Sądząc po cenie jest to wersja sprzed liftu. Tam linka sprzęgła miała własny mechanizm samoregulacji. Był poruszany temat na tym forum. Zaraz poszukam Zobacz tu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic30...
Kup używaną bez luzu na czopie. Wymiana łożyska czy sprzęgła nic nie da bo luz jest na obudowie.
Lub lejący wysprzęgnik.
Nie ważne czy docisk, czy tarcza, komplet sprzęgła do wymiany.
Ma być czysta masa(łapana z wiązki silnika) http://obrazki.elektroda.net/65_12743741...
W sterowniku silnika lub UCH masz błąd dotyczący czujnika sprzęgła?
Być może coś na osprzęcie, rolka ,sprzęgło altka. Albo coś na rozrządzie.
Dodam, że warto wymieniać okresowo płyn hamulcowy, a wielu kierowców to zaniedbuje. Jedyną metodą odpowietrzenia sprzęgła jest wtłaczanie płynu przez odpowietrznik Dopytam, jako amator: czy odciąganie płynu przez odpowietrznik wysprzęglika też jest skuteczne? Odciągałem stary płyn właśnie podciśnieniem z wysprzeglika, ale i metodą "na pompowanie predałem...
megan 2 sterowanie ma hydraylicze często padaja tam dociski sprzegła niz tarcze przez przegrzanie do spr po demontarzu skrzyni biegów
To jeszcze inaczej,włącz zapłon, uruchom na kròtko rozrusznik i zobacz czy zapali. Rozumiem,że czujnik sprzęgła i luzu sprawdzony?
wymienić łożysko dociskowe (ale jak się już wyjmie skrzynie to może okazać konieczna wymiana kompletu tarcza+docisk+łożysko
co mogło się stać? popraw masy podkładał podkładkę pod linkę sprzęgła, tak by wyżej łapało. hehe
Steerning not locked i steerning locked zazwyczaj są informacją przy uszkodzonej blokadzie kierownicy. Jak już wspominałeś sporadycznie się pojawiały a zazwyczaj w taki sposób "kończy " się blokada. Podepnij Clip-a i odczytaj błędy.
Sprzęgło kompresora klimatyzacji, mam mieszane uczucia co do wymiany części której nie znasz.
Pompa wody ma napęd od paska rozrządu. Więc możesz spokojnie jechać bez paska wielorowkowego. Do czasu jak prądu nie braknie. Coś ci się zatarło i stanęło. Wcześniej przecież powinieneś usłyszeć hałas. No chyba że sprzęgło na alternatorze się wysypało.
Okazało się, że jakiś oring na skrzyni puszczał, nie wiem dokładnie jaki, ponieważ tak mi powiedział znajomy mechanik i po wymianie oringu stukanie przestało i sprzęgło się nie ślizga.
tylko drugi bieg "zapina" na dwa razy ale to podobno nie problem Za pierwszym razem włącza dwójkę, potem się zamyka sprzęgło cierne bocznikujące sprzęgło hydrokinetyczne.
Sprężarka sterowana elektrozaworem jest na stałe sprzężona (ma tylko sprzęgło zrywalne na wypadek gdyby się zatarła). Zawór steruje wydajnością tłoczenia.
Dzieje się to na pb i LPG.
Podstawy: Luz na mechanizmie wybieraka? Czy biegi wchodzą dobrze na zgaszonym silniku? Jak pracuje sprzęgło ?
W mojej Megance jest skrzynia Getrag o numerze DW5007, czyli mokre sprzęgło, raczej.
Nad łapą sprzęgła, na obudowie skrzyni jest podziałka 0, 5, 10° ustawiasz koło zamachowe kreską na 0
Nie przypadkiem pedał sprzęgła?.
Witam wszystkich. Wczoraj wyskoczył mi problem ze sprzęgłem. Nagle podczas proby zmiany biegu podczas wcisniecia sprzegla nagle pedał został mi w podłodze. Udało się dźwignąć pedal do górnej pozycji i znów było ok natomiast po kilku wcisnieciach ponownie wpadło w podłogę. Ponowiłem czynność i po niej juz przez następne kilkanaście ruchów juz bylo wszystko...
Daj dobrą cewkę na 3 cylinder od sprzęgła
Sprężarki nie sprawdzisz czy jest dobra bez nabicia klimy i fizycznej jej pracy. Można ewentualnie sprawdzić sprzęgło czy się załącza pod warunkiem że to sprężarka ze sprzęgłem a nie z zaworem.
Dodam tylko że linka od sprzęgła jest samoregulujące sie.
Wytłuczony tłumik drgań na tarczy sprzęgłowej-sprzęgło do wymiany.
przy jeździe na lekkim półsprzęgle a gaz w okolicach 1000-1600 obrotów. Taką jazdą każde sprzęgło upalisz.
Skrzynka wychodzi bez problemu, w stronę pedału sprzęgła, wskazane jest to wcisnąć np poprzez zablokowanie pedału o krawędź siedzenia nawet trzonkiem zmiotki. Pewną trudność stwarzają dwa zaczepy; trzeba szarpnąć.
A jak ma się kwestia czujnika sprzęgła lub hamulca?
Jak masz wybity bezpiecznik 250A w megane/scenic, ten na klemie, to zazwyczaj Oluś problem w zwarciu głównej gałęzi 30 elektromagnesu rozrusznika. Czasami upierdliwe zwarcie, bo w momencie naprawy go nie ma. Już pomijam fakt, że ktos targał skrzynię/ rozrusznik bez odpietego aku; to trzeba sprawdzić jarzmo kablowe idące do śruby na elektromagnesie....
8200168238B nr orgniału czujnika. Skoro go nie ma więc może sie stop palić, trzeba go założyć w otwór adekwatnie jak siedzi czujnik sprzęgła.
(at)kami111 A co ma przegub wewnętrzny do pedału sprzęgła ?
Zauwazylem ze w zbiorniku plynu hamulcowego jest ponizej poziomu min. kupilem dot-4 i dolalem do tego co bylo. pompowalem do oporu po czasie zrobil sie twardy pedal i biegi wchodza jak dawniej. Tamat mam nadzieje juz na 100% rozwiazany na szczescie. Do zamkniecia :) Optymista z Ciebie. Brak płynu w zbiorniczku to raczej skutek, a nie przyczyna usterki....
Używane są słabe bo niestety zmęczenie materiału robi swoje. Wystarczy że masz lekko czynnika ponad stan lub przypchany filtr/osuszacz lub dolane za dużo oleju i klima wymaga większej siły na kompresorze. Nowe sprzęgło to jakiejś 50-100 pln. No chyba że jest syf w instalacji i blokuje trochę kompresor. Wypadało by profilaktycznie zdjąć czynnik i zajrzeć...
Tam na alternatorze jest / powinno być sprzęgło jednokierunkowe.
Kolego, a zerknij w parametry czy widzi np. sprzęgło w pozycji 0, albo jak widzi hamulec.
A pedał sprzęgła sprawdzony?
Witam, chciałam się dowiedzieć czy już Pan wie z jakiego powodu pykało sprzęgło??? u mnie to samo się dzieje (renault megane II 2006 1,5 disel) po wymianie sprzęgła, tarczy, wysprzęglika z łożyskiem i wymianie płynu. Pozdrawiam
Zły montaż, albo sprzęgło zrobione za miskę ryżu.
Jak założyłeś poprawnie cały zestaw to hałas nie od sprzęgła , prawdopodobnie skrzynia biegów hałasuje .
Dodam jeszcze, że gdy znaki na kołach będą sie pokrywały z tymi na obudowie- tłok 1 cylindra w GMP, to przez wziernik na obudowie sprzęgła będzie widoczny znak- na podstawie którego również możemy określić GMP. Wszystkie znaki muszą się pokrywać.
Panowie, wprowadziłem was trochę w błąd. Nie wiem, czy to ważne, ale zauważyłem, że przy próbie odpalenia czy włączenia zapłonu z wciśniętym pedałem hamulca czy też sprzęgła, nie włącza się nic. Wyskakuje tylko steering locked. Radio i nadmuch włączają się, jak wciskam przycisk start bez użycia sprzęgła czy też hamulca.
To sprzęgło sie kończy :)
I w tedy nie odpala czujnik sprzęgła sprawny
Sprzęgło- kontrola
Jak wyjechały frezy na rozruszniku, to mógł zajrzeć, jak wyglądają frezy na kole zamachowym. Nie podjął się? To wymiany sprzęgła też by się nie podjął?
Jesteś tego pewien jeśli chodzi o ten model? Przepraszam, że tak się dopytuję, ale na forum renault ktoś mi odpowiedział, że nie trzeba, ale niby w książce jest napisane przy wymianie skrzynki przekładniowej wymontować zespół napędowy. Odpowiedzią na tamtym forum było tylko stwierdzenie, że gdyby tak było to by więcej brali za wymianę sprzęgła.
Może filmik pomoże coś zrozumieć https://www.youtube.com/watch?v=J7ukIyK_... Może masz rację, bo objaw występuje faktycznie przy bardzo szybkiej zmianie biegu po wciśnięciu sprzęgła.
renault megane sprząc renault megane pedał sprząc sprząc sprząc laguna
zrobić wzmacniacz gitary ducato czujnik doładowania europower ep2500
toshiba 37xv635d samsung ue32d5500
Jak zdjąć obudowę Philips MCD 908 - krok po kroku Jak włączyć piec akumulacyjny Dimplex Alby, aby dawał ciepło?