Witam! Ten transformator jest przewidziany do mocy 5,6kW, a u Ciebie jest 8kW! Jeśli sprawność transformatora jest 98%, gdzie 1% to straty w miedzi i 1% straty w rdzeniu, to znaczy, że w rdzeniu wydziela Ci się moc ciepła 80W. Popatrz na dane TERMICZNE tego transformatora: tabelka 3 na stronie 2! Ponadto, producent deklaruje wydzielanie mocy cieplnej...
Między nóżkami magnetrona jest ok 0,8Ω a między każdą nóżką a obudową magnetrona jest ok 50Ω. - masz odpowiedz.Pomiędzy stykami a masą oporność ma wynosić nieskończoność - jeśli jest inaczej to magnetron do wymiany.
To już wiemy dlaczego się nie przepala. Miernik do ręki i mierz czy zwarcia nie ma na szynach zasilania względem +/-38V i masy.
Poszukaj zwarcia i usuń, trafo i kondensator muszą się przestać grzać - trafo co najwyżej ciepłe.
https://obrazki.elektroda.pl/4030150500_... https://obrazki.elektroda.pl/5370711100_... https://obrazki.elektroda.pl/1154612000_... https://obrazki.elektroda.pl/7656747800_... https://obrazki.elektroda.pl/4050858900_... https://obrazki.elektroda.pl/7172752700_...
Jeśli transformator nie jest obciążony to pobiera tzw prąd jałowy, a o prądzie jałowym masz [url=http://www.elektroda.pl/rtvforum/to... Prąd ten zależny jest od przekroju rdzenia i nawiniętych uzwojeń. W małych transformatorach jest niewielki. I tutaj właśnie pisałem ci, żebyś sprawdził temperaturę trafa, bo jeśli prąd jałowy będzie...
Jeżeli masz czyste zwarcie między stykami magnetronu to prawie na pewno jest to jego wina.Są dwie możliwości 1. Izolator styków na magnetronie ma przebicie do masy 2. Magnetron ma wewnętrzne przebicie Jeżeli nie chcesz kupować nowego magnetronu to zdemontuj pokrywe styków i podłącz kabelki bezpośrednio do dławików po uprzednim odcięciu ich od izolatora
Jeśli maksymalne nap, wzm. to 50V , to dla bezpieczeństwa nie przekraczaj 45V. Są w sieci przecież skoki napięć. To nie jest tak, że po stronie pierwotnej masz zawsze 230V. Różnicę są nawet +-10%. Liczenie na obniżenie napięcia po podłaczeniu obciążenia to bardzo zły pomysł. Przecież w stanie jałowym, bez obciążenia pobór prądu będzie niewielki i co...
Jesli ma to gwarancje to raczej odeslij do serwisu. Twoje pytanie o ten trojkatny element zle rokuje. To zwykly nadruk, trojkat ostrzegawczy, plytka jest czula na ESD. Na zdjeciu widac diody, jedna VCC, druga 3v3. Swieca sie przy podlaczonym zasilaniu?
Wg. mnie trafo można zostawić. Najwyżej umieścić go w jakimś nieosłoniętym miejscu, żeby ciepło z niego było odprowadzane. Transformator może się nawet dość grzać. Noretel często stosuje trafa z wyłącznikiem temperaturowym na 130 stopnie, to dużo.
Sprawny transformator w stanie jałowym będzie się grzał mniej niż w stanie pracy, bo przecież prąd biegu jałowego jest mniejszy niż w stanie obciążenia. Prawda, ale nie do końca. Transformatory bardzo małej mocy mogą się grzać podobnie na biegu jałowym jak pod pełnym obciążeniem. Większość TS2 (prod. ZATRA) miała prąd jałowy ok. 8-10mA - czyli zbliżony...
No wlasnie i w tym sek... A napiecie zazenia sprawdzalem na oscyloskopie.
Wygląda, że 7915 jest uszkodzony. Odłącz go i sprawdź, czy trafo się grzeje i czy +15 jest stabilizowany. Twój transformator ma obciążalność tylko 4W, czyli po 100mA "na stronę", więc dla prób możesz stabilizator obciążać opornikiem 150 ohmów/2W. Kolejność wyprowadzeń (element napisem do góry, nogi w Twoją stronę): 78XX: WE-MASA-WYJ, 79XX: MASA-WEJ-WY.
Witam. Myślę , że w twoim przypadku mógłby zdać egzamin element stosowany do regulacj mocy w elektrycznych płytach grzejnych kuchenek nazywany "podzielnikiem energii". Oczywiście należaloby zamontować go w obudowie . Musiałby to być podzielnik z regulacją plynną nie skokową. Widziałem takie w sklepie http://www.sklep.aswo.pl/szukaj/szukaj.p...
Jak wyżej po tym trafo by się grzało przy takim zwarciu, kolega odłączy mostek i zmierzy napięcie z trafa.
Co znaczy, że nie daje odpowiedniego napięcia ? w jakich punktach zostało zmierzone ? Czy napięcie jest zaniżone ? Jakie napięcie daje transformator bez obciążenia, bo możliwe, że układ za bardzo obciąża trafo i napięcia przysiadają, ale to by się trafo grzało nadmiernie.
no moze chodzic godzinami pod warunkiem ze trafo jest naprawde duze i ma sporą wydajność prądową. ja mam lampe i mi sie przy lampie trafko grzeje. ale jak do tego samego układu podłącze drabine jacoba to wtedy mozna zagotowac trafo ;/;/;/ jest duuuzo większy pobor prądu. PS zapodaj zdjecia włąsnej lampki??
ps bezpieczniki masz drutowane? Na pewno.....
Silnik jest jednoczenie transformatorem zasilania. Jeśli on się grzeje oraz trafo głośnikowe, a lampa nie jest czerwona, oznacza to "lewy" przepływ prądu stałego z zasilacza poprzez trafo głośnikowe. Koniecznie należy sprawdzić czy nie ma zwarcia w podstawce lampowej. Wyjąc lampę głośnikową i sprawdzić czy się nadal grzeje. Może jakiś kondensator ma...
A napięcie na trafo dochodzi? Grzeje w ogóle?
Ja przy tym wzmacniaczu mam transformator toroidalny 12V/60W , mostek na 10A i 2 kondensatory elektrolityczne 4700uF/25V . Wszystko działa już prawie rok czasu . I nie zauważyłem żeby się trafo grzało , lekko ciepłe po długim czasie działania. A więc trafo 12V/60W w zupełności powinno Ci wystarczyć.
Jak dla mnie "przegrzewa sie inwerter" , to zbyt ogólne słowo . Przyczyna moze tkwić" 1-Inwerter ma zabezpieczenie termiczne. 2-Tranzystory sterujące trafo się grzeją (analogicznie Działa zabezpieczenie) 3-Samo trafo ma przebicie na uzwojeniu ,po jakimś okresie pracy.
Czyli tak jak pisałem w pierwszym poście,jeśli już coś sprawdzasz to tak dokładniej bo można się samemu w kanał wpakować. Myślę że poradzisz sobie ze skręceniem. Pozdrawiam Dodano po 2 W przyszłości jeśli będziesz szukał pomocy na forum to kliknij czasem na "pomógł",choćby za to że ludzie czas poświęcają na naprawy nie swojego sprzętu,nawet jeśli czasami...
Witam. Potrzebuję pomocy przy naprawie UPS. Model Quer Kom0554. Wszystko działa, poza tym że strasznie grzeje trafo. Właśnie z tego powodu jest w naprawie. Poprzednie trafo uległo uszkodzeniu i zostało wymienione na nowe. UPS ożył, ale podczas pracy, nawet bez obciążenia, mocno grzeje transformator, temperatura nie mierzona, ale po dwóch godzinach,...
Po wybraniu 60 80 i 100% nie grzeje, chociaż dostaje napięcie na pierwotne trafa. A w jaki sposób mierzysz to napięcie? Gdzie przykładasz końcówki od miernika?
z tego co widziałem na rysunku w tamtym poście to dla mnie ipuls jest niedobry,czyli złe sterowanie
Jak te 3V DC na C5 mierzone to diody do sprawdzenia i wymiany , ewentualnie zimne lutowania . C5 też podstaw. Diody często wysiadały- mocno się grzeją. Trafa nie. Chyba , że ktoś dawał drut za bezpiecznik.
Mamy rozumieć za stosowne potwierdzić Kolegi diagnozę? Oczywiście jest prawidłowa. Trafo prawdopodobnie zostało przegrzane i wystąpiło zwarcie między zwojami efektem tego jest większy pobór prądu i grzanie się. Trafo do wymiany. Wystarczy trafo bezpieczeństwa 24v /400w i dowinąć 4v Tu Kolega trochę przesadził z tym transformatorem 400W w porównaniu...
jaki jest ogólny pobór obu lamp ? Prąd katodowy jednej lampy + prąd katodowy drugiej lampy. Jakie pytanie, taka odpowiedź. Prąd katodowy = prąd anodowy + prąd siatki drugiej (w przypadku EL34) PS. Pisz tak dalej, a wątek w koszu wyląduje.
Autor daje na trafo 60W żarówki 60W. 60W to takie trochę teoretyczne. Trafo się grzeje. Tak się nie pracuje bez zapasu mocy.
A co do trafa jestes pewien że jest sprawne. W tych telewizorach zawsze miałem uwalone trafo. Zazwyczaj trafo sie grzało i czasem nawet dym szedł z boku. Jak masz impuls HD i B+ to jak trafo jest ok to wysokie powinno być.
Witaj Można podstawić .
Witam! Niekoniecznie trafo do wymiany.Na początek odepnij wtórne uzwojenie i sprawdź go na luzie. jeżeli będzie dobrze,to odłącz kondensator elektrolityczny-stary potrafi zwierać i dlatego trafo się grzeje.
ok poszukam większego -on wystarczy. Sam LM pobiera pojedyncze mA. Przez klucze w LM prąd płynie ten sam co do grup wyświetlacza i dopiero tam wydziela się ciepło, na kiepskich strukturach szeregowych LED. Sam LM jest bardzo dobrym układem sprzedanym w milionach. Grzanie trafa stratami w żelazie jest nieuniknione, bo taka uroda małych traf. Sądzę,...
Zastanawiam się jak sterujesz tym tranzystorem że wogole się nie grzeje. Tak jak napisałem wcześniej, w paczkach impulsów po trzy na 50ms tranzystor palił się po jakiejś minucie, trafo też się grzało. Nie jestem pewny czy osiągniesz optymalną moc tego nadajnika.
Uszkodzony magnetron M24FB-610A(300-500ohm) wymieniłem na OM75S(71), bo taki miałem.... Nic to nie zmieniło. Oczywiście nie grzeje. Trafo na pierwotnym ma 2Ω, na wtórnym do masy 155-170Ω, kondensator też wydaje się dobry. Musi być oryginalny magnetron?
Lepiej jak będzie 0,5A więcej zapasu, niż 100mA za mało. To i trafo się nie będzie tak grzało.
Nadal -140mV. Po wpięciu kolumny zmierzyłem napięcie i spadło praktycznie do zera lecz ten tranzystor się grzeje i trafo głośno chodzi.
trafo przetwornicy u gory nie ma pekniec plastik.? Przecież pisał że je wymieniał. To wygląda na sterowanie tranzystora. One się naprawdę mocno grzeją ale nie tak aby się poparzyć.
W takim razie może coś w montażu EM84. Bez wskaźnika się tak nie grzeje trafo. Sprawdzę montaż i dam znać
Nie mam znowu tak malo punktow zeby sie nie podzielic ;) - j_ros zobacz czy zadzialalo, jesli nie to moge wyslac na PW. Co do wykorzystania, puscilem z takiego zasilacza testowo halogeny w kuchni - 4 sztuki. Dalem tranzystory i diody prostownicze wyjsciowe na radiatorach z celeronow. Grzeje siêe to troche, ale najgorsze jest grzanie trafa i dlawika...
Ja mam ponad 20-letniego ST-J75 i w nim trafo też się grzeje... Chyba ten typ tak ma... Pozdrawiam!
Czy przypadkiem nie zastosowałeś rezystorów 22ohm zamiast 0,22ohm ? to by wiele wyjaśniało. Wymień je i przed ponownym załączeniem wcześniej skręć potencjometr od prądu spoczynkowego do pozycji odpowiadającej jego najmniejszej wartości ( będzie trzeba przeprowadzić ponowną regulacje prądu )
Ja u mnie mam przed trafem :D I działa idealnie. Za trafem to może troche być źle bo trafo może się grzać trochę (chyba się nie mylę). Pozdro K(at)mil
Ja bym stawiał niestety na trafo przetwornicy. Miałem kilka takich przypadków w Grundigach 100Hz, że po nagrzaniu robiła się przerwa na uzwojeniu pomocniczym po stronie pierwotnej. Gdy ostygł, sam się włączał. To samo było, gdy trafo wymontowałem i grzałem suszarką.
odepnij kolektor końcówki i zobacz czy się grzeje trafo. Marcin
Również regulator tyrystorowy nie powinien pracować po stronie pierwotnej transformatora, tym razem powód jest trochę inny: bardzo odkształcony przebieg, który powstaje podczas włączania tyrystora (lub triaka) poza "zarem" zawiera bardzo dużo harmonicznych, które znacznie bardziej "idą na straty", niz poczciwe 50Hz, skutkiem czego trafo grzeje się znacznie...
Jeśli mocno "buczy" to nagrzewanie może być spowodowane stratami w rdzeniu, które wzrosły na skutek rozgruchotania rdzenia. Sklej za pomoca kleju, żywicy, lub choćby lakieru, oczywiście dobrze ściśnij (mocno) i napisz o efektach.
Prawdopodobnie gdzieś kolega zrobił zwarcie. Rozlaczylem te uzwojenia i spiąlem je szeregowo uzyskując napiecie 15v czyli takie jakiego potrzebuje Proszę je rozłączyć, sprawdzić czy nadal trafo się grzeje i zmierzyć jakie napięcie daje każde uzwojenie oddzielnie.
Witam. Mam ta bramę od ponad 8 lat. Wszystko było Ok. Wczoraj przestała działać. Pomyślałem silnik padł ale znalazłem bezpiecznik przy sterowniku EL03 i był przerwany. Aby sprawdzić czy to on jest był winowajcą zawinąłem cienki drucik w miejsce bezpiecznika. OK, wszystko ruszyło. Drucik zostawiłem na noc. Dziś za nim poszedłem kupić bezpiecznik otworzyłem...
Na zaislaniu jest 230. Po wypięciu trafo z centrali dalej się grzeje... No to albo taka jego uroda albo zwarte zwoje. Gwarancja jeszcze jest?
Podmieniłem też trafo, bo grzało się(Wydaje mi się, że za komuny oszczędzali drut i prąd jałowy był za duży). Bo było projektowana na napięcie 220V a obecnie mamy 230V, poza tym trafo było przeciążone jeśli się grzało. Druga sprawa jest taka, że trafo może osiągać temperaturę 50 stopni i to mu nie szkodzi.
o takiej zeby sie uklad nie przegrzal. Przykrec jaki masz i sprawdz jak sie grzeje.
Ostatnio mam problem ze swoim prostownikiem. Sadzilem ze sie popsul bo dawal tylko 7v na jalowym, a to moze doprowadzic do splywu mas czynnych. Trafo daje 16v zmiennego. Jak sie okazuje byl to prostownik jednopolowkowy. Zakupilem mostek 10A, i teraz jest 14.4v po mostku, ale trafo daje az 8A. Na tym jednopolowkowym bylo chyba mniej A. Dodam ze ten mostek...
Jeżeli trafo się grzeje, to warto sprawdzić, a najlepiej wymienić diody w mostku Gretza.
Połączenie teraz może i dobre ale wcześniejsze eksperymenty prawdopodobnie uszkodziły nawoje dlatego buczy i się grzeje. Trafo do kosza lub przewinięcia uzwojeń.
Włącz radio i dotknij paluchem TDA2003. Jesli się nadmiernie grzeje - trafo ma zwarcie między zwojami.
Witam Problem jak w temacie. W tym telewizorze Bang Olufsen padl HOT S2000A3, bylo widac wypalenia w okolicy kondensatorow powrotu. Zostaly one wymienione, jednak trafo i HOT nadal sie grzaly az w koncu HOT znow padl. Nastepnie zostalo wymienione trafo - mialo wypalenie, jednak nowe rowniez sie grzeje i po kilkunastu godzinach pracy uszkodzil sie HOT....
Zeby uzyskac 300W/4omach potrzebne jest trafo z napieciem 2x45V i w zupelnosci wystarczy 300Watowe. Elektrolity musza juz byc na 80V bo na 63V nie wytrzymaja. Jesli zgodzimy sie na nieco nizsza moc zedu 200-250W to mzoemy dac trafo 2x40-43V i wtedy elektrolity na 63V wytrzymaja a sa zdecydowanie tansze. Wzmacniacz, jaki podałeś w temacie ma duże możliwości,...
O grzaniu się z powodu prądu wiemy, że moc powstającego ciepła jest proporcjonalna do kwadratu prądu przy stałej temperaturze uzwojenia; natomiast grzanie przez straty magnetyczne jest zależne od charakterystyk rdzenia, których nie znamy, i bywa, że niewielka zmiana warunków pracy (napięcia w sieci, obciążenia transformatora) powoduje dużą zmianę tych...
Odłącz BD911 i 912 i sprawdż napięcie na wyjściu prawego kanału bez tych tranzystorów.Powinno być 0V.Jeżeli wzmacniacz jest uszkodzony napraw go najpierw napięciowo i dopiero na koniec podepnij BD911 i 912.Przelutuj wszystkie elementy, skoro płyta jest cała mógł puścić jakiś element i sprawdź czy masz napięcia symetryczne +/-
Ostatnio naprawialem taka spawarke spalił sie transformator. Ogólnie lipa strasznie sie grzeje trafo a szczegolne jak sie spawa na 400V. Gdzies na elektrodzie jest schemat tej spawarki
Jak chcesz go użyć do regulacji prądu prostownika , to tylko po stronie pierwotnej od strony zasilania . :| Niektóre transformatory nie znoszą takiej regulacji więc trzeba sprawdzić czy się nadmiernie nie grzeje trafo . :| Dodano po 2 Kurcze ! Nie spojrzałem na datę ostatniego postu ! :cry:
Jeśli na wyjściu masz 16,6V to liczbę zwojów wtórnego podziel na 16,6. Otrzymasz ilość zwojów na 1V. Teraz będziesz wiedział w zależności ile nawiniesz/odwiniesz jaką będziesz miał różnicę w napięciu na wyjściu. Jeśli trafo nie grzeje się - przynajmniej za bardzo - pierwotnego nie ruszaj.
8350 zawsze sie grzeje,taki urok.Tymczasem.
Czasem w sieci jest 245V~ więc lepiej będzie jak dasz na 240 choć i na 220 też będzie grał tylko minimalnie mocniej będzie się grzało trafo sieciowe.
:arrow: Awdeg nie sądzisz że jakby to było trafo to mos powinien od razu polecieć albo grzać się przynajmniej? Jak trafo może wpływać na obniżone napięcie na bramce czyli na wejściu? Jeżeli już jakiś feedback to na odwrót (mniejsze wysokie podbijane lepszym sterowaniem).
Jak następny padnie za 11 lat to i tak będzie dobrze :). To co zaznaczyłeś to transformator i przekaźniki. Trafo się grzeje bo pewnie jest delikatnie :) za małe. A przekaźniki jak są ciepłe, to albo złe napięcie na cewkach, albo prąd na stykach duży. Jak prąd na stykach jest duży to albo przekaźniki są za małe, albo odbiorniki biorą za dużo.
mickemaster napisał Najlepiej jeśli jeszcze oba uzwojenia mają taki sam przekrój drutu wtedy obciążenie jest równomierne. Otóż uzwojenia łączone równolegle muszą mieć takie same średnice drutu nawojowego i dokładnie takie same napięcia znamionowe. Muszą mieć też takie same impedancje (rezystancje) co może być trudne do osiągnięcia z tego powodu, że...
Dziękuje wszystkim za pomoc,wymienilem trafo OV2076/21362 i wszystko OK.
No cóż zostaje podać sterowanie H z zewnątrz. Wtedy się okaże co i jak, zobaczysz czy się grzeje HOT, czy iskrzy trafo itp. Najlepszy jest moduł H z Neptuna 150 lub innego z A255D. Impulsy z tego układu podajesz na bazę tranzystora sterującego TIS-em
Mam matryce w laptopie i pali mi inwertery - tzn jeden spaliła a drugi sie też grzeje trafo w nim. Co może być przyczyną tej awarii?
Witam napisze co sprawdziłem : dioda sprawna,kondensator sprawny,bezpiecznik sprawny , mikrofala nie grzeje. Na trafo podaje napięcie 220 V po odłączeniu przewodów od magnetronu i zbliżaniu przewodów do podłączeni jest łuk , oporność magnetronu to 3 omy, nie ma zwarcia na masę , co dalej sprawdzić ? Wymiana magnetronu ?
Chyba CYRUS2 myśli o takiej konstrukcji transformatora, że rdzeń jest cieniutki i ma ogromne okno wypełnione uzwojeniami. I nie zauważa, że taka masa drutu będzie się mocno grzać. Ja zauważam, tylko kolega ani trochę nie potrafi myśleć. Jak kolega sobie to wyobrąża - że inżynierowie to tacy amatorzy ? Inżynierowie potrafią dobrać przekrój drutu. Nic...
Wymień scalak i tranzystor 2 SA 1658. Przestanie przez trafo płynąć składowa stała - przestanie się grzać
Mam telewizor telestar 6870 z dvd problem jest taki raz załączy sie i gra dobrze, a raz po jakimś czasie znika obraz jest głos ale nic nie widać. Po wyłączeniu i załączeniu czasem pojawia się obraz ,ale ostatnio ma tak że jak ostygnie to po ponownym właczeniu dopiero jest obraz. Rozkręciłem go .popatrzyłem na płytę i nie widać żadnych zimnych lutów....
Proponuję wymienić trafo i założyć innej firmy.Z tymi made in china są różne cyrki.Tym bardziej,że się grzeje.Pozdro
Przeczytałem chyba wszystko co było na forum o sterowaniu triakami takich obciążeń i prawie wszędzie jest pisane o kłopotach ze składową stałą która grzeje trafo. Czy będzie tak samo jeśli zamiast triaka użyję tyrystora w mostku diodowym (czy coś to zmieni)?
Witam! Wracam do tematu teraz napewno wiem,że trafo jest dobre bo po odłaczniu wszystkich elementów nie grzeje się przy podłączeniu magnetronu także bez zmian. Dopiero po podłączeniu kondesatora zaczyna się grzać trafo jednak mikrofala pracuje i trafo mocno buczy. Podejrzewam kondensator chyba,że się mylę. Może ktoś podać namiary na sklep internetowy?...
Witam ! Jeżeli przepalił się bezpiecznik termiczny to musiała być jakaś przyczyna , mogło to być zwarcie wewnątrz uzwojenia lub ponadnormatywne obciążenie trafa na wyjściu. Musisz obserwować czy trafo po uruchomieniu nie będzie się mocno grzało. Trafo bez termika może nawet spowodować pożar, dlatego ja bym dołożył nawet na wierzchu uzwojenia nowy termik...
dwu pozycyjny raczej nie bo dochodzą do niego 3 przewody właśnie zrobiłem tak jakby był 2biegunowy i zaczęło mi się grzać trafo a wiec to nie tak...myślę ze to przełącznik I 0 II (chodzi mi o ten przełącznik co narysowana jest bateria na zdjęciu ) Poprzedni przełącznik rozebrałem wyczyściłem bo się delikatnie przykleił styk
Dzięki KGS Czyli wychodzi na to, iż grzała jest dobra. Ale podłączając nawet bezpośrednio pod trafo nie grzeje. Może trafo siadło ? ale na wyjściu nie było by 2x12V i nie działała by cała elektronika. Termopara działa. Ktoś ma jakiś pomysł ?
Myślę, że każdej firmie zależy aby kupować podzespoły maksymalnie tanio-markowe firmy nie są tu wyjątkiem. Zresztą (kończąc temat stosowania przekładek dla trafo w f2t) przecież możesz użyć takiej przekładki i sprawdzić, czy trafo grzeje się mniej-ja rewelacji bym się nie spodziewał.
Witam Dowiedz się najpierw czy olej jest dobrym izolatorem. Nie lepiej zastosować przewiewną obudowę z wentylatorem wymuszającym przepływ powietrza? Transformator to nie półprzewodnik, może się grzać i to dość mocno. Pozdrawiam
A moze to wina prostownika,wylutuj i sprawdz czy równiez buczy :) pozdrawiam
Czyli r-15 jest na I stały. Można i z dzielnika, ale przy obniżaniu z 300 na 24 i przy znamionowym prądzie cewki będzie potrzeba sporych rezystorów i będzie to się dość mocno grzało. Trafo chyba lepsze.
Problem jest następujący - brak napięcia żarzenia ( opór OK) oraz brak napięcia siatki 2 ( screen) 0V. Poza tym napięcia pozostałe OK. Czy to trafo WN ? Wysokie wchodzi ładnie, nic nie piszczy i się nie grzeje . Trafo to 154-064V .
No tak ale kiedy mamy jedno trafo dlaczego projektant daje Dyn5 a nie Dyn11 i na odwrót. Po coś te przesunięcia się robi tylko po co ? Grupy połączeń trafo wykorzystuje się przy łączeniu traf równolegle (zwiększenie zapotrzebowania na moc). Wtedy to jednym z podstawowych obowiązków jest poprawna grupa połączeń. Połączenie w Δ wtórnego daje "lepszy"...
Zakładając wersję pesymistyczną (teoretyzowanie) jak Ci padnie jedno duże trafo to nie masz grzania trzech grzałek. ;)
wstawilem rezystor 10Ω 5W i przy probia ladowania (po okolo 5 min) mocno sie grzeje, trafo tez. czy trzeba zastosowac inny rezysor (o wiekszej rezystancji i mocy?) czy moze jest cos nie tak z aku ?
Witam Was Panowie Poskładałem do kupy Holtona 200 i mam problem z nim. Otóż gra on, czysto itp ale bardzo bardzo cicho. Dodam że nie jest to kwestia wysterowania itp. Nic sie nie pali, nic sie nie grzeje zabardzo... Trafo mam 600VA 4x40V i 2x 10000uF w zasilaczu.
Jest wysoce prawdopodobne ze lakier na drucie nawojowym z upływem lat ulega degradacji co prowadzi do zwarć wewnątrzzwojowych i grzania sie trafo. Jesli tak jest to transformator do wymiany lub do przewiniecia.
Jak trafo się grzeje to ma za małą moc do zasilania danego urządzenia. Po nagrzaniu może mu spadać U wyjściowe. Najlepiej sprawdzić sam zasilacz, obciążając go rezystorem np 5 ohm/5W i zobaczyć czy się grzeje trafo, stabilizator i czy trzyma 5V. Prąd będzie wtedy ok. 1A. Jak spuchł kondensator to najprawdopodobniej jest odwrotnie podłączony, elektrolit...
Odnośnie projektu kolegi maciej_333 dodam jeszcze, że indukcja w rdzeniu to 1 Tesla. Można było wybrać inną, ale wiązało by sięto bądź z grzaniem trafo bądź z wysokimi stratami w miedzi oraz zwiększeniem kosztów związanych w uzwojeniem (więcej drutu).
http://obrazki.elektroda.net/8_124844071... Jednak wcześniej myślałem że trafo się grzeje tylko wtedy gdy jest lampa, ale bez niej jednak też się grzeje. Najpierw sprawdź elektrolity w zasilaczu. Zarówno ich jakość jak to czy przypadkiem których nie jest źle wlutowany (odwrotna polaryzacja). Diody prostownice powinny być na minimum 200V tak...
Kondensatory na wyjsciu KIA i podejrzewam trafo Jak KIA sie grzeje to może trafo uszkodzone
Żadne perpetum, 230Vx15A bierzesz z sieci bezpośrednio i dokładasz źródło w szereg 35Vx15A w postaci transformatora. Doklanie tak. Bo dodatkowe trafo wymusi moc pobieraną z sieci na ok. 3,5kW. ~500W musisz dołożyć. Tafo powinno być 35V ok. 1kW. Bo będzie znacznie mniej się grzało niż trafo 500W. Sprawność trafa jest ok. 90%. Nie kombinuj z mocą trafa...
Jeśli jest zaprojektowany na 50Hz to niższa częstotliwość spowoduje większy prąd jałowy i w konsekwencji spalenie. Wyższa częstotliwość nie ma znaczenia pod warunkiem że nie są to kHz bo wtedy grzeje się rdzeń. Generalnie jeśli trafo jest na 50Hz to bez problemu będzie pracować przy 60 czy 100Hz.
Ale co się grzeje? - końcówka czy trafo?
jesli wzmacniacz chodził i się mocna wcześniej grzało trafo lub było zwarcie za nim a on pracował to trafo mogło paść odepnij pierwotne uzwojenie tak by nic nie bylo podpięte i sprawdz jescze raz przy wzmacniaczach mocy trafo nie ma duzej rezystancji pierwotnego uzwojenia!!! co pokazuje twuj omomierz? pozdrawiam
inwerter grzać trafo trafo przetwornica grzać kenwood grzać
dioda zenera mostek czujnik zalania telefonu silnik szczotkowy
zależne obwody elektryczne poczta polska opinie
Kia Ceed 1.6 CRDi 2018 - brak kontrolki świateł długich Nawigacja Mio nie świeci i nie ładuje map - przyczyny i rozwiązania