Kto by pomyślał, że o żarzeniu lamp szeregu "P" można tyle dyskutować. Prąd włókna żarzenia ma być 300 mA. Amen.
Tak to nie będzie działać. Dwa łączniki (wyjście) masz połączone razem i każdy z nich będzie załączał dwa ciągi połączonych lamp. Nie było by prościej rozdzielić te lampy, jako dwa niezależne obwody. Lampa (szereg lamp) plus dwa łączniki schodowe.
Termistor ntc w szereg z lampami.
witam poszukuję modułów do sterowania lampą uliczną mam połączone kilka lamp w szeregu ostatnia lampa jest zasilana z innego źródła potrzebuje modułów które mogą komunikować między sobą (brak wi-fi) odległość między sobą ok10m pierwszy moduł dostając napięcie wysyła sygnał do drugiego który złącza napięcie zasilania w lampie sterującej brak stałego...
Najprościej starter z lampy jarzeniowej :D ( w szereg oczywiście )
Źródło to Kanlux T8 LED GLASSv3 zasilana jednostronnie. Statecznik 36W Producent nic nie pisze o pracy dwóch lamp szeregu. Za to dodaje dedykowany starter, czyli de facto mostek. Chyba nie pozostaje nic innego, jak to sprawdzić empirycznie. Dziękuję za podpowiedzi
O ile dobrze pamiętam to to radio ma żarzenie lamp połączone w szereg, jak wyjmiesz lampę jedną to reszta nie swieci a żarówka oświetlająca skalę jest jednocześnie bezpiecznikiem. Mogę się mylić to kawał czasu.
miedzman , taki system był stosowany w naświetlarkach w poligrafii do przyciemniania lamp. Były też stosowane dwa stateczniki połączone w szereg. W tym przypadku lampa po przyciemnieniu praktycznie od razu pracowała pełną mocą.
Potrzeba Ci zasilacza o wydajności te 700mA (stały prąd) i napięciu wyjściowym przynajmniej 9szt*9,3V, tj ok 84V. Może z tym być kłopot więc proponuję np trzy zasilacze (a więc trzy lampy w szereg i do zasilacza podłączyć) powiedzmy tego typu: http://fmd-technik.pl/pl/p/ZASILACZ-PRAD... Będą praktycznie na styk.
Proponuję trochę poeksperymentować. Poszukaj potencjometr o wartości 300 - 400 kiloomów i włączyć go w szereg z anodą lampy, a potem kręcić i obserwować zachowanie się świecących elementów. Możesz jeszcze w katalogu znaleźć maksymalny prąd lampy i korzystając z miliamperomierza włączonego w szereg z potencjometrem obserwować wartość płynącego prądu....
Najpierw pomierz napięcie na tych zaciskach, następnie odpal lampę z wpiętym w szereg miernikiem na zakresie prądowym i wszystko jasne. Na podstawie tych pomiarów możesz dobrać odpowiedni fototranzystor. Powodzenia........
Termistory w obwodzie żarzenia stosowano głównie w telewizorach dlatego ponieważ tam było kilka a czasem kilkanaście lamp żarzonych w szeregu, stałym prądem, ale niestety o różnej mocy i o różnym wymaganym napięciu dla włókna żarzenia. A co za tym idzie o różnej bezwładności cieplnej żarnika i katody. W związku z tym istniało ryzyko, że w trakcie nierównomiernego...
puszce obwodu oświetleniowego łącznik jest w szeregu z lampą oświetleniową, w puszce gniazd wtyczkowych zaś przewody mogą być prowadzone od puszki do puszki tworząc szereg połączeń. Łączniki oczywiście w połączeniu szeregowym z lampami. Aparaty w rozdzielnicy łączymy w szereg lub równolegle, zależnie od aparatu. Poszczególne gniazda i obwody w puszkach,...
Z tego, co mi wiadomo, to w tym wzmacniaczu reguluje się bias do wszystkich lamp jednocześnie. Widziałem, że ludzie robili to na pierwszej lampie w szeregu. Czy da się zmierzyć miernikiem uniwersalnym bias tylko tej pierwszej lampy?
Czujki możesz spinać równolegle i to dowolną ilość.
Poza tym co (at)jacekcz pisze, na twoim schemacie nie ma silników. Masy połącz, tzn alternatora i minus "lewego" aku i ewentualnie kosiarki, a od + daj lampkę tam gdzie na aukcji jest opisane "lamp". Bezpiecznik możesz dać w szeregu pomiędzy akumulatory.
Jesli będzie włączony tryn zmierzchowy - na brak świecenia w dzień nic nie poradzisz ale w nocy (oraz jeśli będzie świeciła ciągle) możesz dać w szereg z zasilani lampy styki NC (rozwierne) przekaźnika a cewkę zasilić z wyjścia Flash. Wtedy lampa się będzie świecic ciągle a mrugać przy ruchu bramy, ale taka sztuka - czyli migająca lampa oświetleniowa...
Dioda na przewód od lampy wstecznego do centralki kamery. Oczywiście w szereg.
Więc jeden przewód łączysz bezpośrednio z przewodem od sieci. Druga żyła od żarówki idzie na ściemniacz na jeden styk. Drugi styk ściemniacza do zasilania. Innymi słowy ściemniacz w szereg z lampą. Nie widać wyprowadzeń tego ściemniacza wiec może być to takie samo połączenie jak w twoim przełączniku.
Może im chodziło o napięcie z transformatora na biegu jałowym. Bez obciążenia. Bo to różnica 30%. Lampy mogą być przegrzane. Przekaźnik nawet nie 13,3 V jak żarzenie, ale 12 V. Chociaż lampy szeregu P w telewizorach nieźle dostawały w d..ę.
Nie widzę w tym nic ciekawego - ot diody w szeregu.
Witaj Tak się składa że jestem na etapie gromadzenia i budowy lasera Nd-Yag. Niestety komorę lasera wykonam we własnym zakresie. Prętów Yag mam sporo, o różnych średnicach i długości 180mm. Masz całkiem ładny laser, moim zdaniem lampa jest mocno zużyta i mało prawdopodobne aby jeszcze popracowała, co nie zmienia faktu że sprawdzić można. Nowe lampy...
Witam. Jeśli ta świetlówka uv ma w środku starter, to tylko te dwa kable, a jeśli nie ma, to trzeba w szereg podłączyć starter. Pozdro.
w takim co zrobić, aby dodatkowa lampa była również w sZeregu, dodam, że niemam możliwości dopiąć ją w szerego od ostantniej bądż też pierwszej lampy?
Chodzi o włączanie za pomocą stycznika dwóch szeregów lamp, za pomocą stycznika, oczywiście w obwodzie jest bezpiecznik. Lampy mają się zapalać poprzez włącznik dwu biegunowy, jeden włącznik jeden szereg, drugi włącznik drugi szereg, moc lamp jest jeszcze nie znana. Proszę o rysunek
Pisząc "minimum" napisałem trochę mylnie (chodzi o to, że próżnia może być lepsza od 10^-4 Tr, czyli ciśnienie gazów resztkowych niższe). Rtęć ułatwia jonizację i zmniejsza pylenie elektrod. Niestety jej pary są bardzo toksyczne. Stosowanie rtęci zaś obwarowane jest szeregiem regulacji prawnych.
A czy przypadkiem nie podłączyłeś przy wyłączniku lamp w szereg z halogenami? Lampy pewnie mają mniejszą moc i świecą lepiej w szeregu , a halogeny o większej mocy - słabo? Musisz podłączyć lampy i halogeny równolegle.
No i to jest takie coś właśnie. Jeszcze jedno pytanie, jak zasilać lampę LED np. na 110 V~? Jak takie lampy podejmę w szereg 2 i zastosuję mostek Graetza, to świecą. Jak zbudować układ, by świeciła jedna, czy znowu musi być dokupowana przetwornica napięcia stałego?
No to tak by to było że tam musisz zastosować wyłącznik zmienny przy lampie czyli tym wyłącznikiem dodatkowym będziesz załączać w jednej pozycji lampy z jednego szeregu a w pozycji drugiej lampy z drugiego szeregu.
Tam są "fabrycznie" dokładane moduły haka w taki sposób że odpinasz wtyczkę z lampy i wpinasz w szereg moduł. Tak więc łatwo go pominąć żeby wykluczyć awarię.
Nie możesz podłączyć diod bez jakiegoś ogranicznika prądu. np 3 x PT4115 i do każdego takiego układu trzy diody w szeregu przy zasilaniu 12V.
A ciekawe dlaczego ten potencjometr miałby niby być. To jak widać lampa składa się tak naprawdę z dwóch osobnych niezależnych lamp masz sześć w szeregu diod i dwa układy sterujące.
Ze schematu wynika 4,7ohm, ze zdjęcia 47ohm. Spróbuj je wylutować i zmierzyć. Prawdopodobnie przepalił się tylko jeden bo są w szeregu z żarzeniem lampy VFD. Rozumiem że usterką jest brak działającego wyświetlacza VFD. Po zmierzeniu wstaw taką samą wartość o większej mocy. Możliwe przebarwienie paska na wskutek temperatury.
Mam kilkanaście lamp ogrodowych w szeregu od domu do bramy, No to trzeba policzyć obciążalność długotrwałą i dopuszczalne spadki napięć.
Nie widzę żadnego problemu. Amperomierz, to nic innego jak woltomierz, mierzący spadek napięcia na znanej rezystancji i odpowiednio wyskalowany. Woltomierz masz, wstaw w szereg z lampą rezystor o jak najniższej i najlepiej "okrągłej" wartości rezystancji (np. 0.5R lub 1R). Podłącz całość, zmierz napięcie na rezystorze (pomiędzy jego wyprowadzeniami)...
Lampy mają być ułożone w szeregu wkopać puszki hermetyczne Lepiej kabel łącz w lampach, unikniesz wielu kłopotów. Aby uniknąć uszkodzenia kabla, zakop go możliwie najgłębiej, zasyp piaskiem około 10-15cm, na to połóż kolorowa taśmę oznaczeniową i ponownie 10-15 cm piasku. Pytanie jakiego kabla użyć do dzwonka i zaczepu? A jakim prądem będzie to zasilane?...
Jesteś w błędzie , dwie lampy w szeregu to napięcie żarzenia 26,6 V . Równoległe łączenie to 13,3 V
Więcej niż 0,6V? Dwie diody w szeregu? Lampę wyjąłem z działającego Elwro ze zniszczoną obudową, na wyświetlaczu nie miałem duchów, z drugiej strony niestety także upuściłem ją na blat. No dobra jeszcze pokombinuję. Spróbuję oczywiście Twojego softu (dzięki) i dam znać czy pozbyłem się duchów (brak buzera nie będzie przeszkadzał, nie mam DSa w tym miejscu)
Statecznik magnetyczny łączy się w szereg z lampą wyładowczą celem ograniczenia prądu jej pracy. W obwodach prądu przemiennego statecznik zachowuje się podobnie do opornika dzięki reaktancji indukcyjnej. Nazywanie statecznika dławikiem nie jest do końca prawidłowe, bo choć budowa i oznaczenie na schematach są takie same, to funkcje są odmienne. Dławiki...
E tam. Włączona dioda w szereg spowoduje dosyć szybkie miganie z częstotliwością 50 Hz (25Hz?). Dla niektórych niezauważalne, dla niektórych nieprzyjemne. Nie wiem czy to zadziała z lampkami LED, ale kiedyś w erze lampek żarówkowych włączało się w szereg starter (zapłonnik) od lamp z jarzeniówkami. Powodowało to fajne nieregularne miganie żarówek.
Lampę mam rozkręcona na stole. Do drivera od LEDów dochodzi tylko plus i minus. Fabrycznie sterowanie odbywa się po PWM - przy pełnym zasilaniu lampy świecą w trybie DRL, a w trybie postójówek moduł komfortu w aucie zmniejsza jasność po PWM. Do testów po podaniu zasilania 12V z akumulatora na driver lampa świeci pełną jasnością bez pisków. Ponieważ...
Ogniwa słoneczne w lampach solarnych są do kitu. Znacznie lepiej (oraz taniej i prościej) jest nabyć kilka ogniw 0,5V/kilkaset mA. Po połączeniu kilku w szereg można spokojnie napędzać tym walkmana/discmena/inne samograje w letni dzień :D
Nawet nie wiem czy formalnie to się nadal nazywa WLZ, bo WLZ jest raczej pomiędzy licznikiem a przyłączem. Kiedyś to było faktycznie WLZ jak liczniki były w mieszkaniach, względnie na klatce schodowej, na tym samym poziomie co mieszkanie. Wracając do problemu autora to dość dziwny przypadek, bo jednak widać, że nie jest to metaliczne przywarcie żył...
Stosując 2 połączone w ten sposób trafa nigdy nie uzyskasz na wyjściu napięcia takiego jak na wejściu. Trzeba uwzględniś szereg strat. Przeczytaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic47...
Dziękuję Wam za szybką reakcję:), czy ktoś mógłby jeszcze zamieścić jakiś schemacik, bo nie mam pomysłu jak te dwie czujki połączyć razem... bardzo dziękuję Dodano po 4 Acha, lampy są zasilane z jednego punktu, zapala je jeden wyłącznik. To po prostu szereg lamp w korytarzu, tylko przedzielone tą nieszczęsną szybą.
Witam, posiadam lampę rtęciową o mocy 700W i interesuje mnie jaki potrzebny jest statecznik do jej uruchomienia, ile ma mieć amperów, czy mogę użyć statecznika do lampy sodowej, czy potrzebny jest kondensator? Jeżeli tak to jaki i gdzie go kupić? Proszę o linki gdzie kupić statecznik i kondensator oraz schemat podłączenia. Wiem, że kondensator ma być...
Moim zdaniem, nie warto zapominać o "korzeniach" lampowej radiotechniki. Od "prawie zawsze" do łagodnego rozżarzania lamp były stosowane najpiew baretery (próżniowe elementy, zmniejszające rezystancję pod wpływem temperatury), a póżniej termistory, stosowane jeszcze całkiem nie dawno w telewizorach lampowych, czy choćby w prekursorskim (w polskim przemyśle)...
Prosze bardzo : http://www.geocities.jp/qrper72/5EA8TXSh... Tu akurat pomijamy obwód kluczowania bo to nadajnik CW. Dobieramy tak opornik w S2 by miec połowe napiecia zasilania. W szereg z zasilaniem podłaczamy transformator uzwojeniem pierwotnym.
Uszkodzona dioda, lub puścił lut. Diody w szeregu więc można zmostkować uszkodzoną. Przyjrzyj się czy któraś nie jest ciemniejsza od innych.
Jest to radio z zasilaniem uniwersalnym. Żarzenia lamp połączone są w szereg, wraz z opornikiem redukcyjnym, bezpiecznikiem (jego rolę może pełnić (i często pełni) żarówka oświetleniowa skali) do sieci. lampy się nie żarzą, to gdzieś jest przerwa, np. w żarzeniu którejś z lamp, bądź niekontakt, np. w podstawce. Miernik w dłoń i szukaj przerwy. Radio...
Jeśli jest to odbiornik o uniwersalnym żażeniu (brak trafa sieciowego, żarniki lamp łączone w szereg) to jest to normalne.
Może zajrzeć do środka lampy - może ma np. 2 listwy w szeregu, wtedy można je rozdzielić i zastosować driver na połowę napięcia co będzie łatwiejszym zadaniem :)
Witam, Buduję urządzenie do naświetlania sitodruku i potrzebuję kilka elementów, mam już trigger oraz lampę 2KW, ale brakuje mi statecznika. Czy zadziała jeżeli podpiąłbym 4 stateczniki 500W w szeregu?
Kolego stageman jesteś pewien że masz podłączone te lampy w szereg tak jak to przedstawił kolega Dawid_s ?? Jakim napięciem to zasilasz ??
Notabene, ciekawi mnie czy kolega maksar, który tak stawiał mnie do szeregu trzymał choć raz w ręku lampę, że nie wspomnę o naprawie z nimi urządzenia. Wyślij, to ci naprawię ten zasilacz. Ja kamieniami w szkołe nie rzucałem. :D choć raz w ręku lampę, Moge ci pozostałe sprzedać.
Przepalona żaróweczka, niedziałający wyłącznik, urwany drucik, obluzowana lampa (połączone w szereg), zerwany żarnik lampy, uszkodzony opornik redukcyjny, zanieczyszczony przełącznik napięć... Możliwości masz bez liku, wybierz sobie ;)
Niestety nie widzę tam oznaczeń. .. sprawdzałem to tak, że multimetr ustawiłem na 20 dcv i przykładem do czujnika. Po załączeniu na stopce pokazało się napięcie niecałe 3v. Te stopki w lampach polutowalem w szeregu plus dodatkowo minusy...
Raczej stabilizator prądu. Ta lampa była włączana w szereg z lampami żarzonymi szeregowo tak aby płynął przez nie prąd o stałym natężeniu - tu akurat 0.3A. Inna nazwa tego przyrządu to bareter. W bańce znajduje się stalowy drucik,a bańka jest wypełniona wodorem.
Nie mam pojęcia, co pokazują te mierniki na teście diody. Bez diody nie odpalaj - jeśli masz co do niej wątpliwości, to wymień. 100V ciężko będzie znaleźć - możesz zamiast niej dać 3 diody po 33V w szeregu.
Upewnij się, że jest on dostosowany do napięcia 230V. Jeżeli już masz taką pewność, wyjmij wszystkie lampy i włącz wzmacniacz do sieci, wstawiając w szereg żarówkę. Powinna żarzyć się lekko lub wcale. Jeżeli zaświeci jasno, trzeba szukać usterki przy transformatorze sieciowym.
Dławiki praktycznie nigdy nie siadają, stawiam na złe styki w podstawkach świetlówek, spróbuj nimi ,,pomajdrować'', częsty problem zwłaszcza jak są dwie świetlówki w szeregu pracujące na jeden dławik.
Przepraszam nie było pytania gdyż nie zauważyłem że to napięcie powinno wynosić 300 V a jak podłącze lampy i szereg różnych rezystorów to to napięcie spadnie. Jutro zmontuję kolejny moduł.
Witam Zasilacz powinien być transformatorowy, nie musi być stabilizowany jednak napięcie wychodzące z niego musi być dobrze odfiltrowane, prąd może być mniejszy od 1A - możesz zastosować trafo na 12V około 600mA lub większe powyżej 1A nie ma sensu bo prąd 1A to prąd początkowy potem spada. Radyjko co prawda zaczyna od 1A jak rozgrzewają się lampy ale...
J.w. pisałem można zewrzeć część LED w łańcuchu - do tych LEDów można dać równolegle ukryty włącznik zwierający ten łańcuch (lepiej nie w czasie pracy) i będą dwie jasności lampy. Wg dok. układu przy zmniejszeniu ilości LED w szeregu częstotliwość pracy powinna spaść. Jak zmniejszasz ilość LED o połowę to sporo więc zmierz prąd i sprawdź częstotliwość...
... Hola, w cytowanym stwierdzeniu nie było mowy o budowaniu źródła prądowego. Jeżeli odbiornik (szereg lamp) ma być zasilany konkretnym prądem to normalne, że ze źródła prądowego chociażby tak prostego jak w czarno-białych telewizorach lampowych. W (krajowych) telewizorach lampowych nie było źródła prądowego. Żarniki lamp były połączone w szereg i...
W takim razie, błąd w połączeniu zyrandola, chyba w szeregu obecnie są włączone ledy.
Trzeba zacząć od tego że lampy są żarzone szeregowo napięciem zmiennym, początek jest na lampach z odchylania poziomego(wysokie napięcie) a ostatnią lampą w szeregu jest PCL86(foniia) często przerwy dostawała PY88 napięcie żarzenia lamp mieżyć względem chasis. Ale fajnie powspominać to były czasy echh.
W szereg z zailaniem lampy podpiąc zaciski S1 i S2 - wtedy styki przekaźnika modułu robią za zwykły włącznik światła. Tylko trzeba sprawdzić, jaka moc wytrzyma przekaźnik zastosowany w module (coby nie przesadzić z mocą lampy) a w aplikacji ustawić działanie modułu jako sekwencyjne włącz - wyłacz.
Ab ovo: Jest 170Hz- dajmy 300. Opornik z bazy do masy ma 180 Ohm. To kondensator do prostego filtra byłby w faradach. To by znaczyło że bardzo dużą pojemność od bazy do masy trzeba by dać. No ale- jaki jest okres tej sinusoidy? Bo nie można jej przecież odfiltrować. P.S. A był/jest szereg 20% oporników. I wszystkie lampy działały.
W układach zasilanych z sieci ~230V masz napięcie sinusoidalne, a z tej przetwornicy - prostokątne, dlatego kondensator nie jest tu dobrym wyborem jako ogranicznik prądu. Gdybyś wykonał przetwornicę dostarczającą napięcia sinusoidalnego, to bym się tak nie czepiał tego kondensatora... Zrób sobie takie proste doświadczenie - w szereg z lampą włącz rezystor...
Czyli jeden czujnik załączy drugi martwy i wyłączenie świecenia dopiero, gdy obydwa tzw. martwe i dopiero aktywacja szeregu lamp gdy jeden lub drugi wyśle zasilenie.. sygnał.
Trzeba wymieniać wszystkie w szeregu a nie pojedyncze spalone.
Czyli 4 pierwsze lampy nie są podłączone kablem ochronnym ale ostatnia jest podłączona. Totalna bzdura. Każda lampa ma być podłączona do "PE"
Może być brak masy i żarówka postojowa świeci w szeregu z żarówką H7. Dlatego też świecą obie kontrolki.
Schemat powinien być na pokrywie tego zapłonnika.Zresztą w opisie jest napisane,że występuje w dwóch wersjach-szeregowej i równoległej.Dokładnie takie sposoby łączenia widziałem w konstrukcjach fabrycznych.Albo równolegle do zacisków lampy albo w szereg z lampą - za dławikami.Przydałby się jednak oryginalny opis od dokładnie tego modelu (i danej wersji).
Daj kondensatory filtrujące napięcie. Na wyjściu z kabelka ładowarki elektrolit 4700µF/10V. Możesz jeszcze dołożyć 0,1µF (czyli 100nF), foliowy lub ceramiczny jak najbliżej scalaka. Nie widzę na schemacie rezystora ograniczającego prąd diody świecącej. Należy dać rezystor w szereg (tam gdzie jest +).
Lampy Inox słupek 120 cm lamp jest 6 czujnik bedzie podłączony do drugiej lampy w szeregu CZUJNIK RUCHU NAROŻNY ORNO OR-CR-215 3887 3916 w puszce do której chce podłączyć kabel jest kabel z 2 żyłami niebieski-brak prądu i czarny prądowy.
LED-y są podłączone wszystkie (120 szt.) w szeregu.
(at)jaskiniowiex - Gratuluję fajnego, przemyślanego projektu. Zrobiony prosto, bez zbędnych strat i komplikacji, dostosowany do istniejącego okablowania - super. To co mi się najbardziej spodobało: - Porządne radiatory, a to jest kluczowe do bezawaryjnego działania LED. - Radiatory dostosowane wyglądem do pomieszczeń: garaż i zapewne pokój Autora :-)...
Można to opisać tak, ktoś co się zabrał za przerobienie instalacji spieprzył , czyli połączył nieprawidłowo włączając gniazdo w szereg z lampą. Nie mając możliwości oglądnąć, nie można powiedzieć, jak to przerobić, by było dobrze.
Witam! Nie bardzo to pasuje, ten stopień powinien wzmacniać, a nie przesterowywać, przester chyba jest na tej lampie, tak mi się wydaje, do tego potencjometru w szereg powinieneś wstawić opornik i tak go dobrać, że przy maksymalnym rozkręceniu powinno być maksymalne wzmocnienie, ale bez zniekształceń, a następne stopnie powinny zrobić już swoje. Pozdrawiam
Witam Ja sobie zrobiłem w następujący sposób. Lampa rtęciowa 400W (bo taką miałem) rozbijasz bańkę tak aby nie uszkodzić środka. Pracuje to w szereg z żarówką u mnie akurat 200W. Pozdrawiam
Tam zapewne jest układ statecznika pojemnościowego, sprawdź czy nie padł rezystor włączony w szereg ze świetlówką.
Może dioda prostownicza w szereg wystarczy?
Tu nie chodzi o zasilanie szeregowe czy rownoległe ale o to że tam jest katoda również (wspólna) a skoro dajesz szeregowo to wiadomo ze bedą rózne poziomy na katodach stąd duchy pojawiają sie. Pierwsza w szeregu lampa jest sterowana dobrze a juz ostatniej brak róznicy napiecia do poprawnej pracy.
Sprawdziłem przełącznik napięcia, rzeczywiście był przełączony na 135V. Teraz przełączylem go na 220V i miernikiem sprawdziłem, że wszystkie lampy są w szeregu. To już mam przyczyne, czemu spaliły się UCH21 i UY1N. DZIĘKI ZA POMOC!!!
Macie rację komornik12 i tszczesn - mój błąd. Ta lampa wytrzymuje 22kV napięcia wstecznego. Maksymalny prąd wyprostowany to 0,8 mA. Maksymalne napięcie wyprostowane to 18kV. Połączenie w szereg tych lamp jest możliwe jednak obwody żarzenia musiałyby być dobrze odseparowane, co jest dość kłopotliwe. Przepraszam za moją zmyłkę.
Musisz dobrać tak,żeby prąd żarzenia lampy wynosił 300mA,a transformator zbytnio się nie grzał.NO i żeby nie spalić włókna lampy zbyt dużym prądem. Dawniej w szereg z lampami stosowany był termistor,który w pewnym stopniu stabilizował prąd żarzenia.
A jaki kondensator użyłeś, tamten 10uF pomógł przy pompie 180W a ta ma 600W jak piszesz (chyba trochę naciągane) więc kondensator musi być odpowiednio większy. Lepszy od samego kondensatora byłby filtr LC, czyli jeszcze jakbyś dławik indukcyjny dołożył w szereg przed kondensatorem, nie wiem może od lampy rtęciowej/sodowej dużej mocy. To jedyne budżetowe...
Zasilacz ma stabilizowany prąd, napięcie zależy od podłączonych diod (ich ilości w szeregu), stąd też moc jest różna. Jeżeli mruga po włączeniu, a później sie stabilizuje, to go otwórz i wymień kondensatory elektrolityczne.
Jeśli spalił się rezystor to dławik L1 również. Dławik i rezystor można pozyskać z jakiejś uszkodzonej "żarówki" LED i ma też ok 2 Ω rezystancji. Sugerowane pierwsze uruchomienie przez żarówkę wolframową w szereg jakby dalej było coś nie tak.
U mnie każda ECC83 jest żarzona napięciem 12,6V ,daję to zasilanie na końcówki 4 i 5 a 9 zostaje wolna.Wtedy włókna obu triod w każdej lampie są połączone w szereg ale poszczególne lampy już są połączone równolegle.
Nie twierdze, że nie jest takie rozwiązanie praktykowane. Dławik działa jak "ogranicznik pradu" więc i strumienia - najprościej go wpiąć w szereg i ograniczyć prąd lampy. Tyle, że nie wiem jak będzie następował rozruch. Jak policzyć energie zapłonu takiego układu? Czy indukcyjność liczyć jako sumę poszczególnych indukcyjności? Co z nieliniowościami...
Prawie dobrze. Sprawia to reaktancja pojemnościowa, która ogranicza prąd płynący przez diody. Kondensator ograniczający prąd jest przed mostkiem prostowniczym. W szereg z kondensatorem jest opornik ograniczający prąd w czasie włączania lampy, równolegle do kondensatora może być opornik rozładowujący. całe zbędne napięcie odkłada się na szeregowym kondensatorze.
Pobuszowałem w Internecie trochę. W ofertach sprzedaży można wyczytać: Światła do jazdy dziennej: 900 lumenów na lampę Moc świateł do jazdy dziennej: 9,5W jedna lampa Odpowietrznik: Tak (nie wiem gdzie) Hermetyczna obudowa/odporność na wilgoć: Tak (tu bym się kłócił bo z tydzień, dwa przed padnięciem lampki pojawiło się lekko zaparowane szkiełko od...
Bo wysokie napięcie stałe jest trudno przetwarzać. Podejrzewam, że trudniej przetwarzać niż wytworzyć 75 kV, nie dysponując 25 kV. Szczególnie że przy takich napięciach najważniejsze jest zapewnienie dobrej izolacji, więc urządzenia bardziej skomplikowane będą częściej nawalać. Jakbyś się bardzo uparł, to się da, najpierw trzeba by zamienić 25 kV= na...
Spróbuj włączyć dodatkowy drugi dławik w szereg z lampą. Najlepsza byłaby przetwornica zwiększająca częstotliwość do 20-40kHz.
W przypadku + do PE mamy pełne zwarcie SWZ zadziała, natomiast co w przypadku - do PE To jest zasilacz typu prądowego, jego wpina się w szereg z odbiornikiem w takim przypadku pojecie "plus - minus" traci sens
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale sprawdzałem własnie czy to nie przypadek 'lampek choinkowych' - jedna nie świeci i pada wszystko. Wyciągnąłem jeden halogen ze strefy 'działających' i pozostałe dalej świeciły, więc obstawiam, że to raczej nie wina halogenów ułożonych w szereg.
Witam Wszystkich, Od razu się przyznaje, że jest to mój pierwszy post na tym forum. Przeczytałem dużo różnych postów w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytania, znalazłem dużo sensownych i połączyłem wszystko w jedną całość. Na ich podstawie zrobiłem swój schemat wg swojego pomysłu. Mój napęd bramy to FAAC 740. Pomysł jaki sobie wymyśliłem zakłada: -...
szereg fouriera rozwinąć szereg szereg bezpieczników
programowanie centrali telefonicznej filtr zasilania buczenie instalacja nowego dysku toshiba
bezpiecznik zapalniczki bezpi9ecznik zapalniczki
Skrypt .bat do zabezpieczenia folderu hasłem w Windows – przykładowy kod, ograniczenia, porady Philips 423902186972 NTC Sensor in Steam Generators – Function, Specs, Faults