Zaznacz ignorowanie błędów, możesz też spróbować od razu kopii wstecznej.
Kopia wsteczna.
Ignoruj wszystkie. Jak tych błędów zrobi się bardzo dużo, spróbuj kopii wstecznej. Jeśli i to nie pomoże, może trzeba będzie wykonywać kopię po kawałku, wyłączając i włączając kartę...a może tego obrazu już nie da się zrobić poprawnie i wyciągniemy tylko część.
Ponowić kopiowanie z opcją kopii wstecznej. To co było wcześniej kopiowane już masz.
Uszkodzenia są z przodu więc DMDE i kopia wsteczna - dla bezpieczeństwa.
Kopia do momentu błędów, wyłączenie komputera i włączenie (nie restart - to tak, jakby dysk się zawiesił) i jeszcze raz kopia tylko z opcją Kopia wsteczna - i tak już do końca, błędy Ignoruj.
Możesz spróbować ponowić próbę, jeśli błąd się powtarza to zignoruj, uszkodzonych sektorów możesz nie być w stanie skopiować. Możesz jak już sam wspomniałeś próbować kopii wstecznej, użycia np ddrescue zamiast DMDE do tworzenia kopii itp.
W oknie kopiowania sektorów zaznaczyć "kopia wsteczna". Nie pomylić dysku źródłowego z docelowym. Dane na dysku docelowym zostaną nadpisane danymi z dysku źródłowego. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic13...
Najpierw załącz SMART dysku. Kopię możesz wykonać przy pomocy np. DMDE czy ddrescue lub wielu innych programów. Jeśli dysk będzie w kiepskim stanie lepsze będą narzędzia umożliwiające np wykonanie kopii wstecznej, automatyczne ustawienie liczby ponowień odczytu w przypadku uszkodzonych sektorów, czy doczytywania uszkodzonych sektorów w kolejnych podejściach.
Kopia wsteczna na razie idzie. Trzymam kciuki😀 Jeżeli dojdzie do momentu, kiedy będzie znikać, rozłącz go, podłącz i kontynuuj (być może z przeskokiem). Na tym etapie żadne z w/w narzędzi sprzętowych raczej nie będzie potrzebne.
Kopia wsteczna. Wykonanie kopii fragmentami z ominięciem zdegradowanych obszarów. Spróbuj przeskanować dysk w MHDD od 20 do 21 GB.
(at)lesnypoziomek Co do niezgodności praw dostępu gdzie mogę to sprawdzić? (at)helmud7543 Z tego co wiem do kopii posektorowej potrzebuję dysk o takiej samej pojemności? Jaki program mógłbyś do tej czynności polecić? Brak uprawnień daje inne komunikaty - nie że nie można znaleźć folderu tylko właśnie że nie ma uprawnień do jego wyświetlenia. Tak potrzebujesz...
DMDE narzędzia -> kopiuj sektory. Jeśli dysk jest podzielony na partycje, w pierwszej kolejności zacznij od wykopiowania zawierającej najważniejsze dane. Zapisuj dziennik procesu, by uniknąć kopiowania tych samych obszarów drugi raz. Ustawianie przeskoków, czy kopii wstecznej na razie zostawmy. W międzyczasie poczytaj instrukcję do DMDE.
Możesz spróbować kopii wstecznej. Czy masz zaznaczone wsteczne doczytywanie po przeskoku? nie mam niestety, mogę to w każdej chwili zrobić?
Tak, w takim stanie (z takimi uszkodzeniami) w jakim są na dysku oryginalnym. Pod warunkiem prawidłowego jej wykonania (to zależy od Ciebie) oraz czy się powiedzie (to zależy od dysku, czy np: nie zawiesi się na uszkodzonych sektorach). Na szczęście kopię dysk>dysk można przerywac i ponawiać, grunt to obserwować i wiedzieć od jakiego momentu zacząć...
Scandisk nic nie naprawia. Jesli są bady, to najlepiej próbowac je odczytać róznymi metodami (kopią wsteczna, zmniejszona prędkość odczytu). Tam gdzie były bady, w kopii nic nie będzie. W dobrym układzie kopia posektorowa dysku "niewidzianego" (jako litera dysku) może zostać "zobaczona".
Spróbuj wykonać kopię posektorową. W przypadku przerywania procesu, kontynuuj od miejsca, gdzie się proces wysypał. Jeśli będą problemy, spróbuj kopii wstecznej. Odzysk zawartości dopiero z kopii.
Kopiowanie posektorowe w DMDE nie startuje - spróbuj kopii wstecznej Z pendrivem w takim stanie i tak nie dasz rady pracować.
sektor zerowy 0 uszkodzony. Ciekawe czy mechanicznie głowice nie zaparkowane są? Słychać jakieś cykanie z wnętrza dysku. ddrescue-1.26-x86_64-1 kopia wsteczna na inny dysk z Parted Magic 2023_11_22 . lub DDRescue-GUI pod linux ubuntu.
Wszystko zależy od kondycji dysku, jeśli jest zła spadki wydajności jak najbardziej występują. Sama kopia wsteczna jest nieco wolniejsza.
Próbuj kopii wstecznej
Nie masz dużo błędów. Spróbuj kopii wstecznej.
Spróbuj kopii wstecznej. Możesz też ustawić przeskoki. Jeśli przeskok ustawisz do 4096 sektorów, możesz zaznaczyć opcję doczytywania wstecznego po skoku. możesz też ominąć najbardziej zdegradowany fragment i zacząć kopię od np. 31 GBm a do problemowego obszaru wrócić na końcu. Próbować przez Seagate DiscWizard ? - nie.
Możliwe, że są problemy z powierzchnią. W domu pozostaje zmiana parametrów odczytu, jeśli DMDE ma tam coś przydatnego lub kopia wsteczna, czyli kopiowanie dysku od końca.
Zignoruj. Jeśli tych komunikatów będzie dużo, spróbuj optymalizować proces przy pomocy przeskoków lub kopii wstecznej. Nie powiem Ci, co masz konkretnie ustawić, bo tego nie widzę. Próbuj różnych ustawień i obserwuj rezultaty.
Myślałe, że poprzez skan pozbęde się błędów odczytywania danych. Niestety jestem laikiem, jeśli chodzi o wykonywanie kopii posektorowej wstecznej, dlatego też mógłbym poprosić o jakiś manual albo co warto wiedzieć przed dokonanej takiej procedury? Podłączenie do TV było zbiegiem okoliczności. Dysk jest uszkodzony fizycznie. Taki dysk zwykle degraduje...
Kopia wsteczna pod którą opcja?
Ten dysk to śmieć. Jeżeli problemy są na początku to spróbuj wstecznej kopii posektorowej. Witam, w końcu dysk powiedział - wystarczy... Jak wiedziałeś, że z dyskiem są problemy to czemu wcześniej nie zgrałeś danych?!
Spróbuj ddrescue i kopia wsteczna - może uszkodzenia są tylko w tamtym miejscu (ewentualnie DMDE też ma możliwość wykonania kopii wstecznej). Dodatkowo ustawienia pomijania pewnej ilości sektorów w przypadku trafienia na uszkodzenie też można ustawić.
No i sugerowana kopia wsteczna.
DMDE nadaje się do czytania dysków z BAD sektorami, ma pomijanie sektorów ma również możliwość sterowania zasilaniem , ma możliwość wielokrotnej próby odczytu sektora, przeskakiwania o odpowiednią podaną wielkość sektorów i odczyt wstecz po skoku. Ma również możliwość odczytu wstecznego sektorów (Kopia wsteczna). DMDE ma dwie funkcje i do kopii posektorowej...
kopia wsteczna to czytanie nie od sektora 0 do ostatniego tylko od ostatniego w kierunku 0.
To co mi się nasuwa to konieczność wykonania kopii wstecznej dysku lub kopi od lba 100 do konca. Nie znam darmowych narzedzi do kopii wstecznej ale np w HDClone jest mozliwosc ustawić od którego sektora ma czytać ale on jak sadze też sie zawiesi :(
Możesz spróbować przez te opcje: https://obrazki.elektroda.pl/3734505700_... https://obrazki.elektroda.pl/3753299900_... Dodano po 1 Jak się nie uda to pod linuxem dd lub DDRescue-GUI.(kopia wsteczna) https://www.youtube.com/watch?v=B54-uZa7...
Spróbuj dopisać polecenie -R (kopia wsteczna).
Z taka ilością BADów (05) nie dziwne, że nie można się na niego dostać. Możesz spróbować robić kopie posektorową wsteczną ale nie wróżę sukcesów.
Jak sypie się na początkowym obszarze, to kopia wsteczna. Jak nie pójdzie to tylko serwis.
Możesz spróbować kopii wstecznej. Jeśli zdecydujesz się na zmianę programu - klonowanie i tak zacznij od momentu, w którym przerwał DMDE, by nie powielać już wykonanego klonowania.
Jedną i drugą zaznacz (kopia wsteczna + ignorowanie błędów).
DMDE kopia normalna, potem jeszcze raz kopia wsteczna. Większość powinna dać się skopiować.
Może jakiś program z opcją kopii wstecznej (jak dobrze jest rozumiem kopia posektorowa ale zaczyna się od tyłu).
Kopia wsteczna, bez ponownych prób odczytu uszkodzonego sektora, najlepiej z przeskokiem. Obrazek na samym początku jest charakterystyczny dla uszkodzenia głowicy.
Spróbuj od tyłu (kopia wsteczna - powinna być dostępna w DMDE taka opcja).
Nie przerywaj wykonywania kopii i nie przerzucaj się co chwilę na inne narzędzie, bo jak dysk całkiem zdechnie, będziesz miał wykopiowane pierwsze 3 GB i nic więcej. Ogólnie bez względu na to, które narzędzie wybierzesz, zapisuj log, by nie wracać do wykopiowywania tych samych sektorów, możesz używać przeskoków (jeśli w DMDE ustawisz przeskok na nie...
Jeśli uszkodzony jest początkowy obszar dysku i korzystasz z DMDE to wykorzystaj opcję kopii wstecznej.
DMDE i kopia wsteczna, jeśli jest to samo to znaczy, że trzeba cierpliwie czekać i cieszyć się, że oddaje dane (bo może w każdej chwili przestać w takim stanie). Wtedy już tylko serwis.
Zrób tak - kopia posektorowa do momentu zwisu > wyłączenie i włączenie komputera > kopia wsteczna do momentu zwisu > sprawdzenie czego brakuje.
jakieś sugestie ? program się zawiesza Czym robisz kopię? Kopia wsteczna nie "idzie"?
W domowych warunkach resetując ręcznie zasilanie dysku. Kopia posektorowa z zachowaniem log'ów. Najlepiej ddrescue, ponieważ będzie najszybciej ponowić polecenie po odłączeniu nośnika. Najlepiej kopia wsteczna. Pytanie tylko czy taka procedura go nie uśmierci do końca i nie utrudni pracy gdyby trzeba było zwrócić się do firmy DR.
Podłącz bezpośrednio pod SATA jeśli jest taka możliwość. Użyj opcji Kopia wsteczna. Zerowanie już nic nie da - dysk jest uszkodzony.
Kopia posektorowa z przeskokiem, jak będzie sypał błędami to kopia wsteczna, później próba skopiowania pozostałych, pominiętych. W ograniczonym zakresie zrobisz to darmową wersją DMDE, jak chcesz wszystkie opcje - DD Rescue na Linux.
Czyli jak włączę opcje pominięcia badów, to nie przytnie mi go w tych uszkodzonych miejscach? Prawdopodobnie przytnie. Opcja ignorowania po prostu powoduje omijanie w ten sposób, że nie próbuje odczytać po raz kolejny jak trafi na błąd. Głowica przeskoczy na kolejny pierwszy oznaczony jako dobry sektor? Przeskoczy o tyle sektorów, ile ustawisz w programie,...
W tym przypadku ważne jest bezpośrednie podłączenie tego dysku pod SATA II, użycie ddrescue z opcją omijania bad sektorów w pierwszej kolejności (kopia wsteczna).
Przerwij szukanie partycji i zrób kopię posektorową zgodnie ze sztuką - przebieg 1 do pierwszego dłuższego zawieszenia, kopia wsteczna do dłuższego zawieszenia a potem dłubanie i próba wydobycia reszty.
To pojedynczy błąd? Jeśli masz uszkodzone sektory, niczym ich nie sklonujesz. Tzn. możesz próbować wielokrotnego odczytu, ale to daleko nie zawsze daje pozytywny rezultat. Możesz też próbować kopii wstecznej. Ale może to tylko problemy z komunikacją. Bez dokładniejszej diagnostyki możemy tylko zgadywać. masz wybrany wolumin a nie urz. fizyczne... -...
Spróbuj wykonać kopię wsteczną.
Przeskanuj kopię programem do odzyskiwania danych, ewentualnie przejrzyj wyrywkowo kilka sektorów kopii, czy nie są to same zera. Możesz spróbować kopii wstecznej (zacznie od tyłu). Jeśli nie kopiuje nadal, to zmiana programu raczej nic nie da...
kaleron ok, więc w takim razie chyba doczytam sobie więcej o kopii posektorowej, kopii wstecznej, a później spróbuję je wykonać w DMDE, którego demo już sobie zainstalowałem. Chyba, że koledzy pidar i SGdata albo jeszcze ktoś inny ma jeszcze jakieś pomysły to bardzo bym był wdzięczny.
Przecież pisałem, że kopię zaczynasz za miejscem gdzie był ten błąd, jak błędnych sektorów dużo to masz problem, może będzie konieczny za każdym razem restart urządzenia. Rozumiem, ze dysk bezpośrednio po SATA jest podłączony? Możesz też zacząć od kopii wstecznej.
Tego dysku nie naprawisz. Wykonaj kopię posektorową do momentu, kiedy zaczyna się sypać, potem spróbuj kopii wstecznej. Błąd ABRT oznacza odmowę wykonania polecenia. Nie oznacza to, że skorelowane z nim sektory nie mogą być odczytane, ale musisz wyłączyć/włączyć dysk. Po ponownej inicjalizacji dysk znowu będzie czytał aż do chwili, kiedy przestanie...
Kopia posektorowa. Jak nie pójdzie to z opcją Kopia wsteczna. Może to potrwać przy uszkodzonym dysku, kiedyś zeszło mi 3 tygodnie zanim zgrałem całość z uszkodzonego dysku 250GB. Proces zwolni po wejściu na uszkodzony obszar ale będzie szybszy przy kopiowaniu obszaru sprawnego. O ile dysk się nie zawiesi. Spróbuj kopię wsteczną. Co do firmy - pierwsze...
"wykonania kopii wstecznej od końca do początku dysku co przy uszkodzonych sektorach początkowych dysku daje szanse na jakiś odzysk danych." http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic13...
Zanotuj przy jakim obszarze się wysypuje - kontynuj w kopii wstecznej pe wcześniejszym wyłączeniu i włączeniu komputera. Nie rób mu testów bo z objawów wynika, że w każdej chwili może paść całkiem - wtedy już nic nie zrobisz w warunkach domowych. Sprawdź też jakie błędy notował DMDE - zawiesił się całkiem, były błędy odczytu czy jeszcze coś innego?
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic13... http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic13... Kopia wsteczna omijanie sektorów gdzie dochodzi do problemu. Lub Pomijanie sektorów uszkodzonych (np. HDClone pełna wersja)
cepilek - A Ciekawie piszesz nawet nie znając pojęcia co to kopia wsteczna wypowiadasz się kategorycznie w sprawach odzysku. Zawsze lepiej jest odzyskiwać z sprawnego dysku i mieć kopie bezpieczeństwa niż dobijać dysk, który jest uszkodzony grać w ruletkę na którym to pliku dysk padnie na pierwszym czy ostatnim. Kopia to jedno pomijanie sektorów to...
UPDATE: Ponowne podłączenie wadliwego dysku do PC. W BIOS wykluczyłem wszystkie inne opcje rozruchu poza innym, zdrowym dyskiem. W efekcie PC nie prosi już o klucz Bitlockera przy starcie i widzi dysk. Ponowna próba kopii posektorowej w DMDE zgodnie z instrukcjami z zalinkowanego filmu na youtube (m.in. kopia wsteczna). Niestety, bez zmian. Po pierwszych...
pablo295 dysk w takim stanie moze oddawać nawet 256lba w 6-7 sekund może i całkiem olać czytanie user a zając się badami. Napisz może czym kopiujesz na czym pracujesz. Czasem pomaga kopia wsteczna
Po "miga" można się domyślić, że próbujesz to zrobić przez USB. Warto spróbować bezpośrednio przez SATA. Także bez otwierania obudowy może się nie obejść. Ewentualnie kopia wsteczna, również przez SATA. Jeśli to nie pomoże to pozostanie Ci chyba tylko pomoc profesjonalnej firmy. Takie zachowanie prawdopodobnie jest spowodowane tym, że dysk ma problemy...
Porada z orientacyjnym skanem początkowych sektorów w MHDD wg. mnie była dobra - teraz już widzimy, że i z kopią będzie problem i gdyby to zrobić wcześniej to może teraz nie byłoby tyle zachodu... Autor ma dwa wyjścia - kopia wsteczna narzędziem, które będzie pracować poza kontrolą Windows + obserwacja czy kopia w ogóle idzie. Ryzyko że dysk padnie...
Kolega nie czyta tylko leci po łebkach a pomijanie BAD sektorów a kopia pod DOS lub Linux a Kopia wsteczna a restet zasilania pod DOS . Może przyjrzyj się opcją i funkcja programów do robienia kopi posektorowej zanim napiszesz że nie ma nic pomocnego. Dodatkowo trzeba by zobaczyć co mówi terminal ale raczej nic nowego nie powie.
Przygotuj sobie drugi dysk na kopię posektorową (taki sam lub większy). Oba podłącz pod płytę główną. Użyj programu bootowalnego (MHDD lub inny radzący sobie dobrze z uszkodzonymi dyskami i z opcją kopii wstecznej). Zacznij kopiować i obserwuj - zanotuj w którym momencie komputer go zgubił (będziesz mógł "wznowić" kopiowanie zaczynając odpowiednio od...
Dysk jest podejrzany o uszkodzenie. Trzeba zrobić zerowanie i remapowanie. Co do kopii - zrób teraz kopię wsteczną tego niedostępnego fragmentu dysku.
Zrób kopię albo od tyłu - albo uzyj przeskakiwania sektorów. A co do ponowień odczytów - to w przypadku sumy CRC warto mieć jedno powtórzenie, natomiast przy błędach seek 0. Skok można ustawić różnie - 100, 200, 300. Mozna by jeszcze rozważyć, żeby po skoku kopiował wstecznie! Ale najwygodniej zacząć na początku od kopii wstecznej. To co udało mu się...
Wpisz przeskoki o 4096 sektorów z doczytywaniem wstecz po przeskoku. Jak nie będzie szło - ustaw kopię wsteczną. Zapisuj dziennik, by nie powtarzać wyczytywania obszarów już wyklonowanych w poprzednich próbach.
Na pewno musisz uzbroić się w cierpliwość. USB odradzam - jak się zawiesi to DMDE być skończy z samymi błędnymi sektorami, ten typ połączenia nie jest stabilny. I tak masz całkiem niezły wynik - właśnie jestem w trakcie kopiowania dysku - po 2 tygodniach 11 GB. A dysk ma 500 GB. Też Hitachi swoją drogą. W programie jest dużo opcji - kopia wsteczna,...
HD Clone nie zawsze radzi sobie z uszkodzonymi dyskami (dysk się potrafi zawiesić a program uparcie próbuje go czytać - postęp zajmuje sporo czasu a nic się nie kopiuje). Zrób to za pomocą dosowej wersji DMDE (ze znanych mi ten pogram najlepiej radzi sobie z uszkodzonymi dyskami) - gdy natrafisz na uszkodzony obszar przerwij i zacznij jeszcze raz z...
DMDE w wersji free są ograniczenia :) i się zawiesza mimo restrykcyjnej konfiguracji: ilość prób przy błędzie CRC 0 Ilość prób przy błędzie sek 0 Zawsze pomiń błędy We/Wy Na chwilę obecną wykonałem binarkę zawężonego obszaru do momentu zawieszenia następnie kopia wsteczna do momentu zawieszenia. W sumie zostało jeszcze 7 GB :) (środek) Pozostaje więc...
Próbowałem ratować HDD Regener.... Część naprawił, aczkolwiek za dużo było badów i się poddałem Bzdura i kłamstwo. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic93... http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic89... Po pierwsze przecież mając program zakupiony ma kolega prawo do wsparcia. co chce kolega osiągnąć odzyskać dane ? To kopia wsteczna na...
Laptop spadł podczas pracy? Po szybkim skanowaniu tylko kopia bootsektora widoczna. Sprawdź znowu SMART czy się coś zmieniło (pogorszyło). Próbuj kopiować posektorowo na drugi HDD np. [url=http://www.gnu.org/software/ddrescu... na PM Możesz kopiować od końca (kopia wsteczna, reverse) sektory 15 521 792 - 592 263 525 bo chyba na tym Ci najbardziej...
Ale po co HDClone przecież jeśli czegoś nie czyta to czytać nie będzie kopie posektorową rób z systemu startowego DOS Linux czy własny. Dysk może nie być łatwy do zrobienia kopii. Może się zwieszać przy pierwszym BAD sektorze. DMDE z bootowalnego systemu i kopia wsteczna pomijanie sektorów przeskakiwanie o określona ilość np. 100 i próba odczytu wsteczna...
Tak, ewentualnie spróbuj z kopią wsteczną.
Możesz użyć ddrescue spod linuxa i spróbować kopii wstecznej. Najprawdopodobniej dysk zawiesza się na badsektorze lub uszkodzeniu powierzchni (to mniej prawdopodobne). Najodpowiedniej by było użyć profesjonalnych narzędzi, bo w przypadku uszkodzonych dysków eksperymenty nie są odpowiednim sposobem postępowania, ale skoro już wypróbowałeś tyle różnych...
witam kopiowalem za pomoca dd, nie ddrescue. to bylo typowe: input output error. wygladalo na to, ze po wylaczeniu zasilania dysku zaczynal sypac takimi bledami, a predkosc spadala bo i nie mial z czego czytac... sprobuje te ddrescue. ale moim zdaniem dd po napotkaniu bledu, nie wiem czemu - ale wylaczylo sie zasilanie. dlatego bym chcial sprobowac...
Niestety nie wiem czy uda sie cokolwiek z tą kopią. Próba kopii programem DMDE (wersja z GUI windowsowym, najnowsza) - próba kopii wstecznej całego dysku, po 6 dobach kopiowania - 0% anulowałem proces. Teraz HDClone 4 FreeED - po pierwszej dobie - 53%, niestety właśnie leci 6 doba, i poza samymi read errors status postępu ani drgnął - nadal 53% Teraz...
Dyski dużej pojemności mogą kopiować się kilka tygodni. I tak czeka cię kopia więc spróbuj wykonać kopię wsteczną. Zamieść SMART.
Trochę tu namieszane, nie rób żadnego remapowania jeżeli dane są najważniejsze. DD to program, który użyłaś poleceniem dd. 1. Użyj programu DMDE (jeżeli jest problem z uruchomieniem systemu to najprościej będzie z wersją DOS na płycie bootowalnej - taki obraz płyty jest dostępny na elektrodzie, ale może też być wersja dla Linux albo Windows - funkcje...
Uruchamianie CHKDSK na dysku w nieznanym stanie technicznym to proszenie się o permanentną utratę danych. Dysk ma problemy z powierzchnią, nie został uderzony podczas pracy? Sądząc po opisie zachowania, dysk ma albo problemy z zasilaniem, ze strefą serwisową, albo z mechaniką. Co to za "pikanie"? Zależy ci na dysku czy na danych? Jak na tym drugim,...
Wsteczna kopia posektorowa na drugi dysk i z niej odzysk danch.
A robisz kopię posektorową z DOS czy z pod Windows uruchomionym an uszkodzonym dysku? Jeśli to kopia dysk na dysk teraz zrób kopię wsteczną.
Daj SMART obu dysków. Masz błędy odczytu więc tylko programy do kopii posektorowej wchodzą w grę (typowe programy migracyjne są dobre na sprawne dyski). Kopia posektorowa do pierwszego błędu, kopia typu dysk na dysk. Po pierwszym błędzie wyłącz komputer i kopia posektorowa z opcją kopii wstecznej. Po kolejnych błędach zobacz czy mniej więcej w tym samym...
Nie wiem jak Ci doradzić. Czasami podczas odczytu takiego dysku pada głowica. Ale kopia posektorowa (i odzyskiwanie z kopii, która będzie się znajdować na sprawnym nośniku, czyli takim, w którym próby odzyskiwania danych mają sens i nie ma niebezpieczeństwa, że nośnik nagle padnie) jest jedyną alternatywą. Rozumiem, że uszkodzony dysk jest podpięty...
Czyli zostaje próba z kopią wsteczną lub wybranie jeszcze opcji ignoruj wszystkie.
Zgaduję, że kolega zawitał z popularnego portalu firmowego. Może naświetlę problem, ponieważ nie został do końca opisany. Dysk posiada, sądząc po opisie z komentarzy, uszkodzone komórki pamięci w okolicach 30% dysku. Po wykonaniu kopii wstecznej i ominięciu 400MB wadliwych komórek dysk przestał być wykrywany. W komentarzu została udzielona odpowiedź,...
W tej chwili szukam rozwiązania, które pozwoliłoby mi uruchomić kopię posektorową, i sklonować wszystko co się da z olaniem badów. Z tym nie będę się mordował - brak czasu. Skanowanie wybranych rejonów dysku również wolałbym pominąć z tgo samego powodu. Trzeba nad tym posiedzieć a ja w tej chwili jestem mocno ograniczony czasowo. :( Niestety mam problem...
Spróbuj jeszcze zrobić kopię wsteczną.
W przypadku uszkodzonych dysków program radzi sobie bardzo dobrze, o ile radzi sobie też kontroler (zmienić na inną płytę, komputer), sterownik (zmienić płytę główną/komputer, użyć wersji dosowej, linuxowej progtamu) oraz sama elektronika dysku (tego w warunkach domowych nie przeskoczysz :-) ). Jak dysk się zawiesza to wina samego dysku albo kontrolera...
Przeskok dobiera się metodą prób. Zamieść jego SMART przede wszystkim. Wydaje mi się jednak, że to problem strefy serwisowej i w domu raczej niewiele zrobisz. Jak robisz kopię wsteczną albo odczytujesz dysk gdzieś od środka to zachowuje się tak samo?
Jeśli tylko początek dysku jest zaorany, to może warto kopię wsteczną robić (program DMDE to umożliwia) - skopiować maksymalną możliwą do skopiowania ilość danych, potem ostatecznie walczyć z polem minowym z uszkodzonych sektorów i z pomiędzy nich jeszcze odczytywać kawałki, o ile będzie to miało jakikolwiek sens (przy dużym zagęszczeniu uszkodzeń może...
Możesz przerwać i spróbować za chwilę zacząć od momentu, gdzie zaczął Ci sypać błędami albo zrobić kopię wsteczną od końca do momentu, kiedy dysk przestał się poprawnie czytać.
Jeśli ją w ogóle wykrywa to może się uda zczytać z tej niezdartej warstwy. Isobuster, Alkochol (tylko nie pamiętam który, chyba 68% i 120% bo wersja 52% to tylko napędy wirtualne) czy jakimkolwiek programem, który: - daje możliwość pomijania uszkodzonych sektorów i ustawień dla uszkodzonych dysków - obsługuje napędy dysków optycznych - najlepiej jakby...
turbina wsteczna inżynieria wsteczna wsteczna kamera
telewizor philips gniazdo antenowe tranzystor a1266 kostki kierownicą passat
Metaliczne stukanie w Toyota Corolla E12 2.0 D4D 2005 - przyczyny i diagnostyka Tonsil Soundfinder 130 - dobór wzmacniacza 50-100W