Czy jest jakiś test, żeby z pewnością wykluczyć uszkodzenie diody? Porównaj z parametrami katalogowymi, w końcu producent po coś pisze tą dokumentację https://obrazki.elektroda.pl/4206692400_... Jeśli producent podaje że nie będzie więcej niż 2mA przy 40V to każda dioda która ma więcej jest wadliwa. 2mA to dużo, ale duży prąd wsteczny...
J.w. - prawdopodobnie miernik ma ok.2,7V przy którym dioda Zenera 3,3V (a to kiepska dioda pod tym względem) ma już spory prąd wsteczny (zbliża się do kolana charakterystyki). Diod Zenera się tak nie bada.
Gdybyś użył google-workbench to pewnie nie musiałbyś dalej pisać ;) To jest program do symulacji. Prosty do prostych rzeczy. A oscyloskop masz w nim ;) http://www.elektroda.net/download/catego...
Witam, ...da się sprawdzić diode Zenera 6,2V w kierunku zaporowym za pomocą baterii 9V,czy jedynym sposobem na to jest sprawdzenie jej poprzez zasilacz stabilizowany?... Czy mozesz to rozwinac? czym tu sie bedzie roznic zasilacz od baterii? Jaka to metoda sprawdzania zasilaczem/bateria? Do pomiaru raczej uzywa sie miernikow typu Voltomierz a nie baterii....
Tak, powinna być wystarczająca dioda 4A 50V
Błąd. Zrób eksperyment. Dioda w kierunku zaporowym z rezystorem obliczonym w zależności od napięcia na 10mA.
W kierunku zaporowym na diodzie odłożyło się 18 mV Ale nie w obu kierunkach.
Da to, że na każdej diodzie masz spadek 0,7 Volta. W kierunku zaporowym? Przecież to nie diody zennera Chyba że na żyle "-" to w kierunku zaporowym Chyba jednak nie wiesz co piszesz.
Spojrzyj na schemat narysowany przeze mnie. U mnie dioda włączona jest w kierunku przewodzenia a u ciebie jest w kierunku zaporowym. Podłączenie diody w kierunku zaporowym uniemożliwia wystąpieniu spadku napięcia na niej więc musisz ją przyłączyć w kierunku przewodzenia.
Dioda szeregowa ze żródłem 5V nie przewodzi gdyż jest spolaryzowana w kierunku zaporowym, inaczej jest "zatkana", a jeszcze inaczej "stanowi przerwę". Nie wnikamy tu w jakieś tam prądy "zerowe" płynące w kierunku zaporowym. Zatkana jest dla tego że na jej katodzie jest napięcie 9,3V podane przez górną diodę, a na anodzie 5V.
2. = 5339B w kierunku przewodzenia: 0.036V, w kierunku zaporowym to samo czyli: 0.036V. Co to oznacza??? Wylutować i zmierzyć poza układem, jeżeli wynik podobny to dioda do wymiany.
(at)dancio751 Diodę podłączasz do tej linii, z której zasilał będziesz pompkę. Oczywiście w kierunku zaporowym, między + i -.
Spróbuj równolegle do cewki wpiąć diodę prostowniczą w kierunku zaporowym.
Przede wszystkim dodaj równolegle do cewki przekaźnika diodę prostowniczą w kierunku zaporowym.
Nie trzeba.To przejaw dużej przezorności.Ale w kierunku zaporowym sprawdzać trzeba.
Równolegle do przekaźnika musisz dać diodę krzemową w kierunku zaporowym.
Witam. Przez diody Zenera prąd płynie .... w obu kierunkach. Jest tylko różnica w spadku napięcia. W kierunku przewodzenia jest to 0,7V, a w kierunku zaporowym wartość zależy od opisu na obudowie (może być np. 3V3, 6V8.. ). Właściwości stabilizacyjne są w kierunku zaporowym. Nota http://www.datasheetcatalog.org/datashee... Pzdr.
Na Twoim schemacie jest błąd - LED-y włączone są w kierunku zaporowym.
Dioda spolaryzowana w kierunku zaporowym się nie spali :P
Zamiast kondensatora równolegle z silnikiem należy włączyć diodę w kierunku zaporowym.
Akurat w tym przypadku diody w kierunku zaporowym nie przeszkadzają - wyłączone kolumny i wiersze "wiszą w powietrzu".
Dodam tylko że potrzeba diodę podłączoną równolegle do cewki przekaźnika, w kierunku zaporowym...
Nie wiem czy znasz matematykę i prawo ohma, ale próbujesz dzielić przez zero i jako wynik podajesz zero. Jeśli rezystancja diosy w kierunku zaporowym rzeczywiście miałaby mieć 0Ω to taką diodę można zastąpić "kawałkiem drutu"
15B2 RD15E B2, DHD DIODA ZENERA 14 V 500 mW. Kup dwie jednakowe diody Zenera 14 V, 500mW (0,5W) i wstaw obie. Uważaj na kierunki. Diody Zenera wpina się w kierunku zaporowym, czyli odwrotnie niz zwykłe.
Najpierw dajesz plik z punktami następnie link do pliku którego nie ma. .. Zmierzyłem go i wyszło mi tak w kierunku przewodzenia przerwa, zaporowo przerwa... A gdzie w triaku masz kierunek zaporowy? Może zamiast triaka wstawiłeś tyrystor?
Właśnie po to są diody - napięcie będzie w kierunku zaporowym. Oczywiście w tym samym momencie może być naciśnięty tylko jeden przycisk. Pozdrawiam
z diodą prostowniczą możesz dac takie ćwiczenie, że masz żródło prądu, czyli jakąs bateryjke, diodę prostowniczą i żaróweczke. i podłaczasz diode w kierunku zaporowym i w kierunku przewodzenia.
Przecież to właśnie PNP odwrócą tu fazy... :| Pamiętaj o diodach równoległych do cewek przekaźników, w kierunku zaporowym.
.... Sugerowałbym albo elektrozaczep rewersyjny albo zwora magnetyczna i styki przekaźnika od czasomierza podpiąć w szeregu z zasilaniem zwory/elektrozaczepu względem elementu wykonawczego centrali domofonowej. Diodę równolegle do cewki przekaźnika w kierunku zaporowym stosuje się, aby przy zaniku zasilania na cewce nie zaindukowało się napięcie, które...
Dioda w kierunku zaporowym równolegle do baterii - rozwiązanie jak wyżej ale bez bezpiecznika. W najgorszym razie wyczerpie się bateria - ale to będzie od razu widać, bo układ nie wystartuje.
Pisałeś w pierwszym poście że odbiera na falach średnich po dołączeniu anteny do C11, więc dalsze tranzystory wymontowałeś zupełnie niepotrzebnie. Trzeba skupić się nad usunięciem fałszywego napięcia 12V na pierwszym tranzystorze. Zrób pomiary w miejscu tranzystora T1 tak jak pisałem wyżej, po odłączeniu R4. Tranzystory germanowe (diody germanowe również)...
A może by tak dać równolegle do cewki/elektromagnesu diodę w kierunku zaporowym, przez którą rozładuje się energia zgromadzona w polu magnetycznym? Jest to standardowe rozwiązanie.
Przychodzi mi do głowy tylko dołożenie do każdego zasilacza na wyjściu diody w kierunku zaporowym, tak żeby w przypadku przebiegunowania w momencie wyłączenia się zasilacza dioda zrobiła za bocznik. Tutaj pytanie do kolegów, jaką do tego diodę? Prostownicza wystarczy, czy coś bardziej wyszukanego? Dobrze myślę, czy jeszcze coś trzeba dodać? Zwykłe...
Zamiast Rezystora R3 wstaw cewkę przekaźnika. Dodatkowo równolegle z cewką daj diodę prostowniczą (np. 1N4007) w kierunku zaporowym.
Alvaro_18 - wiem że się napracowałeś i chciałeś dobrze ale: nie potrzeba diody prostowniczej, to jest bardzo proste. - zapomniałeś że mówimy tu o napieciu zmiennym. W kierunku przewodzenia wszystko się zgadza, na diodzie będzie kilka wolt, ale w kierunku zaporowym przez diodę (i rezystor) prąd nie bedzie praktycznie płynął, więc na LED'zie pojawi się...
Zaznaczyłeś go sam na zdjęciu. Tester diod w kierunku przewodzenia diody wskaże Ci ok 500-700mV, w kierunku zaporowym nie powinien wskazać nic. Przed pomiarami najlepiej do zdemontować.
Witam, teoretycznie jezeli "efekt diody" jest w kierunku zaporowym to calosc moze dzialac, podlacz na ohmomierzu E-C dobrze spolaryzowane i dotknij bazy. Pozdrawiam
Przebija sie prawdopodobnie od przepiec powstajacych w cewce. Sprobuj wstawic diode prostownicza miedzy zrodlo-dren tego mosfeta, w kierunku zaporowym. Najlepiej jesli bedzie to dioda Shotky'ego.
jesli te diody jak kilka innych na płytce mają na białym pasku napis '52' to wlutowane wykazują w kierunku zaporowym spadek 6.0V (prąd testowy ~7mA oraz ~16mA).
Albo ja mam taki problem albo mój excel mówi że tak nie chce Spróbuj wykorzystać wykres typu scatter (drugi od prawej) a nie zwykły liniowy, powinno pomóc. tzok napisał: Badanie diody Zenera tylko w kierunku przewodzenia nie ma większego sensu dydaktycznego - zachowuje się wtedy jak każda inna dioda krzemowa, ciekawie jest w przeciwnym kierunku (zaporowym)...
Mnie na SE T300 pomogło wstawienie zenera 3,3V i w szereg opornik 300 Ohm na lini Tx mikrokontrolera. Z tym że diodę nie w szereg a w kierunku zaporowym do masy.
W obwodzie bazy włączyć szeregowy rezystor i już po wszystkim. Oczywiście wspólna masa dla układu. Równolegle do cewki przekaźnika włącz w kierunku zaporowym dowolną diodę prostowniczą.
Ty się mylisz, kolega ma rację. Nic się nie stanie oprócz spadku napięcia o ok 1.2V i związanymi z tym stratami mocy. Dwie diody będą stale ustawione w kierunku przewodzenia, a dwie w kierunku zaporowym.
Moze to pomoże.
Tam nie ma żadnej odwróconej polaryzacji, tylko dziwaczne pomiary w układzie, który nie ma prawa działać.Aby mierzyć napięcie na diodzie, trzeba doprowadzić do przepływu założonego prądu, W kierunku przewodzenia mA, A. W kierunku zaporowym nA, uA. Wszystkie inne pomiary to abstrakcja.
W ostateczności możesz lutnąć jakąś szybką diodę o dużym prądzie przewodzenia (oczywiście w kierunku zaporowym!). Dawałem kedyś Zenerki 14-15V - zabezpieczały również przed wzrostem napięcia.
Uproszczona tabelka z parametrami diod DOGxx Przy doborze zamiennika najbardziej kierował bym się maksymalnym napięciem w kierunku zaporowym. Dla DOG55 jest to 50V. Wiele z tych tanio dostępnych diod germanowych ma zaledwie 10-15V co może być za mało.
Witam. Możesz zastosować przekaźnik załączający to gniazdo po pojawieniu się np. napięcia +12V w zasilaczu (przekaźnik na 12V). Pamiętaj, aby równolegle z cewką przekaźnika dać diodę prostowniczą w kierunku zaporowym!
Witam! Biorę teraz na tapetę diodę Zenera spolaryzowaną w kierunku zaporowym, czyli jej normalne warunki pracy, żeby nie komplikować. Dioda Zenera jest elementem nieliniowym. Po przekroczeniu napięcia Zenera (dioda spolaryzowana w kierunku zaporowym - te właśnie 5 V) gwałtownie wzrasta prąd (patrz charakterystyki) który, jeśli nie jest ograniczony np...
Mysle, ze niejedna. Idealna dioda to taka, ktora ma opornosc w kierunku przewodzenia rowna zero, a w kierunku zaporowym nieskonczonosc, brak napieciea progowego. . Inne wymagania dla diody idealnej to wlaczanie bez opoznienia, wyslaczenia natychmiastowe.
Witaj, dioda równoległa jest podłączona równolegle do el.zaczepu w kierunku zaporowym, działa jako zabezpieczenie. Ty musisz dać dwie dodatkowe diody- szeregowo w układzie zasilania el.zamka z każdej klawiatury.
Witaj. Ostatnio przerabiałem 2 szt. z dokładnie tym uszkodzeniem. W CP830FP wymieniłem procesor a w CP830F diodę 1N4148 w reset, miała 10k w kierunku zaporowym. Pozdrawiam.
Znaczy , twierdzisz , że jedna dioda led jest połączona z drugą równolegle tylko odwrotnie jeśli chodzi o polaryzacje i to przeszkadza tak bardzo , że nie będą świecić?? Po to dioda o dużej rezystancji w kierunku zaporowym???
chyba dobrym rozwiazaniem bedzie dioda zenera, dostaniesz ja w kazdym sklepie elektronicznym na dane napiecia. pamietaj ze trzeba wpiac ja w kierunku zaporowym czyli przeciwnie nie jak zwykle diody czy diody LED
Z diodami MBR1060 (dopuszczalne napięcie w kierunku zaporowym 60V) możesz bezpiecznie uzyskać z tej przetwornicy +/-30V, chyba że będziesz łączył po 2 szeregowo albo zastosujesz osobne mostki dla dodatniego i ujemnego napięcia wyjściowego.
No to znaleźliśmy się w kropce takzwanej. Dioda, która jest spolaryzowana w kierunku zaporowym wpływa na działanie układu chociaż nie powinna. Nie mam pojęcia jak to możliwe. Sprawdź jeszcze R105 czy ma oporność zgodną ze schematem (1,2M)
Dioda oczywiście zaporowo. A ten patent z diodą szeregowo może zadziałać jak dodatkowo do czujnika dasz równolegle rezystor (trudno powiedzieć jaki, może 10k na początek). Transil jednokierunkowy może by tutaj coś dał w kierunku zaporowym ale w kierunku przewodzenia zabezpieczy gorzej jak dioda Shottky'ego.
Rzuć okiem na tego linka: http://www.imiue.polsl.pl/~wwwzmiape/lab... Tutaj znajdziesz to co Ci potrzebne. Powodzenia :-)
AVE... Na schemacie b. Źle tam zdanie napisałem. A na rysunku a zamień obwód RC na diodę szybką w kierunku zaporowym włączoną. W ten sposób będziesz miał zarówno snubber, jak i zabezpieczenie dla tranzystorów...
Jeśli silnik jest małej mocy na 12V to możesz zrobić tak. https://obrazki.elektroda.pl/7750521600_... Jak pisze kolega powyżej o ile dioda wytrzyma i nie będzie przebijać. Rezystor będzie o bardzo dużej wartości bo LED użyta jako fotodioda daje bardzo mały prąd. Mógł byś zmierzyć prąd płynący przez diodę w kierunku zaporowym bez i z...
tak to jest to... powinieneś dostać w kierunku przewodzenia coś ala parabole... a w kierunku zaporowym patrząc od zera w kierunku rosnącego napięcia... Najlepiej jakby urzadzenie które zaprojektujesz miało obracanie polaryzacji i wbudowane mili- i mikroamperomierz oraz woltomierz własny zasilacz, bezpiecznik. ZObacz czy w tym sprawozdaniu jest coś takiego...
Szukaj tranzystorów zabezpieczających: cecha charakterystyczna to zwarta baza z kolektorem(pracuje w kierunku zaporowym jako dioda zenera).Jeśli przyrząd pokazuje tak małą wartość na omomierzu to znajdziesz ten tranzystor bez problemu , najczęściej są to tranzystory npn.
Rezystancja cewek odpowiednio 44,4Ohm i 32Ohm więc rezystory odpowiednio 440 i 320 Ohm i mocy 2W.Dioda podłączona w kierunku zaporowym o prądzie przewodzenia min 2A i napięciu min 400V .
To jest zwykła dioda prostownicza włączona w kierunku zaporowym, jest ona tam aby zabezpieczyć radio przed odwrotnym podłączeniem biegunów zasilania, bez niej radio będzie działać normalnie tylko trzeba uważać przy podłączaniu. Po sprawdzeniu radia diodę należało by wymienić na nową.
Ostatnio miałem uszkodzoną diodę 1107 - upływność w kierunku zaporowym, pomiar tylko po wylutowaniu. Czy pozostaje ładunek na C 1120 ? Jeżeli nie to masz obciążenie strony wtórnej, jeżeli tak to usterka po stronie pierwotnej. Pozdrawiam
Jak używasz silnika DC do prostych zastosowań nie potrzebujesz kondensatora. On się przydaje jak masz czułe sterowanie jak mikrokontroler aby się nie resetował i nie łapał szumów. Natomiast przy jakimkolwiek sterowaniu elektrycznym- tranzystor, przekażnik (ale już niekoniecznie) potrzebujesz podłączyć diodę szeregowo w kierunku zaporowym.
Jak podłączasz dysk pod pc to na płytce się coś grzeje? Dodano po 5 Przyjrzyj się mechanizmowi działania zabezpieczenia. Jednokierunkowe diody TVS transil umieszczane są w kierunku zaporowym na liniach zasilających +5v i +12v.
Domyślam się że chodzi o kondensatory w zasilaczu, głównym powodem z jakiego "puchną" kondensatory to składowa zmienna w napięciu z prostownika. Jeżeli zastosowane tam diody mają "upływność" przepuszczają prąd w kierunku zaporowym będą się grzały i w konsekwencji "wystrzelą".
Witam. Jest to dość stary projekt. Tu ta dioda LED spełnia rolę wzorca napięcia około 1,5 V, a w tym obwodzie tworzy źródło prądowe. Otóż diody LED w kierunku przewodzenia mają podobną charakterystykę jak diody Zenera w kierunku zaporowym. Równie dobrze można byłoby tu zastosować diodę Zenera wstawioną w przeciwnym kierunku. Jako że w latach, gdy ten...
Dioda właczona równolegle do silnika, bo zmiana kierunku obrotów odbywa sie za nia, w przełączniku. Ochrona tranzystora MOSFET przed przepięciami. Dowolna dioda SMD , najlepiej Shottky, na napięcie < 100V i prądzie min 10 A Włączona w kierunku ZAPOROWYM !
Czy wystarczy dioda prostownicza podłączona w kierunku zaporowym na jego cewce ? Tak. Czy impuls napięciowy występuje tylko przy odłączaniu zasilania cewki, czy również w czasie jego załączania ? Tylko przy odłączaniu, przy załączaniu płynie chwilowy większy prąd (niewielkie wartości).
Pomiar wykonuje na nowej diodzie wyjętej z ,,paska" Inne diody mają to samo. Jest to dioda PMEG bo sam ją zamawiałem z sklepu mauser. Wiem, że diody powinny mieć spadki w granicach 0,2V do 0,7V w zależności jaka to dioda a tu mówimy o shottkyego więc powinno być to w granicach 0,2-0,3V
Diody Schottky mają inne wskazania przy pomiarze. W kierunku przewodzenia o wiele mniej od zwykłych, w kierunku zaporowym z reguły też wykazują pewną rezystancję. Co oznacza tytułowy "brak odbioru"? To tak, jakby nie odbierał programów i jakoś nie kojarzy się z zasilaczem.
dlaczego przy odłączeniu zasilania dioda Zenera nie zadziała identycznie jak dioda prostownicza, tylko kierunek prądu przy wygaszaniu taką diodą idzie w kierunku jej zaporowym Skąd takie założenie? Napięcie samoindukcji ma przeciwny zwrot i tego się trzymaj. Zjawisko Zenera nie ma na to wpływu.
Są przekazniki nawet na 1V . Przekazniki podłącz zamiast silnika po przez diody ( odwracając 1 wzgledem 2 ) w ten sposób uzyskasz załączenie jednego przekaznika gdy ustawisz wolant do przodu ( 1 dioda w kierunku przewodzenia) i drugiego ( 1 d. w kierunku zaporowym a 2 dioda przewodzi ) gdy zmienisz jego pozycje.
niestety nie działa , podstawiłem diode 1n4007 i uwaliłem już dwa lnk304 , pali bezpiecznik i lnk , kondensatory sprawne pozostałe dwie diody też na mierniku sprawne Cudów nie ma musi być gdzieś zwarcie, a pozostałe diody przy LNK304GN sprawdziłeś czy nie mają upływu w kierunku zaporowym?
zgadzam sie co do przerzutnika typu D - jest to najlepsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie jednak sugeruje dac tranzystor typu NPN np BC546 , 547 ,548 rezystor 1k- 2k miedzy wyjscie przerzutnika a baze i diodę zabezpieczającą właczoną w kierunku zaporowym równolegle do przekaźnika
Myślę że fototranzystor załatwi sprawę. Podłącz go tak samo jak fotorezystor. Ewentualnie fotodiodę w kierunku zaporowym ale czułość będzie dużo mniejsza. Ale przy odczycie za pomocą mało obciążającego wejścia ADC powinno działać. A tak po za tym to fotorezystory o średnicy 3 albo 5mm są łatwo dostępne więc dlaczego ich nie zastosujesz?
Diodzy Zenera są przeważnie symulowane przez połączenie równoległe dwóch diód w tym jednej szeregowo ze źródłem napięciowym. Jedna dioda (ta bez źródła udaje diodę Zenera w kierunku przewodzenia) a ta druga w kierunku zaporowym. Napięcie Zenera reguluje się tym źródłem napięciowym, którego wartość jest pomniejszona o napięcie przewodzenia tej szeregowej...
Odnośnie czujnika temp https://obrazki.elektroda.pl/4705645900_... Dodano po 1 Diody (nadawcza i odbiorcza) trzeba jednak wylutować i dopiero je pomierzyć. W kierunku zaporowym ma być nieskończona R.
Jak dla mnie to diodę D6 wlutowałeś odwrotnie. Przy prawidłowo podłączonym napięciu -40V powinno być na anodzie diody a katoda powinna być podłączona do masy. Czyli mówiąc najprościej dioda czarnym paskiem do masy. Dioda ta połączona jest w kierunku zaporowym a ty pewnie ją dałeś w kierunku przewodzenia przy takim napięciu się usmażyła.
Jeśli prąd będzie w granicach kilkudziesięciu mA to można zastosować zwykły tranzystor NPN małej mocy np. BC547. przy napięciu stałym wpina się diodę półprzewodnikową, to jaką powinienem zastosować i łączoną w jakim kierunku Może być jakaś dioda z serii 1N np. 1N4007 oczywiście włączoną równolegle do cewki przekaźnika w kierunku zaporowym.
Na płycie jest taka mała dioda 1N4148 w pobliżu gniazda baterii.Jest ona katodą skierowana w kierunku płyty.Jej zadanie polega na odseparowaniu napięcia które jest obecne na płycie( zwykle większe od 3V) Wystarczy ,że będzie miała upływność w kierunku zaporowym i bateria bedzie się rozładowywać.Trzeba ją wymienić bez sprawdzania.
Jeśli masz 0 to tak jakby było połączone z masą (brak napięcia) a jeśli 1 to tak jakby było połączone z + zasilania (jest napięcie). Tak więc wystarczy wzmocnić tranzystorem i na cewkę przekaźnika. Oczywiście trzeba dać równolegle z cewką diodę w kierunku zaporowym. Jeśli chcesz sterować triakiem czy tyrystorem to trzeba dać transoptor żeby odseparować
Jeżeli masz multimetr, to możesz sprawdzić tranzystory za pomocą omomierza, tak samo jak sprawdza się diody. W kierunku przewodzenia powinna być wskazana rezystancja, a w kierunku zaporowym przerwa. Sprawdzić należy złącza baza-emiter i baza-kolektor. Pomiędzy kolektorem i emiterem miernik powinien wskazać przerwę w obu kierunkach. W ten sposób znajdziesz...
Witam. Diodą rewersyjną nazywamy inaczej diodę zwrotną. Jest ona włączona równolegle z cewką przekaźnika, ale w kierunku zaporowym (katodą do + zasilania). W momencie wyłączenia przekaźnika zapewnia przepływ prądu i rozładowanie energii zgromadzonej w cewce, jednocześnie zabezpiecza tranzystor przed przebiciem. LM 335 -> tak. Pzdr.
Nadal ściga nas pytanie – po co komplikować kiedy są takie proste rozwiązania. Może od tej drugiej strony – jak skutecznie zabezpieczyć obwód przed przeciążeniem prądowym. Są różnego rodzaju zabezpieczenia, ale w przypadku wartości krytycznych i odnoszących się do niewielkich „amperaży”… Jedna z odpowiedzi – półprzewodnik....
Podłączyć przez opornik 1k2 do 12V i zmierzyć napięcie na diodzie - oczywiście dla kierunku zaporowego, bo w kierunku przewodzenia będzie około 0.7V. Miernik na teście diod ma chyba zakres do 1.999V, to nie wystarczy, a poza tym napięcie trochę zależy od prądu, i miernik raczej nie używa prawidłowego - (chyba standardowo mierzy się przy 5mA, najlepiej...
Co do diod: Najpierw sprawdzasz, w jakim kierunku jest spolaryzowana dioda (zaporowo czy przewodzenia) Najpierw obliczasz napięcie w takim układzie: 1. Od wyższego potencjału odejmujesz niższy [np. 5V - (-5V)=10V 2. Jak dioda jest spolaryzowana w kierunku przewodzenia - Liczysz spadek napięcia na rezystorze odejmując od napięcia w ukłądzie napięcie...
Ano. Żeby kolega szukać nie musiał podpowiem - odlutować uzwojenia i przelecieć po diodach głównych żarówką H4 połączoną szeregowo z akumulatorem, mało tego - każda dioda kilkanaśie sekund w kierunku przewodzenia i dopiero małą probówką w kierunku zaporowym - jak się podgrzeje to cuda potrafi robić. Diody wzbudzenia probóweczką bo słabe. Zrozumiał kolega?
A moze ty naprawiles polaczenie opornicy a wlutowales diode w kierunku zaporowym,wtedy bedzie tylko najwyzszy bieg?Wstaw tam wyciety termik.Przesadzilem z testerem??????Diagnoza KTS-em itp.to wydatek ok.50zl,skoro to duzo,to trzeba przesiasc sie na rower-bez urazy ale do zdiagnozowania tej usterki nie potrzeba ASO OPLA
Witam. Możesz użyć przewodu sterowania anteną (który przeważnie jest koloru niebieskiego) do sterowania przekaźnikiem. W tym układzie załączania napięcia bedzie dokonywał przekaźnik 12V, który wytrzymuje prąd 5A, 10A itd. w zależności od typu. Tylko nie zapomnij wlutować równolegle z cewką przekaźnika diody prostowniczej w kierunku zaporowym bo inaczej...
Kolego januss73, wszystko fajnie, tylko zapomniałeś o jednej bardzo istotnej rzeczy - diodzie zabezpieczającej w kierunku zaporowym, równolegle z cewką. Jeśli to ma być podłączone do molexa to taka dioda jest niezbędna, aby przypadkiem przy wyłączaniu komputera nie uszkodzić w nim jakiegoś wrażliwego układu których tam jest mnóstwo. Jeśli chodzi o opóźnione...
Witam! Tak, właśnie tak należy podłączyć jak piszesz. Prąd przez diodę Zenera ma przepływać w kierunku zaporowym. Jeżeli podłączysz odwrotnie to zamiast 15V będzie 0,7V. Stabilizator tego typu (tzw. równoległy) ma małą sprawność i proponuję nie stosować go dla prądów powyżej 50mA. Wartości elementów można dobrać korzystając z prawa Ohma, oczywiście...
Witam Prawdopodobnie jest uszkodzona, wymień ją. Możesz założyć każdą prostowniczą. Dioda połączona równolegle z cewką przekaźnika ma za zadanie tłumić powstające przepięcia podczas wyłączania przekaźnika (jest to tłumaczenie zasady działania w największym skrócie). Brak tej diody może spowodować uszkodzenie innych elementów elektronicznych. Dioda ta...
Tak. Diody Zenera podłącza się w kierunku zaporowym. Jeśli na wejściu pojawi się napięcie większe niż 3,6V to nadmiar prądu spowodowany tym przepłynie przez diodę i na wyjściu zostanie te 3,6V. A w ogóle to zamiast wzmacniacza 2x20W trzeba było użyć wzmacniacza operacyjnego, jeden wstępny i po jednym na kanał. Łatwo można zrobić filtry i regulacje wzmocnienia...
Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy, to uszkodzenie diod mimo, że pokazują na mierniku co trzeba. Można je sprawdzić w kierunku zaporowym. Potrzebny zasilacz 0.1-0,5mA na przynajmniej 600V i mierzymy spadek napięcia na diodzie w kierunku zaporowym. Ogólnie jest to bardzo mało prawdopodobne uszkodzenie. Druga rzecz to zły styk tych pokliconych lutów....
Jako musztarda po obiedzie dodam, że nie musisz się obawiać odwrotnego podłączenia zasilacza. Diody LED wytrzymują ok 5V w kierunku zaporowym, taśmy 12V mają 3 diody w szeregu, więc bez problemu wytrzymają odwrotne podłączenie. Kiedy podłączysz źle, po prostu nie będą świeciły. Jako zasilacz kup, jeżeli nie masz zasilacz stabilizowany na 12V, niestabilizowane...
To są diody Zenera połączone szeregowo, których zadaniem jest niedopuszczenie do wzrostu napięcia na kondensatorze 220uF za prostownikiem mostkowym. To jest zasilacz beztransformatorowy, więc bez ogranicznika w postaci dych diod , napięcie by się niebezpiecznie podniosło do wartości wyższej niż wartość napięcia wejściowego stabilizatora 7809 jak również...
Źle podłączyłeś źródło referencyjne LM336. To jest dioda Zenera a więc włączasz w kierunku zaporowym: 5V---| R=2k |---|K A|---GND Vref podłaczasz do katody lm336 Mozesz jeszcze dołożyć potencjometr 10k, między A i K a ślizgacz na adj będziesz miał wtedy możiwość regulacji napięcia odniesienia ok +/- 0,1V.
dioda kierunek zaporowy dławik zaporowy filtr zaporowy
termostat danfoss parametry pendrive odzyskanie partycji interfejs różnicowy
regulator ładowania regulator ładowania
Saunier Duval błąd 5 10 - problem z czujnikiem NTC Usterka hamulca postojowego 3556 w MAN - diagnostyka i naprawa