Rozładowują kondensatory po wyłączeniu zasilania i zapewniają stabilniejszą pracę stabilizatorów.
Czerwone rezystor, prawdopodobnie 2,5 mΩ - pomiarowy, precyzyjny Niebieskie rezystor 0 Ω - użyty jako zworka
A ja dodam że widziałem w sklepie niebieską neonówkę, którą podłącza się do 230V zmiennego przez rezystor chyba około 100kΩ. Wykorzystałem ją właśnie do podświetlenia kontaktu (u kolegi który wszędzie chce wstawiać niebieskie diody a mnie pozostaje to czynić i śmiać się :) ).
Skoro zasilacz/ładowarka zapewnia napięcie ok 5 V to szeregowe połączenie to marny pomysł. Zrób dwa zestawy - czerwona dioda + rezystor oraz niebieska plus rezystor i dopiero oba te zestawy podłącz do ładowarki. Dla diody Czerwonej może to być rezystor 150Ω a dla niebieskiej może być 100Ω.
0.68 Ohm tolerancja 5%.
No to mi bardzo przykro typowe chassis GR2.4 i niestety banka typu ESF pewnie uszkodzona.
Skoro rezystor jest spalony to znaczy, że pracował w jakimś urządzeniu. Podaj typ, rodzaj urządzenia i wtedy będzie można odszukać ten element na schemacie.
opcja mirror... ale poszukać to się nie chciało?
Cały czas masz więc problem w tym samym miejscu - w driverze BL. Tyle że wolisz kupowac kolejne płytki na podmianę, zamiast poczytać i pomierzyć. Załóż spowrotem swój komplet płytek i bądź uprzejmy zmierzyć w końcu napięcie na tych niebieskich rezystorach R470. Tego, na którym napięcie będzie największe, wylutuj - i zobacz czy TV dalej będzie restartował.
Wzór na rezystor szeregowy diody LED: R=(Uz-Uf)/If gdzie: Uz - napięcie zasilania w [V] Uf - napięcie przewodzenia diody [V] (przy połaczeniu szeregowym jest sumą napięć przewodzenia diod w łańcuszku) If - prąd przewodzenia diody (założony i mniejszy od max) w [A] (przy połączeniu szeregowym jest prądem jednej diody) R - rezystor szeregowy w [om] (wartość...
Warystor i rezystor...
Wg mnie jest to 5,6Ω 5% oraz ±200ppm/K(wspolcz. temp)Patrz katalog " Elfa"
Wydaje się, że kolory na tych trzech rezystorach to: niebieski, pomarańczowy, czerwony - 6,3kOhm (ale pewności nie mam) . Poza tym trzeba by posprawdzać resztę elektroniki, diody itp.
Wygląda na rezystor lub jakiś inny bierny element, ale ma tylko dwa paski biały i niebieski. Nijak podejrzeć to bo ma powyżerane końcówki.
Kabel może być dowolny. I przy trzech diodach to daj rezystor z przedziału 22Ω±100Ω
koniecznie muszą być oporniki smd. Po oznaczeniu "R"(jeśli takie jest)sądzę, że to rezystory. Pozdrawiam, A.
tak :)
Wartość tego rezystora to 0.56Ω +/-5%. Zielony, niebieski, srebrny i złoty pasek.
Przelicz jaki jest wymagany prąd dla diody i podmień również rezystor. Diody niebieskie mają wyższe napięcie pracy i dla diody żółtej rezystor może mieć zbyt małą wartość.
Omomierz przyłożony do końcówek niebieskiego (przypalonego) rezystora pokazuje... Oczywiście pomiar przy ODŁĄCZONYM urządzeniu od zasilania (i wcześniej rozładowanym brązowym kondensatorze).
Rezystor 330 omów, jest na linii danych wyświetlacza, dlatego masz niebieski ekran.
Wartość rezystora: 47 Ohms 0.25% z lewej do prawej : żółty fioletowy czarny złoty niebieski (bo zdjęcie bokiem robione).
Niebiesko biały przez rezystor 180 Ohm
Aby upewnić się co do grzania: rezystor obok wymienionego się nieco grzeje, i bardzo mocno się grzeje także 78L05 ten blisko L7805CV (który przed wymianą się grzał) Wstawiając zdjęcie zauważyłem że niebieski rezystor (ten wymieniony 100Ω 1W) ma już lekkie zaczernienie. Sprawdź co jest zasilane z 78L05 to co jest zasilane z tego układu pewne też...
Białe możesz tak połączyć po 6 szeregowo i rezystor z wyliczeń 1,7Ω o mocy 0,25W. Jeśli chodzi o czerwone i niebieskie to gdy połączysz szeregowo to musisz dać rezystor ok 23Ω a moc jaka się na nim wydzieli to prawie 3W. Czyli dużo. Jakbyś dał po 3 diody niebieskie i czerwone to rezystor ok 6,4Ω i moc na nim to 0,8W.
Wystarczy poszukać w necie Oto jeden z linków http://www.goldhand.com.pl/elektronika/p...
No mam nadzieję, że nie jesteś w szkole elektronicznej lub pokrewnej. Jeśli zakładasz prąd 20mA w jednym z elementów połączonych w szereg to przez każdy z nich popłynie ten sam prąd a jedyne różnice to mogą być spadki napięcia.
Wstawić potencjometr, rezystor na niebieskiej żyle (CA). Pozdrawiam
Osobny rezystor na każdy kolor, 30Ω dla koloru czerwonego R i po 27Ω dla kolorów zielonego G i niebieskiego B. Moc rezystorów minimum 3W.
Przepraszam, właśnie edytowałem odpowiedź. "Po włączeniu przez żarówkę i po jej poprawnym zachowaniu włączyłem bezpośrednio i jest tak samo." Niebieskie rezystory mają po 4.7kΩ każdy.
Masz tam wiele porządnych elementów - np. fajne wzm. operacyjne LT1014, 1013 - i drogie. Wiele w standartcie przemysłowym. Przetwornica DC/DC 5/15V TW1.8-5S15 - firma podana, datasheet na stronie producenta. Nie warto tego rozlutowywać.
Stabilne 12V bez obciążenia, próbkowanie pod obciążeniem - może pomiar prądu tranzystora kluczującego ma za dużą czułość? W drugim podejściu można sprawdzić: - niebieski rezystor oznaczony "R". Odczytać kod z kolorowych pasków i omomierzem sprawdzić, czy się zgadza, - "żółtą" ścieżkę pomiaru ww. prądu - delikatnie poprawić luty. Rezystor można mierzyć...
Nie przejmuj się to normalne przy napięciach anodowych powyżej 280V. Im wyższe napięci i im większe natężenie pradu anodowego tym jaśniejsze to świecenie. W lampach mocy pojawia się niebieskawa (przy małej jasności ma odcień fioletowy a to ze wzgledu na kolor świecącej katody). Pośiwata występuje na wewnętrzenj powierzhni anod i ew. na powierzchni siatek...
Jest on włączony równolegle z ledami (tak jakby niebieski rezystor) Acha i ktoś się ma domyślić? Poważny jesteś? I po co tam ten dławik? Co on ma niby robić?
Najlepiej by było zasilać każdą diodę takim samym prądem, powiedzmy 20 mA. Jednak biorąc pod uwagę różną sprawność diod, to nawet przy jednakowym prądzie będą świeciły różnie. Najlepiej do diody czerwonej i zielonej dopasować rezystor mniej więcej 60 omów, co da około 20 mA. Następnie do białej i niebieskiej dobrać rezystory, doświadczalnie, aby dopasować...
Ledy niebieskie + rezystor 560 omów z każdą diodą w szeregu - trochę trzeba zeszliwować soczewkę w ledach aby ładnie rozprawszały. Z tego co pamiętam to są 2 żarówki pod wyświetlaczem i 3 do oświetlania klawiatury i gałki. Koszt części do przeróbki to kilka złotych a więc warto spróbować.
Przepraszam jeżeli moje odpowiedzi były nie do końca zrozumiałe. Układ jest poprawny. Rezystor dla LED zielonej ok. 2 kOhm Rezystor dla LED niebieskiej ok. 1 kOhm Rezystor w obwodzie buzera ok. 1 kOhm Tranzystor (pnp): BC557, BC558, itp. (jeżeli nie zadziała na jednym połącz dwa w układ Darlingtona). Zasilanie 9V. Rezystory można powiększyć, ograniczy...
Witam Rezystor R 16 to 4,99 oma kod żółty,biały,biały,srebny,niebieski moc-1W Pozdrawiam
Miałem rację , że malowane jest z tyłu a napisy z przodu. W Tosce zastosowano inny sposób podświetlenia skali (światłowód) na dwóch żarówkach. T możesz zastosować diody LED, lub założyć koszulki termokurczliwe na żarówki w dowolnym kolorze.
Dziękuję za relację foto wideo. Przyda się na pewno :) Pozdrawiam Dodano po 2 A ten niebieski rezystor co jest na foto z kabelkami to też ważną rolę odgrywa czy to fabryczny jakiś jest?
Zamek sterowany jest minusami musisz zastosować rezystor 180 Ω dołaczony do przewodu żólto - niebieskiego (0,35mm² ) i to jest otwieranie centralnego(podanie minusa przez rezystor) a podanie minusa na przewód żółto -niebieski powoduje zamknięcie (sterowanie poziomami)
Dzisiaj kupiłem BC107 później sprawdzę, czy na nim będzie działać prawidłowo. Na fachmanowie mi napisali: Zawsze czytaj opis układu, pomaga to w konstrukcji układu. Zwiększ napięcie zasilania i sprawdź. Skoro w opisie jest ze napięcie przebicia tranzystora wynosi do 9V a Ty masz zmierzone 8 to jakie wnioski? Układ jest liczony na diodę 1,8V. Przy zastosowaniu...
http://www.hebeiltd.com.cn/?p=zz.led.res...
hm, bezpiecznik w 3510i jest po prawej stronie, w dolnym rogu, taki "odosobiony" element, z reguly niebieski lub czarny, z literka K, wielkoscia jak rezystor
Jak w zasilaczu to 0,06Ω, może (?) być rezystorem bezpiecznikowym
Tego z pierwszej strony w linku który podeslaleś. Z niebieskimi poprawkami - rezystorem 4,7 k i dioda chyba LED? Czy ten układ jest pewny? I czy mogę ładować kilka akumulatorków na raz czy lepiej zrobić kilka takich układów?
Nie podałeś typu diody (kolor). Podana wartość rezystora jest odpowiednia dla diod LED koloru niebieskiego i białego. Zasilacz wystarczy. Podłączenie rezystorów jest obojętne dla prawidłowego działania układu. Czyli wszystko jest OK.
Witam, Podejrzewam uszkodzeni dwóch rezystorów w moim multimetrze, tak wiem że są kalkulatory do tego ale chciałbym pewność czy dobrze odczytuje te kody. Rezystory w załączniku, Mały: żółty, biały, zielony, srebrny (a może szary), niebieski Duży: żółty, zielony, czarny, srebrny (a może szary), niebieski Rezystory siedzą w pobliży bezpieczników na płytce...
Białe to rezystor. Elektrolit i niebieska kość to kondensatory. Jak będziesz wymieniał to w obu kolumnach.
Witam! Czy mógłby mi ktoś poradzić jak podłączyć 20 diód niebieskich? Lepiej z zasilacza pod 12V czy kombinować z siecią? Jak to zrobić i ile powinny mieć rezystory? Diody LED należy w segmenty po trzy sztuki, liczba segmentów wyniesie 7. Cały układ powinien być zasilany wyłącznie z zasilacza stabilizowanego . Zakładając napięcie przewodzenia niebieskiej...
Chociaż temat został zgłoszony to ci pomogę. To jest: https://obrazki.elektroda.pl/3368742300_... lub rezystor
Witam. Rezystor 1KOhm ma wartość 1000 Ohm.
nie plusem, tylko masą , zamykanie dajesz bezpośrednio na żółto-niebieski a otwieranie dajesz na przewód ze swojego sterownika ten rezystor i tak samo do żółto niebieskiego, 200 i 220 om też idzie
ja mam jedną diode niebieską i rezystor 1.2K, i daje rady
Witam , oznaczenia tego rezystora to : niebieski szary złoty złoty czyli 6,8ohma 5%tolerancji , zamontowany na płycie zmierzony omomierzem wskazuje 8,5 ohma . Pozdrawiam Gamoń .
Płytka mogłaby wyglądać np tak: http://obrazki.elektroda.net/8_119869032... Widok od strony elementów, konieczne jest lustrzane odbicie. czerwone to zworki, niebieskie to elementy (rezystory, potencjometry, kondensatory), zielone to połączenie między dwiema płytkami. Układ jest sprawdzony i działa.
Tak - 4 paski kodu barwnego, a właściwie 5 (4 cyfry + jeden na określenie tolerancji) , kropus niebieski, rzadziej zielony.
w drugim rezystorze nie powinno być 4.6 k ? wydaje mi się że jest tam niebieski a nie fiolet. masz to na żywo więc możliwe że wiesz lepiej. reszta jest na medal
I chyba tak też zrobię... Czyli podsumowując. 6 diód niebieskich na 9V przy połączeniu 3xszeregowe po 2 diody i rezystor(-y)...? A +/- czas świecenia ile będzie wynosił? Np. przy baterii o pojemności ok. 600 mAh? okolice 5 h? Tak dokładnie 6 diod LED połączyć 3x szeregowe po 2x diody i oczywiście rezystory ograniczające przepływ prądu do tego napięcie...
Na rezystorach niebieskim i czarnym 12v jest na q302 na jednej nodze 5 v mam
Witam! Sprawdź rezystory przy tych układach wartości ok. 100kom. powodzenia
Witam mam mały problem dioda mi nie miga. Lecz świeci. Mam kondensator 470uf/16v dioda niebieska rezystor 1k i tranzystor BC547 B
105kOhm ten niebieski rezystor. Jakie wg Was są kolory na tym rezystorze, bo nie mogę ogarnąć? Złoty to tolerancja, więc lecimy od drugiej strony -> brązowy, czarny, złoty, złoty?
Co to za punkt lutowniczy przy bazie T1? Co to za "niebieski" rezystor między plusem diody Zenera a masą? Na schemacie nie ma takiego.
Witam Czemu kolega nie posłuchał, termokurcz jest za gruby i dlatego przyciemnił światło Trzeba kupić te kapturki, albo bawić sie w diody Rozwiązanie które kolega napisał z diodami jest poprawne tylko zamiast 4 1N4001, wystarczy jedna i kondensator ok. 1000uF (prostownik jednopołówkowy), oczywiście do tego odpowiednio dobrany rezystor. Aby zmienjszyć...
Czy ktoś poratuje wartością rezystora (ile omów) Przy wymianie driverka ECU samochodowego zdmuchnąłem hotem mały niebieski rezystor smd i mam problem z ustaleniem jego rezystancji. Noty katalogowej driverka nie uświadczysz, tak bym ustalił ze schematu. Foto zrobiłem przed wylutem. Pozostaje liczyć na pomoc dobrych ludzi. Golf V 1.4TFSI MED17.5.1 03C906032Q...
Co do bagaźnika to brałem z lewego progu,fioletowy sterowany plusem. Centralny zamek to fioletowobiały w kostce niebieskiej (dwurzędowej pionowej) sterowanie rezystorem i masą. Co do kierunków to o ile dobrze pamiętam to teź w progu ale nie używałem ich,więc nie pamiętam. W papierach znalazłem ,róźowoczarny i różowo/biały przewód.
Będę wróżką jeżeli to coś było koloru niebieskiego to był to warystor.
Tak letni jest radiator.Rezystor niebieski jest bardzo ciepły jego wartość według miernika i kodu kreskówek to 270 ohm.To ten niebieski rezystor R 805
Witam Jest to rezystor bezpiecznikowy: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2... Na zdjęciu pokazana jest prawdopodobnie płytka od zegara. Jeśli urządzenie nie działa prawidłowo to najprawdopodobniej uszkodzony jest kondensator (niebieski prostokątny element).
R79, R80 - 5,6Ω/3W (polecam wymianę na 5W - 3W są za słabe i z czasem nie wytrzymują - częste uszkodzenie w tym modelu); RV1 to warystor S14K250 (B72214S251K101) firmy EPCOS. Jeśli warystor jest w tej chwili zwarty, to jego wymiana, wymiana bezpieczników i w/w rezystorów wystarczy. Jeśli rozwarty - uszkodzeń będzie więcej.
Potrzebuję parametrów tych rezystorów. Zaznacz na zdjęciu, o które rezystory chodzi, bo nie widać opisu R3 i R4. Domyślam się, że chodzi o te dwa za uszkodzonym niebieskim kondensatorem. Jeden z nich widać na zdjęciu, że jest uszkodzony. Są to rezystory metalizowane, na podstawie wielkości prawdopodobnie 3W. Na jednym widać paski, chyba pomarańczowy,...
cewka indukcyjna zapobiegająca nagłym zmianom natężenia prądu elektrycznego Słyszał kolega o dławikach osiowych? To nie musi wyglądac jak zwykła cewka.. A może wygladać jak rezystor
To niebieskie to kontensator MKT 2,2uF/630V a to białe prostokątne to rezystor ceramiczny, dane na bocznych ściankach widoczne po wylutowaniu. Czarno widzę powodzenie naprawy...
1. Co właściwie zmniejsza opornik (z tego co rozumiem natężenie, ale nie jestem pewien dlatego pytam). Napięcie na rezystorze i prąd przez niego płynący związane są prawem Ohma I=U/R albo U=I*R Jeśli mamy obwód w którym napięcie jest ustalone, np źródło napięciowe i LED to napięcie tych dwóch elementów mało zależy od prądu i prąd możemy łatwo policzyć...
Na PK padaja rezystory chyba o wartości 43k( w tym przypadku w torze B).
Według tego co znalazłem to R10 i R11 są takie same. Widać paski: Biały, Czarny, Czarny, Złoty, Niebieski.
Po sprawdzeniu okazuje się że jest to rezystor 6,2 kohm kolory niebieski,czerwony,czerwony,złoty lub srebny.
Cała przeróbka to tylko danie mniejszych rezystorów szeregowych diod LED.
Podpiąć możesz i wtedy sprawdzisz czy będzie działać. Jeśli będą kłopoty to dołóż jeszcze jeden tranzystor (np BC 547C). Może być oczywiście inny NPN tylko w tym układzie należy dobrać rezystor R2 tak aby w punkcie zaznaczonym niebieską strzałką było napięcie ok. 1,5V. I rezystor będzie mniejszy - tym napięcie wyższe. Możesz zacząć próby od wartości...
jakie rezystory powinny być do takich diód ?? Standard dla 10mA na 12V to rezystor 1K.
Dwa niebieskie rezystory wskazują to co na nich napisane. Przy opisie zdjęcia każesz mierzyć do strzałek - nie obwódek? Czerwone nie mają przejścia do wtyczki, czarny być może - tego nie rozumiem - czarny jest zaznaczony na samej wtyczce. Innego czarnego nie widzę. Pomiar między czerwonymi kwadracikami a czarnym kwadracikiem na wtyczce na teście diody...
Na mózg Wam padło ??? :cry: Czujnik indukcyjny zblizeniowy za ponad 400 zł ?? To już renomowany OMRON jest dwukrotnie tanszy. Ja w praktyce codziennej używam TELMATIKów po 60-70 zł.i jak dotychczas z czujników idukcyjnych i optycznych retrorefleksyjnych standardowych i światłowodowych na ogólną ilość kilkudziesięciu sztuk zainstalowanych bądz wymienionych...
mam niebieskie i ultrafioletowe ale niewiem jakie mają mieć prądy. ew. jakie rezystory zastosować przy danym napięciu. :cry:
Witam.. Czy jest możliwość odczytania w jakiś sposób mocy rezystora po jego wymiarach? Niebieskie rezystory są mocy 1W i oporności 10R a ten drugi spalony ma też wartość 10R ale nie wiem jakiej jest mocy. Wymiary spalonego wynoszą dł.11mm a szerokość 4mm mierzona suwmiarką na środku. https://obrazki.elektroda.pl/9099608000_...
Niebieski zostawić wolny. Już ci napisałem , ze kolory jakie wybierzesz to tylko twoja sparawa. Tylko na tym zdjeciu masz jeden rezystor, a powinny byc dwa. Z jednym rezystorem też można i wtedy ten niebieski byłby potrzebny
Musisz go zasilić napięciem stałym 48 VDC o wydajności zasilacza min. 5 A. (+) brązowy, (-) niebieski przewód. Przewód żółty przez rezystor 47kΩ do suwaka potencjometru regulacji obrotów.
Koło dwóch niebieskich rezystorów R36, R37 też są dwa 8 pinowe smd, które tak jakby miały poupalane nóżki.
Witam jeśli możecie to sprawdzicie ten oto schemat. Zasilanie: 12V. Diody: Super Jasne Niebieskie. Rezystory przy diodach zwiększyłem do 1,2k powinien być chyba 120 OHM http://obrazki.elektroda.pl/1807501700_1...
Można po dwie szeregowo każdy kolor ale nie niebieskie. Rezystor trzeba dobrać. Zwykłe układy w technologi CMOS, oznaczane CDxxxx + 2 szt 74LS145 w technologi TTL
Znalazłem bardzo podobny układ o nazwie BP3122 niemal że ma identyczny schemat podłączeniowy. Wylutowałem niebieski rezystor ma on około 1.7Ohm jeżeli ten rezystor ustala jaki ma być prąd na diodach. Tak jak w dokumentacji jak dobrze rozumiem prąd = 500mA/rezystor CS ? Czyli 0.5A / 1.7Ohm= 0.294A tyle ile mam poboru na diodach jak świecą.
(at)bwc https://obrazki.elektroda.pl/8001900900_... Czerwony - pomiar z rezystorem 4.7oma Niebieski - pomiar z zworką na rezystorze 4.7oma Zrobiłem zworki w 2 kolumnach. Różnica jest ogromna. Podczas pomiaru GDM musiałem przyciszyć wzmacniacz gdyż pomiar niebieski był z 5dB-7dB wyżej od czerwonego. Wykres jest bardziej szpiczasty niż...
Jak podłączyc diode LED niebieską na 220v bez użycia transformatora i rezystora dużej mocy!!!
Witam, Padła przetwornica w zasilaczu. Zdaje się, że mostek nie wytrzymał pokładanych w nim nadziei. Wrzucam schemat i proszę o rozpoznanie 3 elementów. Dioda D1 - Symbol z płytki. Po przeglądzie kilku schematów znalazłem, że mogłaby to być 1N4148. Dioda D31 - Dioda Schottky'ego, symbol wzięty z płytki. Wygląda tak jak dioda D1, ale pasek jest niebieski. Rezystor...
Witam Odpowiadam listwy zamontowałem oryginalne M920672 AGF79078002, zasilacz jest LGP43D-17U2 wyjścia 44V 660mA i 22V 660mA - pwm sterownik MAP3516 Tak na szybko, na jaką wartość zmienić rezystory?
Po wylutowaniu tranzystora, napięcia na niebiesko
Oprócz bezpiecznika, sprawdź jeszcze ten zielony rezystor czy nie ma przerwy, oraz niebieski warystor czy nie ma przebicia. To są typowe częste uszkodzenia w takich sterownikach po jakichś ekscesach z zasilaniem (skoki napięcia, przepięcia). Może też być dalej uszkodzona przetwornica (zasilacz).
Na pierwszy "rzut oka" widać, że tranzystor BD139 jest zle wlutowany, co do diody zenera mam również zastrzeżenia, wartość tego małego rezystora raczej jest niewłaściwa (mam problem z odczytaniem kolorów pasków), jaką rolę ma pełnić rezystor 100Ω (niebieska strzałka)? Do wylutowania elementów można użyć plecionki. Diodę w powielaczu należy obrócić...
Mam tylko niebieską z lewej strony, rezystor 4 ohmy, spróbuję jak piszesz, ale chyba już tak sprawdzałem, dla pewności jeszcze raz tak zrobię.
To sprawdź, jak wyglądają paski, tzn. który jest najszerszy lub który jest bardziej oddalony od pozostałych. Jeżeli będzie to czerwony, to jest to rezystor 68,1 kΩ. Jeżeli niebieski, to 2,82kΩ, chociaż w tym przypadku byłaby to jakaś dziwna odmiana kodu, bo wśród pasków określających tolerancję nie ma szarego.
rezystor niebieski spali niebieski rezystor kamera niebieski
pracuje silnik wyjęciu kluczyka peugeot zakładanie nowych tematów lenovo przycinanie grach
swiatła przeciwmgielne swiatła przeciwmgielne
Polaryzacja w zasilaczu 12V do halogenów: czy jest istotna? Dlaczego laptop nagrzewa się podczas ładowania w Wietnamie?