Czy na 100% masz układy PCF8574 bez literki A na końcu? Ja bym jeszcze sprawdził czy układ odpowiada impulsem ACK po podaniu adresu.
Schemat "wygląda" na prawidłowy, co do tak małej wartości rezystora pull-up to dość dziwne, przy stanie wysokim wogóle nie powinien płynąć żaden prąd przez niego. A co do samej filozofii, to lepiej zrobić transmisje asynchroniczną po rs485, przynajmniej będziesz mieć jakiś standard a nie jakieś przedłużki I2C (procesory mają też wbudowane moduły U(s)ART)
W telegraficznym skrócie - w "nadajniku" wysyłasz znaki komendą PRINT, np "A" dla pierwszego LEDa i "B" dla drugiego. W odbiorniku odbierasz dane z UARTu (inkey) i jeśli jest "A" to zapalasz jedną diodę, jak doszło "B" drugą.
powinno być tak: 52-TXD 50-RXD 18-RESET 41-GND 19-10k do +12v 9-GND 11- 2k2 do +5v 22- 2k2 do +5v 10- jest zasilanie +5v pozdro
ja niedawno odpaliłem rtc na twi i działa świetnie na stronie radzio.dxp.pl są podane procedury do twi sprawdzałem je i działają nie wiem czy wiesz ale PCF w przeciwieństwie do eeprom adres+1 to odczyt więc jeśli masz adres A2 to do niego zapisujesz a z pod A3 czytasz
A próbowałeś może taktować je z zewnętrznego generatora? Pamiętam jak u mnie w firmie była afera, gdy właśnie trafiła nam się partia ATMEGI, z fabrycznymi fusami na zewnętrzny generator...
Jeżeli dobrze sprawdziłem (screen z pierwszego postu), to jeżeli tak ustawiłeś to powinien być wewnętrzny generator 8MHz i powinno działać. Ale ponieważ straciłeś komunikację z mikrokontrolerem to oznacza, że prawdopodobnie jednak ustawiłeś inne fusy. W związku z tym możesz zrobić jedną z tych czynności: http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011...
W zakładce AVR studio dotyczącej trybu programowania trzeba wybrać HVPP. Jeśli masz wybrane isp nadal programujesz szeregowo . Poza tym programator odczytuje jakąś stałą sygnaturę układu czy zmienia się co odczyt (jaka to sygnatura) .
1=txd, 47=rxd, 19=tcap1
#5 W pełni zgadzam się z opinią o możliwości niewłaściwej komunikacji procesor - pamięć. Zdarzało się, że wystarczyła wymiana układu scalonego pamięci, opisanego oryginalnym wsadem.
Dobrze by było sprawdzić jak zestaw pracuje z oryginalnym programatorem . Bo może się okazać że zestaw ma uszkodzenie . Ale żeby się tego dowiedzieć trzeba spróbować z oryginalnym programatorem oraz sprzętowym portem LPT . Z tego co widziałem na stronie Propox'a to ten programator wygląda na STK200 .
Sprawdź napięcie na pin 11 procka . Moto cracker na 05B32 , a pin 9 +5V (tylko na czas bootowania ).Po uzyskaniu komunikacji 9-tkę na masę i można czytać .Powodzenia - u mnie działało.
Podepnij sobie pod rx oscyloskop i zerknij czy tam coś sie pojawia jeśli nic to masz zabezpieczony procek i go nie odczytasz...
Czesc! Pytales pikacza? Kiedys mial problem bo wpisal sobie haslo do motki. Trzeba nawiazac komunikacje z prockiem pomijajac kontrole hasla i skasowac ja.
Błędy testowe wynikają z problemem komunikacji procesora z układem radiowym
Witam, Niedawno również robiłem devboard na tym procesorku (działa) - i porównując schemat samego procesora i jego nabliższego otoczenia, to w zasadzie identyczny - z tym , że ja dałem dodatkowo układ resetu na STM1818, no i kondensatorki odsprzęgające znajdują sie jakieś 3-5mm od scalaka.... Możesz dać podciągnięcie resetu rezystorem do + - nie zaszkodzi...
Szyna FSB odpowiada za komunikacje procesora z pamięcią. Im większa częstotliwość tym szybsza jest ta komunikacja, tak więc laptop z większym FSB powinien być lepszy od tego z niższym FSB(nie zawsze!).
Masz prawdopodobnie uszkodzony procesor lub coś przy nim np kwarc. TDA8841 generuje impulsy H dopiero po komunikacji procesora z nim po szynie I²C.
Linii nie zabraknie, chipset sam z siebie udostępnia te 20 linii, jednakże jest pewien haczyk - komunikacja procesor <-> chipset to 3.0 x4. Wszystko podłączone do linii z chipsetu (dyski, karta sieciowa, itp), komunikujące się z procesorem, będzie współdzielić to łacze. W przypadku adaptera do 3.0 x1 powinieneś uzyskać max transfery na poziomie...
Miałem też kiedyś problem w grundingu z komunikacją, odcięcie ścieżek od TX i RX niczego nie zmieniało. Poradziłem sobie z tym ale musiałem wylutować procka i po zapięciu interfejsu, kwarcu i zasilania poszło juz bez problemu. Osobiście używam programu Motorola Cracker_v6.2 lub 7.0 i muszę przyznać, że sprawdzałem na różnych komputerach i nie ma problemów...
Dopóki nie ruszasz fusów nie możesz przestawić nic, co by uniemożliwiało komunikację procesora z programatorem. Więc jeżeli udłało się go zaprogramować raz, to uda się też następnym razem, chyba że faktycznie procek uległ uszkodzeniu.
Skróć kabel JTAGa do 10cm i sprawdź wtedy.
Czyli jak rozumiem wystarczy podłączenie TxD kompa pod RxD trzech procków, procesory nic nie muszą wysyłać do komputera, ani komunikować się między sobą? Tak się da. Niemniej jeśli zajdzie konieczność komunikacji pomiędzy procesorami to kiszka. RS232 odpada.
Ale który bo jest 3 7.50? W zależności w jaki sposób wgrywasz, są trzy bo można wgrać przez Instant Flash, DOS lub Windows. Wgrałem ten najnowszy i dalej nie ma obrazu wpiąłem ten spiker i nie ma sygnału Zatem wygląda na brak komunikacji procesora z płytą, jeśli z poprzednim płyta działa, to warto ten procesor sprawdzić na innej płycie, może z nim...
a czy napiecia ci na wyjściu zasilacza się zgadzaja ? to mi wyglada raczej na strone fizyczną. gdyz philips jak ma coś popaprane z softem oraz przy sporej cześci kłopotów przy komunikacji procesora z pamiecią itp wyswietla numer błędu poprzedzony literka E na panelu.
Poprawienie lutów w tym modelu zwykle nie pomaga. Ja połączyłem dodatkowym kabelkiem R1702 i kolektor Q1702. Pomogło. Więcej na poniższej stronie (skorzystałem z Solution 2) http://www.fixya.com/support/t117358-int... Pozdrawiam
Jeżeli są napięcia i panel przedni też jest zasilany to trzeba zmierzyć oscyloskopem czy jest komunikacja czy procesory pracują , generatory. To się samo uszkodziło czy było cos robione wymienane w pralce? Może jeszcze są zimne luty, no niestety albo i stety te moduły nie są wykonane perfekcyjnie. Nagle tak zgasła....?
Napisz jeszcze jak ustawione były fuse bity wcześniej. W tej chwili masz ustawiony zewnętrzny rezonator. Jeśli go nie masz, to nie ma też komunikacji, ponieważ procesor nie ma taktowania.
Jeżeli nie mruga dioda H3 na płycie A001, to nie ma komunikacji z procesorem. I to może być przyczyna wyświetlania takich dziwnych napisów.
Polecam LIS302- nadaje sie do pomiaru poziomu -3 osie, komunikacja i2c. Procesor jakikolwiek np. atmega32 attiny2313 itd.
twój problem wynika z marketingu. 2000MHz oznacza efektywną prędkość szyny a 1000MHz fizyczne taktowanie. Wynika to stąd, że szyna HT procesora pracuje w trybie DDR. Inną zupełnie sprawą jest że procesory Atlon64 z resztą płyty komunikują się przez szynę HT a nie FSB. Szyna FSB jest wykorzystywana, o ile mnie pamięć nie myli, przy komunikacji procesora...
Nie bo to z pewnością żyroskop cyfrowy z którym jest dedykowana komunikacja z głównym procesorem. Napisałem ci kilka dni temu co powinieneś zrobić.
Czy uszkodzony selektor dźwięku może powodować takie działanie amplitunera? Chodzi mi to czy brak komunikacji procesora z selektorem dźwięku może powodować natychmiastowe wyłączenie amplitunera ?
No to najpierw musisz zmusić jakikolwiek program do komunikacji z procesorem za pośrednictwem twojego programatora. Może majstrowałeś z Fuse-bitami i tu jest problem.
FW to bezpośrednia komunikacja z procesorem graficznym bez pośrednika jakim jest pamięć systemowa. radeony "nie lubią" mieć tej funkcji włączonej.
Masz komunikację z procesorem, każdy inny programator raczej nic nowego nie wniesie do sprawy. Może okazać się, że procesor jest uszkodzony. Robiłeś pełny Chip Erase? Zasilanie masz pewne?
Przetnij ścieżkę od RESET'u pięknie się czyta i jest komunikacja cały czas
Ta motorolka zwykle jest zabezpieczona. Co za problem wylutować 56nóg i włożyć do programatora i przeczytać . Ja nie wiedzę problemu. Ale jeśli nie masz odpowiedniego programatora to się męcz. Nie wiem jak ją zrobić w układnie ale wiem jak zepsuć w układzie! SławeK
Do takich celów najwygodniej jest wyróżnić procesor, który inicjuje komunikację i "odpytuje " kolegę. Nie rozumiem, dlaczego upierasz się, żeby oba procesory na przemian "rządziły". Nic to nie daje poza kłopotami.
Witam wszystkich! 1. Czy przy komunikacji dwóch procesorów poprzez UART można dopuścić sytuację, że jeden procesor (atmega 8 ) będzie pracował na wewnętrznym oscylatorze z tą samą częstotliwością co atmega 16 na rezonatorze kwarcowym ? Tak, ale możliwy transfer będzie zależał od dokładności tego oscylatora - wewnętrzny jest mniej dokładny. Config Com1...
Za brak komunikacji z procesorem w większości przypadków odpowiada taśma która łączy płytki. Pamiętaj aby po wymianie odpowiednio wpiąć wtyczkę (nie przekręcić jej o 180°).
Ja korzystałem z tego i działało po jakichś lekkich modyfikacjach, tylko dla siebie musisz sobie przerobić pod f103 https://electronics.stackexchange.com/qu... I później piszesz sobie na starcie coś w tym stylu np. Dodano po 3 Tutaj widzę jest jakaś gotowa procedura dla...
Popróbuj podłączyć zewnętrzny oscylator ok. 1MHz do pinu Xtal1, najlepiej przez nieduży kondensator np. 100pF i może złapiesz komunikację z procesorem, wtedy zmienisz fuses na właściwe. Powodzenia N.
Nie tędy droga - przecież CPU sam ustawiłeś tak jak trzeba, czyli na 166 MHz. Problem jest zwykle z ustawieniami innych elementów współpracujących z CPU, szczególnie pamięć i grafika. Zła komunikacja procesora z resztą powoduje problemy - tu są potrzebne właściwe ustawienia. Jak mi się zechce i znajdę trochę czasu, to zajrzę do biosu Twojej płyty (może...
Proszę na podstawie tych moich danych o prościutki program w C żeby sprawdzić komunikację z procesora do laptopa. Wykorzystaj wiedzę stąd: http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011...
Witam najlepszym sposobem jest wylutowanie tej motki i odczytać w podstawce dołączonej do programatora, tylko pytanie czy nie jest zabezpieczona.
CY8C21534 "robi" za obsługę przycisków pojemnościowych. Objawy wskazują albo na rozkalibrowanie przycisków (być może w jakimś trybie serwisowym jest procedura kalibracji) albo błędy w komunikacji z procesorem "aplikacyjnym". Sprawdź tasiemkę łączącą obie płytki.
Jeśli uruchomiłeś SI bez przeróbki to uszkodziłeś komunikację z procesorem.
Chce zgrać programy ze sterowników TSx Premium a mam problem z komunikacją. Sytuacja wygląda tak: procesor TSX 57202 (master) połączony jest przez złacze TER poprzez TSX P ACC 1 z drugim procesorem TSX 57202 (slave) poprzez kartę PCMCIA TSX SCP 114. Chciałem na początek, za pomoacą kabla TSX PCX 1031, zgrać program z pierwszego sterownika TSX 57202...
Z tą zamrażalką to krążą mity i wielu jak mi przynosi radio to o tym mówi ale jakoś im się nie udaje. No abyś się podzielił co było przyczyną nie stabilnej komunikacji z procesorem. Co do wsadu to jeszcze musisz go przerobić na karte. Krzysztof
Witam, Na wyświetlaczu pojawił się błąd E23.6 - jest to prawdopodobnie błąd komunikacji procesora z układem tranzystorów - może ktoś spotkał się z tym błędem?
Myślę, że jeżeli ktoś zadał sobie trud szlifowania, to zapewne ukatrupił komunikację programatorów z procesorem. Inaczej byłoby trochę bez sensu. Nie we wszystkich STM można wyłączyć komunikację z debugerem.
Błędy w self testach wskazują na problemy w komunikacji pomiędzy procesorem a transceiverem (układem radiowym). Być może pod ekranem rozwija się korozja. Na początek proponuję "kąpiel" w wanience ultradźwiękowej. Wymiana anteny nic tu nie pomoże.
Na tym sharpowskim chassis X20 duży problem bywał z BGA IC8101 dekoderem HIDTV-PRO LX66. ( fatalne lutowanie, po czasie kulki "puszczały" i bywały podobne objawy: niby sa napięcia z PSU, na MB ale nie ma obrazu i fonii, led pokazuje error 3) Jest on także zasilany z +1,2V Twój procesor video DCRe SVP WX68 IC3301 jest zasilany z +1,2V Ponadto w SM tego...
Błąd F498 - oznacza brak komunikacji między procesorem podporządkowanym (IC6001-SUB CPU) a głównym procesorem podczas załączenia urządzenia. Prawdopodobnie uszkodzony jest układ IC3080. Powodem takiego zachowania może być również zawieszanie się procesora głównego.
Kreski na wyświetlaczu w Blaupunktach o tej konstrukcji to najczęściej: 1. blokada czasowa po źle wprowadzonym kodzie - można przyspieszyć - nacisnąć jednocześnie klawisze 1 i 4, trzymając je wciśnięte włączyć radio gałką - powinien pojawić się napis Cod. 2. brak napięcia ok 8.4V - uszkodzony jeden z dwóch BC337 (czasem BC338) w gałęzi zasilania - wymienić...
W skrócie i dokładnie to otrzymałem brakujące tranzystory: Q12 a jest nim AO3407, dostępny najszybciej jako "A7xx"; gdzie xx to data produkcji; ale w drugiej aku miałem jeszcze inny tranzystor znaczony jako "21ND" oraz Q13 a jest nim 2N7002, w obu aku miałem znaczone 72k zrzuciłem elektronikę aby nie doszło do zwarcia i oba tranzystory podmieniłem,...
Raczej nie bo komunikacja i tak powinna być ok tylko przy próbie odczytu skasowała by się zawartość
Tak, włączyć radio, trzy razy trzasnąć lewymi drzwiami, potem klapą bagażnika i prawymi drzwiami a jak nie pomoże to maską. Przy każdej tej czynności spluwać trzy razy przez lewe ramię. A jak to nie pomaga to zanieść do kogoś kto umie odczytać zabezpieczony procesor albo ma reset toola bo inaczej wyjdzie LOCK14 jak pokazywałem na jednym zdjęciu. SławeK
Witam. Na eepromie występuje też przerwana komunikacja ale, procesor wyłącza pin ósmy Rozumiem, że ten eeprom to nie "IC1302 Winbond 25Q40BVSIP" ale inna z serii 24c... Kiedy występuje przerwanie komunikacji na tym "eepromie"? Czy przed odcięciem zasilania na pin 8, czy jednocześnie? Jaka to jest pamięć i jaka zawartość (zamieść wasd). Pozdrawiam.
Tak, na włączonym urządzeniu - uznałem, że to tak, jakbym podłączał drugi monitor do karty graficznej. Błąd? Zawsze takie czynności najlepiej wykonywać na wyłączonym urządzeniu. Podczas podłączania może przeskoczyć ładunek elektrostatyczny, który ubije jakiś podzespół. niestety reset baterią nic nie dał. Dalej brak obrazu. Jeśli płyta ma speaker systemowy,...
Sterowanie serwo w obecnej postaci jakoś szczególnie dużo mocy obliczeniowej nie zużywa. Umieść obsługę czujnika i obliczenia w pętli while w main() i sprawdź. Moim zdaniem powinno być z tym mniej roboty niż z obsługą i wzajemną synchronizacją komunikacji dwóch procesorów.
Mozesz spróbować wymienic układy przy złaczu. Moze bedzie komunikacja. Ale predzej procesor albo power manager sie wysypał, lub ma korozje..
Rozejrzyj się za procesorami ADSP z analoga i z TI, te o których tu wspominasz raczej nie są na wymarciu (szczególnie serie C z texasa). Co to równoległej komunikacji - masz przecież DMA :)
Za dużo kombinujesz. To jak zrobisz zworę do działa czy nie? Kwarc procku pracuje? Nie pisz kombinowałem wymieniałem tylko zmierz i podaj odpowiedź dwóch zdaniach. Wersja S i C to dzień i noc dla mikroprocesora i mów że popełniasz podstawowe błędy.
No to zemściło Ci się partackie podejście i teraz masz zabawę. Jest jeszcze kilka pułapek w tym co robisz, jedna w trybie programowania, druga w komunikacji z procesorem, trzecia w zawartości pamięci... oj czarno to widzę przy takiej wiedzy jaką masz a założę się że przynajmniej jeden z kilku znalezionych wsadów był dobry ale....jw. SławeK
Czyżby była to płytka firmy And-tech? Jeśli tak to o ile jest fabryczna to można komunikować się z procesorem (tylko wgrywanie pamięci flash) za pomocą programu And-Load. W celu komunikacji z procesorem po interfejsie SPI (ISP) to poczytaj to: http://and-tech.pl/forum/viewtopic.php?t... i http://shop.onpa.cz/download/EvB-ISP.pdf oraz inne instrukcje...
Sprawa jest prosta - nie uzyskałeś komunikacji z procesorem i to co odczytałeś to są śmieci. Jeżeli to coś byś załadował do procesora to miałbyś error3 a nie error1. Po pliku od razu widać, że jest uszkodzony - teraz jeżeli naprawdę złapiesz poprawną komunikację to będziesz miał po odczycie FF - jeżeli dalej czyta śmietnik a jest ERROR 1 to znaczy,...
Witam. Poradził Pan sobie? Naprawiam takie stwrowniki jakby coś.
Mam jeszcze pytanie odnośnie karty graficznej, posiadam dość starą płytę główną Abit ip35 nie będzie problemów z obsłużeniem tego GeForca GTX 950 ? Płytka ma PCI-E x16, więc z pojedynczą kartą nie powinno być żadnego problemu. Po prostu komunikacja między procesorem a magistralami jest wolniejsza niż w nowszych płytkach / chipsetach.
No to wiem że przy dwóch / 4 modułach pamięci może być komunikacja po dwóch kanałach. Ale przy jednym module pamięci będzie komunikacja jednokanałowa. Teraz pytanie czy przy jednym module pamięci niezależnie od slotu będzie to kanał A, czy też umiejscowienie RAMu w slocie jest istotne który kontroler ją obsłuży, co więcej czy istotny jest rodzaj pamięci...
hehe, pęknięta płyta, rozwarstwienie tak, tak... miałe taki przypadek ostatnio, cudowania co nie miara, a wystarczyło tylko pocynować złącza w karcie sim. głupia sprawa, ale najwidoczniej stało się coś z połączeniami złego gdyż sypała się przez nią komunikacja, pomiędzy procesorem i kartą sim. efekt dziwne zawiechy, gubienie zasięgu itp. po pocynowaniu...
Tak jak napisał kolega wcześniej, plugin AVR nie obsługuje nowszych procków i trzeba wykonywać dosyć karkołomne akrobacje. Przede wszystkim trzeba sprawdzić czy w TOOLCHAIN_ROOT/avr/include/avr/io.h jest wpis dla m168pb: de.innot.avreclipse.core.prefs zamieniasz mcu na atmega168pb Project/Properties/AVR/Target Hardware/MCU Type " masz pusto, ale kompilator...
Mam problem z tym radiem. Udalo mi sie zdobyc schemat do niego (niestetety tylko plyty glownej - nie ma schematu panela). Wszystko wydaje sie byc OK, chyba jest jakis problem z komunikacja miedzy prockiem w panelu a prockiem w radiu. Niestety te procki sa tam pod oznaczeniami Pioneer-a wiec nie wiadomo co to tak na prawde jest. W radiu proc ma oznaczenie:...
Skoro działał to ja bym szukał problemu przy pinach odpowiedzialnych za komunikację procesora z LCD. Sprawdź wszystkie połączenia pomiędzy procesorem i LCD.
Jaki procek? Jaki język? Czy komunikacja ma być w dwie czy jedną stronę?
Dziękuję za informację. Nie umiem z tym sobie poradzić. Wygląda to na brak komunikacji z procesorem.
czy ktoś może ni pomóc w rozkodowaniu tego radyjka.nie mam komunikacji zprocesorem.
podlaczyc zasilanie i kontrast.... ale dla przetestowania czy dziala komunikacja potrzebny bedzie lpt lub procesor...
Zawsze używałem Modbus tester ze strony modbus.pl, ale niestety pod windows 64bity nie działa stabilnie i coś nie tak jest z funkcją 16 pod windą 64 bity choć na 32 kiedyś działała poprawnie. Używałem tego programu pod właśnie takim systemem i wszystko działało u mnie prawidłowo, choć może nie testowałem tego tak dogłębnie jak Ty... Pod Linuxem nie...
Jeśli masz AVRISP MkII to testowo zainstaluj Atmel Studio i sprawdź czy jest komunikacja z procesorem - czy odczytuje poprawnie napięcie w programowanym układzie i sygnaturę. Możesz też spróbować przez AVR Dude.
Czy jest próba komunikacji między panelem a procesorem - przelutowanie to za mało, może gdzieś poleciały zabezpieczenia.
Tak. Ponoć przyczyna to brak komunikacji między procesorami. Usterka trudna do namierzenia.
Albo problem ze slotem, komunikacją procesora lub płyta z pamięciami.
Mam karte SIM i chcialbym sobie w niej poszperac z poziomu procka '51. Np. zczytac PIN ablo cos tam jeszcze... Moze ktos ma jakies informacje lub doswiadczenie w tej sprawie. Jak wyglada komunikacja (protokol) z SIMeme? Prosze o pomoc Pozdrawiam
Witam.Mam problem z komunikacją procesora w tym liczniku.Jest to 28 nóżkowa motorola,z maski,(E28B) wychodzi HC(7)05 -słyszałem że trzeba zamieniać jakieś piny.Ale jakie i czy jest taka konieczność?Wylutowałem nawet procesor ale nic nie pomaga.Korzystam z x-proga.Pzdr
F-70 jak wynika z kodu błędu, jest to błąd komunikacji procesora z jakimś elementem peryferyjnym. Ten amplituner jest dość rozbudowany, elementem "zawodzącym" może być cokolwiek, co jest podłączone do magistrali procesora. Ja bym się skierował w stronę dekodera dolby (jeśli jest) lub tym podobnych układów. Wcale nie musi to być wina samego połączenia...
witam ponownie po weilkich probach udało się zkomunikować z tym procesorem ale jako 68HC05B16 ale tylko na krotko była komunikacja ale podczas odczytu rożnie przerywało od 12-56% i nic nie wyświetlało probowałem programem dosowym HC05 i nic, zamieniałem scalaki MAX232N,ST232CN,HIN232CP na każdym jest to samo, wiec wrociłem do poprzedniego stanu gdzie...
Czy masz speakera zamontowanego w płycie głównej? Jeśli wyjmiesz pamięci i uruchomisz płytę z samym procesorem speaker powinien piszczeć informują o braku pamięci. Jeśli nie będzie żadnego dźwięku, oznacza to brak komunikacji procesora z płytą główną. Kolejnym krokiem jest podmiana procesora lub płyty. W ten sposób znajdziemy uszkodzone urządzenie.
Z diodami i rezystorami nie powinno działałać chyba że odwrócisz diody i przez rezystor do masy, jak koniecznie chcesz tak zrobić to daj mniejsze rezystory do ledów np ok 1k ohm. Z tranzystorem będzie mniejsze obciążenie ale skoro masz wolne nóżki w uC to może do nich podepnij ledy z rezystorami i zrób programową "wizualizacje"
Witam. Posiadam uszkodzoną baterie z odkurzacza akumulatorowego Rowenta. Odczytałem wsad z PIC16F1829, chciałbym porównać go z zawartością wsadu z nowej baterii. Czy jeśli podłącze programator bezpośrednio pod złącze nowej baterii I2C - (SDA SCL Reset Zasilanie jest z BQ76925 pin 20 - 3,3V) nie wpłynie to na komunikacje Procesor - układ BQ76925. Znalazłem...
M68HC11A8 Komunikacja aktywna tylko na programie dosowym M11, PROCESOR ZABEZPIECZONY WIĘC JEST AUTOMATYCZNIE KASOWANY PRZY BOOTOWANU, więc trzeba wgrać nowy eeprom Botowanie tylko przy podłączonym jednym plusie 4 pin gniazda zasilania od brzegu. Do programowania nie trzeba odpinać nóg procesora. Identyczne radio to Grundig OPEL SC 804 B .
Niekoniecznie, jest już wersja PCBuga na szybsze komputery i jest też WinBug11.Wymagania procesora znajdziesz w jego PDFie i nie są duże. Nie zapomnij o zworce w RSie której chyba PCBug wymaga. Sprawdź też czy napewno masz dobrze opisane piny procka w tej obudowie. SławeK
Zainstaluj UserPort. Jeśli nadal się nie skomunikuje to sprawdź podłączenia do procesora.
Witam ponownie. Teraz rozumiem zasadę działania. Podłączyłem mój moduł do UART7 teraz w poprawny sposób: HC-05 Tx <-----> STM32F7Disco Rx (PF_6) HC-05 Rx <-----> STM32F7Disco Tx (PF_7) Jednak komunikacja nadal nie działa ani z telefonem ani z terminalem komputera ... Oczywiście skonfigurowałem UART7 w STM32Cube. Dodam, że USART1 w pętli...
mam głośniczek nie pika w ogóle Sugeruje brak komunikacji płyty z procesorem, jeśli nie piszczy z wyjętymi pamięciami. Jeśli wszystkie zabiegi nie pomogły może uszkodził się wsad BIOS-u, albo co gorsze padła płyta główna, co byłoby sporym zbiegiem okoliczności. Masz dla pewności inny procesor na podmianę, tak aby wykluczyć jego usterkę?
I nie będzie działać , tu trzeba inaczej łączyć ( piny i dawać zwory oraz mieć zgrany bootloader i flash )a tak na początek wyprowadzić rs i kąbinować , poniżej ( popatrz posty) jest opis reanimacji FX6900 i tak samo spróbuj ........... A kolega pewnikiem czytał opis reanimacji fx 7600 i 6600 a to jest co innego ....
Mam radyjko na stole VW BETA 5 i mam problem z komunikacja . Procek motoroli: VW BETA 5(99) OH95B QQAL0014 Używam programu PC-BUG jak zwykle i dupa , kwarc z 8,6 zmieniam na 4 na 8 tez sprawdzalem i cisza , nogi od proca podnosilem od reszty ukladu ito samo !!! . Pozdrawiam MaWo
Chipset zostaje ten sam, reszta powinna działać bez zmian. Chipset jako mikrokład wiadomo, chodzi mi o to, czy nowy procesor nie wymusza stosowania innego/nowszego sterownika chipsetu, czy komunikacja pomiędzy procesorem a chipsetem nie powinna zostać zmieniona/uaktualniona? Nie wiem, bo może jest tak, że poprzedni tj. i3 i obecny i5 współpracują z...
Firehose nie wgrywal sie do telefonu. Firehose to loader, ktory sluzy do komunikacji z procesorem i pozwala wgrac soft w trybie serwisowym.
procesor komunikacja komunikacja między procesor komunikacja pomiędzy procesor
renault megane bezpiecznik wycieraczka kolba ekspres odkręcić pralka blokada polar
Jak zmienić załączenie pompy obiegowej w piecu Termet? Pralko-suszarka Beko HTV8733XS0 - podwójny sygnał dźwiękowy, pranie nie startuje