Aleście się koledzy rozpędzili. Do przylutowania trzech lub dwóch kabelków do płytki potrzebna lutownica na mikroprocesorze. Kolego Lutola lub ZDZ, ew jakakolwiek inna na groty miedziane (które możesz sobie zrobić sam z drutu miedzianego). KSGER nie jest lutownicą transformatorową.
Potrzebujesz jeszcze lutownicy, miernika i płytki stykowej. Najlepsza byłaby lutownica kolbowa z regulacją temperatury, płytka stykowa min 630 pól oraz jakiś lepszy miernik.
Troszkę topnika w okolice końcówek diody i płytki PCB, nastęnie kilkusekundowe podgrzanie lutownicą możliwie najniżej płytki PCB powinno załatwić temat.
Niestety nie było wtyczki tylko gołe przewody, które podkręcałem pod zaciski trafa.
I zaczyna się wymyślanie koła na nowo. Mamy tutaj dwa przewody do odlutowania od płytki. Nada się każda lutownica min 50W. Tylko nie zamień koleżanko przewodów miejscami.
witam co do pierwszych dwóch pytań to wiele jest tego na forum i wystarczy tylko poszukać, a grot w lutownicy oporowej sie poprostu "zjada" czyli poprostu tępi się czubek i skraca
Można poprosić o zdjęcie drugiej strony płytki?
Wtyki USB są zwykle wykonywane jako przewlekane https://sklep.avt.pl/wtyk-usb-a-katowy-d... - gdyby były montowane powierzchniowo, to mógłbyś przy setnym albo tysięcznym włączaniu do gniazda USB oderwać go od płytki razem ze ścieżkami. A do tego prawdoodobnie w płytce są metalizowane otwory. Czyli podstawową i niezbędną rzeczą jest odsysacz...
Lutuje się dobrze, słabo się trzyma miedzi. Płytkę poprawiałem lutownicą.
Napraw ten separator albo wymień na nowy zasilacz . Częsta usterka w separatorze to oberwany ten kołek we wtyku antenowym od płytki separatora. Lutownica i przylutować albo wymiana jak napisałem. Dlatego gdzie separator są problemy. https://obrazki.elektroda.pl/6936305300_...
zobisz tak: bierzesz w prawą ręke lutownice, a w lewą cyne. Najlepiej żebyś miał coś do przytrzymania płytki (np. trzecią rękę). Przykładasz lutownice w odpowiednie miejsce, a za sekunde trzymając tam nadal lutownice przykładasz cyne. No i wychodzi piękny lut :]
Czy taką lutownicą można bez obaw to wykonać? Oczywiście, tylko kwestia uważania na temperaturę. Transformatorowe często są dużo za gorące i trzeba trochę wprawy by bezpiecznie lutować płytki.
Któryś z kolegów zareklamował Ci lutownicę transformatorową. To tych celów stanowczo odradzam ci taki wynalazek. W tym celu wolno używać wyłącznie lutownic grzałkowych np. SL-30 Solomona.( Regulacja temperatury i na bieżąco podglad temperatury grota plus kilkanaście różnych jego kształtów). Każde lutowanie można robić PRAWIE każdą lutownicą, ale lutowanie...
wygrzewanie= przelutowanie całej płytki lutownicą HotAir
Przelutuj na płytce VCO (okolice filtru T7), oraz porządną lutownicą, połączenie masy płytki (emiter Q26) z metalową ramką, jak również popraw lut przy gnieżdzie antenowym.
Wiem że prymityw, ale lepszet o niż spalenie połowy płytki lutownicą gazową ;)
Jaki element? Całej płytki nie dostaniesz na 90% Trzeba odczytać oznaczenie triaka i go wymienić. Trzeba pomierzyć resztę elementów na płytce. I tak lutownica jest potrzebna i tak.
Wziąć lutownice i usunąć (wylutować) przycisk z płytki drukowanej.
Elementy mają się trzymać do płytki cyną, a nie kalafonią. Ten ,,żelazny gwoździk'' to jest grot z lutownicy oporowej. Bezwładność wzrosła znacząco, ale mimo wszystko lutuje się tym bardzo dobrze.
technologia taka sama jak przy lutowaniu podstawek pod BIOs-y na płytach. grzejemy hot-airem ale od spodu płytki. no chyba że mamy lutownicę na podczerwień, to taką lutownicą grzejemy od góry. pasta to taka , która pod wplywem temperatury wydziela cynę + topnik.
zrobiłem tak leżał na stole pół dnia i się nie zawiesił ....wygrzanie powinno mu pomóc to znaczy? Podrzenia płytki lutownicą powietrzną?
Chodzi o to że nie mogę odlutować diod pod klawiaturą. Nie wystaje spod nich cyna i do tego dobrze przylegają do powierzchni płytki. Lutownicę mam z jednym grotem i za nic nie mogę ich odlutować.
Witam, Większej ci się nie opłaca, ja tam bym ci radził jednak kupić tanią lutownicę, bo te płytki stykowe szybko się wyeksploatują, poużywasz trochę i będziesz się denerwował ,że ci coś nie łączy. :D
Nie tyle dysk musi być identyczny (nie wiem na które oznaczenia patrzyłaś) lecz elektronika. Dopiero, kiedy masz dokładnie taką samą elektronikę przelutowujesz ROM ze starej płytki na nową. Bez porządnej lutownicy się nie obędzie. Niestety to już nie czasy, gdy prosta wymiana elektroniki rozwiązuje problem. W jaki sposób złamałaś to gniazdo?
To niestety są już lata....po których coś się w końcu musi zepsuć.Możesz spróbować przegrzać taśmę od strony płytki lutownicą przez np.odwruconą pencete. Taśma jest klejona a przegrzanie CZASEM pomaga ale jak już świeci tylko kilka segmentów to nadzieji bym niemial. Pozdrawiam
Jeśli tv gaśnie to może dziać się coś z zasilaniem.Obejrzyj czy nie ma zimnych lutów, najlepiej oblecieć płytki lutownicą tylko dokładnie, powymieniać kondki po pierwotnej i wtórnej przetwornicy, i nie zapomnieć o 2200uf/35v dwie lub trzy sztuki.Pozdrawiam, Danao.
Taki kawał blachy próbowałbym lutować lutownicą 160W, bo taką mam. Raz się nie sprawdziła do wylutowania kondensatorów z wielowarstwowej płytki. Do tych złączy będzie dobra a gdyby moc była zbyt duża, to można ją zmniejszyć regulatorem mocy na triaku, bo lutownice z grzałką dobrze się poddają takiej regulacji.
Przyczyną jest właśnie ta tasiemka, na którą patrzyłeś. Weź papier od drukarki, wytnij pasek szerokości taśmy wyświetlacza, poskładaj go w cztery warstwy, przyłóż do taśmy wyświetlacza/płytki telefonu i grzej lutownicą. Od grzania papier będzie czerniał , ale to nie szkodzi. Oby się nie przepalił. I tak grzej wzdłuż. Potem podłącz zasilanie i zobacz...
Namagnesowana obudowa lampy, albo oscyloskopu, względnie skrzywione płytki odchylania. Rozmagnesować możesz lutownicą transformatorową-zwarciową. Zbliżasz do obudowy, włączasz i taka włączoną odsuwasz i tak kilka razy.
Ja od zawsze lutuje lutownicą transformatorową o mocy 100W i nie miałem przypadku uszkodzenia elementu półprzewodnikowego. Można natomiast łatwo uszkodzić jeśli jest przebicie na lutownicy.
Na pewno zmontowane ok, tylko mam teorię czy nie przypaliłem płytki lutownicą, bo niby wcześniej działało. Jednak płytka spalona nie jest bo to widzę... Zdjąłem luty i też nic myślałem, że może za dużo i jakieś zwarcie zrobiłem. Obciążenie było może z 18W a jest chyba 60 czy 90 max.
Nie potrzeba zgrzewarki, wystarczy lutownica. Blaszki wychodzą z ogniwa i są lutowane do płytki.
Te ścieżki są dość grube, więc jakąś srebrzankę, lutownicę i do dzieła. Później górę można lekko żywicą (klej) potraktować.
czyli z jednej strony płytki przykładać lutownicę, a z drugiej cynę? Na jakiej odległości od płytki mocować kondensatory? Na jaką długość obciąć nóżki kondensatorów?
Prawdopodobnie uszkodzony wyłącznik lub zimne luty na płytce Jeżeli włącznik nie dolega do płytki to nie musisz sprawdzać. Wystarczy lutownica, aby poprawić luty od spodu włącznika i dogięcie go tak, aby dolegał ściśle płytki (wybierak musi być ustawiony na zero). Dobrze jest podgiąć nóżki włącznika na zewnąrz tak, by nie miał tendencji do odchylania...
Dzięki za sprawdzenie wsadu bo orginał ciężko wyszukać w internecie.Grzałka wymieniona , hydrostat sprawdzony tzn.zwiera i rozwiera ale sprawdzę jeszcze raz ,co do samego sterownika to pralka na początku dziwnie pracował tzn.robiła kilka obrotów a następnie czekała ok 40s, po podgrzaniu całej płytki lutownicą na gorące powietrze działała jakiś czas...
To zdjęcie tyłu płytki. Bez rozbierania lutownicy da się to zrobić. Na froncie jest gumowa zaślepka, a pod nią mały potencjometr na wkrętak.
Więc spróbuje wszystkie płytki lutownicą potraktować.A co z lampą??Bo mój wójek kiedyś naprawiał telewizor który stał dobrych pare dni i jak wzioł sie za odkręcenie płytki iskra z lampy przeskoczyła mu przez srubowkręt i dosyć go posmyrało...Monitor już ponad tydzień stał,zaglądać do niego to zaglądałem ale czy pchać tam łapy??xD Istnieje taka możliwość...
To samo dotyczy podciągania 10k na płytkach Arduino Płytki Arduino nie mają podciągania 10k przy I2C, te piny to przecież wejścia analogowe A4 i A5. Chciałbym być tak głupi jak projektanci Arduino i odnieść taki sukces. Takiego sukcesu też Panu życzę ze swoimi doskonałymi projektami. W większości przypadków moduły Arduino działają od strzału. Nikt...
Na początek to miernik uniwersalny. W AVT możesz kupić zestawy startowe zawierające różne elementy.
lutownice kup za około 30-50zł do płytki stykowej w ogóle nie potrzeba ani cyny ani odsysacza, a zasilacz podłącz tak jak mówiłeś kabelkami
Jakiej używacie lutownicy do lutowania?
Witam, jak wylutować takie gniazdo bez jego uszkodzenia? Z boków są przylutowane szerokie płytki. Mam lutownice Weller 100W i HotAir. https://obrazki.elektroda.pl/6816587500_... https://obrazki.elektroda.pl/2931249800_... Pozdrawiam.
Jeśli planujesz używać mikroskopu do napraw to najważniejsza jest duża odległość obiektywu od płytki. Musi się tam zmieścić ręka z lutownicą. Zdecydowanie polecam zakup dedykowanego do napraw elektroniki mikroskopu stereoskopowego. Jeśli ma być koniecznie kamera to wybierz taką ze złączem HDMI. Będziesz miał obraz w czasie rzeczywistym.
Mechanizm kasety wylatuje. Chcę to zrobić jak najmniejszą ingerencją w układ płytki (mam lutownicę transformatorową) Dlaczego proponujesz takie rozwiązanie? LA chyba ma bezpośredni wpływ na strumień dźwięku?
Jak masz lutownice i umiesz lutować, to należy wlutować ten przewód do płytki (wrzuć zdjęcie) to zweryfikuję czy jest dobrze. Jeśli nie zadziała, to trzeba obrócić przewody i ponownie sprawdzić.
Rozkręć obudowę dostań się do płytki kineskopu, lutownica w łapkę i punkt po punkcie przelutuj pracując z cyna i kalafonią. Powodzenia.
witam serdecznie chce kupić nową lutownicę miąłem ostatnio transormatorową 100w toya ale sie spaliła.chce nią rozlutowywać płytki z elektroniką:?::|
jak odlutować ten tranzystor żeby nie zepsuć tej płytki. Hot Air'em. Nie jestem pewien czy nie byłoby wskazane jednocześnie podgrzewać PCB od spodu na podgrzewaczu. Na pewno nie da się tego zrobić zwykłą lutownicą bez ryzyka uszkodzenia ścieżek.
coś słabo szukasz: http://allegro.pl/listing/search.php?str... oraz: http://allegro.pl/listing/search.php?str... wpisz po prostu w przeglądarce ofert sklepu w którym najwięcej chcesz kupić "7805" oraz "100nF" Płytka stykowa 690 pól na początek wystarczy. Tylko kup jeszcze jakieś...
To jest sprawdzona i poprawiona wersja płytki, naniosłem na niebiesko przeniesione i zmienione elementy, PR-y i elektrolity. Ja swoje płytki cynuję przy pomocy lutownicy-stacji lutowniczej z grotem typu ostrze, przedtem oczyszczam miedź mechanicznie i przy pomocy topnika i cyny pokrywam ścieżki. https://obrazki.elektroda.pl/6528425700_...
Chińczyk prawdopodobnie nazywa cyną jakiś stop np. z aluminium. Nie tylko Chińczyk. inni ostatnio nie są lepsi z cedzeniem informacji o swoich produktach. Sporo czytałem o nowych spoiwach jakie powstawały po wprowadzeniu RoHS i i teraz już wiem "że nic nie wiem". Znaczy że domyślanie się składu z zachowania spoiwa jest już niemożliwe bez analizy chemicznej....
Zgdadza się, to jest lutownica którą Oj zamieścił na zdjęciu. Nie ma zapalnika piezo, trzeba odpalić od zapałki. Pisze, że to lutownica a nie palnik. Prawdopodobnie żeczywiście się nie nada do niczego innego jak zeskrobywanie elementów z płytki :) :) :).
Jeśli zależy na danych to otwórz obudowę i zobacz co jest nie tak /możliwe oberwane piny od płytki/ . Dobra lutownica i po sprawie jeśli to tylko kwestia złącza .
Jeśli posiadasz lutownicę, kalafonię, cynę i odrobinę umiejętności lutowania to przelutuj punkty lutownicze tej pionowej płytki z mikroprocesorem. Konkretnie jej przylutowanie do płyty bazowej.
Dostałem taki z uszkodzonym kabelkiem, znalazłem inny w jakimś starym Siemensie i podlutowałem końcówki do płytki. Odpowiednia lutownica i wprawa w lutowaniu precyzyjnym powinna wystarczyć.
Problem z wylutem hotairem jest gdy płytka ma duże pola miedzi, wtedy trzeba optymalnie dobrać temperaturę, tak żeby nie uszkodzić płytki. Zazwyczaj pomaga punktowe podgrzewanie lutownicą. Ja kładę płytkę na podgrzewaczu zrobionym z żelazka :)
Tylko ze nie gra pierwsza koncowka do ktora poprowadzone jest napiecie. od niej dopiero idzie na ta dzialajaca. a zamieniac nie bede bo za duzo musialbym przelutowac kabli a jestem poczatkujacy i moze mi to nie wyjsc za dobrze. jak to rozumieć czy tak że ta co nie ma napięcia to gra a ta co ma zasilanie to nieto chyba były by jakieś cuda to po 1 a...
I ewentualnie alkohol izopropylowy do mycia płytki z topników.
Witam , skoro sądzisz że możesz zniszczyć płytkę lepiej daj to wykonać bardziej doświadczonemu w lutowaniu :)
Poprawiaj dalej, jest żyjący procesor, może to być też wina nie startującego procesora za każdym razem. Ale co mam poprawić ? Tą główna płytkę z kondensatorami ? Czy problem leży w tej z diodami wyświetlaczem i przyciskami ? Te piny wejściowe do tej płytki nagrzałem lutownica więc zimnych lutów raczej nie ma.
Generalnie rzecz biorąc podstawka po odłożeniu lutownicy załącza mikrowłącznik, który usypia stację zasilającą. Mikrowłącznik jest częścią małej płytki, której zdjęcia i odręczny schemat załączam poniżej. W przypadku pytań piszcie.
Robiłem już kilkanascie płyt lutownicą transformatorową i poszło bez problemu tylko trzeba troche uważać.
Wysoka temperatura powoduje tworzenie defektów sieci, które zmniejszają jasność LED-ów. Żeby wylutować/przylutować, trzeba miejsce lutowania podgrzać do temperatury topnienia lutu, bez tego się nie da; im wolniejsze podgrzewanie, tym bardziej nagrzeje się struktura półprzewodnikowa LED-a, tym więcej powstanie w niej defektów. Z tego powodu najlepiej...
Napisz "mikroswitch prostokątny SMD" na goo...e i dostaniesz setki wyników, potem tylko weryfikacja kształtu i wymiarów. Lutowanie lutownicą trafo może się skończyć brzydko dla płytki - i jeśli nie masz w posługiwaniu się nią kosmicznej wprawy - zgłoś się do kumpla, który ma odpowiedni sprzęt i umiejętności (czyli akcja jak z zamianą przycisków poprzednio).
spróbuj lutownicą transformatorową,do przelutowywania płytek w tv wysarczy.moc od 60 do 100wat
W jaki sposób mogę wylutować ten układ scalony? Usunąłem cynę przez plecionkę, ale nie wiem jak teraz go "oderwać" od płytki. Posiadam jedynie lutownicę transformatorową.
No faktycznie, musiałem źle poczytać:cry:. Szczerze widzę pierwszy raz takie coś, spróbuję poszukać polskiej instrukcji, i dam Ci znać. Zastanawiam się również czy urządzenie to nie służy do ustawiania/ przytrzymywania elementów w trakcie lutowania by ich lutownica nie zmiotła z płytki :D . Pod tym adresem masz forum uzytkowników Hot Air, spróbuj tam,...
Ja gniazda biorę z płyt "dawców" jest to trochę problemowe bo trzeba mieć lutownicę na podczerwień. Hotem stopisz plastik złącza.
Na przyszłość zanim wpadniesz na tak genialny pomysł by zdzierać układ lutownicą grotową z płytki najpierw go umyj izopropylem. Następnie połóż nieco topnika na wszystkie pady. Następnie nanieś stop cynowy tak by po obu stronach zalać pojedynczymi kroplami wszystkie nóżni. Wtedy łapiesz pincetą układ. Jeszcze trochę topnika na obie krople i lutownicą...
Witam :) Mam problem, w moim głośniku uwalił się taki "suwaczek" od "on/off" i nie mogę włączyć głośnika. Rozkręciłem go, wyciągnąłem płytkę i teraz problem w tym że jakoś muszę "uciąć" ten stary przełącznik i przylutować nowy, ale jak to zrobić żeby nie uszkodzić płytki? Zawodowcem lutownicy nie jestem, jedynie co to jakieś kabelki lutowałem..
Witam jak w temacie ilu watową kupić lutownicę żeby bez problemu topiła cynę na płytkach i żeby płytki nie spalić zbyt dużą mocą. Lutownica dla początkującego, chcę się nauczyć fachu.
Zmiana umiejscowienia rezystora przy wartościach 1kΩ i 10kΩ nie spowoduje żadnych skutków ubocznych, dopiero pominięcie rezystora 10kΩ spowoduje podatność na zakłócenia zewnętrzne, np. załączania się przekaźnika podczas załączanie lutownicy transformatorowej w pobliżu płytki. Z życia wzięte; w sterowniku pieca pulsacyjnego w tym właśnie...
No i skoro efekt podobny jak ze starą grzałką, to może sprawdź ciągłość przewodów od płytki do wtyczki. Poruszaj nimi na wszeli wypadek czy coś czasem nie przerywa, szególnie w newralgicznych miejscach gdzie się najczęściej kabel zagina.
Co to są mini nóżki? Najprościej bez pasty i pieca to po prostu nałożyć cieńką warstwę cyny na pady scalaka i płytki (lutownica+cyna+topnik). Potem tylko przykładasz scalak na miejsce (warto zrobić na płytce znaczniki na warstwie opisowej lub jakiś zarys na miedźi to łatwo się pozycjonuje) i hotairem rozgrzewasz cynę lekko dociskając układ. Przy odrobinie...
można by jeszcze spróbować stopić go lutownicą, jak to nie grozi uszkodzeniem płytki; ale warto najpierw sprawdzić, czy lutownica potrafi topić tej klej, bo np. epidian dość trudno
Ja spotkałem się kilka razy z takim efektem, że monitor się wieszał, zasilacz był „ok” napięcia w miarę wyglądały na mierniku na stabilne, kondensatory wizualnie całe. Jednak generowane zakłócenia powodowały, że monitor wariował. Wymień te 3 kondensatory 470 uF (najlepiej wszystkie), jeśli to nie pomoże to zabierz się za przelutowanie płytki...
SC94 to tylko numeracja,oznaczenie kondensatorka na tej PCB a nie jego wartość.Tak jak sugerował przemo666 tylko metodą prób i błędów mozna kombinować nie znając konkretnej wartości.Z tym że lutownicą transformatorową to będzie raczej trudne.Łatwiej do prób chyba będzie kondensatorek przykleić do taśmy klejącej (przezroczystej) i do płytki i po włączeniu...
Jakiś sklep macie może z dystansami do PCB między wyświetlacz a PCB i do umocowania do panelu? Mi się nie śpieszyło z finalizacją ustrojstwa, więc zamówiłem sobie dystanse z Ali - ale podobny (jak nie identyczny) zestaw znalazłem w botland [url=https://botland.com.pl/pl/srubki-i-...
Ta kalafonia to nic takiego. Ale ja tam widzę co najmniej kilka miejsc które są "nie tego". Lutownica w garść i cyna z topnikiem i jedziesz :)
Ja odciąłbym wtyczkę i kabel przylutowałbym bezpośrednio do płytki dysku. Aby zrobić fachowo musiałbyś wymienić blok złączy - ryzyko, ze laminat nie wytrzyma grzania lutownicy.
Ale ja nie chcę lutować nią płyt głównych. Jeszcze raz: nie podchodziłem transformatorówką do lutowania tych klipsów bo kiepsko radziła sobie z płytami głównymi więc stwierdziłem że tu też nie da sobie rady. Ale to nie znaczy że chciałbym ten palnik czy lutownicę wykorzystywać do płyt.
Witam. Do takich napraw z "tradycyjnych" lutownic nadają się np. Weller lub Ersa z odpowiednim grotem. Pozdrawiam.
Niestety nie mam mozliwosci odlutowania tranzystora gdyz on jest przylutowany cała powierzchnią do płytki. Nie posiadam takiej lutownicy. Pomiar niestety musialem wykonać na płytce
Jednak do lutowania to już się nie nadaje. Jak tam podejść w ogóle lutownicą kiedy oko kamery musi być dosłownie 1 cm od płytki. Przesadzasz. Tutaj przykład. Około 6cm odległości. Lutownica dla skali. https://obrazki.elektroda.pl/8220974900_...
1. Jeżeli masz pewność, że LEDy są galwanicznie odizolowane i tylko dwa piny mają określony potencjał elektryczny, to możesz tak połączyć. Ale w praktyce tak nie robimy, ponieważ ryzyko zwarcia jest zbyt duże. Już lepiej zmniejszyć fragment wylewki po prawej stronie i pociągnąć ścieżkę zgodnie z zasadami. 2. Jak będziesz płytkę robił sam to może. Jak...
Musisz usunąć z płytki BME280 (lutownicą) dwa rezystory które są podpięte do SCA/SCL. Ta płytka ma kilka elementów wiec na pewno się domyślisz które to są (blisko tych pinów SCA/SCL)... Jak już je usuniesz to przy wejściu do NodeMCU daj podciągające rezystory do Vcc na tych nóżkach tak jak to przedstawił kolega wyżej na schemacie
Mam lutownicę punktową 40W,i nie zabardzo wychodzi mi lutowanie nią,czy zna ktoś dobry sposób na lutowanie taką lutownicą( użyce kalafonii nic nie dało,tylko pogorszyło) ??? oczywiście małych elementów na płytce...???
kolego ossicw: Po pierwsze nie krzycz a po drugie nie takie ESD straszne jak je malujesz. Od wielu lat lutuję przeróżne elementy i jakoś nie udało mi się uszkodzić ŻADNEGO scalaczka. A co do lutowania gorącym powietrzem to wszystko jest fajnie jak masz do zamontowania układ w którego okolicach nie ma innych elementów - w przeciwnym wypadku HOT potrafi...
A są jakieś może zestawy do kupienia np.multimetr + lutownica + jakieś płytki,kable do lutowania ? Bo co z tego, że zamówię lutownicę i multimetr jak nie będę miał na czym tych narzędzi sprawdzać.
Użyj płytki stykowej, albo zwyczajnie lutownicą zlutuj.
Witaj, Problem jest taki, że niestety nie siedzę zbytnio w elektronice, ... Nie mam również dostępu do specjalistycznego sprzętu lutowniczego. ... Do płytki stykowej nie trzeba lutownicy, a w razie uszkodzenia czegokolwiek, wyrzucasz element do kosza i po problemie. Dobry gotowy zestaw zawsze możesz kupić, a stykówkę i tak na pewno zakupisz. W dodatku...
Trudno coś mądrego powiedzieć bez zdjęć płytki. Topniki są bardzo różne podobnie jak stopy RoHS, może trzeba bardziej agresywnego? Płytka wielowarstwowa? Dużo miedzi? Jaka lutownica do uzupełniającego?
Odlutować z płytki przy pomocy lutownicy i odsysacza cyny i zanieść do sklepu elektronicznego na wzór, ewentualnie rozwiercić delikatnie małym wiertłem nity w celu dostania się do interesującej nas powłoki.
Przedtem, aby ładowanie zadziałało musiałem wygiąć lekko w dół lub górę końcówkę kabla ładowania i dopiero zaskoczyło. Zmieniałeś kabel, lub ładowarkę? Skąd wiesz na co działa wyginanie? Słabe zdjęcie, ale jakby widać przerwy na lutowaniu nóżek gniazda ładowania do płytki. Masz lutownicę z cienkim grotem, możesz poprawić luty.
Być może to inna (odmiana) cyny ? Próbuj troche to pogrzac i tyle.Gdybys zrobil zjecie tego bylo by latwiej powiedziec co to jest. :P
Witam. Najpierw trzeba poprawić punkty lutownicze zarówno na płycie głównej monitora jak i na płytce kineskopu.Lutownica do ręki i do dzieła:)
Kolego, dla jednych prosty temat, dla innych wyzwanie, ale to rzecz naturalna. Jeśli nie masz doświadczenia, to polecam oprócz części uzbroić się choćby w plecionkę do rozlutowywania, cynę i jakiś flux (zamiennik kalafonii) i pilnuj by zbyt długo nie grzać w jednym miejscu płytki. Natomiast jak już było wyżej wspomniane, wskazana lutownica choćby z...
Pomijając sens zmiany wyświetlacza na mniejszy (ale to twój temat) nie możesz tego połączyć ,,na pająka'', kilka minut roboty plus kabelki, lutownica i spoiwo cynowe. Czegoś w rodzaju płytki/przejściówki gotowej nie dostaniesz (i zajmuje dodatkowe miejsce), projektowanie (a potem wykonanie) jednej sztuki finansowo absurdalne. Powodzenia.
chcąc nagrzać dużą masę cieplną i zakładając, że grot nie schłodzi się zbytnio - klej laminatu zostanie przegrzany i...puści. Ale grot zrobiony z drutu 1,5mm² ma tak małą pojemność cieplną, że w kontakcie z "dużą masą cieplną" schłodzi się aż nadto :D Co więcej, to ta masa jest przylutowana do płytki, nie grot lutownicy. Grotem grzeje się tę masę,...
kalibracja lutownicy schemat lutownicy uziemienie lutownicy
zasilacz separator napiąć samoczynne uzbrojenie alarmu indesit instrukcja pralka
wzmacniacz słuchawkowy zawora powietrza naczepa
Audi A1 1.6 TDI 2014 – koszt ASO 4+, zmiana języka MMI, wymiana filtra paliwa Schemat ideowy chłodziarki samochodowej – Peltier TEC1-12706, sprężarka SECOP, BLDC, 12V