Dysk pada. Najpierw kopia posektorowa na sprawny nośnik, później naprawa i odzyskiwanie danych ze sprawnej kopii.
Opcje: sytem i DMDE wersja na sprawnym dysku systemowym, uszkodzony podpięty jako drugi i zgrywanie tylko istotnych danych. linux live CD i zgrywanie istotnych danych kopia posektorowa i odzysk
Ciekawe tylko, czy chkdsk nie wykasował części danych. Kopia posektorowa najpierw.
Po to robimy kopię, by ułatwić sobie pracę i zminimalizować ryzyko w stosunku do pracy bezpośrednio na dysku. Jeśli chcesz sprawdzić, na ile kopia pomogła Ci w odzyskaniu danych, możesz spróbować odzyskiwać i z dysku. Jak się coś stanie, dane masz już odzyskane z kopii.
Gdzie jest ta kopia teraz? Na uszkodzonym dysku nie ma co danych przywracać. Wykonaj kopię, ten uszkodzony odłóż a przywróć na kopii. Poprzednio było prawidłowo Dynamiczny nieprawidłowy, bo kopia była bezpośrednio na dysk wykonana, do przywrócenia widoczności koniecznie może być kilka zabiegów,a co do tego jak to zrobić, to konieczne jeszcze załączenie...
nowy dysk - postaraj się wybrać coś bez SMR. I tak - jakiekolwiek kolejne działania na kopii.
Dysk jest fizycznie uszkodzony. Do wymiany. Nie skanuj go bo stracisz dane. Jeżeli ważne dane to kopia posektorowa a potem odzysk danych. Pozdrawiam.
Wyniki są dużo lepsze niżby sugerował HD-Tune. Wykonaj kopię posektorową i spróbuj odszyfrować zawartość na kopii korzystając z klucza odzyskiwania.
Próbować z tą kopią posektorową? Tak, jakiekolwiek zabawy na tym dysku są niebezpieczne i grożą utratą danych. Do kopii polecam DMDE, program opisany w podanym linku.
Przy wykonywaniu kopii uszkodzony dysku musi, albo co najmniej powinien być podłączony bezpośrednio do SATA, nie przez USB, bo to powoduje jego znikanie i ogólnie problemy z kopiowaniem. Druga sprawa jest taka, że coraz częściej trafia się na adaptery czytające inaczej dysk niż przy bezpośrednim podłączeniu, wtedy i z kopią będzie problem. Nie łam zasad...
Uszkodzony dysk- bad sektory. Zalecana kopia danych i wymiana dysku. Naprawy- możliwe, ale i tak kopia danych przed!
Jeśli dysk jest uszkodzony to powinno się wykonać jego kopię posektorową i dopiero na kopii (umieszczonej na sprawnym dysku) pracować z narzędziami do odzyskiwania danych. Inaczej można zajechać uszkodzony dysk zanim uda się odzyskać dane.
W SMART nie widać nic niepokojącego. Ważne pliki skopiuj - jeśli się da - w razie jakiegokolwiek problemu z kopiowaniem (błąd odczytu, błąd CRC) kopia posektorowa. Po zabezpieczeniu danych testy.
Dysk jest uszkodzony. Najpierw kopia posektorowa. Potem odzysk danych. Po odzyskaniu danych zerowanie dysku i ponowny odczyt SMART. Unikaj włączania tego dysku. Każde włączenie zmniejsza szansę odzysku danych. Pozdrawiam
pomyślałem o podłączeniu dysku do innego kompa To błąd :cry: Jeśli zależy Ci kolego na odzyskaniu z tego dysku jakichkolwiek plików - to pierwszy krok !!! zrobienie kopii posektorowej tego dysku :!: (bootując komputer z jakiejś dystrybucji Live).
1. to na pewno nie elektronika 2. kopia posektorowa na sprawny dysk (najlepiej ddrescue) 3. odzysk z kopii
Dysk uszkodzony. Kopia posektorowa na sprawny dysk i odzysk z kopii.
Jeżeli mowa o błędzie CRC to on nie zniknie już. Ale jego wartość nie powinna się zwiększać jeżeli nie będzie więcej błędów w komunikacji między dyskiem a płytą główną. Dysk ma niezły przebieg, warto pamiętać o kopiach ważniejszych danych ale te warto robić i na nowym sprzęcie ;-)
Powiem tak: Nie mam dysku przed sobą i to mi bardzo utrudnia ocenę danych. Nie znam SMARTA uszkodzonego dysku i nie wiem ile sektorów było uszkodzonych. Nie wiem ile sektorów pominął program przy robieniu kopi posektorowej itd... Najlepiej jest przegrać teraz wszystkie dane na inny sprawny dysk, zobaczyć które pliki się otwierają, a które są uszkodzone...
HDD relokuje sektory - jest uszkodzony. Na gwarancję jak jest. Odzysk danych (jak ma być bezpiecznie) z kopii posektorowej. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic12... Dział: Komputery Dyski Twarde
Nie ma możliwości przewidzieć jak długo dysk będzie ok. Teraz SMART jest ok. Kilka lat temu miałem taką sytuację że bez ostrzeżenia dysk się uszkodził z dnia na dzień. Jeżeli bardzo ważne dane to zakup nowego dysku i druga kopia danych. Znalazłem SMART tego dysku co mi się uszkodził z dnia na dzień bez ostrzerzenia. Miał też około 12 tys godzin pracy....
1. Kopię rób DMDE bo on dobrze sobie radzi z uszkodzonymi sektorami (HDClone potrafi zawiesić uszkodzony dysk po czym na docelowy kopiuje same puste sektory). 2. Kopia robiona ze zdrowego dysku trwa tyle na ile pozwala szybkość kontrolera i wolniejszego (wolniejszy może być źródłowy albo docelowy) dysku. 3. Kopia robiona z uszkodzonego dysku może trwać...
Najpierw kopia posektorowa dysku (na inny dysk). Można użyć np. ddrescue, dmde lub hdclone. Potem odzyskiwanie z kopii.
Dysk jest uszkodzony. Co do kopiowania danych to najlepiej kopia posektorowa ale musisz posiadać dysk o takiej samej pojemności bądź większy. Z taką prędkością dane są kopiowane i nic nie poradzisz - ciesz się, że w ogóle da się kopiować.
Gdzie zostanie zapisana kopia danych z uszkodzonego dysku gdy wskażę mu 2 dysk na którym na jednej z partycji jest wystarczająco duzo miejsca? Czy nei zrobi takiego psikusa ze nadpisze mi dane ze sprawnego dysku danymi z uszkodzonego? Pytam bo nie wiem na jakiej zasadzi działają tego typu programy.
To jest łatwy sposób, jeśli chcesz odzyskać dane. Kopia posektorowa i próby naprawy danych na kopii oraz naprawa uszkodzonego dysku - tylko tak się da to zrobić jeśli chcesz mieć dane.
Kopia danych i na elektrozłom. Michał
Najpierw kopia posektorowa, a potem odzysk z kopii.
Dysk uszkodzony konieczna kopia posektorowa i odzyskiwanie danych z kopi http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic27... np #4 post użytkownika linuks.
Witam tak jak w temacie interesuje mnie odzyskiwanie danych czy tez kopia zapasowa w uszkodzonym dysku . Chciałbym sie spytać czy kopia zapasowa która była zrobiona jakies 5-6 dni przed awarią jest w jakis sposób do odzyskania ? Z góry uprzedzam nie miałem jeszcze takiego przypadku aby to robić dlatego pytam ponieważ patrząc na ceny ile kosztuje odzyskanie...
Witam, oznacza to że dysk stwierdził że jest uszkodzony (dzięki systemowi SMART) i konieczne jest wykonanie kopii danych na dysku, a następnie jego wymiana. Jeżeli laptop jest na gwarancji, oddaj go do serwisu, jeśli już nie jest, wymień dysk na nowy (możesz spróbować odzyskać dane ze starego dysku podłączając go do innego komputera). Pozdrawiam, Krzysztof.
W DMDE wejdź na tą partycję, w $Root są wszystkie twoje dane, można je stamtąd odzyskiwać. Dysk nie jest uszkodzony tylko skopiowana partycja. Po odzyskaniu danych wystarczy że ją sformatujesz i będzie wszystko działało prawidłowo. Testdisk ma chyba opcję naprawy MFT, ale może też namieszać, bo nie robiłem tego nigdy w tym programie, więc można narobić...
Dysk ma problem, niestabilne sektory. Poza tym zasilacz może być tego przyczyną. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic11... Co do dysku należałoby wykonać chociaż sam remap, lecz zalecałbym kopię danych po wykonaniu kopi danych wykonać zerowanie i remap dysku uszkodzonego.
Po podłączeniu dysku bezpośrednio do komputera ukazują się partycje lecz system nie wykrywa plików i prosi o format. Jeśli zależy ci na danych, to nie wykonuj żadnych zbędnych operacji na dysku. W pierwszej kolejności spróbuj wykonać kopię posektorową na inny dysk => http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic13... Następnie odzysk danych z kopii,...
Wykonaj kopię posektorową tego dysku na sprawny i pokaż screen z DMDE z widoku okna partycje, po wyborze kopii tego dysku z urządzeń fizycznych, bądź obrazów dysków - w zależności od tego jak kopia zostanie wykonana.
Dysk uszkodzony do wymiany, posiada bad sektory i realokowane sektory. Kopia posektorowa na sprawny dysk i z niej dopiero odzysk danych.
Nie męcz bez potrzeby tego dysku. Po USB może być spory kłopot. Dysk uszkodzony trwale, nie nadaje się do użytku. Odzysk danych jedynie poprzez wcześniejsze wykonanie kopii posektorowej na sprawny dysk. Po odzyskaniu danych dysk możesz oddać na gwarancję, masz do 2019 roku.
Pokaż SMART dysku i jeśli już używasz DMDE pokaż widok okna partycje. Pewnie trzeba będzie zrobić kopię posektorową i odzyskiwać pliki z kopii. Odzyskiwanie danych bezpośrednio z uszkodzonego dysku może skończyć się ich utratą.
Dysk posiada błędy odczytu, zapisu i przede wszystkim bad sektory(zapewne przez to wypadły partycje/partycja) a także uszkodzony kabel SATA. Wykonać kopię posektorową tego dysku a potem odzysk danych z kopii.
Kopia posektorowa na inny dysk. Odzysk z kopii
Dysk jest uszkodzony. Masz dostęp do plików spod Parted Magic? Jeżeli nie to zostaje kopia posektorowa dysku na inny dysk.
Rescued - ? Ipos - ? Opos - ? Resued - tak, ale powinno to oznaczać odzyskane sektort/dane. IOPS i OPSO - oznaczają czas dostępu do danych; sekwencyjny Odczyt/Zapis. Nie męcz uszkodzonego dysku - kopia zwrotna jest pewniejsza i taką procedurę od razu trzeba zastosować, jeżeli zależy bardzo na danych. Tym bardziej, że Errsize to już 243MB i to tego...
Zrób to na kopii dysku, załącz w pliku uszkodzone sektory +/-10 sektorów, czyli razem 22 sektory. Uszkodzenie jest w pliku $MFT.
Trzeba spróbować wykonać kopię posektorową danych znajdujących się na tym dysku na inny sprawny dysk. Ten jest uszkodzony i nadaje się tylko do wymiany.
To właśnie teraz to zrób - kopia posektorowa całego uszkodzonego dysku na sprawny dysk> potem odzyskiwanie danych i ich naprawa (pracujesz na kopii) > potem naprawa i ocena stanu dysku uszkodzonego (może być dead).
Czyli jak napisałem wyżej - zaczynasz od kopii posektorowej bo dysk prawdopodobnie jest uszkodzony. Dane odzyska się z kopii a dysk podda diagnozie.
Kopia posektorowa do pliku w programie DMDE. Odłączenie dysku i odzyskiwanie z obrazu. Pokaż obraz z programu DMDE z pełnego scanu.
Nie dobijaj skanami dysku, zacznij od wykonania kopi posektorowej na sprawny dysk. Odzyskuj z kopii, ten dysk jest już uszkodzony trwale i nie nadaje się do użytku.
Dysk do wymiany - jest ewidentnie uszkodzony, stąd problemy z kopiowaniem plików. Zrób kopię danych i szykuj się na zakup nowego dysku systemowego. Pozdrawiam
Masz zaszyfrowany dysk. Nie znam metody na odzyskanie danych z tak zaszyfrowanego dysku. Jeśli zrobiłeś kopię dysku 1:1 to z tej kopii spróbuj przywrócić system celem uruchomienia komputera z takiego dysku.
Nie musi być bez danych, ale musi mieć minimum tyle wolnego miejsca, ile ma pojemności uszkodzony dysk - i to wtedy kopia do pliku, bo nadpiszesz dane znajdujące się na dysku. Przy kopii wykonanej do pliku nie ma możliwości uruchomienia z niej systemu do czasu wgrania kopii bezpośrednio na nowy dysk systemowy. Kopi nie wykonuj pod Windowsem. Dysk musi...
witam dziekuje za odpowiedzi! planuje dzis sprobowac w nocy uzyc distro linuxa - i albo te dd albo ddrescue, Pytanie czy wielkosc bs ma znaczenie? default 512 - wystarczy? z tego co doczytalem to od niego zalezy spooooro czas wykonywania kopii?
Bezpieczniej było by wykonać kopię posektorową z uszkodzonego dysku na docelowy, ale to tak na marginesie. Pokaż jak zewnętrzny dysk widnieje w DMDE => https://dmde.com/download.html
Jeśli partycja data to ta, z której dane już są odzyskane, można skopiować tylko część sektorów do pliku( od sektora 0 do początku partycji z której dane odzyskałeś) Potem wczytać ten plik i wybrać szukanie NTFS. Jeśli znajdzie coś, to odzyskać dane. Dysk jest uszkodzony i nadaje się tylko na mało ważne dane(po uprzednim naprawieniu go). Zresztą przy...
Czyli samo podłączenie do dobrego dysku z systemem nie pomoże? Przeciwnie, jak najbardziej pomoże jeśli wykonasz kopię posektorową na ten sprawny dysk i później zajmiesz się odzyskiwaniem danych z obrazu dysku uszkodzonego: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic13...
Tak jak wyżej kopia posektorowa na drugi dysk o tej samej pojemności lub większej i odzysk danych z kopii posektorowej, Dysk trwale uszkodzony posiada realokowane sektory(parametr 05) nie do naprawy.
I w ten sposób straciłeś dane znajdujące się w pierwszych 400GB na dysku 1863,02 GB i wszystkie oryginalne nazwy plików jeśli tam były jakiekolwiek dane. Wykonana została bowiem kopia bezpośrednio na dysk zamiast do pliku, stąd niewidoczność dysku pod Windows w Eksploratorze i jest to normalne. Niemniej jednak kopia danych z tego dysku została wykonana....
HDD jest uszkodzony - relokuje sektory, na gwarancje lub do kosza. Odzysk danych najlepiej z kopii posektorowej. Masz napisane co robić. Nie katuj dysku (na razie to wszystko robisz żeby dane stracić) bo dane bezpowrotnie utracisz. chkdsk na uszkodzonym dysku zrobi więcej szkody niż pożytku. Nic na nim nie zapisuj . Najpierw kopia posektorowa a potem...
Dysk jest uszkodzony. Do wymiany. Nie włączaj go bez potrzeby. Zrób kopię posektorową i odzyskuj dane z kopii. Każde włączenie tego uszkodzonego dysku zmniejsza szansę odzyskania wszystkich danych. Pozdrawiam.
Dysk uszkodzony. Kopia posektorowa danych na sprawny, a ten do wymiany. Pokaż też SMART dysku systemowego, bo i on ma problem.
Najpierw piszesz, że widzisz ile jest zajętego i wolnego, potem, że nie widzisz. Ja już nie wiem co widzisz a co nie. Nie myl pojęć Eksplorator Windows to nie Windows. To, że eksplorator nie widzi danych to żaden problem. Liczy się to, by program wykonujący kopię odczytywał sektory. Celem kopiowania danych lepszym rozwiązaniem jest podłączenie bezpośrednio...
Dysk uszkodzony. Kopiuj dane lub rób kopię posektorową. Po skopiowaniu danych na inny nośnik trzeba zrobić zerowanie dysku. Jeżeli są to błędy logiczne to powinno pomóc. Zerowanie usunie WSZYSTKO z dysku. http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop... Pozdrawiam
Ok, polecam robić kopie zapasowa na dysku Google powiązanym z naszym kontem Gmail, wtedy nic nie przepada. Prosze pisac na priv
Copyr wykonuje kopie posektorowa jesli na dysku na ktory kopiujesz beda dane to Copyr je nadpisze. Dysk musi być pusty (bez ważnych danych)
Jednak w takim stanie dysku zalecam kopię danych i odzysk dopiero z kopii, dysk uszkodzony. W takim stanie dysku, będziesz miał sporo zawieszeń i utrudnień podczas kopiowania i odzyskasz znacznie mniej danych kopiując na upartego. W każdej chwili przy takim sposobie odzyskiwania jaki podałeś, który łamie zasady odzyskiwania danych, to dysk może nagle...
Dobra bo sie zakręcilem co ja mam teraz zrobisc ? najpierw procedura naprawcza dla systemowego 2 kopia podsektorowa drugiego dysku hitachi w plik ... ?? zrzut ekranu z dmde ? Tak, najpierw procedura naprawcza dla dysku systemowego. Procedura naprawcza nadpisuje dysk, więc zrób kopie danych. Po drugie kopia drugiego dysku na drugi minimum takiej samej...
Jeśli autorowi postu nie "kręci się" dysk to ciężko będzie z tą kopią posektorową.
Stosowanie chkdsk na uszkodzonym fizycznie dysku to proszenie o kłopoty i utratę danych. Zasadniczo w takim wypadku należy wykonać kopię posektorową - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic13... http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic13...
Niestety dysk to trup. Dobiłeś go jeszcze używając na nim CHKDSK. Próbuj wykonać kopię posektorową na sprawny dysk. Jeśli się powiedzie to odzyskuj dopiero z kopii. Każde bezcelowe włączenie tego dysku zmniejsza szanse na odzysk. Jeśli dane bardzo ważne możesz nawet zwrócić się do firm odzyskujących dane, bo skopiować je w domowych warunkach w takim...
Dysk masz uszkodzony i to poważnie. Zanim zaczniesz odzyskiwać dane to kopia posektorowa dysku. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic13... Odzyskiwanie danych i szukanie partycji z kopii dysku.I raczej w grę wchodzi odzyskiwanie danych a nie naprawa partycji. Masz 872 uszkodzone sektory na dysku i kolejne 632 czekających na sprawdzenie. Możesz...
Jeśli cokolwiek chcesz odzyskać to najpierw kopia posektorowa tego dysku a potem odzysk z kopii. Dysk jest trwale uszkodzony i po skopiowaniu i odzyskaniu danych nadaje się do utylizacji.
Pojedynczo możesz próbować za pomocą DMDE, testdisk lub Photorec, tyle że nie powinno się pracować na oryginalnym dysku a na jego kopii. Ryzyko utraty danych jak pracujesz na uszkodzonym dysku jest spore.
Kopia wykonuje się na dysk zewnętrzny na USB 320GB. I tu bardzo źle postępujesz z tak uszkodzonym dyskiem. :|
dysk nadaje się już tylko do wymiany na nowy. Zrób koniecznie i jak najszybciej kopie posektorową całego dysk (1:1), nie próbuj odzyskiwać danych z tego dysku bo będzie coraz gorzej. Tu masz jak zrobić kopie http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic13... Po zrobieniu kopii dane spróbujemy odzyskać z tego co udało ci się skopiować Po zrobieniu kopii...
Prawdopodobnie masz uszkodzony MFT. W SMART widać uszkodzony jeden sektor, zależy ci na danych czy chcesz naprawić dysk? Masz gdzie ewentualnie zrobić kopie danych z tego dysku. Darmowe programy do odzyskiwania danych: Testdisk, recuva, photorec Nie przeprowadzaj na razie żadnego skanowania dysku i nie męcz dysku
Kopia posektorowa. Najlepiej programem ddrescue. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic25... Potem odzysk danych http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic23... http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop... http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop... Pozdrawiam
Jeśli dysk jeszcze w jakiś sposób się komunikuje, podaje pojeemoność to nie zajeżdzaj go, bo odzyskanie danych będzie potem wielokrotnie wyższe. Samym softem typu DMDE bedzie trudno wykonać kopię posektorową.
Kopia posektorowa najlepiej ddrescue ze stopniowo zwiększamym parametrem r. Pierwszy przebieg r 0 . Nie katuj tego dysku. Każde włączenie zmniejsza szansę odzyskania danych. Dysk do wyrzucenia. Nic mu już nie pomoże.
Kopia posektorowa jest zabezpieczeniem na wypadek całkowitego padu uszkodzonego dysku. Sama z siebie nie jest elementem procesu odzyskiwania danych, jest wierną kopią tego co z uszkodzonego dysku dało się skopiować. Można się nią posługiwać podczas odbudowywania uszkodzonego systemu plików. Same badsectory oznaczone są w systemie plików czy ich fizyczna...
Dysk uszkodzony. Wymagana kopia posektorowa danych.
Dysk uszkodzony. Nic mu już nie pomoże. Kopiuj co się jeszcze da skopiować. Kopia posektorowa najpierw a potem odzysk danych. Nie używaj tego dysku. Każde podłączenie zmniejsza szansę odzyskania danych. Odzysk danych programem DMDE ,Testdisk lub photorec w ostateczności. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic23... http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop...
Tak, jeśli masz kopię posektorową czy to fizyczną, cy to do pliku, możesz ta kopię zrzucić do kolejnego obrazu lub fizycznie a dysk, a plik obrazu możesz obrabiać zarówno w DMDE jak i dowolnym innym programie obsługującym kopie binarne. Zrobienie kopii fizycznej uszkodzonego dysku nie uszkodzi dysku kopii, ale bez naprawy danych taki dysk może zachowywać...
Najprościej to wejść w DMDE na partycję Seagate expansion drive (poprzez dwukrotne kliknięcie na nią), po wejściu wybrać opcję wszystkie znalezione+rekonstrukcja, bo domyślam się, że po rozwinięciu $Root może być pusto, następnie po wybraniu wszystkie znalezione+rekonstrukcja z okna wybrać wirtualna rekonstrukcja systemu plików i ok. Po tym pliki pokażą...
Ten dysk to śmieć. Jeżeli problemy są na początku to spróbuj wstecznej kopii posektorowej. Witam, w końcu dysk powiedział - wystarczy... Jak wiedziałeś, że z dyskiem są problemy to czemu wcześniej nie zgrałeś danych?!
OK, rozumiem. Po prostu bardzo zależy mi na tych danych i najchętniej to oprócz kopii do pliku zrobiłbym jeszcze drugą do dysku.
Dysk do utylizacji. Nic mu już nie pomoże. Trudno powiedzieć co było przyczyną uszkodzenia. SMART nie sygnalizuje uderzeń ani wstrząsów. Nie włączaj dysku bez potrzeby. Każde włączenie zmniejsza szansę odzysku danych. Dysk na zapisanie kopi posektorowej musi być conajmniej taki jak uszkodzony. Kopia posektorowa obowiązkowo i odzysk danych z kopii. Jak...
Ponieważ ELEKTRODA monituje o zmknięcie tematu i o opisaniu, czy udało się rozwiązać problem, informuję co udało się osiągnąć. Udało mi się przy pomocy programów DIR i DMDE samodzielnie odzyskać tylko część danych z uszkodzonego dysku i kopii posektorowej. Jednak złożoność programu DMDE okazła sie dla mnie zbyt trudna przy tak znikomej praktyce, dlatego...
Wykonaj kopię bezpieczeństwa sektorów od : 6307584 do 176587870 na inny dysk do pliku. Następnie wykonaj z linii komend CHKDSK C: /X (gdzie C to litera twojego dysku uszkodzonego).
Po co? Szkoda czasu i danych, nawet jak sa niepotrzebne czy posiadasz ich kopie... mozna sie pokusic tylko o wyzerowanie tego sektora, ktory ma czas dostepu ok 150ms.
Dysk jest fizycznie uszkodzony i nie nadaje się do naprawy. Jeżeli zależy ci na danych, to kopia posektorowa we własnym zakresie (z mało prawdopodobnym sukcesem) lub wizyta w firmie DR.
Sumując: zrobić kopie na dysk talerzowy lub wyłączyć trim jeżeli będzie dysk ssd. Jeżeli pojawi się winerror 433 to przerwać, zapisać na którym sektorze, zrestartować kompa, ponownie uruchomić kopiowanie od sektora na którym skończono. Dobrze rozumie? Czy kopia odwrócona kopiuje od końca uszkodzonego dysku i zapisuje je na dysku docelowym tez od końca?
Jeżeli ważne dane to kopię posektorową zrób. Dysk i tak musisz kupić nowy bo ten to złom i nie ma sensu go katować bo każde włączenie tego dysku zmniejsza szansę odzysku danych. Aż dziwne że na tak uszkodzonym dysku trzymasz kopię danych. Albo dane nie są tak ważne albo nie wiesz że masz dysk uszkodzony nieodwracalnie. Pozdrawiam
Możliwe, że są problemy z powierzchnią. W domu pozostaje zmiana parametrów odczytu, jeśli DMDE ma tam coś przydatnego lub kopia wsteczna, czyli kopiowanie dysku od końca.
Sporo jest tych tematów, nie wiem zbytnio od którego zacząć. Kopia właśnie się robi programem DD. Mozna z tego dysku wyciągnąć chociaż część danych?
To co kolega wyżej opisał w mhdd: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop... W mhdd skan powierzchni 2 razy F4 później raport smart f8 Kopia posektorowa np do pliku : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic13... Odzysk danych na kopii posektorowej: testdisk /photorec http://traxter-online.net/testdisk-photo...
Sprawdzenie partycji to najgorsze co możesz zrobić w takiej sytuacji. Brak boot sektora i dlatego RAW. W DMDE po kliknięciu na partycję DANE z menu wybierz -->Przywracanie sektora rozruchowego z kopii boot i potwierdź. Następnie, jeśli będzie taka konieczność to Zastosuj, zapisz plik do wycofywania zmian i restart. UWAGA Ta operacja powinna być wykonana...
Najpierw do wykonania kopia posektorowa tego dysku na sprawny dysk, a następnie odzysk z kopii. Po odzyskaniu danych ten dysk do utylizacji, jest trwale uszkodzony. Kopia posektorowa na drugi dysk: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic13... Kopia posektorowa do pliku: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic13...
Dysk uszkodzony. Kopia posektorowa danych na inny dysk a ten do wymiany. Raczej kilka dni temu też nie był dobry, bo 2037 realokowanych sektorów i koniec puli zapasowych nie następuje aż tak znienacka.
Jakieś bzdury pokazuje w zarządzaniu dyskami, zupełnie co innego niż DMDE. W DMDE, jest kopia 250GB, ale wykonana do dysku zamiast do pliku, co spowodowało nadpisanie danych na partycji 1,8TB i jej uszkodzenie całkowite. Pozostaje ręczne odzyskiwanie plików z tej partycji (jeśli chodzi o partycję 1,8TB), i to poprzez wyszukiwanie NTFS, bo uszkodzone...
Dysk jest uszkodzony. Nie włączaj go na razie.Każde uruchomienie dysku zmniejsza szansę odzyskania danych. Zrób kopię posektorową i dopiero po wykonaniu kopi odzyskuj dane. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic23... http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop... http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop...
kopia uszkodzonego dysku odzyskiwanie danych uszkodzonego dysku klonowanie dysku uszkodzonego
oporność stator chłodziarka zamarza rezystor opornik wentylatora
philips senseo sterownik ładowarki akumulatora
Wzmacniacz WS432: Bezpieczna praca przy 35W Odblokowanie nawigacji MEDION GoPal PNA205 bez WinXP