Podmień świetlówki (po kolei), napisz czy pomogło. Sprawdź też stan połączenia przewodu ze świetlówką, on potrafi skorodować.
Umieść zdjęcie. Łatwiej będzie Ci pomóc. Może być to jeden z popularnych układów inwertera, montowanych w różnych monitorach, różnych producentów.
Włączając monitor, jest podświetlenie ale brak obrazu. Usuwam z monitora płytę zasilającą. Podaje napięcie 12V na odpowiednie piny w płycie głównej, monitor się włącza ale brak jest podświetlenia i obrazu oraz monitor pobiera tylko 0.3A. Dziekuje za schemat, rzeczywiście podaje tylko i wyłącznie 12V na płyte główną.
Dodatkowo jeśli masz możliwość podłącz całość do innego zasilacza , możliwe że ten twój obecny ma niepoprawne napięcia .
Wymień jeszcze kondensator 47uf po stronie pierwotnej. Opisz dokładniej - świetlówki wogóle nie odpalają, czy błyskają na chwilę? Obraz jest bez podświetlenia?
Zacznij od lektury obowiązkowej -> Ogłoszenie: Naprawy LCD - poradnik dla początkujących. Potem ustal dlaczego nie świeci matryca./zasilanie? świetlówki? inwerter?/ Jeżeli inwerter to datasheet w załączeniu /nie pamiętam linku/.
Witam W naprawianym monitorze Bosha brak podświetlenia matrycy było spowodowane uszkodzeniem jednego z dwóch tranzystorów polowych. Jeden z tych tranzystorów zbyt obciążał zasilacz. Po wymianie obu tranzystorów, monitor ożył. JK
W większości matryc do monitorów listwy podświetlenia ciężko kupić, przychodzą razem z matrycami. Ostateczność to dobranie i kupienie samych diod LED SMD do wymiany, wymiary, napięcie pracy, kolor świecenia, prąd pracy. Testerem sprawdź parametry diody, tej która jeszcze świeci.
Z tego wynika, że problem dotyczy podświetlenia matrycy. Konkretnie stawiał bym na przetwornicę podającą napięcie na podświetlenie. Obawiam się że w warunkach domowych można najwyżej rozkręcić monitor i sprawdzić, czy gdzieś nie pojawił się zimny lut. Trochę teorii na temat możliwych awarii znajdziesz tu: https://repaired.pl/blog/39-blog/wiedza/...
No właśnie za mało. Potrzebujesz przejrzeć sekcję zasilania LED. Elektrolity pod kątem upływności, drver pod kątem wysterowania, może jakaś linia feedback przekłamuje... Nie znam tej konstrukcji i ciężko mi się wypowiedzieć.
Czyli usterka na płycie logiki, a tam do sprawdzenia układ przetworniczki, stabilizatory,kondki ......, sprawdz organoleptycznie temperaturę dużego scalaka, jeśli będzie gorący wylutuj stabilizator 1,8V, sprawdz zachowanie monitora i napięcia 5V, jeśli będzie wynosiło 5V szukaj sprawnej logiki.
Nie masz czasem włączonego jakiegoś trybu Eco, który steruje podświetleniem, w zależności od wyświetlanej treści? Jeśli tak, to go wyłącz i pokombinuj z regulacją jaskrawości/podświetlenia. Prawdopodobnie przy dużej ilości bieli na ekranie, monitor zwiększa intensywność podświetlenia, przez co świetlówki dostają wyższe napięcie i łatwiej im wystartować....
faktycznie wziąłem bardzo mocną lampę i widać obraz ; czyli co rozkręcam sprawdzam napięcia na zasilaczu , napięcie do podświetlenia matrycy czy dochodzi ?
Klucz podający napięcie na złącze LVDS jest dopiero za zworką wyboru napięcia tak, ze matryca nie będzie zasilana caly czas (nawet gdyby zasilacz cały czas podawal 5V). U mnie to napięcie 5V pojawia się jednak dopiero kiedy QT526C włączy zasilacz główny dający napięcia 5V, 12V i napięcie podświetlenia.
Problem jest w płycie głównej nie wychodzi z niej napięcie 24v do sterowania BL
Wyłącza się monitor czy podświetlenie.
Możesz wstawić 1000mikro tylko na napięcie 25V. Po wymianie monitor powinien ruszyć.
5V też jest, pomierzyłem teraz i są wszystkie 3 napięcia.
Wylutuj PF801 - odpowiada za zasilanie inwertera. Sprawdź bez podłączonej elektroniki "sygnałowej" napięcia z zasilacza, także to za stabilizatorem IC701. Jeżeli są OK to podłącz elektronikę i sprawdź czy monitor wyświetla obraz (podświetlenia nie będziesz miał - użyj zewnętrznego podświetlenia). Jeżeli napięcia będą OK i monitor będzie wyświetlał obraz...
Monitor został naprawiony okazało się że monitor działa tylko na wskutek zwarcia wysokiego napięcia podświetlenie gasło. Po wymianie świetlówek i przewodów hv wszystko wróciło do normy.
Więc próbuj, pamiętaj tylko ze wewnątrz jest wysokie napięcie niebezpieczne dla życia. Wstaw zdjęcia obu stron płyty zasilacza.
czyli miernikiem nas piszczku ? czy napięcia ??
Witam Posiadam monitor taki jak w temacie, niestety jak próbuje go włączyć to tylko mignie i jest ciemny ekran. Standardowy objaw przy braku podświetlania. Jakie powinno być napięcie na wtyczkach żarówek, ewentualnie czy ma ktoś jakiś schemat z napięciami na poszczególnych elementach. Wizualnie nic nie jest ani spalone, ani przegrzane, możę ktoś już...
Wygląda na to, że żelazko powoduje obniżenie napięcia w instalacji elektrycznej - być może przestaje wtedy działać podświetlenie monitora (bo pewnie masz LCD). I może ono być podatne na uszkodzenie przez takie skoki napięcia. Myślę, że instalacja elektryczna jest do naprawy.
Przyłączam się do prośby, też potrzebuję wsad do tego monitora. Monitor martwy, napięcia zasilające OK, zwierając tranzystor Q801 włącza się podświetlenie, więc inwertery też dobre.
Witam Łatwiej jest zamontowanie przetwornicy 12/230V dobranej pod moc monitora , bo samo doprowadzenie 12V nic nie da ponieważ wewnątrz monitora jest zapewne zasilacz który produkuje też inne napięcia dla zasilania elektroniki monitora np.5V lub 3,3V...podświetlenie...
Masz dostęp do innego monitora? Choćby na testy podpiąć TV i sprawdzić czy problem będzie występował. Dla mnie to wygląda trochę na kondensatory w monitorze (przetwornica od podświetlenia matrycy - przysiada napięcie), w końcu już on trochę popracował. Ale najłatwiej to zweryfikować podpinając inny monitor.
Montor LCD jak wyżej. Nie świeci, czy może ktoś rozgryzł ten problem. Na 5 pinowym gnieździe inwertera - napięcia na skraju +5V, +12V. Reszta zwarta do masy od strony płyty monitora.
Mam podobny problem. Tylko, że u mnie sprawdzając napięcie okazuje się, że w trakcie włączenia monitora napięcie, które jest przekazywane na podświetlenie wyskakuje na moment 1000V albo i więcej po czym się zeruje w chwili gaśnięcia podświetlenia. Czy może być to wina trafo inwertera? A jeśli nie to uszkodzona któraś dioda?
Może faktycznie kondensatory, świetlówki chyba nie, bo nawet gdy są odłączone efekt jest ten sam - na wyjściu na ułamek sekundy napięcie.
Czy są ślady obrazu bez podświetlenia. Jeżeli obraz jest a są problemy z naprawą inwertera to kupić za 35zł na giełdzie komputerowej uniwersalny inwerter z 2 świetlówkami w komplecie ma on złącza do świetlówek takie same jak w monitorze a pewnie się przyda na czas naprawy tego monitora i sprawdzenia świetlówek.
Wymiana Kondensatorów nie pomogła pisałem o napięciu na zasilaczu w sekcji wysokiego napięcia które zasila świetlówki podświetliłem latarką i widać pulpit
Witam Posiadam monitor Compaq 1501, co jakiś czas gaśnie mi podświetlenie, zasilacz jest przerabiany, ale daje napięcie 12 V, takie jakim powinien być zasilany ten monitor, jednak co chwilę podświetlenie się wyłącza. Co może być powodem takiego problemu, najczęściej rano po całonocnym nieużywaniu to się dzieje, jak monitor trochę podziała to wszystko...
Na temat podswietlenia bylo duzo postow .Klania sie wyszukiwarka.
Witam, Monitor nie działa wcale, czy tylko brak jest podświetlenia...? W czasie, gdy nie działa są wszystkie napięcia zasilające...? Mikippp
To wymień taśmę łączącą matrycę z płytą główną. Co do USB sprawdzałeś miernikiem napięcia?
w środku monitora z tych 12.2V zasilania robione są jeszcze inne napięcia, choćby do zasilania podświetlenia i pozostałej elektroniki. Sprawdź elektrolity na wewnętrznej przetwornicy, mogły spuchnąć.
no dobrze ale jak wyglądają takie lampy i gdzie są umiejscowione ,pod matrycą czy obok?. Jak można sprawdzić bez podświetlenia czy matryca działa , czy też bez podłączania monitora do komputera. Czy wysokie napięcie powinno występować bez podłączonych lamp?
Jeśli wydobywały się kłęby dymu to z uzwojenia raczej pożytku nie będzie. Te 270 Om to trochę chyba mało jak na wtórne w inwerterze. Te pomiary to przy wy lutowanych trafach?? Jest różnica miedzy nimi w rezystancji?? Odłączyć inwerter sprawdzić napięcia i czy monitor pracuje bez podświetlenia .
Nie reaguje w ogóle czy podświetlenie nie wstaje? (częsta przypadłość monitorów zwłaszcza tych starszych) Wszystkie napięcia są?
Po pierwsze, sprawdź czy przy podświetlonym ekranie są napięcia na wyjściach wszystkich konwerterów. Brak zasilania jednej ze świetlówek może skutkować blokowaniem pracy monitora.
Pierwsza zasada diagnostyki czegokolwiek - sprawdzić napięcia zasilania. Skoro zasilacz działa to sprawdzamy dalej, co jest za zasilaczem? Procesor ma zasilanie? Układ uruchamiający podświetlenie ma zasilanie? Podświetlenie ma zasilanie? Monitor jest wykrywany przez komputer? Płyty zazwyczaj mają punkty kontrolne, a jeśli nie to łatwo jest odnaleźć...
W układzie inwertera. Skorzystaj z wyszukiwarki i poczytaj na temat zanikającego podświetlenia.
Cześć, po dłuższej przerwie przychodzę do was z kolejnym pytaniem. A mianowicie: Jak sprawdzić sekcję "wysokiego" napięcia ? po rozebraniu monitora do samego "wyświetlacza" i podświetleniu go od spodu latarką witać obraz. Z sekcji wysokiego napięcia wychodzi mi wsm 8 kabli. Są tam dwa trafa, z jednego trafa wychodzą dwa kable grube (szary i różowy)...
A co się wyłącza, podświetlenie czy cały monitor. Jeżeli podświetlenie to wina inwertera lub świetlówek.
Podaj napięcia ze złącza inwertera.
Napisz jakie wstawiłeś kondensatory - firma, symbol, były nowe czy z wylutu. Gdy gdy monitor działa to na dole lub górze ekranu nie ma lekkiej różowej poświaty, podświetlenia? Gdy monitor przejdzie w stan czuwania masz napięcia +5V i +14V? W instrukcji serwisowej masz algorytmy postępowania.
W moim monitorze świetlówka świeci na czerwono, a po kilku sekundach podświetlenie gaśnie. Czy to oznacza, ze świetlówka jest zużyta, czy może raczej inwerter daje za niskie napięcie i nie może jej całkiem rozświetlić, a potem wyłącza się? Ewentualnie obie te sytuacje?
Podaj oznaczenie kodowe płyty głównej oraz napięcia ze złącza inwertera.
Witam Usterką okazało się brak rezystora 10R R1 w ukladzie Invertera, prawdopodobnie "odpadł" i brakowało napięcia sterującego 5V. Temat zamykam Pozdrawiam
U mnie okazały się uszkodzone swietlówki.
Mam do naprawy monitor jak w temacie w którym był uszkodzony zasilacz a konkretnie elka + układ SH6841, po wymianie monitor ruszył jest dobry obraz ale jak się go wyłączy do do czuwania to nie wyłącza się podświetlenie i monitor ma biały ekran. Napięcie zasilania jest 12,27v Napięcie on/of na bazie Q2 jest przy pracującym monitorze 1,24v przy wyłączonym...
Koledzy ochłońcie trochę i darujcie sobie te złośliwości! Kolego elektron56 piszesz chaotycznie, więc nie dziw się, że koledzy nie rozumieją. Wielu rzeczy w Twoich postach trzeba się domyślać. Czy przez taśmę sygnałową rozumiesz taśmę, łączącą płytę główną monitora z matrycą? Jeśli tak, to podświetlenie powinno świecić bez niej, tylko ekran będzie biały....
Prawidłowo działający monitor nie wyklucza usterki płyty głównej.
Witam Pojawił się problem po wymianie świetlówek CCFL na LED, mianowicie płyta zasilająca wraz z płytą główna stanowi jedną całość nie jest podzielona na dwie części tj inwerter i płyt główna i tu właśnie pojawił się problem. Nie ma oznaczeń gdzie jest sygnał EN, DIM, 12V. Z dwoma ostatnimi napięciami (tj DIM i 12V) sobie poradziłem namierzając układ...
Poprawiłem wszystkie luty na IC OZ9967 na pin 13 (DRV) pojawiło się napięcie 2,8V i podświetlenie matrycy zaczęło działać :) złożyłem monitor i podłączyłem do kompa. Teraz mam problem ze monitor niekiedy robi sie jaśniejszy i ciemniejszy mruga podświetlenie matrycy wczoraj miałem ciemny prawy róg u dołu monitora tak jakby w tym rogu przestało działać...
Troszkę długo odpisywalem, ale niestety nauka... Wiec tranzystory sa dobre, nie maja przebic. Diody takze sa ok - slad na nich to klej, a nie spalenizna ;) Jarema a o co dokladnie chodzi? Z tego co pamietam napięcie nawet nie dochodzilo do traf...
Wymień FU9024, moze być niepełnosprytny i pod napięciem puszczać. Jak pomogło to pochwal sie tym :).
Napisz jakie masz napięcia na inwerterze. Sprawdź czy działa regulacja podświetlenia na inwenterze. Czy na zewnętrznym monitorze jest ok?
Mam napięcie 14V więc spróbuję się tutaj podłączyć, ale jeżeli po spadku będzie mniej niż 12V ,to trzeba będzie coś wykombinować, bo diody świecą jakby trochę ciemniej niż świetlówki.Listwa led jest na 12V, ale przy każdej diodzie jest rezystor, czy w takim przypadku można by użyć napięcia trochę większego niż 12V?
właśnie odkryłem;) że ten drucik łączący nie przewodzi, wygląda jak miedziany a jednak nie. W każdym razie punkty które łączy mają praktycznie takie same napięcie ~3,4V więc nie wiem jaka była idea połączenia. ma ktoś pomysł co mogło paść, podanie na krótko napięcia na 2 i 3 pin to raczej ostateczność. Płyta główna chwile pochodziła i się grzeje raczej...
Witam, W związku z tym, że podświetlenie monitorów LCD za pomocą diod LED jest realizowane głównie za pomocą PWM (co u niektórych osób rodzi problemy z oczami, bóle głowy itp.) i nawet te firmy, które deklarują zasilanie DC (flicker-free), stosują je zazwyczaj tylko w określonym przedziale regulacji jasności ekranu (np. monitory EIZO), dlatego zwracam...
Witam dostałem uszkodzony monitor LCD 17" Belinea 101715, niedziała w nim zasilacz (piszczał i nie trzymał napięcia). Zasilam płytkę główną monitora innym zasilaczem 12V i wszystko działa oprócz podświetlenia matrycy. Poszukuję schematu prostego invertera z 12VDC do świetlówek tego monitora.
Jeżeli odłączysz zasilacz od reszty elektroniki to w jaki sposób ma Ci zadziałać podświetlenie. Czy znasz zasadę i budowę monitorów LCD. Podłącz wszystko, uruchom, i przyjrzyj się ekranowi po podświetleniu na ekran latarką czy masz widoczną treść obrazu. Dioda wskazująca załączenie monitora powinna świecić, gdyż napięcie 5V jest obecne na zasilaczu....
W takim przypadku radzę sprawdzić filtrację napięcia zasilania invertera i procesor ... W takim razie proszę sprawdzić to co napisalem... Ta "płytka podświetlenia monitora" to właśnie inverter W czasie gdy monitor działa świecą wszystkie lampy?
Witam, Dziękuję za porady odnośnie tego monitora. Przelutowałem punkty przy kondensatorach ,połączeniu ze świetlówką ale nie pomogło i dalej się wyłącza ekran .Jak dostać się do świetlówek . ekran jak świeci to jest ok, a jak na sekundę zgaśnie to nic przy podświetleniu latarką nie widać. Kondensatory na wysokie napięcie mogą powodować gaśnięcie ekranu.?
Jestem zmuszony zakończyć temat, dzisiaj niespodziewanie znajoma zabrała monitor do wymiany na inny lub zwrotu.
Myślałem o blokadzie FAN.. Tylko co mi to da? Bez powodu nie blokuje. Podmiana świetlówek z innego monitora na kablach.. Rozebrałem 15", ale tam są dwie wtyczki, zupełnie inny układ inwertera. Myślę, że do ogarnięcia. Wylutowałem TMS93137CT i zmierzyłem rezystancję. Strona pierwotna praktycznie zwarcie ( gruby drut ). Wtórna 1kΩ i 1,15 kΩ....
Dzięki za odpowiedź. Jakie są szanse na samodzielną wymianę i jak z dostępnością części? Czego szukać? Na zdjęciach widać tylko same diody LED bez żadnej elektroniki. Czy prawdopodobne jest że jedna uszkodzona dioda powoduje takie zamieszanie czy jednak napięcia z zasilacza powodują taki efekt?
Nawet jeżeli ktoś zna rezystancje transformatora , to bez wlutowania transformatora pomiar będzie błędny. To samo tyczyło się diody Zenera. Podświetlenie działa? a kontrolka zasilania świeci? Jakie napięcia są pod obciążeniem.
Jaki to monitor? Obraz całkowicie czarny, czy przebija jakieś podświetlenie? Spróbuj w takiej sytuacji wyłączyć i włączyć zasilanie monitora. Ewentualnie sprawdź pracę instalatora gdy do komputera będzie podłączony inny monitor. 1. Mam taki monitor w którym czasami przy zmianie trybu graficznego obraz robił się ciemny bo monitor „twierdził”...
A jakie masz napięcie zasilające matrycę? A sprawdzałeś bezpiecznik na logice matrycy?
do wiadomości wszystkich: uszkodzony był kondensator w obudowie smd znajdujący się w linii zasilania scalaczka na płytce przetworniczki zasilającej podświetlenie ekranu. tym samym temat uznaję za zamknięty.
Co może być przyczyną tego ?? A co dalej napięcie na inwerter dochodzi transformatory inwertera sprawdzone, itd.
A może to nie świetlówki padły? Częściej pada przetwornica impulsowa zasilająca świetlówki(inwerter). Sprawdź to. Do wyjścia inwertera podłącz zwykłą świetlówkę(powinna zaświecić kiedy inwerter jest sprawny). Jeśli nie, sprawdź napięcia zasilające inwerter, napięcie włączenia podświetlenia i ich stabilność.
Jakant ten klej to zastosować na bazie czego (epoksyd, silikon,akryl). Pistoletu nie mam ale jeżeli to pomoże, to wole kupić, jak kupować nowe świetlówki. Zastosowałem koszulki termokurczliwe i kawałki taśmy izolacyjnej. Sprzęt na razie działa ale nie jestem pewny czy będzie dobrze i nie chciał bym rozbierać matrycy. Prawdę mówiąc to nie ma za wiele...
Ja zawsze podłączam miernik pod kondensator przetwornicy - tu jest 22/63V - i włączam monitor. Przy sprawnej przetwornicy napięcie powinno na chwilę mocno wzrosnąć (w przypadku gdy nie uda się ledów zaświecić, normalnie napięcie wyokie zostaje) - a normalnie pewnie jest napięcie zasilania monitora czyli 19V - zgaduję. Q106 piszesz że zwora - czyli uszkodzony.
Znam tamte i jeszcze parę innych tematów, przeglądałem je nawet kilkakrotnie, ale nie rozwiązują mojego problemu. Płytka inwertera to INN SUN 73A3S-01, zasilana 10 pinowym gniazdem. Zmierzyłem napięcia między masą laptopa (metalową obudową) a pinami gniazda inwertera przy włączonym komputerze i w trybie czuwania: 1 2,99 ; 0,02 2 18,7; 18,95 3 1,33;...
Sugeruję sciągnięcie Service Manuala z Elektrody, tam są i schematy i szczegółowy opis krok po kroku diagnozowania monitora.
Napięcia ze złącza inwertera i matrycy podaj. Na zewnętrznym monitorze jest obraz? Oznaczenie płyty.
Jezeli chcesz wyeliminować układ podświetlenia to podłącz inwerter bez elektroniki, podając potrzebne napięcia 12V 5V i napięcie sterujące. Jezeli świetlówki będą świeciły bez zaników to wtedy będzie to sygnałem do sprawdzania elektroniki monitora.
A ja zakupiłem unit ut-71A ,jestem rozczarowany dałem za miernik 390zł po próbie zmierzenia wyjścia z przetwornicy podświetlenia monitora miernik przestał cokolwiek pokazywać , po pomiarze napięcia AC w gniazdku zabuczało i wypaliło złącze przełącznika , miernik do kosza , miernik działa ale nic nie mierzy .
Witam. Wylutowałem Q3, załączam monitor- startuje podświetlenie. Mierzę napięcie na bazie Q3- w stanie pracy 3,3V, w stanie off 0V. Czyli o.k. Wlutowuję bazę i emiter ( kolektor w powietrzu)- w stanie pracy monitora 0,7V, w stanie off 0V- o.k. Układ MRT jest sprawny. Zapinam kolektor- monitor nie uruchamia się ( led pulsuje ). Podstawiam Q3 oraz układ...
Może ktoś pomóc w identyfikacji problemu. Napięcia z wyprowadzeń 40, 36, 35 podaj.
Dołączam się z zapytaniem, objaw ten sam po pobudzeniu obraz znika, a dokładniej podświetlenie się wyłącza. Inny tylko monitor Fujitsu x180f. Czyli inwerter po pobudzeniu monitora po sekundzie wyłącza podświetlenie. Jak to można "ugryźć "?
Możesz jaśniej opisać problem ,jeżeli działa na zewnętrznym monitorze to czy: -mierzyłeś napięcia na inwerterze? -sprawdziłeś bezpiecznik na inwerterze? Jeżeli nie działa na zewnętrznym monitorze to spróbuj aktualizacje bios,może pomoże
biay ekran.......... Na początku sprawdź czy na matrycę dochodzi napięcie zasilające... stan kabla polaczeniowenego interfejsie lvds..
No nie ma wogóle obrazu ani podświetlenia. Ale skoro kondensatory trzymają napięcie to nie są winowajcami braku obrazu chyba ?
Witam ! Prawdopodobnie ta kostka to transformator, z którego zasilane są lampy CCFL podświetlające matrycę. Jest to częste uszkodzenie zarówno w TV jak i w monitorach LCD. Uszkadza się konkretnie uzwojenie wysokiego napięcia. Najczęściej jednak układy i transformatory służące do sterowania lampami podświetlenia są dedykowane modelowi sprzętu. Myślę,...
I tak z tej strony jestem pewny zasilanie 12 v jest w porządku Pomiar napięć w zaznaczonych punktach, może coś podpowie. Napięcie IC501 OUT pomiędzy 2.2V a 3.2V Napięcie IC502 VOUT pomiędzy 1V a 1,7V Napięcie IC503 noga 5 w punkcie 5VS pomiędzy 3.5V a 5V Napięcie Q500 pomiędzy 3.5V a 5V Na wejściu układu IC503 (nogi 1234 ) napięcia są ok i stabilne...
Witam mam podobny problem jak koledzy monitorek to philips 170s6. Kędziołki wymieniłem i dalej to samo. Na zasilaniu 12v w stanby jest 12,55V, po włączeniu monitora 13,60 a kiedy podświetlenie zanika to napięcie wynosi 14,48. Prosiłbym o porade co to może być.
Przewód dobrze dolutowany? Przez tym zabiegiem bylo wszystko dobrze? Trzebaby pomierzyc napięcie na podświetlenie. Może gdzieś świetlówka uszkodzona. I oczywiście jeśli nie dopasowana to również może krzywo świecić.
Pozostałe sprawne? Inwerter, main? Pytanie trochę dziwne. Pisałem że uszkodzona strona pierwotna zasilacza (od strony sieci) więc oprócz sprawdzenia czy po wtórnej nie ma zwarć, więcej chyba nie da się sprawdzić. Zasilacz daje napięcie chyba 5V do zasilania procesora i drobnicy,(w tym momencie to nieistotne jest) i napięcie do zasilania sekcji podświetlenia...
Faktycznie zrobiłem skromny opis i chyba niedokładnie przetestowałem napięcia. Przepraszam. Świeci się dioda i obraz startuje na matrycy bez podświetlenia. Miałem już w ręce kilka tych monitorów i pamiętam, że chyba zawsze do wymiany były elektrolity i połówka U304, ale tu wszystko wygląda na sprawne.
Podłącz zewnętrzny monitor i sprawdź czy wyświetla .Napięcia na grafice (GTX 1650?)sprawdzałeś?
Po wymianie kondensatorów napięcie pozostało takie same jak podawałem wyżej . Przyczepiłem sie do układu SG6841 i wymieniłem go , efekt jest taki że mam juz napięcia +12V i +5V . Po podłączeniu zasilacza w układ monitora wskażnik diodowy świeci na zielono z cyklicznym mrugnięciem czerwonego koloru, ekran ciemny i tylko czasem mrugnie podświetlenie,...
Może być że jest na procesorze ALI co śię wali, sprawdzić czy idzie z elektroniki monitora napięcie zasilające elektronikę matrycy.
Kolego jeżeli monitor rusza na chwilę to trafo na 99,99% jest sprawne, a wyłączanie monitorów często spowodowane jest uszkodzeniem podświetlenia matrycy. Ale napisałem że już nie działa ... brak napięci na wyjściu. Invertery wyglądają zdrowo brak przegrzań itp
Witam. Brak jednej polaryzacji napięcia zasilającego lampy. Sprawdź dokładnie wszystkie elementy w inverterze głównie tranzystory i transformatory. Pozdrawiam.
Witam. Monitor kupiłem jakieś 3 lata temu. Rok temu był problem taki, że po kilku sekundach podświetlenie migało i gasło. Po oględzinach inwertera niby wszystko było ok (kondensatory, napięcia itp). Monitor nadal nie odpalał. Po kilku dniach uruchomiłem go i do wczorajszego dnia działał jak skowronek :) I znów po uruchomieniu monitora podświetlenie...
podświetlić monitor samsung monitor matryca podświetlić monitor belinea podświetlić
dawka paliwa webasto honda civic benzyna akumulator kupić tranzystory 2sc2166
Tranzystor 6GS7 - Identyfikacja i Charakterystyka Tablet Linx - ekran dotykowy nie działa