Dioda prostownicza plus żarówka lub dioda świecąca z opornikiem. Przy napięciu stałym będzie świecić tylko w jedną stronę. Przy przemiennym będzie świecić zawsze. Można dać dwie diody świecące w różnych kolorach połączone równolegle anodą z katodą i opornik. Napięcie stałe - świeci jedna dioda. Napięcie przemienne - świecą dwie diody.
Jakiego rodzaju jest to kondensator Ten tutaj, typ MKP: foliowy polipropylenowy. Jak rozpoznać rodzaje Poczytać literaturę, karty katalogowe producentów - a potem, to już wiedza praktyczna,
4V ale - napięcie stałe? przemienne? (a jeśli stałe - to czy na pewno (+) w środku wtyczki?) Przede wszystkim - zrób wyraźną fotkę tabliczki tego urządzenia (dodatkowo możesz też podać jego pełną nazwę)
900M to stara konstrukcja, znalazłem info że były na rynku już w latach '80, każdy zasilacz w tamtych latach opierał się na transformatorze, zasilacze impulsowe były droższe i dużo bardziej skomplikowane, nie stosowano ich kiedy nie były niezbędne. Jak projektowano stację lutowniczą, transformator musiał być, prostownik, filtr oraz stabilizator były...
Która część nie działa? Napięcie stałe, przemienne?
Dla pewności sprawdź czy ten zasilacz na wyjściu daje napięcie stałe czy przemienne. Bo to jest istotne. Jeśli stałe, to mała przetwornica step down i po sprawie. Np.: https://allegro.pl/oferta/zasilacz-przet... Jeśli te 15V jest przemienne, to musisz dać mostek prostowniczy i kondensator filtrujący.
Chodzi o napięcie stałe czy przemienne (i w jakim zakresie częstotliwości) ? Jaka ma być rezystancja (impedancja wejściowa), jakie napięcie zasilania, czy wzmacniacz może odwracać fazę sygnału (dla zmiennego) czy nie, jakie będzie obciążenie wyjścia ?
Jeżeli na wyjściu do głośnika musi być prąd zmienny. To czy przy prądzie stałym głośnik w ogóle zagra? Nie zagra. Na wyjściu wzmacniacza musi być „zero” woltów. To „zero wlotów” zmienia się na zmianę na „plus” i „minus”. To jest napięcie przemienne. Dlatego głośnik gra. Czy jak na rezystorach emiterowych...
Witam Ściślej jest to woltomierz magnetoelektryczny z wewnętrznym prostownikiem, stąd liniowa podziałka skali. Będzie działać zarówno przy pomiarze napięcia stałego, jak i przemiennego, jednak wskazania mogą się różnić.
1. W przypadku tego kondensatora jest napisane 250VAC To napięcie przemienne. 250V (bez AC) to napięcie stałe. Taki kondensator wytrzymuje 20% napięca zmiennego nałożonego na npięcie stałe. (Uo +/- 10%) Do napięcia przemiennego (+/-) się nie nadaje.
Ked znaš počitac tak 10,5 +5,3 nikda nebede 25v.
Czy każdy odbiornik prądu lub element układu bedzie stosował tą sama zasadę jak zacytowałes? To dość złożony temat i zaczyna się od rozróżnienia, czy chodzi o napięcie stałe, czy przemienne.
Napięcie stałe czy przemienne? V.
Prosty rachunek rachunek wskazuje, że dopiero po trzech latach wyjdziesz na zero. Niby prosty rachunek, ale nie do końca i nie dla wszystkich. Zapomniałeś o sprawności ładowarki i ładowania, zamiany napięcia stałego na przemienne itp. Montaż i elementy potrzebne do montażu też za darmo nie są. Teraz policz po ilu latach będzie na zero. Ja tego nie...
(at)PAWELA E.P.S.K. sprawdź w jaki sposób miernik robi z napięcie przemiennego stałe.
Bardziej zależało mi na możliwości wykrycia tego czy działa układ IC23. Jeśli tak to miałem nadzieję że w tym miejscu co zaznaczyłem zmierzyłbym jakieś napięcie świadczące o działaniu układu. Układ scalony można sprawdzić statycznie, odłączyć transformator (bo dla DC jest zwarciem) i zmieniać stany na wejściu i sprawdzać wyjście miernikiem. Obecność...
Napisz do czego ci to przemienne napiecie, moze obejdzie sie i starczy stale
Witam Jesli podłączysz tak zasilacz to skończy się to dla niego tragicznie. Jak napisano wyżej można tak podłączyć tylko transformator, zakładając że w piwnicy jest napięcie przemienne 24V. Transformator to element zasilacza obniżający napięcie i izolujący obwody niskonapięciowe od sieciowych (230V). W zasilaczu za transformatorem jest prostownik, filtr,...
Tyle to ja wiem, 3 potencjometry są do regulacji wzmocnienia poszczególnych kanałów a 4 to suma, proszę podaj czy żarówki które są podłączone do koloroformu są zasilane napięciem 24V (12V) lub 220V napięcie przemienne. Jak to otrzymam to jesteśmy w domu i będzie taki lub bardzo podobny schemat. Pozdrawiam, Edek. PS. Podaj jakie tam są tyrystory-triaki,...
Jakie napięcie - stałe czy przemienne? Jaka wydajność? Jeżeli przemienne to zastosować transformator lub powielacz napięcia np. taki: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic31... Jeżeli niewielka to są gotowe układy scalone, które zasilasz z jednej strony jednym napięciem, a z drugiej generują jedno lub dwa napięcia o innych poziomach. Możesz też...
Sprawdziłem trafo i okazuje sie że nie podaje ono stalego napiecia 24V po stronie wtórnej Transformator nie podaje napięcia stałego. Zmień zakres miernika na napięcie przemienne.
A widzisz na jakiego rodzaju zasilanie jest? On jest na napięcie przemienne a nie stałe, tam nie ma biegunowości.
Dla napięcia i prądu stałego klasa 1 Dla napięcia i prądu przemiennego klasa 2,5
No bo czym różni się prąd przemienny od stałego. A czym różni się napięcie przemienne od stałego?
Doprecyzuj: 1) Zasilanie silnika napięciem stałym, czy przemiennym? 2) Sterowanie poziomem napięcia, czy ręczne (potencjometrem)?
Dlaczego na wejściu 230 pokazuje mi 2,5 V? Miernik jest na zakresie DC (napięcie stałe) a powinien być na AC (napięcie przemienne). https://obrazki.elektroda.pl/9337324300_... Upsss.... Spóźniłem się.
Inwerter służy głównie do zamiany napięcia stałego wytwarzanego w ogniwach fotowoltaicznych na napięcie przemienne - abyś mógł korzystać z tego napięcia bez stawiania instalacji elektrycznej od nowa, przystosowanej do napięcia stałego. Przy okazji służy też do innych celów.
Daj na wyjściu kondensator elektrolityczny 10µF/400V i będziesz miał napięcie stałe, teraz to masz na wyjściu pulsacje a nie napięcie zmienne.
Witam! (at)gibczyslaw Najpierw wykonaj taki układ: https://obrazki.elektroda.pl/8854486400_... Sprawdź, czy stycznik "klapie". Jeśli przekaźnik słychać, można dobudować resztę układu. Czy we włączniku jest żarówka, czy LED? LED powinien otrzymać napięcie stałe, a transformator podaje napięcie przemienne 50 Hz.
Migają gdyż napięcie wychodzące z transformatora jest przemienne, a ledy są na napięcie stałe, widać więc tętnienie napięcia sieciowego.
Miernik trzeba ustawić na pomiar napięcia przemiennego a nie stałego.
Neonówkę w zasadzie trzeba zasilać napięciem przemiennym a nie stałym a są takie, że tylko napięciem stałym - wyświetlacze NIXIE są z zasady działania neonówkami.
Na katodzie diody jest 3V a na anodzie zawsze będzie mniej. Napięcie przemienne można wyprostować, napięcia zmiennego o stałej polaryzacji nie można.
Zauważyłem to dopiero po lakierowaniu. Stwierdziłem że oleję ten dziwny błąd i nawet zamontowałem do podstawy. No to gdzie problem? Zamień końcówki tego uzwojenia. Jednak teraz sobie myślę, że z powodu iż mam tylko jedną jedyną lampę. Nie chcę jej zniszczyć. W obwód anodowy załącz na początek rezystor zabezpieczający. A jak już piszę to spytam czy...
Temat : Pomiar prądu przemiennego a stałego. W momencie mierzenia było na Napięcie stałe do 200V Autor mierzył – prąd stały ,czy przemienny ? Napięcie stałe, czy napięcie zmienne ? W momencie pomiaru nie wiedziałem jakie jest tam napięcie stałe czy przemienne więc założyłem, że jest stale i tak dokonałem pomiaru w innym wypadku ustawił bym na...
Witam. Sposób podłączenia w załączniku. AC (lub falka) oznacza napięcie przemienne. Napięcie stałe jest na wyprowadzeniu + i po przekątnej. Kondensator ma oznaczone wyprowadzenie minus. Pzdr.
Wg mnie to : Czerwony - PLUS na akumulator Czarny - masa Żółty + Różowy - napięcie przemienne Jak sprawdzić ? Na przewodach z cewek zawsze masz napięcie przemienne , prostowane z regulatora wychodzi stałe , dodatkowy przewód w innych przypadkach to wzbudzenie.
A jakie parametry mają cewki tych styczników? To są na napięcie przemienne czy stałe? Na napięcie przemienne pewnie mają sporą moc bierną, więc większy iloczyn prądu i napięcia przy przełączaniu. Do samego generowania sygnałów może być ten CD4022 - jest kwestia, na ile trzeba je wzmocnić, bo sam CD4022 nie włączy nawet małego przekaźnika.
Napisz czy halogen będzie zasilany napięciem przemiennym czy stałym. Jeżeli bezpośrednio z transforamtora to triakiem jeśli stałym to lepiej mosfetem np. BUZ11 (lub innym). ( nie krzycz :) )
Zmierz napięcie stałe i przemienne na mostku D907. Napięcie przemienne zapewne dochodzi, bo podświetlenie wskaźników działa, prawda?
Jak z włączasz i wyłączasz światło to wtedy słyszysz przekaźnik? Światło włączasz na panelu dotykowym czy mechanicznie? Na żarówki jest podawane napięcie przemienne czy stałe? Nie ma ani jednnego ani drugiego?
Po 1) kup miernik porób pomiary i będziemy wiedzieć jakie napięcie jest czy stałe czy przemienne. I to jest podstawa do zakupu dzwonka.
Żarówki są zasilane napięciem przemiennym (AC) a nie stałym (DC). Typowe w sprzęcie japońskim z tamtych lat poza paroma wyjątkami.
A napięcie na zakresie prądu stałego lub przemiennego pokazuje ? Bez żadnego obciążenia a potem z dołączoną żarówką.
Można. Zasilanie napięciem stałym a styki robocze mogą rozłączać prąd przemienny.
Tylko że nie wiadomo czy te 40V to napięcie stałe czy przemienne?
Wiadomo, to nie jest prąd stały, ale w czym problem, żeby mówić, że z lewej strony mamy fazę, to jest plus, a neutralny to minus niebieski. Nie przyjmuje się tak, dlatego że dla urządzeń prądu przemiennego biegunowość przyłożonego napięcia jest bez znaczenia jaka jest biegunowość napięcia zasilania. Wszystkie urządzenia elektroniczne zasilane 230 VAC...
DCV - napięcie stałe ACV - napięcie przemienne DCA - prąd stały Ω - rezystancja hFE - współczynnik wzmocnienia prądowego tranzystorów bipolarnych znaczek diody - tester diod (w sumie to taki omomierz z innym napięciem chyba)- tym się najczęściej mierzy czy jest przejście w przewodzie, bo piszczy kiedy jest (widzę że kupiłeś wersję niskobudżetową...
Z transformatora nie wychodzi żaden plus i minus (na czas dłuższy niż 10ms - od 50Hz - potem zmiana) i zapamiętaj to, on nie daje napięcia stałego tylko przemienne :!: Musisz zastosować mostek prostowniczy i kondensator filtrujący. Jaki masz ten transformator :?: Też dodaj zdjęcie i byłoby dobrze, żeby jego opis było widać. http://obrazki.elektroda.net/9_125697321...
Od zwarcia baterię akumulatorów chroni PCM. Do 50V napięcie stałe jest bezpieczne dla człowieka. Do 24 V napięcia przemiennego jest bezpieczne dla człowieka. Człowiek stawia duży opór, więc potrzeba wysokiego napięcia by w tym oporze wytworzyć prąd groźny dla człowieka. I=U/R.
Bo jest podane tylko napięcie znamionowe stałe kondensatora PILKOR - znamionowe napięcie przemienne będzie o wiele mniejsze i stąd jego mniejsze gabaryty. W post #4 podałem również, gdzie znajdziesz oryginał Miflex-a WX1P-104M, więc może już kolega wybierać wedle uznania.
Jeśli chodzi o większy prąd zasilacza, to można. Prąd ustali sobie urządzenie. Należy się upewnić czy zasilacze dają jednakowy rodzaj napięcia na wyjściu (stałe, przemienne) i czy polaryzacja wtyczki jest taka sama. Część zasilaczy to były transformatory w obudowach wtyczkowych. Czasem były wyposażone w prostowniki z kondensatorem filtrującym. Takie...
zmienne. pod warunkiem ze wiesz jekie to przemienne
Pokaż tabliczkę znamionową bo może to być zasilacz pądu przemiennego a potrzebujesz napięcia stałego.
Trzeba by wykombinowac falownik. Generator na zadana czestotliwosc i obwod wyjsciowy. Najczesciej to bedzie przetwornica z transformatorem ale i bez transformatora mozna. Zalezy co dokladnie chcesz zamienic na co. Z sinusoida bedzie ciezej. Bardziej szalony pomysl: podlaczyc silnik pradu stalego i polaczyc go z pradnica pradu przemiennego - to raczej...
a mógłbyś dokładniej powiedzieć dlaczego nie zdają egzaminu ? bo właśnie chciałem je wstawić na wyjściu do głośników... Te bezpieczniki działają tylko na prądzie i napięciu stałym, a na wyjściu głośnikowym jest napięcie przemienne sinusoidalne.
dlaczego producent przedłużacza podaje parametry wytrzymałości jak jest całkiem rozwinięty itp. itd. ??? Kolega rozróżnia napięcie przemienne od stałego? Przedłużacze są na napięcie przemienne, a nie stałe, do tego robione aby taniej i dlatego importerzy podają parametry z sufitu wzięte oraz "dla rozwiniętego przedłużacza" - ta informacja to taki dupochron...
Czyli 310V stałego pozowli mi na odpalenie kompa, a co z panelem LCD? Czy zasilacze UPC (baterie są tam na pewno na stałe napięcie) mają falowniki? Czy korzystają one z innych spsobów? A i jeszcze jedno pytanko - co z silnikami na 230V ~50Hz - jak one soie radzą z wyższymi częstotliwościami? Bo np. dla grzałki czy żarówki to bez różnicy. Nawet napięcia...
Należy wymierzyć pod obciążeniem nie tylko stałe napięcie po prostowniku , ale i przemienne napięcie na wtórnym uzwojeniu transformatora .
Jest napisane jak byk: Jak wspomniano wyżej, prąd przemienny daje się bardzo łatwo transformować na inne poziomy natężenia prądu lub napięcia Zamiana prądu przemiennego na stały jest bardzo prosta, w drugą stronę sprawa się komplikuje. Chodzi głównie o to, że prąd przemienny jest łatwo przesyłać z elektrowni do odbiorcy, bo można go transformować, natomiast...
W pierwszym odsyłaczu jest transformator 230/110 V. To rozumiem do zasilania urządzeń z USA. Transformator może działać w dwie strony - obniżać lub podwyższać napięcie (podajemy 110 V i uzyskujemy 230 V). Z transformatora wychodzi napięcie przemienne. W drugim odsyłaczu jest zasilacz napięcia stałego. Działa tylko w jedną stronę z 230 na 48 V czy tam...
Moim zdaniem to będzie 8,5V~ 1,8A. Brzęczyk w multimetrze nie zadziała na uzwojeniu pierwotnym ponieważ ma ono za dużą rezystancję. Napięcie na wyjściu transformatora zawsze jest przemienne, stałe jest dopiero po mostku prostowniczym. Podłącz ten transformator do sieci i sprawdź napięcie po stronie wtórnej.
Napięcie stałe 24V czy przemienne? (widzę ~ ale pytam dla pewności) Szybszy ruch w którą stronę wg Ciebie?
Żarówki tradycyjne (żarnikowe) działają na prąd stały (DC) jak i przemienny (AC). Nie robi im to różnicy. Parametr napięcia przy zasilaniu AC określa wartość skuteczną tego napięcia. UPsss. Uprzedzono mnie.
Sprawdź połączenia kablowe, bo transformator nie daje takich efektów, żeby żarówki przygasały. Wprawdzie zasilane napięciem przemiennym migoczą, ale bezwład cieplny żarnika niweluje ten efekt. Nie musisz prostować napięcia do zasilania żarówek. Co innego ledówki, tzw. żarówki led (z angielskiego led bulb, możemy zacząć mówić w pidgin english, to nie...
Pewnie się i kręci, tylko nie widzisz tej zatrważającej prędkości obrotów. A swoją drogą to jest silnik na napięcie przemienne 12 V (AC), a nie stałe, i taki musi być zasilacz - na tym, co masz, nie ruszy.
Czyli rozwiązaniem pozwalającym na "w miarę" dokładny pomiar napięcia przemiennego 230V jest układ z załącznika? Nie. Układem z załącznika zmierzysz napięcie stałe a nie przemienne. Po co dałeś diody i kondensator? Aby mierzyć napięcie przemienne? Jedno z wyprowadzeń transformatora daj do masy obwodu mikrokontrolera, z drugiego poprowadź diodę w kierunku...
W jaki sposób uzyskać niestandardowe napięcie stałe, np. 110 V? Ok. 100 W. Chodzi mi o silnik jednofazowy o takiej mocy. Zdecyduj się w końcu, co chcesz uzyskać, napięcie stałe czy przemienne i z jakiego źródła? Jeśli przemienne i z sieci, to wystarczy transformator lub autotransformator z 230 V na 110 V.
Jakie napięcie: przemienne czy stałe? Przepraszam nie doczytałem.
AC, napięcie przemienne. Ty potrzebujesz na napięcie stałe czyli DC
A wiesz wogóle czym się różni napięcie stałe, stabilizowane od zmiennego i przemiennego. Radio dostosowane jest do napięcia stałego a nie zmiennego (nie mylić z przemiennym w którym zmienia się faza i napięcie a w zmiennym tylko napięcie). Dla jasności, prostownik do ładowania akumulatorów to zwykle transformator z mostkiem Greatz'a a czasem jest to...
http://www.universal-radio.com/catalog/m... * pomiary napięcia stałego (DC) * pomiary napięcia przemiennego (AC) * pomiary natężenia prądu stałego (DC) * pomiar rezystancji (Ω) * pomiary hFE tranzystorów * pomiary napięcia przewodzenia diod * kontrola ciągłości obwodu
Taki generator zasilisz odpowiednią baterią, lecz one dają napięcie stałe, a tak jak pisałem musi być przemienne.
Prąd styków przy jakimś tam napięciu stałym i przemiennym. Np. stosując łącznik z instalacji samochodowej w instalacji 230V łącznik będzie przeciążony napięciowo. stosując sieciowy łącznik 230V 1A w samochodzie przy napięciu 12 V i prądzie 1 A przeciążysz styki prądem, bo przy prądzie stałym obciążalność styków jest mniejsza niż przy prądzie przemiennym....
Kolejna sprawa zasilacz daje napięcie stałe vzy przemienne? Ledówki na napięcie przemienne zadziałają z transformatorem sieciowym, ale nie z przetwornicą, bo jest za szybka dla diod prostowniczych. To tzw. transformatory elektroniczne, z nimi " żarówki" LED AC nie zadziałają, bo po jakimś czasie ugotują się diody prostownika. Temat był poruszany na...
Witam. Chce sobie zrobić wycinarke do styropianu i styroduru z zasilacza komputerowego. Posiadam taki zasilacz od starego kompa. Chcialem wykorzystać 12v więc zacząłem od przemierzenia pinow miernikiem. Przez przypadek mialem ustawiony na prad przemienny i ku mojemu zdziwieniu wskazał na zolty i czarnym przewodzie 25,3V. Postanowiłem sprawdzić napięcie...
Jeżeli mierzysz napięcie stałe miernikiem ustawionym na napięcie przemienne, to będzie pokazywał takie bzdury.
Stabilizatory LM317 w standardowej wersji wytrzymują maksymalne napięcie stałe 37-40V. Napięcie na kondensatorze elektrolitycznym za mostkiem prostowniczym wzrasta o współczynnik 1,41. Czyli dla napięcia przemiennego 24V, napięcie stałe na kondensatorze filtrującym, a więc i na wejściach stabilizatorów LM317 powinno wynieść około 33,84V. Pewien choć...
zero napięcia stałego na wyjściu z prądniczki. Bo prądnica tacho generuje napięcie przemienne :) .
Bardzo proszę o pomoc i jednoznaczną odpowiedź. Potrzebuję prąd o napięciu 24 V (przemienny) móc przekształcić na prąd stały o napięciu powiedzmy 5-20 V. W piwnicy mamy 24 V napięcia przemiennego, chcę móc ładować telefon, laptop. Paweł.
(at)maciejz84 No to masz swój. Od góry 1 i 3 zasilanie, od dołu 2 i 4 wyjście na pompę. A1 i A2 ze sterownika - 24 V. Tylko sprawdź czy wychodzi tam napięcie stałe czy przemienne. Jeżeli stale 24VDC, to spalisz cewkę stycznika.
Zobacz, czy na wejściu jest stabilizator (na ile V), na jakie napięcie są cewki przekaźników, kondensatory elektrolityczne. Jak już to wszystko posprawdzasz podlącz przed mostkiem napięcie stale lub przemienne (mniej więcej równe napięciu cewk przekaźników). Jak zadziała zmierz pobierany prąd i będziesz wiedział jaki transformator użyć. (pamiętaj, żeby...
Pomiar napięcia stałego i przemiennego już działa! Jutro edytuje post i napiszę co zrobiłem. Przerwana była ścieżka pod przełącznikiem funkcji pomiaru napięcia DC, oprócz tego jest problem z tym isostatem, jedna sekcja nie zawszę łączy. Pomiar prądu i rezystancji nie działa poprawnie. Może w niedziele znajdę chwilkę czasu
1) Jakiś wskaźnik. Ustrój elektromagnetyczny, praca tylko w pionie. Reaguje na napięcia przemienne i stałe ale raczej ten jest na przemienne. Skala jakaś nietypowa, nie wiem co mógł wskazywać, ale patrząc na kolory strzelam że temperaturę. 2)Autotransformator. Taki transformator z regulowanym wyjściem, podłączasz 220V prądu przemiennego i pokrętłem...
Pytanie - z czego (tj. jakiego prawa, wzoru, teorii, przekształcenia układu) wynika Zasada superpozycji. Obowiązuje dla pól elektromagnetycznych w próżni z dużą dokładnością, a dla tranzystora w przybliżeniu i tylko dla małych sygnałów. Normalnie napięcia sumujemy w przypadku szeregowego połącznia ich źródeł, tutaj mamy, można powiedzieć, że połączenie...
Jest to stary zasilacz DIY - tzn. ktoś go sam zrobił na swoje potrzeby. Wygląda na to, że wyprowadzonych jest kilka stałych/przemiennych napięć i jakieś jedno napięcie regulowane i może stabilizowane. Nikt Ci nie powie do czego są te przełączniki, chyba że autor konstrukcji. Wstaw zdjęcie wnętrza, lub narysuj schemat z "natury".
Chodzi ci o mostek gretza/mostek prostowniczy? Jak sama nazwa wskazuje służy on do prostowania napięcia czyli zamiany napięcia przemiennego (AC) na napięcie stałe (DC). Diody są w tym mostku połączone ze sobą w ten sposób, że prąd przez obciążenie może płynąć tylko w jednym kierunku. Reszta informacji masz choćby w wiki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mostek_Gra...
Podane napięcia dotyczą napięcia lampek. Tak przypuszczam. Ten z opisem 220 po podłączeniu 220 na lampkę nic się mu nie stanie a do świecenia lampki można stosować zarówno przemienne jak i stałe napięcie, tak przypuszczam, ale gdy dasz 220 na ten z opisem 36V na lampkę to lampka się spali... Tak przypuszczam.
Na fotce: automat schodowy, podwójne gniazdo bezpiecznikowe, transformator dzwonkowy. Najpierw musisz się dowiedzieć, czy w instalacji 24V jest napięcie stałe, czy przemienne. W tym celu zaopatrz się w najtańszy miernik uniwersalny (multimetr). Pomiaru napięcia dokonaj na zakresach 200V~ (AC) i 200V= (DC). Jeśli pomiar na AC wykaże ca 24V a na DC ca...
Gdzie kupić przetwornicę napięcia przemiennego na stałe 5 V? Prądnica wodna generuje od 2,5 do maksymalnie 6 V~ o mocy może 5-10 W. Chcę wynik przerobić na 5 V= w celu podpięcia ładowarki (modułu) do smartfonu.
Co się stanie, jeśli podłącze do keyboarda jeden z tych zasilaczy: słabszy lub mocniejszy? Zasilacz 12V/0,5A jest za słaby (keyboard po prostu nie zadziała), natomiast zasilacz 12V/2A jest odpowiedni /o ile na wyjściu daje napięcie stałe, a nie przemienne/(keyboard weźmie tyle prądu ile potrzebuje).
1- Wibrator elektromechaniczny do konwersji napięcia stałego na napięcie przemienne. Produkowane na napięcie wejściowe DC 2,4, 4,8 i 12V. https://obrazki.elektroda.pl/3547985800_... https://obrazki.elektroda.pl/8146970500_... https://obrazki.elektroda.pl/2246708800_... 2- 4П1Л (4P1L) https://www.tubes-store.com/product_info...
Całe dzieciństwo przejeździłem na zasilaczu FZ1. Faktycznie ma on prostownik selenowy i regulowane napięcie stałe oraz dodatkowo napięcie przemienne do zasilania osprzętu. Dość irytujące w tym zasilaczu były bezpieczniki i w końcu je odłączyłem zastępując je elektroniką. Bez problemu można pociągną z niego nawet 5A prądu stałego i tyleż przemiennego....
Elektrozawór jest przystosowany do napięcia przemiennego i w tym celu na rdzeniu znajduje się element (zwój) eliminujący drganie/brzęczenie. Zasilając go napięciem stałym, doprowadzisz do przegrzania i spalenia cewki. Przy prądzie przemiennym prąd cewki jest ograniczany przez jej impedancję wynikającą z indukcyjności, dodatkowo prąd spada po wciągnięciu...
Styrofleksowe 1000pF=1nF na 500V (napięcie stałe) lub 220V (napięcie przemienne) 1000pF=1nF na 1000V (napięcie stałe) lub 400V (napięcie przemienne)
Liczymy napięcie. 45V*1,41=63,45V, po zwiększeniu o 10% uzyskamy 69,795V, co jest wartością niższą niż 85V. Napięcie zasilania jest w porządku. Płytka jest zasilana napięciem stałym a nie przemiennym, więc należy ją podłączyć do masy zasilacza i + napięcia za mostkiem. Na schemacie A-100a są to wyprowadzenia +VCC oraz GND. Ogarniasz już temat, bo zwróciłeś...
Witam kolegę każdy kondensator ma swoje dane katalogowe w których podane są jego parametry wiadomo pojemność , napięcie max , tolerancja i tangens kąta stratności kondensatora i w zależności od rodzaju typu , kategorii klimatycznej podana jest przez producenta częstotliwość przy której wykonywał pomiar tangensa kąta stratności kondensatora. I wiadomo...
Bo jeżeli Cisco pracuje poprawnie a tylko zasilacz się przegrzewa to na moje oko jest coś nie tak z tym zasilaczem. Natomiast to że Cisco ma w sobie stabilizatory napięcia które mu dają odpowiednio 12V, 5V i 3,3V to już inna kwestia. Ja bym podłączył mu np. zasilacz 24V wydajny prądowo i sprawdził reakcję. Jak zapewne zauważyłeś na dzien dobry przy...
układy : przetwornica napięcie stałe na przemienne - Falownik IR2132J ( odmiana IR2130) MC3PHAC Pomiar natężenia (poboru) prądu LM233 LM258 LM358D Pomiar obrotów i regulacja - silnika LM258 x3 Jakiś zamazany układ ( pewnie procesor , a producent elektroniki specjalnie zamazał ) Napięcie przemienne z prądnicy trzyfazowej jest przepuszczane przez mostek...
Tranzystor z zacisku (+) poprzez opornik(?) i czujnik pomieszczenia dostaje prąd na bazę, co powoduje otwarcie złącza kolektor-emiter i w efekcie przepływ prądu przez cewką przekażnika- przełączy styki. Patrząc na objawy, należy skupić się na części zasilającej. Zmierz napięcie pomiędzy punktami A-B, przemienne. Zmierz napięcie pomiędzy punktami A-c,...
napięcie stałe przemienne zmniejszyć napięcie przemienne przekaźnik napięcie stale
yamaha filtr paliwo philips 50puh6400 volvo przerywa
samozamykacz furtka sztuka elektroniki
Schemat kosiska Castel Garden TC102 - gdzie znaleźć? ASCII, UTF-8, ISO-8859-2 – zapis "Wesołych Świąt Wielkanocnych" z polskimi znakami