Wejście masz od strony bezpiecznika. Poza tym to nie dławik a regulator parametrów ładowania dla akumulatora żelowego.
To ma być kompensacja do zasilacza jak ze zdjęcia? Takiego małego? Może kilku(nastu) równolegle? Korekcja mocy biernej musi być stosowana w zasilaczach powyżej ok. 150W. Ten na pewno tyle nie ma. Tam nie ma co za bardzo kompensować. W przetwornicach/zasilaczach zamiast ładować dławiki stosuje się raczej układy PFC. One powodują, że zasilacz zamiast...
Nie ma.
kolego mam dwie sztuki identyczne jak te z firmy piekarz co wrzuciłes linka czyli http://www.piekarz.pl/index.php?page=off... Skoro masz cos takiego - to masz mostek (4 zaciski) i część którą przykręca sie do radiatora jest odizolowana o układu (możesz ew. dla pewności sprawdzić czy nie ma "przejścia" pomiedzy którymś z zacisków z płytką)....
Cyrus się myli. Tak jak on podał łączy się wyjściowy dławik sprzężony dla przetwornicy z wyjściem symetrycznym. Dławik skompensowany pracujący jako filtr sieciowy łączy się bez zamiany końcówek.
Cześć.Dławik ma tylko dwa wyprowadzenia ale są dławiki podwójne i Ty pewnie taki posiadasz.Słaba fotka to nie mogę dobrze zobaczyć.Ale na pewno masz podwójny dławik,możesz wykorzystać jeden lub je łączyć w szereg albo równolegle.
Użyj dowolnego przewodu z porządną izolacją. Jeśli to linka, końcówki pobiel cyną i bedzie ok. Faktem jest, że lepiej użyć żyły pełnej z miedzi. :)
Zobacz. http://obrazki.elektroda.pl/8336793300_1...
Witam Nie mówię o wartości, masz błędnie podłączony. Dławik ma być połączony z 7 MC a rezystor R3 do 8.
możesz podłączyć dławiki dla małych świetlówek mają dość dużą tolepancję przeważnie spotykam dławiki gdzie pisze np. 7-9-11 wat to znaszt że mają duży zakres tolerancji
Czy jest jakaś zależność jak podłączyć go w układzie pytanie czy jest jakiś "+" lub "-" Nie ma nic takiego, kierunek podłączenia jest dowolny.
Czy dałoby radę w jakiś sposób zlikwidować miganie żarówki na wolnych obrotach? Czy podłączenie dławika pomogłoby? Musiałaby być duża "bateria" kondensatorów - wtedy to migotanie byłoby dużo mniejsze.
Dławik skompensowany tłumi niewielkie różnice przepływu prądu w uzwojeniach, strumienie pola magnetycznego wytworzone przez te uzwojenia wzajemnie się kompensują. Jeśli podłączyłbyś odwrotnie jedną z cewek, strumienie pola by się zsumowały i dławik nasycałby się nawet przy niewielkich prądach, nie tłumiłby praktycznie niczego.
tak może być tylko AVcc podłącz przez dławik 10µH
Ludzie! Rozwiązałem problem! Targany rozpaczą i bezradnością postanowiłem włączyć w szereg, przed + 12V, dławik (chyba - taka beczułka z nawiniętymi zwojami i ferrytowym rdzeniem). Pojęcia nie mam, jaką ma wartość. Było lepiej, ale to nie rozwiązało problemu do końca. Przy samym wejściu dodałem w szereg drugi dławik (tym razem wiem, że to dławik, wygląda...
Witam. Między zasilaczem (biegun dodatni) a żyłą środkową kabla koncentrycznego podłącz dławik na rdzeniu ferrytowym tak żeby przez niego był zasilany wzmacniacz anteny .Wzmacniacz musi pracować szerokopasmowo lub 88-108Mhz. Polaryzacja w zależności od stacji nadawczej. Kondensator ma pozostać.
moglbys to przedstawic rysunkowo bardzo prosze tak jak dla najbardziej typowego laika
Nie rozumiem jak mam podłączyć dławiki i kondensator do pinu AVCC. Po prostu wpiąć dławik i kondensator do plusa i to podłączyć do AVCC?
Z chęcią skorzystam z pomocy jak sprawdzić to samodzielnie, poza tym sprzęt jest już po gwarancji. [EDIT] Dodam też, że zanim pojawi się STATE 305 to na chwilę (mniej niż sekundę) zapali się zielona dioda sygnalizująca poprawne uruchomienie oraz wyda dźwięk taki jak załączenie się przekaźnika.
Dzięki za odpowiedź.Tak też mam zrobione i tak zostawie. Jednak zauważyłem po wczorajszych próbach to co napisał kolega wyżej. Przy podpięciu elektrody na minus (dławik nadal na +) prąd na elektrodzi wydawał sie większy.
Standardowo trzeba szeregowo do rezonatora X302 (10,245MHz) podłączyć indukcyjność (dławik).
Posiadasz transformator i transduktor. Brakuje mostka prostowniczego (6 diod), sterownika, przełącznika zakresów prądu (to chyba najtrudniejsze do zdobycia), włącznika głównego itd. Sciągnij sobie z forum schemat/DTR spawarki SPB315/400.
A nie jest to tak jak z zasilaczami, że moze byc mocniejszy, ale nie słabszy, bo wtedy będzie sie grzać?
Dla lampy LRF 125W Napięcie na lampie: 115V Prąd lampy: 1,25A Z obliczeń: X L statecznika = 92Ω Dla lampy LRF 250W Napięcie na lampie: 130V Prąd lampy: 2,15A Z obliczeń: X L statecznika = 46,51Ω Dla dwóch stateczników STR125 połączonych równolegle: X L = 46Ω Można z powodzeniem zastosować takie połączenie. Radziłbym tylko zastosować...
http://obrazki.elektroda.pl/8906117500_1... [/img] Ewentualnie jakaś solucja na skrosowanie filtra i podpięcie się prosto z mikrofonu.
Możesz bardziej zabezpieczyć napięcie zasilające (5V). Przy nóżce transoptora daj kondensator 100nF, a zasilanie podłącz przez dławik 100uH.
Witam. Prosze o pomoc w rozszyfrowaniu podlaczen tego dlawika. http://img.nopaste.pl/upload/1_47bc7e90d... http://img.nopaste.pl/upload/3_47bc7ea05...
Skoro jednoznacznie nie jest to oznaczone na schemacie, to podłączasz dowolnie. Przewód ochronny też powinien być podłączony do metalowej obudowy dławika/lampy.
KTDusk -Jeśli pod układ gretza będzie podłączony dławik o właściwym rozmiarze i o właściwej liczbie zwoi to będziesz spawał KAŻDĄ elektrodą...Jeśli łuk pryszczy i gaśnie to świadczy to o tym że ewidentnie masz żle dobrany dławik oraz biegunowość na rączkę...Napisz jaki masz rozmiar dławika,+ czy - na elektrodzie,oraz napięcie.. . mikjet napisał: Aha...
Wiesz o czym piszesz? Bo doradzający kumpel to raczej nie. Na pewno na poziom szumów wzmacniacza nie ma wpływu zasilanie, raczej stare elementy, niewłaściwa konstrukcja.
Taka świetlówka nie nadaje się do zasilania z przetwornicy, gdyż ma wbudowany zapłonnik bimetaliczny. A przykładowy schemat jest np. tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic69...
Jakiej indukcyjności użyć ? A jakie prąd pobiera silnik? Czy tak podłączony kondensator nie będzie hałasował ? Kondensator podłączony za dławikiem poprawi filtrację, kiedy podłączyłeś sam kondensator to w chwili załączenia triaka płynął udarowy prąd rozładowania/ładowania kondensatora
Co do pomiaru VCO. Mówisz o pomiarze częstotliwości na kondensatorze C 32? Nie. Częstość VCO możesz zmierzyć na pinie 3 IC2. By dobrze zestroić radio trzeba posiadać sondę wcz. i dostroić filtrem T6 na max. napięcia wcz. na pinie 4 IC2. Co do zer trzeba podłączyć dławik między rezonator, a pin 12 IC1 potem dokładnie dostroić trymerem C42. W tym celu...
Jest możliwe. np» http://www.cyfronika.com.pl/kityS/s1069s... Poszukaj też na forum bo były takie tematy np» http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic48...
A więc tylko szeregowo! A czy jest sens wpinać dławik który składa jakby z trzech mniejszych? 3odrębne cewki przekrój drutu ok 9mm2 równolegle zpięte ze sobą dadzą 27mm2, ale rdzenie to max 10cm2 całość szeregowo wpinając na + do spawania Dodano po 5 http://obrazki.elektroda.net/29_12682370... Dodano po 1 Moja spawarka jest wykonana jak na...
A jakby tak szeregowo w obwód LED podłączyć dławiki? Włączamy światło i od razu załącza się dławik dobrany precyzyjnie do współczynnika mocy konkretnego obwodu. Wydaje mi się, że to dużo nie kosztuje i swoją prostotą wygra z każdą automatyką.
Dzięki za pomoc. Napięcia są +15 i -5 na kondensatorach. Po rozwarciu termika dioda świeci. Lecz po zwarciu 9-10 dioda antistick nie zapala się. Nie podłączony dławik,transformator i prostownik. Ogranicznik udaru ok.
Też mam takie wrażenie, że zwykły dławik plus malutki przekaźnik powinien wystarczyć. no, pamiętaj, że to jest prawie 2GHz więc trzeba porządnie ekranować, a i nad podłączeniem dławika wypada popracować. Może być problem dla transponderów DVB-S2, zwłaszcza dla tych z małymi korekcjami poniżej 5/6. Nie wiesz może jakie obciążenie mogę bezpiecznie dołożyć...
No i skasowałem wrescie te moje epromki (18 szt.) podłączyłem do rtęciówki rezystorek 16 K ohm i w szereg statecznik od świetlówki :) i ruszyło. Tu możecie zobaczyć jak to wygląda: www.gdansk-orunia.eu.org/pc/kasowarka.jp... pozdr.
Środkowy pin podłącz do dławika po drugiej stronie płyty, według rysunku. http://obrazki.elektroda.pl/9709571900_1...
Zadajesz dziwne pytania. http://obrazki.elektroda.pl/4044546400_1... Przykładowo masz zwarty C365 - co Ci da, że podłączysz zasilanie za dławikiem? Wiedzy brak, masz chociaż lutownicę, miernik, zasilacz z ograniczeniem prądowym?
Jeśli dobrze rozrysowałeś schemat to zauważ że lampy podłączone są przez dławik - szeregowo, a więc na każdej z lamp jest po ok. 115V, wystarczy że jedna z lamp/ starterów jest uszkodzona to całość nie świeci.
Ten wątek wielokrotnie był poruszany na tym forum. Wystarczy wszystkie aparaty podłączyć równolegle i do tego dowolny zasilacz np 12-24 V prądu stałego podłączonego najlepiej rzez dławik, a jak nie masz to przez opornik np 100Ω.
Panowie, co do nawijania tego dławika, czy można go wykonać na rdzeniu z kształtek EI, mam akurat zapas EI 105, więc byłoby idealnie? Czy ktoś się orientuje jaką przyjąć indukcyjność takiego dławika? Kondensatory podłączyć przy dławiku od strony akumulatorów, czy od strony inwertera?
Być może w sąsiednim pomieszczeniu równolegle z wyłącznikiem wystarczy podłączyć kondensator. Najlepszy efekt przyniósłby filtr przeciwzakłóceniowy z dławikiem symetryczntm jak w różnych urządzeniach podłączony do tego wyłącznika lub zasilania migającej lampy.
Prostownik szesciopulsowy - to inaczej prostownik trójfazowy, w Twoim przypadku wyjściowy prostownik urządzenia spawalniczego! (że też zachciało mi się odświeżać trochę zapomniane nazewnictwo :cry: ) jedno z gniazd masy jest podłączone pomiędzy dławik wyjściowy, a prostownik i to jest to wyjście masy bez indukcyjności. Analogicznie drugie powinno być...
Nie podłączysz 3 lamp do jednego dławika szeregowo ani równolegle. Podłączone lampy szeregowo nawet nie zapalą się, bo impuls WN z układu zapłonowego będzie za mały dla każdej z lamp.
Witam ! Wzór jest prawidłowy. Pamiętaj tylko, że jeśli stosujesz wewnętrzne źródło odniesienia 2.56 V to odłącz zewnętrzne źródło na wejściu AREF (pozostaw je "w powietrzu"). AVCC podłącz przez dławik 10 uH do VCC i przez kondensator 100 nF do masy (redukcja szumów, 208 strona PDFa). Pozdrawiam...
Spawarka ma na wyjściu, w obwodzie masowym, dławik z odczepem- stopniowanie wygładzania prądu. Też mam w swoim wynalazku (własnej roboty) takie rozwiązanie. Lepsze wygładzanie prądu stosuję przy spawaniu cienkich blach, słabsze przy grubym materiałach. Przy spawaniu cienkich blach i "minusie" podłączonym pod odczep dławika (słabsze wygładzanie prądu)...
1. Nie prowadzi się lini na schemacie po układzie scalonym (ani po żadnym innym elemencie). 2. Brak diody zabezpieczającej przy przekaźnikach. 3. AVcc i Aref podłączone źle. 4. Na schemacie przekaźniki 12V (z opisu) a napięcie zasilania +5V. 5. Brak złącza do programowania (chyba, że zaprogramujesz Atmegę w innym miejscu). To na początek. AVcc powinno...
Zobacz jak ścieżki dochodzą do tego dławika i podłącz wg. ścieżki do innego punktu lutowniczego.
dwie swietlowki 20w beda pracowaly na jednym dlawiku 40w oraz 2 starterach 2..20w (na 4..80W nie chca sie zapalic) starter mozna sprawdzic podlaczajac zarówke ok 40w w szereg ze starterem i wtedy powinna migac
Jeśli korzystasz z przetworników ADC to podłącz AVCC prze dławik, co by zakłóceń się pozbyć. Podobnie z Vref, jeśli korzystasz z ADC to możesz albo podłączyć do VCC, albo do zewnętrznego źródła napięcia odniesienia, a jak nie korzystasz to nie musisz podłączać.
Zasilacz impulsowy, wyciągnąłem z jakiejś wagi elektronicznej, już wcześniej zadawałem pytania na jego temat, bo nie mogłem zrozumieć wyprowadzeń. Testowałem jego wyjście, zamiast 24 V, to mam skoki nawet do 30 V. Dodano po 5 Na zakłócenia bezpośrednio z sieci mam podłączony dławik blisko wejścia, ale na zakłócenia promieniowane nie mam już pomysłu...
Sprawdzenie świetlówki : podłączyć szeregowo dławik świetlówkowy ( 6-10 W) , zewrzeć na krótko obwód żarników . Powinna się zapalić pełnym światłem. :|
Pęcherzyki gazu oraz osad to efekt elektrolizy. Nie radzę zanurzać całej membrany z tego względu, że metale zamienią się w sole metali i zwyczajnie rozpuści płytki blaszki piezo. Działanie generatora możesz sprawdzić podłączając układ z kondensatora, rezystora i diody połączonych szeregowo zamiast blaszki piezo. Zwiększyć moc urządzenia można wprawiając...
Witam!!! Do LRF-ów stosuje się tylko dławik i kondensator, nie potrzeba TUZ-a (układu zapłonowego, który stosuje się do sodówek). Kondensator służy do kompensacji mocy biernej, nie jest wymagany chyba, że chcesz być uczciwy wobec ZE :D Szukaj dławika typu STR 250, połacz go szeregowo. Inny dławik nie może być bo rtęciówki w zależności od swojej mocy...
Wbrew pozorom dławiki można łączyć szeregowo i równolegle. Moc dławika określa, jak bardzo może być obciążony dławik i związana jest ze średnicą drutu, jakim został nawinięty. Dwa dławiki (takie same) połączone równolegle mają dwukrotnie większą obciążalność, ale i dwukrotnie mniejszą indukcyjność. Indukcyjność dławika z kolei jest parametrem o tyle...
Tak jak pisał sq6ade, z małą poprawką, zablokowane konednsatorami i dławiki do masy.
Mnie to wygląda na dławik. Jeśli chodzi o silnik to podłącz do niego 24V i zobacz czy będzie działał. I będzie wiadomo czy ocalał. Może zdążyło rozerwać dławik i na silnik nie poszło przepięcie. Ale bez sprawdzenia silnika ciężko coś powiedzieć.
Tak, ale przez dławik, a nie cewkę:)
A złącze JP4, jest wykorzystane i podłączone do dławików L2/L3 ?
Prawdopodobnie jest jak piszesz że CN1 to zasilanie, a CN2 to gniazdo do podłączenia dławika PFC. Żeby się upewnić sprawdź połączenia na PCB i sprawdź czy ten dławik w ogóle ma uzwojenie (podróbki która jest tylko zworą nie ma sensu montować).
Tzn. nie podłączyłeś dławika, ale VCC podłączyłeś :?:
Dobrze podłączyłeś. Dławik nie jest niezbędny, zmniejsza on nieco szumy ADC.
Możesz, np dławik INK 1-0,7-230.
Tyrystor jako element wykonawczy jest po to, żeby po przekroczeniu jakiegoś napięcia na akumulatorze nie ładować go dalej. Ale to jest bardzo niedokładne - może lepiej byłoby zamiast diody Zenera użyć TL431 i dzielnik podłączyć do akumulatora?
Wg mnie ten zasilacz to "tylko" transformator separujący 230 V/230 V. Te świetlówki są na 230 V a dławik jest zapewne w lampie. Mam lampę na takie świetlówki. Podłączone jest do nich 230 V bezpośrednio (poprzez włącznik). Patrz załącznik. No patrze i widzę, jest podłączona przez dławik a nie bezpośrednio.
Witam! Podłączyłem dławik w tą samą stronę - dalej nici z tego. Spróbuję zrobić szczelinę. Pozdrawiam!
Zdjęcia są masakrycznej jakości. Jedyne co da się z nich wyczytać, że nie są to tranzystory. To DC-DC konwertery. Sprawdź do którego wyprowadzenia jest podłączony dławik (ten z napisem 4R7). Nad każdym z tych elementów masz grupę rezystorów. To dzielnik dla wejścia feedback. Do którego wyprowadzenia jest podłączony? Na który pin wpada napięcie zasilające...
Czy jest kondensator około 3.75µF podłączony do jednego z dławików?
Nie możesz do tego statecznika połączyć 4 świetlówek. Zwykłe startery też nic nie dadzą bo są przeznaczone do statecznika magnetycznego (dławika) a ty masz elektroniczny.
Ten dławik rzadko bywa sednem usterki i przed jego wymianą trzeba sprawdzić ważniejsze obszary. Obraz całej sytuacji wskazuje na uszkodzenie układu scalonego przetwornicy. Zmierz rezystancje między nogą tego układu scalonego podłączoną normalnie do dławika oraz nogami będącymi "wyjściami" podłączonymi do transformatora.
Jeżeli poświeci kilka godzin to ten efekt zniknie robi się to nawet po podłączeniu do tradycyjnego dławika.
Nie ma. Masz pewność, że matryce które podłączasz są kompatybilne z tą płytą? Podaj jeszcze rezystancję względem masy z dławika L41 z podłączoną matrycą.
Witam. Jeżeli zamontuje diody na wtórnym mogę podłączyć dławik, jeśli tak to jak go obliczyć i wykonać?
Podłączył AREF przez C1 do masy bo będzie pewnie używał ADC Kolega nic takiego nie napisał, więc niby skąd mam to wiedzieć. Ale jeśli chce faktycznie używać ADC to warto by jeszcze AVCC podłączył przez dławik 10uH. A pozostawienie AREF w powietrzu to niby co miałoby dać? Nic nie pisał o ADC więc wnioskuje że nie miał zamiaru używać przetwornika dlatego...
Czy ktoś mógłby napisać konkretnie sposób podłączenia dławika ,bo nikt nie zdementował połączenia szeregowego ale wydaje mi się ,że dławik powinien być podłączony jak u jwalentek. czy ten dławik pokazany w poście na zdjęciu z 5 listopada może być czy trzeba go przerabiać . i jeszcze jedno pytanie dotyczące dławika z jakiego rdzenia najlepiej go zrobić...
Dzięki za pomoc. Na szczęście dało się naprawić, podłączyłem dławik pod spodem płytki. Pozdrawiam
no ale czy ta owa prądnica dawała 220 V spróbuje podłączyć dławik dam znać
Wiesz co - daj zwykłą zworkę w miejsce dławika i nie wnikaj jaki prąd i inne parametry - bo się za mocno spocisz przy tej czynności :| : jeśli nie wiesz po co ten dławik, do czego podłączony i do czego służy.
Firma Elgo niestety nie produkuje takich dławików, więc należy szukać takiego dławika produkowanego przez Voschloss Schwabe, Jeżeli nie można takiego dławika znaleźć to można podłączyć dławik od świetlówki, jednak nie uzyska się całej mocy, zamiast dławika można podłączyć kondensator silnikowy 8µF lub dowolny dławik o indukcyjności 1,2H
Witam po dłuższej przerwie !!! Mam prośbę, czy ktoś z formuowiczów mógłby powiedzieć, co się dzieje z elektrycznego punktu widzenia po dodaniu w szereg dławika w obwodzie prądu stałego (mig-mag jedno fazowy z klasycznym mostkiem greatza). Pytam, ponieważ dzisiaj podłączyłem dławik pod mojego mig-maga... Różnica k o l o s a l n a !!! Bez dławika słychać...
Pytanie o ilośc zwojów jest trudne - trzebaby przede wszystkim rozwinąć obecne uzwojenia i sprawdzić, po ile mają zwojów. Część uzwojeń (te najbardziej obciążone) jest łączonych równolegle. Jako bezpieczną zasadę mógłbyś przyjąć - po zlokalizowaniu najbardziej obciążonego uzwojenia - liczbę amperozwojów (czyli dopuszczalnego prądu wyjściowego * ilość...
Tak przy równoległym tak masz rację a przy szeregowym traci sens podłączenie dławików czyli tylko opcja dokładnie dopasowany do mocy lamp
Szukaj tranzystora o prądzie kolektora 0,5 albo 1A, nie będzie wtedy pracował przy prawie maksymalnym prądzie. Ja bym jeszcze podłączył zasilanie do procka przez jakiś dławik 100uH i diodę, oraz dał 100uF przy samej nóżce.
Urządzenie to ma tylko 3 wyprowadzenia.
Oscyloskop mam analogowy 2x 20MHz Isotech ISR622. Tutaj T1 nie był podłączony (wylutowany dławik L5), podłączone było samo zasilanie sterownika TL494. Reszta przetwornicy nie pracowała, tak więc żadnych eksplozji nie było :) Uruchomienia większości urządzeń zwykle przeprowadzam przez żarówkę 60W, tak dla bezpieczeństwa. Pozdrawiam, A.
Witam. Poszukaj z dołu obudowy komory spalania. To wężyk podciśnienia który powinien być wprowadzony właśnie do komory spalania najczęściej poprzez gumowy dławik. Pozdrawiam.
Zacząć od usunięcia zwarć uzwojeń wtórnych. Potem prawidłowo podłączyć dławik wyjściowy - nie jak skompensowany ale w taki sposób, by strumienie z obu gałęzi się sumowały a nie znosiły.
Witam Posiadam dławik indukcyjny FL-4000 o mocy 40W . chciałbym podłączyć do do tego dławika dwie świetlówki T5 jedna o mocy 24W druga o mocy 14W, i tu powstaje moje pytanie czy można to wszystko tak podłączyć . Teoretycznie dławik powinien sobie poradzić mając jeszcze 2W zapasu ale nie wiem jak się to ma do praktycznego podłączenie. Na dławiku jest...
Brutalnie: podłącz ten dławik na miejsce, włącz TV do sieci (jedyny wymóg ODPOWIEDNIE WARTOŚCI OBU BEZPIECZNIKÓW W TV), jak coś się stanie wtedy tam szukaj, teraz teoretyzujesz co dalej.......
Zdjąć górną blachę i zobaczyć gdzie jest podłączony dławik na płycie. Tam będzie +12V. Potem podać plusa, masę na blachę i poszukać reszty.
Zasadniczo to nie włącza się kilku świetlówek równolegle ze względy na to że proces włączania przebiegać może z pewnym przesunięciem w czasie, więc kiedy jedna będzie w stanie świecić, to druga będzie dopiero się nagrzewać co może uniemożliwić zapalenie się obu, tylko niepotrzebnie może się grzać dławik, grzejnik świetlówek i starter.
Pomysł tak, ale na schemacie jest kilka błędów. AREF powinieneś podłączyć szeregowo z kondensatorem do masy, tutaj masz podłączony z zasilaniem przez dławik, przy wewnętrznym VREF zrobisz zwarcie. Dławik powinien za to być między AVCC i zasilaniem i z kondensatorem do masy przy AVCC. Do tego masz kondensator między VCC i AVCC. Dodatkowa dioda równolegle...
Ok. Żeby nie dawać złego przykładu poprawiłem i wg mnie jest już ok. http://obrazki.elektroda.pl/6906668200_1... Jedyne co można dodać to avcc podłączyć do vcc przez dławik 10uH.
Podłącz na zasilanie jednego z dławików. http://obrazki.elektroda.net/22_11994542...
Jeżeli przy kwarcu 10.240 radio pracuje w "5" to trzeba do niego szeregowo podłączyć dławik, aby wypadkową częstotliwość pracy radia obniżyć o 5kHz.
Masz Vout (10) podłączony przez dławikiem a nie za.
Można dać zwarcie zamiast dławika na czas naprawy, a jeszcze lepiej podłączyć w jego miejsce żarówkę 230V/60W. Albo zrobić zwarcie a żarówkę szeregowo z całym zasilaczem, i dopiero do sieci.
podłączenie dławika kompensacji obliczanie dławika dławika nasycenie dławika
iskrownik ustawić naprawa kosiarki monter elektronik
amica instrukcja mascott schemat
ADB-2670WF – czy możliwa przeróbka dekodera na Android Box? Analiza techniczna Łożyska silnika pralki Frania – typy, oznaczenia 6201 ZZ, 6202 ZZ, tuleje ślizgowe