Pompa wg mnie za mała , z mały przepływ. Mogą być również zapchane filtry , po takim czasie mają prawo być , pewnie przed pompą masz skośny.
Z tego, co widzę, to wejście i wyjście wody jest w poziomie. Źle. Zasilanie powinno być na dole, a odbiór ciepłej wody na górze. Po co zaśmiecasz temat robotem?
Na razie obserwować. Być może to, że jest odbiór ciepła poprzez to otynkowanie/ zamurowanie nie będzie się nic złego działo.
Chodzi raczej o taktowanie. A taktuje, bo jest za mały odbiór ciepła, jest to nieekonomiczne. Odkręć bardziej zawory na grzejnikach.
Raczej nic nie poradzisz, zbyt mały odbiór ciepła, a masz już ustawione najniższe obroty wentylatora. Pompa zwiększa przepływ by nie przegrzać zasilania, powodując wzrost temp powrotu, to powoduje wzrost temp zasilania i następnie blokadę L3.
Też kiedyś podobny schemat widziałem. Jedyne co mi wtedy przyszło do głowy to to, że każdy tor jest identycznie obciążony a co za tym idzie jest odpowiednio ciepło rozprowadzane wewnątrz. Jest to element który reaguje na ciepło więc odbiór ciepła przez sąsiednie nieużywane tory jest niewskazany. Próg zadziałania byłby inny.
Pewnie można, ale ten silnik ma chłodzenie wodne(odbiór ciepła poprzez obudowę), a założenie wiatraka nie zapewni takiej skuteczności chłodzenia. Zależy do czego ten silnik chcesz użyć i jak długo będzie pracował.
Spokojnie- wersja 2 spełnia też wszelkie wymogi. W małej przestrzeni odbiór ciepła jest zachowany, a opaska stanowi też dodatkowy przewodnik.
Przegrzewa w sensie taktuje. Czyli gasi palnik bo temperatura wody rośnie (odbiór ciepła mniejszy niż dostarczanie).
Stała moc grzewcza nie zapewni stałej temperatury. Wszystko zależy od tego czy na płycie będzie odbiór ciepła czy nie np. garnek z zimną wodą. Pominięcie termostatu to słaby pomysł. Spróbuj zasilić płytę poprzez sterownik PWM i nim regulować moc.
Wyczyść ją też z wierzchu, między "listki" nawłaziło też pewnie sporo brudu i to też powoduje gorszy odbiór ciepła.
Co powiecie na takie rozwiązanie. Stare okno uszczelnione w całości silikonem. Spodnia szyba pomalowana na czarno. od góry między szybami rura pvc z otworami. Z dołu odbiór ciepłej wody. Pytanie czy pompa bestway 2000l/h da radę to obsłużyć i czy basen 10.000l się nagrzeje. http://obrazki.elektroda.pl/9510641500_1...
przyłącze odpływającej ciepłej wody Czy aby na pewno chodzi o odbiór ciepłej wody do "kranów", może chodzi o zawór bezpieczeństwa?
Masz bardzo duży odbiór ciepła i bardzo dużą delta T jesli to idzie bezpośrednio ,chyba nie przeskoczysz jeśli nie masz sprzęgła lub bufora automatyka kotła po prostu nie puści, daj zdjecia co jest na lewo od kotła, już nawet pompa podmieszająca powrót z zasilaniem coś by tu od biedy zdziałała .
Zakamieniony wymiennik. Należy sprawdzić czy podczas poboru cwu obieg pierwotny jest rozgrzany do "czerwoności". Sprawdzamy wyjście z nagrzewnicy-wejście na pompę. To będzie świadczyło o tym że kocioł robi swoje i czeka na odbiór ciepła poprzez wymiennik.
Nawet 0 (zero) grzejników. W podłogówce nie ma grzejników i też jest odbiór ciepła. I w podłogówce zdarzają sie problemy z taktowaniem mimo że odbiór ciepła jest olbrzymi w porównaniu z grzejnikami. Po raz kolejny i ostatni: ilośc grzejników nie ma związku z taktowaniem. Raportowano: Jak ilość grzejników może nie mieć wpływu na odbiór ciepła i taktowanie?...
Za słaby odbiór ciepła. Kocioł szybko się nagrzewa i wchodzi w przegrzew. Albo wina po stronie ZW i CWU: zapchany filtr wewnątrz kotła na dojściu ZW przed "turbinką" lub zakamieniony wymiennik wtórny. Albo wina po stronie wodnej kotła (CO) zakamieniony wewnątrz wymiennik pierwotny lub wtórny.
Przetworniki z FP nie drą tak ryja jak normalne GDWT, poprzez płyn ferro w szczelinie, druga zaleta to wzrost wytrzymałości ze względu na odbiór ciepła z cewki poprzez w/w ferrofluid. 9/120 nie jest zły ale jak chcesz głośniej grać to może nie wytrzymać.
Rzeczywiście pomysł z piekła rodem. Jeśli już osobny sterownik to taki, który kontroluje temperaturę w pomieszczeniu. Podłączenie do sterowania z kotła też ma swoją zaletę - lepszy odbiór ciepła z kotła, mniej problemów z taktowaniem, ale też czasem może powodować przegrzewanie pomieszczeń.
elektryk1e , ja się zastanawiam o co Ci chodzi. Skoro jeden grzejnik jest bez głowicy termostatycznej, to zawsze masz odbiór ciepła, tak? I powrót wody z tego grzejnika też do kotła jest. Więc jak kocioł "zrozumie", że już nie trzeba grzać, to po prostu wyłączy palnik. Chyba, że nie wsio zrozumiałem.
Grzejniki co oddają ciepło wyłącznie przez konwekcję. Oddawanie ciepła przez promieniowanie dotyczy całkiem innego zakresu temperatur (kilkaset stopni C). Gdyby grzejniki co miały oddawać ciepło przez radiację / promieniowanie, byłyby malowane wyłącznie na kolor matowy czarny, a nie biały połysk. Odprowadzanie ciepła przez konwekcję zależy od temperatury...
Wentylator przyspiesza bo temperatura wzrasta, jego obroty zależą od temperatury procesora, skoro płyta odczytuje wysokie temperatury automatycznie przyspiesza wentylator by chłodzenie było wydajniejsze w celu obniżenia narastającej temperatury. Bez pasty jest mniejsza powierzchnia styku między procesorem a radiatorem co utrudnia odbiór ciepła .
Przy nagrzewnicy o wymiarach 20x10x5 cm po ok godzinnej pracy płyn się gotował . Bo za mały był odbiór ciepła z żeberek.
Najprawdopodobniej nie jest to uszkodzenie, a normalna praca pola grzewczego. Po osiągnięciu stanu wrzenia ciepło kumuluje się pod płytą a ta jest wyłączana przez termostat (bezpiecznik) nie ma to nic wspólnego z modułem sterowania. Sytuacja ta może mieć miejsce też przed zagotowaniem jeżeli spód garnka będzie wypukły lub wklęsły (poduszka powietrzna...
Wydaje mi się że lodówka pracuje w innych zakresach temperatur. Jeśli zapewnisz jej odpowiedni odbiór ciepła (wentylator) to może jakoś będzie pracować i nie będzie zamarzał parownik.
Gdy woda schłodzi się poniżej 50°C to dalszy odbiór ciepła bez zastosowania pompy cieplnej jest kontrowersyjny. Nie prawda. Taka woda jest za ciepła do CWU i wystarczająco ciepła do CO. W przypadku CWU (konieczności stosowania wymiennika) należy posiadać wymiennik o większej mocy (większej powierzchni), zaś CO bardzo często używa temperatury poniżej...
Przy pompach ciepła, szybki przepływ jest lepszy od wolnego ale to kwestia przekrojów i pompy obiegowej, łatwo to poprawić. Ważniejszą rzeczą jest odbiór ciepła przy relatywnie niskiej temperaturze wody w instalacji CO. To jest pompa do CWU, czyli podgrzewa do nawet do 50C. Jednakże, dogmatem w grzaniu PC jest to, aby odbiór ciepła był skuteczny przy...
Blok wodny z tranzystorami można by zanurzyć w niewielkim naczyniu z olejem (transformatorowym), tak by poprawić odbiór ciepłą z tranzystorów.
mk1a,,tylko że tam są małe przekroje rurek i raczej trzeba będzie jeszcze wykorzystać sprężarkę od tej lodówki żeby był jaki taki przepływ no i odbiór ciepła.
W lecie wtłaczać ciepło do domu do podłogówki czy nawet do pieca to trochę nieciekawy pomysł bo wtedy najczęściej w domu szukamy dodatkowego chłodu. Instalując klimatyzację musi ona odebrać to ciepło :(
Żelazo w ogniu też niszczeje, ale jeśli jest woda w środku i jest odbiór ciepła, to trzeba kilkunastu lat, by się to przepaliło...
Wymiennik pierwotny nie wpływa bezpośrednio na CWU, ale jeżeli byłby zatkany to wpływa to na przegrzewanie się kotła. Obydwa wymienniki były zdemotnowane przepłukane, zalane K.... na 1,5 godziny, następnie zalane wodą z octem i znowu pozostawione na jakiś czas, potem przepłukane wodą pod ciśnieniem. Pierwotny również wyczyszczony był pod względem przepływu...
ogrzewanie podłogowe w całym domu + listwa sterująca i zawory elektromechaniczne, w pokojach mam ustawione 21C od wczoraj piec zaczął wyświetlać temperaturę 33C , natomiast zadana to 29C Zrobiło się cieplej, zmalał odbiór ciepła i kocioł nie mogąc już bardziej zmodulować mocy zwiększył temperaturę do górnej granicy histerezy . Sterowanie zamykaniem...
Podsumowując: zgadzamy sie w jednym; jeżeli wystarczy c.w.u. do 55 st.C, to nie ma potrzeby komplikować układu chłodniczego - wystarczy zastosować odpowiedni odbiór ciepła No a ten inżynier, to chodzi o to że był przeważnie jeden i on musiał wiedzieć wszystko, ale obecnie to trochę trudno - wiedza się rozrosła
Też mnie to zastanawia, ale tak na rozum to jeżeli obniżymy wartość par. "3." (wydajność pompy) przy już taktującym kotle to odbiór ciepła się jeszcze bardziej zmniejszy i kocioł paradoksalnie zwiększy taktowanie niż przy większym obiegu czynnika w instalacji.
To może odetnij odbiór ciepłej wody i wtedy sprawdź. Może nie ogrzewanie, a ciepła woda puszczona jest "bokiem".
Masz termometr na rozdzielaczu (za zaworem ATM), jaka jest temp. na zasilaniu rozdzielacza? Jak ustawisz na kotle temp. niższą niż na zaworze, to teoretycznie powinien on być otwarty i umożliwić odbiór ciepła ze sprzęgła.
Tak, to żółte to filtr. Wyłącz kocioł wyłącznikiem i wyciąg wtyczkę z gniazdka. Zakręć zawory które są przed i za nim (ten zaznaczony na czerwono i ten pod filtrem) wtedy wyleci tylko tyle wody ile jest w filtrze. Sprawdź czy siateczka jest czysta, skręć spowrotem. Odkręc oba zawory i zobacz czy nie cieknie. Odkręc tylko ten kapturek z odpowietrznika...
najlepiej zrobić urządzonko ( coś jak split) w którym chłodnica freonowa będzie zanużona w wodzie nie potrzenbny jest wentylator, odbiór ciepłą w wodzie jest duży więc chłodzenie będzie dobre
Temperatura powrotu niska, bo odbiór ciepła duży. 60m2 nieocieplonej chałupy i 24°C, do tego CWU, no to z czegoś się musi to ciepło wziąć. Zwróć uwagę, że kaloryczność pelletu, to kilkanaście MJ/kg, a węgla ponad dwadzieścia. Zatem nie jest to żadna miazga, jak piszesz.
jeszcze jedna dziwna rzecz przy zapalaniu po odpaleniu zapalacz ten terkajacy jeszcze jakis czas strzela nie moglby sie wczesniej wylaczac, mam piec w kuchni i to bardzo denerwujace W poprzednim piecu BERETTA zapalacz wylaczal sie natychmiast Niektórzy producenci z racji oszczędności( a może nowoczesności i innowacyjności) zastąpili dwie(trzy) elektrody...
Przecież to nie tak, ze zapalisz w piecu narobisz gorąca i nie gdzie się to rozejść, bo piec pali się ileś tam godzin, więc odbiór ciepła będzie ciągle.
Tym się nie musisz martwić, pomiędzy buforem a kotłem jest laddomat 21 z niezależnym sterowaniem z kotła, kocioł atmos 20 Gs. Kocioł jest zabezpieczony. Nas w tej chwili interesuje tylko odbiór ciepła z bufora .
Bojler w piwnicy ma być jak rozumiem nadrzędnym, to znaczy jeśli pali się w piecu to bojler elektryczny ma nie grzać lub tylko delikatnie dogrzewać? Wówczas tam, gdzie normalnie zimna woda trafia do bojlera elektrycznego podłącza się wodę (okresowo ciepłą) z bojlera w piwnicy. Jeśli zatem w piecu się będzie palić bo kuchennego, elektrycznego bojlera...
mam ten "baypas", tylko brak na schemacie. Czy może być odbiór ciepłej wody sieciowej zamontowany w tym miejscu co na schemacie? Podłączyłem tak bo miałem mniej kombinacji przy wymianie bojlera
44 stopnie A ustawiony był na 40°C? Jeżeli tak, to był mały pobór ciepła i kocioł przekraczał zadaną temperaturę. Teraz jest chłodniej i odbiór ciepła jest większy. Tak można domniemywać. Ale podstawowa kwestia - jak duże mieszkanie, czy docieplone, ile grzejników?
Pompa w kotle jest dwustopniowa i powinna być ustawiona na III. Jeżeli kocioł ma moc zredukowaną do minimum to regulacja ciągła nie zadziała, brak modulacji. Coś blokuje odbiór ciepła z kotła. Glikol, ale żeby aż tak? Są jakieś filtry na instalacji?
Zbyt mały odbiór ciepła. Trzeba podnieść temperaturę kotła do takiej, którą jest w stanie utrzymać, ale nie wyższą. moc zmniejszyłem już do 6kw Nie da się bardziej zmniejszyć? Bo to by było najlepsze rozwiązanie.
Panowie nie rozumie słowa nie da się zrobić. Szczególnie przy takiej burzy mózgów. Uważam że wygodniej mieć ciszę w nocy a nie włączający się kompresor tłokowy po nocach,lepiej usprawnić odbiór ciepła w piecu i zwozić dwie beczki na miesiąc zamiast trzech. Co do dyszy to panowie to jestem w posiadaniu orginału , rozkręcę zrobię zdjęcia i zamieszczę...
Krótkie pętle powodują, że szybko się nagrzewa i na powrocie kocioł widzi wysoką temperaturę i wyłącza się. Masz kocioł o mocy minimalnej 5,6 kW. Wyłączając pętle, musisz robić to tak, aby zapewnić mu odpowiedni odbiór ciepła. Masz projekt, to w niego patrz, które pętle możesz wyłączyć, aby odbiór nie był za mały.
Dokładnie. Nowa pompa niestety jest dość sporym wydatkiem. Równie dobrze problem może tkwić w module elektronicznym (sterowanie pompą) tylko z racji że na CWU kocioł startuje z większą mocą jest to zauważalne. Przy CO pompa zapewnia może na tyle wystarczający odbiór ciepła że błąd nie pojawia się a występuje tylko przy CWU.
A było wielokrotnie w wątku, że po dłuższej pracy lutownica parzy... Radiator już przemontowałem. Primo mogły przywierać szyny prądowe ( sprawdziłem i akurat tego nie robiły), secundo był gorszy odbiór ciepła i tertio zasłaniały żaróweczkę. Po zamontowaniu nowej mocniejszej trzeci powód przeważył... https://obrazki.elektroda.pl/4820845100_...
300 litrów to na 5-6 osób raczej BARDZO skromnie. Rzeczywiście masz coś skopane, bo moje płaskie 2 płyty podpięte do 300 litrowego baniaka w słoneczny dzień grzeją bańkę do ponad 60 stopni, a izolacji brakuje dużo do ideału. Pozostaje chyba tylko użerać się z tą firmą i co roku płacić im za rzucenie okiem, a co 2 lata parę stów za wymianę glikolu. Skoro...
dT złapałem przy ok. 0'C na zewnątrz Mały odbiór ciepła, stąd cały grzejnik ciepły. Jak na sezon grzewczy ta temperatura zewnętrzna jest przecież dość wysoka.
to bardziej chodzi o to żeby się nie załączał co 2 minuty, na minutę - gdy grzać musi, ale ma za dużą moc i od razu po załączeniu przekracza temperaturę wody w instalacji. Tak się dzieje gdy chcesz utrzymywać stale krążącą ciepłą (letnią) wodę i grzać bez przerwy 24h. Ale jak dasz termostat to jest inaczej - on grzeje wg histerezy, czyli gdy nie grzeje...
Zanim zaczniesz wyrzucać pieniądze w błoto to sprawdź czy radiator w ogóle się nagrzewa. Jak dla mnie problemem będzie albo zły kontakt, nieodpowiednia ilość pasty lub po prostu ruszenie chłodzenia spowodowało słaby odbiór ciepła z rdzenia CELL. (at)la72 pasty w takich miejscach raczej z natury są "suche". Pod IHS producenci chipów nie dają "zwykłej"...
Podejrzewam że piec jest za duży i automatyka niepoprawnie reaguje (lub źle jest zrobiona) na zbyt mały odbiór ciepła.
Witam. Takie zachowanie nie musi być anomalią. Oprócz regulatora pomieszczeniowego i nastawy temperatury dla pomieszczenia, niezależnie od tego, na kotle ustawiasz temperaturę wody wychodzącej z kotła do instalacji CO. Temperatura kotła (wody wychodzącej do instalacji CO) po odpaleniu palnika wzrasta, a gdy dochodzi do zadanej wartości (ustawionej na...
No to masz kolego duży problem. Obawiam się że w tym kotle nie pogrzejesz tego typu palnikiem. I szczerze mówiąc nie ma raczej szans na przeróbkę tego kotła. Całe ciepło uderza w pierwszą ścianę i jakieś 60-70 % tego ciepła na niej pozostaje,reszta odbita schodzi na dół i podgrzewa pozostałe z tym że już o wiele niższą temperaturą. Odbiór ciepłej wody...
1. Ogólnie wg mnie tak. Z tego co obserwowałem niektóre układy (a nie jestem serwisantem kotłów który robi to na codzień) sygnał z pokojowego uruchamia pompę, a piec stara się utrzymać taką temperaturę jaką ustawiłaś. Jak przegoni wodę przez grzejniki, to woda wraca zimna, piec grzeje, w końcu woda wraca w miarę ciepła, wtedy zmniejsza / wyłącza grzanie...
Od kapania wody grzałka sie nie spali ewentualnie wywali bezpieczniki, spaliła się ze starości, pewnie kamień blokuje odbiór ciepła do wody. Sama kryza to kiepsko z dostepnością i cena kosmiczna.
Sąsiedztwo wymienianego elementu też trzeba nieco rozgrzać, aby zmniejszyć odbiór ciepła przez "sąsiadów" wymienianego elementu. Domieszkowanie stopu Wooda bardzo poważnie obniża temperaturę upłynniania spoiwa, choć pracę trzeba wykonywać przy użyciu wyciągu (trucizna).
Nie, jeden ciepły drugi zimny czyli odbiór ciepła w nagrzewnicy jest.
Nie jest to bezpieczne, bo jak nie ma odbioru ciepłej wody i się włączy to różnie może być. A nie ma gdzieś w instalacji ubytku wody - może jest uszkodzenie i dlatego się włącza. Albo jest uszkodzenie w piecyku. Tak czy siak, trzeba kogoś szybko zawołać do tego.
Raczej to nie kwestia zakamienionego wymiennika głównego. Gdyby był to wymiennik to pojawiałyby się błędy typu problem z przepływem, przegrzew. Kocioł odpala i po chwili gaśnie i tyle? Zero błędu? Może jest to problem z elektrodą? Brak jonizacji? No chyba że zapchany jest wymiennik płytowy od CWU ale nie na tyle że będą pojawiać się błędy tylko na tyle...
Kolego radzik10 z tego co się orientuje to jeśli podepniesz 5kW a nie masz pompy elektrycznej wody to piec będzie się przegrzewał ponieważ jest za mały odbiór ciepła z pieca przy obiegu z silnika (piec się załączy i po chwili wyłączy) Natomiast co do podłączenia to pod względem elektrycznym będzie OK. (ja sprawdzałem ten temat u jednego z serwisantów...
Kicha. Grzejniki ( odbiór ciepła) muszą być po stronie kotła który musi mieć możliwość ze studzenia się. Kocioł gazowy powinien pracować tylko do wymiennika. Ten zasobnik na cwu to wersja z dwoma wężownicami? Bo jeśli nie, to coś jest nie tak w rysunku.
Za mały przepływ w trybie CO przez kocioł, otwórz odbiór ciepła (kaloryfery , podłogówka) na pełny przepływ i jak to nie pomoże to trzeba zwiększyć przepływ przez kocioł - wysterować pompę w kotle na większe obroty.
Bardziej podejrzenie, ze kocioł się przegrzewa. Zbyt mały odbiór ciepłej wody, kocioł przegrzewa się i gaśnie. Zbyt duża moc minimalna kotła nie nie wyrabia się. Ustaw temperature CWU tak, by po odkręceniu baterii można było korzystać z niej bez domieszki zimnej, wtedy najlepsza sprawność urządzenia i komfort CWU. Jeżeli jest to skok w sekundę, wezwij...
ustawił piec na 50stopni.A piec pokazuje 54stopnie Być może odbiór ciepła z kotła jest na tyle mały, że kocioł nie jest w stanie utrzymać zadanej temperatury. jest ustawiona temperatura 20stopni a pokazuje na nim 17,4 Sterownik pokazuje aktualną temperaturę w pomieszczeniu. Jak nagrzeje do 20°C z ułamkiem, to kocioł się wyłączy.
No to tak jak stara instalacja u mnie na wsi. Palenisko- stara kuchnia węglowa (teraz w zasadzie na drewno). Nagrzewnica- w kształcie litery U wokół paleniska. Po prostu rury 1.5" oblepione gliną szamotową- a w części zwykłą gliną. Do rur 2m wyżej zbiornik wyrównawczy- po prostu żeby przy zbyt wysokiej temperaturze gdy ciśnienie wzrośnie nadmiar wody...
Kocioł i tak się wyłączy gdy odbiór ciepła będzie zbyt mały. I nie włączy się nawet na żądanie dopóki nie będzie miał zapewnionego odbioru. Dla przykładu tytułowy kocioł 18 ma zakres pracy 5,4-18kW, wiec do stabilnej pracy potrzebuje odbiór co najmniej 5,4kW. W okresach przejściowych (jesień, wiosna) nie zapewnisz takiego odbioru, więc kocioł będzie...
Co masz na myśli pisząc "ręcznych ustawieniach"? Z tego co piszesz to problem jest z odbiorem ciepła podczas kalibracji- do sprawdzenia na pewno filtr na instalacji, zapewnij odpowiedni odbiór ciepła poprzez odkręcenie głowić termostatycznych.
Weź czajnik elektryczny że 2kW i sprawdź gniazdo. Ew. podłącz jakąś lampkę z klasyczną żarówką do tego gniazda i jednocześnie zalącz bojler - jak żarówka będzie mocno migać to coś z instalacją. A możliwe jest zapowietrzenie tego bojlera? Grzałka z termostatem ma pewnie dodatkowy termostat awaryjny ( na 90stopni) i to on może "cykać" a to by znaczyło...
Kocioł stałopalny bez podajnika, jaki by nie był, nigdy nie powinien pracować w instalacji, gdzie jest ryzyko zagotowania czynnika grzewczego. Niestety, ale "śmieciuch" i zawory termostatyczne to złe połączenie i na pewno głowice termostatyczne nie pomogą przy oszczędności opału. Z kotła na paliwo stałe odbiór ciepła z załadu musi odbywać się stale...
Kaloryfery, żeby dobrze grzały potrzebują 50 stC i wiecej. Podłogówka zwykle niewiele ponad 30 stC. Można spróbować ogrzewać podłogówkę powrotem wody z kaloryferów ale... ma to i zalety i wady. Trzeba policzyć przepływy, dostarczania i odbiór ciepła.
Teoretycznie L3 to brak wystarczającego odbioru ciepła a przecież pomimo, że 55st na kotle to grzejnik tyle nie osiąga lecz rurki przed nim owszem. Bo to sprzęgło ci psuje układ, nie ma ciśnienia na zasilaniu stąd nie jest w stanie przepchać wody przez grzejnik, taka 'uroda' sprzęgła, aby ci grzejniki grzały musisz im dać pompkę obiegową albo wywalić...
Jeszcze ciepłe, mała próba po kilkumiesięcznej przerwie.
W tym laptopie miedzy układem grafiki a chłodzeniem powinien być termopad - masz takie coś, czy goły styk radiatora z chipem grafiki ? Bez pasty i termopada to najlepszy by padł układ. To znacząco pogarsza odbiór ciepła z układu. Jasne :D . Chyba pomylił kolega platformy. Jaki thermopad na grafice? W tym modelu laptopa thermopad jest tylko na mostku...
Akumulator ciepła to izolowany zbiornik o pojemności ok 1000l z pompą ładującą i zaworem czterodrożnym.. Piec pracuje okresowo , ładując akumulator , a że to duży odbiór ciepła to pracuje na pełnej wydajności wysoka temperatura i najwyższa sprawność , później ciepło jest pobierane z akumulatora.Ale najpierw spróbuj ustawić piec tak żeby zostawało jak...
Rozwiązanie podane jako alternatywa. Grzanie ekogroszkiem CWU wydaje się bardziej opłacalne jak grzanie prądem. Ale testy pokazują co innego. Niestety niska sprawność pieca (przez mały odbiór ciepła) plus duże straty na podtrzymanie ognia. Sprawdzone w kilku domach. Co innego gdy ogrzewamy dom ,ale w lecie jest ekonomicznie nieuzasadnione.
Nie jestem pewny, ale istnieje duże prawdopodobieństwo że jeżeli nie będziesz miał zrobionego przyłącza prądu do domu to nie zrobisz odbioru.
1) Tym, że woda w obiegu sprzęgło-podłogówka płynie o wiele szybciej niż w obiegu kocioł-sprzęgło i tym samym 2) Tym, że zwiększa się odbiór ciepła oraz prędkość wody i tym samym do kotła trafia zimniejsza woda. Wszystko jest OK i nie masz się czym przejmować - tak właśnie ma być.
Według mnie zakamieniony wymiennik słaby odbiór ciepła z wymiennika iz tego powodu gotowanie wody
Producentowi chodziło o to, że jak się osadzi kurz, to i odbiór ciepła się zmniejszy, więc można co jakiś czas przeczyścić radiator. Jednak radiator moim zdaniem jest super rozwiązaniem w przypadku Growatta, bo jest cichutki i dobrze odprowadza ciepło.
W przypadku pomp ciepła bufor ma całkiem inne zadanie. Po pierwsze poprawić przepływy i odbiór ciepła z wymiennika pompy ciepła. Po drugie zapewnić dobry przepływ i szybkie dostarczenie ciepła podczas rozmrażania (defrost). Po trzecie przy dużej instalacji, pełni rolę sprzęgła hydraulicznego, którego zadaniem znów jest poprawienie przepływów i odseparowanie...
Jeżeli producent w opisie podał ze " Pa" to znaczy że jest bezciśnieniowy i otwarcie zaworu dla pobrania wody ciepłej uruchamia podgrzewacz-czyli WZROST CIŚNIENIA uruchamia podgrzewanie a w takim jaki jest Tobie potrzebny w układzie STALE PANUJE nadciciśnienie takie jakie jest w sieci więcw tym typie SPADEK CISŃIENIA uruchamia podrzewanie. I tutaj jest...
Pompa ciepła produkuje nawet 16 kW ciepła. Warunkiem jest , że sprężarka jest 3kW( daje COPa ). Odbiór ciepła, czy oddawanie ciepła przez termopary jest teoretycznie znany. Praktycznie, użycie złącz metali szlachetnych lub półprzewodników jest finansowo zaporowe. PV już jest wykorzystywane, ale gdyby nie dotacje z rękawa, byłyby nie rentowne.
Zacznijmy od grzałek, bo to one są problemem - daj namiary na to, co kupiłeś, wstaw fotki nadruku na grzałkach. Grzałka grzałce nierówna i są takie,które pracują w wodzie( bardzo skuteczne odbieranie ciepła przez co sama jest niewielka), do pracy w powietrzu, gdzie odbiór ciepła jest mierny, więc powierzchnia grzewcza jest dużo większa. I wiele pośrednich....
Wysoka temperatura w wyniku "uszkodzenia" bądź małej sprawności w wyniku ubysku płynu odbierającego ciepło to jedno z wielu na liście "co powoduje wysoką temperaturę prosesora" (ale to akurat jest nie ważne) Na radiatorze ze zdjęcia notuje temperatury dużo wyższe (o jakieś 10-20 stopni więcej) niż na radiatorze co mam zamontowane obecnie. Dobry odbiór...
No to u mnie działa po razy oko poprawnie teraz. Muszę tylko zapewnić kotłowi odbiór ciepła powyżej 3-4kw co jest nierealne przy temperaturze powyżej -5. W nocy zdarza się zrobić chłodniej i wtedy sterowanie działa całkiem przyjemnie. A serwis Termet ja sobie chwalę. A jak znajdę czas to po prostu przerobię sterowanie z 0-10v na operntherm i będę miał...
Panowie, w przypadku LPG, macie doczynienia z tzw. ciepłem parowania - czyli gaz zmieniając stan skupienia, z ciekłego na gazowy, czyli parując odbiera ciepło od otoczenia. Przy rozprężaniu spręzonego gazu , czyli CNG, nastepuje również odbiór ciepła z otoczenia - wciśnijcie kiedyś zawór bezpieczeństwa na kompresorze powietrza - wnet okryje sie on szronem....
Jak odbiór ciepła na dom jest stały to kocioł ma co robić, jak ogrzewanie stanie, bo termostat wyłączy, to palacz przydusi kocioł, bo temperatura na kotle osiągnie nastawę. Na buforze praktycznie będzie tyle co na kotle. V
Zdławiony grzejnik bądź duży odbiór ciepła.
Zabity wymiennik po stronie CWU przez mały odbiór ciepła z CO. Do odkamieniania profesjonalnego przez pompę dwukierunkową po dwóch stronach.
Do obsługi pracy obiegu CO kotła - zrobiłem własny sterownik Wyłącza kocioł (obsługę CO) jak temperatura bufora na górze jest większa niż zadana (ok 45st), a wyłącza gdy na powrocie do kotła jest wiecej niż zadana (ok 35st). Wejście kotła do bufora i powrót to około 100l (jakby sprzęgło) - daje mi to histerezę pracy. Dodatkowo jeszcze dołożyłem dwa...
Co do wzbudzania się radyjka to zmieniłem kondensatorki zamiast 10nf na 47nf i C2,2nf przy drugiej triodzie na 1nf i będziesz miał jeszcze bardziej ciepły odbiór. Ps. Widzę, że moje stare projekty są bardzo, bardzo rozwijane i cieszy mnie ten fakt, że mogę choć trochę przyczynić się i zarazić techniką w:cz. Przy okazji zapraszam na forum https://piracz.pl...
Pewnie to wina kamienia, który hamuje przepływ / odbiór ciepła.
elektrociepłownia aby powstała musi mieć dobry odbiór ciepła. Nie zawsze to idzie w parze. W Polsce są setki ciepłowni węglowych pamiętających nieraz czasy Gierka, można je przebudowywać na gazowe jednostki kogeneracyjne, no ale przecież "się nie da". Oczywiście że najlepsza byłaby elektrociepłownia ale jest ona droższa niż elektrownia (gazowa) Elektrociepłownia...
Nie miałem styczności z JBC ale widziałem testy porównawcze z T12 i wiele T12 do JBC nie brakuje. Budowa groto-grzałki jest podobna. Podobnie szybko się nagrzewa i szybko reaguje na odbiór ciepła = można lutować na niższych temperaturach i nie trzeba dogrzewać Hot Airem.
zmywarka ciepłą wodę bojler ciepłą wodę pralki ciepłą wodę
smart sterownik grzałka zużyta z18xe wymiana silnika
przykleić płytki zapalnik czasowy
Odczyt danych z RS232 w PX200NB EBS Zworki na dysku Samsung 500GB HDD - funkcje