Czy na 100% masz układy PCF8574 bez literki A na końcu? Ja bym jeszcze sprawdził czy układ odpowiada impulsem ACK po podaniu adresu.
W telegraficznym skrócie - w "nadajniku" wysyłasz znaki komendą PRINT, np "A" dla pierwszego LEDa i "B" dla drugiego. W odbiorniku odbierasz dane z UARTu (inkey) i jeśli jest "A" to zapalasz jedną diodę, jak doszło "B" drugą.
Ja korzystałem z tego i działało po jakichś lekkich modyfikacjach, tylko dla siebie musisz sobie przerobić pod f103 https://electronics.stackexchange.com/qu... I później piszesz sobie na starcie coś w tym stylu np. Dodano po 3 Tutaj widzę jest jakaś gotowa procedura dla...
Witam najlepszym sposobem jest wylutowanie tej motki i odczytać w podstawce dołączonej do programatora, tylko pytanie czy nie jest zabezpieczona.
Zainstaluj UserPort. Jeśli nadal się nie skomunikuje to sprawdź podłączenia do procesora.
powinno być tak: 52-TXD 50-RXD 18-RESET 41-GND 19-10k do +12v 9-GND 11- 2k2 do +5v 22- 2k2 do +5v 10- jest zasilanie +5v pozdro
ja niedawno odpaliłem rtc na twi i działa świetnie na stronie radzio.dxp.pl są podane procedury do twi sprawdzałem je i działają nie wiem czy wiesz ale PCF w przeciwieństwie do eeprom adres+1 to odczyt więc jeśli masz adres A2 to do niego zapisujesz a z pod A3 czytasz
Do takich celów najwygodniej jest wyróżnić procesor, który inicjuje komunikację i "odpytuje " kolegę. Nie rozumiem, dlaczego upierasz się, żeby oba procesory na przemian "rządziły". Nic to nie daje poza kłopotami.
Schemat "wygląda" na prawidłowy, co do tak małej wartości rezystora pull-up to dość dziwne, przy stanie wysokim wogóle nie powinien płynąć żaden prąd przez niego. A co do samej filozofii, to lepiej zrobić transmisje asynchroniczną po rs485, przynajmniej będziesz mieć jakiś standard a nie jakieś przedłużki I2C (procesory mają też wbudowane moduły U(s)ART)
A próbowałeś może taktować je z zewnętrznego generatora? Pamiętam jak u mnie w firmie była afera, gdy właśnie trafiła nam się partia ATMEGI, z fabrycznymi fusami na zewnętrzny generator...
Jeżeli dobrze sprawdziłem (screen z pierwszego postu), to jeżeli tak ustawiłeś to powinien być wewnętrzny generator 8MHz i powinno działać. Ale ponieważ straciłeś komunikację z mikrokontrolerem to oznacza, że prawdopodobnie jednak ustawiłeś inne fusy. W związku z tym możesz zrobić jedną z tych czynności: http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011...
Czyli jak rozumiem wystarczy podłączenie TxD kompa pod RxD trzech procków, procesory nic nie muszą wysyłać do komputera, ani komunikować się między sobą? Tak się da. Niemniej jeśli zajdzie konieczność komunikacji pomiędzy procesorami to kiszka. RS232 odpada.
Czy zmiana programatora coś by zmieniała?? Co masz na myśli ? Komunikat wyraźnie podaje rozwiązanie - aktualizację oprogramowania w procesorze od usbasp.
W zakładce AVR studio dotyczącej trybu programowania trzeba wybrać HVPP. Jeśli masz wybrane isp nadal programujesz szeregowo . Poza tym programator odczytuje jakąś stałą sygnaturę układu czy zmienia się co odczyt (jaka to sygnatura) .
1=txd, 47=rxd, 19=tcap1
Sprawdź napięcie na pin 11 procka . Moto cracker na 05B32 , a pin 9 +5V (tylko na czas bootowania ).Po uzyskaniu komunikacji 9-tkę na masę i można czytać .Powodzenia - u mnie działało.
Podepnij sobie pod rx oscyloskop i zerknij czy tam coś sie pojawia jeśli nic to masz zabezpieczony procek i go nie odczytasz...
Szyna FSB odpowiada za komunikacje procesora z pamięcią. Im większa częstotliwość tym szybsza jest ta komunikacja, tak więc laptop z większym FSB powinien być lepszy od tego z niższym FSB(nie zawsze!).
Czesc! Pytales pikacza? Kiedys mial problem bo wpisal sobie haslo do motki. Trzeba nawiazac komunikacje z prockiem pomijajac kontrole hasla i skasowac ja.
Skróć kabel JTAGa do 10cm i sprawdź wtedy.
Witam, Niedawno również robiłem devboard na tym procesorku (działa) - i porównując schemat samego procesora i jego nabliższego otoczenia, to w zasadzie identyczny - z tym , że ja dałem dodatkowo układ resetu na STM1818, no i kondensatorki odsprzęgające znajdują sie jakieś 3-5mm od scalaka.... Możesz dać podciągnięcie resetu rezystorem do + - nie zaszkodzi...
Napisz jeszcze jak ustawione były fuse bity wcześniej. W tej chwili masz ustawiony zewnętrzny rezonator. Jeśli go nie masz, to nie ma też komunikacji, ponieważ procesor nie ma taktowania.
Błędy testowe wynikają z problemem komunikacji procesora z układem radiowym
Masz prawdopodobnie uszkodzony procesor lub coś przy nim np kwarc. TDA8841 generuje impulsy H dopiero po komunikacji procesora z nim po szynie I²C.
#5 W pełni zgadzam się z opinią o możliwości niewłaściwej komunikacji procesor - pamięć. Zdarzało się, że wystarczyła wymiana układu scalonego pamięci, opisanego oryginalnym wsadem.
Rozejrzyj się za procesorami ADSP z analoga i z TI, te o których tu wspominasz raczej nie są na wymarciu (szczególnie serie C z texasa). Co to równoległej komunikacji - masz przecież DMA :)
Oczywiście, że można. Jedena z ATMeg musi pracować jako slave I2C. Ściągnij sobie z Helionu przykłady do mojej książki, masz tam konfigurację w której połączone są dwa procesory przez I2C.
Nie jest to do końca nie możliwe. 1. Standardowe podłączenie procesora, czyli GND + VCC podłączone przez standardową filtrowaną sekcję zasilania (kondensatory + przetwornica, lub stabilizator) 2. Na tych liniach możesz modulować jakiś sygnał na pewnej częstotliwości i go demodulować po drugiej stronie. Nie będzie to demon prędkości, ale będziesz w stanie...
Miałem też kiedyś problem w grundingu z komunikacją, odcięcie ścieżek od TX i RX niczego nie zmieniało. Poradziłem sobie z tym ale musiałem wylutować procka i po zapięciu interfejsu, kwarcu i zasilania poszło juz bez problemu. Osobiście używam programu Motorola Cracker_v6.2 lub 7.0 i muszę przyznać, że sprawdzałem na różnych komputerach i nie ma problemów...
Nie bo to z pewnością żyroskop cyfrowy z którym jest dedykowana komunikacja z głównym procesorem. Napisałem ci kilka dni temu co powinieneś zrobić.
Jeżeli są napięcia i panel przedni też jest zasilany to trzeba zmierzyć oscyloskopem czy jest komunikacja czy procesory pracują , generatory. To się samo uszkodziło czy było cos robione wymienane w pralce? Może jeszcze są zimne luty, no niestety albo i stety te moduły nie są wykonane perfekcyjnie. Nagle tak zgasła....?
Jeżeli nie mruga dioda H3 na płycie A001, to nie ma komunikacji z procesorem. I to może być przyczyna wyświetlania takich dziwnych napisów.
W skrócie i dokładnie to otrzymałem brakujące tranzystory: Q12 a jest nim AO3407, dostępny najszybciej jako "A7xx"; gdzie xx to data produkcji; ale w drugiej aku miałem jeszcze inny tranzystor znaczony jako "21ND" oraz Q13 a jest nim 2N7002, w obu aku miałem znaczone 72k zrzuciłem elektronikę aby nie doszło do zwarcia i oba tranzystory podmieniłem,...
Chce zgrać programy ze sterowników TSx Premium a mam problem z komunikacją. Sytuacja wygląda tak: procesor TSX 57202 (master) połączony jest przez złacze TER poprzez TSX P ACC 1 z drugim procesorem TSX 57202 (slave) poprzez kartę PCMCIA TSX SCP 114. Chciałem na początek, za pomoacą kabla TSX PCX 1031, zgrać program z pierwszego sterownika TSX 57202...
Polecam LIS302- nadaje sie do pomiaru poziomu -3 osie, komunikacja i2c. Procesor jakikolwiek np. atmega32 attiny2313 itd.
Witam. Kolego, w czym mamy pomagać?, nic nie zostało zrobione, napięcie 5V w normie?, reset działa?, elementy X to rezonatory, X 102- synteza UKF, być może procesor sygnalizuje brak komunikacji. Pozdrawiam.
Dopóki nie ruszasz fusów nie możesz przestawić nic, co by uniemożliwiało komunikację procesora z programatorem. Więc jeżeli udłało się go zaprogramować raz, to uda się też następnym razem, chyba że faktycznie procek uległ uszkodzeniu.
Cześć, Znajomy wymienił mi baterię w sterowniku Geco Model: G-422-P08-1D7, ponieważ wyskakiwał błąd o uszkodzonej baterii oraz braku komunikacji z procesorem. Ten pierwszy komunikat znikł po wymianie baterii, aczkolwiek został ten drugi komunikat "Brak komunikacji z procesorem TG422". Jak sobie można z tym poradzić? Bardzo liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam
Myślę, że jeżeli ktoś zadał sobie trud szlifowania, to zapewne ukatrupił komunikację programatorów z procesorem. Inaczej byłoby trochę bez sensu. Nie we wszystkich STM można wyłączyć komunikację z debugerem.
Za dużo kombinujesz. To jak zrobisz zworę do działa czy nie? Kwarc procku pracuje? Nie pisz kombinowałem wymieniałem tylko zmierz i podaj odpowiedź dwóch zdaniach. Wersja S i C to dzień i noc dla mikroprocesora i mów że popełniasz podstawowe błędy.
Linii nie zabraknie, chipset sam z siebie udostępnia te 20 linii, jednakże jest pewien haczyk - komunikacja procesor <-> chipset to 3.0 x4. Wszystko podłączone do linii z chipsetu (dyski, karta sieciowa, itp), komunikujące się z procesorem, będzie współdzielić to łacze. W przypadku adaptera do 3.0 x1 powinieneś uzyskać max transfery na poziomie...
Jeżeli fuse bity zostały zaprogramowane (a takie są wymagane do programatora), to masz zaprogramowany zewnętrzny kwarc. Podłącz kwarc do programowanego procesora i komunikacja z nim powinna działać.
Witam. Jeśli masz SDA i SCL to twoją głowicą steruje procesor, a komunikacja z nią odbywa się w standardzie I2C ( I kwadrat C). Jest to komunikacja cyfrowa i nie zaobserwujesz żadnych zmian sygnału na pinach tej głowicy. Jedyne co się zmienia ale tylko w sposób cyfrowy to linie SDA i SCL. SDA jest linią danych natomiast SCL jest to linia zegara a ramka...
Jesli już sie wypowiedziałem to czuję się winny sprawdzić jak wyżej wspomniany program czuje się z Tiny2313 :D Otóż - flawlessy - bez problemu. Co ciekawe sprawdziłem czy Tiny jest ustawione w tryb CKDIV8 i jest. Także 1MHz bez problemu nawet jak ktoś zaznaczy AutoSCK przełącza się automatycznie tylko z pewnym widocznym poślizgiem w odświeżaniu UI....
Kolego, na forum jest schemat tego radia, bez problemu w sieci mozna znaleść PDF producenta tego procesora w którym dowiesz się dosłownie wszystkiego o tym procesorze. A chociaż poziomy przebiegów na liniach sprawdziłeś oscyloskopem ? Więc nie zaniżaj poziomu tego forum pytaniami typu podlutowałem i nie działa... SławeK
Może być USBASP z allegro lub jak jest LPT - STK200 Wsad do wgrania dowolnym programem np.: AVRDUDESS, SinaProg, AVRDUDEPROG, Burn-O-Mat, BASCOM-AVR, i wiele innych lub bezpośrednio z linii poleceń z avrdude.exe: Sprawdzenie komunikacji programator USBASP-ATtiny24: cmd avrdude -p attiny24a -c usbasp -P usb -t jak m.in wyświetli: avrdude Device signature...
No to najpierw musisz zmusić jakikolwiek program do komunikacji z procesorem za pośrednictwem twojego programatora. Może majstrowałeś z Fuse-bitami i tu jest problem.
FW to bezpośrednia komunikacja z procesorem graficznym bez pośrednika jakim jest pamięć systemowa. radeony "nie lubią" mieć tej funkcji włączonej.
Masz komunikację z procesorem, każdy inny programator raczej nic nowego nie wniesie do sprawy. Może okazać się, że procesor jest uszkodzony. Robiłeś pełny Chip Erase? Zasilanie masz pewne?
Watpie, żeby Ci coś z tego wyszło. Indukcja to nie płyta elektryczna. Na panelu jest procesor, odłączysz i już błędy komunikacji się posypią.
Proszę na podstawie tych moich danych o prościutki program w C żeby sprawdzić komunikację z procesora do laptopa. Wykorzystaj wiedzę stąd: http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011...
a czy napiecia ci na wyjściu zasilacza się zgadzaja ? to mi wyglada raczej na strone fizyczną. gdyz philips jak ma coś popaprane z softem oraz przy sporej cześci kłopotów przy komunikacji procesora z pamiecią itp wyswietla numer błędu poprzedzony literka E na panelu.
Jeśli uruchomiłeś SI bez przeróbki to uszkodziłeś komunikację z procesorem.
Dodam że jak dam na ten sterownik Kontroler EHCI USB 2.0 procesora komunikacji We/Wy ATI to pisze to urządzenie nie może znaleźć odpowiednich wolnych zasobów których można użyć kod 12 Tak samo pisze w tym sterowniku Kontroler OHCI USB 1.1 procesora komunikacji We/Wy ATI Idetyfikatory: Kontroler EHCI USB 2.0 procesora komunikacji We/Wy ATI : PCI\VEN_1002&DEV_4373&SUBSYS_05911014&RE...
Popróbuj podłączyć zewnętrzny oscylator ok. 1MHz do pinu Xtal1, najlepiej przez nieduży kondensator np. 100pF i może złapiesz komunikację z procesorem, wtedy zmienisz fuses na właściwe. Powodzenia N.
Była to wersja dyskietkowa typowego routera nie pamiętam już nazwy to lata temu ale soft był pod sdi serwerem był pc procesor 486 4 mb ram. komunikacja jeszcze telnet. Teraz wiem ale to było lata temu i blokada na kontrolę tylko z sieci lan była aktywna. Wtedy Internet był na wagę złota i nie patrzyło się na bezpieczeństwo jak teraz. Ponad to mało było...
Linie te są sprzętowo przypisane do PC0-1 - poczytaj dokumentację procesora.
to, że jest to ARM nie zmienia faktu, że możesz to zrobić jak na procesorach niższej klasy, tzn przez UART. Komunikacja w PC na RS232.
Ale który bo jest 3 7.50? W zależności w jaki sposób wgrywasz, są trzy bo można wgrać przez Instant Flash, DOS lub Windows. Wgrałem ten najnowszy i dalej nie ma obrazu wpiąłem ten spiker i nie ma sygnału Zatem wygląda na brak komunikacji procesora z płytą, jeśli z poprzednim płyta działa, to warto ten procesor sprawdzić na innej płycie, może z nim...
Mozesz spróbować wymienic układy przy złaczu. Moze bedzie komunikacja. Ale predzej procesor albo power manager sie wysypał, lub ma korozje..
Z tą zamrażalką to krążą mity i wielu jak mi przynosi radio to o tym mówi ale jakoś im się nie udaje. No abyś się podzielił co było przyczyną nie stabilnej komunikacji z procesorem. Co do wsadu to jeszcze musisz go przerobić na karte. Krzysztof
Witam wszystkich! 1. Czy przy komunikacji dwóch procesorów poprzez UART można dopuścić sytuację, że jeden procesor (atmega 8 ) będzie pracował na wewnętrznym oscylatorze z tą samą częstotliwością co atmega 16 na rezonatorze kwarcowym ? Tak, ale możliwy transfer będzie zależał od dokładności tego oscylatora - wewnętrzny jest mniej dokładny. Config Com1...
CY8C21534 "robi" za obsługę przycisków pojemnościowych. Objawy wskazują albo na rozkalibrowanie przycisków (być może w jakimś trybie serwisowym jest procedura kalibracji) albo błędy w komunikacji z procesorem "aplikacyjnym". Sprawdź tasiemkę łączącą obie płytki.
twój problem wynika z marketingu. 2000MHz oznacza efektywną prędkość szyny a 1000MHz fizyczne taktowanie. Wynika to stąd, że szyna HT procesora pracuje w trybie DDR. Inną zupełnie sprawą jest że procesory Atlon64 z resztą płyty komunikują się przez szynę HT a nie FSB. Szyna FSB jest wykorzystywana, o ile mnie pamięć nie myli, przy komunikacji procesora...
podlaczyc zasilanie i kontrast.... ale dla przetestowania czy dziala komunikacja potrzebny bedzie lpt lub procesor...
Witam. Na eepromie występuje też przerwana komunikacja ale, procesor wyłącza pin ósmy Rozumiem, że ten eeprom to nie "IC1302 Winbond 25Q40BVSIP" ale inna z serii 24c... Kiedy występuje przerwanie komunikacji na tym "eepromie"? Czy przed odcięciem zasilania na pin 8, czy jednocześnie? Jaka to jest pamięć i jaka zawartość (zamieść wasd). Pozdrawiam.
Błąd F498 - oznacza brak komunikacji między procesorem podporządkowanym (IC6001-SUB CPU) a głównym procesorem podczas załączenia urządzenia. Prawdopodobnie uszkodzony jest układ IC3080. Powodem takiego zachowania może być również zawieszanie się procesora głównego.
Czy uszkodzony selektor dźwięku może powodować takie działanie amplitunera? Chodzi mi to czy brak komunikacji procesora z selektorem dźwięku może powodować natychmiastowe wyłączenie amplitunera ?
Poprawienie lutów w tym modelu zwykle nie pomaga. Ja połączyłem dodatkowym kabelkiem R1702 i kolektor Q1702. Pomogło. Więcej na poniższej stronie (skorzystałem z Solution 2) http://www.fixya.com/support/t117358-int... Pozdrawiam
Błędy w self testach wskazują na problemy w komunikacji pomiędzy procesorem a transceiverem (układem radiowym). Być może pod ekranem rozwija się korozja. Na początek proponuję "kąpiel" w wanience ultradźwiękowej. Wymiana anteny nic tu nie pomoże.
Potwierdzam działanie na Sofar Solar 8.8KTL-X G3. W tej wersji LSW-3 jest po USB. W załączniku dołączam dokumentację Modbus do serii G3 może komuś się przyda. Sprostowanie: Jeżeli ktoś chce używać skryptu (at)michalux z falownikami wersji G3, należy dostosować plik konfiguracyjny z dokumentacją z załącznika. Test wykonany: - LSW3_15_270A_1.32 Inwerter...
Raczej nie bo komunikacja i tak powinna być ok tylko przy próbie odczytu skasowała by się zawartość
Sprawa jest prosta - nie uzyskałeś komunikacji z procesorem i to co odczytałeś to są śmieci. Jeżeli to coś byś załadował do procesora to miałbyś error3 a nie error1. Po pliku od razu widać, że jest uszkodzony - teraz jeżeli naprawdę złapiesz poprawną komunikację to będziesz miał po odczycie FF - jeżeli dalej czyta śmietnik a jest ERROR 1 to znaczy,...
Czyżby była to płytka firmy And-tech? Jeśli tak to o ile jest fabryczna to można komunikować się z procesorem (tylko wgrywanie pamięci flash) za pomocą programu And-Load. W celu komunikacji z procesorem po interfejsie SPI (ISP) to poczytaj to: http://and-tech.pl/forum/viewtopic.php?t... i http://shop.onpa.cz/download/EvB-ISP.pdf oraz inne instrukcje...
Tak, włączyć radio, trzy razy trzasnąć lewymi drzwiami, potem klapą bagażnika i prawymi drzwiami a jak nie pomoże to maską. Przy każdej tej czynności spluwać trzy razy przez lewe ramię. A jak to nie pomaga to zanieść do kogoś kto umie odczytać zabezpieczony procesor albo ma reset toola bo inaczej wyjdzie LOCK14 jak pokazywałem na jednym zdjęciu. SławeK
wszystkie zaznaczone od: 2kΩ do 16 kΩ. Zatem Masz spore szanse, że procesor żyje, a jedną niewiadomą pozostanie (do wymiany elementów SMD) stan portu procesora (komunikacja z blokadą) :D
Czy jest próba komunikacji między panelem a procesorem - przelutowanie to za mało, może gdzieś poleciały zabezpieczenia.
No. Chyba mieliście rację. Wygrzebałem gdzieś instrukcję do łączenia 2 procesorów i jest trudniej niż myślałem. Chyba na początek złożę bajera z jednego Z80. Nie, nie jest specjalnie trudne, ale musisz przemyśleć konstrukcję systemu, do czego ma służyć każdy procesor, potrzebną wydajność komunikacji między nimi itp. Jak chcesz zrobić architekturę symetryczną,...
Kreski na wyświetlaczu w Blaupunktach o tej konstrukcji to najczęściej: 1. blokada czasowa po źle wprowadzonym kodzie - można przyspieszyć - nacisnąć jednocześnie klawisze 1 i 4, trzymając je wciśnięte włączyć radio gałką - powinien pojawić się napis Cod. 2. brak napięcia ok 8.4V - uszkodzony jeden z dwóch BC337 (czasem BC338) w gałęzi zasilania - wymienić...
pomyłka proszę o usunięcie wpisu
Tak, na włączonym urządzeniu - uznałem, że to tak, jakbym podłączał drugi monitor do karty graficznej. Błąd? Zawsze takie czynności najlepiej wykonywać na wyłączonym urządzeniu. Podczas podłączania może przeskoczyć ładunek elektrostatyczny, który ubije jakiś podzespół. niestety reset baterią nic nie dał. Dalej brak obrazu. Jeśli płyta ma speaker systemowy,...
Witam, Na wyświetlaczu pojawił się błąd E23.6 - jest to prawdopodobnie błąd komunikacji procesora z układem tranzystorów - może ktoś spotkał się z tym błędem?
Sterowanie serwo w obecnej postaci jakoś szczególnie dużo mocy obliczeniowej nie zużywa. Umieść obsługę czujnika i obliczenia w pętli while w main() i sprawdź. Moim zdaniem powinno być z tym mniej roboty niż z obsługą i wzajemną synchronizacją komunikacji dwóch procesorów.
Jaki procek? Jaki język? Czy komunikacja ma być w dwie czy jedną stronę?
Nie do końca rozumiem co się stało. Załadowałeś jakiś "krzywy" program, która powodował ciągły restart procesora. Obsługa USB jest wbudowana w procesor, w płytkach Leonardo/Micro, więc komunikacja z bootloaderem była problematyczna.
Najprawdopodobniej uszkodzony procesor na bocznej płytce - typowa usterka tego AGW.
Przetnij ścieżkę od RESET'u pięknie się czyta i jest komunikacja cały czas
Nie tędy droga - przecież CPU sam ustawiłeś tak jak trzeba, czyli na 166 MHz. Problem jest zwykle z ustawieniami innych elementów współpracujących z CPU, szczególnie pamięć i grafika. Zła komunikacja procesora z resztą powoduje problemy - tu są potrzebne właściwe ustawienia. Jak mi się zechce i znajdę trochę czasu, to zajrzę do biosu Twojej płyty (może...
Warto także wziąć pod uwagę to, że zastosowanie samego procesora bez płytki na której jest jeszcze procesor do komunikacji (wgrywania) także oszczędzi trochę energii, może to niewiele ale zawsze coś... Jeżeli autor zaczyna przygodę z ARDUINO to warto, aby wiedział, że jest i taka możliwość... Ciężko jednak widzę przychodzi Ci rakiem wycofywanie się...
wszytko na ten temat masz tu http://elm-chan.org/works/vlp/report_e.h... dyskusja na temat projektorów http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic11... bardziej właściwy dział http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum79...
Tak spotkał się i kończyło się to wymianą procesora głównego.Usterka powstawała przez wyciąganie taśm elastycznych panela przedniego gdy nie były rozładowane C zasilacza. W tym modelu nie pamiętam czy zdarzyło się ale szczególnie SA-AK22/44 padały i jak czytałem dawniej forumowiczom także zdarzyło się ubić . Ty upewnić się musisz czy sama mechanika...
Musisz wypiąć kwarc i podać na XTAL1 zegar. Możesz wziąć np. ATTINY2313 i ustawić w nim fuse uaktywniający wyjście zegara i masz prosty generator. Wtedy możesz programować procesor.
No to zemściło Ci się partackie podejście i teraz masz zabawę. Jest jeszcze kilka pułapek w tym co robisz, jedna w trybie programowania, druga w komunikacji z procesorem, trzecia w zawartości pamięci... oj czarno to widzę przy takiej wiedzy jaką masz a założę się że przynajmniej jeden z kilku znalezionych wsadów był dobry ale....jw. SławeK
No to wiem że przy dwóch / 4 modułach pamięci może być komunikacja po dwóch kanałach. Ale przy jednym module pamięci będzie komunikacja jednokanałowa. Teraz pytanie czy przy jednym module pamięci niezależnie od slotu będzie to kanał A, czy też umiejscowienie RAMu w slocie jest istotne który kontroler ją obsłuży, co więcej czy istotny jest rodzaj pamięci...
Obawiam się, że nie będzie to takie proste, tam masz komunikację i trudno to będzie ominąć lub zasymulować. Procesor łączy się szyną danych.. Jak dla mnie to nie da się... Nie wiem czy masz SM do tej wieży jeżeli nie to mogę podesłać.
Mam problem z tym radiem. Udalo mi sie zdobyc schemat do niego (niestetety tylko plyty glownej - nie ma schematu panela). Wszystko wydaje sie byc OK, chyba jest jakis problem z komunikacja miedzy prockiem w panelu a prockiem w radiu. Niestety te procki sa tam pod oznaczeniami Pioneer-a wiec nie wiadomo co to tak na prawde jest. W radiu proc ma oznaczenie:...
Jeszcze raz - podstawa to właściwy stan +5v (np. przez opornik 1k) na pinie 9 (PD4) procesora. Zwykły HC05B dla komunikacji ma tam masę. W starych programach dosowskich czytało się to jako 05B "coś tam" - (nie pamiętam teraz , czy nawet nie B16) a nie 705B32 więc tu też tak może być. Wszystko zależy od tego, jak Chińczyk napisał bootloader. To, że niektóre...
Ta motorolka zwykle jest zabezpieczona. Co za problem wylutować 56nóg i włożyć do programatora i przeczytać . Ja nie wiedzę problemu. Ale jeśli nie masz odpowiedniego programatora to się męcz. Nie wiem jak ją zrobić w układnie ale wiem jak zepsuć w układzie! SławeK
Mam jeszcze pytanie odnośnie karty graficznej, posiadam dość starą płytę główną Abit ip35 nie będzie problemów z obsłużeniem tego GeForca GTX 950 ? Płytka ma PCI-E x16, więc z pojedynczą kartą nie powinno być żadnego problemu. Po prostu komunikacja między procesorem a magistralami jest wolniejsza niż w nowszych płytkach / chipsetach.
Witam.Mam problem z komunikacją procesora w tym liczniku.Jest to 28 nóżkowa motorola,z maski,(E28B) wychodzi HC(7)05 -słyszałem że trzeba zamieniać jakieś piny.Ale jakie i czy jest taka konieczność?Wylutowałem nawet procesor ale nic nie pomaga.Korzystam z x-proga.Pzdr
komunikacja procesor komunikacja między procesor komunikacja pomiędzy procesor
jumper przekaźnik świec dozownik płynu zmywarki kostka radia toyota corolla
zafira schemat włącznik wyłącznik świateł
Electrolux PerfectCare – dwie poziome kreski „‐ ‐” na wyświetlaczu, brak startu suszenia, blokada panelu, Child Lock, tryb demo Jak działa lodówko-zamrażarka? Budowa, cykl chłodniczy, R600a, No-Frost, inverter, IoT