Kupiłem już elementy i zrobię to tak (źródło - youtube.com) Typowy układ, typowe wartości, musi działać. Jednak weź pod uwagę: 1) kondensator lepiej wybrać przewidziany do pracy przy napięciu przemiennym "~275V" 2) choć przez układ popłynie prąd ok. 7,2mA to przez diodę jedynie połowa z tego, do tego co drugą połówkę sinusoidy dioda nie będzie świecić...
A wylutuj jedną nóżkę R501, czy dalej masz to napięcie? Powinno być już prawidłowe, co by oznaczało, że dalej masz coś poknocone ze sterującymi. Jakie masz napięcia na T503 w stosunku do masy? Nie będziemy się bawić w kotka i myszkę, podaj nam jakie masz napięcia w stosunku do masy na: T501, 503, 505, 507 i 509 (BD911/912 wylutowane), oraz T711 i T713...
To jest wielkie prawdopodobieństwo, że są dobre i nie warto ich wymieniać. Mogłeś dla ciekawości napisać jakie były na B, E, C poszczególnych tranzystorów w obu kanałach. Ale usterka wygląda na przerwę w torze sygnałowym. Nie odpowiedziałeś, czy na wyjściu line są oba kanały. Jeśli są to usterka może być tylko w tym wzmacniaczu słuchawkowym (z niego...
Nie mam czym tego rozdziekic Jeżeli już to [url=http://www.hollex.pl/akcesoria/rozg... trzeba zastosować i bez rezystora!
Przy zbyt silnym nagrzewaniu rezystora R18 w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na kondensator elektrolityczny C33 . Być może ma duży upływ czy przebity całkiem.
Nie powinno chyba, że przeholowaleś z glośnością, jeżeli nie, trzeba zmierzyć napięcie na wcześniej wspomnianym tranzystorze.
Nadmierne nagrzewanie rezystora katodowego wskazuje na znaczne zwiększenie prądu anody . Przyczyną takiego zjawiska może być zwarcie między elektrodami pentodowej części lampy - S1+ katoda, S1+ S2 czy upływ kondensatora rozdzielczego - anoda triody - S1 pentody.
Jakieś pomiary robiłeś? Napięcie wyjściowe jest? Nie widzę dokładnie, ale ten rezystor chyba to rezystor pomiarowy po stronie pierwotnej transformatora. Jeśli się grzeje to przetwornica jest przeciążona. Sprawdziłbym jeszcze kondensator, ten brązowy obok dużych elektrolitów.
W dalszym ciągu jestem ciekaw, do jakiej temperatury się nagrzewa...
D210 zmierzyłem z wylutowaną nóżką i jest trafiona To jest dioda, która gasi przepięcia łączeniowe spowodowane indukcyjnością cewki przekaźnika. Ochrona elementu półprzewodnikowego sterującego przekaźnikiem. Wlutuj nową diodę.
Witam! Mam unitre AT9100 i gdy włączam ja do produ zaczynają cie nagrzewać rezystory ceramiczne (R120, R119) czego to wina? Może to być tego wina że zle włożłem rezystory (R114, R113)??
Oczywiście poprawne słownictwo nikogo nie obchodzi. Masz uwagę o moderatorze jesteś niezadowolony? 30A - to nie wygląda na opornik 200 omow. Taki by miał opis 200 ew. 201. Łatwo się czepiać innych, ale to założyciel tematu ma rację ponieważ 30A to według (kodu EIA-96) = 200Ω.
Zamiast kamery można preparatem IPA spryskać płytę, podajesz zasilanie i patrzysz, gdzie paruje najszybciej, bo element się nagrzewa.
Raczej wątpliwe aby napięcia transformatora zmieniły się. Czy nagrzewanie tych rezystorów jest takie że przekroczona jest moc jaka może się wydzielić na nich, uszkadzają się czy są po prostu gorące ? Podłącz całość i sprawdź czy wyświetlacz pracuje bo to chyba z zasilania VFD .
Sprawdź czy nowe tranzystory nie są spalone i czy zastosowałeś podkładki mikowe pod tranzystory?
Sprawdź tranzystory BD139 BD140 obu kanałów. Dodano po 10 Zależnie od uszkodzonego tranzystora odpowiednio będą nagrzewały się rezystory R521 R523 R522 R524. Sprawdź również napięcie na rezystorach R507 509 508 510 względem masy.
Ciekawa usterka: nie pracuje Trafo WN, objawy są takie: słychać głośny pisk przetwornicy , mocno nagrzewa się rezystor R661 - 12 om szeregowo włączony w zasilanie uzwojenia pierwotnego TWN .Tranzystor BU 508A - sprawny (wymieniałem), napiecie zasilajace TWN +174V (po odłączeniu Trafa - (bez obciążenia) - a powinno być 150V , po obciążeniu 35V. Trafo...
Witam Po włączeniu telewizora Sharp SV-2153SCN czy to z pilota czy z przycisku Brak obrazu słychać tylko pisk. Pozatym po kilku sekundach rezystor R609 gwałtownie się nagrzewa. Sprawdzałem płytę w poszukiwaniu zimnych lutów - nic nie znalazłem. Ma ktoś jakiś pomysł co może być tego powodem???
Dioda D704 sprawna? Jak tak to na 80% uszkodzony układ hybrydowy końcówki mocy.
Witam .Maszyna jak w temacie.Po 10 -15 s nie można dotknąć rezystora R1 na relaisplatine na schemacie(strona 116,118).Co może mieć wpływ na to?Płytka relaisplatine jest założona nowa ,bo w poprzedniej wypalił się pin na kostce.Bardzo byłbym wdzięczny za sugestie gdzie szukać przyczyny.(ten zielony na zdjęciu)
Boczniki, zazwyczaj mają klasę 0,5(%), rezystory maja tolerancję 5%, nagrzewanie nie powinno spowodować przekroczenia zakresu tolerancji. Przyzwoite rezystory mają podany maksymalny współczynnik temperaturowy w dokumentacji.
Jestem nadal zaskoczony że grzanie rezystora (aż takie) to norma - no ale chyba ma tak być. Zwróć uwagę, że zespół opornicy jest stabilizowany przez zalanie masą ceramiczną a ta jest odporna na ekstremalnie wysokie temperatury, zastosowanie jej o czymś świadczy.
Wszystko poniżej powoduje błąd A sprawdź jakie jest napięcie na szynie DC podczas hamowania. Jak ustawiłeś parametry od A051 dla hamowania prądem stałym? Może to być uszkodzony tranzystor który jakimś sposobem nie wywala błędu? Ciężko powiedzieć, nie miałem takiego przypadku. W ogóle rezystor nagrzewa się? Dobrze jest podłączony?
Zasilanie raczej jest, bo wyświetlacz na lodówce się zapala. Pożyczyłem termowizję i zobaczyłem, że przetwornica osiąga jakieś 40°C w jakieś 3 sekundy, oraz 4 tranzystory też się szybko nagrzewają. Rezystory obok przetwornicy też osiągają dużą temperaturę od razu po podłączeniu.
ppm - parts per million ppm/V - miara nieliniowości Nieprawda, ta zmiana jest liniowa. To jest względna zmiana wartości rezystancji na zmianę wartości napięcia występującego na rezystorze i jest ona związana z nagrzewaniem się rezystora od przepływającego przezeń prądu, ponieważ wartość napięcia i wartość prądu są tu ze sobą ściśle powiązane - prawo...
W sadzie logicznej „Logik-Tester mod.625” Podczas badania układów i pomiarze stanu wysokiego „1” Nagrzewa się rezystor połączony szeregowo z diodą LED (czerwona) do tego stopnia, że przerywa obwód i przestaje świecić. Co może być tego przyczyną?
Te niebieskie napewno , one potrafią cuda robić, ta ostatnia fotka zasilacz ato przed wymianą czy po bo widać spuchnięty elektrolit Dodano po 2 Aha sorry nie dopatrzyłem na tych wcześniejszych Dodano po 5 Jeśli po rozgrzaniu działa a jak był zimny to mrugał to gdzieś jeszcze jest zimny albo pęknięta ścieżka, przelutuj wszystkie elementy które się nagrzewają,...
Czy to oznacza, że ten rezystor może się nagrzewać?
Witam Sądzę że nie jest normalne że rezystory nagrzewają się do wysokich temperatur. Sugeruje to że któryś układ jest wciąż uszkodzony. Zwłaszcza że wcześniej w układzie były zamontowane rezystory mogące rozproszyć mniejsza moc i funkcjonowały dobrze.
no to oznacza że jest zwarcie w gałęzi B+ Nie. Nagrzewanie się w/w rezystorów świadczy o uszkodzonych bądź niewłaściwie sterowanych kluczach PQ7 i PQ8.
Sprawdź napięcie na wyprowadzeniach 1 i 10, 11-12 , 7-8 ukl.uPC1270H , a także na gniazdach głośników.Obowiązkowo sprawdź spadek napięcia na rezystorach R710 R712 obu kanałów i ich nagrzewanie. Przez te rezystory napięcie zasilania postępuje na ukl. scal. Należy sprawdzić prad spoczynkowy tranzystorów koncowky, który mógł zmienić się po zamianie tranzystorów...
Do sprawdzenia końcówka mocy +drriver wymienić wszystkie kondensatorki koło układu KIA sprawdzić trafo modulacyjne.
poszło na części. Temat do zamknięcia.
Witam przy włączeniu końcówki jest silny trzask w głośnikach i nagrzewają się dwa rezystory na płytce Które rezystory się tak nagrzewają? Czy napięcia na układzie TA7317 są odpowiednie? PozdrawiaM.
Są dwa warunki: 1. Nie możesz przekroczyć napięcia maksymalnego dla danego typu rezystora. 2. Nie możesz przekroczyć mocy wydzielanej na rezystorze (U*U/R<Pmax) Najlepiej jednak tak dobrać napięcie by rezystor się nie nagrzewał, bo to powoduje zmianę jego rezystancji.
Witam, Diodom to nie pomoże, bo siedzą w tej obudowie i będą tak samo ciepłe niezależnie od tego, czy grzeją się one, czy rezystor gdzieś tam koło nich schowany prawo zachowania energii cały czas obowiązuje, niestety. Ponadto, rezystor 5 W obciążony mocą 3 W będzie się bardzo mocno nagrzewał. Producenci rezystorów nieco "optymistycznie" podają ich nominalną...
Ale tu chodzi o nagrzewanie rezystorów a nie scalaka.
Dekoder 7447 służy do sterowania wyświetlaczami ze wspólną anodą. Nie wiem czy wyświetlacze ze wspólną katodą zadziałają. Wadą dekodera 7447 jest to, że nie wyświetla pełnych cyfr 6 i 9. Wady tej nie ma dekoder 74247 i jeśli pamięć mnie nie zawodzi to dekoder 74247 nie wymaga rezystorów ograniczających prąd diod LED wyświetlaczy. Ograniczenie prądu...
(at)awaryszewski 1. Ten rezystor będzie się, i to dość znacznie, nagrzewał.
Należy wyczyścić pozostałości kleju pod kondensatorami, gdyż może przewodzić prąd. Kondensatory mogą być nagrzewane przez rezystory sąsiadujące z nimi, nie koniecznie same się nagrzewają.
Ale mimo to podłączyłem go na próbę. Efekt: nadal nie działa nadmuch, przy czym sam rezystor nagrzewa się. Zdaje się że producent przewidział takie inteligentne inaczej "eksperymenty" i tranzystor wytrzymał. Stary rezystor w ogóle się nie nagrzewa. Bo jest uszkodzony. Macie jakiś pomysł? Oddać do warsztatu , zanim koszty kupowanych na chybił trafił...
Masz w opisie technik elektronik i dziwi cię to, że opornik 220om 2W się nagrzewa?
Ten rezystor ma się nagrzewać. Brak konkretów - jaką dokładnie temperaturę osiąga?
Szczotki weglowr sa wypychane przez sprezynke, skoro zostal taki niewielki kawalek to niezwlocznie trzeba wymienic. Wspomniales ze pralka ma 5 lat. Rozbieralem silnik z mojej pralki i po 11 latach uzytkowania szczotki nie byly w takim stanie jak twoje 🤨 Dodano po 2 Pytalem sie o ten czas by stwierdzic czy blokada jest elektromagnetyczna czy termobimetalowa....
Czy dasz rezystory 2W, czy 5W to będą się nagrzewać tak samo (pomijam ew. wzrost masy i co za tym idzie powierzchni rozpraszającej energię). W końcu na obu wydzieli się taka sama moc...
Sam prąd jest ta energią Podczas przepływu prądu I przez rezystor w czasie t przemieszcza się ładunek Q=I*t Energia zużyta na przemieszczenie tego ładunku W=U*Q=U*I*t Cała ta energia wydziela się na rezystorze w postaci ciepła(Prawo Joule’a-Lenza). I polecam przeczytanie tego artykułu a w szczególności śródtytułu Pomiar Mocy http://www.edw.com.pl/pdf/k04/84_18.pdf
Dzięki za odpowiedź. Okolice tego układu przepatrzyłem, znalazłem jeden rezystor ktory jak dotknąłem to sam odpadł, wlutowałem nowy ale nie pomogło, ( przelutowałem elementy dookoła tego układu, ale nic nie dało) ogólnie elementy pasywne wokół tego układu też się mocno nagrzewają: rezystory, kondensatory, dławiki. Ale najmocniej się sam układ grzeje,...
Albo LM317 + rezystor 24R jako źródło prądowe 50mA. A dlaczego nie jako stabilizator napięcia, żeby przypadkiem nie zrobić dobrze?
Rezystor bardzo szybko nagrzewa się do dość wysokiej temperatury (kwestia kilku sekund i parzy w ręce) ale czy takie nagrzewanie się jest normalne Jak najbardziej. Z obliczeń wychodzi mi, że moc wydzielana na rezystorze wynosi 0,4 W a więc mieści w zakresie dopuszczalnej mocy rezystora. Zresztą skoro parzy w ręce to znaczy, że jego temperatura wynosi...
Ten rezystor aż parzył! Myślałem ,że przez za duże napięcie się nagrzewa rezystor i scalak i płynie za duże natężenie więc wlutowałem dławik żeby je ograniczyć.
Przy sprawdzaniu zaczął się nagrzewać rezystor R113. Dodano po 4 Tak na kolektorze T106 jest 46V
Bardzo mocno nagrzewa się rezystor R809 A który to? https://obrazki.elektroda.pl/7329782400_...
To im większą moc ma rezystor to mniej będzie się nagrzewał ?
C113L nie ma prawa się cokolwiek nagrzewać. Sprzęga tylko wyjście słuchawkowe, na nim nie powinno występować napięcie przekraczające jego nominalne napięcie. Może nagrzewa się ten rezystor po jego lewej stronie na zdjęciu a kondensator po prostu nagrzewa się od niego. Lekko chropowata powierzchnia obudowy UCY7474 to jedna ze standardowych jakie stosowała...
To są rezystory drutowe, ich nagrzewanie świadczyło by o zbyt dużym prądzie przepływającym przez tranzystory mocy. Sprawdź prąd spoczynkowy w tym kanale. A poza tym wzmacniacz gra normalnie? Nie słychać żadnych zniekształceń?
Witam, temat pewnie już był, temat dotyczy Radiomagnetofonu Grundig C6200 posiadam 2 szt. po latach odnowiłem paski i zębatki grały ładnie i grają dalej tylko z radia. po godzinie pracy z kasety nagle stop, magnetofon nie działa , szukać usterki przy zasilaczu ? coś się tam bardzo nagrzewa , rezystor zwarcie na kondensatorze? wiem że druk pęka po tylu...
Witam wykonałem sobie taki sygnalizator świateł do samochodu jak w załączniku ,ale nie wiem dlaczego bardzo szybko nagrzewa się rezystor oznaczony w opisie i na schemacie jako "R6". Może ktoś wie jaka jest przyczyna takiego nagrzewania się rezystora(R6)???
Na schemacie masz dwa rezystory R1 i R2 820Ω/2W ograniczają one prąd ładowania głównego kondensatora lampy błyskowej C2. Być może kondensator ten jest uszkodzony co przekłada się na zwiększony pobór prądu i nagrzewanie rezystora (rezystorów). W praktyce lampa ta może być uproszczona i zamiast dwóch rezystorów R1 i R2 zastosowano jeden rezystor...
Moc i wartość rezystora 100Om między mostkiem i kulerem zależy od prądu kulera. R8 - 1W , R9 - 2W , R10 - 3W. Moc wybrana z zapasem w celu zmniejszenie nagrzewania podczas długotrwałego użytkowania. Moc pozostałych rezystorów - 0.5 W.
Można i bawiłem się z takim rozwiązaniem, ale wtedy sterowałem nim z generatora na NE555, czyli wiecej miejsca i komplikacji. Pojawia sie wtedy także problem z nagrzewaniem klucza. Musiałby być zsynchronizowany z ujemnym półokresem, żeby ograniczyć nagrzewanie rezystorów ograniczających.
Można tak zrobić, jednakże jak pisałem - nie ma to sensu ponieważ większa moc wytraci się w rezystorze niż sama dioda potrzebuje. Sam procesor sterownika pewnie zasilany jest napięciem 5V, a jeśli tak, to minimalne jakie możesz podać to 8V. Zakładając podany przez Ciebie spadek napięcia na diodzie 2V i tak mamy 2W strat w rezystorze, czyli trochę mniej...
Jeżeli nie popelniłeś błędu w montażu, to nie ma możliwości, aby te rezystory się przegrzewały mając wartość 100Ω . Już prędzej będą się mocno nagrzewać rezystory R1A i R2A oraz R12 L i R. Możliwe jest też, zwarcie wewnętrzne transformatora, pomiędzy uzwojeniem anodowym a żarzenia. Zmierz spadek napięcia na tych rezystorach woltomierzem ustawionym...
jak sie nagrzał (00nic)to raczej zwarcie gdzieś jet.
Masz chyba pomyłkę w pytaniu , nie 100k tylko 100R , tak sądzę . Powinien być zastosowany minimalny rezystor 136R 1W przy napięciu max 14.4 (alternator) i prądzie 0.08A . Grzanie to norma . Aby uniezależnić się od zmian napięcia lepiej zastosować najprostszy układ stabilizatora prądowego , LM317 + rezystor .
Wymieniłem rezystory R1, R13 i R25 które również okazały się uszkodzone. Miały wartość kilkudziesięciu kΩ zamiast 10Ω. Po tej wymianie przestały się nagrzewać rezystory 47Ω Obecnie wyspawałem ok 50 szt elektrod rutylowych o średnicy 3,25mm i spawa jak należy. Pozostał natomiast problem z ładowaniem akumulatorów na 24V. Dalej okazuje napięcie...
To "zgrubienie" :D to rezystor i ma prawo się nagrzewać. Teoretycznie nic się nie powinno dziać ale większa ilość styków po drodze = większa awaryjność. Ja bym polutował.
Myślałem, że to wiatrak za duży opór stawia, ale bez podpiętego wiatraka sytuacja identyczna Mam rozumieć, że odpinasz obciążenie (silnik wentylatora) od tego rezystora, a on się dalej nagrzewa? To szukaj zwarcia jakiegoś. Albo dziwnie połączonej instalacji.
Jednostką oporu elektrycznego w języku polskim jest om i omy! a. wątpię b. wątpię c. możliwe, choć wydaje mi się że będzie to 39 omów i 2-3 Waty. Nie prościej wylutować i zmierzyć? Odbarwiona powłoka nie świadczy o jego (rezystora) uszkodzeniu. Z drugiej strony, jeśli się nadmiernie nagrzewa to przyczyna może leżeć gdzie indziej.
R674 równiez się mocno nagrzewa- jest to rezystor zrealizowany w formie spirali
Wygląda, że modernizujesz instalację rowerową. Według mnie tracenie połowy mocy na nagrzewanie rezystora to "lekka" strata. Lepiej połączyć szeregowo tylne światełko z przednim i wykorzystać tę moc. Ewentualnie jakiś stabilizatorek impulsowy np. na ne555 i jakim tranzystorku.
Diody mocy trzeba zasilać stałym prądem. Pojedynczy rezystor ograniczający nie wystarczy, bo dioda wraz ze wzrostem temperatury (podczas pracy się nagrzewa) zmniejsza swoją rezystancję. oglądnij film: https://www.youtube.com/watch?v=73KIi9C6...
Można, ale najlepiej zacisnąć, zgrzać, lutując uszkodzisz bezpiecznik, ponadto jak pisałem rezystor znacznie się nagrzewa, do temperatury bliskiej topnieniu stopu lutowniczego. Jednak warto zauważyć, że uszkodzenie bezpiecznika to tylko skutek - przyczyną jest zbyt mocne nagrzewanie rezystora z powodu płynącego przez niego większego prądu - uszkodzony...
Kilka wyników pomiarów (wykonanych pirometrem z elektrodowego sklepu z gadżetami) pokazujących na efekt promieniowana IR. Rozładowuję akumulator 12V 64Ah przez rezystor drutowy nawinięty na rdzeniu ceramicznym w kształcie walca o średnicy 36 mm. Rezystor zawieszony jest na wysokości 15 cm nad drewnianą, niemalowaną powierzchnią. Przepływ powietrza swobodny,...
Kuweta nagrzewana baterią rezystorów o mocy ponad 80W. Rozumiem, że ta grzałka ma być bezpośrednio pod kuwetą? Zgodnie z konwekcyjną wymianą ciepła?
Problemem może być nagrzewanie się rezystora i jego zmiana rezystancji w funkcji temperatury co prowadzi do zmiany napięcia. Źródła referencyjne są dedykowane pod określone napięcie.
Wymierzyj napięcie na S1 EBL21( nóżka 3 ) .W normie to napięcie musi składać blisko minus 6-8V. Być może jest uszkodzony kondensator С32 i napięcie z anody triody ( 2 lampa ECH21 ) postępuje na siatkę, co wywołuje katastroficzne zwiększenie prądu anody EBL21 i w wyniku - nagrzewanie rezystora R2 i buczenie, które niezależne od położenia regulatora...
Czemu R1 taki duży? Dobieramy wartość rezystora R1 pełniącego funkcję ogranicznika prądu ładowania. Redukuje on prąd do wartości bezpiecznej dla transformatora zasilającego. Jego wartość wynosi od 0,1 do 2 omów, przy obciążalności 4 do 12 W, wynikającej z wyliczenia. Przykład: dla prostownika 4 A dobrano rezystor 0.5 om, spadek napięcia wynosi U=I x...
Wbrew pozorom te rezystory się aż tak bardzo nie nagrzewają. Dałem rezystory o dużo większej mocy niż faktycznie potrzeba, żeby nie osiągały aż tak wysokiej temperatury, poza tym odstają od płytki na wyprofilowanych nóżkach.
4,7Ω z tolerancją 5% będzie ok? Na pewno będzie ok. Dodano po 1 Ten kondensator obok jest do 105°C, więc chyba trochę tam ciepło. Dlatego daj rezystor 3-5 wat, by się nie nagrzewał zbytnio
masz racje, metoda okazala sie marnotrawiaca... sam tranzystor jakos sie nagrzewa, ale rezystor co wlozylem na obciazenie nagrzewa sie po 100kroc lepiej... dzieki za rade :)
dobra działa, ale rezystor 39R który wymieniłem na 2W dość mocno się nagrzewa...
Temat tego zasilacza, powraca jak bumerang. Ja osobiście też mam pytanko. Zmontowałem łobuza i wszystko wydaje się być w porządku, martwi mnie tylko jedna rzecz. W momencie zwarcia, bardzo szybko nagrzewa się rezystor kluczujący (2N3055). Dokładniej to nagrzewa się jego czapka, radiator raczej zimny. Do jakiej temperatury w czasie pracy ten tranzystor...
W jaki sposób zmniejszyć nadmierne nagrzewanie się rezystora R9-47 om?
Witam Kondensator zostaw jaki był. Skoro obawiasz się wysokiej temperatury rezystora, to daj dwie sztuki. Albo 470ohm 2W równolegle, albo dwie sztuki 110ohm 2W szeregowo. Powinny się mniej nagrzewać. Nagrzewanie się tych rezystorów, to normalny objaw podczas pracy. PozdrawiaM.
Edit.... Po wymianie kondensatorów nic się nie zmieniło dalej gra to adapterowo (przytłumiono), zmieniłem też źródło zasilania wzmacniacza +14v i bez zmian. I bardzo mocno nagrzewa się rezystor 2w 58 Ohm praktycznie parzy, zmieniłem go na 5w ale dalej bardzo mocno się nagrzewa. Z kartą dźwiękową Asus Xonar DX jest lepiej jak się jeszcze ustawi eqalizer...
Wzmacniacz doczekał się wydajnych mocowo rezystorów 10W1k. Wymienione rezystory nagrzewają się po około godzinnym słuchaniu przy volume na g. 9:00 (to już jest sporo głośno) do około 88-91oC, oczywiście wcześniej był ustawiony prąd spoczynkowy. Wzmacniacz gra poprawnie i wygląda niczego sobie - zobaczcie sami. https://obrazki.elektroda.pl/7063301800_...
tradycyjna żarówka też się nagrzewa do wysokich temperatur A nawet dużo wyższych niż temperatura jaką może osiągnąć cokół nagrzewany od rezystora... :)
To jaki w końcu mam kupić? Czy 25W wystarczy czy lepiej od razu 50W? Przypomnę tylko fragment opisu twórcy tego prostownika: Przykład: dla prostownika 4 A dobrano rezystor 0.5 om, spadek napięcia wynosi U=I x R =4A x 0.5 om = 2V, moc tracona na rezystorze: P = U x I =2 V x 4 A = 8 W. Aby uniknąć nadmiernego nagrzewania stosujemy rezystor nieco większy,...
Ja mam pytanie czy coś z ta maszyną się dzieje oprócz nagrzewania rezystorów? Przepala się ten bezpiecznik? Był wymieniany? Tak jak koledzy wcześniej napisali nie wygląda to tragicznie. Rzeczywiście rezystory mocy się grzeją (jakby tam się nie wydzielało ciepło to wstawiliby mniejsze). Widać ta maszyna była używana intensywnie. Czy ta maszyna była przesmarowana...
Masz tam dwa bezpieczniki (pomiędzy przewodami żółtym i czerwonym), co prawda przed prostownikiem ale można się tam podłączyć. Wyjmujesz bezpieczniki i podłączasz zamiast nich rezystory, włączasz wzmacniacz, mierzysz napięcie stałe na wyjściu kolumnowym. Jeśli nie będzie nic, możesz podłączyć kolumny, podać sygnał na wejście, i spróbować uruchomić wzmacniacz...
Rozwiazałem ten problem dołączając równolegle do "żarówki" diodowej dwójnik szeregowy RC o wartosciach w okolicach 15-22nF i rezystora kilka kohm/1W. Dokładnych wartości nie pamiętam, więc należy poeksperymentować z podobnymi wartościam. Problem niepoządanego świecenia zanikł przy relatywnie małym nagrzewaniu się rezystora.
Właśnie prawidłowe może rozstrojone albo jakieś części poodpadały ? Może napisz skąd się wzięło te 1,5 Wat coś mi się nie chce wierzyć, że to tak samo z siebie. Jak się czujesz na siłach to wstaw w miejsce końcówki baza-emiter R bezindukcyjny 2Ω wtedy zmierzysz prąd kolektora drajwera (rezystor powinien się wyraźnie nagrzewać)
Masz rezystor który nagrzewa bimetalową blaszkę. Ta, po osiągnięciu swojej temperatury zamyka, lub otwiera obwód sterowania procesem prania.... Pobór wody i reszta.obróbki wsadu. Jaki jest cel zablokowania funkcji detektora zamknięcia drzwiczek? Do wykrycia tego obwodu wystarczy omomierz. Po namyśle dodaję że blokadą drzwiczek nie może sterować elektromagnes,...
Z ciekawości sprawdziłem do jakiej temperatury nagrzewa się rezystor 5W i tak: dla 2,5W to ok 110°C, dla 3,6 to ok 130°C, i dla 5W to ok 160°C.
Zbudowałem taką końcówkę jak na zdjęciu. Problem polega na tym że pali rezystory które zaznaczyłem, do tego prawy tranzystor mocy się mocno nagrzewa. Rezystor 0.47 Ohm w ciągu kilku sekund robi się czerwony, 220 Ohm także pada ciągu kilku sekund. Gdzie należy szukać przyczyny ? http://obrazki.elektroda.pl/2861239100_1...
Mam problem z zasilaczem. Telewizor nie startuje. Jest napięcie na tranzystorze (3T101 - BU326A) przetwornicy ale nie jest on przełączany. Następuje silne nagrzewanie rezystorów (3R104 i 3R105). Wspomne że uprzednio nastąpiło uszkodzenie powyższego tranzystora a po wymianie nastąpiła powyższa sytuacja. Czy jest to wina jakieś diody czy może kondensatora...
Tak, czy inaczej, zagadka rozwiązana. Ten element nie wygląda na uszkodzony. Rezystor mocy zazwyczaj się nagrzewa i najczęściej się przepala. Miałbyś wtedy brak przejścia sygnału. Sygnalizacja zwarcia w mierniku świadczy tylko o tym, że przyrząd nie jest w stanie takiej rezystancji prawidłowo zmierzyć. Zresztą... zmierz jakiś niewielki rezystor (np....
Chodzi raczej o to, że przy niskiej rezystancji pozystor bardzo szybko nagrzewa się do pożądanej temperatury, a przy rezystorze trwało by to znacznie dłużej,
Znajomy mówi: popatrz, czy ktoś już coś naprawiał i najpierw tam szukaj, bo może dał złe zamienniki. I faktycznie, na płycie głównej ktoś grzebał z dwoma tranzystorami: BI 185 i DI 761. Ten pierwszy miał zwarte 2 nóżki. Rozlutowałem i buczenie ustało. Przestały się również nagrzewać rezystory z podświetlenia wyświetlacza (gdzie i tak już spaliły się...
Nie wiem co to za układ, ale zauważyłem usterkę. Popraw ten punkt lutowniczy. Widocznie rezystor się nagrzewa i taki jest tego efekt. https://obrazki.elektroda.pl/6500668600_...
nagrzewać rezystor spawarka dlugo nagrzewać akumulator nagrzewać
wymiana drzwi pralka bosch plugin wordpress skuter elektryczny instalacja
Peugeot 206 Plus 1.1 - Niska temperatura silnika i włączający się wentylator Aktualizacja firmware OTA w Optoma CinemaX P2