ale to nie działa dobrze dołącz masę do punktu TERMO1 i po tym ewentualnie dobierz biegunowość termopary.
Napięcie na wyjściu LM to 1,2V + Napięcie na ADJ, które to regulujesz wzmacniaczem operacyjnym.
Zwykły LM358 niespecjalnie nadaje się do termopary - ze względu na napięcie niezrównoważenia, które może zafałszować wynik nawet o 100°C. A moduł dość dokładnego (typowy błąd 1µV, maksymalny chyba 10µV - kilkaset razy dokładniejszy od LM358) wzmacniacza ICL7650 na Aliexpress znalazłem za 45zł z groszami. Sam wzmacniacz jest na Allegro za kilka zł (najtańszy...
Rezystor pomiarowy 10mOhm. Chcę dla 1A mieć na wyjściu 100mV. Dzielniki zmniejszają napięcie o połowę więc zmieniłem wzmocnienie z 10 do 20. Rezystancja zastępcza R315 dodaje się do R311 (tak samo R317 i R312) więc wzmocnienie sygnału z bocznika będzie 0,02 R316 i R318 nie wpłyną na działanie układu bo są bocznikowane rezystancja 50x niższą. Czy to...
Ponieważ używasz wzmacniacza o otwartej pętli sprzężenia , to wzmocnienie masz ogromne i prawdopodobnie wzmacniacz pracuje również nieprawidłowo wzbudza się. Obrazowo ujmując i upraszczając każdy zbliżany przedmiot posiada ładunek elektryczny -potencjał umożliwiający wysterowanie wejścia wzmacniacza. Masz dwa podstawowe układy pracy wzmacniacza operacyjnego:...
Witam. Wszystko jest w porządku. Wystarczy zajrzeć do noty: http://www.datasheetcatalog.org/datashee... i w ostatniej rubryce tabeli na stronie 3 widać. Powinieneś zastosować komparator LM 393, zamiast wzmacniacza. Pzdr.
Nie mam programu LTSpice, ale jako wzmacniacz możesz użyć LM358, OP07, UA741. LM358 to podwójny wzmacniacz.
Diody powinny mieć szeregowo podłączony rezystor, który ograniczy ich prąd, baza tranzystora powinna być podłączona przez rezystor z układem wzmacniacza, a nie przez tylko kondensator (470µF), trzeba też dołączyć równolegle rezystor baza - masa tranzystora.
Lm358 to wzmacniacz operacyjny a Lm393 to komparator, parametry znajdziesz wpisując w google datasheet i nazwe ukladu.
Miono: na tej ziemi juz wszystko wymyslono, o czym dobitnie swiadczy google, ktorego karmisz magiczna fraza "avr microphone application note", a poniewaz jestes szczesciarzem juz pierwszy link wskazuje na AVR335, gdzie Atmel chwali sie jak z AVR zrobic soundrecorder. Masz tam wszystkie schematy, a nawet potrzebny kod.
Lepiej będzie rozłożyć wzmocnienie na oba stopnie. W tej chwili drugi stopień to zaledwie wtórnik napięciowy. Pozostawiłbym układ z rys. 2 (bez R1=M62) ale z potencjometrem V11 nieco większym (np M1 + rezystor 10K). W drugim stopniu wzmocnienia dodałbym rezystor Rd od wejścia odwracającego do masy. Ten zabieg zwiększy wzmocnienie drugiego stopnia do...
Aby uzyskac napiecie wyjsciowe rowne napieciu zasilacza nalezy uzyc wzmacniacza typu " rail to rail ".Np LMC-6081A lub ....6082A lub ...6084A.Moge dodac te ktore moglem kupic w Poznaniu AD820AN, OP291GS, ( wej i wyj )OP295GP .
Witam. Jest to LM358 (podwójny wzmacniacz operacyjny) http://www.elenota.pl/d.php?id=42050&pdf...
To się czasem praktykuje dla zwiększenia prądu wyjściowego. Jeśli nie ma takiej potrzeby - to po co? Wady? - wzrost szumów, przepływ pewnego prądu przez oporniki 10 Ohm wywołanego różnicą napięć niezrównoważenia poszczególnych WO. Z drugiego (zbędnego) WO wystarczy zrobić wtórnik napięciowy a jego wejście dać na masę, wyjście "wisi".
Czyli źle cię zrozumiałem, nie ma PWM, tylko jest przetwornik CA R-2R, nie ma filtru, tylko jest wzmacniacz. LM358 to bardzo powolny wzmacniacz o szybkości narastania ograniczonej do 0,3 V/us i dlatego przebieg jest trapezowy.
1. zwieksz wartosc rezystora 4,7M 2. włacz w szereg rezystora 56k potencjometr 25 k i reguluj 3. to samo powtorz dla rezystora 1oo k ( wejscie + scalaka )
Raczej nic nie musisz zmieniać.
Schemat poprawny z oczekiwanym wzmocnieniem.
poszukaj na stronach poszczególnych producentów. Przykładowo Microchip ma bardzo dobre narzędzie do selekcji: http://www.microchip.com/ParamChartSearc... (To tylko przykład, akurat Microchip posiada tylko układy na niskie napięcia; ale pozostali producenci też mają łatwe wyszukiwanie w katalogu)
LM317/337 stłumi tętnienia zasilania poniżej 1mV przyzwoity wzmacniacz ma tłumienie tętnień zasilania >>60dB więc raczej nie usłyszysz szumów i tętnień z zasilania na wyjściu tego wzmacniacza (<-120dBu). Nie rób układów audio na LM324/LM358 te wzmacniacze się słabo do tego nadają, weź NE5532.
W przypadku tego transoptora/drivera prąd trzeba ograniczyć poniżej 0,6A, ale są takie które mają podany prąd maksymalny na zasadzie więcej nie da rady.
Zrób tak: http://obrazki.elektroda.pl/4923740800_1... Przynajmniej ten jeden opornik na wejściu R=1k należałoby zastosować precyzyjny, np. o tolerancji 1%. Przy zasilaniu pojedynczym +24V, mimo zastosowania wzmacniacza typu rail-to-rail (LM358) niestety można się spodziewać niewielkiego przekłamania napięcia na wyjściu zbliżonego do...
Jakikolwiek generator sinusa - może być na LM358 do tego prosty wzmacniacz lub para komplementarna na wyjściu LM358 objęta sprzężeniem zwrotnym.
Ja bym zrobił tak że tam gdzie potencjometr od regulacji napięcia łączy się z masą dodał bym rezystor o takiej wartości żeby odłożyło się na nim 0,1V i to podał na wejście komparatora, na drugie wejście komparatora podał bym napięcie minimalnie niższe od 0,1V (np o 10mV) tak żeby komparator reagował już w chwili gdy napięcie na wyjściu LM317 zaczyna...
Wyjście ok. A możesz powiedzieć coś więcej na temat sygnału PWM, parametry, źródło itp. Pytam bo jakość takiego przetwornika zależy od tego czy sygnał wejściowy ma dobre parametry, stabilne poziomy napięć, małą rezystancję wyjściową źródła, częstotliwość graniczną filtru dobraną do częstotliwości PWM. Jakie masz zasilanie wzmacniacza?
kreciles potencjometrami?? i czy nie prosciej jednak poprostu wypiac sie z zlacza euro z pominieciem tego ukaldu. A propos przerabialem uklady z tej gazety kazdy jak jeden maz ma jakies niedoruby i czasmai trzeba sie naszukac zeby sie tego pozbyc.
A widzisz pomyliłem się w czasie rysowania schematu. Poprawny schemat wygląda tak: http://obrazki.elektroda.pl/4719668800_1... Co do zmian to jedyne co musisz zmienić to usuną górny kondensator 470µF i zamiast rezystora 690kΩ wstaw ten "mój" obwód z R1 i R2 + dwie diody (1N4148). Diody służą jako ogranicznik amplitudy.
LM358 nie jest wzmacniaczem R2R w związku z tym przy pojedynczym zasilaniu nie uzyskasz liniowości w zakresie niskich napięć ani w pobliżu napięcia zasilania wzmacniacza. Z tym trudno się zgodzić, LM358 jest starszej generacji wzmacniaczem single supply, wejścia i wyjście mogą osiągać poziom ujemnego napiecia zasilania, o ile do wyjscia prąd nie będzie...
Witam Po prostu podłącz wyjście LM35 do wejścia nieodwracajacego LM358 zgodnie ze schematem "Non Inverting DC Gain" na str. 11 u góry dokumentacji http://www.national.com/ds/LM/LM158.pdf Zasilanie czujnika możesz podłączyć do zasilania wzmacniacza o ile nie przekracza ono dopuszczalnej wartości dla LM35. Oporniki R1 i R2 w przykładzie dają wzmocnienie...
(at)kulmar dodałem oznaczenia, wzmacniacz LM358, ten chyba najpopularniejszy.
Nie chodziło mi o układ scalony DAC. Chodziło mi o to czy ten układ ma robić za DAC. Ale już wiem że tak. Ja bym zrobił tak: 1. Generator napięcia ujemnego zasilany z procesora. Czyli na jakimś pinie generujesz przebieg prostokątny (kilka kHz) i podajesz go na takie coś (ten inwerter można pominąć): http://www.elektroda.pl/rtvforum/files-r...
Powinno działać, choć można i inaczej rozwiązać aplikacje. Pamiętaj tylko że LM358 to słaby wzmacniacz operacyjny i dobrze jest go zastąpić przynajmniej NE5532 lub LM833.
Trochę to za mało. Trzeba coś zrobić z LM35, zasilanie i podłaczenie. Proponuję wykorzystać drugą połówkę LM358. Będzie "robiła" za zasilacz i żródło napięcia masy pozornej. Ustala to dzielnik Ra - Rb. Napięcie z LM35 wzmacnia druga połówka LM358. Rezystor R umożliwia pomiar temperatur ujemnych. Producent zaleca dobrać go wg wzoru na schemacie, np....
No to taki schemat http://obrazki.elektroda.net/12_12447573... I oczywiście TL082 w ogóle się do tego nie nadaje. Dlatego zastosuj LM358.
Bez problemu dostanie tranzystor 2N2222. Układ LM358, to jeden z najpopularniejszy wzmacniaczy operacyjnych. NTE132 nie wiem. Pozdr.
Ale chyba właśnie miedzy innymi po to są wzmacniacze pomiarowe aby nie było konieczności łączenia masy. Jakieś sugestie? Pomijasz całkowicie kwestię tzw. zakresu napięć wspólnych wzmacniacza pomiarowego. Owszem ten wzmacniacz pozwala na eliminację (choć nie do zera ->CMRR) wpływu różnicy mas, ale tylko w ściśle określonym zakresie napięć, wynikającym...
Witam. Wartości rezystorów powinny być większe. W katalogu jest taka charakterystyka: http://obrazki.elektroda.net/64_12557732... Pozdrawiam.
LM358, LM324.
A nie lepiej do komparacji użyć komparatora? Zamiast wzmacniacza operacyjnego? W dodatku możesz mieć 2 w jednej obudowie (nawet jak się upierasz na wzmacniacz operacyjny). Czyli użyj LM393 (komparatory), albo LM358 (wzmacniacze operacyjne). A podłączenie proste: http://obrazki.elektroda.net/50_12654738... (W przypadku użycia komparatorów będą jeszcze...
LM358 to wzmacniacz operacyjny i wzmacnia napięciowo, a nie prądowo. Zastosuj jakiś wzmacniacz audio albo do LM358 dodaj stopień na tranzystorach, który wzmocni prąd. Są gotowe układy w sieci.
MCP6004 to wzmacniacz operacyjny typu rail-to-rail. Nie możesz go zastąpić wzmacniaczem operacyjnym LM358 w takiej aplikacji. Do tego MCP6004 ma prąd wejściowy na poziomie pA i dlatego jest używany jako stopień wejściowy dla fotoelementów, do czego absolutnie nie nadaje się LM358. Nie ma rady, trzeba wymienić wzmacniacz.
IC12 - 358 ST Myślę, że to lm358 Podwójny wzmacniacz operacyjny
Z reguły przy wykorzystaniu wzmacniaczy operacyjnych dokłada się tranzystory mocy pomiędzy zasilaniem i wyjściem (wyprowadzenie emiter do wyjścia - kolektor do zasilania). Pomiędzy emitery i bazy tranzystorów włącza się oporniki. Oporniki zasilają wzmacniacz operacyjny. To tyle jeśli chodzi o szkic, jak dołożyć tranzystory. Szczegóły na schematach z...
Cuda? - masz ujemne napięcie w układzie zasilanym tylko dodatnim? - LM358 jako przetwornica? Względem którego punktu mierzysz? - gdzie jest masa? Może zamieniłeś końcówki woltomierza? Kondensator odsprzęgajacy na zasilaniu (pin 8) LM358 jest ? Schemat źle się czyta bo narysowano LM358 po "dziecinnemu" (obudowa zamiast symbolu). A w ogóle to dlaczego...
LM358 to powolny wzmacniacz jak na audio, w liniowym układzie wzmacniającym przy wzmocnieniu 68 osiągnie pasmo 10kHz. A ten układ jest nieliniowy trudniejszy do "obsłużenia". Łatwiej było by gdybyś rozdzielił wzmacniacz i detektor szczytowy, oraz obciażenie detektora. Poszukanie szybszego wzmacniacza miało by też dużo sensu, LM358 jak widać wychodzi...
Witam! Najniższe napięcie na wyjściu LM358 jest wyższe niż -V zasilania o spadek napięcia na nasyconym tranzystorze wykonawczym. Popatrz: http://www.ti.com/lit/ds/symlink/lm158-n... , str. 13, rys. 16, tranzystor Q13. Gdybyś układ zasilił od strony Vee z napięcia ujemnego (choćby -1,5V), to byś miał zero. Inna możliwość: od Uwy "odjąć" diodą ten spadek...
Ten już przerobiony schemat jest pod lm358 czy pod tl072? Tu będzie pasować w zasadzie każdy wzmacniacz operacyjny pojedynczy, lub - o ile chcesz wykorzystać i drugą połówkę - podwójny. Ważne tylko, żeby miał nogi tak samo wyprowadzone (w zasadzie większość ma, ale trafiają się wyjątki).
Po przeczytaniu Twojego postu nasuwa mi się od razu parę pytań. 1. Jaki jest zakres temperatur, w jakich ma chodzić urządzenie. 2. Czy urządzenie ma być niezależne od pracy komputera? 3. Będziesz miał problem ze skalibrowaniem urządzenia pomiarowego, żeby uzyskać taką dokładność (ale to jest do zrobienia). Ad 2. Pierwszy pomysł to wykorzystanie złącza...
Nie możesz podać na wejście wzmacniacza napięcia wyższego niż napięcie zasilania. Powinieneś na początku przekształcić sygnał napięciowy w ten sposób, aby zmieniał się on w zakresie od napięcia bliskiego zeru do napięcia zasilania wzmacniacza. W tym celu musisz przesunąć składową stałą w dół o około 11V, a następnie wzmocnić sygnał, aby jego maksymalna...
AD620 to dobry wzmacniacz pomiarowy, dużo lepsze rozwiązanie niż LM358, ale całą płytkę na oko trudno oceniać
Między innymi, napięcie na wyjściu komparatora w stanie wysokim wynosi około 1V, przez co nie jest wykrywane przez uC. LM358 powinien dać co najmniej Vcc-1,5V, skoro daje tylko 1V sprawdź czy go nie przeciążasz, np. nie ustawiasz GPIO jako wyjść, (skasuj program w uC) moze masz jakieś niezamierzone połączenia/zwarcia na PCB? Sprawdź też napięcie an...
Wzmacniacz operacyjny np ten LM358, tranzystor odwracający - tylko trzeba poczytać.
LM324 i LM358 to nie są precyzyjne wzmacniacze, taki wzmacniacz może mieć typowo 2mV offsetu a maksymalnie nawet 7mV, a czułość termopary to ok 40µV/°C, dlatego ten offset może bardzo utrudniać. Sprawdź czy działa pierwszy stopień (napięcie na nóżce 1 i jak zmienia siez temperaturą)
odwraca -> zobacz ze sygnal ze zrodla podany jest na wejscie (-) wzmacniacza; dodaje jeszcze schemacik nieodwracajacego i dowod ze wlasciwie nie przesuwa fazy (pozmienialem elementy -> dla 20Hz juz lekko przesuwa ; dla 1kHz i 20kHz nie widac). Fotka oscyloskopu przy 1kHz. jak widac jest to audiofilski przedwzmacniacz :lol: (zbiorowisko schemacikow z...
Czy aby zamiast opornika 150kΩ nie został wlutowany np. 150Ω? To by mogło dać taki rezultat. Ale chyba przyczyna jest inna: zakres napięć wejściowych OPA820 - on jest do zasilania +-5V - nie można łączyć wejścia z minusem zasilania a jeśli to potrzebne, trzeba użyć innego wzmacniacza, np. LM358.
Jest prostsze rozwiązanie - użyj wzmacniacza LM358 lub LM324. Pracuje poprawnie od zera do prawie VCC i nie wymaga zasilania symetrycznego. Kosztuje chyba ok. 3zł. Dodano po 1 LM358/LM324 możesz użyć bez żadnych zmian na schemacie (tylko że wyprowadzenia w LM358 są trochę inaczej, ale te sprawdzisz sobie w dokumentacji).
LM358 to podwójny wzmacniacz operacyjny. Czemu są dwie płytki? To układy na podstawie schematu z pierwszego postu? Chyba, że coś mi umknęło i nie doczytałem co robi druga połówka z każdej kości to przepraszam.
A gdzie sztuczna masa, skoro zasilasz napięciem niesymetrycznym? I zamiast tl082 zastosuj lm358.
Witam W sprzedaży jest dużo wzmacniaczy operacyjnych "rail to rail" ale koszt ich jest co najmniej o jeden rząd wielkości większy. LM358 jest praktycznie wersją LM324 z dwoma wzmacniaczami.
Co do podwójnego wzmacniacza LM358. Jest wykorzystany tylko jeden wzmacniacz, a drugi ma podłączone wyprowadzenia 5 i 6 do -5V aby prawdopodobnie nie występowały jakieś zakłócenia i żeby układ był stabilny. Wysłucham również opinii za lub przeciw podłączeniu do -5V.
Sam ogarnąłem
Potrzebny jest wzmacniacz który może pracować z napięciami wejściowymi i wyjściowymi bliskimi masy, LM358 dał by radę, ale może nie być wystarczająco dokładny (offset).
Każdy inny wzmacniacz operacyjny, np. TL072, TL082, LM358 itd.
Tak , tyle że będzie to wzmacniacz słuchawkowy. Układ LM358 to podwójny wzmacniacz operacyjny. Coś kolega szukał,szukał ,ale nie znalazł:D : - a wyszukiwarka pokazuje nam to : -[url=https://www.google.pl/search?q=lm3...
nie jestem pewien jak mam interpretować taki schemat (chodzi mi o tą 1/2) Ta 1/2 oznacza, że każdy wzmacniacz to połowa układu LM358 który zawiera w sobie 2 takie wzmacniacze. Tak się często oznacza kilka pojedynczych wzmacniaczy na schematach żeby było wiadomo, że fizycznie znajdują się one w obudowie jednego układu scalonego. Mówiąc inaczej, nie...
Podstawowa seria rezystorów, szereg E24, moc 0.25W. do montażu przewlekanego Kondensatory elektrolityczne (różne) Kondensatory od 10p do 1uF (też szereg E24) - MKT, ceramiczne Dławiki, cewki Diody LED różne. Diody prostownicze 1N400x Diody prostownicze 1N500x Mostki prostownicze (najlepiej na najwyższe napięcia, będą uniwersalne) 1A i większe Diody...
LM358 może prawidłowo wzmacniać sygnały w okolicy -zasilania (i nota katalogowa to zapewnia); jakieś inne wzmacniacze operacyjne (LM111?) mogą to robić z sygnałami w okolicy +zasilania (ale nota katalogowa tego wyraźnie nie określa); niektóre wzmacniacze z JFET-ami, albo MOSFET-ami na wejściu potrafią prawidłowo działać przy napięciu wejściowym sporo...
A po co aż tak komplikować? Mam wrażenie, że wystarczyłoby użyć wzmacniacza operacyjnego (np. połówki LM358) do pomnożenia np. przez 5 napięcia na oporniku, przez który płynie prąd LED-ów, i podanie wyniku na pin Ctrl. I przetwornica powinna utrzymywać taki prąd, by na tym oporniku było 0,12V (bo wtedy na Ctrl będzie 0,6V). Tylko czy LM358 działa przy...
Jeszcze należy skasować pozostawiony symbol zasilania skasowanej kości wzmacniacza LM358. Skasuj ten podłączony do zasilania przy elemencie U1B , a ten z elementu U1A , przenieś w jego miejsce. Wtedy wszystkie ostrzeżenia które pojawią się w narzędziu Errors , możesz zignorować podświetlając je i zaznaczając przy każdym Approve . :D
Witam Ten wzmacniacz nie może pracować z napięciami wejściowymi bliskimi 0V. takie wzmacniacze, które mogą, to min LM324, LM358. Pozdrawiam.
właściwie sam sobie odpowiedziałeś , oczywiście że zastosowanie wzmacniacza jest dobrym rozwiązaniem , pozostaje kwestia czy wystarczy popularny LM358 , LM324 czy coś lepszego , oczywiście poza samym wzmacniaczem dużą rolę odrywają zastosowane elementy RC ich tolerancja , proponuje wzm. operacyjne z pojedynczym zasilaniem które jest mniej kłopotliwe...
Nie mam go jak zamówić Raczysz sobie Kolego żartować. Na pewien portal aukcyjny Masz "bana"? Np:[url=https://sklep.avt.pl/uklad-scalo...
Do tego są potrzebne dwa wzmacniacze operacyjne (może LM358? jeśli wyjście nie będzie za bardzo obciążone, to pewnie przy zasilaniu 12 V da do 10 V), pierwszy w układzie wtórnika (z opornikiem np. 100 kom między wejściem a masą), drugi jak na schemacie w #3. Rozumiem, że po odłączeniu źródła sygnału na wyjściu ma być 10 V?
Pewnie jakiś wzmacniacz operacyjny. Ale teraz musisz strzelać. Sprawdź sobie tl072, ne5532, lm358... I na pewno będą w klepie, bo to popularne układy.
Tor cyfrowy z powodzeniem da się zastąpić ATmega8. Tor analogowy przydało by się uaktualnić. Wzmacniacze LM358 nie są zbyt dokładne i nie są RIRO, ale po zastąpieniu OPA192 powinno działać. Jeśli masz na tyle zapału to jest szansa przy okazji nauczyć się wielu spraw.
Układ scalony to Mitsubishi M34501M4, tranzystory TPC8110, wzmacniacz operacyjny LM358. Pozdrawiam.
AVE... Bo przy 5V na zasilaniu op-ampa prąd płynący do bazy T3 może być za niski, a spadek napięcia na rezystorze przed bazą za wysoki. Do tego LM358 nie jest wzmacniaczem rail-to rail, i tam jest spadek napięcia na wyjściu, bodaj 1,5V.. Przerabiałem to w układzie z mikrokontrolerem, gdzie użyć musiałem pompy ładunku by napięcie zasilania LM358 podciągnąć...
ja uzywam podobnego rozwiazania. LM 317 sterowany wzmacniaczem LM358.Wzmacniacz sterowany jest przetwornikiem C/A na dwoch licznikach 4029 polaczonych kaskadowo.Uklad dziala bardzo dobrze. :D
Tranzystorek to nie bardzo. I LM358 to nie tranzystorek. Trzeba jakiś dobry wzmacniacz operacyjny. LM358 to właśnie wzmacniacz operacyjny, ale niekoniecznie za dobry tutaj.
LM358 to wzmacniacz operacyjny.
Wtórnik emiterowy warto objąć pętlą sprzężenia zwrotnego [url=http://www.ti.com/lit/ds/symlink/lm... patrz rys 10 TL072 nie może pracować z napięciami bliskimi masy już lepszy LM358 ale stosując wzmacniacz rail-to-rail wystarczyło by 13V (z wtórnikiem) a jeśli by zbudować stopień wyjściowy w układzie WE to możliwe że wystarczyło by 12V do...
Niewykorzystane wzmacniacze zapina się jak na rysunku Lepiej użyć np. LM324 (poczwórny wzmacniacz) albo LM358, bo one są przystosowane do zasilania niesymetrycznego ... Żarówkę możesz sterować np. MOSFETEM jakiś BUZ90 lub podobny Tam jeszcze masz problem, że trzeba dać układ RC na wejściu układu o dużej stałej czasowej, by ci żarówka nie migała na wybojach...
Tylko pamiętaj, że zamiast 'wzmacniacza operacyjnego' (np. LM358) masz zastosować 'komparator' (np. właśnie LM393). Bo nie mam pewności, czy taką radę kolegi odtąd uwzględniasz. Jeszcze tytułem wyjaśnień - wzmacniacz operacyjny na wyjściu miał zawsze napięcie = (U-Uref)*G, gdzie U - aktualne napięcie na wejściu prostym, Uref - napięcie odniesienia na...
Układ podłączam do wyjścia słuchawkowego wieży. Ze wzmacniaczem na lm358 świeci się trochę więcej LEDów niż bez niego.
W którym miejscu powstaje tam napięcie ujemne? Jakoś nie mogę ogarnąć tego schematu. - Na kondensatorze C7. Jeśli wzmacniacz ma działać z sygnałem wejściowym bardzo bliskim minusa zasilania, to można zastosować np. LM358.
Tylko jaki jest sens wzmacniania sygnału? Po co mierzyć z teoretyczną dokładnością 0,01C, gdy czujnik nie jest kalibrowany, i może mieć odchyłkę 1C i więcej? Sterownik PLC, do którego autor chce podłączyć czujnik ma wejście analogowe 0...10V. Rozszerza tym samym zakres i dokładność pomiaru za pomocą PLC. Pewnie jest to przypadek "akademicki" ;-)
To przypadkiem nie wzmacniacz operacyjny LM358?
Jak na razie zastosowałem filtr dolnoprzepustowy (pasywny R=880, C=10n) ->wtórnik(LM358)->wzmacniacz->głośnik(8&... i niestety nie słyszę poprawy :( Więc wina raczej leży w kodzie :( Oprócz buforowania ma może ktoś jakiś pomysł :?:
W masz kilka schematów zasilaczy z tej serii. Jeden ze schematów zawiera dwa wzmacniacze operacyjne (podwójny LM358?). Może to ten schemat. We wskazanym linku masz kolejne linki opisujące różne wersje tych zasilaczy. W tłumaczeniu języka rosyjskiego i rumuńskiego powinien pomóc translator.
Zwykłe wzmacniacze niskonapięciowe Rail-to-Rail, pewnie większość wzmacniaczy zaprojektowanych w XXIw się nada, ale warto by obejrzeć schemat. Dinozaury w rodzaju uA741 LM358 albo TL072 mogą nie działać. Niestety wzmacniacze zaprojektowane mniej niż 30 lat temu nie są zbyt popularne w polskich sklepach, choć dużych sklepach wysyłkowych prawie wszystko...
W tym przypadku, ze względu na pojedyncze i niskie napięcie zasilania pozostaje użycie LM358, w układzie nieodwracającym , o wzmocnieniu X 10.To powinno wysterować te wskażniki.
LM311 ma zostać, chciałeś jedynie kondycjoner do Pt-50 w miejsce tego do termopary typu K. Moja uwaga dotycząca LM311 odnosiła się do kolejnej przeróbki czyli usunięcia dotychczasowego detektora przejścia przez zero na LM311 i wykorzystania w to miejsce drugiego wzmacniacza z LM358. Wtedy kolejnym posunięciem byłoby pozbycie się już całkowicie zbędnego...
Witam, Posiadam Czujnik temperatury lm35 i wzmacniacz operacyjny LM358 Moje pytanie jak podłączyć do tego wzmacniacza wyjścia z czujnika i gdzie będą wyjścia ? http://obrazki.elektroda.net/63_12761174...
Witam!!! LM358 to wzmacniacz operacyjny. Jak zmierzyłeś rezystancję między anodą i katodą? Pozdrawiam!!!
Tak, moje wzmacniacze operacyjne to lm358
Można mierzyć sygnał za pomocą dwóch sond jeden na wejściu drugi na wyjściu . Wzmacniacz a przynajmniej ich część pozwala na pracę z jednym zasilaniem. W zależności od typu układu w dokumentacji możesz spotkać się ze schematami konfiguracji i metod wykonania pomiarów . Na początek do zabawy wykorzystaj prosty układ mogący działać z niesymetrycznym zasilaniem...
Uniwersalny wzmacniacz LM358, o którym mowa powyżej jak najbardziej nadaje się do budowy komparatorów. Komparatorów z histerezą, komparatorów okienkowych etc. ich użycie zależy od częstotliwości sygnałów. Wzmacniacz LM358 ma prawie identyczną budowę do komparatora LM393, różnica jest tylko w stopniu wyjściowym i kompensacji, LM393 zareaguje na zmianę...
Po pierwsze, jaki prąd ma płynąć z/do wejścia urządzenia, które dostaje ten sygnał? Jakie masz napięcie zasilania? Najprościej: opornik od +12V (jeśli masz takie napięcie) do anody diody, i ta anoda do wejścia urządzenia, a katoda diody do wyjścia czujnika. Ale: napięcie przewodzenia diody zależy od temperatury i prądu, różne egzemplarze i typy mają...
LM358 jest skompensowany wewnętrznie by w tych warunkach być stabilnym. Należy jeszcze dopowiedzieć że kompensację robi się pod określone parametry wzmacniacza. Kompensacja w LM358 jest dobrana pod wzmacniacz jaki jest w tym LM358. Czyli działa tylko dla wprowadzania pasywnego sprzężenia zwrotnego. Ty natomiast robisz inaczej. Po drodze masz jeszcze...
Nie musi był LM358, większość wzmacniaczy operacyjnych podejdzie. Tego BC to ja bym wymienił na BC211 lub BD139.
wzmacniacz lm358 wzmacniacz operacyjny lm358 wzmacniacz pomiarowy lm358
czujnik czarny czujnik zielony premier instrukcja podłączyć niemiecki telefon
instrukcja obsługi pralka electrolux panel sterowania
Renault Scenic 1.9 dCi rozbieg silnika, wysokie obroty, awaria turbosprężarki, nie odpala Ford Fusion 1.6 TDCi 2006 – lokalizacja przekaźnika wentylatora chłodnicy