To jest dioda 100V, 10A.Nr który podałeś to miesiąc i rok,diody te nadają się do budowy prostownika samochodowego.
Wynik pomiarów pokazuje że nie ma symetrii względem 2 więc trafo nadaje się tylko do pracy z mostkiem a nie z prostownikiem z dwiema diodami.
Oczywista oczywistość.
Napięcie na wyjściu prostownika jedno połówkowego bez filtracji ma wygląd impulsów z F=50Hz i nie może być wymierzono zwyczajnym woltomierzem, jego świadczenia będą zaniżone. Dla wymiaru należy równolegle do gniazd wyjścia podłączyć kondensator elektrolityczny 470 - 1000uf x 35-50V i żarówkę nie mniej 24V 5-10W.
Wiesz dobrze! Możesz wykorzystać ! Dodano po 4 85HFL40S02 = Diodes - Rectifiers - Single = Diody-Prostowniki-Pojedyncze
Witam. Te diody nie nazywają sie DO-10R-04 lecz D0-10R-04. Te z oznaczeniem R to REVERSE. Oznacza to w skrócie, że złącze w diodzie jest odwrócone względem obudowy. Jest to podyktowane ułatwieniem montażu diód na wspólnych radiatorach. ALE UWAGA DWÓCH ODIZOLOWANYCH! Możesz zamontować dwie takie same na jednym radiatorze, następne dwie na innym. Pomierz...
A nie lepiej zastosować diody 1N5408, 3A/1000V. 10 sztuk kosztuje ok. 2zł, lub mostek.
To jest dioda stosowana w alternatorach - ma min. 20A prądu. Ponadto te diody są w dwu wariantach z anodą lub katodą na obudowie. Praktycznie 99% diod z alternatora będzie tu pasowało jedynie należy ustalić który wariant diody należy zastosować. Niekiedy diody tego samego typu miały opis w kolorze czarnym lub czerwonym co pozwalało od razu odróżnić...
Ten z białym paskiem w środkowy, drugi w dowolny obok, nie ma znaczenia w który bo są połączone na płytce (diody połączone są równolegle)
Trafo+mostek Gretza, a może nawet sama dioda...
Prostownik, kolego elektroniku składa się z diod prostowniczych. Proponuję zacząć od podstaw Oj, jakie braki, a prostownik pelnookresowy składający się z 2 diod, prostownik w układzie greatza, czy prostownik półokresowy składający się z 1 diody, już nie wspomnę o prostownikach na tyrystorach.
Sześć diod bo tam jest zasilanie trójfazowe, są oczywiście i transformatory obniżające napięcie trzech faz (np. prostowniki spawalnicze) ale nie słyszałem aby ktoś ładował akumulator samochodowy z prostownika trójfazowego, ale można....
Znamionowy czyli cechujący dane trafo, jako długotrwale dopuszczalny przy napięciu znamionowym. Ile pobierzesz -określasz ty sam, podłączając konkretne odbiorniki, z konkretnym R1. Ważne by długotrwale nie pobierały łącznie więcej, niż wynosi prąd znamionowy (4,44A). Wartość znamionowa może się zmienić, jeśli zaprojektujesz zupełnie inną rzecz lub przebudujesz...
Napięcie nie jest za niskie po wyprostowaniu powinno być ok 18V{12,8x1,4=ok 18V}.Ten potencjometr służy pewnie do regulacji napięcia na tę linijkę świetlną.Sprawdż diody
Odnośnie napięcia wtórnego transformatora; 16V to minimum. Przepraszam ze będę dociekliwy, ale czy podyktowane jest to spadkami napięć na tyrystorach i diodach??
napięcie około 14.4 Volta a nateżenie to nieweim
Po świętach ją rozbiorę, rozrysuję schemat i zrobię fotki. Na dziś z tego co pamiętam to ta ładowarka zbudowana jest na jakimś zaprogramowanym mikrokontrolerze symbolu nie pamiętam, kilku kondensatorach 100nF, jednym 1uF, kilkunastu rezystorach, jednym b772, dwóch 9015, jednym 7805 i trzech diod.
Autorze, podaj model tego prostownika, będziemy wiedzieć o czym piszesz. Instrukcja znaleziona gdzieś w necie pod hasłem Kukla 15A: "1. Ustawic regulator napięcia na cyfrę 1. 2. Podłączyć prostownić do sieci. 3. Sprawdzić moc akumulatora i wg tabeli wybrać cyfre. 4. Pokrętło prostownika ustawić na wybranej cyfrze i podłączyć do akumulatora. 5. Akumulator...
zazwyczaj w takim przypadku sa to diody
Jakie oznaczenia mają dwa elementy w obudowach TO-220 pod diodami LED?
Witam, wpadło mi w ręce 6 takich diod. Czy można je jakoś wykorzystać w budowie prostownika do ładowania akumulatorów samochodowych?
A w samej płytce co muszę przerobić? Najlepiej się jej pozbyć wraz z transformatorem, i zamontować regulator prądu na tyrystorze. Te 1A diody niewiele pociągną.
Na zdjęciu schemat automatyki. Potencjometrami ustalają się poziomy minimalnego napięcia, przy którym włącza się reżim ładowania i maksymalnego napięcia, przy którym urządzenie wyłącza się. http://obrazki.elektroda.pl/4426334900_1... Dodano po 6 ЗУ - prostownik, KT815A - BD139 , KC168- dioda Zenera 6,8V.
Sprawdź diody mostka prostowniczego.
sprawdz omomierzem czy nie ma zwarcia transformator na uzwojeniu wtornym nie powinien miec zero omow albo poprostu diody wadliwe
Sprawdź napięcie na wyjściu trafo.(prąd przemienny). Ewentualnie rozłącz diody. Pozdrawiam.
Normalne jest takie przysiadanie napięcia, czy ja zrobiłem coś źle? Diodę dobrałem gabarytami i dopuszczalną obciążalnością. I tak ma być, to prymitywny prostownik. Tych 15 A nie uzyskasz, ale do ładowania samochodowych akumulatorów nada się. Możesz ew. pokusić się na wymianę tych diod na jakiś mostek typu KB..., umieszczając go na radiatorze. Powodzenia.
daj nowy mostek prostowniczy, jak nie umiesz sprawdzac diod, kosztuje pare groszy. a teraz mozesz podlaczyc zarowke na 12 v samochodowa i zobaczysz czy zaswieci. sa mozliwosci: uszkodzony amperomierz lub mostek na diodach.
Witam Dostałem informacje, że można wsadzić w mostek diody z prostowników samochodowych, ale przy 5 diodach uszkodzonych koszt i tak by wyniósł około 60 zł. Dlatego kupiłem cały mostek w sklepie Bestera za 77 zł. Pozdrawiam i temat zamykam.
Znaleziony prostownik odpada. Dziś właśnie dotarł nowy i na nowym ładuje akumulator lecz jest już podłączony 3 godziny to ani jeszcze jedna dioda nie zgasła :-(
Spróbuj podmagnesować wirnik podłączając prostownik samochodowy pod uzwojenia. Odłącz diody na ten czas.
Na pierszy rzut oka jest ok, ale jak pisałem-da się z niego trochę więcej wycisnąć budując mostek z diod shottky'ego.
jakie diody w mostku zasilania we wzmacniaczu samochodowym?? Co ty piszesz? Jesli to wzmacniacz z przetwornica to na pewno diody w prostowniku sie nie spalily. Mogly ulec uszkodzeniu tranzystory przetwornicy i dioda zabezpieczajaca jak jest, oczywiscie bezpiecznik powinien sie spalic.
Niby w jaki sposób napięcie miało by się cofnąć przed diody prostownika do uzwojenia wtórnego?
Chciałem kupić taką przetwornicę - ale ona nie jest impulsowa. Czyli jaka? Na 99% charakterystyka będzie taka jak w zasilaczu stabilizującym Czyli jaka? A jaką charakterystykę powinien mieć zasilacz do laptopa? To ja ci odpowiem: Powinien dawać napięcie stałe o wartości takiej jak jest napisane na laptopie i mieć odpowiednią wydajność prądową. Tylko...
Nie widze sensu zamiany diod na mostek.
Koledzy, róbcie prostowniki na konkretnych firmowych diodach, a nie na chińskich mostkach, te można stosować co najwyżej w prostownikach samochodowych, i to z dużym zapasem, ale nie tam, gdzie żywioł wiatru potrafi pokazać naprawdę swoją potęgę.
Czy dobrze zrozumiałem - prostownik "samochodowy"? Czy może chodzi o prostownik do ładowania akumulatorów samochodowych???
Jest to prostownik jednopołówkowy, najprostszy jaki można sobie wyobrazić i w zasadzie niezawodny- szczególnie jak ma takie zabezpieczenie termiczne. Ja podobnym posługuję się od 1974 roku. Na wyjściu mojego trafo napięcie zmienne mam 12V~ i nie mam obciachów, że przeładuję akumulator. Dodanie dodatkowych diod połączonych równolegle może być niezdrowe...
https://obrazki.elektroda.pl/8347296300_... Dzień dobry. Moje pytanie jak w tytule, co to za element? Czy to coś w rodzaju zabezpieczenia termicznego? Jest to w prostowniku samochodowym zaraz za diodami. Oraz gdzie to można kupić?
Czyli na sucho będzie 12 a z Aku 15? To jaki kupić żeby ładowało 15v? Z tym układem że zdj tam są jeszcze 2 diody i regulacja
Witam . Najlepiej ładować prądem pulsującym w dwu kierunkach . Podłącz na wyjściu opornik 47Ω/10W i po problemie . Jeszcze lepiej przez przekażnik z 230V (zabezpieczysz przed rozładowaniem przy braku napięcia). Owszem - ale wówczas trzeba usunąc mostek Graetza, i zastosować pojedynczą diodę prostownicza.
Posiadam prostownik Unitra BNS 12/15. 12V/15A. Ma on transformator TS 250/3. 230v, 2x13,2V;10A. Czy można założyć do niego regulator na triaku na uzwojeniu pierwotnym? Czy wystarczą diody 20A? Fabrycznie były TYS 30-40 (30A, 40V) Ale ktoś próbował rozruchu z podłączonym prostownikiem i diody odeszły do krainy wiecznego odpoczynku.
Zrobilem na prace dyplomowa prostownik samochodowy 12V na dwoch diodach prostowniczych i tyrystorze. Potrzebuje teraz duzyo informacji na temat prostownika (do czego sluzy, ogolny opis dzialania i takie tam, rodzaje prostownikow) aby moc sklecic jakas prace pisemna do mojej czesci praktycznej. Przydalo by sie tez co nieco o akumulatorach samochodowych.Jesli...
Diody 6A10 Trochę słabe te diody dawniej w podobnych prostownikach były 2 diody 30-35 A takie z alternatora samochodowego z solidnym chłodzeniem.
Witam............ Wszystko na to wskazuje że dioda D2 albo uzwojenie ma przerwe, a tak wogóle te 13v na wyjściu trafa to troche za mało . Podobne konstrukcje zalecają około 17V, np: http://users.otenet.gr/~athsam/car_12v_b... powodzenia..............
Może, jak mój kolega, zrób prostownik 10A, tzn transformator 150VA, 4 diody 10A + ściemniacz na triaku.
Mile widziany by był schemat do tego prostownika? Czy prostownik posiada bezpiecznik na płytce? Warto na sam początek sprawdzić bezpiecznik czy jest sprawny, ogólny stan półprzewodników. Tranzystory, diody prostownicze itp.
Czerwona (sieć) dioda zasila układ sterujący. Jeśli jej nie ma lub nie świeci, to układ sterujący nie działa. Do sprawdzenia VT2 i reszta na prawo od niego. Dioda zielona zasila bramki tyrystorów.
transformator jest z pojedynczym uzwojeniem wtornym, dzialal prawidlowo kilka dobrych lat az do tej zmiany diod. dodam ze po podłączeniu mostka prostowniczego takiego juz gotowego jest to samo a wiec raczej niesprawnosc diod wykluczam.
Nie będzie za dużo. Czytaj tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic26... - tam autor popełnił błędy, m.in. w prostowniku obciął końcówki diod.
Nie przesadzaj z tą dokładnością! Podłącz na wy 20V trafa dwie szeregowo połączone żarówki samochodowe (12W÷24W) i zmierz napięcie. Jeśli masz już diody (prostownik) to podłącz też kondensator (żarówki także!). Nawet, jeśli napięcie (stałe, na kondensatorze) przekroczy 25V, to przez czas pomiaru (a nawet dłużej :D ) nic się nie stanie. ps. Ja także...
Nie handluję diodami do modulatorów! Ale mam na zbyciu diody prostownicze 5A i 10A do prostowników samochodowych ... "O wyższości diod Shottky'ego nad germanowymi" można by długo dyskutować, ale diody germanowe mają prawie o połowę niższe "napięcie otwarcia" niż diody Shottky'ego, co powinno "przekładać się" na lepszą czułość.
Czy dioda 25f120m Dioda prostownicza 25A 1000V może zostać zastosowana do prostownika, chodzi mi o to napięcie 1000v czy będzie pracować przy niższym napięciu 14- 24 V jakie jest przy prostowniku samochodowym ( ciężarowe ).
no troche to skomplikowane a oznaczeń nie ma... ale wydajność będzie spora bo jest to sporych rozmiarów, stare trafo jak dobrać diody prostownicze?
Witam serdecznie Czym zastapić diodę T25-4-H0 z mostka prostownika samochodowego z rozruchem? Diody się spaliły ta dioda T25-4-H0 ma "na drucie" katode czy anode? Dioda jak na zdjeciu https://obrazki.elektroda.pl/7021617000_...
Teraz daję cały schemat. Diody powinny byc na prąd taki, jakim chcemy ładowac akumulator, jeżeli 10A - to diody 10 amperowe, na niskie napięcie, np. 50 - 100V Tyrystor na prąd nieco większy, niż prąd ładowania akumulatora, napiecie tez niskie, 50 - 100V. Zarówno diody, jak i tyrystor należy zamocować na radiatorze. Pamiętaj o izolacji tyrystora!
Ja w 1983 robiłem prostowniki do ładowania akumulatorów samochodowych na diodach krzemowych takie diody z gwintem jeszcze sie dzisiaj spotyka. Ale czy rodzaj prostownika nie ma nic wspólnego z tytułem książki.
Czemu kondensator miałby zaszkodzić? (Na schemacie C3) https://obrazki.elektroda.pl/86_12338649... Trafi jest jakieś porządne, stare i ręcznie przewijane. Ma działać. Obecnie w prostowniku (same diody max.10A, bez kondesatora) do akumulatorów samochodowych na wyjściu mam ok 13 V
wlasnie nie ma tutaj TL431 jest to kn 4403 przy tej diodzie zielonej
Od razu rzucił mi się w oczy ten mostek, poszukaj mocnych diod do przetwornic, wytrąca się na nich mniej mocy ponieważ nie są pod 1000V jak zazwyczaj mostki "kwadratowe", tylko powiedzmy na 45/60V, przez co na złączu mamy mniejszy spadek napięcia. Mógłbyś włożyć po 4 MBR2545 (2x25A 45V) połączone (równolegle, bo to duodiody) jako jedna dioda co zwiększyło...
Można dać te 12V róznica 1V nie będzie miała jakiegoś niekorzystnego wpływu na pracę. Najlepszym wyjsciem jest stary zasilacz AT lub ATX. Prostownik samochodowy musi mieć pełne prostowanie bo zdarzają się konstrukcje z jedną lub dwiema diodami co nie jest korzystne dla takiej wiertarki. Można też pomyśleć o jakimś kondensatorze.
Witam szanownych forumowiczów Posiadam transformator separacyjny 230/24V, 160VA czy da radę na jego bazie zrobić jakiś w miarę przyzwoity prostownik do akumulatorów samochodowych 12V? posiadam również diody : D00-100-06 . ( 100A , 600V ) amperomierz zatablicowy o zapresie 0-20A za odpowiedzi z góry wielkie dzięki.
Możesz za nią założyć popularną diodę 1N4148. Do sprawdzenia /wymiany/ wszystkie elementy w okolicy UC3842, zwłaszcza w bramce tranzystora kluczującego, elektrolity profilaktycznie do wymiany, no i oczywiście UC3842. Do sprawdzenia też transoptor i układ TL431.
https://obrazki.elektroda.pl/7701416000_... Tak jest zbudowany a potem poszukaj jak sprawdzić diodę.
Ostatnio serwisowałem stary prostownik do ładowania akumulatorów sprzed około 30 lat. Objawy podobne, pewne wahania napięcia, na wyjściu prostownika niby jest napięcie, które wskazuje multimetr, ale nie ma "amper" i żarówka samochodowa nie świeci. Prostownik posiadał dwa bezpieczniki, sieciowy 230V i drugi w obwodzie ładowania akumulatora. Uszkodzona...
Witam Silnik od wycieraczek samochodowych jest silnikiem prądu stałego, nie będzie on działał na prądzie przemiennym otrzymanym z transformatora. Tak więc do zasilania potrzebny jest jeszcze prostownik w układzie mostkowym z diodami na prąd rzędu 10A i więcej.
W instrukcji obsługi akumulatora Centra Futura jak byk stało - nie przekraczać napięcia 14,4V, bo dojdzie do spływu masy czynnej Instrukcja tego nie wyjaśnia ale chodzi o ustawienie napięcia ładowania alternatorem. Przy ustawieniu znacznie powyżej 14,4V częściowo rozładowany akumulator dostaje "silnego kopa" w początkowej fazie ładowania. Ładowanie...
no niestety jest bez ale mam radiator można zamontować :) Więc jaka jest wasza opinia czy nadaje sie to na prostownik do ładowania akumulatora samochodowego?? Dodano po 57 takie same diody są w prostowniku marki Elsin 12/6
Ten woltomierz jest zasilany napięciem 4-30V. Twój prostownik to w zasadzie transformator z mostkiem prostowniczym, więc napięcie za mostkiem spada czasem do 0. Zasilenie tego konkretnego woltomierza jest z tego systemu niemożliwe (można dodać diodę i kondensatorek by mieć stałe napięcie), jak również do poprawnego pomiaru napięcia niestałego (pulsującego...
Tak jest to triak, zastanawiam się czemu na wejściu, a na wyjściu jedna dioda Bo triak z regulacją po stronie pierwotnej to najprostsze rozwiazanie. A jedna dioda na wyjściu to oszczędność elementów jeżeli nie potrzeba dobrej filtracji napiecia. Zazwyczaj to rozwiązanie stosowało się w ładowarkach do akumulatorów samochodowych.
Spotkałem dzisiaj ciekawy przypadek. No-name 1N5408. Przy testowaniu wychodzi dobra dioda. Ale najwyraźniej ma zaniżone napięcie przebicia. Uzwojenie 300V z transformatora z radia lampowego. Pracuję sobie a tu nagle żarówka w szeregu z transformatorem świeci niemal pełnym blaskiem. Kondensator wykazuje tylko 60V zamiast spodziewanych 450V. Dioda była...
A może prościej: "transformator elektroniczny" do halogenów (60 W za 22 zł na Allegro) i mostek z diod Schottky'ego? Po co dwie przetwornice (pierwsza to ta w zasilaczu)?
Miałem okazję ostatnio naprawiać coś w stylu (wg fotki) BK 120615 - maskakra. Prawie zero elektroniki , steruje pierwotne napięcie, a na wtórnym zwykły układ prostowniczy tylko na diodach. Nie polecam.
Z tego co przyjrzałem się temu to nie ma układu scalonego jest triak wydaje mi się ze diak tez dość duża cewka przypominająca mały transformator jakiś element którego nazwy nie znam ale gdy całość jest załączona to tak jakby się żarzył nie jest to żadna dioda ani żarówka.
Kiedyś czytałem że idzie wykorzystać diodę do odcięcia ładowania z upsa. Ups będzie podłączony pod akumulator samochodowy i prostownik automatyczny. Chodzi mi jaką diodę wykorzystać tak żeby prąd z akumulatora szedł do upsa a z upsa ładowanie już nie
Zastosowanie takich diod w prostowniku to żart producenta, sporo pracy z montażem i chyba nie jest taniej niż prostownik. zespolony.
Prostownik zbudowałem na diodach z alternatora samochodowego bo takie miałem I tak myślałem że silniki przeżyją tylko martwią mnie styczniki a są to takie jak kiedyś były w starych centralach telefonicznych Doradźcie mi czy pozostawić z tym napięciem czy myśleć o tych w szereg diodach jeśli tak to jakie założyć????
czyli można ładowac prostownikiem samochodowym
Diody w mostku schottkyego laczy sie tak samo jak w zwyklym mostku? I jakie diody zastosowac ?
Ok narazie spróbuję to zlepić z żarówkami i amperomierzem, tylko musze zdobyc te cholerne diody;/
Spalił mi się zasilacz muszę go zmienić ale nie wiem jaki wybrać, z tego co widzę na alledrogo są takie jak mój jakieś Chińskie badziewne a wolałbym coś markowego, zasilacz jest od "naświetlacza" halogenu LED zewnętrzny. I czy da się sprawdzić jakoś czy np dioda nie jest spalona bo nie chcę się ładować w koszty jak może być uszkodzona dioda, czy wystartuje...
Przeciążenie powoduje szybkie wyłączenie zasilacza, mógłbyś spróbować ograniczyć prąd do wartości, która nie przeciąży zasilacza, i sprawdzić, czy silnik ruszy w takich warunkach. Włączyć szeregowo opór 1,2 om - jak ruszy, zewrzeć po chwili. Takim małym kompresorem da się cokolwiek przedmuchać? Czy prostownik 12 V wchodzi w grę? Starej konstrukcji,...
Diody mamy, ale o ośmiofazowy prostownik pełnookresowy już trudniej. Chłopie, pomyśl żesz troche !!! Z 16 diod składasz 8fazowy prostownik, dokładnie tak, jak to jest zrealizowane w alternatorach samochodowych , tylko więcej ,,biegunów", bo tam są trzy. Zobacz sobie pierwszy lepszy schemat alternatora, jak to się łączy - diody i cewki.
Witam. Ja z takim pytaniem, czy jest możliwośc zrobienia z zasilacza elektronicznego do halogenów prostownika samochodowego? Wiem, że trzeba by dołożyc mostek, ale chyba musiały by byc diody shodkiego. Ale czy podniesienie napięcia jest prostą sprawą? Z góry dziękuje za pomoc.
Dowolne, ale zależy też jaki prąd ci jest potrzebny. W każdym razie najpopularniejsze diody typu 1N4001 do 7 dają prąd 1A. Napięcie od min. 50V a max 1000V. Jeżeli miałeś na myśli prostownik do ładowania akumulatorów samochodowych to już inne diody albo gotowy mostek.
Kolega, bodzio507 !. Nie trać czas na dyskusje. Sprawdzenie twojego prostownika wymaga znacznie mniej czasu czym dyskusja - 1) sprawdź napięcie na wtórnym uzwojeniu transformatora. 2) Włącz do zacisków wyjścia prostownika samochodową żarówkę 12V 20-50W, jeśli żarówka świeci praktycznie na pełną jaskrawość - diody mostku są sprawne. Jeśli jaskrawość...
BYP 680R 300 to dioda prostownicza, nie tyrystor. A może wsadziłeś coś innego?
Moze za krotko ladowales? Orginalne prostowniki maja ok 16-18v ale nie kazdy akumulator mozna nimi ladowac. Jesli masz tradycyjny kwasowy akumulator to ustaw 15-16V i szeregowo daj amperomierz. Wskazania nie powinny przekraczac 3A. Ustaw tak zasilacz zeby bylo np. 2A i laduj 24h. Naprostrzy prostownik to trafo i dioda prostownicza.
Też prosta sprawa. Dwie diody tworzą prostownik dwupołówkowy ze względu na dzielone uzwojenie wtórne transformatora. Mamy połączone razem katody diod i jest to + układu a zacisk k21 jest minusem. Tak podłączamy do regulatora PWM, a jego wyjście przez bezpiecznik i amperomierz jako końcówki do akumulatora.
możliwości jest tyle że głowa mała ;/ mogą to byc diody bezpiecznik lub jakieś zwarcie które ma takie obiawy
Witam może i wyjdę na głupka ale ciekawi mnie zjawisko. Posiadam prosty prostownik samochodowy składający się z trafo z kilkoma odczepami na uzwojeniu pierwotnym które są podłączone poprzez odpowiedni przełącznik do mostka Gretza 35A. odczepy to: 12V, 13,5V, 14,5V 15,5V Po sprawdzeniu napięć na + wyjściu mostka Gretza pojawia się: 13,5V, 14,7V, 16V,...
Nie jest możliwe zbudowanie zasilacza sieciowego o mocy 300W na transformatorze ze sklepu 300VA w formie transformator-prostownik-kondensator, którego napięcie na wyjściu wahało by się w granicach 12-14V pod obciążeniem. Albo będzie 14V bieg jałowy - ok. 11V pod obciążeniem albo 12V pod obciążeniem ale wtedy na biegu jałowym będzie na pewno więcej niż...
Sądząc po wyglądzie to akumulator najnowszym hitem już nie jest. Do akumulatora dolewamy w razie potrzeby tylko i wyłącznie wodę destylowaną bo podczas eksploatacji odparowuje tylko woda a nie kwas. Poziom elektrolitu powinien wynosić ~10mm nad płyty. Prąd ładowania powininien wynosić 1/10 wartości Ah czyli amperogodzin, w twoim przypadku przy akumulatorze...
prostownik dziala na dwoch probowalem na zarowce samochodowej. tylko nie wiem czy bedzie dobrze ladowal akumulator? zastanawia mnie dlaczego spalilo diody bez podlanczania do akumulatora prostownika.
Jako odbiornik możesz wykorzystać żarówkę ale musisz dobrać moc do wydajności prostownika - inaczej spalisz diodę prostowniczą , najbezpieczniej zastosój transformator na 12V diodę 1A i żarówkę 6W (np. samochodową od podświetlenia tablicy rejestracyjnej lub schowka)
Witam Pojemność kondensatora filtrującego dobiera się dla prądu obciążenia zasilacza i dopuszczalnej amplitudy tętnień: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic14... http://elportal.pl/pdf/k01/74_30.pdf Diody MBR1545 są diodami podwójnymi, Można połączyć dwie struktury równolegle i połączyć w układ mostkowy lub też tak: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic22...
Witam Mam taki problem. Nawalił mi prostownik samochodowy w którym są rosyjskie diody prostownicze o symbolach D233Δ0289. Nie mogę dojść na jakie diody polskie mogę to zamienić. Podobno są to 20 amperowe diody. Czy może mi ktoś pomóc i podać jakie diody mogę zastosować. Prostownika używam do elektrolizy. Mam jeszcze takie pytanie czy te diody mogą...
Witam Posiadam akumulator 12V 40Ah wykonany w technologi AGM. Zastanawia mnie to czy mogę go ładować prostownikiem do ładowania akumulatorów samochodowych. Prostownik wewnątrz posiada 2 diody prostownicze (prostownik dwupołówkowy z dzielonym uzwojeniem wtórnym ). Wewnątrz prostownika znajduje się potencjometr którym reguluje się napięcie do jakiego...
https://obrazki.elektroda.pl/6722385000_... Naładujesz prostownikiem samochodowym, dałbym profilaktycznie diodę w szereg, bo ja mam prostownik fabryczny, który ma na wyjściu >15V. Do tego zasilacza można dołożyć stabilizator typu 7815 - i dołożyłbym szeregowo diodę prostowniczą na wyjściu. Stabilizator trzeba chłodzić, może zajść...
diody prostownika samochodowego prostownika samochodowego jakie diody prostownika akumulatorów
czyszczenie lasera samsung thunderbird kopiowanie piana karchera
Kod błędu 04637-09 w pojazdach MAN: przyczyny i diagnostyka Podświetlenie radia gaśnie w Ford Focus MK2