Jednak ubytek czynnika - nieszczelność.
Jeżeli sprężarka pracuje non stop i nie mrozi , jedną z przyczyn może być uszkodzenie sprężarki (straciła wydajność) lub powstała nieszczelność i ubywa czynnik chłodniczy.
Czy można samodzielnie uzupełnić czynnik chłodniczy w lodówce? Dowiedz się, dlaczego to zadanie wymaga specjalistycznej wiedzy i sprzętu oraz jakie są związane z tym ryzyka.
Prawdopodobnie ubytek czynnika chłodzącego (nieszczelność układu).
Jeśli po rozmrożeniu to uciekł czynnik bo jest nieszczelność normalne w takim przypadku.
Nie programowałem tylko eepromu ( ATMEGAL16L ) , gdyż nie posiadam do tego modelu wsadu. Jeśli ktoś posiada wsad, bardzo proszę o kontakt. Wsad eepromu nic Ci nie pomoże. Masz nieszczelność i ubytek czynnika chłodniczego.
Agregat się załącza czy nie? Bo jeśli agregat się załącza a lodówka i tak nie mrozi to masz gdzieś ubytek czynnika chłodzącego czyli po prosty nieszczelność instalacji chłodniczej.
To raczej nieszczelność a poza tym do obiegu mogła dostać się woda która zamarzła i powstał zator. Wniosek jest prosty , tam gdzie ciepło czynnik chłodniczy nie krąży. Trzeba wezwać fachowca albo kupić lodówkę.
Ale nie mrozi, możliwa nieszczelność w układzie chłodzenia lub brak czynnika chłodniczego. Wezwać fachowca AGD.
Trza sprawdzić w którym miejscu jest nieszczelność, sporo lodówek z taką usterką daje się naprawić:)
Weź pół kartki od zeszytu (A5 przecięte wzdłuż) Przyłóż do lodówki na miejsce gdzie przylega uszczelka, po zamknięciu lodówki kartka powinna mocno być przykleszczona, jak ją wyciągniesz lekko to będzie oznaka nieszczelności. I tak sprawdź w koło drzwi.
Nieszczelność-ubytek czynnika chłodzącego.
Możliwe że piankę rozsadza bo nastąpiła gdzieś mikro nieszczelność w układzie chłodniczym i czynnik powoli ucieka. Jak za jakiś czas zauważysz że lodówka długo pracuje a słabo chłodzi a zamrażarka jest jakoś ok to Lodówka na śmietnik
Zabezpieczenie termiczne go odcina. Oczywiście. Zwarcie na uzwojeniach, ale aby to zweryfikować, potrzebne pomiary. Weryfikacja praktycznie niemożliwa poza skrajnymi przypadkami: pełne zwarcie lub przerwa. Przyczyna może być, i wg. mnie jest, mechaniczna. Czyli zatarta sprężarka, bo pracowała bez czynnika. Sprężarka, a może i cała lodówka, gdy ew....
Jeśli lodówka cały czas pracuje a nie uzyskuje wymaganej temperatury to albo masz nieszczelność w układzie chłodniczym i związany z tym ubytek czynnika chłodniczego albo niesprawny jest kompresor w agregacie. Ani jednej ani drugiej awarii sam nie usuniesz. Potrzebny jest serwis.
Nieszczelność, ubytek czynnika - tylko serwis, lub złom.
Moim zdaniem- jedynym wskazaniem, czy jest czynnik chłodzący, jest prawidłowa praca lodówki, zakładając, że agregat jest sprawny. Odcięcie końcówki rurki, to wypuszczenie czynnika chłodzącego, chyba że go wcześniej nie było z powodu nieszczelności w układzie, wtedy nic nie ucieknie, bo już nic nie było.
Nikt nie oferuje klapki do tego egzemplarza więc sprawę w chłodziarce załatwia wentylator po prostu jest dziurawy układ i ubytek czynnika powoduje ten objaw więc od tego trzeba zacząć czyli usunąć nieszczelność co może być niemożliwe albo spadek wydajności sprężarki ale wymaga fachowca, który to zbada.
No nabić tak, ale co z nieszczelnością? Koleżanko, dopilnuj, aby naprawa nie odbyła się w ten sposób, tylko niech ci mechanior pokaże gdzie gaz się ulatnia i czy tą nieszczelność usunął -żądaj gwarancji na tą naprawę. Bo uzupełnienie czynnika może pomóc na miesiąc czy dłużej.
Prawdopodobnie masz za mało czynnika chłodniczego.Wezwij fachowca,trzeba sprawdzić co jest tego przyczyną(może to być nieszczelność układu,sam tego nie zrobisz)
uzupelnic czynnik, ponieważ wszystko wskazuje na jego ubytek Czynnik chłodniczy się nie zużywa i nie ma potrzeby uzupełniać. Jeżeli jest ubytek, to znaczy, że pojawiła się nieszczelność i uzupełnianie nie ma sensu.
Lodówka ma jakieś 6-7 lat. Awaria wystąpiła nagle. Dziś podłączę ją i zobaczę jak zachowuje się ten "czarny baniaczek". Dodano po 1 Podłączyłem tę lodówkę. Odgłosy ma normalne. "Czarny baniaczek" delikatnie brzęczy więc chyba prawidłowy objaw jego pracy. Ale czy dziś napełnia się lodówki amoniakiem? Powinien być chyba jakiś specjalny czynnik chłodniczy....
Co powinienem zrobić? Usunąć nieszczelność i ponownie napełnić czynnikiem, ale to już wyższa szkoła jazdy. Podaj model, bo temat wyląduje w koszu.
Zgrzewarka, stacja do napełniania lodówek, pompa próżniowa, nożyki do rurek, manometry, waga elektroniczna - dokładna, różne czynniki chłodnicze, palnik do lutowania twardego, czujnik/wykrywacz "freonu" do szukania nieszczelności, kleszcze do zaciskania rurek przy napełnianiu lodówek. To takie podstawowe narzędzia używane przy klimatyzacji i lodówkach....
Jeśli sprężarka na minimalnym ustawieniu pracuje bez przerwy, to może oznaczać ubytek czynnika, co za tym idzie nieszczelność układu.
Ubytek czynnika i sprężarka pracuje na okrągło. Marnie to widzę , raczej nie do naprawy bo nie usuniesz tej nieszczelności więc uzupełnienie czynnika pozbawione jest sensu tak jak ta wymiana termostatu.
A co z temperaturą w chłodziarce? Więc ile to było stopni? Rozumiem, że wstawiłeś odpowiedni termostat i kapilara dotarła do końca kanału. Zdjęcia miały przedstawiać obszar zajmowany przez szron, a nie topiący się szron, bo to nie jest to samo. Z tego, co widać, to obszar zaszroniony nie sięga prowadnicy dla górnej półki. Jeśli tak jest, to świadczy...
Witam ale tylna sciana chlodziarki (do ktorej przykrecony jest koniec kapilary) jest ledwie chlodna. To by wskazywało na ubytek czynnika chłodniczego (nieszczelność układu). A przewody brązowy z czarnym.
Rozumiem, że nie ma sensu uzupełniać czynnik chłodniczy bez znalezienia nieszczelności.
Jeśli lodówka nie osiąga wymaganej temperatury a jednocześnie bardzo długo pracuje to najczęstszą przyczyną jest ubytek czynnika chłodniczego związany z nieszczelnością. Obserwuj czas pracy lodówki. Chyba, że lodówka włącza się na bardzo krótki czas to wtedy można podejrzewać termostat.
Lodówka naprawiona. Była nieszczelność przez którą uciekła większość czynnika chłodzącego. Temat zamykam.
Czy to potwierdza teorię o braku czynnika chłodzącego? Tak. czy opłacałoby mi się naprawiać takie uszkodzenie wraz z ponownym doładowaniem czynnika (R600a) ?? Przeważnie opłaca się, lecz przed ponownym napełnieniem czynnikiem należy znaleźć i usunąć nieszczelność, sam nic nie zrobisz. Dobry chłodniarz sobie poradzi a partacz będzie kazał kupić nową...
Agregat ma jeden, tylko jest nieszczelność w układzie i czynnik się wymeldował a termostat tutaj nic nie zmieni.
Czynnik (gaz), poszedł w atmosferę - nieszczelność układu.
Czy test szczelności można zrobić w domu u klienta czy na warsztacie/serwisie? Można, tylko fohofcom się butli z azotem nosić nie chce... Po za tym przyczyną niedziałania lodówki może być automatyka, a nie nieszczelność.... Choć teraz po ułamaniu rurki do napełniania czynnikiem chłodniczym trzeba wlutować zaworek i sprawdzić szczelność. Ogólnie magik...
Nie widziałem tej lodówki na oczy, ale lodówka to nie Klima. W lodówkach kawałek rurki miedzianej fi 6mm jest wlutowany (lut twardy) do sprężarki do napełniania po napełnieniu jest zagnieciona i zalutowana. Czynnik w tej lodówce to izobutan R600a. Powinno !!!! się podpiąć stację odessać czynnik sprawdzić ilość i ewentualnie dopuścić nowego do odpowiedniej...
Takie zachowanie swiadczy o małej ilości czynnika ,może byc nieszczelność .
Co może być przyczyną, niedostateczna ilość czynnika? Tak, z powodu powstania nieszczelności układu. Najczęściej ma to miejsce, po rozmrożeniu lodówki, kiedy to gaz w układzie uzyskuje temperaturę otoczenia i wzrasta jego ciśnienie - perforacja układu.
Opisane przez ciebie objawy rzeczywiście mogą sugerować ubytek czynnika chłodzącego spowodowany rozszczelnieniem obiegu. Sprzęt raczej nadaje się tylko na elektrośmieci, bo nie ma gwarancji, że po uzupełnieniu czynnika chłodniczego znowu on nie uleci przez nieszczelności.
Jeżeli owy szewc dobrze załatał nieszczelność (co wcale nie jest pewne) to pozostaje jedynie napełnić lodówkę odpowiednią ilością czynnika. Lecz jeśli nieszczelność pozostała to serwis skasuje odpowiednią kwotę za naprawę. :(
Ubytek czynnika-gazu, nieszczelność.
ubytek czynnika chłodniczego wezwij chłodziarza trzeba znaleźć nieszczelność
Czynnik sam nie uciekł od tak, jest nieszczelność gdzieś tylko znajdź.
W przypadku gdyby była nieszczelność to czy cały czynnik by nie uleciał i wówczas w ogóle by lodówka nie chłodziła? Aktualnie po całej nocy z włączonym trybem super alarm już się nie świeci. Temperatury chłodziarka +4°, zamrażalnik -5° -akumulatory zimna na drzwiach jednak nie zamarzły.
Jeżeli sprężarka cały czas pracuje ,nie wyłącza się, to jest to nieszczelność układu chłodniczego,tj. ubytek czynnika .
Pomyślałam więc czy nie mogłabym kupić zwykłej lodówko zamrażarki... A czemu po prostu nie kupić odpowiednio wysokiej lodówki? Lub chłodziarki do napojów? Przecież cięcie świeżo zakupionej lodówki raczej nie jest mądrym pomysłem? Poza ryzykiem wybuchu czy konsekwencji kontaktu z czynnikiem chłodniczym, po prostu uszkodzisz komorę urządzenia, która...
Napiszę ci tak. Rozmroź ustaw 1 jak dalej nie wyłącza to szukaj nowej lodówki bo naprawa raczej nie opłacalna a jeśli nawet zdecydujesz się na nią nie ma gwarancji że w krótkim czasie się nie powtórzy. Ubytek czynnika, nieszczelność w układzie tak stawiam. Mało prawdopodobna sprężarka lecz też możliwe.
Wygląda na to że pojawiła się nieszczelność układu , i czynnik chłodniczy ulotnił się.
Objawia jest taka ze "agregat-sprężarka" buczy ( cicho) słuchać jakby płyn się przelewał po tylnej ścianie chłodnicy lodówki. I to chyba wszystko co robi ta lodówka. Jeśli buczenie jest jednostajne i cały czas , to sprężarka pracuje ale nie ma czego tłoczyć , nastąpiła nieszczelność w układzie i ucieczka w atmosferę czynnika chlodniczego .
1. Jeśli sam czynnik chłodniczy wyciekł to musi być nieszczelność w układzie chłodniczym.. 2. jeśli jest na nieszczelność na "wierzchu", czyli w dostępnym miejscu to można spróbować ją usunąć.. zalutować lub skręcić.. napełnić czynnikiem i cieszyć się zimnym piwkiem w lodówce.. niestety samemu w domowy sposób się tego nie zrobi.. trzeba mieć butle z...
Jeśli nie mrozi i po ściągnięciu czynnika jest go mało lub wcale go nie ma to jest nieszczelność ,a sprawdzanie szczelności wykrywaczem czynników chłodniczych to tak prosto
Ucieczka czynnika , pozostaje wyeliminować nieszczelność i będzie śmigać. Tylko trzeba pomyśleć jak to zrobić no i posiadać narzędzi oraz umiejętności do tego niezbędne.
Był serwisant stwierdził brak czynnika chłodzącego. Nieszczelność w układzie .Lodówka do wymiany Zamykam temat.
No sprawdzał, podciśnieniem tylko. Podciśnienie, NIE SŁUŻY do sprawdzania nieszczelności w układach chłodniczych!! Próżnia wytwarzana pompą próżniową służy do osuszania instalacji, rurek, skraplacza, parownika (wewnętrzne ścianki) z resztek wilgoci! Szczelność sprawdza się gazem obojętnym - azotem. Nabijasz go w układ. Sprawdzasz czy ciśnienie nie...
Powiedział mi gość co naprawia lodówki że Napełnie Czynnika to koszt 200zł plus dojazd (50zł) Ten gość nie naprawia, ale "nabija" - tak się o takich mówi. Najpierw należy usunąć nieszczelność.
Skoro agregat pracuje, oznacza to, że termostat jest zwarty i zamyka obwód, czyli OK. Skoro sprężarka pracuje, a w lodówce ciepło, wygląda na brak czynnika chłodzącego (nieszczelność), ew. uszkodzoną sprężarkę (mniej prawdopodobne, ale możliwe).
Mozliwosci jest kilka. Nieszczelność, niedrożność , wilgoć w układzie. Ciezko stwierdzić po samym opisie
Temat ogólnie trudny. Ja po stwierdzeniu nieszczelności nabijam ją czynnikiem R600a, puszczam na godzinę lodówkę, potem wyłączam na 2 dni (w tym czasie nie otwieram ani razu drzwi). Po tym czasie wsadzam czujnik do wykrywania gazu (taki jak do kuchenek) i sprawdzam, czy w komorach lodówki nazbierał się gaz, czy nie. Jak zapiszczy czujnik, to wiem, że...
Klasyczna dziuraka w układzie i chyba w zamrażalniku- chyba w niej są lockringi i tam jest nieszczelność przez którą zwiał czynnik po rozmrożeniu.
Jeżeli już mówimy o braku czynnika to jedynie rozszczelnienie układu mogło nastąpić, czynnik zawsze można ponownie napełnić oraz zlokalizować ewentualną nieszczelność bez odpowiedniego sprzętu sobie nie poradzisz. Do sprawdzenia uszczelki w drzwiach czy przylegają do obudowy oraz do sprawdzenia termostat ale wątpię czy to wina termostatu skoro wewnątrz...
Czyli 12 stopni to za mało? 12 stopni? Na "plusie", w komorze lodówki? To o wiele za dużo. Lodówka powinna mieć +2 - +8 stopni, przeważnie zakłada się +4 stopnie Celsiusza we wnętrzu. Przy +12 stopniach wędliny po kilku dniach idą na śmietnik, raczej. Czy przez te 6 lat czynnika po prostu mogło sobie ubyć, bo się zużywa, czy to raczej jednak kwestia...
Czy można zmierzyć ciśnienie w układzie i jakie ono powinno być/ W tej chwili to nie ma żadnego znaczenia. Nie napełnia się układu czynnikiem, bez uprzedniego sprawdzenia szczelności układu i wyeliminowania nieszczelności. Trafiłeś na nabijacza i zostałeś "nabity". Lodówka najpierw nie chłodziła. To znaczy?
Wygląda na to że czynnik uciekł ,czyli weryfikacją pod kątem nieszczelności. Jak z utrzymaniem temperatury?
Zauważyłem, że stojąc przodem do otwartej lodówki szronu jest więcej na prawej stronie tylnej ściany. Dlatego też na pewien czas lodówkę wyłącza się z kontaktu aby szron całkiem spłynął. Masz ubytek czynnika chłodniczego, wymiana termostatu na nic się zda, dobry chłodniarz znajdzie nieszczelność następnie napełni układ nowym czynnikiem. Lecz to jest...
Ważna informacja jest taka, że po powrocie do domu powinna chłodzić. Małe szanse. Prawdopodobny wyciek czynnika chłodniczego przez nieszczelność. Możliwe, że wyciek jest połączony z zassaniem powietrza do układu. Opowieści o oleju uszczelniającym tłok można sobie między bajki włożyć. W czasie prawidłowej pracy ciepło sprężania rozgrzewa olej do ok...
Opis wskazuje na NIE USUNIĘTĄ nieszczelność w układzie ! Próba szczelności azotem BEZWARTOŚCIOWA, doprowadziła do bezsensownej wymiany sprężarki. Próba szczelności azotem w układach schowanych wewnątrz jest bezsensowna z uwagi na brak możliwości obserwacji całego układu. Jest inna metoda sprawdzenia szczelności dająca pewność prawie 100%. Uzupełnianie...
Jakby chłodziła za bardzo jak napisałeś to by ci żarcie w chłodziarce zamarzło "na kość" a to ze chodzi na okrągło i bulgocze to świadczy że uciekł ci czynnik z układu, może da się naprawić ale jest jeszcze inny problem: czynnik R134a i wykonawca który ci to naprawi o ile da się usunąć nieszczelność układu. Skąd ci przyszło do głowy że chłodzi za bardzo...
Witam, Spróbuj obniżyć temperaturę w lodówce do 2 stopni , a zamrażarki do -20. Zwróć uwagę na pracę sprężarki (ile czasu chodzi i czy się wyłącza). Objawy wskazują jakbyś miał nieszczelność i czynnik chłodniczy powolutku ucieka. Pozdrawiam.
Nieszczelność, a co za tym idzie, ubytek czynnika(gazu) - tylko dobry serwis.
Może czynnik się ulotnił przez nieszczelność. Wezwij serwisanta niech sprawdzi.
Skłaniam się ku nowej. Biorę pod uwagę BEKO, modele RCNA366I60XBN lub RCNA366I40ZXBN, kupno na raty. Stara pójdzie na złom. Teoretycznie wyciągnąć pozostały czynnik kompresorem z lodówki jaki mam, sprawdzić szczelność, usunąć nieszczelności, zamontować zawór serwisowy do nabicia czynnikiem brzmi jak bajka, ale jako że nie robiłem tego i ze względu na...
Witaj. Nie można było tak od razu? :D Niestety w twojej chłodziarce jest nieszczelność, przez którą "uciekła" część czynnika chłodniczego, lub może być uszkodzona sprężarka "agregat" Może też zatykać się kapilara, utrudniając przepływ czynnika. Tak czy inaczej sam nic na to nie poradzisz, niestety tylko serwis. Zastanów się tylko czy taka naprawa jest...
Lodówko-Zamrażarka LG GBB60MCFFS. Lodówka nie chłodzi dostatecznie. W zamrażarce utrzymuje się temperatura -7/-8 °C w lodówce ok 10-12°C. Pan z serwisu stwierdził że jest nieszczelność i ucieka gaz (czynnik chodzący) oraz że nie ma sensu nabijać gazu i naprawiać nieszczelność ponieważ jest ona na łączniu aluminium/miedź i wszelkie próby spawania, klejenia...
Niestety sam tego nie naprawisz, masz ubytek czynnika chłodniczego. A czy się opłaca naprawa sam musisz zdecydować. Praktycznie nikt ci nie da gwarancji jak długo pochodzi lodówka po ponownym napełnieniu. Może to być rok lub dłużej, ale dobrze i pół roku. Nie wiem jak w tym modelu, ale w niektórych jest dodatkowy układ podgrzewający drzwiczki zamrażarki,...
Nagranie jest dość ciche. Czy mógłbyś nagrać, ale sam dźwięk, jeszcze raz starając sie przysunąć mikrofon telefonu do miejsca gdzie jest najgłośniej. Poza tym plik VAW lub MP3(o dobrej jakości!) można wrzucić do Audacity i przeprowadzić analizy, a przede wszystkim podbić poziom dźwięku. Pytanie jest takie: Czy to jest bardziej "miękki" stuk sprężarki...
A skąd wiesz, że nie ma czynnika??? Nie wiem ale to da się sprawdzić bardzo prosto. Nie trzeba nic lutować ani w ogóle nic robić przy lodówce.
Nie ma śladu oleju na rurkach, są suche. Wszystkie połączenia również wydają się ok. Zarówno w zamrażarce jak i z tyłu lodówki. Nie mam pomysłu co może być nie tak. Jeżeli sondy sa ok, to czy jest sens uzupełnić czynnik chłodzący? Jeżeli jest jakaś nieszczelność w miejscu niewidocznym to i tak ten czynnik ucieknie.
Dziękuję za Wasze podpowiedzi. Lodówka naprawiona. Pan, do którego zadzwoniłem, od razu powiedział, że to zrobi i co jest przyczyną. Nieszczelność układu, ale to nie znaczy złom, jak to większość twierdziła. Pan zrobił obejście i lodówka działa idealnie. Czynnika też już nie było. Pytam się Pana, czy fachowcy znają ten sposób, mówi, że tak. Wspomniał...
Nieszczelność układu lub termostat, jakie ma osiągi odnośnie temperatury?
Prawdopodobnie masz ubytek czynnika chłodniczego . Tylko dobry chłodniarz da radę usunąć nieszczelność.
lepiej poszukac nowej lodówki ! w ARDO to standard po paru latach ! niewątpliwie jest nieszczelność i ubytek czynnika chłodniczego, ponowne dobicie czynnika chłodniczego poprawi sytuacje ale na krótki okres czasu ! już nie wspomnę o rachunkach za prąd :)
Jak 2 agregaty to ustawiasz chłodziarke na minimum i tyle możesz zdziałać. Na pewno nie uzyskasz -18 stopni potrzebnych w zamrażarce. A najlepiej nabij układ czynnikiem i zlokalizuj nieszczelność.
Dokładnie tak jak kolega wyżej mówi. W Obiegu Twojej lodówki wystąpiła nieszczelność przez co czynnik chłodzący zaczął się ulatniać. A ten drucik to raczej nie kapilara a czujka od termostatu. przez co teraz czuje wyższą temperaturę i nie pozwala się wyłączać sprężarce. Tylko odłącz od prądu bo zatrzesz sprężarkę a to już większe koszta.
Moim zdaniem udało im się Cię spławić w sprytny sposób. Nadal masz niesprawny sprzęt z wyciekiem czynnika a dowiesz się o tym już po gwarancji. Wymienili sprawną sprężarkę na sprawną, przy okazji robiąc napełnienie. Nie ukrywam że brzmi to mało optymistycznie a czy w takim razie nie mogli po prostu napełnić czynnika? Pan technik Wspominał coś że może...
Nie da się uzupełnić czynnika w lodówce? Da się. Ale najpierw należy ustalić źródło nieszczelności. Bez usunięcia nieszczelności dalsze czynności nie mają sensu. Sprężarka pracuje bez przerwy przez 2 godziny a potem jej bezpiecznik termiczny chroniący przed przegrzaniem odłącza zasilanie. Po niecałych 3 godzinach ostyga i układ chłodniczy dalej próbuje...
A skąd pewność że jest nieszczelność?Czy 10 letnia lodówka powinna jeszcze sprawnie chłodzić.Stąd stwierdzenie że jest nieszczelność.Ja tej lodówki osobiście nie mam,wiec nic nie mogę sprawdzić...
Uciekł ci czynnik z układu , "wystarczy" wyeliminować nieszczelność i napełnić układ ale czy to nie jest wina sprężarki to trzeba sprawdzić, wszak to Beko.
Witam. Szukam zdjęcia komory z kompresorem do lodówki Samsung side by side RFG23UERS. Awaria lodówki została zdiagnozowana jako nieszczelność w układzie czynnika chłodzącego i został przerobiony układ. Niestety nieszczelność okazała się w innym miejscu (parownik chłodziarki). Chciałbym odtworzyć układ orginalny ponieważ wymiana parownika nie przyniosła...
Podejrzewam że część lodówkowa pracuje cały czas z powodu nieszczelności układu chłodniczego i ubytku czynnika .
Ubytek czynnika. Nieszczelność delikatna "narazie". Pogłębi się usterka. Dolna zamrażarka też padnie. Przestanie mrozić odpowiednio. Ps. Ile lat ma ta chłodziarko-lodówka?
Dzięki za szybką odpowiedź. Liczyłem się z taką diagnozą, a mam jeszcze kilka pytań: 1. Jakie są szanse, że ta lodówka to złom i nie można napełniać czynnikiem na nowo lodówki, tzn. nieszczelności nie można zlokalizować? 2. Podczas testu słychać jakieś przelewające się płyny, czy jest szansa, że czynnik jest obecny, a przyczyna jest jednak inna? 3....
Witam, powinieneś jeszcze sprawdzić wydajność sprężarki poza tym wszystko wykonałeś poprawnie , czynnik napełniamy wg. wagi i manometrów. Przyczyną twojego problemu może być zamarzająca kapilara w parowniku lub nieszczelność układu chłodniczego . Jeśli zamarza kapilara to wyłącz lodówkę na 60 minut, po tym czasie ponownie załącz i lodówka powinna zacząć...
Powiem tak że na odległość to można sobie myśleć różne rzeczy skoro świeci się alarm to wskazuje na to że nie uzyskuje temperatury a skoro nie uzyskuje to z mojego doświadczenia powiem ci że na 90% jest nieszczelność ale może się jeszcze blokować nie wiem podaj jeszcze jakieś szczegóły.Jaki jest czynnik?Sprawdz czy w komorze chłodziarki na tylej ścianie...
Zrobiłem tak jak tutaj mi poradzono, najpierw lodówka była rozmrożona przez 2 dni, a następnie fachowiec doradził, żeby wyłączyć na 3 dni (tak zrobiłem). Niestety to nie pomogło. Dzisiaj przyjechali fachowcy i stwierdzili ubytek czynnika chłodzącego. Niestety nie byli w stanie stwierdzić gdzie jest nieszczelność i czy w ogóle występuje. Ocenili stan...
Gdyby to był problem z termostatem to przy tak długim czasie pracy w chłodziarce byłaby bardzo niska temperatura. Tu jest albo ubytek czynnika albo jakiś inny problem z układem chłodzenia. Tu nic nie zdziałasz samemu. Trzeba wezwać serwisanta z odpowiednim wyposażeniem. Jeśli jest ubytek to teoretycznie można uzupełnić czynnik pod warunkiem że zlokalizuje...
Ten ubytek czynnika mógł nastąpić jakoś naturalnie (cokolwiek to znaczy...), czy w grę wchodzi tylko nieszczelność (dziura?)? Chodzi mi o to czy po uzupełnieniu tego czynnika znów on nie ucieknie...? Czy to uzupełnienie ma w ogóle sens?
Przeróbka układu obiegu czynnika , prawdopodobnie nieszczelność na rurce wokół drzwi zamrażalnika i jeśli to jest to należy ją pominąć czyli wyłączyć z obiegu, wymienić osuszacz na NOWY, sprawdzić szczelność i jeśli po 24h układ jest szczelny napełnić czynnikiem oraz wyregulować jego ilość w układzie zamknąć szczelnie układ. Tylko tyle i aż tyle,
Tak jak pisałem wcześniej, że układ nie osiąga wymaganej temperatury. Zbędna wymiana termostatu. Minimalna nieszczelność i ubytek czynnika, lub przytkana kapilara. Ale niestety tego sam już raczej nie naprawisz.
Tam są dwa parownik w szeregu i rozprężanie ciekłego czynnika kończy się w parowniku zamrażalnika a powinno w parowniku chłodziarki bo brakuje czynnika czyli masz nieszczelność i czynnik kończy swoje rozprężanie w parowniku zamrażarki a dale to tylko przelatuje chłodny gaz którego zdolność odbierania ciepła jest minimalna o czy ci mówią pomierzone temperatury-...
Witam. Proszę napisać konkretną, dosłowną diagnozę serwisanta. Np. nieszczelność układu chłodniczego, brak sprężania, uszkodzony silnik sprężarki.
Mam okazję kupić w/w lodówkę, jednak sprzedająca mówi że chłodziarka raz chłodzi raz nie , zamrażarnik działa bez zarzutu, wg serwisanta który był na miejscu jest nieszczelność, no ale wg mnie gdyby była nieszczelność to nie chłodziłoby wcale bo jak bez czynnika, poradzi ktoś czy warto to kupić i jak dużych kosztów się spodziewać?
nieszczelność lodówka lodówka czynnik czynnik lodówka
yamaha filtr paliwo podłączenie komputer honda accord ogniwo słoneczne ładowanie akumulatora
suszarka elektrolux philips az1830
Problemy z działaniem połowy pilota Horizon Zmiana języka na polski w Citroën C3 2014