Za niskie napięcie nie sprawdzisz tak diody. Podłącz żarówkę 15W szeregowo z diodą i 230V z sieci, żarówka ma mrugać i świecić połową jasności.
Po prostu daj diodę szeregowo z żarówką. Przy takim napięciu nie powinna zbytnio migać. Można dać kondensator równolegle do żarówki (na 63V - więc to nieduży problem), tylko nie za dużą pojemność, bo napięcie wróci do normy. Na początek proponuję zaeksperymentować tylko z diodą, powinna wystarczyć.
Tak dioda led emituje promienie UV a ile to zależy od typu diody i jej producenta. Zależy już od producenta żarówki zazwyczaj diody są łączone szeregowo.
Tu nie masz wrysowanej diody. Możesz przez żarówkę szeregową zasilić cewkę raz w jedną raz w drugą i może się dowiesz czy jest dioda w środku. 13Ω 12V to prawie 1A i 12W, sporo, ale do dużych prądów - mocne cewki. Swoją drogą sprawdzenie styków żarówką to jak najbardziej dobry pomysł.
witam :) Zostaw trafo w spokoju - za długo bedzie trwała praca przy nim - zastosuj diodę prostowniczą na minimum 600 v i odpowiedni amper-arz ( myślę że 1- 2 A wystarczy dla światełek na choinkę ) . Połącz tą diodę szeregowo z żarówkami- biegunowość dowolna . Sposób sprawdzony na lokówkach 110 volt - czemu nie dla światełek <?> ;) Pozdrawiam :)
Lepsze rozwiązanie to 2 diody włączone "antyrównolegle" i rezystor Co w nim lepszego jak trzeba mieć jedną diodę więcej? Może być też zwykła dioda szeregowo z żarówką. Przy okazji można sprawdzić czy dioda ma zwarcie bo wtedy żarówka świeci pełnym światłem.
Może prościej, z takim samym wynikiem: dioda i równolegle żarówka (dla rozładowania żarówka ogranicza prąd, prąd ładowania płynie przez diodę omijając żarówkę). A lepiej dodać jeszcze drugą żarówkę, szeregowo z diodą - żeby prąd ładowania też ograniczać. I tylko trzeba policzyć, jakie żarówki.
W szereg z każdą żarówką dajesz rezystor 1 om 5w i równolegle do niego diodę czerwoną z szeregowym rezystorem 33om 0,125W.
Podejrzewam, że na żarówka na 230V Potencjometr się nienadaje Najprostrzy ściemnaicz to włączenie szeregowo z żarówką dioda prostownicza np .1N4004, 1N4005, itd - regulacja jest niestety skokowa
No i na tym zakresie, a właściwie na teście ciągłości i przewodności diod, powinieneś mierzyć diody i cewki. Przy pomiarze diody w jedną stronę powinien być odczyt o wartości 1. W drugą stronę 600-700. W razie czego można taką diodę połączyć szeregowo z żarówką i akumulatorem. W jedną stronę żarówka zaświeci, w drugą nie, jeśli dioda jest sprawna. Zwarta...
Dioda / żarówka musi być wpięta szeregowo, a nie równolegle do zacisków transoptora.
Dokladne sprawdzenie jest możliwe tylko omomierzem cyfrowym, diody w kierunku przewodzenia mają około 1000 omów, a w drugą stronę - nieskończoność, Diody jednej grupy powinny mieć bardzo zbliżoną rezystancję. Sprawdzenie w obwodzie: akumulator-dioda-żarówka (połączone szeregowo) pozwala tylko stwierdzić, czy dioda nie jest zwarta lub przepalona (pomiar...
A jakby wyprostować ten prąd (mostkiem Gratze'a) i dać jakąś baterię kondensatorów? Prąd mostka 1-2A A kondensatory elektrolityczne na napięcie > 115V... Nie przestanie migać, ale wygładzi "pulsowanie" - powinno pomóc... Swoją drogą te 115V jest stałego czy przemiennego? Bo jeżeli stałe, to zamiast mostka trzebaby dać diodę szeregowo z żarówką, a przed...
Ja bym ją sprawdził najpierw, jaka to dioda jest? Spróbuj podłączyć ją szeregowo w prosty układ - żarówka + bateria i zobacz czy świeci ciemniej jak jest ta dioda w szeregu.
Wepnij diodę szeregowo i po problemie.
Ano. Żeby kolega szukać nie musiał podpowiem - odlutować uzwojenia i przelecieć po diodach głównych żarówką H4 połączoną szeregowo z akumulatorem, mało tego - każda dioda kilkanaśie sekund w kierunku przewodzenia i dopiero małą probówką w kierunku zaporowym - jak się podgrzeje to cuda potrafi robić. Diody wzbudzenia probóweczką bo słabe. Zrozumiał kolega?
Prawdopodobnie o ile się nie myle łączone są szeregowo
Najwidoczniej tylko diody się uszkodziły. Wymienić diody, podłączyć się przez żarówkę 60W/230V szeregowo wpiętą w przewód zasilający 230V, zrobić pomiary napięc zasilających na zasilaczu.
Ustalić jaki prąd mają obecne żarówki. Zastąpić 3 uszkodzone żarówki diodami z dołożonymi 2 opornikami. Jeden opornik ma symulować żarówkę, drugi ma ograniczyć prąd diody. Czyli do opornika symulującego żarówkę podłączamy diodę a nawet dwie podłączone antyrównolegle i szeregowo z nimi opornik ograniczający prąd do ok. 10 mA, czyli 1 k (kiloom). Na oporniku...
Kup Diody na 12V albo zwykłe i szeregowo dołącz rezystor 1k inaczej diody pójdą z dymem. Pozdrawiam
Ten schemat nie nadaje się do takich prądów i diod PowerLED i nie ma jak go zmodyfikować. Schemat nadaje się do zrobienia lampy led na diodach 20..50mA w połączeniu szeregowym np. 50szt
Nie bardzo jestem w stanie zrozumieć co chcesz osiągnąć. Wstawianie diod szeregowo z żarówkami wiąże się z dodatkowymi stratami mocy na diodach i spadkiem napięcia. Nie jest to korzystne. Nawet jak dodasz te diody, to i tak obie żarówki będą załączane równocześnie, skoro steruje nimi jeden przekaźnik.
Przyjżyj się dokładnie tym ledom czy nie ma śladów spalenia , takie ciemne kropki na zdjęciu jedna dioda wygląda na spaloną ta na dole po prawej stronie . Te diody są połączone szeregowo jak się jakaś spali to reszta nie świeci .
Możesz spróbować dac dwie neonówki w szereg, bądź jedna na 50v szeregowo z zenerką na 30V
Wstaw szeregowo żarówkę, gdyby jednak diody miały inną polaryzację. http://obrazki.elektroda.pl/3242738700_1...
Przecież masz schemat w #11. Warto jeszcze dodać kondensator elektrolityczny równolegle do LED-ów (LED-y trzeba łączyć szeregowo).
Po przecięciu tego przewodu sterującego podłączyłem diody W ten sposób uzyskałeś połączenie szeregowe żarówki i paska diód LED. Ty musisz podłączyć pasek diód LED równolegle do żarówki - czyli [+] żarówki do [+] LED i [-] żarówki do [-] LED .
Prościej obie równolegle i załączanie przez podwójny włącznik jeden bezpośrednio podaje U drugi prez diodę
Możesz wstawić jako R1 - 22k a R2 - 10k. Oczywiście ze względów ekonomicznych lepiej jest wstawić diodę LED z rezystorem szeregowym ok 180ohm.
Zawsze możesz miernikiem sprawdzić napięcie w każdej oprawce. Na diody to raczej nie wyglądają.
A co-kradną prąd???. Te 24 V to trudny problem-wspólne "zero", uziemienia, właczniki swiatła na klatkach..drogie zarówki.. Mój kolega -elektronik zreszta, rozwiązał problem następująco :na tablicy po automacie (trzeba go odpowiednio podłaczyć i cały system też..(sterowanie "zerem") w obwód fazowy na żarówki wsadził szeregowo diodę, odpowiedniej mocy....
dobrze byłoby wymienić żarówki na jakiś bardzo wydajne diody LED. Czy jest to możliwe ? Możliwe - LEDy w połączeniu szeregowo-równoległym + rezystory ograniczające prad.
Zastępcza żarówka będzie taka sama jak wszystkie pozostałe. Można (jak nie znajdziesz takowej) dać diodę prostowniczą 1N4007 zamiast tej wyjętej, niekoniecznie w tym miejscu. Od dawna stosuję ten manewr dając nawet 2 szeregowo tego typu diody, aby osłabić napięcie zasilania. Żywotność żarówek wzrasta, bo nie świeca pełną mocą.
Jeżeli napisałem "za" to znaczy że każda z diod szeregowo z żarówkami a ich drugie końce do próbnika. I tu wychodzi że jeden obrazek jest wart więcej niż tysiąc słów.
Jedna lub dwie diody prostownicze szeregowo i po sprawie.
Do silnika daj szeregowo diodę, a do grzałki szeregowo żarówkę. pozdrawiam.jomek
No to wszysto jasssne. Tak czułem że to o to chodzi :) Jak dla mnie zawór w takim miejscu daje tyle, co dioda szeregowo z żarówką w starego typu latarce... - spadek.
To może zamiast tej diody wstaw żarówkę 5W szeregowo. I sprawdź jakie będzie ładowanie.
W żarówkach LED, diody są połączone szeregowo - bez znaczenia ile jest diod w żarówce LED 18, 27 czy więcej. LED 5050 to dioda 3 strukturowa i zapewne są wykorzystane wszystkie struktury - trzeba sprawdzić jak są połączone szeregowo czy równolegle - prawdopodobnie są połączone szeregowo. Dla 12V diod (Uf=3,2V) może być w szeregu 3szt + rezystor więc...
1 i 2 przetestuj zwierając przez żarówkę. Aby obniżyć napięcie podłącz przekaźnik przez 4 szeregowo połączone diody prostownicze. Np 1N4007
Temat przepalających się żarówek ledowych był już nie raz. Trzeba tylko zawsze mieć na uwadze że grzanie/przepalanie jest spowodowane niczym innym, tylko przepływającym zbyt dużym prądem. Zastosowanie odpowiednio dobranego rezystora w przypadku małej mocy potrzebnej do oświetlania tablicy lub świateł postojowych rozwiąże problem. Producenci zapewniają...
:arrow: zielony655 Będzie działać ale te rezystory 10k kup na 10W albo złóż dwa szeregowo 5k/3W. Ogólnie nie jest to najlepsze, lepiej daj transformator 5VA dający 12V i mostek prostowniczy, diody połącz równolegle (bo pewnie posiadają własne rezystory). :arrow: Kazimierczak Wróć na początek całego tematu i zobacz na zasilanie diod LED, zwłaszcza szeregowo-równolegle....
Wlutowanie szeregowo diody prostowniczej np. 1N4007 załatwi sprawę. Metoda sprawdzona i skuteczna. Pozdrawiam
Przez szeregowo włączoną diodę prostowniczą żarówka świeci bez względu na kierunek jej włączenia.
Zmierz pobór prądu przez żarówkę. Wyrzuć przetwornicę i diody prostownicze. Zasil z akumulatora naładowanego, dobierz opór szeregowy/zacznij od 100 omów/ aby prąd pobierany był identyczny. Uwaga na polaryzację zasilania. Nie wolno zasilać bez opornika !!!!!
Mam do czynienia czasem z ludźmi co nie wiedzą jak włożyć baterie (jaką polaryzacją) albo właśnie sprawdzam które trzeba wyrzucić. Jak lepiej zbadasz sprawę, zrozumiesz że ludzie chcą być głupi i są z tego dumni "ja nie muszę tego wiedzieć" "od tego są inni" "nie opłaca mi się tracić na to czasu". Oszczędzają głowę, bo wydaje im się że od zapamiętywania...
W lampach LED za 2..5zł to zasilacz na kondensatorze szeregowym, diody w połączeniu szeregowym W lampach LED za 10> zł to zasilacz na przetwornicy na jakimś układzie scalonym ze stabilizacją prądu dla LED, diody w połączeniu szeregowym. Przerobić na 12V przeważnie nie ma jak, można zrobić stabilizator prądowy dla LED na 12V
Najlepiej wstawić diodę super jasną taką jak np. w latarkach led z szeregowym opornikiem. Jak źle dopasujesz żarówkę to możesz stopić plastykową obudowę wskaźnika i s-metr do kosza. Dioda się nie zagrzewa jak żarówka i ma większą żywotność. Swoją drogą nie raz widziałem popalone wskaźniki w takich czy podobnych radiach. Led nawet mniej energii pożre....
Żeby dynamo dawało 6V trzeba nieźle zasuwać na rowerze. Dochodzą straty napiecia na diodach prostowniczych i w rzeczywistości napięcie po wyprostowaniu wunosi 3-3.5V.Co z tego można zrobić ?.Najlepszym rozwiązaniem okazała się z przodu żarówka 4,8V-0,4A zbocznikowana w obu kierunkach szeregowo połączonymi 7 diodami 1N4007 .Żarowka świeci przy małych...
Jeśli do sieci włączyć szeregowo z obciążeniem diodę, to częstotliwość zapalenia żarówki zmaleje do 2 razy . Taki sposób można wykorzystać tylko dla żarówek oświetlenia starego typu ( przy czym będzie zauważalny migot żarówek, które ma negatywny wpływ na oczy ). Lodówki, pralki i wszystkie wyroby z silnikami i transformatorami otrzymają uszkodzenie.Prąd...
Zamiast żarówki, wstawiłby odpowiedni rezystor połączony szeregowo z diodą.
Czy można razem z diodą ready szeregowo wstawić układ MOC do sterowania żarówki pilotującej?
Ok. dzięki, ale na wszelki wypadek sprawdziłem kondensator i diodę - kontensator jest dobry a diodę podłączyłem szeregowo z żarówką 100 Wat do sieci - świeciła ale nie wiem czy to dobrze czy źle?
Jak nie będzie przeszkadzać migotanie żarówki; szeregowo z żarówką dioda 1N4004 Nie polecam tego stosować, oczy zaraz Cię będą boleć. To będzie mrugać 100 razy na sekundę.
Jak podłączysz diody równolegle i ograniczysz ich prąd 1 rezystorem to będzie ok, prawdopodobnie chodzi tu o to, ze ten ściemniacz reguluje napięcie na żarówce, powoli je wyłancza, jak połączysz 4 diody szeregowo to świecą one tylko powyżej napięcia ok 4,5V, jak połączysz je równolegle i ustalisz punkt pracy rezystorem to będą świecić dla wszystkich...
Możesz założyć ten większy, choć na dłuższą metę nie jest to zalecane - magnetron zacznie sie trochę bardziej "pocić" ;) w trakcie pracy. Pamiętaj, że te kondensatory mają fabrycznie zamontowany rezystor równoległy 10Mom. Bezpiecznik leci najczęściej w tych wypadkach, jeśli przebity i zwarty "na amen" jest ten kondensator lub magnetron ma zwarcie katody...
Witam, znalazłem rezystor r 603 na schemacie ma on 47 om jest on szeregowo z żarówką do podświetlenia wskaźnika sygnału, a dioda d 606 to 1N4002. Pozdrawiam Zdzich. Odpowiedź udzielona, zgodnie z regulaminem temat zamykam. /Olek II/
Dioda równolegle z kondensatorem pełni funkcję ogranicznika przepięć i nie jest konieczna. Nie jest to zwyczajna dioda. Twoje metody badania nie nadają się. Już lepiej weź żarówkę 230V/15W i podłącz szeregowo z diodą. Żarówka powinna wyraźnie migotać. Ten test służy jedynie do wstępnej oceny stanu diody tej co idzie do masy.
Jeżeli ma być regulacja prądu (trzeba dodać dodatkowy rezystor)/zmiana koloru LED to wystarczy źródło prądowe zamiast R281 (BF245C + szeregowo dioda 1n4148) połączone dwa takie szeregi antyrównolegle, diody LED zamiast żarówek też antyrównolegle Coś takiego: https://obrazki.elektroda.pl/6828633500_...
No, to teraz już jest wszystko jasne. Powinny być albo ok. 4 diody, albo układ z tranzystorem i dzielnikiem, którym da się ustawić prąd spoczynkowy. Ale na początek możesz wstawić 4 diody szeregowo, tak aby anoda pierwszej była podłączona "z lewej strony schematu". Nie wstawiaj diod na odwrót bo prąd spoczynkowy osiągnie wartosć równą prądowi zwarciowemu...
(at)robokop Producenci ładowarek podają średnią, czyli dla 5 akumulatorów żelowych to 60 V. Nie żadną średnią, tylko napięcie znamionowe baterii, wg. typoszeregu - 6, 12, 18,24 etc. A żeby uprzedzić tu inne uwagi, to ładowarką do LiPo można ładować AGMy czy żelowe (ołowiowe), nigdy odwrotnie. Awaryjnie podładować można, nawet przez szeregową żarówkę...
Załóż w miejsce żarówki diodę led i szeregowo opornik a zapomnisz na zawsze o nietypowej żarówce.A jeżeli chcesz koniecznie żarówki to zapraszam do mnie dam ci za free.... Jaka dioda i jaki opornik założyć szeregowo żeby to wszystko było prawidłowo dobrane Dzięki i pozdrawiam :)
Opornik 12,2 kiloohm czyli O.K. ale jeszcze dolicz moc tego opornika żeby się nie sfajczył a ona wychodzi 34 waty. Nio i coTy na to? Raczej wymień żarówki lub daj trafo lub połącz 10 żarówek szeregowo lub 5 żarówek szeregowo i dioda
Ma być z dioda a nie z żarówka. Zwykły LED z rezystorem szeregowo połączone.
Zrób kontrolkę z diody LED i opornika szeregowego. Nie powinna tak mocno przygasać, jak żarówka.
Te zasilacze były bardzo awaryjne. Jak wymienisz tranzystor to wstaw w zasilanie sieciowe szeregowo tradycyjną żarówkę 75W, aby zabezpieczyć się przed dalszymi uszkodzeniami.
Z tego co wyczytałem, ma on jakiś rezystor do zewnętrznej nastawy prądu. W ostateczności można pogrupować diody szeregowo-równolegle.
Diodę sprawdź żarówką 15W i zasilanie szeregowo 230V. Raz się mógł przepalić bezp bez powodu załóż i próbuj.
dzięki! -a lepiej podłączać żarówki (lub diody) szeregowo czy równolegle, ma to wogóle jakieś znaczenie? -ile mniej więcej powinienem dać żarówek, wyświetlacz jest dosyć duży 10x3cm?
Wystarczy wygrzać napis kilkanaście godzin. A żarówkę tablicową 15W z szeregową diodą można spokojnie w ręku trzymać
Żarówka to nie dioda LED będzie świecić jak ją zasilimy prądem stałym i zmiennym. Nie czytałeś tego co napisałem. Szeregowo z żarówką dioda prostownicza. I w ten sposób stworzy sobie bardzo prosty przyrząd pomiarowy. Przeczytaj co napisałem wcześniej.
Uszkodzony programator można pominąć. Jeśli są to faktycznie diody LED, a nie żaróweczki to potrzebny jest mostek prostowniczy. Najlepiej w postaci gotowego "modułu". Mostek taki musi mieć odpowiednie parametry elektryczne czyli napięcie pracy 400-1000V i prąd np. 2A. Pobierany prąd można obliczyć na podstawie mocy lampek o ile jest podany. Mostek taki...
Można było użyć elegancki regulator PWM (elegancki, bo małe straty mocy przy szerokim zakresie regulacji). Można było użyć prostacki opornik, który przy tym samym efekcie ściemnienia co PWM, będzie się grzał proporcjonalnie do wytracanej mocy a przy tym regulacja jasności diody nie będzie liniowa. Można było użyć żarówkę, można było zastąpić żarówkę...
Powinno to zadziałać jeśli prąd diod w LED-ach igraniczają oporniki.
Używałem. Po podpięciu do akumulatorów pokazuje się informacja, że przekroczono zakres 10A na ułamek sekundy, a potem gaśnie kontrolka pracy - przeciążenie. No dobra, ale przez diodę dlaczego to miga, amperomierz pokazuje szczytowo 3A w impulsie. Łączą szeregowo przez żarówkę 20w to działanie przeciążeniowe nie ma racji bytu. Impulsy są zbyt krutkie,...
Dioda przepuszcza w obydwie strony, tylko czy ona może być przyczyną braku grzania potraw? Jeśli tylko mierzyłeś ją wyjętą z układu to jest koniec tematu :) Dostaniesz w sklepach z częściami AGD lub na znanym serwisie aukcyjnym. Swoją drogę prawidłowo diodę sprawdza się wyższym napięciem - np. włączając ją szeregowo z żarówką do sieci (żarówka ma migotać)....
gdyby była zenerka o mocy 40W Dawno temu były takowe produkowane dokładnie wg schematu z postu nr 1 ale z opornikiem Rbe - np. http://pdf.datasheetcatalog.com/datashee... z TL431 jest możliwość regulowania napięcia zadziałania Akurat tutaj to jest zbędne. można kupić z 10 zenerek i dobrać kilka tak, by uzyskać potrzebne napięcie i mały...
Kiepskie diody i do tego prymitywny układ. Spróbuj minimalnie zwiększyć rezystor szeregowy 10R.
Ale myślę że dioda musi być między stacyjką a żarówką bo jeśli będzie między żarówką a alternatorem wtedy żarówka nie będzie gasnąć.? To źle myślisz, dioda tylko określi kierunek prądu i nie wazne czy bedzie przed czy za. bo masz połączyć szeregowo w obwód. Dioda wystarczy najzwyklejsza 1N4007 za parę groszy, nawet z wylutu coś podobnego. Taka dioda...
http://obrazki.elektroda.pl/5940415100_1... Użyj tego na czerwono wyprowadzenia masz opisane i użyj żarówki szeregowo przy zasilaniu najlepiej takiej 60W na 220
Nie będzie problemów. Jeśli dane katalogowe mówią o tym, że przetwornica jest obniżająca (znalazłem stronę, na której wprost jest to napisane), to zasilacz musi mieć wyższe napięcie niż sumaryczne napięcie diod. Można też podłączyć mniej diod jeśli ma się za słaby zasilacz. Stały prąd zasilania, to wygoda, bo można sobie łączyć szeregowo diody o różnym...
Zastanawiałem się nad układem multiwibrator + tranzystor mocy PNP jako PWM, ale przecież można to zrobić dużo prościej: kilka diod na prąd minimum 2A połączonych szeregowo, i dobierasz ilość diod tak, by uzyskać odpowiednią jasność żarówki; to będzie ciągnąć nieco więcej prądu, niż PWM, i nie może mieć automatyki do trzymania stałej jasności żarówki...
Po pierwsze - na ile ma przygaszać. Spróbuj włączyć diodę szeregowo z żarówką - takie przygaszenie pasuje? (zanim włączysz tę diodę, upewnij się, czy to jest zwykła żarówka, a nie miniświetlówka w oprawie żarówki) Po drugie: czy zadowolisz się tym, że nagle przygasa, i nagle rozbłyska pełnym światłem, czy chcesz płynnie? Po trzecie, jaka jest moc tej...
Żarówki są połączone szeregowo więc przy uszkodzeniu jednej wiadomo co będzie. Proponuję zrobić zwarcie w jednym gnieździe i sprawdzić napięcie w drugim, potem odwrotnie. Diody odpowiednio spolaryzowane?
Szkoda, że nie napisałeś wcześniej o zastosowaniu żarówek, bo układ byłby nieco inny Żarówkę, np. 3,5 V, rzeczywiście podłącza się bezpośrednio do bateryjki, np. płaskiej 4,5 V, bo włókno nagrzewa się i zwiększa oporność. Ale już takiej żarówki bezpośrednio nie podłączysz np. do 230 V, bo takie doświadczenie może skończyć się w najbliższym szpitalu...
Nie przesadzaj z tą dokładnością! Podłącz na wy 20V trafa dwie szeregowo połączone żarówki samochodowe (12W÷24W) i zmierz napięcie. Jeśli masz już diody (prostownik) to podłącz też kondensator (żarówki także!). Nawet, jeśli napięcie (stałe, na kondensatorze) przekroczy 25V, to przez czas pomiaru (a nawet dłużej :D ) nic się nie stanie. ps. Ja także...
Ja rozładowany prawie do zera akumulator (samochód stał w garażu 2 m-ce) ładowałem przez 5 dni średnim prądem ok 0,8-1A. Zasilanie z 12V~ 1 dioda i żarówka 10W szeregowo. Kolega wsadził do samochodu i jeździ do dzisiaj.
Bardzo ciekawa koncepcja. To jest realne - ja na wsi obserwuję, że włączenie jakiegokolwiek urządzenia pobierającego dużą moc (rzędu kilowata) powoduje wyraźnie widoczne przygaśnięcie żarówek (takich klasycznych) - najprawdopodobniej spadek napięcia na oporności przewodów od transformatora odległego o kilometr. A czasem sam stosowałem diodę szeregowo...
Żarówka nie zaświeci , bo prąd jest zbyt mały . Miernik podłączony do gwoździ pokaże napięcie , a wpięty w szereg z żarówką pokaże przepływ prądu . Do zaświecenia żarówki lub diody led potrzeba co najmniej trzech cytryn połączonych szeregowo . Linki : http://www.cytrusy.net/inne.php http://physics-fun.pap.edu.pl/volta/ http://www.elektroda.net/download/dwpl.p...
Nie rozumiesz pytania. Lampa ma prostownik, stabilizator impulsowy i prawdopodobnie szeregowo połączone diody. Sprawdź czy diody są połączone szeregowo. Bez tego nie wiesz czy 12V z transformatora będzie wystarczające do świecenia diod. Żarówka to skrót od lampy żarowej. Lampa z diodami elektroluminescencyjnymi nie jest żarówką.
Napięcie wsteczne LED to ok 5V. Odwrotne podłączenie spowoduje jej uszkodzenie. Szeregowa dioda zabezpiecza przed tym. Opornik równoległy do LED może być po to, żeby cała kontrolka pobierała prąd większy niż dopuszczalny prąd LED. Dzięki nowoczesności można czterema elementami zastąpić jedną żarówkę.
Masz tam diody z alternatora podłącz to do kupy, szeregowo z akumulatorem zależnie jak szybko chcesz naładować, ale także jaka pojemność, żarówka do świateł długich lub razem z krótkimi.
Chciałbym uzyskać efekt przypadkowo błyskającej diody LED - coś jakby szeregowo połączyć z żarówką starter (zapłonnik) świetlówkowy. Ktoś ma na to pomysł?
Działać będzie schemat drugi jak to są diody LED, bo ja zwykłe diody to obydwa będą działać I teoretycznie układ powinien działać 18 godzin, ale w praktyce będzie krócej. Dodano po 1 to tak w pierwszym układzie widze masz diody połaczone szeregowo , wiec pierwsza bedzie swiecic jasno , druga ciemniej i kazda nastepna jeszcze ciemniej(prawo omha). totaln...
A ja z nudów pod jeden układ, zwykły z kondensatorem podłączyłem drugi zestaw diod szeregowo i wszystkie pięknie świecą, więc jak to jest z tą sprawnościa i watami.?.
Ja zrobiłem coś takiego, tyle, że zasilane z 3V. Wykorzystałem scalak mc34063 w miniaturowej obudowie i tranzystor (niestety, nie pamiętam jaki). Tu masz schematy: http://katalog.elektroda.net/download.ph... Oczywiście mówimy o białych LED. Przetwornica dawała 25,5V i 20mA i zasilała 7 ledów połączonych szeregowo.
Co do diod Zenera: nie lepiej wstawić 2 diod 13V połączonych szeregowo przeciwstawnie zamiast jednej żarówki?
W piwnicy masz zasilanie prądem jednokierunkowym - gdzieś w instalacji jest dioda włączona szeregowo. Żarówka ma dużą bezwładność i migotanie nie jest bardzo uciążliwe. Ledówki (lampy LED) bez dużego kondensatora będą migać, albo nawet nie będą świecić jeśli są wyposażone w zasilacz z kondensatorem szeregowym ograniczającym napięcie. W taką instalację...
Przyczyną może być wadliwa lub nie właściwie dobrana żaróweczka. Jeśli mógł bym doradzić spróbuj zamiast żaróweczki użyć połączonej szeregowo: diody luminescencyjnej, diody prostowniczej oraz rezystora-mniej awaryjna kombinacja niż starodawna żaróweczka :)
Przypuszczalnie to są najmniejsze żaróweczki samochodowe (takie do podświetlania przyrządów pokładowych) ale można też zastosować diody niebieskie wg. załączonego schemaciku. Na każde 2 diody połączone szeregowo trzeba dać jeden rezystor.
różne diody szeregowo diody łączenie szeregowo diody zenera szeregowo
instrukcja serwisowa ariston siemens micromaster głowica lexmark czyszczenie
Przetworniki Huba Control dla ciśnienia -1...15 bar YNG90R-13 Firmware: Aktualizacja i Wskazówki