie 1N4001--7 lub podobne ) , na jednej diodzie zbijesz około 0,6V .
Myślałem, że chodzi o te 5W :) Tak jak pisałem rezystory sprawdzone w tym te 33k i dioda prostownicza dla zasilania układu 4040, ma zasilanie 11,8V.
Tu gdzie zasilasz/ 6 V / daj diodę zwykłą prostownicza, jako bufor. Pozdrawiam.
Temat wraca jak bumerang... Prostownik będzie zwierał masę takiego układu do przewodu potencjałowego sieci energetycznej, masa będzie pływała i nie będzie jej można przez to uziemić. Tak jakbyś odizolował się od gniazdka grzebiąc w nim diodą prostowniczą.
Może to być dowolna dioda prostownicza krzemowa, jeżeli jakąś dysponujesz niekoniecznie 1N4001..1N4009.
Miałem takie autko i uszkodzona była dioda prostownicza , przy zasilaniu bodajże D2
Witam Kolego DYDZIO nie wprowadzaj zametu. Twoj wentylator nie ulegl uszkodzeniu poniewaz w niektorych stosowane sa diody prostownicze na zasilaniu zabezpieczajace przed odwrotnym podloczeniem. Kolega BONUS mial model bez diody. Uszkodzeniu ulega uklad Halla odpowiedzialny za sterowania tranzystorow w wiatraczku. Mysle ze taniej kupisz wentylator niz...
Podłącz szeregowo diodę prostowniczą na diodzie jest spadek napięcia rzędu 0.7V
Chociaż sprawdź na wejściu zasilania w jakim stanie znajduje się dioda prostownicza zapobiegająca przed odwrotnym podłączeniem zasilania. Powinno tam być coś typu 1N5401 lub podobna, a najlepiej to zapodaj zdjęcie.
Po pierwsze diody powinny być wpięte w kolektor tranzystora npn (tam gdzie jest zasilanie z mostka prostowniczego). Po drugie powinno być jakieś ograniczenie prądu płynącego przez diody.
Wystarczy transformator 12V 500W, mostek prostowniczy 50A, albo z diod 20A i kondensator 20mF.
Na bazę tranzystora daj rezystor 4,7kΩ, zaś co do R1 i C1 ja bym pokombinował z 1kΩ÷10kΩ i 100µF. Co do zasilania z baterii 6V to lepiej podłącz szeregowo diodę prostowniczą bo układy TTL wymagają zasilania + 5 V +/- 5%.
Obok diody nr.1 jest jeszcze jedna i ona również powinna świecić- obydwie sygnalizują zasilanie dwóch stopni sterujących tranzystory IGBT. Sprawdź zasilanie na mostkach prostowniczych. Jeżeli jedna z diod nie świeci, oznacza to, że brak jest zasilania. Przez jeden ze styków stycznika podawane jest napięcie do zasilania jednego ze stopni sterujących.
Ścieżka zalutować kondensatory do wymiany sprawdzić opornik 100 Ω/ 3W i diody prostownicze od zasilania 230V.
Nie mozesz zastosowac prostownika trojfazowego, bo napiecie pojawi sie za duze na elektrolitach. Przy zasilaniu 230V pojawia sie okolo 310V napiecia stalego, a przy zasilaniu miedzyfazowym pojawi sie napiecie okolo 560V napiecia stalego. Wszystko zalezy na jakie napiecie dopuszczony jest falownik. W kazdym falowniku trojfazowym wystepuje szesc diod...
Żeby grzałka pobierała mniej prądu? Jest co najmniej kilka sposobów, obniżyć napięcie prawo Oma, szeregowo z grzałką wstawić diodę prostowniczą i zasilać układ jednopołówkowo. Moc grzałki zmniejszy się o połowę.
Witam, w sumie sam sobie odpoweidziales - zwarcie przez wspolna mase. Zobacz jak ajest roznica miedzy prostownikime jednopolowjkowym z jedna dioda a jak wyglada mostek prostowniczy (w srodku) i sadze ze znajdziesz odpowiedz sam. Dodatkowa uwaga a jak wyglada zasilanie "Innego Urzadzenia" w srodku ? Pozdrawiam
W symulatorze musisz podłączyć pod anodę diody D3 zasilanie 12V, i obciążyć mostek prostowniczy, podłącz do strzałki HV rezystor a drugą stronę tego rezystora Rload do GND.
Półprzewodniki D15 - dioda prostownicza w obwodzie napięcia zasilania układu polaryzacji diod pojemnościowych (strojenie) US2 - stabilizator 33V D16,D17 - Diody prostownicze w obwodzie zasilania 17.6V T7 - przedwzmacniacz m.cz US4 - wzmacniacz mocy m.cz T1 - wzmacniacz w.cz obwód UKF (chyba też ARW) T2 - mieszacz w.cz. (obwód UKF) T3 - generator heterodyny...
Zrobić mostek prostowniczy z diod schottkiego układ graetza zasilanie prądu zmiennego podłączyć do cewki szczoteczki. Napięcie wyprostowane podłączyć do miernika jeżeli odczyt będzie zerowy będzie to oznaczało że ładowarka jest uszkodzona. Cewka podczas próby musi być założona na ładowarkę.
Kol. Alinco robił coś takiego w podobnie nieprzyjaznym modelu: Witajcie. Po przetestowaniu tak przerobionego radia CB chce polecić wam przeróbkę.Jesli macie jakieś uwagi,nawet te krytyczne to prosze pisać. Przerobione radio to Conrad Model C3000.Radio jak na CB dość dziwie wyglądające.Zrobiłem według aplikacji detektor na TCA440 i wpiąłem się w wyjście...
Jeśli buzzer posiada wbudowany generator to każdy schemat zadziała. Nieodpowiedni rezystor może utrudnić pracę lub generowany dźwięk będzie cichy. Dioda zabezpieczy przed odwrotnym podłączeniem zasilania.
W układzie zasilanie proponuje zastosować przetwornice dc/dc np. LM2574 - bardzo prosta aplikacja wymagająca niewiele elementów zewnętrznych. Układ zasilania nie będzie sie grzał i będzie układem uniwersalnym (zarówno do samochodów z instalacją 12V i 24 V). Co do baterii litowo-jonowej proponuję zrezygnować (o ile jest to możliwe) i wykorzystać przerwanie...
Mogą być ale powinny być to szybkie diody, a niezwykłe prostownicze
Jak się boisz to podłącz przez diodę prostowniczą.
Przecież widać, że dioda jest na zasilaniu i zabezpiecza przed odwrotnym zasilaniem, więc zwykła dioda prostownicza lub schotka. Tu masz odpowiedź: D301 SDB30A40. http://obrazki.elektroda.pl/6096510500_1...
To że posiada gniazdo wcale nie oznacza że musisz przez nie zasilać dysk. Po co ci oddzielne zasilanie jak podpinasz pod tuner ?
Nie jest to zbyt elegancki sposób ale możesz też wstawić w szereg zasilania kilka diod prostowniczych które obniżą napięcie do akceptowalnej wartości dla stabilizatora oczywiście.
Ja zrobiłbym to tak: potrzebujesz diodę prostowniczą i mały akumulatorek 12v. Anodę diody podłączasz do punktu, gdzie zasilanie idzie po stacyjce, a katodę tam, gdzie idzie bezpośrednio z akumulatora. Do tego samego punktu podłączasz plus akumulatorka, minus do masy. Teorytycznie działałoby to tak: po podłączeniu zasilania ładowałby się akumulatorek,...
Rozszyfruj i znaledź noty katalogowe układów scalonych. Na prawym zdjęciu masz, tak podejrzewam cztery identyczne półmostki albo push-pull, do których biegną grube czarne i czerwone przewody. To oznacza, że powinieneś zacząć od uruchamiania każdej z przetwornic oddzielnie, są identyczne. Rozlutuj z od strony wyjściowej, katody, diod prostownika testowanej...
Kondensator filtrujący w niczym nie przeszkadza w działaniu prostownika. I nic albo niewiele on pomoże w działaniu woltomierza gdy zaczniemy ładować akumulator - duży pobierany prąd spowoduje, że tętnienie będą ogromne. Dlatego raczej można go usunąć. Co do zasilania woltomierza - po mostku prostowniczym (wyjście prostownika) użyć jednej diody prostowniczej...
A sprawdziłes diody może mostek jest uszkodzony co powoduje zwarcie transformatora prowadzacego do szybkiego grzania. Wylutuj koncówke i sprawdz diody prostownicze. Włacz zasilanie z wylutowaną koncówka i sprawdz co sie stanie.
Wczesniej pisałeś że sprawdziłeś zasilanie wychodzące z transformatora, sprawdz czy i ile V masz na zasilaniu koncówki mocy czyli na tych tranzystorach, albo zaraz za diodami prostowniczymi na najwiękczym kondensatorze (kondensatorach - ok "-"+" 34V ) w tym wzmacniaczu. Sprawdź czy zasilanie dochodzi na przed wzmacniacz. Powodzenia Pozdr Adam
Panowie udało się ogarnąć temat diodami prostowniczymi. Zasilania zmostkowałem i podałem stałe napięcie wychodzące z ori kostki i sterowanie masami. Samochód to Suzuki Jimny zrobiony pod offroad dlatego zależało mi żeby nie ciągnąć dużo kabli i upychać przekażników ponieważ w warunkach jakich on będzie wykorzystywany szybko mógłby ch... z tego być....
Zasilanie przekaźnika z dodatkowego napięcia ładującego, potem dioda prostownicza i akumulator. Zasilanie żarówki przez styk NC przekaźnika, w momencie podania dodatkowego napięcia przekaźnik rozłączy żarówkę. Minusem będzie pobór prądu przez żarówkę, i obniżone napięcie ładowania aku przez diodę.
Dioda prostownicza i kondensator filtrujący załatwiają sprawę.
Jeżeli zasilasz ją napięciem zmiennym to wstaw wszereg diodę prostowniczą,będziesz wtedy zasilał grzałkę połową napięcia.
To załącz kompa i normalnie go użytkuj zwracając co jakiś czas uwagę na to czy się kręci - zwłaszcza po dłuższym graniu . Po załączeniu gdy w obudowie zimno nie dziw się że stoi. Nic nie zrobisz w sposób jaki byś chciał : .....przy jednoczesnym zachowaniu napięcia na złączu z płyty a także nienaruszonej kontroli obrotów? tak by na pewno było to zrobione...
Na początek sprawdziłbym poprawność pracy przetwornicy - czyli okolice diod prostowniczych. Podnieś zasilanie do końcówek mocy i sprawdź czy są poprawne zarówno "+" jak i "-".
Witam Dla elektrozaczepu zasilanego DC dioda prostownicza, taka jak wymienili koledzy. Dla elektrozaczepu zasilanego AC najlepszy chyba będzie transil dwukierunkowy, np BZW06-28B
Elementy oznaczone 151 to rezystory 150 omów w obudowie 1206, małe czarne to diody prostownicze (mostek Graetza) oznaczeń nie da się odczytać ze zdjęcia.
Tak powinien mieć 120Ω Taka dioda prostownicza potrzebna jest gdy zasilasz LED z np230≈V przez Rezystor i Prostownik. Natomiast przy zasilaniu typu 12V jest zbędna. Trzeci rysunek - przy pięciu diodach napięcie na każdej wyniesie 2,4V a to za mało by świeciły, przy 4 gdy napięcie wyniesie 3V będą już świecić ale nie tak jasno jak przy napięciu...
Dlaczego miałoby je wykończyć? Płytka posiada mostek prostowniczy. Zasilanie diod LED bezpośrednio z sieci prędko je przepali. Napięcia wsteczne i tego typu rzeczy.
Wyobraź sobie dwie baterie paluszki połączone szeregowo zasilające diode led. Odłączasz jeden paluszek lub się on rozładowuje wcześniej od drugiego, dioda przestaje świecić lub świeci dużo słabiej . Dodajesz teraz do każdego paluszka diodę prostowniczą równolegle w kierunku zaporowym. Teraz gdy wyciągniesz jeden paluszek dioda led nadal świeci, słabiej...
A więc wzmacniacz był zasilany tradycyjnym transformatorem który dawał około 10,5V. Na płytce ma diody prostownicze. A zasilam wzmacniacz z molex-a na 12V (żółty+czarny).
dlaczego przy odłączeniu zasilania dioda Zenera nie zadziała identycznie jak dioda prostownicza, tylko kierunek prądu przy wygaszaniu taką diodą idzie w kierunku jej zaporowym Skąd takie założenie? Napięcie samoindukcji ma przeciwny zwrot i tego się trzymaj. Zjawisko Zenera nie ma na to wpływu.
Czyli wedlug mnie mase można zmostkować, podpiąc zasilanie 12v Tak, pod warunkiem, że zasilasz prądem stałym. Przy prądzie przemiennym należałoby dodać diodę prostowniczą.
Diod prostowniczych nie mam bo zasilam z akumulatora. Diody szybkie to jakieś SF5408 (1000V 3A). Tranzystory jak na schemacie irfp250.
Tu jest małe ale, znaczy gdy LEDy będą świecić popłynie te 20mA o moc rezystora by pasowała, natomiast gdy prąd popłynie w drugą tronę to będzie większy, bo płynie przez tylko D3 i rezystor,więc moc rezystora będzie za mała. Zrób tak, że w szereg z rezystorem daj diodę prostowniczą, która odetnie drógi półokres sieci. Oczywiście tak, żeby LEDy przewodziły.
Odłącz rezystor między mostkiem a nogą 6 i w to miejsce przez diodę prostowniczą wepnij zasilanie 12V z jakiegoś innego zasilacz. Włącz 230V w naprawianej przetwornicy i zobacz czy coś w ogóle zadziała. Transoptor na razie zostaw bo widać, że przetwornica nie startuje wcale. Rezystor w bramce BUZa sprawny?
Schemat jest poprawny jeśli na przełaczniku jest + zasilania.. Dioda powinna być zwykła prostownicza na prąd min. 2A . Są dostępne nawet do 6A troszkę większe niż 1N4004.
Po co więc daje się tu diodę prostowniczą? Zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem zasilania, tak mi się wydaje.
i teraz pytanie skąd wziąć -115v zwykła dioda prostownicza na zasilaniu styku rozwieranego tak jak na rysunku wystarczy ? https://obrazki.elektroda.pl/3766037000_... Sterowanie to nie jest zasilanie. Żeby grzejnik nie grzał wyłączasz zasilanie grzejnika.
Czy uszkodziłem układ ? Tak. Czy TDA 2003 ma jakieś zabezpieczenia ? Tak, ale nie przed odwrotną polaryzacją zasilania. Nota katologowa dostępna bez problemu. Jeśli nie to jak takie zrobić ? Jeśli chodzi o zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją to najprościej dać w szereg z zasilaniem diodę prostowniczą minimum 3A.
najprawdopodobniej dioda prostownicza, ta najbliższa miejscu gdzie przewody zasilania "wchodzą" w płytę, ma oznaczenie 2N4002-wymiana to ok.5min roboty...
Czyli stara i nowa taśma podłączone są równolegle, ale nowa świeci za jasno? Jeśli tak to włącz szeregowo z nową taśmą 1-5 diod prostowniczych tak, żeby ograniczyć napięcie zasilania. Diody w zależności od długości taśmy; 3,7W/m to niedużo więc 1N4007 wystarczy do 5m taśmy w zupełności, powyżej 5 m lepiej 1N5407. Niestety nie da się przewidzieć czy...
Ja sobie zrobiłem kompukser (AVT2785) z EdW. Kliki miałem straszne, ale jak dobrze zaekranowałem, kasując problem pętli masy, to wszystko pięknie gra. Może banalne, ale kilka-naście koralików nie pomoże? Przepnij przez zwykłą wolną diodę prostowniczą zasilanie tego wzmacniacza, dodaj dławik, szybkie elektrolity od jakichś przetwornic i parę 100nF. A...
Mostek prostowniczy albo chociaż dioda, brzęczyk i: Włączasz zasilanie brzęczyka pomiędzy światła a styk, który włącza zapłon. Plus do świateł, minus do styku stacyjki. Po drodze dioda. Brak zasilania świateł i brak zasilania ze stacyjki - brzęczyk cichy. Włączony kluczyk, światła zgaszone - dioda blokuje przepływ prądu. Brzęczyk cichy. Włączony kluczyk,...
Wystarczy odpowiedni opornik? Tak w ciemno to może być ryzykowne. Jak kolega napisał wyżej stabilizator 5V i w szereg wstawić w kierunku przewodzenia diodę prostowniczą.
Tak, chodzi mi o coś takiego jak narysowałeś na tym drugim rysunku. To z pierwszego rysunku nie zadziała bo napięcie przewodzenia diod będzie wielokrotnie większe od napięcia zasilania. A po co miały by tam iść diody prostownicze?
Dzieki za odpowiedzi. Przekaznik jest na 24V, na napięcie stałe, stąd dioda prostownicza. Zatem przeniosę zasilanie cewki przed rezystory. Rozumiem teraz, ze względu na spadek napięcia na uzwojeniu pierwotnym, przekaznik moze się wyłaczać, co powoduje, że moc idzie na rezystory "startowe". Przełącze cewkę przed rezystory i sprawdzę.
Podłącz zasilanie przez diody prostownicze o odpowiednim prądzie przewodzenia.
Jednak ta wieża jest nie do naprawienia,Zaczynają się grzać diody prostownicze,które zasilają układ przedwzmacniacza,układ jest drogi,klient nie chce za dużo płacić za naprawę.Dla mnie ta naprawa też juz staje się nieopłacalna.Temat zamykam.
może kondensator sporej pojemności (2200uF) podłączony przez diodę prostowniczą do zasilania układu podtrzyma zasilanie przez tą chwilę
BYW w tym modelu są w zasilaniu +15V i -15V. Jeśli nie ma zwarcia w tej gałęzi zasilania i wstawiłeś odpowiednią diodę (zwykła prostownicza jest zbyt wolna), to powinno być OK.
Proponuję abyś dobrze sprawdził po co są tam diody prostownicze... :?: :D[/quote] Zasilanie przez diodę - 1/2 mocy Zasilanie z pominięciem diody - pełna moc sprawdzane może kilkanaście razy :D
jakbym nie przyłożył elektrod miernika to mam 5 Bo też żeby zmienić stan diody na przewodzenie nie wystarczy przełączyć końcówek przyrządu (który zresztą z założenia nie powinien wcale ingerować w układ), tylko zamienić biegunowość samego napięcia np. odwracając diodę, zasilanie układu, zmieniając warunki pracy....
- zasilanie mikrokontrolera i bluetooth'a szeregowo do stabilizatora Równolegle : - stabilizator daje nam 3,3V a płytka BT oraz procesora są dwoma odbiornikami zasilanymi 3,3V. Zrób zasilanie buforowe ładowarka zasila akumulator , akumulator stabilizator,dla pewności poprzez szybka diodę prostowniczą. Generalnie będziesz ,ponoć , używał zasilania akumulatorowego....
Wszystko pokręciłeś :D Opcja numer 1 najbardziej słuszna: zasilanie 12v z gniazdka zapalniczki -> dioda prostownicza -> kondensator 25v 10000uf, przetwornica "zasilacz" który zasila TYLKO -> moduł bluetootch. Jako dodatek a nie główne rozwiązanie, dorzucić można kondensator na kabel 5V przed bluetootch 6,3v 3200uf nie więcej. Opcja nr 2: Zasilanie 12v...
spalona dioda prostownicza dioda prostownicza samochodu kondensator dioda prostownicza
rozebrać quantum kabel zasilający grubość kabla vaillant histereza
philips lattego philips lattego ep2231
Błąd komunikacji w pompie ciepła: przyczyny i diagnostyka Zamienniki diody 1.5KE350A: Przykłady i parametry