Czyścisz papierem ściernym miejsca połączeń (może być 250), odtłuszczasz, smarujesz pastą, składasz i lutujesz podgrzewając miejsce lutu przykładając cynę
Ze wzgledu na ochrone srodowiska cyna z olowiem jest od kilku lat zakazana. Polaczenie zlutowane cyna olowiowa bedzie solidniejsze od bezolowiowej ale nieekologiczne...
A co z topnikiem? A ten się spali przy zbyt wysokiej temperaturze (lub odparuje) i nie spełni swego zadania.
Jeżeli uszkodzenie jest bliżej wtyczki, odcięcie przewodu i założenie wtyczki rozbieralnej. Łączenie nie tak, najlepiej przez lutowanie, założenie rurek termokurczliwych na lutowane przewody, potem rurka termokurczliwa najlepiej z klejem na całość. Najlepiej wymiana całego powodu, ale trzeba rozebrać odkurzacz.
Ja bym tak nie robił (lutował rurki), ale nie będę się narzucał. :-) Tylko nie grzej za mocno tych pinów, bo uszkodzisz izolator bolca. Pozdrawiam.
gotowałem Pex-a w garnuszku kiedy się zniszczy,a był to taki byle jaki w markecie kupiony nie zniszczyłem nie popękał, nie kruszył się, nic się mu nie stało, Przez kilka, kilkanascie lat będzie OK, ale co za 50 lat ? Domy i instalacje CO buduje się na dziesiątki i setki lat. Miedź na pewno w dłuższym przedziale czasowym nie sprawi kłopotu.
Nie wiem jak duży jest ten radiator. Może udałoby się odpowiednio zrobić kanały wiercąc otwory zamiast lutować rurkę. Wtedy pozostałoby tylko wkleić do tych otworów końcówki.
Może jednak tylko lutowanie + rurka termo. Bo tylko takie połączenie będzie najmniejsze. Są jeszcze złączki z cyną w rurce termo ale czy to zrobi dobre połączenie drut + linka trzeba by sprawdzić. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3... Ewentualnie zaciśnięcie w tulejce.
Pracuję już od pięciu lat palnikiem Termet SA i jestem zadowolony. Dają w zestawie pajączka do lutowania na twardo. Ale każdy ma swoje preferencje....
1 mm nie zrobi wielkiej róznicy. Dodam tylko ze ja miałem akurat 1,5mm i zestawiłem link z ant. omni 9 dbi + ap 50mW na odległości ok 200m przez park. Wskazania karty to: siła 72%, jakość 97%. Moim zdaniem całkiem niezła jak na samoróbe :D
Lutowanie rurek nie ma sensu skoro obok masz zaciski (kielichy). Nową rurke trzeba roztłoczyć w kielichy i skręcić w tych zaciskach, tak samo będzie przy jednostce zewnętrznej - odkręcasz stare złączki i roztłaczasz kielichy na nowej rurce i zaciskasz. W ten sposób zrobisz instalację.
Lutowanie rurek poszło szybko i gładko. Pytanie kontrolne, jaki gaz był wewnątrz rurki w czasie lutowania? Powietrze, czynnik chłodniczy czy jednak coś bardziej zgodnego ze sztuką czyli azot albo argon? Jeśli poci się cienka rurka to wg mnie jest za mało czynnika, albo raczej brak izolacji, bo powinna być zaizolowana. Czym robiłeś kielichy? Ciśnienia...
Witam. Do wtyku należało jeszcze dokupić specjalne szczypce do zaciskania. Mogę być np. HT-301A http://www.allproducts.com/manufacture3/... Wtyk jest zaciskany. ;) Pzdr.
Cześć.Po pierwsze kup specjalną pastę do lutowania rur ona jest z cyną.Użyj palnika gazowego do lutowania specjalnego lub dostawkę do butli turystycznej.Lutownicą nie uzyskasz takiej temperatury.A tak smarujesz pastą podgrzewasz i masz zlutowane.
Chodzi o to jak lutuje się takim palnikiem rurki miedziane o średnicy do 18mm, czy moc jest wystarczająca i na ile starcza jeden nabój? Będę robił to sporadycznie, wolałbym palnik z wężem przykręcanym do butli turystycznej ale są kłopoty z napełnieniem tych butli. http://obrazki.elektroda.pl/6546617300_1...
Ja lutuję rurki miedziane lutem twardym i palnikien propan-tlen (kolektory słoneczne) Problem polega na przenikalnosci cieplnej miedzi nie wiem jqk przyłożyłeś do tego napięcie ale twoja zgrzewarka pewnie aż kipi. ma przecież awarcie chyba, że elektrony masz oporowe. Ja zastosowałbym sterowanie fazowe(triak mocy 40 A ) w obwodzie pierwotnym transformatora...
Link lub zdjęcie tego palnika bo to cacko może do papy...
Do cynowania polecam środek do lutowania rurek miedzianych sprawuje się bardzo dobrze, dodatkowo łatwo się go lutuje. Super artykuł aż samemu spróbuję tej metody.
U mnie luz wynosił ok. 0,04 mm czyli jest ok. W całej sprężarce robię tylko panewki i lutowanie rurki olejowej w korbowodzie. Reszty nie ruszam. Uszczelki myślę że jednak sam powycinam bo 340 zł to przegięcie za trochę papieru. :D Jaką cyną lutowałeś te rurki?
Cały problem w tym że powierzchnia ma być płaska jak stół... Jak ma być płaska jak stół to blacha 2mm odpada. Musi być grubsza... Tylko jakiego rodzaju lut użyć A to ma być jakaś spożywka czy do jakiego zastosowania to ma być użyte? i jaki topnik ? Od strony stali po oczyszczeniu (piaskowanie) to chlorek cynku. Miedź lutuje sie dobrze, tu starczy pasta...
a co będzie po stronie wtórnej/ważne/ Przeniesiono z Szukam schematu .(ob)
Nagrzewnica będzie tańsza? Nie wydaje mi się. Poza tym wszystko zależy od kształtu i wielkości lutowanego detalu. Próbowałem lutować rurki miedziane i był problem, bo pole magnetyczne wypychało lut z szczeliny.
Witam Szukaj takiego skraplacza, który ma rurki o średnicy 18 mm lub większej. I jeszcze jedna ważna uwaga: do połączenia pomiędzy 1. i 2. cylindrem kompresora w żadnym wypadku nie używaj stalowych rur, rdza odpadająca z nich podwiesza zawory w 2. cylindrze. (trzeba zachować hiper-czystość pomiędzy cylindrami) Do Połączenia rur miedzianych przy kompresorze...
Do lutowania rurek z sprężarką tlen potrzebny, azot, propan czy acetylen, reduktory, węże, palnik. Aby gazem napełnić potrzeba zegary z wężami , waga, freon , pompa próżniowa. Nie wiem czy 3000 zl wystarczy.
Przy 10V nic ci się nie stanie. Ale 360VA to chyba troche mało jak na lutownie miedzianych rurek.
Czy pasta do lutowania rurek miedzianych z Castoramy, etc. może być? Raczej odradzam, zawiera agresywny topnik.
Ano jestem. To jak członek rodziny. Ale za dużo zachodu z wymianą sprężarki. Trzeba by lutować rurki. Napelnić gazem. Ja nie mam sprzętu. Wożenie jej itd. Niech spoczywa w spokoju.
Czyli pewnie rurki od 12 do 22mm lutujesz najczęściej. Wprawna ręka polutuje większość połączeń odpowiednim lutem bez problemu. Niestety nie wszystkie. Kiedy zaczną się schody? -miejsca trudnodostępne -trójniki przy rurce 22mm -lutowanie obok rzeczy, które mogą popłynąć od ciepła (przedmioty plastikowe, kable itp) -lutowanie rurki do zaworu, kompresora...
sluchajcie .... znalazlem na necie kilka lutownic, chcialem sie poradzic , którą kupic by znikl moj problem. ponizej 3 lutownice firmy weller: TYP W 201 200W - Lutownica z przełącznikiem magnetycznym, stabilizacja temperatury zależna od grota. W komplecie podstawka typ WSP 150 150 W - Lutownica dużej mocy. Zastosowano technologię analogiczną co w WP...
Do lutowania rurki kup mała kolbę, grot transformatorówki za mało kumuluje ciepła, a jak już to kup ZDZ najlepiej używana.
Takich grzałek się nie lutuje, nie spawa. Rurka to osłona a w niej jest element grzejny i to pewnie on uległ przepaleniu.
Kilka osób zrobiło instalację z lutowanych miedzianych rurek i do tej pory nie widziałem aby ktoś na nie narzekał.
Można spróbować ściągnąć kurek i sprawdzić czy można dociągnąć dławnicę czyli uszczelniacz osi zaworu. UWAGA Nieumiejętna naprawa może doprowadzić do zwiększenia wycieku. Przy okazji, z tego co widzę to zawór jest lutowany do rurki. Fachowiec wymieni to w miarę szybko. Fachowiec także będzie wiedział co zrobić aby nie było wycieków wody podczas wymiany.
Jeśli zrobiłeś to "twardym" lutem to napewno jakiś czas wytrzyma. Jeżeli chciałbyś jednak wymienić nagrzewnicę to przygotuj się na wydatek kilku stówek.
Do starck1 Ja osobiście jestem w fazie budowy kolektora i mam przytwierdzoną rurkę za pomocą blaszek, dodatkowo między rurką a blachą mam nałożoną cienką warstwę pasty termoprzewodzącej żeby w jakimś stopniu zapobiec korozji, a odnośnie lutowania rurek miedzianych do blachy alu zapytaj kolegi: hamerg, ja z nim rozmawiałem i jemu udało się polutować...
Rurka tylko od góry jest przylutowana, nacinasz ekran tylko na szerokości powiedzmy 2-3 mm i lutujesz dookoła. Rurka w pozostałej części jest odizolowana izolacją kabla. Aluminium źle się lutuje, więc lepiej użyć rurki z miedzi lub mosiądzu. Na jakie pasmo robisz tę antenę?
Ale co spółdzielnia wymieniała 2 lata temu? Sam grzejnik, czy rurki też? Bo jeśli sam grzejnik to oczywiste jest że niczego nie lutowali gdyż wystarczyło odkręcić stary grzejnik od zaworów na śrubunkach, a rurki zostały nie ruszone. Jeśli chodzi o łączenie rurek, to wg mnie jest to system lutowany. Na górnym zaworze do rurki jest dolutowana złączka...
Ja polecił bym lutowanie
To pasta do lutowania rurek miedzianych w ogrzewaniu. 8-O
Jeśli mogę to się podepnę do tego tematu nie chcę zakładać nowego. Podpowiedzcie czy do 11kg butli muszę zastosować reduktor jeśli tak to jaki. Widziałem filmik na youtube i Pan który lutował rurki miedziane miał butlę turystyczną i bezpośrednio dokręcony wąż do palnika bez reduktora. Wiem, że są różne ciśnienia w tych butlach. Proszę o podpowiedzi.
Mam pytanie. Lutowałem rurkę miedzianą w piecu gazowym dwu funkcynym bo nową jest narazie niedostępna. Lutowałem tradycyjnie, pasta palnik,cyna czyli na miękko. Czy to bezpieczne i mi lut nie puści?
Przy tej średnicy tylko autogen. Palnikiem tylko na propan, możesz sobie cienkie rurki lutować - mała temperatura płomienia, powoduje że dłużej trzeba grzać. Taki średni pomysł lutowania samemu "alembika", jeśli ma to być dopiero "nauka jazdy".
Osobiście skłaniałbym się ku podłączeniu na gwint bo lutowanie rurek do wymiennika może być dość problematyczne szczególnie dla kogoś bez doświadczenia w lutowaniu twardym.
Praktycznie nic nie zmieniałem, typowy zestaw palników Peruna. Lutowałem rurki i armaturę w zawodowym chłodnictwie głównie agregaty samochodowe. Dysze zmieniałem tak jak oryginalnie, zależnie od mocy palnika. Spawać, a zwłaszcza na szczelność i ciśnienie, praktycznie się nie dało (trochę lat doświadczenia mam). Propan-butan + tlen, na zwykłym spawie,...
Panowie fachowcy, któryś z Was tu piszących, ma jakiekolwiek doświadczenie, z lutowaniem twardym rurek wykonanych ze stopu aluminium? Bo tak merytorycznie się wypowiadacie w tym względzie, że aż się zaciekawiłem.
RV1 po prawej wchodzi 230v z gniazdka. Czyli warystor, nic na razie w jego miejsce nie lutuj. W rurce pośrodku jest bezpiecznik - został sprawdzony?
Po kolorze pasy lutowniczej widać kiedy należy przyłożyć cynę, robi się ona w odpowiedniej temperaturze koloru cyny i w tym momencie należy przyłożyć cynę do łączenia.
Prosimy o wytłumaczenie czemu jest źle. Nie wszyscy się znają. Czy dobrze się domyślam, że w czasie silnych mrozów na zewnątrz budynku - szczególnie w okolicach reduktora gaz będzie poprostu zamarzał? Bo z rurkami to się domyślam, że nie tyle o miedź tu chodzi co o to, że to lutowane rurki i trochę strach czy szczelne?
Nie widziałem tej lodówki na oczy, ale lodówka to nie Klima. W lodówkach kawałek rurki miedzianej fi 6mm jest wlutowany (lut twardy) do sprężarki do napełniania po napełnieniu jest zagnieciona i zalutowana. Czynnik w tej lodówce to izobutan R600a. Powinno !!!! się podpiąć stację odessać czynnik sprawdzić ilość i ewentualnie dopuścić nowego do odpowiedniej...
ALe przecież lutowanie rurek jest łatwe i to bardzo, potem tig.
Tak po prawdzie to nie trafiło mi się nigdy rozbierane złącze skręcane żeby nie było wycięte do gołego metalu czy to teflon czy pakuła na pastę. Ogniwo sie zrobi w tym miejscu. No ale jak podlaczasz aluminium to wpierw wchodzisz w zawór lutowanym gwintem do rurki a potem zaworem przez srubunek do grzejnika. Skrecaj na pakuly bo ten teflon jest kijowy.
Bepieczniej zrobić próbę szczelnosci azotem technicznym,taniej niż kupowanie filtra-odwadniacza który i tak nie wylapie całosci wody z powietrza,no chyba,że posiadasz dwustopniową pompę głębokiego vacum i odpompujesz powietrze wraz z wilgocią przed napełnieniem czynnikiem.I tak przed napelnieniem czynnikiem musisz opróżnić uklad z powietrza pompą próżniową,ten...
Mam zamówione nowe rurki i czekam aż przyjdą. Jednak dzisiaj na szybko udało mi się dostać używaną inną rurkę. Obciąłem od niej kołnierz i przylutowałem do swojej rurki. Pytanie czy można tak lutować rurki wodne w piecach? To tylko prowizorka bo od 3 dni nie miałem ciepłej wody. Nie jestem też pewien tego lutu bo słabo się te rurki lutują. Jakiś dziwny...
Pewniejsze wydaje się lutowanie, lub zaciskanie przy pomocy rurek.
W/g mnie najlepiej lutować lutem co ma 5% srebra , palnikiem na propan i tlen , palnik może być acetylenowy, ustawiam tak, by nie miał wyraźnego jądra , wtedy można rozgrzać miejsce co lutujemy jednorodnie, przykładamy lut i lekko do rozgrzanej miedzi dotykając, widzimy jak się topi i rozlewa , na pograniczu rozlewania znowu lutem rurkę dotykamy , lut...
Pasta do lutowania rurek C.O nie żaden kwas to tylko miedź nie blacha ocynkowana.
Dziękuję za odpowiedź. Na co są lutowane rurki przy sprężarce od lodówki? Rozgrzałem je palnikiem prawie do czerwonego aż te cienkie rurki które są zlutowane z tymi od sprężarki zaczeły się łamać a lut nie chciał się roztopić. Wydaję mi się , że te cienkie rurki które są połączone z rurkami od sprężarki są stalowe a te przy sprężarce mosiężne lub miedziane....
A próbowałeś pasty do lutowania rurek miedzianych CO? Takiej jakiej używają hydraulicy.
Skąd teza że w ogóle lutował palnikiem A gdzie taką "tezę" widzisz??? Napisałem: ""lutował"". Nie pisałem w jaki sposób. To twoja konfabulacja wykazująca brak wiedzy i wyobraźni. Może użył "szczypiec" którymi podgrzał obie rurki. A zendra powstaje TYLKO gdy ... podgrzewamy palnikiem. Taki wniosek można wyciągną z twoich zarzutów. Co jest bzdurą, ponieważ...
Fajne zdjęcia. Czy te miniaturowe pentody przeznaczone są do lutowania wyprowadzeń? Co to jest moc admisyjna, moc strat? Dla VFD te tranzystorowe sterowniki to układy grubowarstwowe + radiator? Połączenia do NIXIE to owinięcie drutem + rurka termokurczliwa czy lutowanie + rurka?
Kup sobie dobrej jakości pastę do lutowania rurek miedzianych, ona rozwiąże problemy.
Dorobienie nie opłacalne ,lutuję rurki miedziane i montuję na stałe . Nie będzie już przenośny :( .
Nic nie trzeba lutować, rurka da się przegiąć o te 7 mm. Oczywiście po zdemontowaniu chłodzenia.
DJSzmer podal bardzo dobra i pewna metode na lutowanie grubych kabli. Tylko ja najpierw nalozyl bym koszulke termokurczliwa, a potem rozczesal linke ;) No i odsun dosc daleko te rurki, bo przy lutowaniu ci sie jeszcze niechcacy zacisna, bo NAPRAWDE mocno bedziesz musial wszystko podgrzac ;)
Mam pytanie dotyczące lutowania twardego. Czy palniki oferowane na allegro zasilane samym propan-butanem (np od Rothenbergera) są wystarczająco mocne by lutować rurki przy agregacie z lodówki brązem? (...) Brązu się nie stosuje do lutowania twardego :!:
1. mozesz 2. rurka poł cala ale do kabla h1000, poszukaj jakiejs mniejszej, dwa konce druta lutujesz do rurki a srodek do gorącej żyły, żyła, lut i biquad nie mogą dotykac w tym miejscu do rurki 3. co rozumiesz przez zwarcie przyjrzyj sie rysunkowi biquada przecierz to jest obwod zamknięty 4. nie spalisz apeka patrz wyżej 5. tak - nie 6. nie musisz...
Można użyć palnika gazowego i pasty. Tak jak przy lutowaniu rurek miedzianych w instalacji hydraulicznej.
Nie no tak, nie ważne jak to zrobisz ważne żeby działało, choć ja osobiście jak musze bo wiem że będę często korzystał ze jack'a to kupuje wtyk lutuje i na koniec daje rurkę termokurczliwą.
Po co lutować. Nakładasz rurkę z klejem termoiobisz otwór w obudowie.
Witam . Po to jest regulator po stronie pierwotnej. Testowałem kiedyś lutowanie rurek miedzianych fi 15mm . Zasilałem elektrody z zasilacza ZTR-120 . Po kilku sekundach rurki można lutować lutem miękkim , twardym nie próbowałem. Sam też kiedyś myślałem nad zrobieniem takiej zgrzewarki .
Dzięki za odpowiedź. Niestety z tego co widzę to firma już nie istnieje, a chodzenie w obecnym czasie po sklepach to trochę kłopotliwe. Może jakoś poradzę sobie z lutowaniem rurek miedzianych. A czy możesz polecić jakiś model bojlera tego typu?
Proponuję jeszcze spróbować oczyścić to jakimś innym specyfikiem, niż tylko samym papierem ściernym. Alkohol raczej nie wchodzi w grę, z oczywistych względów, że nie oczyści nam takiej rurki, a na dodatek nadaje się on świetnie do innych celów :) Rozpuszczalnik, bądź denaturat powinien sobie dać radę, a w ostateczności, można się zapytać w sklepie hydraulicznym...
Tak właśnie tłumaczyłem koledze który mi lutował rurki, ale twierdził że tak będzie dobrze, to mu pozwoliłem. Tylko dopowiedziałem, że jak się zapowietrzy to będzie to poprawiał bez gderania. :D Dziękuję za fachową poradę.
W moim przypadku na połączenie lutowane nałożyłem rurkę termokurczliwą z klejem.
Przy Twoim metrażu pompa obiegowa dla c.o. powinna być ustawiona na II biegu (najniższym) ale to ustawienie równocześnie ma wpływ na grzanie kotła w trybie c.w.u. Dlatego swój kocioł skręciłem z 24kW mocy maksymalnej do ok. 17kW, tak aby odpowiadało to maksymalnej mocy dostępnej na najniższym biegu pompy, bo w przeciwnym razie woda kotłowa w trybie...
Dzięki. Czyli chyba zostaje mi lutowanie + rurki termokurczliwe. Prasowarki nie posiadam :( Tylko, że ... lutowanie linki to ok. A drutu ? Jakoś średnio to widzę. To są przekroje rzędu 2,5 mm2. Przykładać bokami do siebie ? Grubo wyjdzie. Czołami ? Fantom
Rury stalowe gwintowane 55 cm google znajduje. Są też warianty 50 cm, do których należałoby użyć np. mufy żeby je przedłużyć. Rury miedziane to chyba są lutowane?
Nic takiego nie wykryje. W ASO wtyczki nie dostaniesz, lutuj bez kostki na krótko, przewody w rurki termo z klejem i będzie dobrze.
Prawdopodobny wyciek czynnika chłodniczego. Weź za tyłek tego papraka, który lutował rurki i filtr odwadniacz ( tu akurat słabo widać) aby poprawił to co spieprzył. A z tym zdjęciem komory chłodziarki to przegiąłeś.
Co efekcie doprowadziło do rozerwania obudowy sprężarki. Raczej niemożliwe. obudowa sprężarki z luzem te 60 Bar wytrzyma. Tyle sprężarka nie nabije Nie ważne co puściło nagłe uwolnienie kilkuset gram propanu na tyle silne by ładnie wymieszać z powietrzem jakaś iskra czy otwarty ogień i z pomieszczenia robi się bomba. Na zdjęciach z innych przypadków...
Może naiwne pytanie ale skąd miałeś elektrody węglowe? Ze sklepu spawalniczego. Na allegro też są. Joon, myślałem raczej o lodówkach. Małe przekroje rurek da się lutem twardym polutowac. Osobiście tą 900W lutowałem instalację wodną. Rurki 22 bez problemu się lutowało, ale to lut miękki.
Słyszałem od kolegi że używał do lutowania CO z miedzi specjalnej pasty lutowniczej z cyną. Zerknij gdzieś w sieci jak się dokładnie lutuje takie rurki miedziane to na pewno coś ci rozjaśni.
Co jeszcze może być bo ja już nie wiem... A ja wiem. Naprawiacz .... nie myśli. Trzeba wymienić naprawiacza na myślącego lub uruchomić myślenie. Ja bym sprawdził która, z dwóch, kapilara idzie, do którego parownika? Była okazja to zrobić, ale brakło myślenia. 3. Założyłem sprawny zawór dwudrożny, uzupełniłem czynnik nic nie dało Jeżeli to "założenie"...
W Cargo. Można z rurki lpg zrobić nie??
Ta pasta z cynku i ołowiu to coś podobnego jak lutują rurki miedziane do CO (w większej skali)? Jaką temperature potrzebuje pasta żeby topniki wyparowały i czy nie grozi to zniszczeniem scalaka/niedokładnym przylutowaniem?
Żadnego łączenie "na skrętkę" jeśli już to lutowane i zaizolowane rurką termokurczliwą. Możesz użyć złącz nawet kostki zaciskowej, ale żadnego "zwyczajnie spleść". Tak możesz to połączyć kropki to miejsca łączenia przewodów. Zwróć uwagę na polaryzację głośników bo przy takim łączeniu bardzo łatwo o błąd i ogólny efekt będzie mizerny. http://obrazki.elektroda.pl/9355887100_1...
Podłączenie nie jest zrobione oryginalnymi (niklowanymi) rurkami. To są zwykłe miedziane rurki, lutowane. Końcówki przy kotle oraz zasobniku są oryginalne z zestawu. Dzięki za informację, zobaczymy czy się uda. W razie czego mam na wszelki wypadek elastyczne węże 3/4 do 110 stopni.
nie napisales co to za kawalki miedzi,jesli to cos duzego to jest taka pasta do lutowania uzywaja tego hydraulicy do lutowania rurek miedzianych.smaryjesz te miejsca co maja byc zlutowane nagrzewasz je ta gazowa lutownica do duzej temp.i dokladasz cyne ktora sie pieknie rozlewa po pascie i laczy te elementy...nie proponuje przy lutowaniu jakis ukladow...
Nie ważne czy uszczelnię gwint pakułami i pastą, czy też taśma teflonową. Porób brzeszczotem lekkie zadziory na gwincie, pakuły nawiń na gwint zgodnie ze wskazówkami zegara, przykręć, musi trzymać. W jaki sposób to lutujesz? Najpierw wkręcasz złączke i lutujesz rurkę?
Musisz się określić na ile robisz to we własnym zakresie(tzn lutowanie rurki do blachy itp) a na ile adoptujesz istniejące elementy(grzejnik panelowy z demontażu co) i dalej czy praca układu grawitacyjna czy pompa, kolejne czy okresowo czy cały rok(dom, działka), czynnik woda czy glikol ale może zacznij od studiowania forum jest tu sporo informacji...
Hmm... Przykro mi to słyszeć. A już się 'napaliłem' :D Szkoda, że nie użytkowałeś nigdy Versaflame, gdyż nic o niej nie możesz powiedzieć. W takim razie spróbuje się coś jeszcze o niej dowiedzieć (może jest mocniejsza? ). Jeśli ona nie będzie spełniać moich wymagań to takim razie posłucham Ciebie i zakupię stacje hota z lutownicą, nawet nie wiedziałem...
Chyba się nie zrozumieliśmy się ,ja nie rezygnuję z przeciw wagi tylko jak wcześniej pisałem rezygnuję z gniazda . Czy nie uważa Pan że przeciw wagę można zainstalować na oplocie kabla ? Rurkę 7 mm instaluję na oplocie kabla natomiast żyłę środkową kabla lutuję do rurki 5 mm natomiast drugi koniec rurki 5 mm lutuję zgodnie ze schematem do promiennika...
Jeśli po ścianach na zewnątrz to tylko twarda lutowania miedź. Dodatkowo będą grzały rurki. Jak pod posadzka to PEX na złączki. Obie jesteś w stanie sam wykonać w mieszkaniu. Jeden poziom i kilka grzejników. Grzejniki stalowe panelowe? Dlaczego nie aluminiowe zeberkowe? Ładniejsze, wyprofilowane na gorze nie musza mieć parapetu.
Co prawda jest to parownik cały z grzałką ale przy odrobinie cierpliwości i wprawy można z niego odłączyć grzałkę i ją przełożyć w miejsce uszkodzonej. W czasie wyjmowania grzałki tej uszkodzonej jak i zakładania dobrej trzeba uważać na rurki chłodnicze aby ich nie załamać lub urwać. Przy spokojnym podejściu oszczędzamy dużo pracy związanej z rozszczelnieniem...
To wewnątrz tej rurki lutujemy przewód. To się robi tak: Odkręcamy plastik- bo się nam stopi. Całość mocujemy w małym imadle tą wąską rurką do góry albo w bok. Wnętrze rurki smarujemy kalafonią rozpuszczoną w spirytusie. Do wnętrza rurki wkładamy cynę. Lutownicę ustawiamy na 350-400st (lutownica co najmniej 40W) Grzejemy. Grzejemy. Grzejemy. Trochę...
Witam,pozdrawiam i życzę Zdrowych Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. Panowie jeśli mogę pomóż,to miałem takie przypadki,też tak samo sprawdzałem i było wszystko ok.,a dalej nie kręcił.W końcu założyłem wirnik na tokarkę by przetoczyć komutator, zabieliłem czoło łączenia uzwojeń i pokazało usterkę,otóż w kilku miejscach wokół zagniatanych uzwojeń...
Mam od kilku lat instalację miedzianą - rurki nie grubsze niż instalacja elektryczna. Są do tego tanie, estetyczne osłony zapobiegające utracie ciepła np. w piwnicy lub na korytarzach. Proponuję tą lutownicę użyć, bez przeróbki do lutowania rurek i kształtek ( kolanek, rozgałęźników) itp. które są tanie i dostępne. Pozdrawiam.
Przeróbka lodówki kampera z absorpcyjnej na 12V, mam jedną lodówkę z kampera i jest na trzy źródła (gaz, 12V, 220V), ale ma już swoje lata i jest słabo wydajna bo tylko poprawnie chłodzi na 220V i też szału nie ma, a pozostałe dwa czynniki 12V nie jest w stanie i gaz też odmówił posłuszeństwa, obwodowa jak i lodówka jest w dobrym stanie , mam sprawna...
Słownik doinstalować do przeglądarki to zazwyczaj niewielki problem, sam polecam FF. Opalarka do PCB to jak stosowanie grzałki do wody do lutowania rurek miedzianych, może się i da, ale po co skoro są lepsze i wyspecjalizowane urządzenia. No, ale jak ktoś ma wybór: wyrzucić, albo spróbować wygrzać, to może jednak mieć sens.
kable od sondy dobrze się lutują po zastosowaniu pasty do lutowania którą można łatwo wyrwać od hydraulików . osobiście stosuję jakąś "maść" firmy LAKCO ??? .nie wiem co to jest ale efekt jest zaje..... tylko że oni lutują rurki miedziane , spróbuj stalowe polutować ...
lutowanie rurki aluminiowej lutowanie miedzi rurki tłuste rurki
volvo potencjometr przepustnica elektryczna tylna klapa światło dyskotekowe
probook 6560b pralka przecieka
Akai VS-X2000 czy VS-G855 – porównanie magnetowidów, digitalizacja VHS, 6 vs 4 głowice Grzałka z termostatem do bojlera CWU grzeje do 80°C zamiast 60°C – Termostat, kamień, ustawienia