A gdzie tu jest wejście? Poza tym, w (2) co ma być na wejściu? Chyba nie 0V, bo 0V jest w (1).
Powinieneś zrobić coś takiego: http://obrazki.elektroda.net/77_11782187... Napięcie Uz nie może być wyższe niż napięcie graniczne tranzystora. Rezystor R oblicz z podanej zależności. Możesz ewentualnie regulować wartością rezystora 100R. Na wejście podawane jest oczywiście napięcie mierzone.
Zawsze należy dać zapas prądu w górę. Im więcej tym lepiej - kieruj się ceną i wymiarami tr. Bipolarny oczywiście może być. Tu powienien wystarczyć BD135-40.
Aby pewnie tranzystor tu działał, prawidłowo należy to liczyć tak: Wzmocnienie prądowe hFE odczytane z wykresu dla natężenia 550mA wynosi ok. 370. Nie, na wykresie podano wartości typowe, należałoby przyjąć minimalną (gwarantowaną) - czyli beta=160. Ale dla klucza (przełącznika) należy przyjąć wartość beta=20 - jak zakłada producent (tabela str.3 =...
To trochę inaczej niż pisałeś ale tu się prosi o klucz analogowy 4066 http://www.datasheetcatalog.com/datashee...
cd4066 i wszystko jasne.
Przekaźnik samochodowy na 40A ?? Niewiele w tym sensu - stosować tu taki przekaźnik - nawet jeśli go masz. Dla prądu 150mA zmień opornik w bazie na 430ohm, tranzystor BC337 bez zmian. Zastosuj jakiś mały, np. RM83 http://www.relpol.pl/pl/Oferta/Nasza-ofe... To umożliwi zastosowanie transformatora...
Chodzi mi konkretnie o zrobienia klucza przełączającego pięć pozycji po naciśnięciu przycisku. Muszę to tak zrobić żebym miał możliwość podłączenia wokalizera do obu posiadanych instrumentów klawiszowych przez wejścia midi i w zależności od tego na którym aktualnie gram mieć możliwość wyboru z którego instrumentu wokalizer ma pobierać sygnały. Masa...
Na tym schemacie tranzystor pnp ma zwarta baze z emiterem, tak nie bedzie dzialac. Dla tranzystorow serii BC i 1 MHz nie jest problemem.
Może być tak.
Dowolny P-kanałowy tranzystor zubożony. Przy 0V napięcia żródło-bramka jest zatkany i 5V nie ma. Zwierasz bramkę do masy, tranzystor się wysterowuje i podaje napięcie. Sterować możesz np. bezpośrednio z nogi µP.
Witam ...a GND Arduino i minus akumulatora masz połączone ze sobą. Co prawda nie jest to powalający moduł, ale możesz uruchamiać go etapami: - pojawianie się napięcia sterującego z Arduino ( to jest ) - klucz tranzystorowy i jeden LED wraz z rezystorem zasilany z Vcc Arduino. - klucz tranzystorowy i LED'y zasilane z akumulatora ze wspólną masą. Pozdr.
Szukaj pod pojęciem "klucz tranzystorowy". Ogólnie chodzi o to, że w tym układzie tranzystor działa tylko w dwóch stanach: włączonym lub wyłączonym, podobnie jak przekaźnik elektromagnetyczny.
To teraz zobacz sobie jak poprzez klucz tranzystorowy albo transoptor połączyć to z Arduino. Sugerował bym transoptor, bo wtedy istnieje mniejsza szansa, że uszkodzisz Arduino.
Spójrz na schematy, w dokumentacji tych układów 3525 ma wyjście push-pull z oddzielnym wyprowadzeniem na nóżce 13, a 3524 ma klucz tranzystorowy z wyprowadzonym kolektorem i emiterem. To daje sporą uniwersalność. W 3525 jeśli zasilisz stopień wyjściowy z 15V to będzie ok 13V stan wysoki i 0-2V stan niski. W 3524 jak podłączysz tak będzie.
Tam na dole schematu jest rysunek tego scalaka Ty masz bana na google.com? ;) Pisałem o datasheecie... czyli detektor jako klucz tranzystorowy, tak ? Detektor to detektor a klucz to klucz...
Długie przewody od MUTE i ST-BY działają jak anteny. Zbierają wszystkie śmieci z okolicy - przede wszystkim z transformatora. Stąd i buczenie gdy wiszą wejścia w powietrzu. Daj na płytce wzmacniacza klucz tranzystorowy (zamiast zworki) i steruj nim - unikniesz problemów.
Sądząc po zdjęciu z postu #1 enkoder ma wyjścia na poziomie TTL (5 Vdc); natomiast PLC na zwykłych wejściach oczekuje sygnału 24 Vdc... - można sprzęgnąć dodając klucz tranzystorowy...sporo rozwiązań w necie.
Z powodzeniem możesz pominąć klucz tranzystorowy. Działa normalnie bez niego. Podłączyłem tak w swoim lokalizatorze. Stan wysoki: pin jako wejście bez podciągania Stan niski: pin jako wyjście w stanie Low I pamiętaj, że sim900 akceptuje max około 3.1V na pinach.
W sprzedaży są dostępne gotowe moduły tzw. cyfrowych potencjometrów, zwykle zrealizowane na układach X9C104 czy MCP4021/4022. Nie żeby się czepiać ale dość często te cyfrowe potencjometry pracujące jako regulowane oporniki mają dość duży rozrzut.
Isk=√(550/4)=11,7A Iszczyt= 16,5A. Nie wolno zapominać o różnicy między wartością skuteczną a amplitudą. Zabezpieczenie powinno działać dopiero od co najmniej 20A, najlepiej od 25A. Przekaźnik jest wolny ale w stosunku do elektroniki, to czas rzędu kilku-kilkunastu ms. Można zdublować - przekaźnik odcina wyjście, klucz tranzystorowy zwiera/ogranicza...
Ten moduł zgodnie z notą katalogową: http://www.sklep.e-system.com.pl/photo/_... sterowany jest sygnałami 0/12V (NO/NC), więc trzeba będzie dokonać konwersji 0/5V na 0/12V - wystarczy pojedynczy klucz tranzystorowy npn ( jeśli odwróconą fazą nie trzeba się przejmować)
Witam. Przed dekoderem musisz zastosować układ korekcji ( schemat w załączniku). Do dodatkowego wyjścia trzeba dodać bufor. Może to być bramka AND z otwartym kolektorem lub klucz tranzystorowy sterowany zwykłą bramką AND (bramka pełni role bufora, gdyż z tego samego wyjścia sterowane są wejścia TTL). Na bramki rozrysujesz sam. :D Pzdr.
Witam Bez schematu czy chociażby szkicu trudno coś doradzić. Nawet nie wiadomo, czy kolega mówiąc o minusie ma na myśli GND czy -Vcc. Możesz wymienić ten tranzystor na PNP. ...w tym wypadku przerobisz klucz tranzystorowy na wtórnik emiterowy. Jeśli już to należałoby zmienić też jego podłączenie: Vcc - EMITER, KOLEKTOR - odbiornik - GND. Pozdr.
Do przeróbki tego obrotomierze skorzystaj z opisu, jak przerobić obrotomierz do malucha. bo w sumie tez będziesz tylko z dwóch cylindrów "czytał". A może wsadzić jakiś klucz tranzystorowy na wyjście ze sterownika i dopasować poziomy? Nie próbowałeś dopasować tylnego mostu z jakiegoś innego, mocniejszego auta?
Witam. Zastosuj klucz tranzystorowy NPN. Rezystor w bazie 15k, w kolektorze dowolna dioda LED z rezystorem ograniczającym prąd. Osobiście w przypadku, gdy dane wyjście cyfrowe steruje równocześnie innymi wejściami, stosuję dodatkowo bramkę buforującą. W ten sposób obciążenie wyjścia nie wpływa na jakość poziomów logicznych. Pzdr.
IMO D1 po prawej na dole powinna być podłączona wyżej - przed R7, bo inaczej "zakłócasz" dzielnik R7 R11. Co do drugiej diody (po lewej u góry) to zależy od możliwości prądowych wyjścia karty SD. Bez wertowania specyfikacji ja na Twoim miejscu zastosował bym klucz tranzystorowy. Po co ryzykować spalenie karty za kilkadziesiąt złoty. Pozdrawiam Jakub...
Witam. Próbuję sterować przekaźnikiem 12V, ale niezależnie, czy jest stan wysoki, czy niski, przekaźnik jest załączony (oczywiście od pierwszego podania stanu wysokiego). Wcale nie reaguje na stan niski, tylko na wyłączenie zasilania. Schemat: http://obrazki.elektroda.pl/8795316500_1... Mikrokontroler jest sprawny, taka sama sytuacja jest...
Stałem się posiadaczem takiego sprzętu. - silnik elektryczny BG65x25PI (manual w załączniku) - moduł wejścia wyjścia DAQ USB-3101 http://www.measurementcomputing.com/cbic... Czy moglibyście pomóc mi bezpiecznie połączyć wyjścia i wejścia cyfrowe Silnika oraz USB-3101?...
Siemka tu masz sposób rozwiązania z Diodą IR i fototranzystorem fototranzystor możesz zamienić fotodiodą to wyjścia ze wzmacniacza operacyjnego musisz podłączyć jeszcze klucz tranzystorowy z silniczkiem i będzie git:D Nie jestem w tym mistrzem więc jak się gdzieś pomyliłem proszę o poprawę ;) http://obrazki.elektroda.net/61_12346362...
Nie można udzielić żadnej konkretnej odpowiedzi.Jakie napięcie:stałe,zmienne,jaką to ma moc przełączać - wartość napięcia i prąd,czy to ma być przełączanie odizolowane galwanicznie?Nic nie wiadomo!
Jeśli prawdę piszą w kartach katalogowych, to procek powinien po podaniu napięcia mieć wszystkie porty w stanie wysokiej impedancji. Kiedy wyrzucisz mosfeta typu n, to procek będzie musiał ciągnąć prąd z potencjału źródła mosfeta typu p, czyli z 12V! Ja bym nie podawał 12V na procek! ;-) Chcesz uprościć sobie schemat? Zastosuj drivery, np. ULN2004 lub...
Układ działa mniej więcej tak: 1) Dla napięcia wejściowego mniej niż 1.8V na wyjściu będziesz mieć około 3.3V czyli logiczna jedynka. 2)Dla napięć wyższych niż 1.8V na wyjściu będzie około 0V czyli logiczne o.
Witam Takie rozwiązanie będzie stanowiło przerost formy nad treścią. Jeśli jednak będziesz się przy tym upierać, to podłącz diodę transoptora do portu. Nie zapomnij o rezystorze ograniczającym prąd diody, na oko starczy coś około 1k. Możesz też zostawić klucz tranzystorowy i zamiast cewki przekaźnika starować nim diodę. W tym przypadku, też będzie potrzebny...
Chciałbym, aby w przypadku, gdy na drugim styku pojawi się prąd (1 bieg = 2,5V), to połączyć ze sobą dwa styki z rekuperatora (10V i Gnd) Jeśli chcesz zwierać te dwa pin-y, to nie bardzo wyjdzie to: albo jakoś za pomocą 10V z 3 styku wysterować tranzystor który przekaże do ssr to minimalne napięcie 3v 400mA do złączenia styków rekuperacji Wystarczy...
Witam szukałem pół dnia :/ czy istnieje układ podobny do 4066 tylko z taką różnicą, że po uzyskaniu sygnału sterującego, zwiera wyjście do masy. Inaczej mówiąc żeby działał jak klucz tranzystorowy npn. Elektronika jak widać to nie jest moja mocna strona, próbowałem to zrobić na 4066 tak, że dla jednej pary wyjścia pod jedną nogę podłączyłem masę na...
Napiecie sterujace: 3,3V, napiecie do wysterowania 12V, ~150mA. Chcialbym, zeby to bylo w miare tanie i małę, a wiec w gre wchodza tranzystory(transoptory?). Nie moge kluczowac masy, wolalbym rozlaczac plus ukladu. Czy moge prosic o jakis schemat, probuje, probuje i nic mi nie wychodzi. Z gory dziekuje.
Witam. Poszukuje wszelkich informacji na temat kluczy tranzystorowych. Schemat, zasada dzialania itp. Za pomoc z gory wielkie dzieki. Pozdrawiam.
Jaki używasz tranzystor? Proponuje jakiś szybki impulsowy np. 2N2369. Ponadto należało by zwiększyć wartość rezystora Rb i włączyć kondensator przyspieszający. Nie zgodzę się z tym, wiadomo nie od dzisiaj, że skracaniu czasów służy zmniejszanie oporników sterujących. Aby jednak nie wprowadzać tranzystora w stan głębokiego nasycenia (duże czasy ts "storage...
Nie unikniesz zainstalowania układu przekaźnikowego - elektronicznego lub klasycznego elektromagnetycznego. Z danych katalogowych dzwonka wynika, że jest zasilany napięciem przemiennym 8 VAC i pobiera prąd 30 mA. Czyli to zasilanie dzwonkowe można zastosować do zwykłego przekaźnika elektromagnetycznego. Nie znalazłem obciążalności wyjścia cyfrowego...
Koledzy, wy tu wymyślacie cuda niewidy pobierające wielokrotnie więcej prądu niż zwykły klucz tranzystorowy i nie wiadomo po co. Jak napisał kol. gaskoin pewnie autor podłączył mosfeta drenem do 5V, źródłem do serwa, serwo do GND i wreszcie bramkę do mikrokontrolera. Rezultat może być wtedy dokładnie taki jaki widać. Niemniej ten MOSFET i tak nie otwiera...
Witam, wiem że temat banalny ale dla mnie :? Kombinuję jak zrobić "przekaźnik tranzystorowy" Napięcie sterowania 10~15V, przełączać będzie obwód o takim samym napięciu o obciążeniu max 200mA. Chodzi o odseparowanie obwodów w samochodzie; załączanie jednego odbiornika drugim, ale bez elementów mechanicznych Bede ogromnie wdzięczny za schemat - na razie...
Możesz również użyć transoptora(cena podobna) i uzyskasz wówczas możliwość sterowania i plusem i minusem bez zastanawiania się zmiany logiki programu. Są transoptory małej i większej mocy. Możesz również użyć transoptora do wysterowania tranzystora. Poza tym, możesz też nie używać bipolarnych tranzystorów tylko mosfety(cena tez podobna), które daleko...
Witam daj stabilizator dla zasilenia tego układu, i w tym miejscu masz dwie możliwości: Albo dać przekażnik na 5V i całość zasilić z jednego napięcia. Albo zasilić 555 z 5V a klucz tranzystorowy i przekaźnik z 12V Sterujesz baze tranzystora z wyjścia tego układu , emiter podpinasz do masy a kolektor przez przekaźnik do zasilania. Nie zapomnij tylko...
Patrzę, czy nie ma gotowca do arduino. Bierz dokumentację 555. Znajdź schemat przerzutnika monostabilnego. Zmiana będzie tylko taka, że wejściowy kondensator przyłączysz do masy. To zapewni start przerzutnika po włączeniu zasilania.Tu jest kalkulator czasu trwania impulsu w przerzutniku 555. Dla opornika 9kΩ i kondensatora 220µF czas wynosi...
Witam, Chciałbym sterować mikrokontrolerem attiny2313 przekaźnikiem NT-73 (cewka 5V, styki 16A 277V). Moje pytanie jest takie: czy muszę sterować przekaźnikiem poprzez klucz tranzystorowy, czy mogę podączyć go bezpośrednio pod procesor? Słyszałem, że w przekaźniku może indukować się napięcie(podczas zwierania/rozwierania). Czy nie uszkodzi mojego urządzenia?...
Jak nie na bipolarnych to może z użyciem małego P-MOS'a? https://obrazki.elektroda.pl/8823177600_...
Witam W aplikacjach układów typu TSOP zauważyłem rezystor między Vcc, a zasilaniem Ten wspomniany rezystor stosowany jest po stronie "odbiorczej" i jest opcjonalny. https://obrazki.elektroda.pl/5353755000_... W.g mnie (jeśli Twój schemat zadziała) możesz wyeliminować dodatkowy transoptor - odbiornik IR na wyjściu ma klucz tranzystorowy....
Czy ktoś wie jaki jest oryginalny klucz tranzystorowy monitorze Philips Briliance 107 (kineskopowy). Z góry dziękuję.
właśnie że nie chce już nic kombinować przy kostce. klucz chce mieć właśnie po to aby odłączyć układ od źródła.a w układzie chce właśnie zastosować dwa LED-y Jeden do sygnalizacji otwarcia drzwi a drugi do sygnalizacji zamkniętych drzwi. a może ktoś mi doradzić jaki tranzystor zastosować na wyj 3 z kostki do buczka?
Jeśli jest to urządzenie aktywowane przyciskiem, czemu zasilanie nie jest podawane przez przycisk? Też tak można zrobić. Naprawiałem kiedyś wagę łazienkową, gdzie w jedną ze stópek wstawiono przycisk. Przycisk ten podawał zasilanie na mikrokontroler, ten zaś od razu po uruchomieniu zwierał ten przycisk tranzystorem PNP. Dzięki temu waga wyświetlała...
To napięcie jest oczywiście za małe. powinno być około +2 do +3,5V. Bo sygnał z mikrofonu dochodzi własnie do diody D31 Nie zupełnie. Napięcie to jest przełączane przyciskiem PTT i powinno się pojawiać w czasie nadawania. Do tego służy klucz tranzystorowy na Q23 i prawdopodobnie on jest zepsuty. Sam sygnał z mikrofonu idzie przez potencjometr Mic gain...
Jak robiłem klucz tranzystorowy z MOSFET, to się dzięki wskazówkom z elektrody ominąłem kilka raf. Tylko jeden tranzystor lekko ucierpiał. Ja wiedziałem czego szukam, Autor może jeszcze do końca nie wie na czym mu zależy? Trzeba mu wskazać kierunek poszukiwań.
witam, jak w tytule, potrzebuje klucz tranzystorowy zasilany z lpt, moze dokladnie napisze jak wyglada sprawa, otoz jeden kanal z discolitez ma zalaczac 4 optotriaki, tak wiec napiecie z lpt ma zalaczac klucz ktory bedzie przesylal napiecie 5V ograniczone przez rezystor i to wlasnie ograniczone napiecie ma powodowac zalaczenie optotriakow,dodam ze optotriaki...
Schemat powinien być poprawny, jednak w filmie informacje podawane są bardzo chaotycznie bez istotnych wyjaśnień "co i dlaczego". Zwróć uwagę, że Twój silnik pobiera dość znaczny prąd jak na możliwości układu NE555. Warto by było dodać jakiś klucz tranzystorowy sterujący silnikiem, wtedy nie będziesz przeciążał wyjścia NE555 co niewątpliwie wpłynie...
wolałbym bez scalków
Witam! Jeśli jesteś pewien, że konieczne jest wyłączanie zasilania, to wykonaj np. taki układ: klucz tranzystorowy (NPN) + ATtiny13 z programem + klucz tranzystorowy, który steruje przekaźnikiem, styki przekaźnika rozłączają zasilanie radiotelefonu na kilka sekund. Pozdrawiam. Stefan
Witam szanownych panów. Cóż, pije dużo kawy, czytam dużo książek i wdycham metry sześcienne oparów kwasu, więc proszę się nie dziwić że po raz kolejny proszę was o pomoc ;) Tym razem chce podnieść poprzeczkę na zupełnie nowy dla mnie poziom, czyli w końcu połączyć oba zainteresowania, programowanie i elektronikę. Chcialbym zrobić coś takiego : http://www.portalnaukowy.edu.pl/lpt_ster...
... radio nie potrafi nadawać między 1 a 17 kanałem ( na 17 wskazówka drga i dochodzi mniej więcej do 0,1W). A więc radio odbiera w całym zakresie. Koniecznie trzeba sprawdzić zakres chwytania PLL mierząc napięcie stałe podawane na warikapy VCO. Strojenie zakresu jest poprzez te 2 cewki umieszczone na pionowo wlutowanym module. Przy nadawaniu pracuje...
zrobić sobie prosty klucz tranzystorowy, do sterowania diody led. Chodzi mi o to żeby uzyskać sygnał sinusoidalny Jak klucz tranzystorowy to sinusa nie uzyskasz.
Potrzebuję pomocy przy zrealizowaniu dwukierunkowego połączenia ArduinoMega (z mikrokontrolerem ATmega 1280) z modułem telemetrycznym Expander GSM 5.1 Datasheet do Expandera dostępny jest tutaj: http://zefiryn.tme.pl/dok/a28/expandergs... Nie do końca "kumam" opis wejść i wyjść Expandera z jego karty katalogowej. Z opisu wynika, że można podawać...
Przez przypadek dotknąłem radiatora od tranzystora no i doznałem "olśnienia"wzrok mi się poprawił bo zacząłem pisać bez okularów. Jest jakieś napięcie na radiatorze ile woltów? Przetwornica w części w której jest klucz tranzystorowy połączona jest bezpośrednio z siecią zasilającą. Nie pchamy tam palców bez potrzeby. Uprzednio sprawdzę potencjał na...
Witam. Na schemacie masz tylko konwersję przerzutnika D na dwójkę liczącą, z niepewnym układem eliminacji drgań zestyków. Do sterowania następnego stopnia możesz wykorzystać tylko wyjście Q. Zastosuj klucz tranzystorowy. W przypadku optotriaka, diodę sygnalizacyjną włączysz szeregowo z diodą nadawczą. Jedna uwaga: optotriak nie jest elementem wykonawczym...
Wstawiaj. Toż częstotliwość pracy tego radia to tylko 27MHz. Masz zapas co najmniej 100MHz :) A co ma wspólnego klucz tranzystorowy załączający/wyłączający napięcie na wzmacniacz m.cz. do częstotliwości granicznej tranzystora. ??? http://obrazki.elektroda.net/40_12644043... marek216 sprawdź upływność C217 i C207 oraz sprawdź czy nie masz zwarcia....
Potrzebujesz klucza tranzystorowego. Wyjściem Arduino sterujesz tranzystorem na potencjale, który potrzebujesz. Jeżeli ma to być +12 V, to tranzystor PNP, jeżeli do masy, to NPN. Poczytaj: [url=https://www.electronics-tutorials.w...
No przecież ci dałm "całościowy" schemat! Patrzysz na samą dolną część tego dużego schematu. Tam masz obwód kierunkowskazów. Dioda LED po prawej to samomrug, który daje impulsy i równocześnie jest kontrolką kierunkowskazów. Tam gdzie jest zaznaczony klucz tranzystorowy dajesz ukłd z drugiego rysunku, tylko tranzystory dajesz dużo mniejsze, bo te wytrzymują...
Zrobić monowibrator i nim zasilić buzzer. Jeśli zrobi kolega to na układzie LM555, to proponuję dodać jeszcze klucz tranzystorowy, który zwiększy wydajność prądową. Bez tego buzzer będzie nieładnie piszczał zmieniając częstotliwość.
Sprawdź napięcie sterowania REM jakie wychodzi z radia, może być za mało. Albo dla próby odłącz sterowanie od radia i zewrzyj w wzmacniaczu +12V z pinem REM. Miałem taki przypadek, że radio podawało 5V, a potrzebne było 7V-12V. Dorobiłem klucz tranzystorowy, ale to już nie każdy sobie poradzi.
Stuki mogą mieć kilka przyczyn: 1.składowa stała na wyłączonym kluczu - w chwili włączania nagle spada do zera a powstały skok napięcia przenosi się do obwodu sygnałowego. 2.szybki klucz załączony w czasie kiedy sygnał ma wartość chwilową daleką od zera 3.przenikanie sygnału sterującego do obwodu sygnałowego W poprawnie zaprojektowanym układzie klucz...
1. Na wejściu TX-3.3V jest stan niski 0V. BS138 działa jako klucz tranzystorowy. Jako, że na bramce jest napięcie tranzystor przewodzi i ściąga napięcie na wyjściu do 0. 2. Na wejściu TX-3.3V jest stan wysoki 3,3V. Tranzystor jest zatkany. Na wyjściu TX-5V jest napięcie 5V podane przez rezystor R3. 3. Na wejściu TX-5V jest stan niski 0V. Z tranzystora...
Potrzebujesz czujnik pola magnetycznego. Wykrywacz metali wytwarza impuls w cewce, pojawia się pole magnetyczne i trzeba je wykryć. Do tego celu nada się cewka. Sygnał trzeba ewentualnie wzmocnić i przesłać do układu formującego impuls. Impuls podać do przerzutnika. Sygnał z przerzutnika powinien wysterować klucz tranzystorowy a ten żarówkę. Jeżeli...
Dioda shottkiego na wyjśiu z paneli-spadek napięcia 0,3V.
Wstawiłeś inny klucz tranzystorowy podstawienie oryginału uruchomi prace zasilacza.
Problem jeszcze może byc w ilości diod, które sterujesz z jednego pinu IO. Napięcie pinu IO mocno zależy od prądu pinu, w efekcie uzyskasz efekt taki, że w zależności od ilości włączonych diod będzie się zmieniać ich jasność. Niewykluczone też że przekroczysz maksymalny dopuszczalny prąd pinu. Stąd lepiej do sterowania rzędów wykorzystaj klucz tranzystorowy....
Witam MosFet, IGBT, czy bipolarny? Sam klucz tranzystorowy to nie wszystko, potrzebny jest jeszcze odpowiedni układ sterujący w celu zapewnienia niskich strat mocy przy przełączaniu.
na początek - Wystawić sygnał z arduino - sygnał włączy klucz tranzystorowy, a ten włączy LED. Jaki LED? Dla kolegi ważne są: 1. Barwa światła diody 2. Prąd diody lub moc. Diody małej mocy pobierają prąd do 20mA, ale świecą już przy prądzie około 1mA. Spadek napięcia na diodzie jest w miarę stały i zależ od barwy światła a dokładniej od domieszek zastosowanych...
Zazwyczaj padały elki na YSUS (EBR39206201) W tej plasmie na panelu PDP42X40523 ZSUS EBR39206601 EAY32808901 YPSU-J014A (scalak Sanken SSC9100 + Q801,Q802 (2SK2698)) -st-by na: NCP1217 +(Q151) P6NK90ZFP Part.nr. w serwisie EAY32808901 Contol 6871VSNB03E Scalak SSC9100 wytwarza napięcia : Vs , Va Popraw zimne luty na polowych i R102 , 103 , 810 , 815...
Przelutuje tranzystor dla świętego spokoju. Najwyżej go szlag trafi. Lepiej jego niż mnie... A jeśli to nie pomoże to nim Fox Mulder rozwiąże kiedyś tą zagadkę to mam potencjalne rozwiązanie zapasowe, kupny gotowiec, ale nie jestem pewny czy nadaje się do mojego przypadku tzn czy mogę sterować t napięciem 12V i podłączyć mój przekaźnik do tego: https://allegro.pl/oferta/sterownik-mosf...
Klucz tranzystorowy i przekaźnik.
Pokaż schemat i program. Silnika pompy nie możesz podłączać bezpośrednio do pinów Arduino. Konieczny jest klucz tranzystorowy albo przekaźnik.
CD4541 - 2 szt + klucz tranzystorowy i przekaźnik, albo klucz MOSFET?
Witam serdecznie. Chciałbym zaprojektować klucz tranzystorowy, który pozwoli na przełączenie za pomocą mikrokontrolera (3,3V). Napięcie jakie chce wysterować to 90VDC. Chciałem wykorzystać IRL540NPBF, który ma Vds=100V ale problemem jest napięcie Ugs, który wynosić może maksymalnie 65V. W jaki sposób mogę sterować takim kluczem przy wykorzystaniu mikrokontrolera?...
wiem, że klucz tranzystorowy w analizie częstotliwościowej przedstawiany jest jako impedancja, a kondensator jest zwarciem.
To ciekawy model AS502 (być może "samoróbka"). Głowica dwuzakresowa w tym modelu powinna być na płycie głównej, a nie jako oddzielny element. Jeżeli to jest głowica GF110, to jest to głowica jednozakresowa i nie posiada sterowania CCIR/OIRT z 16 nogi procesora MAB8049. Dla CCIR - 0, a dla OIRT - 1. Jeżeli będzie poprawna głowica i podłączone to sterowanie...
kurka siwa... dzieki (at)quarz za identyfikacje... Proszę, a cała przyjemność po mojej stronie ... :D wiec maly update prosby :) czy posiada ktos jakies materialy odnosnie sterowania takim silnikiem? zarowno wyszukiwarka forumowa jak i wojek google za wiele nie wie :/ zasypuje wynikami wylacznie falownikow a to jednak nie do konca o takie rozwiazanie...
Na kolektorze mamy ujemny biegun, tranzystor zostaje przełączany jako klucz tranzystorowy i na kolektorze pojawia się ta masa z emitera.
Tak, jak Fredy powiedział, przez klucz tranzystorowy.
Zacząłbym od sprawdzenia działania układu "programatora", który znajduje się mechanizmie magnetofonu. Programator jest sterowany pomocniczym silnikiem i właściwe położenie koła programatora dla danej funkcji wybranej z klawiatury, ma istotne znaczenie dla pracy magnetofonu. Instrukcja serwisowa jest dostępna tu http://www.hifiengine.com/library/kenwoo...
Zasilacz 10..12V + klucz tranzystorowy.
Tyle, że jest to kontrolka od stanu elektrolitu Co??? Pokaż, bo nie uwierzę! Ciekawe czy ktoś ma kompletny schemat takiego regulatora z typami półprzewodników i wartościami rezystorów. Bardzo podobne schematy można bez trudu znaleźć, a zrobić klucz tranzystorowy do lampki, to nie problem.
Klucz tranzystorowy, triak sterowany optotriakiem?
Wystarczy zwykły mały switch. W tym Smoku jest elektronika która duży prąd załącza poprzez klucz tranzystorowy MOSFET.
Zwykły klucz tranzystorowy wystarczy.
Może trzeba samemu złożyć, zasilacz DC 12V + klucz tranzystorowy + np. arduino i odpowiedni program napisać.
Witam. Tego typu układy nazywamy kluczem tranzystorowym . Istotą działania klucza jest wprowadzenie tranzystora w nasycenie . Występuje ono wtedy gdy spełniony jest warunek Ic = β•Ib . Wyznacza on najmniejszy prąd bazy zapewniający nasycenie tranzystora, przy określonym prądzie kolektora. W nasyceniu napięcie pomiędzy kolektorem i emiterem...
No ale w czym problem? Zwykły klucz tranzystorowy lub innym wyjściem jest przekaźnik.
Szukaj pod hasłami: klucz tranzystorowy i optoizolacja.
Gdy poziom wody spadnie, co może potrwać kilka minut, przełącznik zostanie "otwarty"... Myślałem, że jest przeciwnie - krańcowy otwiera się i przerywa obwód, kiedy poziom wody osiągnie maksimum, a zamyka, kiedy woda zaczyna opadać. No dobra, skoro jednak masz, jak masz i potrzebujesz odliczania od zbocza opadającego, czyli końca sygnału sterującego....
Można też zbudować w miarę prosty układ: Wyjście z wagi puścić na transoptor dla zapewnienia izolacji galwanicznej, za transptorem klucz tranzystorowy i dowolny przekaźnik. Styki przekaźnika to już sobie w dowolny sposób podłączysz do PLC.
Więc timer do dzieła a podświetlenie steruj poprzez klucz tranzystorowy.
tranzystorowy klucz mosfet klucz tranzystorowy klucz tranzystorowy cewka
klucz dorobienie vectra błędy komputera sterowanie dwoma obwodami
audiolab 8000cde claas dominator
Karta graficzna do ASRock N68C-GS FX - wybór i kompatybilność Błąd F2 w Webasto Thermo 90ST: Przyczyny i Diagnostyka