Materiały takie jak drewno plastik nadają się do obudowy ładowarki indukcyjnej, metale wszelkiego rodzaju nie nadają się do tych celów.
Powinno dać radę, sam nadajnik to nie problem można by się pokusić o wykorzystanie jakiegoś gotowca, odbiorniki będą się składać jedynie z cewki,kondensatora i diody LED więc możliwe że uda się to jakoś upchnąć w tak małej obudowie.
Oglądnij specyfikacje BD45342
W jakiej obudowie? Obudowie płyty indukcyjnej czy puszki? Bo teraz już nie rozumiem.
Jeżeli pomiar omomierzem pokazuje dużą rezystancję to jest sprawny. Warystory najczęściej uszkadzają się na zwarcie, czemu towarzyszy rozerwanie obudowy.
Ciężko powiedzieć, brałem najtańszą jakom znalazłem na eBay-u, jest na niej napisane zasilanie 5V-2A i wyjście 5V-1A ale w środku jest tylko jedna cewka i tak jak pisałem , gdy telefon był w etui musiałem dość precyzyjnie go położyć na ładowarce żeby zaskoczyło. Odbiornik w telefonie też nie były oryginalny tylko najtańszy dostępny :D https://obrazki.elektroda.pl/7619821700_...
To "żółte" to przekładka zielona warstwa to jakaś pasta, tranzystory były nią ubrudzone na krawędziach obudowy.
Kondensatory w okolicy blaszki kontaktującej do obudowy też ok. Nie znam dokładnie twojej konstrukcji, a nie dałeś zdjęć, ale zobacz czy nie ma filtrów (kondensatorów) od fazy i zera do obudowy (pe). To może być to co opisałeś ale mogą być zwyczajnie na płycie. Możesz spróbować połączyć ten uziom przez większy opornik i zobaczyć o ile kucnie i oszacować...
Rozwiązań może być sporo. Świetlne: Nadajnik z jednej strony obudowy odbiornik z drugiej - wykrywa otwór w kole : Odbłyśnik na kole i nadajnik-odbiornik na obudowie. Magnetyczne: indukcyjne wykrywają otwór nawiercony w kole : kontaktron - magnes na kole- w zależności od materiału koła mechaniczne: na osi koła garb, krańcówka przestawiana tymże garbem....
Możesz użyć kondensatora (a właściwie filtru przciwzakłóceniowego) z 5 nóżkami - wykorzystasz tylko 3, od strony "pojemnościowej" (ten filtr przeciwzakłóceniowy ma jeszcze wbudowane 2 dławiki, wyprowadzone na stronę "indukcyjną"). Na obudowie powinien być rysunek. Oczywiście telewizor może grać również bez tego filtra.
Witajcie. Zwracam się do Was z pytaniem czy istnieje w ogóle taka możliwość by na obudowie całkiem nowej płyty indukcyjnej Bosch pojawiało się napięcie rzędu 0,1 - 0,3 V? Napięcie przy wyłączonej jak i włączonej płycie. Możliwe iż się samo indukuje?
Teraz muszę przyznać, wykonane dość schludnie. Tylko te kondensatory tak w powietrzu wiszą. Prawdę mówiąc, to lampowa nagrzewnica ma ładniejszą obudowę.
Tak, we wspomnianym wątku trwało zanim dowiedziałem się ze to nie 2 fazy tylko 2 odbiorniki. Problemem jest często rozróżnić co to odbiornik 2- i 3-fazowy od 2 czy 3 odbiorników w jednej obudowie.
Płyta powinna mieć podaną klasę ochronności - większość płyt wykonana jest w pierwszej klasie ochronności i wymaga przewodu PE, może Twoja jakimś cudem została wykonana w drugiej klasie ochronności (symbol kwadrat w kwadracie) i wówczas nie będzie wymagała. Czy obudowa spodnia płyty jest metalowa?
Wiadomo że warto zastosować kabel o wytrzymałości na wyższą temperaturę. Electrolux w instrukcji do płyt indukcyjnych zaleca kabel H05V2V2-F z izolacją wytrzymałą do 90°C, natomiast do piekarnika H07RN-F, H05RN-F, H05RRF, H05VV-F, H05V2V2-F (T90), H05BB-F, ale inni producenci zazwyczaj nie mają tak szczegółowych wymagań. Ważne, żeby ułożyć kabel by...
Obudowa SOD123.
A jaki to typ kuchenki?
Bodajże BEKO (Arcelik) robi i sprzedaje jeszcze zmywarki z silnikiem indukcyjnym, ale osobiście nie polecam. Gdzie tam ... w Beko pompa (klon AWECO) pracuje tak długo, aż falownik zaleje woda z przetartej obudowy xD Czy są produkowane jeszcze zmywarki z normalnymi pompami na silniku indukcyjnym? Czasem Chińczyki mają jeszcze pompę z kondensatorem.
Tylko niebieskie podłącz do N a żółto-zielony do uziemienia (obudowy).:)
Witam wszystkich Kuchnia Electrolux EKI54953OX PNC 943004996 00 czyli piekarnik w jednej obudowie z płytą indukcyjną, rocznik 2019. Od ok dwóch lat, po braku prądu, czasem (nie zawsze) - płyta po powrocie prądu nie grzeje (zegar ustawiony i niby wszystko działa), za drugim lub trzecim wyłączeniem bezpiecznika 3F kuchenki w rozdzielnicy, zaskakuje i...
Się po prostu nie zmieści, chyba. Że cokoły będziesz obniżał. Następnie musisz zadbać o wentylację płyty - czyli będziesz doklejał jakieś tunele wentylacyjne i uszczelniał obudowę, żeby nic nie naleciało.
Kabla nie widać, jest zabudowany. Trzeba by było rozkręcać obudowę.
scalaczek w obudowie TO-92 ( jak BC337). Mam takie świetlówki.
Sprawdziłbym mocowanie klosza. Należy usztywnić i ewentualnie podłożyć gumki pod zaciski (miedzy klosz a obudowę). Do sprawdzenia sztywność elementów indukcyjnych.
E7 to problem z wentylatorem chłodzącym, od co. E7 - Usterka wentylatora - Wentylator zablokowany - Wentylator nie jest podłączony 1) Włączyć na 3 minuty 1 pole grzejne na dużą moc. Wentylator powinien zacząć działać. Jeśli tak się nie stało, sprawdzić wentylator pod kątem zablokowania i złącze na module indukcyjnym. 2) Wymienić wentylator. Uwaga: nie...
nie wiem czy potrzebny jest jakiś sterownik Nie to jest najzwyklejszy silnik prądu przemiennego , występował często np w farelkach chociaż ten mógł być zastosowany gdzieś indziej bo ma zębatkę na końcu ośki , jeżeli jest sprawne uzwojenie to go do gniazdka i ma działać , poruszaj ośką poprzecznie czy nie ma luzów bo często z tego powodu był wymieniany...
Tak, oba tory : https://obrazki.elektroda.pl/5219315800_... Dane znamionowe podane na obudowie.
Jaka obudowa!?
Turbinka typu koło wodne wprowadzona częścią łopatek do kanału powietrza. Obudowę wydrukować albo skleić z pcv. Magnes i tani czujnik indukcyjny. Optyka jest zawodna i czuła na kurz.
To będzie coś w tym stylu; http://www.soltronik.pl/kondensator_rozr... Może być też w metalowej obudowie.
Po wyjęciu wirnika jest tak samo, w dodatku silnik przez 20s. zdążył się nagrzać - to normalne? Oczywiście ze normalne, co Ty wyprawiasz !? :cry: Po ,,Pierwsze Primum" porządnie ten stojan wysuszyć ! :!:
: elektryczna szczoteczka do zębów Jasne, i jeszcze dodaj, jak w otwór ~ Φ30-40mm wcisnąć telefon..Zaiste genialne :cry: Genialne jest to wciśnięcie ale jeszcze nie mówimy o kształcie obudowy.
Płyta indukcyjna Amica błąd e4 . Problem rozwiązany taśma została przycięta do obudowy.
Dodam jeszcze że niektóre płyty mają faktycznie 3 fazy podłączone do złącza ale tylko dwie mogą byś fizycznie wykorzystane a trzecie złącze jest tylko po to, aby wpiąć tam przewód żeby nie przewracał się po obudowie.
Krzychu, napisz po kolei co licznik pokazywał podczas przewijania wyświetlacza: kod OBIS -> zawartość rejestru. Bez tego nigdy nie dojdziemy o co chodzi. Nie znam kodów - do tego potrzebuję np. instrukcji. Nazwa parametru 17.0 T1 opis = kW. Ten parametr nie jest opisany na obudowie licznika. Płyta indukcyjna w stanie czuwania to moc bierna pojemnościowa...
W starym liczniku wystarczyło spojrzeć na kółeczko i już było wiadomo czy jakieś urządzenie pracuje w obwodzie czy nie. W licznikach elektronicznych analogią do wirującej tarczy jest migająca dioda LED. Na obudowie powinien być podany parametr w impulsach na kilowatogodzinę [imp/kWh] analogicznie jak w licznikach indukcyjnych są to obroty na kilowatogodzinę...
Mogła się przesunąć, lub uszkodzić, obudowa łożyska i wirnik klei się do stojana w chwili podania napięcia.
Przykładowo: silnik prądu przemiennego, trójfazowy, schemat wielokreskowy. Czasami na schemacie obudowa silnika jest uziemiona: przewód zakończony symbolem uziomu dołączony do boku okręgu.
Wypaliło otwór w obudowie TNY, po za jego wymianą czeka Cię wymiana elementów w jego aplikacji łącznie z elementami smd, pewnie nie wszystkie do wymiany ale do pomiaru.
Rozkręć obudowę, znajdż element indukcyjny (najczęściej rdzeń trafopowielacza), który piszczy (rureczka papierowa jest tu bardzo pomocna) i poklej go!
Koledzy, odkręciłem tego jednego wkręta przed podłączeniem i sprawdzilem który kabel gdzie jest podłączony. I tak jak juz pisałem jeden na L1 drugi na L2 kolejne dwa na N1 i N2 oraz PE. Kable fabrycznie zakończone są wtyczkami podwójnymi tzn jedna wtyczka L1 i L2 druga N1 i N2 oraz PE do obudowy. Tak też jest zaznaczone na obudowie.
Temat dlawika na 1 fazę jest banalnie prosty i zdaje egzamin. Mam zamontowany u siebie i pojemnosciowa z 150kVar zbiłem do 2 kVar zachowują przy tym indukcyjną na poziomie poniżej 0,4, a całościowy koszt to ok 700 zl brutto ( dlawik, obudowa, sterownik czasowy)
Witam, refraktometr to przyrzad optyczny do analizy wspolczynnika zalamania swiatla. Czy mozesz podkazac nieco wiecej plytki, duza masa, to duze to chyba cewka indukcyjna - czy to nie zasilacz impulsowy/przetwornica? Cyferki na obudowie nie musza odpowiadac prawdziewemu symbolowi, to oznaczenie producenta. Pozdrawiam
Silnik jest chłodzony przez powietrze zaciągane do komory suszenia przez wentylator. Z tyłu obudowy są cztery otwory.
Jeśli są to te same modele, to raczej nie będzie problemu. Połóż ją szkłem do dołu i zrób zdjęcia bocznych krawędzi obudowy/tam gdzie są wkręty/. Jak zobaczę fotki, to napiszę co, i jak zrobić.
Jeszcze dla pewności spytam, przy podgrzaniu opalarką obudowy silnika rezystancja czujnika oryginalnie zamontowanego na uzwojeniu zwiększa się. Czyli to PTC? Tak.
Bełkot tłumacza. Moźna podejrzewać ze istnieje ograniczenie mocy ale czy dotycz pracy jednofazowe całej płyty to trzeba dopytać sprzedawcy. Dodano po 2 Zrób foto podłączeń, ma być na obudowie płyty.
Autor napisał o trójfazowej płycie. Autor może pisać bzdury i na 90% tak jest. Nie ma "domowych" płyt indukcyjnych "trójfazowych". Wszystkie urządzenia AGD w Europie mają zasilanie 230VAC. A to że Urządzenia większych mocy mogą być zasilane z dwóch faz wcale nie świadczy o tym, że są trójfazowe! Z reguły płyta indukcyjna to dwa urządzenia jednofazowe...
Czy można do w/w telefonu podłączyć ładowanie indukcyjne? Ma też pod tylną obudową takie złącze , do czego ono służy?
|Mam hondę hre 370 kilka lat,jest tam zwykły silnik indukcyjny z kondensatorem,brak sprzęgła,plastikowa obudowa,lekka poręczna kosiarka,kółka nie łożyskowane.Trochę droga jak na kosiarkę elektryczną.A jeszcze istotne,w silniku łożyska obsadzone są w metalowym korpusie silnika,także wymienić je w miarę łatwo,w Bosch Rotak z tego co pamiętam łożyska w...
Tak że nadal uważam chwilowy prąd przeładowujący bramki mosfetów za istotniejszą i niosącą konkretny praktyczny wymiar wartość aniżeli prąd średni który nie mówi mi o niczym bez dodatkowych obliczeń. Oczywiście jeżeli ktoś woli obliczenia i symulacje od praktyki ;) to jak najbardziej zgadzam się że jest to wartość "fajniejsza" dla niego ;) Oczywistym...
ja zastosowalem czujnik indukcyjny okolo100h na obudowie paska rozrzadu glowicy iskalibrowalem orginalny obrotomierz dotyczy OPLA
Witam tak dokładnie można po zdjęciu mostków zasilić z dwóch faz L1 i L2 natomiast N podłączyć do N a PE ochronny do obudowy urządzenia.
https://obrazki.elektroda.pl/5131007000_... Ścieżka przepalona. https://obrazki.elektroda.pl/6274475000_... Obudowa pod modulem bardzo spalona. Poszło zwarcie do obudowy może. to niebieskie coś Pod naklejką pewnie są oznaczenia co to jest. Prawdopodobnie kondensator.
Przyłączam się do opinii Kolegów powyżej. Ewidentnie kabel został porządnie "zadziabany" podczas jego układania, ewentualnie przy innych późniejszych pracach ziemnych. Nie ma takiej opcji by przepięcie powodowało w zdrowym kablu "dziury wielkości palca" i jednocześnie reszta osprzętu na jego końcach (w tym licznik) pozostały nieuszkodzone, lub bez żadnych...
To jest perełka: - podłączenie PE do N przed wyłącznikiem RCD skutkowałoby rozłączeniem obwodu przy każdym włączeniu urządzenia z uziemioną obudową. Na obudowie powstaje prąd indukcyjny, o wartości większej od 30mA - różnica taka na cewce RCD - spowoduje rozwarcie zwory. - podłączenie PE do N za RCD ( jak na schemacie - spełni swoje zadanie. Co do separacji...
Raczej dowolna zmiana przetworników to nie jest takie hop siup, gdyż swoje znaczenie ma dobór elementów LC, poza tym ten metalowy przetwornik może mieć jedno z wyprowadzeń połączone z obudową (nie dam sobie za to obciąć żadnej kończyny, ale swego czasu sprawdzałem w pewnej myjce i z tego co pamiętam przejście do obudowy było, elektronika też wyglądała...
Możesz, ale na własne ryzyko. Pomijam zupełnie inne obudowy. Zamiennika mostka szukaj wśród "dawców organów" - wszyscy tacy sami w Euro, jeśli chodzi o parametry, różnią się tylko "opakowaniem" ;)
Witam o ile dobrze pamiętam to w euro2 na obudowie rozrządu jest czujnik indukcyjny odpowiedzialny za obrotomierz najpierw jednak proponuje sprawdzić luty na płycie licznika .
Dla takiego generatora filtr, który zamierzasz zrobić, będzie prawie bezużyteczny: jeśli częstotliwość generowana jest 1Hz, to harmoniczne, które należy odfiltrować, aby był "ładny" sinus, to są: 2Hz, 3Hz, 4Hz, 5Hz ..., więc filtr, który "wycina" dopiero 35MHz jest już bez znaczenia! Odpowiednio, dla częstotliwości generowanej 100Hz, to co trzeba odfiltrować,...
Trak 16A, 600V. w obudowie nieizolowanej. S w oznaczeniu to czułość bramki na poziomie 10mA. L, możliwość stosowania w aplikacjach oświetleniowych, czyli z obciążeniami rezystancyjnymi. W przypadku urządzeń indukcyjnych jest częściej spotykana wersja SW. Nie wiem jaki siłownik, jak to jest zamontowane, czy na radiatorze, czy nie. Wersja BTA będzie w...
Odległość nie gra większej roli bo jest wewnątrz obudowy. Zmierz jego rezystancję, a potem go podgrzej np. palcami lub lekko zapalniczką albo suszarką do włosów. Powinna się zmieniać rezystancja.
A tutaj: https://www.tme.eu/pl/details/ikw40n65h5... Pamiętaj że ten tranzystor nie ma izolowanej obudowy.
Widziałeś choć raz w życiu płyte główną telefonu ? Jesteś w stanie wyobrazić sobie że jedna rzecz to piny zewnętrzne w złączu usb a druga to piny wewnętrze, które przylutowywuje się do padów na płycie głównej? Dolutowanie kabelków do padów wewnątrz to jakieś 30 sekund pracy, a jak nie ma miejsca przy złączu można wpiąć się gdzieś dalej w tor ładowania....
Jak dobrze pamiętam to ten silnik odpala bez tego czujnika. To jest czujnik indukcyjny a nie Hall wiec się nie ma co dziwić. Sprawdź czujnik G40 wałka, pod kołem rozrządu, wtyczka zaraz przy obudowie na głowicy.
Zgadza się, element 252. Udało mi się dostać, zdejmując osłonę tylną i płytę indukcyjną, po czym wentylator dostępny jest jak w PDF powyżej. Wentylator chłodzący kuchnię (nie termoobieg i nie od modułu mocy). Brakowało fabrycznie śrubki i biło po obudowie, tak więc obyło się bez większych wymian.
Koledzy proponują ładowanie indukcyjne, myślę że nie trzeba całego układu ładowania, ale zachować podstawowe właściwości, cewka o średnicy obudowy, w urządzeniu, na zewnątrz cewka nadajnika pracująca z dużą mocą. Sygnał z cewki odbiorczej będzie miał sporą amplitudę, nie trzeba go mocno wzmacniać, a częstotliwość w zakresie setek kHz czy pojedynczych...
To jest wyłącznik z wyzwalaczami. W tym wyzwalacz termiczny nadmiarowy. Wyłącznik trójpolowy z 3 torami roboczymi, wyzwalaczem termicznym nadmiarowym o budowie bimetalicznej, z napędem ręcznym, z regulowanym prądem nominalnym w zakresie [...], umożliwiający montaż styków pomocniczych, montowanym na szynę TH35 lub na płycie, w obudowie białej. Poważnie?
Brak trwałego obciążenia o ustalonym przez producenta rodzaju tego obciążenia, czyli transformatora o dużej indukcyjności, z bardzo małą rezystancja drutu nawojowego, wynosząca ok. 1Ω może spowodować brak termicznej stabilizacji z powodu rozjazdu napięć polaryzacji. Dużo wyjaśni pomiar napięcia stałego na wyjściu, z dołączonymi transformatorami, ale...
mam telefon kom w ktorym nie ma gniazda na antene zewnetrzną.można zastosowac konektor indukcyjny który przyklada sie do obudowy telefonu w miejscu anteny wewnetrznej.jak myslicie jaka jest skutecznosc tego wynalazku ?
Bez przesady - to radziecki sprzęt, wystarczy mu ok. 3000 obr. Powinien być silnik indukcyjny 2800 obr/min. Ponieważ to radzieckie na wszystkim powinna być czerwona gwiazda, napis zdjełano w USSR i cena we w-rublach. Dość fajnym rozwiązaniem jest silnik od elektrycznej kosiarki (silnik indukcyjny), zwykle pada obudowa (rozbita kamieniami) a silnik jest...
A tak poza tym to prawdopodobnie to tylko klej, ciężko taki rdzeń czy obudowę cewki przytopić.
No cóż, zasilacz jak zasilacz. Ile koncepcji tyle układów http://obrazki.elektroda.net/57_12260459... A wartości C1 nie pamiętam musiałbym otworzyć obudowę. Zrobię to niebawem.
Musisz tez wiedziec ze w 2 wojnie (pod koniec) byly uzywane miny p/panc. z obudowa plastikowa, a przy zapalniku byla cewka indukcyjna. Bylo to zabezpieczenie przed rozminowaniem pola, gdyz wjezdzajac nad ta cewke dipolem wykrywacza, indukowal sie w niej prad o wystarczajacym natezeniu do zdetonowania splonki inicjujacej. I bylo o jednego sapera mniej...
Skoro nie ma fizycznie styków, to możliwe, że jest jakiś czujnik indukcyjny który działa poprzez obudowę i on jest zepsuty i cały czas sygnalizuje, że tacka ociekowa nie została wyjęta i opróżniona. Niech kolega szuka dokumentacji do tego ekspresu, to więcej się dowiemy. Pozdrawiam
Wiem o tym. Nawet obudowa kondensatora odciśnięta na czole to udowodniła. :)
Urządzenie mogę sobie sam skleić z podanych komponentów. (potrzebuję działający prototyp płytki z przyciskami i tymi wszystkimi elementami na jakach się nie znam ) Obudowę sobie również zaprojektuje sam. Zgadza się czasami zegara dotyka się mokrymi łapkami, ale to już maja sprawa żeby był wodoodporny, dlatego również myślałem o przyciskach indukcyjnych...
Są takie czujniki. Są one około 5 razy droższe od zwykłych. Wybór zależy od twojej aplikacji. Poziomy odległości są zależne od rozmiaru czujnika. Np. M8 mają max 2mm, M12 już 4mm, M18 maja 8mm itd. Różne obudowy, różne zakresy. Dużo mniejsze np. a o dużo większych zakresach są czujniki ultradźwiękowe. Wpisz w Google czujniki indukcyjne analogowe i znajdziesz...
Tak rozwazalem, tylko jest problem tego typu ze jak otwieralem sterownik to ta cewka przykleila sie do obudowy i jest mocno uszkodzona od spodu.
Koledzy wiem, że czasami ze sporów wynikają ciekawe konkluzje, ale nie ma się o co spierać ;) A tak w ogóle chciałem tylko spytać czy kolega Seba ma na myśli taki sam czujnik pojemnościowy jak ja, czyli taki, który pracuje bez kontaktu z materiałem i jest w obudowie jak cz. indukcyjny, aby przypadkiem nie pomylić go z sondą pojemnościową: http://automatykab2b.pl/technika/303-pom...
Licznik jest na parterze w pomieszczeniu licznikowym a w mieszkaniu mam tylko nad wejściem skrzyneczkę z bezpiecznikami. Tak to wygląda. Wystarczy, że zdejmiesz obudowę rozdzielnicy w mieszkaniu.
Witam Na początek proponuje książkę, do której często wracam (do dzisiaj). Idealna jako podstawa konstrukcji, obliczeń, praktycznych wykonań, pomiarów. Dla (lampowych) urządzeń krótkofalarskich bardzo pomocna - np. "łopatologicznie", szczegółowo opisana technika obliczania, wykonywania elementów indukcyjnych, cewek, transformatorów - obudowy, ekranowanie....
Ja proponuje NE555 jako generator PWM-u, jak w regulatorze grupowym z tematu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic95... Do tego jakiś driver mosfet, lub 2 tranzystory NPN,PNP a na koniec jakiś mocny mosfet lub IGBT, ale raczej MOSFET z racji mniejszego spadku napięcia, jak ma płynąć prąd rzędu 25A to ja bym dal jakiś na przynajmniej 50A i 250V...
Poszedł dym, płyta dalej działa, ale mogę rozebrać gniazdo i zobaczyć, czy przewody są upalone, i jeszcze obudowę bezpieczników, bo obawiam się, że tam coś mogło pójść.
Witam ! Kolego - proszę wyliczyć długość fali , czyli 300000 podzielić przez 868000 to się równa 34,5 cm . Aby zaoszczędzić na wymiarach podzielimy to przez cztery - czyli ćwiartka fali ma długość 8,62 cm . bierzemy starą antenę od odbiornika radiofonicznego i obcinamy ostatnie dwa elementy . Te elementy powinny sie wsuwać i wysuwać ale ich długość...
Witam, posiadam silnik indukcyjny pralki Polar. Podpięty jest on na krótko z kondensatorem 22µF.Czy to normalne że te silniki się tak grzeją? Po kilku minutach pracy obudowa można powiedzieć że parzy. Kondensator jest taki jaki ma być.
Co do kanału mam gdzieś normy w pracy, ale stosujemy wentylacje grawitacyjną, jakiekolwiek elektrowentylatory są niedopuszczalne, chyba że w specjalnej obudowie. Interesująca norma, elektrowentylator niedopuszczalny bo będzie wybuch. To ciekawe bo każdy tzw. szarpak ma normalny silnik indukcyjny (nie przeciwwybuchowy) i jest zamontowany w kanale na...
Witaj Do czego służą ... faktycznie jest to rodzaj transformatora w niektórych przypadkach (tam gdzie ma dopasować impedancję). Pracują we wzmacniaczach pasmowych, detektorach itd. Kręcenie rdzeniem powoduje zmianę indukcyjności wewnętrznego uzwojenia (uzwojeń). Ma to wpływ na częstotliwość rezonansu. W niektórych filtrach 7x7, 14x14 i innych montowane...
Witam Mam problem z kuchenką indukcyjną Amica a mianowicie po dotknięcie obudowy kuchni i wody w zlewie potwornie razi aż boli. Proszę pomóżcie
Wydaje się, że mogą, ale przy cenach takich nagrzewnic bez obudowy z aliexpress to chyba nie warto tak dostosowywać.
Witam.Chciałbym zapytać jak w temacie. Po zalaniu piwnicy okazało się, że woda dostała się do obudowy silnika przecinarki do płytek. Silnik jaki został tam zastosowany to silnik jednofazowy indukcyjny. Rozebrałem całość i okazało się, że do obudowy silnika dostała się znikoma ilość wody. Moje pytanie czy po wysuszeniu jest szansa żeby taki silnik znów...
Nie wiem czy znikomy. Telefon naciska na dolne podstawki te schodząc w dół przy pomocy zapewne prostego przełożenia przyciągają boczne ramiona. Gdy te dojdą do obudowy telefonu całość się blokuje. Tyle.
Tak tylko nie mogę znaleźć zamiennika w takiej samej obudowie.
szczotek nie ma bo to przecież silnik indukcyjny. Przebicia na obudowę nie ma. Wirnik wygląda na dobry. Nic nie widać http://obrazki.elektroda.net/78_12441351... http://obrazki.elektroda.net/73_12441351...
Bez tabliczki znamionowej nie da się podać parametrów. Wróżbitami my nie jesteśmy. Silnik jest 3-fazowy możliwe że indukcyjny(po obudowie), nie wiem czy do pracy ciągłej, przerywanej czy dorywczej sprawdź uzwojenia pod kątem zwarcia i podłącz go w gwiazdę. Można by zmierzyć prąd jaki pobiera podczas pracy i potem wyliczyć ze wzoru jego moc P=UI.
przewijacze raczej przewijają silniki indukcyjne, tam się uzwojenia w obudowie układa, nie trzeba tego wyważać, niema komutatora itd, a taki komutatorowy silnik jest dużo gorszy do przewinięcia bo często trzeba nowy komutator żeby pozagniatać druty w nim (można lutować do starego ale to się prędzej czy później urywa) do tego zwykle szczotkotrzymacz...
Witam. Mam do zamontowania rozdzielnice która posiada wewnątrz elementy grzewcze (dławiki indukcyjne). Chciałbym zainstalować w obudowie dwa wentylatory-jeden na dole drzwi który będzie zaciągał powietrze natomiast u góry wentylator który będzie wyciągał zgromadzone w górnej części obudowy ciepłe powietrze. I tu mam problem. Wszystkie wentylatory, które...
Podepnę się do tematu; Pierwszy raz podchodzę do tematu ładowania indukcyjnego. Planuje kupić NOTE4 i ładować go indukcyjnie, mam w związku z tym następujące pytania ogólne. Cewki kosztują od 30 do 60złotych, czy mają prawo być bardzo różnej jakości i w ten sposób coś uszkodzić/zniszczyć? Jaka jest odległość ładowania i czy różne obudowy mogą tłumić...
Takiego czegoś jeszcze nie widziałem, ale tak jak podejrzewałem sterowanie poprzez napięcie sieci. Czyli: - Potrzebujesz czujnik indukcyjny dowolnego producenta - zasilacz 24 V DC, - przekaźnik którego styki wyjściowe podłączysz zamiast obecnego czujnika a sterowanie cewki tego przekaźnika wykonasz przez czujnik indukcyjny Dodatkowo - jakaś obudowa...
Sytuacja taka , że w obudowie 0805 (jaka tu jest) nie ma kond. 22 uF 10% ,są tylko 20%. Co zatem radzicie.
płyta indukcyjna obudowa plyta indukcyjna indukcyjna płyta indukcyjna plyta indukcyjna
oznaczenie symbol radio skoda octavia odpalać zimne silnik smilo programowanie
Sterowanie silnikiem DC za pomocą 1-osiowego joysticka Volkswagen Passat 2012 - problem z otwieraniem pokrywy silnika