Czyli też zły trop. A jakbyś połączył 2 tranzystory w układ Darlingtona, albo Sziklaiego?
Daj bezpiecznik rurkowy w granicach 250 - 1250mA przed mostek będzie podobny gabarytami do rezystora 2W. Dolutuj do niego przewód(najlepiej po zlutowaniu z przewodem załóż termokurczkę na metalowe końcówki) i wlutuj na PCB w miejsce rezystora.Jeśli chodzi o tranzystory to spotkałem się np z MJE13003 lub MJE13001 jak na razie albo jakimiś ich mini zamiennikami...
Ten pomiar też był wykonywany oczywiście. Teraz wreszcie miałem czas usiąść na spokojnie do tego i mogę powiedzieć, że to jest raczej MJE13001 13001 8D 0.2A/400V SOT23. Kod SMD się zgadza. Napięcie się zgadza. Tester pokazuje wzmocnienie: https://obrazki.elektroda.pl/8883057300_... i ono też się zgadza z notą: https://obrazki.elektroda.pl/7533967200_...
Wymień C1 oraz C4 nie patrząc na miernik skoro nie odpowiadasz mi na moje starania i zapytania z poprzedniego mojego postu, na które odpowiedzi pozwoliłyby mi dokończyć rozpoczęty schemat oraz upewnić się czy C4 to w końcu ma u Ciebie 22 nF czy 0,022 nF jak napisałeś: C4 jest 2G223, tj. 0,022 nF i tyle pokazywało. Bo gdy 0,022 nF to on jest przyczyną...
Mam jeszcze jedno pytanie uszkodził się jeszcze MJE13001 czy w zamian moge wstawić 2sc3039??
Były to MJE13001 popularne w tych lampkach. poza nimi wymień te spalone rezystory.
Tam piszą, że na 300V AC można użyć czegoś podobnego . A do testowania układów z BSP149 i BF420 mieli napięcia do amplitudy 200V, czyli 141V AC. MJE13001 ma dopuszczalne 400V, od biedy na 230V AC wystarczy. Na 400V AC (międzyfazowe) to chyba BU508. I to z ryzykiem: coś się uszkodzi...
ten ALJ to MJE13001 dobry jest??? Ten 2,2 u / 400V do wymiany. Sprawdzić MJE13001 to jest NPN dokładnie oraz dodatkowo omomierzem obszar C-E na zakresie 20 mega i więcej manie przewodzić. Upływności mogą świadczyć o jego uszkodzeniu. Zacznij od tego 2,2u wymień i zobacz co się dzieje Pozdrawiam Aha Tego PC817 też można by sprawdzić tylko trzeba pomyśleć...
Ładowarka uruchomiona. Zamiast mje13001 jest tranzystor but11. Jest tylko problem ma zaniżone napięcie na ok. 4,8V, a powinno być 7,5V. Napięcie było mierzone pod obciążeniem i bez. Pod obciążeniem spadło do ok. 4,3V. Przypuszczam że ta dioda Zenera jest nieodpowiednia(za niskie napięcie). Jaką tą diodę dać aby uzyskać 7,5V?
Do MOSFET-a na 500V mógłby być np. 1.5KE350A, albo P6KE300A; do MJE13001 (400V) - 1.5KE250A, albo P6KE220A; do tranzystora na 300V - 1.5KE200A, albo P6KE180A. Ta liczba 350/300/250/200 oznacza nominalne napięcie - można na nieco mniejsze, ale na większe lepiej nie, bo może nie zabezpieczyć tranzystora przed uszkodzeniem. Transil może mieć po tej liczbie...
Tanie zasilacze z allegro są bardzo niebezpieczne, uproszczone do minimum. Jeden kiedyś pokazałem; jak to może mieć 1000mA https://obrazki.elektroda.pl/2651602700_... https://obrazki.elektroda.pl/3177907700_... Obecnie sprzedawany jest taki biały(czarny) 5V/2A z gniazdem USB z boku, po ok 5zł, przegrzewają się i robią...
http://boss.iele.polsl.gliwice.pl/pdf/ot... ?
Ten TS13001 zastąpisz MJE13001, zenerka 6B1 to jest na napięcie 6,1V-tak wynika z oznaczenia jej.
Możesz za niego wlutować MJE13001.
Jak najbardziej może być i 200. No może to przesada, ale 100 jest do uzyskania. Ja mówię o Q3 który pracuje w układzie wspólnego emitera. Przy prądzie wyjściowym 1A, prąd bazy Q1 powinien wynosić z 0.01A. Q1 to ma być układ 2 tranzystorów, więc jego wzmocnienie prądowe na pewno będzie wysokie. Spokojnie przekroczy 100. Raczej będzie rzędu 1000. Więc...
tylko Vth na poziomie 6V. Można bez większego problemu znaleźć mosfety z Vth na poziomie 4.5V i Vds 600V Ale 4,5V to nadal za dużo, szukałem kiedyś jakiegoś "logic level", ale na takie napięcia nic nie znalazłem. Próbowałem przerobić na bipolarny(MJE13001), ale coś to nie chciało współpracować, tylko się grzało i z 12V robiło max 20V, potem odłożyłem...
Ja rozumiem że wyprostowany prąd. Ale wiem też że napięcie w sieci (nawet wyprostowane) 100x na sekundę spada do 0V ! I w tym momencie świetlówka o ile nie zgaśnie to przynajmniej będzie świeciła ciemniej. Wyprostowane poprzez mostek gretza i zmniejszając tętnienia poprzez kondensator. Jakoś scalonych przetwornic nie widziałem w żarówkach energooszczędnych,...