Zmierz prąd cewki zasilanej z sieci, a później zmierz prąd w badanym obwodzie. Cewka prądu przemiennego może się przegrzewać zasilana prądem stałym, ale miernik wszystko ci wyjaśni. Mostek prostowniczy to bardzo trwały element, jeśli jest właściwie dobrany i ma właściwe chłodzenie, powinien wytrzymać dłużej niż cała maszyna. Widzę, że producent klientów...
Sprawdzałem omomierzem na uzwojeniu wtórnym tam gdzie dochodzi 230V i nic! Tam gdzie dochodzi 230V to jest UZWOJENIE PIERWOTNE!!! Jak już wcześniej zauważył kolega grzechhh. Mylisz pojęcia, sprecyzuje dokładnie gdzie gubi ci się napięcie, bo nikt nie będzie wstanie ci pomóc. Ten transformator ma kilka uzwojeń wtórnych, czy na którymkolwiek coś się...
Napięcie za mostkiem zależy od napięcia zasilania, a nie od tego mostka, jego gabaryty mogą świadczyć, że jest na większy prąd, a to nie powinno przeszkadzać.
Witam Po samym wyprostowaniu bedzie 230-1.4V czyli minus spadek na diodach. Nieprawda... wypadałoby nie ośmieszać się na publicznym forum jeśli nie rozumie się co to jest za wartość owe 230... :cry: ... jeszcze należy sobie dopowiedzieć czym (rodzaj woltomierza) to napięcie będzie mierzone... :!: :idea: :D
Sposób na podwyższenie jest taki że trzeba by dowinąć zwojów, a jeżeli google pokazują mi właściwą grafikę w zapytaniu o LTO150/84 to dowinięcie jest raczej niemożliwe.
Po pierwsze mostek prostowniczy, a co za tym idzie to... ? No wlaśnie prostowniczy, czyli zamienia coś zmiennego w coś prostego. To jak już wiesz to za mostkiem będzie prąd stały. I miernik ustawiamy na mierzenie takiego napięcia. Sprawdź jakie masz napięcie na zaciskach: 1) +,0. 2) -,0. 3) -,+ I podaj wyniki ma forum.
Jakie masz napięcie przed mostkiem prostowniczym i za nim?
Zawsze masa oscyloskopu musi się łączyć z "masą" obiektu mierzonego . Nie musi, wszystko zależy od zasilenia mierzonego urządzenia oraz samego oscyloskopu. Jednak dla bezpieczeństwa początkującego można tak przyjąć. Inna sprawa, że początkujący nie powinien nic mierzyć na potencjale ziemi.
Napięcie wzrośnie gdy za mostkiem podłączysz kondensator elektrolityczny o dużej pojemności. Nic nie napisałeś, że go użyłeś. Według noty katalogowej diody posiadają niski spedek napięcia około 1V. No i wszystko się zgadza, podwójny spadek napięcia na diodach powoduje, że z 18V zostaje 16V.
Witam,wymień kondensator główny który filtruje napięcie za mostkiem prostowniczym ten duży na 400v.Miałem kilka sztuk i zawsze ten był za to odpowiedzialny.
Jeśli na uzwojeniu wtórnym jest napięcie około 22V to możesz na tym transformatorze zrobić zasilacz o wyższym napięciu około 30V. Poszukaj na forum - jest sporo tematów dotyczących tego zagadnienia.
Styki przekaźnika będą zwarte przy zasilaniu z transformatora. Podtrzymanie akumulatora przez R1, R2 Napięcie za mostkiem prostowniczym musi być nieco większe niż 12V Końcówce TDA 7294 nie zrobi to chyba różnicy.
Ten woltomierz jest zasilany napięciem 4-30V. Twój prostownik to w zasadzie transformator z mostkiem prostowniczym, więc napięcie za mostkiem spada czasem do 0. Zasilenie tego konkretnego woltomierza jest z tego systemu niemożliwe (można dodać diodę i kondensatorek by mieć stałe napięcie), jak również do poprawnego pomiaru napięcia niestałego (pulsującego...
Mnożysz przez pierwiastek z dwóch (1,41).
Trochę za mało info aby pomóc. Na początek rozkręć obudowę i pomierz napięcia za mostkiem prostowniczym, na kolektorze tranzystora mocy przetwornicy. Czy TV nie włączył się po wyłączeniu pilotem czy wyłącznikiem głównym.
O ile wcześniej nie miałeś podłączonych tych kondensatorów (2 x 470 uF), to teraz zrób próbę tego regulatora pod obciążeniem z nimi. I sprawdź jak zachowuje się napięcie na transformatorze i za mostkiem prostowniczym.
Sprawdzałeś czy do płytki dochodzi napięcie 230 V . Na jednym z przewodów przed plytką jest chyba bezpiecznik sprawdź go i jakie jest napięcie za tym mostkiem prostowniczym , sprawdź też tą diodę smd .
Po pierwsze to masz za małe napięcie za mostkiem prostowniczym... powinno być ponad 300V a u Ciebie jak piszesz jest 245V.... wymień kondensator za tym mostkiem... i powinno być ok. Nie próbuj wykonywać żadnych czynności które opisujesz w stylu zdejmowania płytki kineskopu..... napisz co jest teraz po wymianie tego kondensatora....
Mam pomysła. Mierz miernikiem wskazówkowych albo miernikiem z funkcją True RMS. Ewentualnie doczep do wyjścia kondensator, zmierz, wynik podziel przez 1,41... A zresztą :lol:
... 1. Jaka wartość napięcia prądu stałego powinna być za tym mostkiem, bo mi wskazuje 324. Jest to poprawny odczyt? Dlaczego miałby taki być niepoprawny?
Na pewno wirnik alternatora, stojan alternatora z płytką zapłonową, regulator napięcia, mostek prostowniczy, czyli tzw. diody, cewki zapłonowe z przewodami wysokiego napięcia i fajkami, jeśli chciałbyś zrezygnować z ładowania akumulatora, to możesz sobie odpuścić regulator z mostkiem prostowniczym.
Myślę,że twój plan jest OK. Jeśli dasz większą pojemność to nic się nie stanie. Im większa pojemność tym lepiej odfiltrowane napięcie
cześć!! mam pytanko ...jak obliczyc spadek napięcia na mostku prostowniczym ??? oraz drugie...:D pytanie posiadam transformator 18V na wtórnym 1,5 A pod obciążeniem prostuje napiecie mostkiem 2 A , jeżeli chciałbym to sprostowac np mostkiem 4 A to czy będzie róznica w spadku napięcia ??? z góry dzięki za odpowiedź spadek na zlaczu np jest zawsze taki...
Te 2x44,7V to napięcia zmienne przed mostkiem prostowniczym czy ±44,7V napięcia stałego na kondensatorach filtru zasilacza. Dla oceny sytuacji istotne są napięcia stałe zasilające wzmacniacz mocy. Jak dotychczas za każdym razem podajesz co innego. Nie ulega natomiast watpliwości, że 247,3V to napięcie stałe zasilacza anodowego (tak przynajmniej...
Napięcie stałe na kondensatorze elektrolitycznym za mostkiem prostowniczym musi być ponad 300 [V]. Jeśli jest niższe - kondensator lub/i mostek prostowniczy do wymiany.
Co kolega ma zamiar podłączyć? Jedynie napięcie stałe jest na kondensatorze za mostkiem prostowniczym. Zobacz, jeżeli umiesz czytać schematy, dokumentację, a poprzednik miał rację — tam nie ma 5 V, jest 3,3 V.
Bezpiecznik na wejściu zasilania sprawdzałeś? Sprawdzić napięcie DC na kondensatorze za mostkiem prostowniczym powinno być ponad 300 V (oczywiście z zachowaniem ostrożności).
Tak, zadziałałoby to. Nieco lepszym pomysłem (bo bez dodatkowej diody i kondensatora) byłoby sprawdzać napięcie za mostkiem prostowniczym zasilacza - można je podać przez dzielnik na wejście wbudowanego komparatora - analogicznie jego obniżenie generuje przerwanie. Jest to o tyle lepsze, że masz do dyspozycji całą energię kondensatora za stabilizatorem...
Sprawdziłeś czy dochodzi napięcie na kondensator główny za mostkiem prostowniczym?
Czy w zestawie był transformator? A jeśli nie, to z jakiego zasilasz układ? Sprawdziłbym na początku napięcie za mostkiem prostowniczym.
(at)jacekser Przy amperomierzu jest jeszcze bezpiecznik automatyczny. Ta czarna kostka. On też jest podejrzany, ale to dopiero gdy będzie napięcie za mostkiem prostowniczym.
witam Teoretycznie sie da byś musiał napięcie z akumulatora podłączyć za mostkiem prostowniczym w zasilaczu i powinno działać.
Dlaczego gdy zmierzę napięcie za mostkiem prostowniczym (transformator 24V) mam 21,5V zamiast 36V?
Sprawdź kolego jakie masz napięcie za mostkiem bez obciążenia, oraz napięcie przed mostkiem prostowniczym pod obciążeniem 9A. Transformatory nawinięte podwójnym drutem są z rodzaju tych "budżetowych". Zmierz napięcia i zobaczymy co będzie
Czy ten kondensator bedzie dobry do zastosowania w motorowerze jako filtr napiecia ktory stosuje sie za mostkiem prostowniczym? Jeżeli masz w swoim motorowerze akumulator to kondensator jest niepotrzebny . :D
Witam Tak jak w tytule: Pioneer XV-BD122B uszkodzona przetwornica Wybuchł element oznaczony na schemacie jako U501 (TNY179PN ) Po wymianie na nowy nadal cisza. Na wyjściach nie ma zasilania Co sprawdzać i co mierzyć? Narazie sprawdzone, że napięcie za mostkiem prostowniczym jest Schemat:
Jak będziesz miał pewność co do miernika to dokonaj odpowiednich pomiarów. Na początek napięcie zmienne na uzwojeniu wtórnym transformatora, stałe za mostkiem prostowniczym. Prostownik może także nie dawać napięcia na wyjściu bez podłączonego akumulatora.
Kolego anoda045 , masz schemat który jest b.pomocny dla ciebie w zdobywaniu umiejętności radzenia sobie z tym problemem, to z niego korzystaj. Tam jest stosunkowo niewiele elementów do sprawdzenia. Pomierz wszystkie elementy czy mają taką wartość co na schemacie i być może to ci pomoże. Kondensatory podmień i posprawdzaj napięcia.Diodę zenera wymień...
Musi problemem jest prąd. Żarówka lub silnik z początku pobierają duży prąd. Jeśli w zasilaczu jest ograniczenie prądu wyjściowego, to powinno spadać napięcie i rosnąć w miarę spadku poboru prądu. Oporniki mają w miarę stały opór w funkcji temperatury i do testów powinieneś się zaopatrzyć w oporniki o odpowiednim oporze i mocy, to obędzie się bez niespodzianek....
Odnośnie pomiaru napięć to mierzysz napięcia stałe po str. pierwotnej przykładając sondę minusową miernika do minusa kondensatora elektrolitycznego za mostkiem prostowniczym , a po stronie wtórnej minus miernika przykładasz do masy (obudowy) głowicy.
Nie chcę podwajać napięcia próbuję tylko ustalić jakie napięcie będę miał za mostkiem prostowniczym trójfazowym
Z okazji że twój transformator nie wydoli większego prądu, to przy niskich częstotliwościach będzie charczeć. Ewentualnie spróbuj dać większe pojemności za mostkiem prostowniczym. I napięcie może być ciut za niskie.
Sprawdź obwód ładowania kondensatorów w obwodzie za mostkiem prostowniczym. A dokładniej dlaczego napięcie z tych kondensatorów maleje.
Sprawdź czy jest napięcie stałe na kondensatorze za mostkiem prostowniczym.
Czy możliwa jest teza kolegi baniaczek o pęknięciu ścieżki? Możliwe jest wszystko. Rezystor R706 (5,6R) o którym wspominał kolega powyżej sprawdzony? Czy napięcie 230V AC dochodzi do mostka prostowniczego? Może wcześniej jest przerwa. Diody w mostku podstawione?
Witam ponownie. Wszystko się zgadza, co jest napisane we wcześniejszych postach, tylko że po wyprostowaniu nie będzie to już napięcie 13V lecz ok. 18V. Aby było 12÷13V za mostkiem transformator musi dawać ok. 9V napięcia zmiennego na wejście mostka prostowniczego. Oczywiście w obu przypadkach będzie to napięcie niestabilizowane. Pozdrawiam.
Ten scalak na zasilaniu musi mieć napięcie odpowiednio filtrowane kondensatorem. Czyli musisz dać mostek prostowniczy Gretza i kondensator elektrolityczny dużej pojemności zaraz za mostkiem.
Narysuj sobie sinusoidę, czyli funkcję y=sin(x) Potem narysuj sobie wartość bezwzględną z sinusoidy, czyli funkcję y=|sin(x)| Ta funkcja to będą łuki po dodatniej stronie osi Y. Tak właśnie wygląda napięcie w funkcji czasu bezpośrednio za mostkiem prostowniczym bez kondensatora. Zmierz miernikiem napięcie za transformatorem, a przed mostkiem i zanotuj...
Stawiam na uchwyt prawdopodobnie przewód prądowy jest uszkodzony. zmierz na wyjściu trafa czy jest napięcie pod obciążeniem tak samo za mostkiem prostowniczym itd..
Jakie jest napięcie przed mostkiem prostowniczym?
Wymień kondensator elektrolityczny za mostkiem prostowniczym, jest na napięcie 380 lub 400V. Objawem uszkodzenia jest "spuchnięta" izolacja w jego górnej części.
No czyli najlepiej tak dobierać moc by utrzymać prędkość obrotową. A tą łatwo można uzyskać z przebiegu napięcia prze mostkiem prostowniczym. W roli zabezpieczenia przy małych turbinach stosuje się maszt wychylny czyli turbina pod naporem wiatru odchyla się od pionu. Można też "ręcznie" (silnikiem) sterować ustawieniem turbiny i odchylać ją od kierunku...
Tu masz wszystko, tzn. wykaz elementów i porządny opis i schemat. http://delibra.bg.polsl.pl/Content/16376...
Ona niema HF , napięcie podawane w tig jest stale tak jak w mma , spróbuję tak jak radzisz z niższym napięciem za mostkiem prostowniczym , rozumiem ze dwa tranzystory wystarczą do poprawnej pracy ? bo w mostku sa po dwa tranzystory połączone równolegle a kończą mi sie już darmowe tranzystory z wylutu
Musisz wiedzieć ile prądu ( nie napięcia ) pobiera taki silniczek, powinno pisać na nim ile ma Watt ewentualnie ile Amper. Co do dobrania zasilania to transformator na wtórnym 12-14V po wyprostowaniu wyjdzie około 14-19V za mostkiem prostowniczym dajesz stabilizator napięcia na 12V, stabilizator i mostek prostowniczy (mogą być diody) dobierasz stosownie...
Tak, będzie działać jak najbardziej. Ale raczej odradzałbym ci to rozwiązanie jest o wiele prostszy sposób lecz jednak musisz rozebrać głośnik i podłączyć aku za trafem i mostkiem prostowniczym. Napięcie za trafem myślę ,że jest 12 V o ile się nie mylę, sprawdź. Przetwornica wprowadzi tylko niepotrzebne zakłócenia i stratę mocy oraz stratę kasy. :D
To już studenci nie potrafią sobie policzyć, jakiego napięcia należy się spodziewać za mostkiem prostowniczym? Świat zdąża w niewłaściwym kierunku chyba. ;) To za mało jeszcze na forum tematów o STR-S5941 i całej serii tych układów? Za mało tematów o tym, co to znaczy, że przetwornica piszczy?
Mam problem z budową zasilacza. Napięcie z transformatora 33,5 V, ale za mostkiem jest już 59 V. Mój moduł XH-M401 działa do 40 V. Czy może ktoś mi wytłumaczyć, dlaczego za mostkiem prostowniczym tak mocno rośnie napięcie? Mostek to KBPC3510. Co z tym zrobić?
Zmierz napięcie przed mostkiem prostowniczym na zakresie AC. oraz za mostkiem na zakresie DC
Lub PWM + prosty filtr RC i masz na wyjściu ładne, proste napięcie.
Witam. Jak w temacie, DVD działało do wczoraj, wcześniej nie było z nim żadnych problemów. Proszę o podpowiedzi, co może być uszkodzone? Diody i rezystory sprawdzone, elektrolity wymienione wszystkie. Napięcia docierają za mostek prostowniczy 300V, potem nie ma już nic. Prześlę zdjęcie pomocnicze (jak wygląda przetwornica). Z góry dziękuję. http://obrazki.elektroda.pl/6001389200_1...
napięcie za mostkiem prostowniczym waha się między 10,5-12V, Tak ma być a na diodach ZD1/ZD2 ±6,1V mierzone względem masy. Oprócz potencjometru obrotów masz jeszcze przełącznik 45/33 oraz potencjometry montażowe VR1/VR2; jak pływają obrotu na obu prędkościach zając się przełącznikiem
Jakie masz napięcie za mostkiem prostowniczym przy obciążeniu ok. 1A ??
Przed mostkiem masz zmienne napięcie27V a za mostkiem powinno być stałe. Czy prawidłowo zrobiłeś pomiar?
Rezystor daje się osobny dla każdej gałęzi, lepiej najpierw wyprostować napięcie mostkiem prostowniczym i dać kondensator żeby filtrował napięcie. Teraz diody spalą się prawdopodobnie od razu. Układ powinien dać radę, wystarczy zamiast BC547B wstawić tranzystor npn Darlington (np. TIP122).
Czym jest filtrowane napięcie za mostkiem prostowniczym?
Odfiltruj napięcie za mostkiem prostowniczym, zastosuj dławiki
A jakie będzie napięcie "za mostkiem prostowniczym" w stanie jałowym, to znaczy po włączeniu urządzenia bez podpięcia do auta? Do czego w ogóle to urządzenie ma służyć?
Tak bezpiecznik na wejściu jest sprawny dławik też. Napięcie za mostkiem prostowniczym jest stabilne. Dołączam filmik jak teraz lampa się zachowuje po podłączeniu do sieci. https://filmy.elektroda.pl/22_1650475467...
Witam wszystkich. Przerabiam wzmacniacz który pierwotnie był zasilany napięciem 100V na 230V. Na schemacie przedwzmacniacz jak i pozostała elektronika jest zasilanie symetrycznym napięciem z różnymi jego wartościami +55V i -52,5V. Czy jest to błąd w schemacie ? A jeśli nie to w jaki sposób można osiągnąć różne napięcia za mostkiem prostowniczym ?
Przełacz na magnetofon i sprawdż napięcia idace na silniczki ,a następnie w razie ich braku cofaj się. Sprawdż też czy zasilan jest końcówka mocy, i czy za mostkiem prostowniczym masz zasilanie.
Witam Bardzo proszę o info o ile % spadnie napięcie za mostkiem prostowniczym 6-cio pulsowym zasilanym z trójkąta 50Hz 400V AC jeżeli zabraknie jednej fazy, czyli zasilany będzie L1 i L2 - 400V AC bez np. L3. Na wyjściu mostka mam w szeregu dwa kondensatory elektrolityczne 47uF/450 V DC, każdy zbocznikowany rezystorem ok. 440kΩ, kondensatory są...
Zacząłem wylutowywać po kolei: przekaźnik, kondensator, tranzystor. Jednak napięcie się nie zmieniało. Jak wylutowałem diodę prostowniczą, to napięcie przed mostkiem wynosiło 230V(AC), a za mostkiem 277V (DC). W przyszłym tygodniu postaram się kupić taką diodę i zobaczę, czy coś się poprawi. Czy tak wysokie napięcie za mostkiem to normalna sprawa?...
Darnix Wystarczy podpiąć napięcie za mostkiem prostowniczym. Tylko że przy napięciu 9VDC moc wzmacniacza może spaść. Jeśli chciałbyś otrzymać tę samą moc co teraz to musisz zastosować 12VDC. Pozdrawiam
Witam, w pierwszej kolejności podaj wartość napięcia za mostkiem prostowniczym. Pozdrawiam
Może obudowa wpadać w rezonans - pierwsza opcja. Sprawdzić, czy śrubki wszędzie dokręcone. Druga opcja - jakiś zabłąkany kabel. Trzecia opcja - zawalony wentylator w zasilaczu. Rozebrać i wyczyścić, ew. nasmarowac. Uwaga - w zasilaczu występują napięcia niebezpieczne dla zdrowia i życia, również po odłączeniu od sieci! Należy szczególnie uważać na napięcie...
Witam! Wymień kondensatory elektrolityczne w przetwornicy(om ile pamiętam są tam trzy).Skontroluj napięcie na kondensatorze tym za mostkiem prostowniczym czy jest ok 300V.Jeśli nie to ten elektrolit jest również do wymiany.Ponadto fajnie byłoby wymienić kondki za przetwornicą zwłaszcza 100u 160V.I oczywiście kontrola tych napięć. A schemat jest tu http://www.elektroda.net/service.php?dir...
Czy gdy głośniki dudnią to słychać muzykę czy tylko dudnienie, sprawdź napięcia za mostkiem prostowniczym.
Obudowa nie jest biegunem w żadnym prostowniku. Napięcie mierzy się na przewodach wychodzących z transformatora i będzie to naoięcie przemienne, a później za mostkiem prostowniczym i będzie to napięcie wyprostowane( przyjmijmy-stałe).
Jaką wartość napięcia ma kondensator za mostkiem prostowniczym. Napięcie będzie w granicach 8÷10V zmiennego.
Zadajesz pytania z fizyki z zakresu szkoły podstawowej. A teraz się kłania opis przedmiotu pisze tam wyraźnie że jest to regulator prądu nie napięcia.
Witajcie. Mam transformator toroidalny 230v/12v 250va. Czy jeżeli wyprostowałbym z niego napięcie odpowiednim mostkiem prostowniczym a na wyjściu podłączę regulator ładowania z alternatora od fiata 126p to cały układ będzie mógł spełnić rolę ładowarki akumulatorów???
Co dawały te dwa dodatkowe elementy: https://obrazki.elektroda.pl/2014811100_... :?: Dodano To jest zabezpieczenie przed tzw. szpilką napięcia wyjściowego w przypadku powrotu nomimalnego napięcia "za mostkiem prostowniczym" po jego chwilowym spadku wskutek przeciążenia?
Mam problem z ładowarką akumulatorów. Z transformatora na wyjściu mam 14V, a tuż za mostkiem prostowniczym napięcie rośnie do 20V. Będę wdzięczny za pomoc.
Sprawdź najpierw czy świeci dioda LED i jakie jest napięcie za mostkiem prostowniczym (na elektrolicie filtrującym)
Mostek prostowniczy masz spalony. Kondensatory dostają napięcie zmienne.
Według schematu, uzwojenie symetryczne daje po wyprostowaniu 2x15V. Piszesz o nawijaniu trafa, więc oblicz sobie napięcie przez mostkiem prostowniczym. Rozwiń i policz ilość zwojów przypadającą na 1V i na tej podstawie oblicz napięcie drugiego wtórnego uzwojenia i ilość zwojów dla uzwojenia pierwotnego, która w tym przypadku dotyczy napięcia 120V.
Czyli mam ogołocić zasilacz do samego trafa... wyciągnąć z niego diody prostownicze? i powinno hulać?? Dokładnie tak. Jak to sie ma do tego... skoro i tak przeciez jest uklad prostowniczy do zarowek na plytce Wynika to z własności tyrystora. Mostek jest dlatego, że tyrystor przewodzi jednokierunkowo - jak dioda. Więc gdyby go nie było - żarówki byłyby...
Ad. 1. Można zastosować LM350, ale dla prądu 3A potrzebny jest mocniejszy czyli droższy transformator. Ad. 2 Spadek napięcia pomiędzy wejściem i wyjściem LM317/350 powinien wynieść około 3V. Jest to niezbędne dla prawidłowej pracy tego stabilizatora. Czyli napięcie na wejściu LM317/350 powinno wynieść około 27V. Nie powinno być też dużo wyższe bo stabilizator...
Użyłem spirytusu. We wszystkich lampach świeci ładnie żarzenie, ale radio nie działa. Żarówki podświetlające skalę też świecą, trafo daje wysokie napięcie, za mostkiem prostowniczym też mam wysokie napięcie, ale w głośnikach kompletnie nic nie słychać. Może ktoś zasugeruje od czego zacząć szukanie usterki?
Jakie ma oznaczenie oryginalnie ten mostek? Na jakie jest napięcie pracy, prąd?
Stabilizatory LM317 w standardowej wersji wytrzymują maksymalne napięcie stałe 37-40V. Napięcie na kondensatorze elektrolitycznym za mostkiem prostowniczym wzrasta o współczynnik 1,41. Czyli dla napięcia przemiennego 24V, napięcie stałe na kondensatorze filtrującym, a więc i na wejściach stabilizatorów LM317 powinno wynieść około 33,84V. Pewien choć...
Zmierz napięcie wychodzące za mostkiem prostowniczym
No i jednak wychodzi na to że mostek jet mostkiem nadal....czyżby to jednak miał być problem trafo?
Witam. Jakie masz napięcie na kondensatorze za mostkiem prostowniczym ?
Czy tak przypadkiem RAC nie oznacza cewki na napięcie wyprostowane, zasilanej za pomocą wtyczki z zabudowanym mostkiem prostowniczym? Do poczytania: http://www.eaton.com/ecm/groups/public/(... V.
Sprawdzić czy dochodzi zasilanie 230V do mostka, czy mostek prostuje napięcie (mostek prostowniczy to prostownik). Sprawdzić tranzystor kluczujący Q1 i układ scalony, który nim steruje. Sprawdzić zasilanie układu scalonego i napięcia na wyprowadzeniach z danymi katalogowymi. Najpierw musisz rozkodować oznaczenie US1 żeby znaleźć jego dokumentację. Sprawdzić...
Robię Kolorofon http://www.elektroda.pl/download/dwpl.ph... i są dwa wejścia transformatorów,jedno wejście mam,jest tam trafo 100W,12V,8.7A (ten jest do zasilania żarówek ) i ten drugi jest 28V,500mA,co mam zrobić aby obniżyć napięcie na tym drugim (zaraz za mostkiem prostowniczym jest kondensator na 25V,i się strasznie grzeje,)POMOCY
To w tych chińskich też są mostki prostownicze? Teraz mam sterowanie hamowaniem dzięki drutowi oporowemu przez sterownik który bada napięcie akumulatora tylko zastanawiałem się czy sam mostek jest tak efektowny jak np cały sterownik turbiny wiatrowej Tak w większości jest mostek prostowniczy, czasem w klasycznej formie diodowej innym razem aktywny....
Wg opisu trafo jest na 400 V. Możesz zmierzyć napięcie na dwóch kondensatorach widocznych na zdjęciu po prawej. Na pierwszym powinno być napięcie po mostku prostowniczym, a na drugim napięcie po stabilizacji układem prawdopodobnie lm78xx.
sterowanie mostkiem prostowniczym rezystor mostkiem prostowniczym obliczyć napięcie mostkiem
karta muzyczna zewnetrzna włącznik lampa stać zabezpieczenie spawarek
sterowanie domem najprostrzy mikrokontroler
Zasięg sygnału 4G LTE: czynniki i praktyka Czy BD912 może zastąpić 2N6491? Porównanie parametrów