Polecam Koledze poczytanie i pooglądanie kursu podstawowej obsługi Eagle, jest link gdzieś na Elektrodzie, wystarczy chwilkę poszukać.
Kolego, ZDECYDOWANIE zalecam Ci przeczytanie absolutnych podstaw obsługi Eagle. Link jest na tym forum. Zadajesz pytania na poziomie sugerującym lenistwo, zapewne nie chcesz być tu tak odbierany?
Jest też opracowanie polskie obsługi Eagle . Poszukaj na forum gdzieś widziałem link 'eagle_tutorial_pl.pdf'. Dobra metoda to metoda prób i błędów . Po przejściu przez ten etap będziesz pamiętał do końca życia to co poznałeś .
W Eagle i w innych programach także powinno się rozpocząć od narysowania schematu. Na jego podstawie projektuje się płytkę drukowaną. Na powyższym rysunku otwarty jest edytor płytek drukowanych. Można też samą płytkę zaprojektować. Trzeba umieścić na płytce symbole elementów płytkowych zwanych footprintami i odpowiednio połączyć je ścieżkami. To w bardzo...
A!, czyli gotowca szukasz? A nie lepiej (dla Ciebie - skoro zamierzasz się w elektronika bawić) ściągnąć EAGLE (wersja free jest wystarczająca na początek) i samemu spróbować coś wymodzić? Tutoriale z korzystania /obsługi programu EAGLE są dostępne w sieci.
Może wie ktoś gzie znajduje się kurs obsługi eagle od podstaw?
Trochę nie ogarniam tego całego KiCad jeszcze niech ktoś podeśle obsługę Eagle.
Witam. Szukam biblioteki do przekaznika CARSH112DE firmy Good Sky. W linku jest PDF do tego cuda. Jestem początkujący w obsłudze Eagle, wiec z góry dziękuje za pomoc. [url=http://www.shc-gmbh.com/produkte/go...
Tak jak w temacie.
Musisz się trochę zapoznać z tematyką projektowania płytek drukowanych i obsługi programu Eagle. Tutaj masz do kilku częściowego video kursu.
Możesz użyć cokolwiek ze zgodną obudową. Jak masz np w TO-92 dowolny tranzystor bc. Oczywiście należy zwrócić uwagę na wyprowadzenia.
Nie da się .jpg wrzucić do eagle tylko na przykład albo znajdziesz na forum plik w formacie aegle i go uruchomisz i drukujesz, spróbuj się nauczyć obsługi eagle. Jest jeszcze ewentualność ze koledzy na forum ci zrobią wzór płytki w eagle na podstawie schematu:)
Tak ale nie chcę dowalać na nie bo mimo że jest 8 HDD to łącznie mam 627GB a ja Eagla na nim mam ale jak wysyłam swoje pliki na serwer to PC jest mocno obciążony. A po za tym chciał bym obsadzić jakiś OC do tego.
witam mam pytanie program eagle oraz inne zaprojektóją płytke drukowaną w takiej formie wielokolorowej :D a ja jakbym chciał wykonać płytke drukowaną to musze mieć czarne ścieżki do metody fotolitograficznej, jak to zmienić ??
Witam w necie znalazłem kurs który był w Elektronice praktycznej ale nigdzie nie mozna tego sciagnać: - Kurs obsługi Eagle - część 1 kursu z EP 5/2006 * - Kurs obsługi Eagle - część 2 kursu z EP 6/2006 * - Kurs obsługi Eagle - część 3 kursu z EP 7/2006 * - Kurs obsługi Eagle - część 4 kursu z EP 8/2006 * - Kurs obsługi Eagle - część 5 kursu z EP 9/2006...
Ponieważ pliki typu XML (mimo innego rozszerzenia) są rozpoznawane przez przeglądarkę jako kod dla niej. A to nie jest tak do końca. Kolega wyżej napisał, jak to zrobićm zresztą to są absolutne podstawy obsługi przeglądarki.
Widzę, że Kolega powyżej mnie uprzedził. Trzeba poprawnie narysować schemat, który może wyglądać jak poniżej. http://obrazki.elektroda.pl/1068988600_1... Dopiero potem można projektować płytkę. Przykładowy projekt płytki możesz zobaczyć na poniższym obrazku. Zapewne można ją jeszcze poprawić. Do tego trzeba jednak posiadać pewne minimalne...
EAGLE in POLAND
Podstawy obsługi eagle. Po załadowaniu klikamy "ratsnest" :)
Witam Nieznam tego programu , ale do mniejszych projektów polecam program Eagle , prosta obsługa,darmowy. Program jest w języku angielskim ale dokładny opis po polsku znajdziesz tutaj http://www.elektroda.net/download/catego...
Jest ich od groma np. prosty w obsłudze Eagle lub Autotrax Czy o to chodziło?
8) W którym miejscu na elektrodzie znaleźć opis posługiwania się programem EAGLE ?
no toś pogrzebał w opcjach VBA ustaw : Tools -> Options -> General and set Error Trapping for Break on Unhandeled Errors eagle
EAGLE jest chyba najgorszym programem do płytek, jakoś nie potrafię go obsługiwać. Eagle jest zaawansowanym i bardzo dobrym programem do rysowania PCB niestety trzeba się nauczyć obsługi aby w pełni wykorzystać jego możliwości.
A do tego w Elektronice Praktycznej trwa od jakiegoś czasu kurs obsługi Eagle, bardzo dokładny i szczegółowy :-)
witam a czy dało by rade schemacik przerobić pod atmega 32 ? jakoś nie umiem ogarnąć obsługi eagle
Poszukaj kursu obsługi Eagle w Edw albo Ep, tam było opisane jak tworzyć biblioteki. Warto się nauczyć bo często się przydaje.
Strasznie narysowany ten schemat, może najpierw niech Kolega zechce obejrzeć jakiś kurs podstaw obsługi Eagle (np. Kolegi Mirka36 z forum).
W elektronice praktycznej nr 05/2006 rozpoczął się kurs obsługi EAGLE. Tłumaczą tam wszystko co po kolei robić.
Z tego co pamiętam z początków mojej nauki obsługi eagle, to opcja ta łączyła tylko ustawione już ręcznie elementy. Może istnieje jakaś konfiguracja lub opcja, która na to pozwala, lecz jest mi ona na chwilę obecną nieznana.
Na płytce drukowanej po usunięciu połączeń masz takie cienkie żółte linie. One wskazują które pola lutownicze trzeba ze sobą połączyć. Najlepiej jakbyś zapoznał się z jakimś kursem obsługi Eagle, np. filmy w serwisie "Youtube". Bez tego będzie ciężko na początku, a trudno tu przerabiać cały kurs obsługi Eagle. Co do diod LED jak przypuszczam jest jeszcze...
albo kup gotowy zestaw. A gdzie taki można nabyć? Płytkę zrobić to pewnie bym zrobił, ale trzeba ją zaprojektować. Jeśli jest ktoś biegły w obsłudze Eagle 5.11 lub DipTrace to może zechciałby pomóc?
1) Co to jest kondek? 2) Twórz schemat połączony z płytką - tak jest wygodniej i trudniej o pomyłkę. 3) To jest kilka elementów połączonych cieniutkimi ścieżkami. Na dodatek, nie wszystkich elementów. Oraz źle połączonych. Ściągnij sobie poradnik obsługi EAGLE i zrób to porządnie.
W pliku jest generator z regulacją frq + position led + obsługa przycisków ****************************************... posiadam jeszcze projekt płytki w eagle jak potrzeba to mogę podesłać pozdrawiam
..A co do kursu to z pewnością go obejrzę jak tylko znajdę czas.. Myślę, że warto. Mimo, że znałem obsługę Eagle, przejrzałem kursy Pana Mirka. Znalazłem kilka ciekawostek które ułatwiły mi pracę. Fakt, że Pan Mirek tłumaczy bardzo rozwlekle, mógłby to samo omówić 5x szybciej.
Witam. Jestem początkujący w obsłudze eagle i zupełnie sobie nie radze w sensownym rozmieszczeniu elementów na płytce. Bardzo bym prosił o pomoc. http://obrazki.elektroda.pl/1030597100_1... Z góry dziękuje i pozdrawiam Emil.
Kurcze, coś mi ciężko to wszystko zrozumieć... Przepraszam za kolejny schemat, ale dla mnie jeden obraz to tysiąc słów, a przy okazji nauczę się obsługi EAGLE ;) Czy teraz będzie wszystko dobrze podłączone? http://obrazki.elektroda.pl/5378413600_1...
Zacznij od poczytania instrukcji obsługi jakiegokolwiek programu do projektowania PCB. Może to być np. Eagle, Kicad i podobne.
Witam. Do kolegi "adass", zainstalowałem program elektroSym.Niczym się nie wyróżnia. Już lepszy jest Rimu schematic, tak samo prosty ,ale o większych możliwościach.Do schematów elektrycznych testowałem mikroELCAD, ma dosyć duże możliwości i jest po polsku. Teraz uczę się obsługi eagle, jest bardzo dobry do moich potrzeb. Dzięki. pozdr.
Kurs obsługi programu EAGLE https://www.youtube.com/watch?v=5CF0Q81n...
Człowieku, obsługa Eagle jest banalna :) Zaprojektuj sobie płytkę sam chodźby wg. schematów podanych przez elkard (też mam tę książkę "elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz" :wink: ) Odpal Eagle, zrób tyle ile potrafisz, a my Ci pomożemy (ale nie zrobimy za Ciebie [no chyba, że komuś naprawdę się nudzi i lubi wyręczać innych])
Jeśli chcesz tworzyć schematy i płytki to zacznij np. od ściągnięcia sobie programu Eagle. Tam możesz rysować schematy i tworzyć do nich wzory płytek. Fizycznie płytki stworzysz przy pomocy np. żelazka i wytrawiacza (metoda żelazkowa - jest o tym na forum na prawdę DUŻO wiadomości). Kurs obsługi eagle tez łatwo znaleźć w sieci.
1. Projekt fajny. 2. schematy narysowane są w EAGLE źle. Gdzie są węzły łączenia? Schematy nieczytelne. przykłady: http://obrazki.elektroda.pl/7977933200_1... http://obrazki.elektroda.pl/4738082800_1... Do łączeń używaj tylko i wyłącznie NET a nie WIRE! Na Youtube są super filmiki po polsku z obsługi EAGLE. Zalecam zapoznanie się...
Ja jeszcze niedawno byłem w tej dziedzine "zielony" :) ale postanowiłem wziąć się za siebie i nauczyć sie obsługi eagle. Nie jestem w tej dziedzinie ekspertem ale juz potrafię zaprojektować płytkę. Kurs Eagle masz np tu: http://www.noss.yoyo.pl/noss/kursy/eagle... (ja z niego korzystałem) Warto nauczyć się obsługi tego typu programu bo to sie...
Hej Polecam zapoznać się z niższym kursem obsługi programu Eagle: http://www.isaa.pl/eagle-kurs Pozdrawiam, Rafał
Witam. Mam pewien problem związany z obsługą Eagle. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z bramkami w tym programie. Podczas rysowania schematu wyszukałem scalaka 4011 i wtedy pojawił się problem. Zamiast "gotowego scalaka" otrzymałem pojedynczą bramkę nand. Nie mam pojęcia co dalej z tym zrobić. Dla osób obeznanych z programem takie pytanie może wydawać...
Witam Aktualnie w majowym numerze Elekroniki Praktycznej zaczęli kurs obsługi programu Eagle. Pozdrawiam
DesignSpark and Eagle are free (Eagle - for education) DesignSpark is free also to commerce. Regards.
Dalej nie jest dobrze. Schemat niechlujnie narysowany, płytka też za dobrze nie wygląda. Brakuje kondensatorów na zasilaniu procesora oraz pól lutowniczych lub złącza do podłączenia zasilania. Gdybyś zmienił sposób podłączenia elementów do procesora jak na fragmencie schematu poniżej to uprościło by to znacznie projekt płytki. http://obrazki.elektroda.pl/6044616400_1...
W przypadku tradycyjnych płytek drukowanych to trzeba narysować poprawny schemat i na jego podstawie zaprojektować płytkę. W przypadku płytek uniwersalnych elementy lutuje się do istniejących pól lutowniczych i ścieżek, a połączenia wykonuje przewodem. Poniżej masz linki do kursów obsługi Eagle i KiCad. - starsza wersja programu
Witam . Jeżeli nie znasz obsługi programu Eagle to polecam Ci darmowy i wg. mnie łatwiejszy do opanowania program KiCad . :D Pozdrawiam .
Co do obrysu na USB, chodziło mi o inne rysowanie schematu. Musisz nauczyć się, że elementy umieszczamy tak, aby ich podłączenie do zasilania przebiegało w logiczny sposób. Poniżej, jak to powinno wyglądać poprawnie. http://obrazki.elektroda.pl/7338420900_1... Co do modułu wyświetlacza LED, najlepiej doprowadzenia umieszczać kolejno,...
Zaczyna być nawet zabawnie ale Tadzior ma rację :) Więc ostatecznie : 90S2313 Pozdrawiam Eagle
Myślę, że do przeglądania obszernych bibliotek programu Eagle, najlepiej wykorzystać właśnie program Eagle w wersji darmowej. W Control Panel'u rozwijając drzewo z bibliotekami możesz je przeglądać, co która zawiera, jakie są to elementy (przewlekane lub SMD), i jakie mają wymiary obudowy płytkowe. Przeglądamy oczywiście oryginalne (nie przekonwertowane)...
Schemat jest zaczerpniety bodajże z "radioamator i krótkofalowiec" nr 10 1976r :P wzmak zbudował mój ojciec na początku lat 80. Ja go znalazłem w piwnicy i postanowiłem zrekonstrułować (bardziej pasuje zbudować od nowa) bo to wkońcu kawał historii :D i dlatego bardzo mi zależy aby płytka była zrobiona pod ten właśnie układ, gdyż nie lubie "modyfikacji"....
Witam ! Pewien czas temu stworzyłem sobie układ złożony z atmega8, stabilizatora 7805, kilku diód, przycisków itp. Całość spełnia funkcję prostej gry - powtarzanie losowanej sekwencji. Układ działa i nie ma problemów, jednak dopiero niedawno w celu nauczenia się obsługi Eagle postanowiłem stworzyć do niego przejrzysty schemat. W związku z tym mam do...
Pomoc na odległość w obsłudze programu EAGLE, to nie rozmiar na forum. Jeśli masz komunikaty błędów, pogłęb wiedzę o programie. Czasami, projektując obwody drukowane, trzeba sięgnąć do większej ilości warstw druku. Zacznij trening "na boku" od prostszych płytek.
Podzielę sie ;) Tak, używam DS PCB i jestem mega zadowolony, moim zdaniem jest lepszy i prostszy w obsłudze niż eagle od którego zaczynałem ;) Jeżeli chodzi o potencjometry, wcale nie są tak blisko jakby sie wydawało a obsługa nie nastręcza żadnych problemów ;) Pozdr Dodano po 59 W załączeniu plik z wycinankami obudowy w formacie DXF ;) Sklejka 5mm....
Witamj HD-VIDEO. Znalazłem ten scalak LM78L w bibliotece, ale on ma wyprowadzenia na planie trójkąta co mi nie za bardzo odpowiadało. Przeglądając noty katalogowe tych scalaków LM78L, to one mają wyprowadzenia w jednym rzędzie. Zacząłem szukać w tranzystorach takiej obudowy TO92 i znalazłem tam taką obudowę -NPN-TO92-EBC co ma wyprowadzenia w jednym...
Prosty w obsłudze jest EAGLE Layout Editor. Rsujesz schemat i na podstawie netlisty generujesz PCB Dodano po 1 Niedawno w EP był kurs tego programu
Pilnie potrzebuję kursu obsługi programu Eagle 4.XX zamieszczonego w Praktycznym Elektroniku z 2004r - (do pracy dyplomowej ) Może byc w PDF-ie.Posiadam kurs do wersji 3.XX ale zmianie w nowej wersji uległy opcje autoroutera i kontroli błędów. Skąd można ściągnąć te materiały.
Więc chyba czas na spróbowanie własnych sił? Tym bardziej, że to Kolega może sprecyzować jakiej wielkości ma być płytka, w jakiej konfiguracji i.t.p. No i zawsze może się w przyszłości przydać znajomość obsługi Eagle'a... Pozdrawiam.
Najbardziej uniwersalny, przyjazny w obsłudze i najczęściej stosowany jest Cadsoft Eagle. Jest to program darmowy do celów domowych. Ograniczeniem darmowej wersji jest liczba warstw - 2. Bogata biblioteka i masa bibliotek w sieci, możliwość tworzenia schematów i zaprojektowania płytki przez program za pomocą wbudowanego auto-routera. Następny program...
Jako, że nie miałem nic dzisiaj do roboty bo święto więc zrobiłem od dawna planowany kurs obsługi Eagle a do nauki użyłem schematu ZVS w wersji ze stabilizatorem 7812. Płytka jest mała co prawda nie posiada mostka i kondensatora, ale ja zazwyczaj używam jedno trafo do zasilania różnych urządzeń więc po co mam tracić tyle kasy na kondy wolę jeden a duży....
A mnie jakoś nie zaskoczyła , bo już po poprzednich publikacjach odniosłem wrażenie ,że jest to amatorszczyzna Ja żadnych jego publikacji nie czytałem, pamiętam tylko, że kiedyś kilka jego filmów na YT widziałem, i wydawało mi się, że pojęcie ma. Z forum Atnel uczyłem się też obsługi Eagle, choć poradnik nie był napisany przez samego Mirka. Co do samego...
Jeżeli kolega "wysypał" się na bibliotekach w Cadstarze to polecam ten temat : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic11... - tam są ostatnie 2 części kursu obsługi programu - w częsci 13-stej wszystko o bibliotekach.
Witam ! Proszę o pomoc w projekcie płytki PCB dla przetwornicy impulsowej. Po starej przetwornicy została mi tylko obudowa i chciałbym nową przetwornice dopasować wielkością do starej obudowy, która jest dość mała, ale myślę że damy radę. Jako ułatwienie w projekcie PCB może być możliwość projektowania płytki z dwoma warstwami miedzi (laminat obustronny),...
witam. mógłby ktoś powiedzieć mi albo podać jakieś filmiki samouczki do obsługi programu cadsoft eagle 5.9 (projektowanie pcb, schematów itp.) szukałem ale nigdzie nie umiałem znaleźć jak znalazłem to było o angielsku
Mam problem z projektem przekaźnika czasowego na procku 8051. Mianowicie jestem zieloniutki w projektowaniu płytki a co za tym idzie z obsługą eagle. Oczywiście zacząłem studiować tutorial do eagle ale połowy elementów nie wiem w jakich bibliotekach szukać a jak już znajdę to elementy mają po kilkanaście różnych obudów i nie wiem którą wybrać. Daje...
Też miałem przyjemność troszkę pomajstrować przy Protelu (nawet kilka rzeczy w nim zrobiłem dla siebie), ale - tak jak mówisz - dorabianie elementów czy różne rozpisania końcówek SCH i PCB (diody: 1-2 I A-K, tranzystory: 1-2-3 i E-B-C.. etc.) doprawiało mnie do obłędu. Wiem... można sobie raz zrobić bibliotekę poprawioną i będzie ok, ale nie tędy droga....
Drodzy forumowicze, potrzebuję pomocy przy obsłudze programu Eagle. Zaprojektowałem sieć ścieżek na płytkę, wszystko jest w porządku. Teraz przy pomocy narzędzia "Polygon" chcę stworzyć pole miedzy jako masę. To też mi się udaje i wszystko było by ok, ale po utworzeniu takiej powierzchni miedzi odległości między ścieżkami a tym polem są zbyt małe. Zwracam...
Eagle, instrukcja obsługi: http://www.elektroda.net/download/catego...
Schematu nie posiadam, bo nie opanowałem jak dotąd obsługi programu Eagle (mam za sobą dopiero dwie marne próby). Odnośnie obliczenia: 8MHz - aktualna prędkość procesora 256 - ilość kroków timera do momentu wystąpienia przepełnienia 1024 - preskaler Pisząc tę odpowiedź zrozumiałem, że popełniam błąd, bo timer2 jest 16 bitowy. Oczywiście zastosuję proponowane...
A nie lepiej ściągnąć sobie Eagle, nauczyć się jego obsługi(przyda się na przyszłość) i samodzielnie wykonać projekt.
Działać zapewne będzie, miałem na myśli trudności spowodowane słabą znajomością obsługi programu Eagle. Co do płytki to sam rysunek ścieżek wygląda poprawnie. Jednak nie ma na nim naniesionych w zasadzie żadnych elementów, więc trudno zweryfikować poprawność tej płytki. Należy zacząć do poprawnego projektu schematu i dopiero wówczas na jego podstawie...
Jeżeli układ jest rzeczywiście nieskąplikowany to najszybciej zrobisz to ręcznie... bo odpowiedni program wymaga trochę czasu na zapoznanie się z jego obsługą. Niemniej polecam EAGLE`a. Można go ściągnąć bezpłatnie ze strony http://www.cadsoftusa.com Pozdrawiam
Witam, jako, że kiedyś też byłem w ostatniej klasie tech. elektronicznego nie podoba mi się te pcb. Kolega powinien choć trochę znać obsługę programów typu eagle, w szkole powinna być możliwość wykonania termotransferu, prowadzący zajęcia na pracowni elektronicznej powinnien w tym pomóc i pokazać jak to prawidłowo zrobić:)
Sprawdź Eagle.
Ja używam cococlip i eagle :) banalne w obsłudze.. a sprawdzałeś p2p?
Starałem się jak mogłem, dzięki za krytykę
Nie stresuj kolegi, przecież każdy tak zaczynał :D Nie pamiętasz jak obsługa programu na początku wyglądała jak czarna magia :cry: Powolutku kolega emil134679 przebrnie przez pierwsze trudności, a potem to już będzie tylko z górki Mam nadzieję :D
Wersja pokazuje już lepiej. Prawie ... Na schemacie jest dobrze. http://obrazki.elektroda.pl/8890870500_1... Nie myślałeś o wystartowaniu z aplikacją na [url=https://polakpotrafi.pl/]Polak potrafi? Warto w ciebie inwestować. P.S. Jestem ciekaw w jaki sposób poprawiłeś obsługę napisów.
A już na pewno tej informacji nie zawierają schematy z programu Eagle
http://serwis.avt.pl/manuals/AVT1670.pdf Masz tam schemat + wzór ścieżek z naniesionymi elementami. Teraz albo robisz płytkę metodą chałupniczą (pisak i malujemy), albo bardziej profesjonalną, a mianowicie inwestujesz jeden długi dzień na naukę obsługi programu do tworzenia płytek (ja ze swojej strony polecam Eagle + na YT jest obszerny tutorial po...
Witam. Mam kolejne pytanie związane z powyższym schematem. Jest to projekt wysokiej klasy wzmacniacza słuchawkowego. Chcę zrobić projekt własnej płytki ale na podstawie już istniejącej płytki którą mam przed sobą. Zmiany jakie chciałem dokonać w projekcie to zastąpienie rezystorów przewlekanych rezystorami SMD. Próbowałem już na podstawie schematu zaprojektować...
Witam, Mam kilka schematów w jednym pliku (podzielonych na arkusze). W jaki sposób wyprowadzić połączenia tak aby tego samego pinu użyć w dwóch arkoszuach. Dla sprecyzowania, chodzi mi o to, że mam w pierwszym arkuszu 2-pinowego goldpin'a a w pozostałych 3 arkusza chcę wykorzystać podłączenie do niego. Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi. Gdybym...
Cześć Najnowszy KiCad posiada bibl. lamp pod nazwą "Valve" na tworzenie schematu i płytek "footprinty". Musisz tylko popatrzeć na szczegóły, w które się nie wgłębiałem. Przepraszam, dla mnie to już stare czasy. Do KiCada część podstawek mam, ale brakuje mi magnoval (duży noval). Chciałbym jeszcze do Eagle, bo jest dla mnie łatwiejszy w obsłudze. Pozdrawiam,...
Witam Dla „żółtodzioba”, jak o sobie napisałeś, radziłbym „KiCad” (spolszczony interfejs) lub „Eagle” (łatwy w obsłudze, po angielsku ale bardzo duża baza elementów). Pozdrawiam.
Trochę może się spóźniłem, ale na początku stycznia 2003 roku, napisałem wówczas "kurs obsługi" modułu 3D do programu Eagle. Wówczas nie miałem dostępu do internetu więc kurs ten sobie leżał u mnie na dysku. Obecnie go tutaj zamieściłem, może komuś się przyda. Być może nie jest on na chwilę obecną zbyt aktualny dlatego rezygnuję z punktów za jego pobranie.
A oto schemat tego STK200 : W miarę wolnego czasu postaram się jeszcze więcej poczytać o STK200. To nie jest żaden schemat tylko projekt płytki PCB. Jeśli jeszcze nie odróżnia kolega schematu od płytki to może lepiej się za to nie brać. Ja np wolałem kupić gotowy , sprawdzony i uruchomiony STK200 zamiast tracić czas i nerwy na jego budowę i uruchamianie...
W jakim programie projektowałeś płytkę? Z tego co wiem to większość programów oferuje budowanie płytek na podstawie schematów, dzięki czemu trudniej o pomyłkę, gdyż od razu widzisz co jest niepodłączone lub podłączone źle. Nie znam dedykowanego softu, który byłby o tego typu funkcjonalność uboższy... Nie rozumiem tutaj argumentu braku czasu na zaprojektowanie...
Najlepiej użyć Protela albo Eagle. Sam uczyłem się obsługi Protela 99 SE na podstawie kursu w EdW.
Przy prototypowaniu na stykówce to ok, ale w realnym projekcie nigdy. Odkąd w moje ręce wpadło Arduino i płytki perfboard, przestałem robić normalne płytki. Może to pięknie nie wygląda ale perfboardy i kynar się doskonale sprawdzają. Z lutowaniem SMD jest dla mnie za dużo zabawy. To jest dobre do montażu maszynowego. Z projektowaniem płytek jest jak...
Ma ktoś może instrukcje do tego programu albo coś w tym stylu ale po polsku?? Mam program ale nie bardzo umiem z niego kożystać. :-(
Polecam EAGLE, bardzo łatwy w obsłudze i na dodatek za darmo. http://www.cadsoft.de/ adam
Zgazam się ze EAGLE jest troche dziwny w obsłudze bo przy np przesunięciach trzeba powiekszać/pomniejszać I jeszcze pare innych mankamentów, po projektowaniu w autocadzie musiałem sie w eaglu poprostu przestawić
Takie PCB to 10min roboty w Eagle. Dobry moment do nauki obsługi programu....? :)
W czwartej części "Kursu obsługi Eagle" (Elektronika Praktyczna) wyczytałem, że do przyciągnięcia (wyrównania) elementów na płytce do siatki 50mils można użyć skryptu Snap50.ulp Niestety u mnie to nie działa. Może ktoś wie jak to ruszyć lub zna jakiś inny sposób (ULP) ?
Cześć ! Posiadam pełne wersje wszystkich programów EDA, i tak: Protele99SE, DXP, 2004(pakiet nVisage, Circuit,CAM,Protel), Systemy firmy CADENCE: OrCAD 9.2, Allegro, Pspice8.0 z SPECCTRA 9.03, PowerPCB5.01+PowerLogic5.01+BlazeRouter, Eagle 4.13 Prof, Electronics Workenbench 2000, EdWin XP 1.15, WinDraft i WinBoard. Pcad2002, CircuitMarker+TraxMarker....
Zobacz sobie na ten . Opisany jest tam Eagle w wersji 4.16, ale filozofia obsługi tego programu zbytnio się nie zmieniła w wersji 5.4.0.
eagle obsługa obsługa programu eagle instrukcja obsługa obsługa mikrofalówka
prąd ciało człowieka wskazać amperomierz włączający wentylator mondeo
esp8266 zegar schemat podłączenia różnicówki
Lodówka działa, ale nie mrozi – przyczyny i rozwiązania Długość zespołu napędowego w Fiacie 126p (Maluch)