Pokój to nie jest clean room do naprawy dysków. W dysku prawdopodobnie padły głowice.
Komp wykrywa dysk za każdym razem (wcześniej podałem złą informację, przez pomyłkę oczywiście), - w takim razie prawdopodobnie przez pomyłkę zniszczyłeś sprawny dysk. Dysk wyjęty z rejestratora Dahua, - fajnie, że ta informacja pojawia się dopiero teraz. Sprawdzałeś, jakie dyski obsługuje ten rejestrator? W takich sytuacjach można się spodziewać modyfikacji...
Nie tyle zaparkowana głowica (ba zawsze parkuje), co prawdopodobnie głowica znalazła się nie tam, gdzie powinna. Być moze głowice/głowice sa uszkodzone.
Co najczęściej pada w takim dysku? Powierzchnia magnetyczna (w postaci bad sektorów), głowice.
Witam, Oddałem dysk do odzyskania danych. Problem w tym, że jest uszkodzona głowica. Najgorsze jest jednak to, że trudno jest zdobyć odpowiednią głowice. Czy ktoś ma pomysł skąd mógłbym wziąć głowice? Dysk to Seagate BarraCuda ST4000LM024. pozdrawiam
Słabo słychać, ale tak jakby miał zaparkowane głowice na powierzchni dysku.
Głowice.
Tak nie ma co się powtarzać co już było napisane. Masz zaparkowane głowice lub i zatarty silnik.
Dla potomnych uszkodzone głowice.
To już trup. Nie kompatybilne głowice.
Najprawdopodobniej głowice.
Szkoda czasu, prawdopodobnie uszkodzone głowice
Na oko stawiałbym na głowice
Uszkodzona powierzchnia lub głowice.
Prawdopodobnie zaparkowane głowice.
TAK ale po około 30 minutach słychać głowice
Lub uszkodzenie mechaniczne - słychać pracujące talerze i głowice?
Uszkodzone głowice.
Mirekkkk - Masz uszkodzone głowice.
Czyli masz uszkodzone głowice.
procekkk - U ciebie to mogą być uszkodzone głowice.
Masz problemy z odczytem prawdopodobnie uszkodzone głowice.
Zaparkowane głowice lub zatarty silnik . Stawiam na zaparkowane głowice.
Może i na śmieci, ale co padło? Da się naprawić wymieniając np. pcb czy trzeba by otwierać (np. bo głowice)?
Zamieść odgłos klikania. Mogą to być uszkodzone głowice.
Następna DMka. Koledzy mają na myśli wszelakiej maści datalaby. W tych dyskach bezlitośnie padają głowice.
To nie jest zablokowanie głowic na powierzchni, ponieważ dysk rozpędza platery. Te dyski są bardzo niskiej jakości i nie potrzebują zbyt wiele aby ulec uszkodzeniu, również temu mechanicznemu. Masz racje, wymiana głowic może nie rozwiązać problemu ponieważ nie jest wykluczone uszkodzenie powierzchni magnetycznej. Należy obejrzeć slider'y pod mikroskopem...
Sciągnij sobie program testowy ze strony maxtora - nazywa się powermax. A prawdopodobnie strzeliły głowice.
a mogło by to być spowodowane ze klapa laptopa była zamknięta ale system się uruchomiał mi tak i źle poszły te głowice ??
Najprawdopodobniej uszkodzone głowice lub zaparkowane na platerze. Nie do naprawienia w domowych warunkach.
Jakość nagrania faktycznie pozostawia wiele do życzenia, ale na moje ucho 100 % głowice do wymiany.
Elektroniki w to nie mieszaj. USzkodzona powierzchnia, głowica/głowice albo słabe albo uszkodzone/uszkodzona. Ciężka sprawa
Przewinęły się ostatnio tematy związane z Seagate'em DM na forum. W twoim przypadku będzie tak samo jak w tamtych: zdegradowana powierzchnia / zdegradowane głowice / problem z oprogramowaniem wewnętrznym / problem z MediaCache / wszystko na raz.
Generalnie tyle. Jeśli nie są uszk. głowice, to po poprawnym przelutowaniu ROM dysk powinien odpalić.
Uszkodzone głowice.
Głowice zaparkowały na platerze, w domu raczej sobie z tym nie poradzisz.
Wiesz co trzeba zrobić, bo poczytałeś i obejrzałeś, co zrobisz to już zależy od Ciebie. Bez wymiany pamięci najprawdopodobniej uszkodzisz głowice, stąd te korowody z wylutowywaniem tej kostki.
Jesli ten dysk zatrzymuje silnik uszkodzone są głowice
Możliwe są zaparkowane głowice. Dane do odratowania tylko w specjalistycznej firmie.
Dysk ma uszkodzony Serwice Area upewnić się można podpinając pod terminal sam tego już nie zrobisz a przy tym dysku możliwe, że głowice padają stąd te problemy.
Możliwe, że głowica/głowice padnięte.
Dysk WD do remapu w MHDD. Ten Seagate ma tak marne głowice, że nie warto raczej nawet na mało ważne dane. Co do gier, kupił bym np. Toshiba P300 2TB, bo ten WD Green WD20EURS jest energooszczędnym, ale i też dość wolnym dyskiem. Na pewno nie trzymaj gier na Seagate, tylko jeśli WD będzie ok po remapie to trzymaj na WD.
bug w firmware - właśnie niestety nie. Pojemność 4 GB i brak odczytu strefy serwisowej bardzo mocno wskazuje na głowice.
Jeśli talerze są zablokowane zapomnij o dalszej naprawie. To nie jest tylko rozkręcić dysk, sprawdzić głowice czy nie są przyklejone i łożysko. Jeśli chcesz odzyskać dane oddaj fachowcowi. Jeśli pooglądać dysk w środku i wszystko zepsuć to droga wolna... Jeden już taki, który jak nie widzi to twierdzi że nie ma jest już na tym forum. No niestety mikrometrów...
Fatalnie - przed zsunięciem głowic z talerza trzeba je było zabezpieczyć, tak aby dało się je potem rozdzielić, na którejś ze stron polecali wykonanie takich nakładek ze słomek do picia (nowych oczywiście) do których wsuwa sie każdą z głowic gdy zchodzi z talerza bo głowice po zsunięciu z talerza "sklejeją" się a przy próbie rozdzielenia ulega uszkodzeniu...
Jak wyżej. Problem jednak w tym że w przypadku dysków Seagate po samym SMART cieżko jest ustalić problem z powierzchnią talerza czy głowicy.
Głowice lub silnik.
"Tykanie" wasze związane jest z parametrem C1. Dysk jest sprawny. Niestety nie da się wyeliminować lub zminimalizować ilość parkowań głowicy.
A faktycznie, Gliwice :) Ugryźć samemu na pewno nie bo Seagate uniemożliwił takie zabawy terminalem w domu. Wygląda jak by dysk miał trudności z odczytem i zapisem. Duża ilość relokacji sektorów w kolejce... możliwe uszkodzenia powierzchni, słaba/ uszkodzona jedna lub więcej głowic..
Dysk jest uszkodzony mechanicznie z tego co widzę. Głowice lub bardzo duży problem z powierzchnią. Szanse na naprawę w domu są żadne.
Witaj. Dysk może mieć uszkodzone głowice !! Sprawdź dysk programem HDD Regenerator.
Konstrukcja faktycznie podła. Do tego duże ryzyko, że po zrobieniu mechaniki wypłynie coś firmwarowego. Ostatni raz dysk z teg rodziny, gdzie wystarczyło przełożyć głowice i nie trzeba było nic więcej robić miałem na wiosnę.
Więc nie masz zaparkowanych głowic talerze startują więc również nie jest to kwestia silnika. Pozostaje kwestia elektroniki i ewentualnych uszkodzeń S.A. nie wiadomo też co z głowicami.
Jeśli Seagate wykrywa jako 4GB to masz uszkodzoną powierzchnię i/lub głowice, które nie są w stanie prawidłowo odczytać danych niezbędnych do prawidłowej pracy. Przykro mi, ale domowe warunki nie pozwolą na odzyskanie danych, a dalsze uruchamianie może tylko pogorszyć jego stan.
S.M.A.R.T to podstawy diagnostyki HDD. ;) http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic14... http://obrazki.elektroda.pl/9011027200_1... Pod linuxem - > Disk Utility - > pod strzałką masz guzik "View SMART data..." Dodano po 4 Niestety może się okazać, że SMART`u już nie odczytasz, bo po wsłuchaniu się w to M4a zaczynam podejrzewać...
Dla potomności - na 99% przyklejone głowice do powierzchni.
Witam, a może róznica w technologi (stopień zaawansowania danego producenta). Przykład: Seagate Barracuda IV 40GB 7200 (1 talerz i 2 głowice) i Seagate Barracuda 7 40GB 7200 (1 talerz i 1 głowica)
Dysk złom, uszkodzone głowice. Niech zgadnę ST1000DM003!?
Witam, Przy... Reallocated Sector Count = 1 256 to za wiele zrobić już nie można..., co najwyżej Self Scan... (Dużo zależy od tego w jakim stanie są głowice...) Mikippp
Zaparkowane głowice na talerzach. Jak będziesz go dłużej próbował uruchomić to jest duża szansa, że je urwiesz, a to narobi dużych zniszczeń.
Nie ma sensu przelutowywac romu, 100% uszkodzony komutator i tego juz nie naprawic, w każdym razie dla użytku a tylko dla odzyskiwania danych.
Kolega chce odzyskać dane czy naprawić dysk? Skąd ta pewność ze głowice sa uszkodzone?
hmm.... dwie opcje jedna prawidłowa druga spartańska 1.Jeśli masz opcję podmień elektronikę.. udaj się do jakiegoś serwisu powinni mieć . 2.bardzo nie profesjonalna... ale sprawdzona niestety trudno mi ją polecać jak nie widzę dysku...a co najważniejsze nie słyszę jak pracuje.Kolegów forumowiczów przepraszam za takie rozwiązanie. Budowę dysku już znasz...
W takim razie można bardzo łatwo go odzyskać, ale niestety zabieg będzie uwarunkowany stanem głowic, bo jeśli głowice są kaput to nawet liczenie translatora nic ci nie da. Kolega ma zdalne połączenie!?
Takie dźwięki może wydawać dysk, gdy traci zasilanie (napięcie spada na ułamek sekundy poniżej progu bezpiecznego napięcia). Dysk parkuje głowice.
Jak dysk robi pik pik pik i nie słychać kręcących się talerzy to ma przyklejone głowice do talerzy, A jak robi tyk tyk tyk to najprawdopodobniej ma uszkodzoną elektronikę lub głowice.
Raczej tutaj głowice zaparkowały na platerach.
Głowice stoją w miejscu. Skąd takie przypuszczenia ? P.
W dyskach serii DM absolutnie nie masz po co grzebać w terminalu, tylko zaszkodzisz. Masz zapewne uszkodzone głowice lub powierzchnie/oba na raz.
Pozostaje przełożenie talerzy do innego dysku żeby odzyskać dane. Raczej nie do samodzielnego zrobienia. - ciekawie ? Moze kolego opisze nam ta procedura ? 1. otwieramy obudowa nosnika ! 2. zdejmujemy magnes . 3. zdejmujemy HSA Na ile musi byc czlowiek idiotem zebys zrobic jeszce jeden dodatkowy nie potrzebny ruch to zdjac talerze zebys te 3 punkty...
Ach, masz rację. Monitoruję S.M.A.R.T dysków w programach HD Tune i CrystalDiskInfo, ale w Seagate'ach atrybuty 01 i 07 nie są prawidłowo odczytywane i faktycznie mogło mnie to zmylić. Stąd od razu wielka prośba o podanie programu, który te parametry właściwie odczytuje, bo dysków Seagate jeszcze troszkę mam i chciałbym w porę zareagować, aby w przyszłości...
Witam, Mam problem, z którym nie potrafię sobie poradzić. Ale może od początku. Padł mi dysk systemowy - korzystałem wtedy z Win XP, więc uznałem, że czas zmienić system. Kupiłem Seagate ST1000DM003 i zainstalowałem Windowsa 7. Wszystko było ok poza dziwnym odgłosem podczas zamykania systemu, otóż dysk wydawał takie odgłosy jakby głowica była parkowana...
Jeśli stuka to głowice powiedziały "papa". Nic kolega z tym nie zrobi w domowych warunkach. To już się kwalifikuje do profesjonalnych centrów odzysku danych.
Te elementy to najmniejszy problem na twojej głowie. Gorsza sprawa że mogły pójść preampy a to już głowice do wymiany.
Zaparkowałem głowice i bezdotykowo przeniosłem dwa talerze naraz. Tylko win go nie widzi jak trzeba. Czy to wina MBR czy SMART czy jeszcze coś innego? W jaki sposób je przeniosłeś? Były unieruchomione względem siebie? Nie klika ci ten dysk teraz lub nie wydaje innych dotąd dźwięków? Talerze, to jest ostatnia rzecz, którą się w jakikolwiek sposób rusza....
A co maja głowice wspólnego z talerzami?
Jest w ogóle taka możliwość, że głowice podczas uderzenia zarysowały powierzchnię dysku ale same nie uległy uszkodzeniu? Najczęściej nie, głowice po znacznym kontakcie z powierzchnią - a zwłaszcza powodując zapił - ulegają uszkodzeniu. Wtedy jednak dysk zachowywałby się zupełnie inaczej. To chyba nie świadczy zbyt dobrze o Seagate :D Są normalne, czyli...
Zaparkowane głowice lub zatarty silnik. Stawiam na głowice po zabawie terminalem.
Witam.Kupiłem komputer, który jest wyposażony w 3TB SEAGATE ST3000DM001.Przy zakupie na giełdzie nie było możliwosci sprawdzenia.Dysk niewidoczny w bios,startuje,głowice jakby przeczytały dysk ,ale dalej poza ciągłą pracą talerzy nic nie słychać,głowice milczą. Dzięki za pomoc.
dwie metody pozostały kasowanie p-listy uruchomienie translatora lub self test. translator bedzie wykonywał operacje około 4- 5 godzin. self test dysku niszczy moduły adaptacyjne i działa około 18 23 godzin !!
Czy może ktoś z szanownych formumowiczów zna firmę która by się tego tanio podjęła?? To już kolega sam poszuka bo tu nie miejsce na to. Tanio zależy jak dla kogo. Czy taniej niż 4000 zł możliwe, że się ktoś znajdzie.
ale czy wiadomo coś więcej? Jakiego typu to uszkodzenie? Znam kogoś kto wymieniał głowice i 5/10 się udaje ale czy jest sens? Czy to na bank głowica?
Trzeba mieć nadzieje że w momencie podłączenia dysku uszkodzone głowice nie porysowały platerów.
dyski sa bardzo wrazliwe na wstrzasy szczegolnie w czasie pracy. raczej juz dupa bedzie z tym dyskiem i nic sie nie da zrobic
Tak jak mówi SGdata - uszkodzone głowice. A że to Seagate to niewykluczone uszkodzenie powierzchni. Sam dawca będzie cię kosztować 500 - 600 zł, bo używki w niższej cenie raczej nie znajdziesz.
A nie chce wydawać pieniedzy na naprawe bo to dodatkowe koszty i na pewno drogo. - to znaczy, że dane nie były wiele warte. otworzenie dysku celem przełożenia głowic w warunkach domowych jest tożsame z cakowitym zapyleniem platerów i głowic, - może nie z całkowitym...ale przy tej gęstości zapisu i przy tych rozwiązaniach mechanicznych wystarczającym,...
parkuje częściej, tym samym ma mniejsze przebiegi i będzie dłużej służył Zapytaj kolegów z datą recovery co częściej mają na serwisie, padnięty silnik czy uszkodzone głowice? Sytuacja jest dokładnie odwrotna do twojej tezy. Dlatego zwykły pecetowy dysk mimo oszczędzania prądu jest dużo bardziej awaryjny niż te nasowe co cały czas zasuwają.
Możliwe że spaliłeś tylko elektronikę i że jej wymiana pomoże. Jeżeli uszkodziłeś także głowice to dysk "umarł".
Jak dysk ma uszkodzone głowice to jedynie odzysk danych.
witam mam win7 i znikły mi 3 partycje, bawiłem sie testdiskiem i częściowo windowsowym managerem dyskow i w efekcie mam taki niefajny efekt, iż testdisk informuje o niewłaściwych cylindrach, jak widac na zdjeciach.. http://obrazki.elektroda.pl/4145743200_1... http://obrazki.elektroda.pl/3872597500_1... po głębokim skanowaniu...
Witam. Zamieść SMART tego dysku i już będzie wiadomo. Słychać albo głowice albo talerze?
No widzisz... racja. Dysk w MHDD nie czyta w ogóle, same UNC. Pewnie głowice szlag trafił.
Dysk powinien ruszyć po Twoich przekładkach. Może uszkodzenia nie ograniczają się do elektroniki. Jak masz tam ważne dane, to odeślij do profesjonalistów odzyskujących dane. Mają całe półki i pudła dysków do takich przekładek i doświadczenie. Usługa nie powinna być droga, ani czasochłonna, nawet gdy będą musieli przełożyć głowice/talerze.
wywnioskowałem że głowice są uszkodzone A opowiesz, w jaki sposób do takiego wniosku doszedłeś?
a jak to róznica i tak tego nie naprawisz, a może . ja stawiam na głowice, preamp leci jak podłaczysz odwrotnie zasilanie, głowice z tzw. czasu pracy.
1) Jeśli by były uszkodzone przedwzmacniacze to silnik by się kręcił jedynie głowice by nie chodziły. 2) Elektronika jeśli działa na innym dysku to pytanie jak się zachowuje ten uszkodzony teraz dysk. a) Wydaje odgłosy po podpięciu zasilania ? b) Umieść jakie c) Może doszło do zaparkowania lub zatarcia- zakleszczenia osi lub łożyska.
Piękne zapiły głowice wszędzie ale nie na ramieniu.
Szanowni koledzy, zostało już powiedziane wcześniej, że do przełożenia będą głowice. Pytanie jest tylko takie, czy z nowego dysku głowice będą pasowały do starego? Z góry dziękuję za konkretną odpowiedź.
Brałem to pod uwagę, po wnikliwym przeczytaniu forum. W takim razie potrzebowałbym dawcę - pytanie z jakich modeli seagate spasują głowice oraz elektronika? Proszę o info, jak zdobędę to się zastanowię czy się sam za to będę brał (trochę chyba jednak niechętnie). Tak czy siak dawca potrzebny. Jeśli ktoś z kolegów ma taki dysk i może się podjąć próby...
Jak "pyka" i nie słychać rozkręcających się talerzy to może oznaczać że głowice się przykleiły do talerzy.
odblokować głowice planować głowice zaschnięte głowice
kontrolka przepali bezpiecznik sharp przytrzymanie wtyczka zasilać laptop
Sterownik bramy PowerTech - brak zmiany kierunku obrotów silnika Ustawienie wałków w skrzyni ZF Astronic 2331: procedura i kalibracja