Napisałeś, że przewidujesz podłączenie 7 diod led na zegar, czy ta wartość jest krytyczna (wynika z odpowiedniego rozłożenia diod), czy też może ulec zmianie? Można łączyć diody szeregowo (wtedy będzie płynął prąd o mniejszej wartości). Przemyśl łączenie mieszane szeregowo - równoległe.
Witam. Różnica w rozpływie prądów spowodowana jest rozrzutem napięć przewodzenia. Jeśli dajesz wspólny rezystor to diody łączysz szeregowo. W przypadku łączenia równoległego ( względem zasilania) każda dioda ma własny rezystor . Pzdr.
Diody łączysz szeregowo. Napięcie przewodzenia mieści się w zakresie napięcia zasilacza 6*2,5=15V. Tylko jego prąd wynosi 700mA, będzie działać ale nie wykorzystasz pełnej mocy diod led.
Tam diody łączone są szeregowo.
Diody mają jednakową moc, więc można sobie łączyć po 3 sztuki. Sumujesz napięcia diod i odejmujesz od napięcia zasilania. Różnica napięcia musi się odłożyć na oporniku ograniczającym prąd danej baterii diod. Możesz użyć trzy zasilacze prądowe 0,35A. Mogą być zasilane z napięcia przemiennego 24V i w takim wypadku można z jednego zasilacza zasilać dłuższe...
Moc diod połączonych szeregowo sumuje się. Napięcie zenara sumuje się. Prąd nie ma znaczenia bo dioda ma oznaczenie napięcia i dopuszczalnej mocy strat a dopuszczalny prąd wynika z równania: I = P / Uz gdzie Uz - napięcie zenera, P - moc diody. Dopuszczalny prąd dla połączenia szeregowego - mniejszy z obliczonych dla każdej diody oddzielnie.
Czy do czterech diod 6V 700mA wystarczy zasilacz stało prądowy o parametrach wyjściowych 3-30V 700mA ? czy na każda diodę osobny zasilacz ? Wystarczy 1 taki zasilacz. Diody łączysz szeregowo.
Tak dioda led emituje promienie UV a ile to zależy od typu diody i jej producenta. Zależy już od producenta żarówki zazwyczaj diody są łączone szeregowo.
Diody prostownicze nie są potrzebne. Każda dioda ma mieć swój opornik. Tak są robione taśmy - diody są łączone szeregowo i do takiego łańcucha jest jeden opornik; szeregowo łączone diody traktujesz jak diodę o wyższym spadku napięcia, więc mniej się musi odłożyć na oporniku. Równolegle od biedy możesz podłączyć jednakowe diody (moc, kolor). Łączenie...
Na pewno te diody trzeba łączyć szeregowo, albo do odrębnych zasilaczy. I zasilacze stałoprądowe - do 3 szeregowo potrzebny byłby zasilacz, który może działać w zakresie napięć od 95V do 112,5V (ważne, żeby w tym zakresie stabilizował 1,08A, jak będzie działać w większym zakresie napięć, to nie szkodzi).
Tak, dłuższa plus, przy łączeniu szeregowym łączysz z minusem kolejnej diody.
Diody są łączone szeregowo w grupach po 4. Ich prądy się nie sumują w szeregach - licz max 3*25 mA. Pobór prądu przez układ według danych katalogowych - max 8.2 mA.
Do zasilacza stałonapięciowego łączysz diody równolegle a do stałoprądowego łączysz szeregowo.
Witam Piszesz, że diody łączysz szeregowo, a na zdjęciu masz źle połączone. http://obrazki.elektroda.net/39_12160621... Przy dwóch takich diodach połączonych szeregowo, minimalne napięcie zasilania wynosi 8,5V. Lepiej dać minimum 9V. Musisz zmniejszyć prąd z tej przetwornicy, bo nowa ma ustawione na maksymalny prąd. Pamiętaj, by diody zamontować...
Witam Żeby naładować taki zestaw musisz mieć zasilanie 41 lub 45V - w zależności od sposobu użytkowania. Jeżeli będziesz je ładował i odpinał od ładowarki to powinieneś taki zestaw ładować do napięcia 45-46V. Jeśli mają być nons stop pod napięciem to musi to być 41V. Najprościej zrobić to używając stabilizatora 5V podpartego zenerką 36V lub 40V. Jeżeli...
Kolego jeśli łączysz diody szeregowo to nie zakładaj, że prąd będzie 100mA tylko max 20mA .
Luty na płytce nie wyglądają najlepiej. Dosłownie jakby roztopiona cyna skapnęła z grotu na płytkę, tworząc kulki zamiast łączyć wyprowadzenia elementów ze ścieżkami. Może być to powodem tzw. zimnych lutów. Trzeba poprawić lutowanie elementów na płytce. Ponadto należy sprawdzić czy diody LED łączone szeregowo nie mają w szeregu zamienionej polaryzacji...
Nic dziwnego, że się popaliły. Tak się nie zasila LEDów. Jak chcesz dać driver do ledów, czyli zasilacz PRĄDOWY do dajesz diody szeregowo i tyle, aby zmieściły się w przedziale napięciowym drivera. Do tego drivera, o którym mówisz możesz dać 10 diod szeregowo. Takie szeregowe gałęzie łączysz równolegle.
Nie napisałeś jakie to diody. Sposób łączenia ma znaczenie, przykład: przy zasilaniu 12V łączymy trzy typowe diody białe 1400mA szeregowo i straty mocy wyniosą ok 4,2W, łącząc te same diody równolegle straty mocy wyniosą ok 38W a więc 9x więcej
Witam Ile i jakich diod chcesz użyć do budowy wyświetlacza. Z samego ICL... maksymalnie można zaświecić diody o napięciu przewodzenia 3,5V, więc łączenie diod szeregowo nic nie da, trzeba do każdego wyjścia ICL... dorobić wzmacniacz na tranzystorach. Pomysł wymaga użycia 44 tranzystorów i 66 rezystorów, chyba z tego zrezygnujesz?.
Przebieg prostokątny, sinus? Musisz zdobyć diodę (ultra) szybką na stosowne napięcie (może być trudno i drogo, odpowiednie można było wymontować z bardzo starych TV gdzie za trafem HV znajdował się powielacz, przeszukaj też Allegro i podobne portale). Możesz też złożyć taką diodę samemu łącząc szeregowo kilka diod ultraszybkich na niższe napięcie (np....
Przy 4,5 V to raczej połączenie równoległe. Połączenie szeregowo-równoległe to na przykład 3 diody połączone szeregowo, a kolejne 3 również szeregowo, a następnie łączone równolegle i zasilane napięciem np. 9 V. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś połączył diody LED szeregowo i zastosował przetwornicę step-up.
W układzie z diodą Zenera regulujesz moment przełączenia dobierając odpowiednią diodę lub łącząc szeregowo z nią dodatkowe diody 1N4148 (w przeciwnym kierunku niż jest włączona dioda Zenera, czyli spolaryzowane przewodząco). Jak chcesz z potencjometrem to masz tu: http://obrazki.elektroda.pl/1333788200_1... Właściwe położenie będzie gdzieś...
Szeregowo z diodą łączysz rezystor
Schemat jest poprawny, do baz tranzystorów można dać rezystory o większej wartości (1k). Jeśli chodzi o oszczędność miejsca na płytce to oczywiście można użyć układu ULN, to są Darlingtony, więc rezystory można będzie podnieść do 4k7. Używałem podobnych wyświetlaczy, prąd na segment jest 20-25mA, diody są łączone szeregowo więc moc świecenia uzyskiwana...
Przecież masz schemat w #11. Warto jeszcze dodać kondensator elektrolityczny równolegle do LED-ów (LED-y trzeba łączyć szeregowo).
Nie mam więcej takich zasilaczy - tylko inne zwykłe na 12V ale z większym natężeniem prądu By sprawdzić diody czy świecą mocniej i każda jest sprawna, możesz na chwilkę, do takiego zasilacza podłączyć taką diodę przez rezystor np. 100Ω. Podpiąłem tylko jedną diodę Do tego zasilacza musi być podłączone, przynajmniej 3 diody, łączone szeregowo.
diodach dużej mocy 1W 12V 350mA każda Co to za diody? 12V * 350mA = 4,2W - Nie ma specyfikacji tych LED-ów ale załóżmy spadek napięcia 3,3V (at) 350mA przy 25°C, współczynnik temperaturowy -4mV/°C - parametry zarówno dla białych jak i niebieskich. Właściwym połączeniem jest szeregowe - gdy połączysz szeregowo 10 sztuk to spadek napięcia wyniesie 10...
Być może autor wszystkiego nie pokazuje ale przy łączeniu diod szeregowo (plus do minusa) napięcie zasilania będzie musiało być coraz wyższe - dla jednej diody 3V, dla dwóch diod 6V, a dla dziesięciu diod 30V, dlatego lepsze jest niższe napięcie, diody równolegle + rezystory.
230 V w skrętce odpada. 24 V będą w prządku, ale nie napisałeś jaki prąd ma tą skrętką płynąć? Czyli diody o jakiej mocy i jak dużo ich będzie. Przy 24 V można diody łączyć szeregowo i kilkanaście sztuk i ograniczać prąd opornikiem jak w taśmach LED. 8 żył to 4 pary, więc można równolegle podłączyć 4 baterie diod. Skrętka może mieć opór 1Ω na każde...
Czyli i tak jest potrzebna przetwornica step up? Jest potrzebna, jeśli nie chcesz robić masakry na płytce - przecinania i łączenia na nowo każdej diody. Diody są łączone szeregowo i do ich zaświecenia potrzeba dosyć wysokiego napięcia.
Kurcze, trochę nie dobrze... Czy możesz zastosować zamiast baterii 9V dwie baterie 4,5V (zwykłe płaskie)? Diody LED łączysz wtedy szeregowo po 4 i przez opornik 100-220. Aha, baterie też łączysz szeregowo, tak jak na schemacie poniżej. PS: Im większa wartość opornika, tym dłużej wytrzymają baterie, ale diody będą świecić ciemniej.
Witam, potrzebujesz zasilacza stałoprądowego (CC) o wydajności 700mA i zakresie napięć 60-90V. Oczywiście wszystkie diody łączysz szeregowo.
Zero zrozumienia dla prostego człowieka... Podstawowym błędem w układzie jest połączenie równoległe diod - tego nie nalezy robić. Załóżmy, że mamy do dyspozycji 12.5V z zasilanie i chcemy regulować jasność świecenia diod. 1. Diody łączymy szeregowo a nie równolegle. 2. Zakładamy max napięcie na diodzie = 3.5V i max prad diody = 20 mA 3. Liczymy _rezystor_...
Łączysz diodę szeregowo z rezystorem i podłączasz ją do plusa i do środkowego przewodu we wtyczce czujnika Halla. Wtyczka ma być założona na czujnik. Kręcisz rozrusznikiem, dioda powinna migać przy sprawnym czujniku. Dioda ma jedna stronę ściętą - tą ściętą stronę podłączasz do środkowego przewodu we wtyczce, rezystor obojętnie z której strony.
Zrób tak jak na schemacie Artura K. Diody są połączone szeregowo. Tzn minus pierwszej diody łączysz z plusem drugiej a jej wyjście jest minusem układu.
Jeśli wszystkie diody mają jednakową moc, to przy napięciu 12V można łączyć 3 diody szeregowo. Przyjmując że spadek napięcia na każdej diodzie wynosi 3V i prąd 350mA otrzymujemy następujący wzór: R=U/I, R=(12V-9V)/0,35A=3V/0,35A=8,5Ω. Przy użyciu diód wielkiej mocy mamy niestety wielkie straty mocy na oporniku (1/4 mocy): P=I²*R.
Plytka powinna mieć tez regulacje napięcia i prądu za pomocą np. potencjometru pod okreslone typy diód Led. Ta "płytka" moim zdaniem jest zbędna. Diody LED można zasilać napięciem AC. Łączymy szeregowo (X) diod dla danego napięcia a prąd ograniczamy odpowiednio dobranym rezystorem. Pozdrawiam.
Jak łączysz diody? Szeregowo czy równolegle?
Podejrzewam że 5V też krzywdy nie zrobi temu telefonowi. Chodziło mi ze szeregowo łączysz diodę aby lekko obniżyła napięcie.
Prąd w tym układzie zależy od pojemności C1. Im większa pojemność, tym większy prąd. Diody led łączysz szeregowo. Prąd płynący przez LEDy nie powinien być większy niż 20mA przy napięciu sieci 240V. Przy ilości ledów do kilku - kilkunastu sztuk nie trzeba zmieniać nic w układzie. Przy większej ilości należy zwiększyć C1. Maksymalnie można podłączyć ok....
Można, a nawet będzie lepiej. Tylko nie obcinać końcówek krótko, wykrępować je odpowiednio. Być może przyczyną awarii diody był jej nieprawidłowy dobór. Powinno być tak: - przekaźnik ma napięcie pracy np. 24V, pobór prądu 30mA (czyli Rcewki=800 Ohm), - kondensator szeregowy 0,47mikroF ustala prąd zasilacza równy ok.30mA. Wtedy podczas pracy przekaźnika...
Diody Zenera można łączyć ze sobą szeregowo, nigdy równoległe, za pomocą tej diody można zrobić prosty stabilizator napięcia, można też połączyć diody szeregowo katodami do siebie, na tej zasadzie działa transil, czyli dioda zenera bipolarna, używana jako dioda zabezpieczająca zamiast warystora, ale można ją użyć do stabilizowania napięcia przemiennego.
Diody łączysz szeregowo do panela a panele równolegle. Nie ma znaczenia czy diody będą na plusie czy minusie. Byle by w dobrym kierunku. Zastanawiam się tylko co to za inwerter który pracuje na 38V?.
to maja być "gołe" diody 100mW chce zrobić moduł kilkaset mW, tyle że szkoda mi budować dla każdej z nich moduł zasilania. Z tego co mi się wydaje to duże moduły DPSS (kilkadziesiąt watów) mają diody łączone w szereg- 80A przy 2V to tak trochę nie fajnie...
Ten układ to 2 rezytory i 1 dioda, niekoniecznie ostrzowa i germanowa ... Prąd ładowania powinien być ok. 1mA, prąd rozładowania - kilka razy mniejszy. Robisz to tak: łączysz szeregowo 1 rezystor 220k/0,5W z diodą 1N4004, równolegle do diody dajesz rezystor 1M/0,25W i to wszystko! Ten zestaw łączysz szeregowo z ogniwem zegarkowym - i do sieci 230V....
AVE... W rzeczywistości dla czterech diod 1N4148 łączonych szeregowo i przy podanym rezystorze wartość szumu może wynieść około 2,6mV. W pomiarach praktycznych SNR dla jednej diody przy prądzie 10µA wynosi -58,9dB, dla 100µA zaś -60dB. Przyjmując spadek napięcia 0,7V daje nam to 2,6928mV. Jeśli napięcie odniesienia ADC będzie wynosić 2,048V, to uzyskamy...
Wygląda na to, że masz dobry ten tranzystor. Z napisu można wywnioskować, że prąd przewodzenia jest 6A, a napięcie pracy 800V. Dla przykładu jedna ze stron z informacjami : http://www.htmldatasheet.com/stmicroelec... Polecam Google. Mogłeś wprowadzić ten typ i hasło-klucz: datasheet Tak, diody zenera można łączyć szeregowo.
Szeregowe łączenie diod LED Metoda oporowa Co to jest ta "metoda oporowa szeregowego łączenia diod LED"?
Łączenie równoległe diód przy zasilaniu bateryjnym jest błędem. Mając do dyspozycji 9V można diody łączyć szeregowo (czerwone, żółte, pomarańczowe), ten sam efekt a pobór prądu 3x mniejszy.
Łączysz po dwie szeregowo diody LED (Anoda-Katoda-Anoda-Katoda), robisz dwa szeregi. Te dwa szeregi łączysz równolegle, Anoda pierwszego szeregu, będzie podłączona do Katody drugiego szeregu, można to nazwać połączeniem antyrównoległym. Rezystor podłączasz szeregowo, bez znaczenia z której strony diod LED. W ten sposób trzymasz zabezpieczenie diod LED...
Mozna diody laczyc szeregowo 5 razy 60 =300V . Najlepszym napieciem dla tego tranzystora byloby 200V(wiekszy wspolczynnik bezpieczenstwa )
Najlepiej równolegle bo wtedy w razie spalenia się którejś diody reszta diod świeci. Ale np. łącząc ze sobą 2 diody szeregowo i wtedy robiąc 10 takich gałęzi zyskujemy miejsce na płytce z pod 10 rezystorów i zmniejszamy prąd tranzystora. Napisz jeszcze z jakiego napięcia będziesz zasilał układ.
Pisałem Ci wyżej. Zasilacz odpięty od main z podanym napięciem sieci, powinien podać napięcie na podświetlenie a diody powinny zaświecić. Diody masz w stringu łączone szeregowo a napięcie jakie powinieneś podać to 3V na diodę x ilość diod. W tym podświetleniu można podać napięcie na piny listwy pionowej odpowiednie napięcia i sprawdzić połączenie listwa...
To nowy warunek. Autor pisze, że diody mają jednakowo świecić. Nie zająknął się, że będą różnokolorowe i na różne prądy i dla urozmaicenia wątku - o różnej jasności przy prądzie znamionowym. W tym wypadku można też diody łączyć szeregowo i bocznikować je opornikami, ale zamiast takiej prowizorki lepiej regulować prąd i jasność diod jednego rodzaju...
Diody także będę zasilał 5V(kolor czerwony jest na 2,5V.Połączę 2 diody w szereg i powinno być ok). Proponuję nie łączyć diod szeregowo, ponieważ jeśli zasilacz diody z 5V to dla 2 diod napięcie wynosi 5V + spadek napięcia na tranzystorze, więc dioda może kiepsko świecić. A czy te tranzystory wytrzymają około 0,5A??(w układzie na jeden kanał może iść...
Witaj! Diody można łączyć szeregowo i wtedy rośnie napięcie stabilizacji ( w Twoim przypadku 4x 1V). Przy rónoległym połączeniu diody muszą być tego samego typu. Pasek oznacza katodę diody. Sprawdź sobie miernikiem. Pozdrawiam.
Fabryczne suszarki do włosów do ograniczenia mocy grzania mają właśnie wstawioną diodę. Oczywiście diodę łączysz szeregowo z grzałką
Łączenie wszystkich LED równolegle z tylko jednym rezystorem ograniczającym to wyjątkowo zły pomysł. Podziel te LED na grupy łączone szeregowo i każdą grupę podłącz do rezystora ograniczające=go prąd (wylicz na prąd jednej diody). Takie grupy dopiero równolegle ze sobą i do zasilacza. Przy 12V zasilania można łączyć po 5 LED szeregowo.
ad. 1) Nie! Łączysz tylko tam gdzie na przecięciach ścieżek masz zielone kropki. ad. 2) Potencjometr ma 3 nóżki a podłączasz następująco: pierwsza noga z wyjściem 8 NE555, druga zaś do wyjścia 7 układu. Trzecia zostaje wolna. ad. 3) "Rz" - jest to oznaczenie rezystora którego musisz sam wyliczyć jeżeli np. stosujesz jedną diodę. ad. 4) Tak, dokładnie...
Podłączanie tranzystorów TIP122 wygląda poprawnie. Jednak rezystory w obwodach emiterów tranzystorów TIP122 są zbędne przy dołączaniu większej ilości diod LED. Rezystor R25 też jest zbędny. Diody możesz łączyć szeregowo, a te szeregi równolegle podobnie jak na tym z uwzględnieniem rezystorów. Dla tak połączonych diod oblicza się rezystory odpowiednio...
Musisz określić ile i jakiego koloru będą diody LED. Od tego zależy napięcie ich zasilania. Potem trzeba zdecydować jak będą łączone diody LED. Szeregowo czy równolegle. Oba rodzaje połączeń mają swoje wady i zalety. Można zastosować oba rodzaje połączeń jednocześnie. Następnie trzeba dobrać z zapasem źródło zasilania, np. zasilacz wtyczkowy. Musi on...
nie mam aktualnie diody shotthyego Na obrazku jest dioda Zenera (10V) :D Lepszą stabilność temperaturową uzyskasz łącząc szeregowo dwie diody (Zenera) o napięciu 5.1V (5V1). http://obrazki.elektroda.net/74_12327437... Pozdrawiam.
Temu nie wolno, bo przy równoległym nie masz kontroli nad prądem w diodach. W szeregowym prąd jest jednakowy dla każdego szeregowo połączonego elementu. Po to zrobili zasilacze prądowe, żeby nie kombinować ze stabilizatorami dla pojedynczych diod. Łącz diody szeregowo. Załóż, że producent zasilacza wiedział, co pisze, zabraniając równoległego łączenia...
Masz 18 modułów po 3 diody łączonych szeregowo co daje 54 diody. Oczywiście masz rację. Pomyliłem się. Konstruowałem LEDówki rok temu i opis brałem z pamięcii - już go poprawiłem Teraz jest dobrze. SORRY.
Przy łączeniu szeregowym nie ma problemów z kolorami, jedynie diody muszą być identycznego typu bo przez każdą diodę płynie wtedy taki sam prąd.
Napięcie wynosi 11,5V co pokrywa się z tabliczką znamionową czyli 11,6V. Wartość napięcia uzwojenia wtórnego właściwa do tego celu. Kondensatory zmieniłem na 16V też 470µF. Jednak dla tolerancji napięcia w sieci +20% może być za mało: 1,2•11,6V•√2=19.69...V bezpiecznie będzie, jak zastosujesz kondensatory na nominalną wartość...
Diody łączysz szeregowo. Zasilacz 350mA moc przynajmniej 12W - sprawdzić zakres napięć wyjściowych. przykładowe to: APC-12-350, LPC-20-350, LPHC-18-350.
[url=http://forbot.pl/blog/artykuly/elek... działania tranzystorów Diód tak się nie powinno łączyć, ponieważ ich napięcie przewodzenia może się minimalnie różnić, a z charakterystyki diód widać że przy napięciu przewodzenia minimalna różnica napięcia zmienia prąd w dużym stopniu. Można połączyć...
Łącz diody inaczej, nie szeregowo, ale równolegle.
W wersji 80/40m jest 2x BB105 tylko nie zostało napisane czy to G czy coś innego. W wersji 80/20 którą to sobie chcę zmontować jest to 602 I to właśnie wskazuje, że tu - dla pasma 20m potrzebna jest większa pojemność. Czyli trzy szt BB105, może wystarczą dwie? Bez większego znaczenia czy BB105G czy A czy B. empirycznie sprawdzić 2 lub 3 takimi diodami...
Możesz je połączyć. Jeśli łączysz szeregowo różne diody musisz pamiętać żeby nie przekroczyć dopuszczalnego prądu dla najsłabszej. Napięcie nie ma większego znaczenia o ile prąd jest w normie. W Twoim wypadku problem nie występuje bo masz diody na ten sam prąd.
Możesz wstawić dowolne diody pojemnościowe o dość dużej pojemności, zmieni się tylko zakres przestrajania. Nie widziałem, żeby ktokolwiek łączył szeregowo. Wydaje się, że bocznikując diody oporkami o dużej wartości można to zrobić ale po co? Pojemność wypadkowa będzie oczywiście mniejsza.
Diody łączyć można zarówno szeregowo jak i równolegle, ale w tym pierwszym przypadku co z żażeniem - dwa osobne układy ?. Najlepszym w tym momencie rozwiązaniem byłobyt zrobienie osobnego trafa impulsowego do żażenia( ze stabilizacją za pomocą oddzielnego uzwojenia probierczego), wówczas do każdej diody możnaby nawinąć np 1-3zw kabla WN na takim trafku....
dioda Zenera 3V3 ma z reguły dość kiepskie parametry To prawda, ale lepsze uzyskasz łącząc szeregowo kilka złącz zwykłych diod impulsowych to nieprawda. Najlepiej zastosować TL431. Dla mnie opis jest również niezrozumiały.
oraz max prąd 80A A nie jest to prąd max do ładowania akumulatorów, a nie do obsługi paneli? Pewnie chodzi o inwerter Of Grid typu ESB, rzecz w tym że nie ma podane w karcie katalogowej max prądu dla paneli, a tylko dla ładowania aku, pewnie nie będziesz miał wyjścia i połączenie równoległe dwóch stringów to jedyne wyjście, nie zapomnij o zamontowaniu...
Gdyby Kolega porównał mój schemat z drugim schematem iluminofonii, szczególnie tą za wzmacniaczem operacyjnym to zobaczył by pewne podobieństwa. Jest to fragment stopnia "mocy" jednego z trzech kanałów iluminofonii zmodyfikowany na potrzeby sterowania diodami LED. Wartości elementów są na oryginalnym schemacie. Jedynie tranzystor powinien być średniej...
Ustal potrzebne natężenie światła i widmo (diody białe zimne, białe ciepłe, białe neutralne). Masz natężenie i barwę światła. Teraz wybierasz diody o odpowiedniej barwie i jakimś tam strumieniu tak, żeby pasowało do wcześniejszych ustaleń. Tutaj można pokombinować z modelem i producentem diod, żeby nie psuły się szybko. Zasilanie diod - zasilacz stabilizujący...
Diody łączysz szeregowo - dlaczego? W połączeniu równoległym masz stałą wartość zasilania, właśnie 12V. Ładowanie zależy od typu baterii/akumulatora - schematów ładowarek na forum jest sporo - trzeba tylko wiedzieć czego się szuka.
Wygląda na to że są to dwie diody łączone szeregowo (ktoś dał za duże napięcie na wejściu Video i się spaliły). Nie wiem jakiej to jest wielkości (na zdjęciu) więc podam przykład : BAT54 powinna być ok
Tranzystor dobierz żeby wytrzymał natężenie jakie będą pobierały diody Ic= ? zależne od sposobu łączenia diod. Dla szeregowego łączenia będzie 20mA dla równoległego 20mA razy ilość diod. Ic może być większe.
Witam. Sprawdź sobie jak diody są łączone (szeregowo, równolegle) i dobierz rezystor z prawa Ohma. - zrób szkic połączeń, to ułatwi.
Jeżeli to możliwe należy użyć diod z tej samej serii produkcyjnej i połączyć równolegle. Oczywiście, należy zbudować zasilacz lub użyć wtyczkowego gotowca np. 5V 2A. Nie należy diod łączyć szeregowo. Jeżeli zasilacz to bezwzględnie poprzez transformator. Oczywiście, należy zastosować szeregowy opornik redukcyjny.
frajer zawsze pomoże Co do pierwszego - zgoda. Co do pomocy - w którym miejscu mi pomogłeś? Zadałem kilka pytań, na żadne nie odpowiedziałeś. Co więcej - podałeś mi nieprawdziwe dane odnośnie układu, i zamiast się przyznać jak dorosły, że nawaliłeś, a potem przeprosić, to jak dziecko zaprzeczasz faktom i jeszcze bezczelnie piszesz, że przecież istnieje...
Źle myślisz, dlatego że wszystko będzie pięknie dopóki napięcie z zasilacza będzie stabilne. Zasilacze mają to do siebie, że czasami powstają jakieś przepięcia, które mogą uszkodzić diody. To co zrobiłeś to jest "po chińsku", właśnie w tanich chińskich świecidełkach tak to jest rozwiązane, zwykle nie działa to zbyt długo. Dla bezpieczeństwa diod należy...
Prawdopodobnie o ile się nie myle łączone są szeregowo
Standardowe diody 5mm RGB mają wspólna anodę lub katodę - więc szeregowo ich nie połączysz. Te pokazane SMD to niezależne trzy diody LED RGB i takie można/trzeba łączyć szeregowo do 3 szt (kolorami) + rezystor do napięcia 12V. Potem te szeregi równolegle. Sterowanie szeregami równoległymi RGB łatwiej jest wykonać od strony masy; np ULN2803; tranzystory...
Lata świetlne temu, kiedy jeszcze mało kto słyszał o specjalnych układach do zasilania LED robiłem instalacje w których było po kilkanaście tysiecy diod łączonych szeregowo-równolegle ograniczając prądy wyłącznie opornikami i działają do tej pory. Driver to zbędne komplikowanie prostych rozwiązań.
Układ A jest błędny. Patrząc na wymagany sposób działania, napięcie na bazie nigdy nie przekroczy 5V, na emiterze zatem napięcie nie przekroczy ok. 4,3V. A to za mało dla dwóch diod szeregowo (samo łączenie szeregowe diod jest dobrym pomysłem przy zasilaniu układu z 12V). Należałoby wstawić diody w obwód kolektora. Radą na to jest taki układ: http://obrazki.elektroda.net/22_12302154...
CL20M45 + zasilacz 30V. Diody można też łączyć szeregowo + źródło prądowe + 230VDC
Nie będzie działać. Wejście - rezystor nic ci nie daje, jak nie jest wciśnięty przycisk we wisi w powietrzu. Daj rezystor pod +5V - klawisz nie wciśnięty - masz stan wysoki, wciśnięty - niski. Wyjście z uP ok, wyjście z transoptora nie, do poprawy. Dajesz tyle diod równolegle, jakim to ma być napięciem zasilane? nie lepiej łączyć szeregowo/równolegle?...
Jeśli chcesz, żeby diody świeciły z tą samą jasnością niezależnie od napięcia zasilania to masz dwa wyjścia: - każda dioda ma swój opornik, potem łączysz je równolegle i zasilasz ze stabilizatora napięcia. Wady - mała sprawność (duża moc wydzielana na stabilizatorze); układ będzie działał tylko do pewnego minimalnego napięcia akumulatora (napięcie LED...
Jeśli Ci wyczyszczą i dadzą nowe diody telewizor oczywiście będzie działał ,mogą być jakieś delikatne plamki bo tv już kilku letni ale będą akceptowalne.Natomiast diody są łączone szeregowo-równolegle i może się okazać że te stare nie wymienione padną za jakiś czas/tylko nie wiadomo kiedy/.
Proszę sprawdzić poprawność schematu. Na rysunku jedna faza. Obciążenie silnik indukcyjny 4kW, zasilanie miedzyfazowe 400V. Czy elementy zostały dobrze dobrane. Zastanawiam się jedynie nad optotriakami. Dane dwa w szeregu bo mają napięcie wsteczne tylko 600V a muszą być tak jak tyrystory 1200V, więc zabezpieczone warystorami na 600V. Tylko nie wiem...
7812 trzeba by zamienić na LM317 co najmniej, pod warunkiem że i tak nieco zbijesz profilaktycznie napięcie. Ot diody krzemowe łączone szeregowo przed LM317 albo antyrównolegle (katoda jednej diody do anody drugiej, jeśli ma kolega wątpliwości to rozjaśnię na schemacie) w szeregu z uzwojeniami transformatora.
Wg mnie, jeśliby chodziło o moc, to diody łączone byłyby równolegle, nie szeregowo. Obstawiam, że chodziło o uzyskanie odpowiedniego napięcia... Diod Zenera nie łączy się równolegle - przynajmniej nigdy nie widziałem takiego połączenia, choćby dlatego, że mają zbyt duże różnice w parametrach, żeby takie połączenie miało sens (no chyba, żeby je wcześniej...
Pytanie czy ktoś to rzeczywiście mierzył czy takie prądy pomiędzy panelami wystąpią ,w moim przypadku prądy nie były by tak duże by dioda 20 czy nawet 15 amperowa się aż tak bardzo nagrzewała. I jak traktować panele jako żródła prądowe połączone równolegle gdzie ewentualna różnica napięć pomiędzy nimi spowoduje jedynie wyrównanie napięcia do tego niższego...
Moglibyście mi powiedzieć jak rozrużnić zwykłe diody od tych Flux albo SuperFlux bo niemam pojęcia. A facet w sklepie to takie skąpiradło ze jeśli tylko może to wciska klientowi byle dziadostwo. Nawet ta kablu nie da pełnego metra.:?::?::?: A te diody co u niego kupiłem to nawet nie świecą tym samym odcieniem.:cry:. I czy można diody łączyć szeregowo.(próbowałem...
Po pierwsze - równoległe łączenie diód jest sposobem, na to, żeby je spalić - diody muszą mieć opornik połączony szeregowo, i dopiero takie układy dioda+opornik można łączyć równolegle. Po drugie: dioda ma określony spadek napięcia, różny dla różnych typów, czerwonej wystarczy trochę ponad 1.5V, a biała potrzebuje ponad 3.5; można diody łączyć szeregowo,...
Nie ma dwóch elementów półprzewodnikowych o idealnie takiej samej charakterystyce prądowo-napięciowej, nawet jeśli bierzemy "z tej samej taśmy". Dlatego łączenie równoległe diod świecących to kiepski pomysł, ze względu na te różnice wymienione wyżej, prąd podzieli się między nie nierównomiernie i któraś na pewno nie wytrzyma. Lepiej łączyć każdą diodę...
łączenie diody szeregowo diody schottky łączenie szeregowo diody prostownicze łączenie szeregowo
pralka grzałka samsung schemat przewodów paliwa wyciek prądu
ogranicznik przepięć ogranicznik przepięć
Lokalizacja odpowietrznika paliwa w Oleo-Mac 937 Schemat podłączenia radia Renault Koleos 2011