Aby wykonać taką operację usunięcia opisu, musisz to zrobić w Edytorze bibliotek ( Library ). Otwórz narzędzie Package i tam zmień na warstwie opisowej.
Kolor niebieski to warstwa dolna - bottom, a kolor czerwony to warstwa górna - top, takie są standardowe ustawienia Eagle, jeśli nie zostały np. celowo zmienione kolory przypisane warstwom. Niestety sama zmiana kolorów nie wystarczy, aby ścieżki znalazły się na odpowiednich warstwach.
Ciekawe czy do softu też :P Ale ok. W eaglu jak poukładasz elementy i włączasz Autoroute... tam masz (o ile wersja darmowa) dwie warstwy 1 i 16 (czy to i bottom) wystarczy że w warstwie top ustawisz "N/A"
Musisz zmienić w Display ustawienia danej warstwy. Zaznaczasz daną warstwę, wchodzisz do Change , a tam w Fillstyle zmieniasz na pełne wypełnienie.
Tak, jest to kółko od stabilizatora, ale jak to się stało że się od niego "odkleiło"? Zdaje się, że jedyny sposób aby się go pozbyć to zmienić paczkę z 220H na 220V, dotychczas innego nie znalazłem.
Ale Ty piszesz o kolorach ścieżek, a wcześniej pisałem o kolorach elementów umieszczonych na powierzchni płytki. Kolory te to warstwa tPlace (21), i tDocu (51), które lepiej zmienić na inne niż te z warstwy bPlace (22) i bDocu (52).
Jeżeli nie przekroczysz w dół z magicznymi odległościami 10mil (0.254mm) ścieżek, odległości od padów itp. to nie powinno być żadnych kłopotów. Tylko nie zapomnij o umieszczeniu jakichkolwiek napisów w miedzi na warstwie Top i Bottom. Bo znając życie mogą obrócić warstwy i będzie klapa. A pewnie czytać potrafią i wtedy ustawią je poprawnie.
Przede wszystkim, zamiast ciągnąć masę po ścieżkach, wylej poligon: https://obrazki.elektroda.pl/3104198600_... aby to zrobić, najpierw usuń istniejące ścieżki masy poleceniem: ripup gnd Następnie wybierz z paska narzędzi na "Poligon", zanim zaczniesz rysować w linii komend wpisz "gnd". Jeśli tego nie zrobisz, możesz po narysowaniu...
Hej. Niestety płytka jest do poprawy. Jeśli masz elementy przewlekane to musisz prowadzić ścieżki na warstwie BOTTOM (niebieski kolor).
Warstwa milling to penie warstwa dla otworów dla których proces wytwórczy wymaga frezowania (mill machine - frezarka). Wiadomo - jeśli używana jest dodatkowo frezarka możesz uzyskań nie tylko okrągłe otwory jak przy samej wiertarce ale i inne kształty. Zazwyczaj to się wiąże z dopłatą. Chyba w skrypcie generującym pliki gerber powinno dać się coś zmienić.
Warstwę ścieżek zmienisz w Eagle narzędziem Change -> Layer... . Po jego wybraniu wybierasz warstwę na którą chcesz zmienić warstwę bieżącą i klikasz po kolei na ścieżkach. Program będzie wstawiał przelotki na ścieżkach, ale w miarę zmiany warstwy segmentów ścieżki przelotki te są automatycznie usuwane.
Witam, Przeszukałem dział EDA pod kątem sposobu zmiany wymiarów płytki w Eagle, ale nie znalazłem odpowiedzi. Otóż mój problem jest następujący: Mam obudowę o określonych wymiarach i chcę wkomponować w nią płytkę z elektroniką. W Eagle (5.4.0 free) zrobiłem schemat, potem płytkę, ale mam problem bo nie wiem jak ustalić wymiary warstwy Dimension na...
Witam. W folderze projektu powinieneś mieć kopie zapasowe w plikach: [nazwa_pliku_projektu].s## --->> jest to schemat (wystarczy zmienić rozszerzenie z "s##" na "sch" [nazwa_pliku_projektu].b## --->> jest to płytka (wystarczy zmienić rozszerzenie z "b##" na "brd" Pozdrawiam
Wejść na warstwę bnames/tnames (etc.) kliknąć element, zmienić czcionkę na vector i zmienić ratio - skutkuje pogrubieniem nazw czy wartości. Jeśli chodzi o obrysy elementów to trzeba modyfikować całe elementy...
Szerokość ścieżek to zapewne 1,27 mm czyli 50 milsów, a nie 1,3 mm. Poniżej rysunek jak wygląda płytka obecnie, a w załączniku projekt płytki z KiCad 6.xx. Dokładniej z samego edytora płytek - Pcbnew. Na jednym końcu ścieżki poszerzyłem i dodałem otworki (przelotki) na przewody. Mając dokładne wymiary płytki ze zdjęcia można by zmienić jej zarys w projekcie...
Przelotek między warstwami masy nigdy dosyć :D Z reguły każde pole powinieneś połączyć co najmniej dwoma przelotkami, aby mieć pewność prawidłowego połączenia warstw. Przed wysłaniem dokładnie przestudiuj poszczególne warstwy, podświetlając je narzędziem Show . Wtedy dokładnie będziesz widział braki i niedociągnięcia. Przykładowo pokazuję dwa miejsca...
Chodzi mi o zmniejszenie grubości układu Jeżeli chodzi tylko o zmniejszenie grubości całej zmontowanej płytki to trik z wyfrezowanym otworem na układ scalone może być właściwym rozwiązaniem. Jednak rozwiązanie to organiczna nieco prowadzenie ścieżek na płytce w której będą duże otwory. Również frezowanie tego rodzaju otworów zwiększy koszt wykonania...
Na lewym pasku narzędzi klikasz na ikonce Change , a następnie wybierasz Layer . W oknie warstw które się pojawi wybierasz które warstwy mają być zmienione. Potem klikasz sobie na ścieżki, które chcesz przenieść na inną warstwę.
Jest warstwa "Hole" na której można zrealizować dowolny kształt wykroju.
Da się to jakoś hurtem zmienić warstwy dla tych połączeń i zworek?
Tak tak, do lutowania to wiem mi chodzi o zabezpieczenia płytki warstwą kalafonii czy robić to przed lutowaniem czy po
(at)phanick włącz w warstwach widoczność warstwy 93 Pins, wtedy na pasku narzędzi po lewej wybierz Info, kliknij w pin który Cię interesuje i w okienku które wyskoczy będziesz miał "Direction" i z rozwijanej listy zmień na "in". Zapisz i tyle :)
Winą za ten stan jest plik eaglerc.usr , który zmienił zapisane w nim wartości. Musisz znaleźć ten plik w folderze C:\Users\ Nazwa użytkownika \AppData\Roaming\CadSoft\EAGLE , lub w innym miejscu, jeżeli w trakcie instalowania program ustawił inną ścieżkę. Najlepiej zrobić sobie kopię poprawnego pliku i w razie przypadkowych zmian, odtwarzać jego zawartość.
Sprawdz takie coś: w pliku dril_aid.ulp zmien numer warstwy z 116 na np. 5 Wówczas przy generowaniu negatywu bedziesz mógł aktywowac / deaktywować tą warstwę. Bo niestety 116 warstwa jest niedostępna - dlatego musimy ją wcześniej zmienić.
robiłem odbicie lustrzane w eagle, i niestety nic nie dało , a gdy wydrukuje warstwę bez odbicia lustrzanego to się pokrywają, tylko niestety to mi nic niedaje... chyba wiadomo dlaczego. dziś zmieniłem system operacyjny na viste, i muszę powiedzieć że eagle działa dużo szybciej, mam nadzieje że warstwy będą się pokrywać .
W swoim projekcie zmieniłeś obudowy SMD na przewlekane, ale nie przeniosłeś ich na górę płytki. Widać to po białym kolorze obudów rezystorów, tranzystora, wzmacniacza operacyjnego i po numeracji pinów. http://obrazki.elektroda.pl/1229323400_1... Jeszcze rezystory to przejdą (dwa piny), ale już wzmacniacz i tranzystor nie, bo przekładając...
W Eagle domyślnie warstwa TOP, elementy smd i elementy THT są "na wierzchu". Oczywiście można to zmienić.
Przy tak prostym projekcie, stosowanie płytki dwustronnej, jest niepotrzebne. Wszystko można zaprojektować na jednej warstwie Top. Projektując płytki na których umieszczamy dowolny mikroprocesor, na pierwszym miejscu jest takie prowadzenie ścieżek, aby zminimalizować ich długość i zawiłość. Przecież łatwiej zmienić kolejność podłączenia, a co za tym...
Witam Mam problem w zaprojektowaniu płytki, gdzie ścieżki będą tylko od spodu. Wybieram DRC-Layers- i w setup wpisuje 16. Jednak po zaakceptowaniu wyskakuje komunikat "The layer 1 top is not avaliable in the layer setup..." Przy 2 warstwach jest ok. Co zmienić, aby można było autorouterem zrobić scieżki tylko od spodu. Pozdrawiam
Eagle3D nie generuje nazw i wartości elementów tylko same elementy i ich obrys. Mimo że zaznaczone są wszystkie warstwy w Eagle. Posiadam najnowsze wersje Eagle, Eagle3D, PovRay. Jeszcze do niedawna pokazywał wszystko. Jak można to zmienić?
No na to nie wpadłem - chodzi o to aby pod f1 zdefiniować w Options->Assign->New->command Layer 1 a pod f2 Layer 16? To nie rozwiązuje mojego problemu. Chciałbym aby eagle przy zmianie warstwy robił mi przelotkę i dalej prowadził ścieżkę na warstwie przeciwnej, tak jak mi proponują to robić w kursach. Tym sposobem, przerzuca mi on całą dotychczas prowadzoną...
Czerwony kolor w programie Eagle oznacza warstwę górną - top, a niebieski dolną - bottom, jeśli ustawienia kolorów nie zostały zmienione. Czyli masz ścieżki poprowadzone nieprawidłowo na warstwie górnej, a zworki na dolnej. Przy tak prostej płytce nie powinno być problemów ze zmieszczeniem ścieżek na jednej warstwie.
Masz coś takiego jak netclass którą musisz ustawić a przy rysowaniu schematu nadać odpowiednią klasę ścieżce.Tzn numer klasy i szerokość. Potem tylko nadajesz numerki. A masz dobrze ustawione warstwy??
Witam A ja zmieniłem położenie i inaczej poprowadziłem ścieżki aby nie tworzyły niepotrzebnie takich długich połączeń i oto co mi wyszło: http://obrazki.elektroda.pl/2605706400_1... Dla lepszej przejrzystości niewidoczne są warstwy "polygon". Ale to tylko propozycja a nie produkt finalny. Pozdrawiam.
Jeśli wybierzesz ustawienia warstw ikonką Layer settings... jak na obrazku poniżej to zobaczysz, że dodatkowe warstwy 2-15 mają domyśle przypisany czerwony i niebieski jak warstwa górna i dolna. Dla odróżnienia warstw 2-15 oprócz koloru mają one przypisane różne rodzaje kreskowania - "kratki". Klikając na kolorowym kwadraciku przypisanemu danej warstwie...
Gdyby płytka była wydrukowana w odbiciu lustrzanym to oznaczenia i wartości elementów także powinny być widoczne w odbiciu lustrzanym. Jednak tak nie jest więc widok płytki jest od strony elementów i zamienione są warstwy. Ewentualnie kolory im przypisane są zmienione.
Witajcie, czy w programie Eagle można w jakiś sposób ustawić przezroczystosc warstw / poligonów, ewentualnie zmienić kolejność ich wyświetlania? Mam taki problem, że gdy coś już porysuję na warstwie top, a następnie chcę rysować na warstwie bottom (przy czym konieczne jest wyświetlenie obu), to ścieżki z warstwy top, a już szczególnie jakaś wylewka...
Wymiar płytki rysujesz na warstwie dimension. Warstwę top wykonasz używając narzędzia wire zamiast route. Kształt padów zmienisz w DRC->Shapes.
Ja mam zapisane kilka profili DRC - zależnie od konfiguracji płytki (ilość warstw) i ograniczeń technologicznych (jaka firma będzie wykonywała płytkę i w jakiej klasie dokładności). To ostatnie daje nam informację o minimalnych odstępach, minimalnej grubości ścieżek, minimalnych otoczkach itp. Na początku projektu wczytuję odpowiedni profil i te parametry...
Przelotka powinna się dodać przy tym jak ciągniesz ścieżkę i zmienisz warstwę. Powinno się to robić środkowym przyciskiem czy coś w ten deseń (zależy od ustawień).
1. Jak jednorazowo skonfigurować szerokości ścieżek i przelotek, tak żeby były one standardowo "widziane" w każdym nowym projekcie? KiCad zapisuje te dane w pliku .kicad_pcb zatem nie ma możliwości zapisania tego w pliku kicad.pro w folderze template by były domyślne dla wszystkich projektów. Jedyna możliwość to utworzenie sobie własnego szablonu projektu...
Witam Wchodzisz w Tools dalej Auto i w ustawieniach warstwy w której nie chcesz mieć druku zaznaczasz N/A. Pozdrawiam.
Witam Mówisz i masz. Płytka ma wymiary 23,5 x16,5 mm. Otwór 3mm wykonany na obydwu warstwach. To samo jest przy elementach przewlekanych. Niestety musiałem trochę zmienić położenie otworów pod diodę, gdyż w żaden sposób nie mogłem osiągnąć akceptowanych przez ciebie wymiarów. Pozdrawiam. Może coś ja żle robie ale otwieram to w EAGLE 4.13r1 Light i...
Więc mam narysować wszystkie ścieżki od nowa, czy da się jakoś zmienić Width istniejącej ścieżki? Możesz skasować narzędziem "Ripup" (po lewej) Możesz ścieżkę narysować od nowa. Możesz kliknąć na ścieżkę myszą (prawy przycisk) i z menu wybrać "Propertes" a tam już możesz zrobić wszystko ze swoją ścieżką-szerokość, pozycja czy wybrać warstwę na której...
Dziękuje za odpowiedź zrobiłem tak jak pisał _Robak_ i wszystko jest ok. W tym samym pliku miałem drugą płytkę narysowaną i jak brałem żeby łączył autorouter na jednej warstwie to wywalał błąd bo warstwę zmieniłem tylko na jednej z nich ale już jest ok. Serdeczne dzięki. Pozdrawiam.
Witam Serdecznie, Chciałbym w oprogramowaniu Eagle zmienić właściowści scieżki po stronie TOP tak aby przy wysłaniu jej do produkcji nie było na niej soldermaski. Czytałem troche na temat warstw wszystkich i mam stosowny dokument do tego dostepny tutaj: http://www.cnc.info.pl//files/eagle_tuto... Pytanie brzmi czy jest to warstwa 29 ? a moze...
http://obrazki.elektroda.pl/2373008100_1... Opisywane w artykule narzędzie to własnoręcznie napisany program, za pomocą którego na podstawie zdjęć PCB (górna i dolna strona), użytkownik odtwarza wszystkie połączenia, a następnie program generuje dla niego schemat w formacie SCH (Eagle). Motywacja Często, gdy zachodzi potrzeba naprawy...
Proszę o pomoc w zaprojektowaniu PCB ze schematu. Płytka jak najmniejsza, może być dwustronna - będzie wykonywana w profesjonalnej firmie. Antena, BTM222 oraz diody LED montowane po tej samej stronie płytki, reszta elementów dowolnie. Kolejność podłączeń do U$2 można zmienić na schemacie tak żeby było łatwiej zaprojektować (ważne, żeby sygnał wchodzący...
Witam Projektuje w Eaglu płytkę drukowaną dwustronną. Jak daje przelotkę żeby zmienić warstwę top-bottom lub odwrotnie to na przelotce robi mi się krzyżyk. Czy jest to błąd czy nie??? Jeśli tak to co robię źle??? Pozdrawiam
Obrys płytki poprawiłem na warstwę "Dimension". Grubość ścieżek wynosi 0.016 mam ją zmienić na inną? Co jeszcze mam zmienić, żeby ta płytka wyglądała przyzwoicie. A eagle dopiero się uczę, więc nie rozkminiam go jeszcze do końca.
Dajesz show albo properties i pokazuje Ci nazwę sygnału w Eaglu nie da rady przynajmniej standardowo bo kolory standardowo odpowiadają warstwie a nie sygnałowi. Możesz zdradzić do czego Ci potrzebna taka funkcjonalność :?:
Jeżeli masz zamiar powierzyć zrobienie płytki zakładowi płytkarskiemu, to musisz umieścić projekt płytki lewym dolnym rogiem na punkcie zerowym w edytorze płytek (Board). Dla masy umieść więcej przelotek, wtedy zlikwidujesz niepotrzebną ścieżkę tej masy na warstwie Top. Projektując tak małą płytkę, podstawą jest zminimalizowanie długości i zawiłości...
Witam. Próbuję zmienić nazwę elementu ale ciągle zaznacza się ścieżka. Ze zmianą wartości jest tak samo. Jest może na to jakiś patent ? :) P.S. Chodzi mi o board... czyli pcb :D Pozdrawiam. P.S.2. Problem rozwiązany, wystarczyło włączać warstwę o nazwie tOrigins oraz bOrigins.
Witam! Mam następujący problem. Zaimportowałem z dwóch plików BMP grafikę na opisówkę. W pliku BRD opisówka wygląda poprawnie, natomiast w gdy generuję GERBER'y część opisówki, która była zaimportowana z jednego z plików znika. Wszystkie obiekty graficzne, z których składa się grafika są na tej samej warstwie (tPlace, w formie prostokątów prostokąty,...
Jeżeli położyłeś obudowę układu na warstwie górnej ( Top ) to masz kolor pinów smd w kolorze czerwonym i tym samym kolorem ( warstwą) musisz rysować ścieżki ( połączenia ) między pinami układów. Zmieniłem u góry z Bottom na Top i nadal ścieżki się nie stykają. Mógłbyś to mi wytłumaczyć? : ) Albo dać jakiś link z wytłumaczeniem? Bo w tych kursach, które...
Szczerze powiedziawszy to przeprojektował bym płytkę od podstaw. Ręcznie bez autoroutera. Nawet zacząłem, ale bez schematu to trochę projektowanie po omacku. Po połączeniach tymczasowych (te cienkie żółte linie) trzeba się doszukiwać jak elementy mają być rozmieszczone względem siebie. Przykład masz poniżej. Dużo mniej połączeń na warstwie górnej, a...
Aby można było bezproblemowo używać dwóch stron płytki należy zmienić kolor elementów z warstwy Top na inny niż warstwy Bottom . Domyślnie jest ustawione na kolor szary. Proponuję kolor żółty elementów z warstwy Top. Ale wybór należy do Ciebie. Następnie należy w oknie Display zaznaczyć wszystkie warstwy od 1 (Top) do 24 (bOrigins). Dla pełnego widoku...
OK dzięki z info, przed chwilą zaprojektowałem PCB. Niestety po drodze straciła kompatybilność z schematem. Dodam, iż myślę sterować napięciem 230V. Płytka ma być jednostronna. Warstwa TOP robi za zworki. Rezystory mogą zostać 10 kilo, czy lepiej zmienić? :) Pozdrawiam :D //Edit Ok rezystory dam ze 3k Ohmy.
Jeżeli chcesz uniknąć dwustronnej płytki drukowanej to diody LED powinieneś zmienić z SMD na THT, np. o średnicy 3 mm. W przeciwnym razie jak je przylutujesz na warstwie górnej, jeśli nie będzie na niej ścieżek?
Na projekcie płytki masz niektóre elementy umieszczone od strony Bottom , zaznaczone błękitnymi obwódkami. http://obrazki.elektroda.pl/5936091900_1... Nie wiem czy to celowy zabieg, czy błędnie umieszczone elementy. Aby się takich błędów wystrzegać, najlepiej zmienić kolor obudów z warstwy Bottom na inny niż z warstwy Top.
Dziękuję taka odpowiedź mnie zadowala :) Ale jestem zdziwiony bo to Eagle potrafi i to dosyć rozjaśnia sytuację na początku ale niema co porównywać tych dwóch programów z oczywistych względów :) Pozdrawiam
Wszystkie elementy są na "górze" płytki chyba że coś przestawiłeś. Ścieżki masz w warstwie top czy bottom? Nie za bardzo wiem o co Ci dokładnie chodzi, może załączysz plik z tą płytka to się zerknie.
Przyglądając się Twojemu projektowi, dochodzę do wniosku że niestety ale popełniłeś kilka poważnych błędów. Zacznijmy od tego, że niepoprawnie stworzyłeś biblioteki wyświetlacza i gniazda na kartę MicroSD. To że jest błędnie pokazana na schemacie, to można to jeszcze jakoś obejść. Ale wyświetlacz masz zaprojektowany odwrotnie, dlatego na płytce musisz...
Współrzędne z klawiatury podajesz w formacie: move [nazwa_elementu] [(współrzędne)]) i wciskasz "Enter". Dla jasności: aby przesunąć opornik R5 na pozycję (1.7 0.8) piszesz: move r5 (1.7 0.8) i "Enter". Forma ta działa tylko w oknie "board"; w "schematic" zostaje tylko myszka. Co do rysowania prostej, to wydaje mi się, że łatwiej jest ją narysować myszką...
Problem mam taki, że autorouter zamiast łączyć pola ścieżkami, łączy je tymi cienkimi liniami (unrouted). Dodano po 6 Chyba już dobrze. Zmieniłem raster siatki autorutera i teraz pięknie narysował obie warstwy. Dziękuje, w razie problemów będę pisać.
Dopowiem tylko, że na stronie www.cadsoft.de jest "ULP" o nazwie "drill-aid-delete", który usuwa wprowadzone wcześniej otworki. Przydaje się wtedy jak uznasz, że np. 0.3mm to za mała średnica i chciałbyś ustawić na 0.7mm. Nie da się tego zrobić poprzez zmianę ustawień w "drill-aid.ulp", wcześniej trzeba usunąć te poprzednie. Oczywiście można też usunąć...
możliwe że właśnie przyczyną jest zły wydruk lub drukarka, w takim razie radzę dać File/Export/Image wyespotruje do pliku graficznego a wtedy wystarzczy zgrać np. na pendriva i iść do punkty ksero tam wydrukują , jest tez druga możliwość , że w oknie Print Setup zmieniłeś wartość Scale Factory powinna ona wynosić 1 tak jak na załączonym obrazku
Witam Na początek, kilka ogólnych uwag. Nigdy nie prowadź połączeń od jednego elementu, do następnego, tak jak masz na schemacie. gdyż nigdy do końca nie wiadomo, czy te elementy są połączone. Poprzesuwaj je zgodnie ze strzałkami narysowanymi na obrazku schematu o 1 skok kursora. Na płytce ścieżki masy i zasilania powinny być odpowiednio grubsze, aż...
wykonaj po kolei a) zadaj pytanie we właściwym dziale b) w downloadzie masz kurs c) wysil się na poklikanie tymi 5 przyciskami w eaglu d) zacznij myśleć logicznie chcesz zmienić widok więc view o dziwo w tym menu jest hide layers zgadnij do czego służy :(
Nie bardzo rozumiem - wstawiałeś otwory w warstwie Dimension? Po co? Co do usunięcia połączeń niezrealizowanych (unrouted) - na pewno zmieniałeś raster w trakcie projektowania i zamiast użyć opcji WIRE użyłeś LINE. Po zmianie rastra program głupieje nie mogąc się dostosować do nowego rastra. Musisz zmienić raster na taki w jakim początek i koniec kresek...
Zastosowany na schemacie element U$3 (CC1000) to jakieś nieporozumienie. Nie wiem skąd masz ten element ale nadaje się tylko do kosza. Jeżeli jeszcze na schemacie można go przeboleć, to zastosowana metoda jego wykonania na PCB, to już przesada. Po pierwsze jego obrys jest zrobiony za pomocą linii z warstwy Top, co w połączeniu ze ścieżkami również...
Hmm... w linku który podałeś jest śliczny schemat ideowy układu który chcesz wykonać. Musisz go tylko przerysować. Nie wiem co dla Ciebie znaczy "znam część teoretyczną" skoro pytasz jak narysować ten schemat, ale po kolei: 1) Tworzysz nowy projekt i nowy schemat. 2) Wstawiasz dwa układy- NE555 i 4017, użyj funkcji "Add", pojawi Ci się lista elementów,...
Witam robiłem tak bodajże obrys robiłem na warstwie 20 może Eagle mi tak Gerbera robi możesz sprawdzić plik brd jak masz Eagle. Chyba że mógłbyś mi wygenerować plik gerber z pliku brd jakąś sprawdzoną metodą. A ja popatrzę w opcjach może jest gdzieś to wybrane że razem rysuje warstwę razem z obrysem. Pozdrawiam... Dodano po 23 No tak właśnie patrzę,...
Witam. Mam taką prośbę aby ktoś mi zmienił te pliczki na inny format, bo sam sobie nie potrafię poradzić. Protel to dla mnie czarna magia. :( Używam Eagle i nie rozumiem Protela za bardzo.. nie wychodzą mi te warstwy co potrzeba. Gdyby ktoś był taki miły i to zrobił dla mnie za przysłowiowe pomógł. Będę bardzo wdzięczny. W zipie jest kilka pliczków,...
Jeżeli masz zamiar wysłać projekt do zakładu obwodów drukowanych, należy zmienić projekt. Po pierwsze, lewy dolny róg płytki, musi się znajdować w punkcie zerowym pokazanym w czerwonej obwódce. http://obrazki.elektroda.pl/6937422400_1... Obrys powinien przebiegać po liniach prostych (biała obwódka), bo inaczej płytki po przecięciu będziesz...
Ale musisz najpierw użyć polecenia MOVE, wybrać elementy i wtedt użyć trzeciego klawisza. Przy defaultowych ustawieniach powinno to działać. A jak nie, to przenosząc element spróbuj zmienić warstwę wybierając ją z rozwijanej listy w lewym górnym roku. Jest jeszcze polecenie CHANGE (ikona klucza) i tam wybierz LAYER i kliknij na dany element.
Niestety nie da sie zwiekszyć pól lutowniczych (tzw. pad) elementów z bibliotek. Te mają już ustalone rozmiary. Samemu da sie tylko zmieniać rozmiar przelotek między warstwami miedzi (tzw. via). Wybierasz opcje: change/diameter i wybierasz rozmiar oczekiwanego pola. Z tak wybranym narzędziem możesz zmieniać rozmiary pól lutowniczych. Przypominam, że...
Nie musisz wychodzić z programu, aby ponownie poprawnie wyświetlać powierzchnię Polygonu. Wystarczy po każdej zmianie nacisnąć Ratsnest , aby program od nowa obliczył warstwę Polygon'u. Nie można zmienić szczeliny w tylko jednym elemencie. Wyjściem z tego jest dodatkowa warstwa Polygonu, z odznaczoną funkcją Thermals . Jej powierzchnia powinna być trochę...
Witam dondu. Dziękuję za podpowiedź. Załączam foto.Sorry za bazgroły, ale myszką nie jest wygodnie rysować. Kombinowałem z tymi warstwami już wcześniej. Kiedy wydrukowałem na kartce warstwę tDocu,to po ułożeniu elementu (kondensator ceramiczny lub rezystor) pokrywał się z obrysem tego elementu, ale jak widać na foto, w miejscu samego punktu lutowniczego...
Domyślnie program układa wszystkie elementy na warstwie Top . Jeżeli używasz również SMD to przy płytce jednostronnej powinieneś je przenieść na na warstwę Bottom za pomocą narzędzia mirror , umieszczasz je pod spodem obracając o 180°. Dlatego dobrym zwyczajem jest zmienić kolor wyświetlanych elementw z warstwy Top na np. żółty. Wszystko to robisz za...
Wyłaczasz wszystkie warstwy, włączasz tą, która Cię interesuje - np. TOP, zaznaczasz wszystko - powinny się zaznaczyć tylko ścieżki, Change -> width - wybierasz oczekiwaną szerokość i trzymając Ctrl klikasz prawym przyciskiem na płytkę.
Jak usunąć wszystkie ścieżki naraz ?? Pewnie proste ale nie mogę wpaść na to. Drugi problem to użycie drill-aid.ulp do zmiany otworów. Jeśli teraz chce wydrukować lub importować do pliku graficznego schemat płytki to jest ok. Ale jeśli chce użyć polecenia "cam processor " i importować do PS to mimo zaznaczenia warstwy 116, otwory są tak samo duże jak...
W lewym rolgu paska narzedzi masz taka ikonke - trzy prostokaty kolorowe (niebieskil, czerwony, zielony). Jak klikniesz to pojawi ci sie okienko z dostepnymi warstwami. Na niebiesko sa zaznaczone aktywne (widoczne) jak klikniesz na którąś to się zmieni jej stan (widoczna/niweidoczna). Po prostu musisz wyłączyć warstwy "tPlace" ,"bPlace" itp. a zostawic...
A nie można tego zmienić, albo są jakieś inne skróty? Moja klawiatura nie ma bloku numerycznego a włączanie emulacji jest dość nie wygodne. Sory że marudze, ale tak pozatym to wielkie dzięki za podpowiedź z tym powiększaniem/zmniejszaniem.
Wyświetlanie warstw, a tym samym ich drukowanie można wyłączyć klikając na ikonce Display na lewym pasku narzędzi Eagle. Klikając w oknie Display na kolorowych kwadracikach przypisanych do danej warstwy otworzy się kolejne okno w którym można wyłączyć wyświetlanie danej warstwy. Co do eksportu / druku płytki z Eagle w negatywnie bezpośrednio raczej...
Wersja nie jest ważna - ważne by używać warstw w jakimś określonym systemie (masz w sumie kilkanaście warstw do wyboru i dla każdej z nich możesz zdefiniować inny kolor dla ułatwienia). Raster ustawiasz jako milimetrowy (w zależności od wymagań może to być kratka co 1 mm lub nawet 0,001mm - tak więc o dokładność bym się tu nie martwił) i dla wygody...
Jeżeli pobierasz z biblioteki elementy w normalnych obudowach ( przewlekane ) to program automatycznie ( jeżeli sam tego nie zmienisz ) ustawia je na warstwie górnej ( fizycznie nad płytką ) ale wyprowadzenia umieszcza na warstwie dolnej ( Bottom - domyślnie niebieska ) dlatego nazywamy je przewlekanymi . Elementy SMD również umieszcza na warstwie górnej...
Witam. Zrobiłem sobie projekt pcb dimmera dmx na attiny2313 w wersji przewlekanej z płytką męczyłem się 2 dni oto moje efekty pracy: http://obrazki.elektroda.pl/6587895700_1... Lecz zmieniły się założenia i attiny2313 i max485 muszą być w SMD a w takim razie moje PCB staje się do niczego bo po zmienieniu obudowy na SMD i położeniu w...
o użyciu starej suwmiarki czy mikrometru mnie ma mowy bo wartości nie odczyta... bo toto wyświetlacza nie ma... Przepraszam za OT, ale w poprzedniej pracy Kolega konstruktor zakupił za dość spore pieniądze (a więc nie tandetę z bazarku) taką właśnie suwmiarkę... Miała być dokładniejsza... Miała. Po dwóch miesiącach zaczęły się kłopoty ze wskazaniem....
Aby zmienić kąty ścieżek, zastosuj narzędzie Split , z wyborem stylu_1 na belce narzędziowej. Co do odstępu ścieżek od siebie i innych padów, to wystarczy taka odległość jaką rysowałeś cienkie ścieżki, w tym przypadku 0.4064mm (16mils) Aby umieścić płytkę dokładnie w punkcie zerowym, musisz zmienić raster w narzędziu Grid na 0,3175mm (12.5mils) Co do...
Wszystkie elementy masz przewlekane, więc ścieżki będziesz prowadził od spodu na warstwie Bottom . Dlatego Atmegę musisz przełożyć na spód, za pomocą narzędzia Mirror . Abyś w przyszłości nie popełnił żadnych błędów z położeniem elementów na różnych warstwach, zmień kolor elementów leżących na warstwie Top na np. żółty.
Zmień warstwę z bottom na top.
znalazłem: Wybierasz aktywne warstwy na których chcesz modyfikować wpisy (np value i name) zaznaczasz cały obszar na którym znajdują się elementy do zmiany i "Change" -> "Size" -> wartość i prawy przycisk myszki na zaznaczonym obszarze.
Fajna opcja z tym panelize.ulp . Nie znałem (albo nie doczytałem) tego wcześniej. Postanowiłem ją wypróbować. Sukces połowiczny. Faktycznie są tworzone te dwie nowe warstwy (kolor żółty i bordo), widoczne są na zbiorczej płytce oryginalne opisy z poszczególnych płytek. I to byłby koniec. Z chwilą wykonania plików gerbera "czar pryska", bo opisy są wykonane...
Teraz już w jest Polygon :D Cała sprawa rozbija się o to że górne warstwy miedzi (Top) które chcesz aby były masami (GND) nie mają fizycznego połączenia ze ścieżkami z dolnej warstwy (Bottom). Aby nastąpiło to wypełnienie musisz dołożyć przelotkę i nazwać ją jak masa (GND). Przelotka musi fizycznie stykać się z dolną ścieżką i znajdować się w obszarze...
W takim razie jeżeli chodzi ci tylko o opis na PCB to wyłącz nazwę elementu który chcesz zmienić. Następnie napisz co tam chcesz na warstwie tNames (Top) lub bNames (Bottom) i zastąp napis który wyłączyłeś.
Taką ramkę rysujesz narzędziem Wire , tylko musisz zmienić na górnym pasku narzędziowym jaką warstwą rysyjesz tą linię. Domyślnie będziesz miał ustawioną na Nets (91). Musisz ją zmienić na warstwę Symbol (94). Również zmiana z Continuous na np. LongDash spowoduje że będziesz mógł taką linię prowadzić jako przerywaną. I wtedy nie będziesz miał błędów...
http://obrazki.elektroda.pl/4134553500_1... Witam. Chciałem wam przedstawić mój najnowszy ukończony projekt jakim jest kostka LED 4x4x4. Niestety na forum jest mało takich projektów, a ja usilnie chciałem mieć taką kostkę, aby była bezpośrednio połączona z płytką. (bez plątaniny przewodów na płytce uniwersalnej). Trafiłem na stronę...
Położenie elementów masz prawidłowe, prowadzenie ścieżek i masy również. Jedyne co musisz zmienić, to sposób rysowania masy. Zamiast prowadzić podwójne nie połączone ze sobą ścieżki masy, zastosuj narzędzie Polygon . Najpierw obrysuj płytkę narzędziem Polygn , ustawiając Isolate na 0.6mm, lub inną jaka Ci pasuje. Nazwij ten obrys narzędziem Name tak...
Zawsze można coś zmienić, a w przypadku Twojej płytki to było by wskazane. Obrysuj płytkę linią ( Wire ) z warstwy ścieżki Bottom (0.254), wtedy będziesz mógł ją dociąć do prawidłowych wymiarów. Nanieś również jakieś napisy na warstwie Bottom , bo jak się pomylisz w wydruku to przynajmniej po napisie będziesz wiedział że przykładasz wydruk złą stroną...
eagle warstwa eagle warstwa bottom eagle jedna warstwa
podłączyć telewizor philips router wypadać zapłon przyczyna linux puppy
modernizacja instalacji elektrycznej generuje przepięcia
Schematy odtwarzaczy DVD Manta - jak znaleźć? Autotuning falownika Omron F7: tryby i procedura