Witam. Mam do zrobienia układ jak na załączonym schemacie. Ponieważ dioda jest dosyć droga, muszę ją zabezpieczyć przed nadmiernym prądem na przypadek gdyby NE555 się zablokował w stanie wysokim. Czy takie zabezpieczenie jest konieczne? Niezawodność półprzewodników jest wysoka. Prawidłowo zaprojektowany i zmontowany układ będzie działać bezawaryjnie....
Nie ma takiej opcji każde urządzenie pobierze tyle prądu ile potrzebuje - oczywiście powinnowo się zabezpieczyć wyjście zasilacza 8-10A zabezpieczeniem A jakim to zależy jaki rodzaj obciazenia
Witam, taka moja mała teoria: opady deszczu lub bardzo wilgotne powietrze, do tego zasniedziałe wtyczki lub czujnik drzwi albo zamka, np. we wnętrzu drzwi, co powoduje rezystancję, dlatego objawy są nieregularne.
Sprawdź czy działa ci normalnie oświetlenie. To w bagażniku też. Dodano po 1 I stan przelotek w drzwiach.
Podmien Bortnez i sprawdz czy sie zmieni.
Regulator ma w sobie zabezpieczenie przed nadmiernym prądem ,powinien się wyłączyć a nie spalić.
sprawdz skrzynke bezpieczników bo fela ma takie uroki ze cieknie woda przez szybe przednia do auta i leci akurat na skrzynke. wyciagni ją jest to dosyc proste i sprawdz czy czasen juz zielona nie jest.
0,09A na wlaczonym alarmie to niejest za duzy pobor.zreszta 140mA dla akumlatora to nie tragedia.poprostu konczy sie akumlator.na wylaczonym alarmie ciagnie wiecej bo zasilany jest przekaznik.
No to tylko przeciążenie silnika spowodowane za duzymi oporami ruchu, czytaj piach w łożyskach, mazut w reduktorze itp.
Tak sie sklada ze te opisane przez ciebie zabiegi najprawodopobniej okaza sie zupelnie zbedne, bo te alternatory (+regulator) tak maja nawet gdy sa nowiusienkie (temat wielokrotnie walkowany na forum Skody na Autokaciku... lacznie z rozwiazniem jak tenu w pelni zaradzic).
odpinac kolejno bezpieczniki powinno byc max 100mA
Przy takim rozwiązaniu ładowania w komplecie musiała być ładowarka. Zapewniała ona zabezpieczenie przed nadmiernym prądem , po prostu była na tyle elastyczna że spadało jej napięcie na wyjściu przy większym prądzie. Ładowanie tego z zasilacza stabilizowanego bez ograniczenia prądowego uszkodzi ogniwo.
Tutaj muszę się z tobą zgodzić. Nie pozostało więc nic innego jak szukać tego lewego poboru prądu. Schemat z pewnością Ci pomoże. Pozdrawiam
odepnij alternator, masz pewnie uwaloną diode
0,1 A to bardzo dużo Czy masz radio fabryczne czy nie? (jakieś wzmacniacze itp?)
Ale te dwa rezystory muszą tam być. Może inne wartości, ale są. Może masz jakieś malowanki. Wstaw jakiś sprawdzony TDA jeśli możesz.
Bo podejrzewam, że nie ma innego sposobu sprawdzenia kabla, niż naoczny. Jest trzeba mieć multimetr i sprawdzić rezystancję przy odłączonym zasilaniu lub sprawdzić napięcie pod obciążeniem na odbiorniku.
A co z podświetleniem bagażnika ?
Najpierw proponuję jednak sprawdzić co padło. Transformator powinien być dobry, o ile naprawdę solidnie się nie zagrzał, albo nie był włączony jak był wilgotny to powinien być dobry. Izolacja na przewodach się degraduje w temperaturze dobrze ponad 100°C, a jak nie był ruszany to mechanicznie to nie było jak inaczej izolacji uszkodzić. Jakieś przepięcie...
W tym aucie t ym silnikiem trzeba zrobić aktualizacje sterownika. Przynajmniej tak robiliśmy w serwisie vw. Sterownik ma złe oprogramowanie i sam "rusza" przepustnica na postoju. Zapytaj w pobliskim serwisie vw o akcje fabryczna do tego auta bo powinni to za darmo zrobić
Proszę sprawdzić ciągłość połączeń linii CAN w komforcie. Miałem u siebie w warsztacie takie uszkodzenie w Passacie i to właśnie było przyczyną. Przy przerwaniu jednego z przewodów linii CAN sterowniki poszczególnych drzwi nie przechodzą do stanu stand by a w tym stanie pobór powinien wynosić ok 250 do 300mA
w pierwszej fazie po zamknieciu samochodu moze tyle pobierac,to normalne. W zasadzie pobor pradu powinno sie mierzyc w tym samochodzie po ok 30 min od zamkniecia(tzw usypiajaca elektronika). Najpierw skorzystaj z rad Norberta.
Jeden od zasilania silnika pompy centrali ABS, drugi 30 A zasilanie elektrozaworów.
Sensownym zabezpieczeniem, silnika jednofazowego,stosownego powszechnie choćby w jednofazowych pompach głębinowych, jest zabezpieczenie go przed pobieraniem nadmiernego prądu, w stosunku do znamionowego, w przypadku uszkodzenia kondensatora.
Jeżeli przed wyłącznikiem różnicowo-prądowym nie jest zainstalowany wyłącznik nadprądowy lub bezpiecznik, który chroni go przed nadmiernym prądem Zawsze jest zabezpieczenie. To zabezpieczenie przedlicznikowe.
tą złączką czasami nie leci zasilanie do lampki bagażnika i tej w podsufitówce ??
Pad moze byc uszkodzony albo przejsciowka niewłaściwa i podaje napięcia w nieodpowiednie miejsce co skutkuje nadmiernym prądem i prawie pewnym uszkodzeniem pada
Jeśli masz wszystko wyłączone i ucieka Ci pół ampera to jest napewno coś nietak. sprawdz lampke w bagażniku, choć ona sama napewno tyle niepobiera, odłacz radio i tak po koleji aż sie dowiesz co to, bo nowy aku Ci rozwali
Witam chciałbym się dowiedzieć, czy zastosowanie bardziej wydajnego akumulatora do zasilania silnika DC może doprowadzić do pobrania przez silnik nadmiernego prądu i uszkodzenie. .... Pozdrawiam Tak w przypadku zwarcia, przy normalnej pracy nie.
Możliwe że popłyną nadmierny prąd i poleciał port w Atmedze. Najlepiej sprawć miernikiem tranzystor czy nie jest uszkodzony abyś drugiej nie pogrzebał.
Można ładować z gniazda zapalniczki przy pracującym silniku. Prostownik niepotrzebny ale potrzebne jest zabezpieczenie przed nadmiernym prądem ładowania. Przy tym akumulatorze nie powinieneś przekraczać 2,7A. Kilkudziesięciosekundowy prąd 3,5 A też mu nie zaszkodzi. Najprostsze zabezpieczenie to odpowiednia rezystancja przewodów łączących wtyczkę gniazda...
Sprawdziłem pozostałe elementy i wydają się być sprawne. Ale nie będą. Rezystor tak się spali w momencie kiedy popłynie przez niego dużo większy prąd niż może. Coś ten nadmierny prąd musiało pobrać. Pokłonił bym się nad IC1.
Testowałeś tą linie 5V czy nie ma zwarcia? Nieraz robię test odłaczając linie 5V ze sterownika i podając zewnętrze 5V z zasilacza bateryjnego z podpiętym multimetrem dla pomiaru prądu pobieranego. Sterowniki silnikowe mają ograniczniki prądowe na zasilaniu linii 5V. Jeśli coś pobiera nadmierny prąd cała linia zasilania siada.
Znowu błąd, na emiter NPN musi iść minus (-)! Ponadto: dla obydwu schematów musisz dać szeregowy rezystor w bazie tranzystora, żeby nie uszkodzić złącza nadmiernym prądem.
Witam forumowiczów, mam problem z oplem vecra C, jest pobór prądu 120mA, podłączony jest gaz do stałego +, co sprawia, że pobór rośnie z 10mA do 50mA (jeszcze do akceptacji), natomiast problemem jest pobór z 70mA, który ustępuje po wyjęciu bezpiecznika F25 w komorze silnika. Nie znalazłem schematów do tego obwodu, wiem jedynie, że zabezpiecza obwód...
Bezpieczne dla ciebie tak. Chyba że spalisz dom. Nadmierny prąd doprowadzi do stopienia się żył. Jaka moc żarówki? Jak połączysz po cztery żyły równolegle to uzyskasz przekrój 2x2mm² i zastosował bym żarówkę/lampę LED najlepiej na 24V.
1. Poniżej 0,05 A można przyjąć że jest dobrze, ale czym mniej tym lepiej. 2.To nie ma znaczenia. 3.Dobrze kombinujesz, wypinaj poszczególne bezpieczniki i obserwuj amperomierz.
Stawiam na lampę mocy UBL21, w sumie tylko ona może dać tak duże obciążenia, jak ma jakieś zwarcie czy jest otwarta – sprawdź jej polaryzację. Owszem, tylko ona, lecz najczęściej przyczyną jest upływność jej kondensatora sprzęgającego i wynikający z tego nadmierny prąd spoczynkowy. Inną przyczyną, obok elementów układu polaryzacji, jest emisja termoelektronowa...
Lampka schowka gaśnie ?
I co z tego że 700V skoro śmieszne prądy. Myślę że kombinacje z "paralizatorem" nie posiadającym żadnych badań ani zabezpieczeń przed nadmiernym prądem mają sporą szansę skończyć się dłuższymi wakacjami na koszt państwa, czego Ci nie życzę.
Coś źle mierzysz 0,05mA to jest bardzo mało za mało i nie można mówić o nadmierny prądzie na postoju, pokaż ten miernik i kable gdzie wpięte.
Niskoomowy opornik R010 większych wymiarów i mocy niż reszta, łatwo wypatrzeć. Schematu od tej płytki nie znajdziesz ale znajdziesz scalaki i prawdopodobnie dokumentację do nich. Na innych płytkach, które kiedyś analizowałem nie było ani jednego opornika odpowiedzialnego za wykrycie nadmiernego prądu, bo mierzony był spadek napięcia na MOSFETach. Tu...
Wybija mi ciągle bezpiecznik... Może byś tak więcej szczegółów podał? Autor oczekuje "jasnowidzenia".
Może któraś cewka uszkodzona, sterownik widzi nadmierny prąd i wyłącza zawór po czym próbuje od nowa. Nowe sterowniki od AC wykrywają i zgłaszają błąd elektrozaworu a jak w VSI to pewnie kolega gimak podpowie. Ja bym odłączył zawór pod maską i zobaczył czy poprawnie wstanie ten w butli i zgłosi błąd niskiego ciśnienia gazu (tak jakby gaz się skończył)...
Cześć. Od roku posiadam gniazdo GOSUND SP 111 przez które steruję pracą bojlera elektrycznego. Posiadając instalację fotowoltaiczną ustawiłem pracę bojlera w godzinach kiedy to produkcja fotowoltaiki jest największa. Problem pojawił się w sumie 2 lata temu kiedy to posiadałem pierwsze urządzenie GOSUND SP 111 - wtedy urządzenie się delikatnie mówiąc...
Tak, ta niebieska płytka zwykle zabezpiecza przed zwarciem przewodów, nadmiernym poborem prądu i zbyt mocnym rozładowaniem akumulatora.
Hej. Mam fabryczny Bluetooth(razem z NAVI), sterowany z przyciskow na kierownicy... Da rade jakos pomoc?
Sprawdziłem tak naprawdę wszystkie elementy ze schematu, wlutowane w układ Półprzewodniki sprawdź wylutowując z układu. W szczególności wejściową parę różnicowa Q201L i Q202L oraz tranzystory sterujące Q208L i Q209L. Któryś z elementów musi mieć zwarcie stąd nadmierny prąd płynący przez R228 i R229.
Nadmierny pobór prądu. Albo zatarty kompresor, albo silnik też już "dobiłeś".
napęd działa bez tego termistora. I bez zabezpieczenia przed nadmiernym prądem rozruchowym.
Może być stacyjka, jej obwód można sprawdzić na skrzynce bezpieczników. Jaki dokładnie jest bezpiecznik i ile lat ma samochód?
Tylko po co ta zabawa skoro LM338 ma to wszystko w swojej strukturze i dodatkowo ma jeszcze zabezpieczenia przed nadmiernym prądem i przegrzaniem. Całość w obudowie TO-3. Czego ci więcej trzeba? masz swoje 5A a jak trzeba napięcie od zera to w nocie masz pokazane jak to uzyskać. Można tylko zastanowić się nad dodatkowym szeregowym stabilizatorem obniżającym...
https://obrazki.elektroda.pl/3639997300_... Dwa ogniwa wtórne połączone szeregowo lub równolegle tworzą baterię. ;) Wiec tak wygląda moja bateria w środku. Jest balanser który ładuje każde ogniwo z osobna, nawet jest czujnik temperatury, zabezpieczenie przed nadmiernym naładowaniem/nadmiernym. rozładowaniem/zwarciem/nadmiernym prądem....
Pomierz silniki czy nie pobierają nadmiernego prądu. Oznaczenia komponentów z wykrzyknikiem wskazują, iż w razie wymiany element musi być identyczny z oryginałem wskazanym przez producenta.Są to krytyczne elementy warunkujące bezpieczeństwo użytkowania. R1 to 4,7 Ohm jak byk. My jesteśmy elektronikami ale nie jasnowidzami, masz wątpliwości jako amator...
W zasadzie powinien wystarczyć separator jeśli dodatkowy akumulator nie będzie zbyt głęboko rozładowany. Tutaj zachodzi taka możliwość, więc wypadałoby założyć ogranicznik prądu ładowania między separator a dodatkowy akumulator. W takim układzie dodatkowy akumulator ulegnie szybkiej degradacji na skutek głębokiego rozładowania. Kiedyś tam kolega dołoży...
Co? Jakie zabezpieczenie przed nadmiernym prądem? Co jest zabezpieczane i przez co? Co to znaczy "nie dodaje mocy"? I jakie rezystory ograniczające prąd emiterowy? Po co, w jakim celu i do jakiej wartości?
Kolega złożył baterię równolegle połączonych baterii kwasowo ołowiowych. Przy połączeniu równoległym napięcie na każdej z baterii będzie takie samo, a prąd - prąd będzie zależał od oporu wewnętrznego ładowanych baterii akumulatorów. Zakładając, że opór ładowanych baterii jest jednakowy, a ładowarka dostarcza prąd 10A, możemy przyjąć, że każda z baterii...
Termistor jest elementem zabezpieczającym Jeśli jest to termistor NTC zapewne ma za zadania ograniczyć pierwszy impuls prądu dla głównych kondensatorów zasilacza/przetwornicy. Po nagrzaniu się termistor taki ma mieć niewielką rezystancję jak najmniejszą. Na takim termistorze nie może się wydzielić nadmierna moc w normalnych warunkach pracy przy max...
Załóż zamiast silnika przepustnicy żarówke 21W i zobacz czy będzie sterowana, czy czasem silnik nie ma nadmiernego poboru prądu.
Mam podobne ale te troszkę mniejsze, jedyny ich feler to szybko psujące się akumulatory, z trzech kupionych 3 lata temu świecą i tylko akumulatory inne. Zabezpieczenie przed nadmiernym prądem diod moje akurat mają oporniki dwa równolegle, szeregowo z zasilaniem.
Maksymalna moc na obciążeniu może wydzielić się, gdy jego impedancja jest równa źródłowej. Przy większej wzmacniacz ma ograniczone napięcie wyjściowe. Przy mniejszej musi zdążyć zadziałać zabezpieczenie przed przegrzaniem lub nadmiernym prądem.
Co prowadzi do uszkadzania się cewki rozruchowej ? Nadmierny prąd. Gdzieś może być zwarcie na cewce.
Wyłącznik termiczny zabezpiecza silnik przed uszkodzeniem przez nadmierny prąd uzwojenia. Ma pokrętło wyskalowne w amperach, trzy siłowe zaciski śrubowe, wystają z niego trzy druty, ma też dodatkowe zaciski, które można wykorzystać do sterowania. Wyłącznik silnikowy ma w sobie i termik i zwarciówkę, ma pokrętło regulacji prądu zadziałania, ma też pokrętło/dźwignię...
Witam! Prawdopodobnie jest tam rezystor bezpiecznikowy służący jak sama nazwa wskazuje do zabezpieczenia układu przed nadmiernym poborze prądu. Proponuję wstawić w celach próbnych opór około 10ohm 10% tolerancji. Pozdrawiam!
Są dwie możliwości - jedna to słaby styk (podwyższona rezystancja styku): albo wtyczki z gniazdem, albo gniazdka z instalacją elektryczną. Drugą możliwością może być nadmierny pobór prądu przez odkurzacz - w rezultacie też nagrzewa się punkt najsłabszego styku...
Znalazlem ukryty tracking system. Po wypieciu spadlo do 0.06A.
Scalone wzmacniacze mocy mają w środku zabezpieczenia przed nadmiernym prądem i przegrzaniem, więc spalenie układu nie zdarza sie często. Bardzo popularnym zabezpieczeniem jest zabezpieczenie głośników przed składową stałą przy uszkodzeniu wzmacniacza, tam głośniki odłącza przekaźnik. Zabezpieczenia od strony wejścia nie są stosowane, ale można zrobić,...
http://img227.imageshack.us/img227/2521/... http://img227.imageshack.us/img227/2521/...
Uszkodzenie jednego z tych tranzystorów pociąga za sobą wymianę również drugiego. Wiele elementów może tam powodować podobny objaw. Przseterowanie dolnego tranzystora daje zwarcie kolektora 3221 do masy, wymusza nadmierny prąd, tranzystor dostaje zwarcia, pali się opór 3,3Ω. W takim jednak układzie powinien zadziałać bezpiecznik elektroniczny na...
W teorii jest możliwe zasilanie buforowe ale realizacja tego przedsięwzięcia leży poza Twoim zasięgiem. Najmniejszy z problemów to wymiana ładowarki na taką, która jest w stanie dostarczyć prądu o natężeniu przynajmniej kilku amperów, strzelam, że 6-8. Po drugie trzeba by mocno zaingerować w elektronikę baterii. Siedzi tam mikrokontroler, który czuwa...
Ale pod nią też nie podłączaj maty bo zasilanie PCIMCIA też idzie z mostka. Podłącz pod nią (jak już ją kupisz) Huba USB z zewnętrznym zasilaniem. Zabezpieczysz wtedy układ przed nadmiernym poborem prądu.
Mogłoby pomóc jeśli powodem wyłaczenia jest zbyt wysoka temperatura a nie np. nadmierny prąd.
Witam udało się rozwiązać problem?
Wspomniany samoczynny wyłącznik silnikowy nie służy do ochrony przeciw porażeniowej tylko przed nadmiernym prądem i zwarciem. http://www.moeller.pl/DesktopDefault.asp...
Albo jakieś zwarcie jak w audio powodujące nadmierny pobór prądu? Prawdopodobnie tak.Ja tak miałem w Samsungu S5610 dlatego że był zamoczony na deszczu.Nie pomogło suszenie,nawet po rozkręceniu.
Jest to termik bimetaliczny nadmiarowo-prądowy który ma za zadanie rozłączyć obwód sprężarki w momencie przepływu przez silnik sprężarki nadmiernego prądu spowodowanego np. zwarciem uzwojeń lub wstrzymania obrotów wirnika silnika sprężarki . W żadnym wypadku nie wolno regulować tą śrubą którą wskazałeś , doprowadzi to do rozregulowania działania termika...
Jak wzmacniacz będzie bez tranzystorów końcowych, to nie za bardzo będzie możliwość sprawdzenia, czy wszystko dobrze działa. Możesz ograniczyć prąd za pomocą rezystorów (na kolektorach tranzystorów, co jednak nie chroni ich baz przed nadmiernym prądem), albo ograniczyć prąd dla całego wzmacniacza, jak nie jesteś jego pewien (skoro jest po naprawie,...
Najpewniej pobiera nadmierny prąd, stąd też będzie uszkodzenie elementó sterujących. Chcesz to ryzykuj, ale nowy moduł może wylecieć w powietrze jak i stary jeśli rzeczywiście tak będzie. Triak mógł tez dostać po prostu przebicie, ale to się zdarza dużo rzadziej.
Z zasilaczem to nie masz wpływu na to. Zasilacz po długim czasie użytkowania traci swoje właściwości co zwiększa ryzyko przepalenia. Jeżeli masz listwę to jest zabezpieczenie przed skokiem napięcia i przepływem nadmiernego prądu do zasilacza. Co do grafiki: kup sobie nową grafikę razem z gwarancją. Kupowanie używek na aukcjach albo od znajomych wiąże...
Wpisz sobie w wyszukiwarce "miernik napięcia USB", powinien posiadać wszystko czego potrzebujesz.
Wybierzesz z menu wyższą impedancję, to system zabezpieczeń wzmacniacza będzie szybciej odcinał obciążenie. Krótko mówiąc - jeśli nastawisz na 8Ω, to głośno nie zagrasz, bo wzmacniacz uzna nadmierny pobór prądu przez głośniki za przeciążenie. ;) To są ustawienia układu zabezpieczeń wzmacniacza mające na celu ochronę głośników przed uszkodzeniem.
PS. Mam pytanie Panowie, męczy mnie od zawsze i jeszcze nigdy nie nasyciłem się odpowiedzią. Co się stanie jeśli do wzmacniacza o impedancji 4ohm podłącze kolumny 8ohm i odwrotnie, kiedy do wzmacniacza o impedancji 8ohm podłącze kolumny 4ohm. Proszę o szczegółowe wyjaśnienie. Pozdrawiam Kolumny 4Ω a wzmacniacz 8Ω - spalisz końcówki mocy we...
Tak, Na tych płytach ulegają awarii PU4 - MB39A126, PQ13, PD10, PD11, PQ9, PQ10, U13. Zacznij od sprawdzenia PQ9, PQ10 czy nie są zwarte. Zwarcie jednego znich powoduje silne nagrzewanie drugiego. Zwarcie PQ13 lub uszkodzenie PU4 powoduje ładowanie baterii nadmiernym prądem i po chwili wyłączenie zasilacza. Podobny efekt może dać uszkodzenie drobnego...
Źle rozumujesz. Silnika nie można w ogóle porównywać do rezystora, zachowuje się całkowicie inaczej i prawo oma nie ma dla niego zastosowania - jest to obciążenie nieliniowe do tego. Spadek napięcia opisywany przez maurycy123 jest zależny od transformatora i szczerze, w tym zagadnieniu nie on jest ważny. Im więcej prądu z pobierasz z trafa tym niższe...
(at)elektryku5 jaka wartość na silnikowym ustawiona i jak pracował silnik, bo jak na biegu jałowym to termiczny mógł szybko nie zadziałać bo jak sam wiesz termik ustawia się 1.1xIn silnika czyli dla obciążenia maksymalnego. Poza tym silnikowy właśnie służy do zabezpieczenia przed wzrostem nadmiernego prądu a do zaniku fazy są właśnie inne aparaty.
Mam wątpliwości co do wielkości radiatora odprowadzającego ciepło, mimo tego że jest aktywnie chłodzony. Czy zastosowałeś pastę termo-przewodzącą? Możliwe że ogniwo już się ugotowało stąd nadmierny pobór prądu. Generalnie wystarczy peltiera zasilić niższym napięciem aby obniżyć pobór prądu. Najprościej zastosować jakiegoś mosfeta sterowanego prostym...
Witam, w związku z tym że w ostatnim czasie miałem zapytania odnośnie tego czy udało mi się rozwiązać problem (a udało się) to zamieszczam poniżej wytłumaczenie z czym był problem. samochód sygnalizuje błąd poprzez miganie trójkątem na konsoli (po zamknięciu samochodu) w momencie kiedy jest uszkodzony jeden z elementów systemu zamykania drzwi. Może...
Po wyjęciu bezpiecznika od radia pobór ustabilizował się na poziomie 150mA. Spada on praktycznie do zera po wyjęciu bezpiecznika F9 (kabina kierowcy). Bezpiecznik opisany jest jako centralny moduł sterujący. Wiem że odpowiada on za centralny zamek ale może ktoś wie czy za coś jeszcze? Dodam że po zaryglowaniu lub odryglowaniu drzwi zamkiem pobór prądu...
Dlatego wystarczy w obwodzie ładowania wprowadzić niewielką impedancję, żeby ograniczyć (przez chwilę) nadmierny prąd startowego ładowania. No chyba nie przez chwilę, skoro autor pisze że ma alternator gorący jak patelnia po 5 minutach.
Ja też myślę, że to nie immo.............bo nie wiem czy już to pisałem czy nie
Brak wykorzystania wytwarzanej energii: Jeśli w domu nie ma urządzeń zużywających prąd, to wytwarzana energia może być nadal przesyłana do sieci, co powoduje nadmierny pobór prądu. Awaria paneli fotowoltaicznych: Jeśli panele są uszkodzone lub nieprawidłowo zainstalowane, to mogą generować większy pobór prądu niż normalnie. Problemy z układem elektroenergetycznym:...
Pomierz sobie czas pracy i czas postoju agregatu ...Najlepszy by był rejestrator dobowy
Witam Nie podłączaj do lampy miernika - impulsy startowe mogą mieś wartość kilku kV więc mogą uszkodzić przyrząd. Co do samej lampy - mogła się zużyć wcześniej, projektor za pewne wykrywa nadmierny pobór prądu i odłącza zasilanie.
Uporządkujmy temat - na pomiary ADC ma wpływ: - zastosowane wydajne źródło zasilania, - prawidłowe podłączenie zasilania i pinu AREF, - poprawne filtrowanie zasilania zgodnie z dokumentacją producenta (w tym filtr LC), - rodzaj sygnałów na sąsiednich pinach ADC vs pin pomiarowy (nie powinno być tam sygnałów szybkozmiennych), - rozdzielona masa analogowa...
Jeżeli potrzebujesz stosunkowo szybko takie cykle powtarzać to taki sposób chyba nie zda egzaminu. Termistor musi ostygnąć czasem minutę, czasem więcej. Moim zdaniem dobrym wyjściem może być miękki rozruch jakimś układem PWM. Widziałem gdzieś takie gotowe układy do oświetlenia LED. Ustawiało się tam czas zwłoki. Nazywało się to chyba rampa do LED, ale...
Odłącz licznik i zobacz czy nie chodzi wiatraczek szyberdachu .
Nie jest niezbędny, ale dobrze zabezpiecza silnik, zwłaszcza 3- fazowy przed nadmiernym prądem, który silnik "chce' z jakiegoś powodu pobierać, a nie jest to prąd który normalnie silnik pobiera, czyli jest coś nie tak, np. brak jednej fazy, lub pompa za ciężko chodzi. Nie wiem jaki jest prąd nowej pompy, więc nie wiem czy się nada ten wyłącznik.
W tym wypadku przy w/w napięciu, wartość końcowa prądu będzie wysoka i niezdrowa dla akumulatora. A proponujesz wymianę mostka selenowego na krzemowy co jeszcze bardziej podniesie napięcie i zmniejszy rezystancje wewnętrzną tego prostownika. Ja zostawiłbym ten mostek selenowy, jeśli jest nadal sprawny, zawsze to jakaś dodatkowa rezystancja szeregowa...
Należy mierzyć prąd spoczynkowy (napięcie na R821 lub 822, bez sygnału od momentu włączenia przez około pół godziny co kilka minut). Led musi być w dobrym kontakcie termicznym z radiatorem. Jeśli prąd jest w rozsądnym zakresie do 50ma max i się nie zmienia z czasem, to moc strat wynosi kilka watów i jest to normalne. Można dać równolegle z dioda rez....
Jaki jest sens stosowania soft startu w takiej pilarce? Przecież po wlączeniu urządzenia i tak czekasz aż tarcza osiągnie pełne obroty aby ciąć. Urządzenie po włączeniu nie startuje pod obciążeniem, więc nie pobiera nadmiernego prądu który musiałbyś ograniczać. Boisz się żę Ci sie tarcza odkręci przy gwałtownym szapnieciu na starcie?
nadmierny prąd silnika nadmierny spala nadmierny chłodzić
honda civic centralny zamek ramka zamrozić excel ocena
pilot yooda klimatyzator whirlpool
Xerox WC6605 Windows 10 – profile koloru, sterownik, ustawienia ICC, problem z zapamiętywaniem Hallotron OFF-ON-OFF: Allegro A1104, AH3360, TLE4905L – wybór czujnika do sterowania